Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) Sz.Levi.


Sz.Levi.
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy a DIGI által biztosított ZTE modemet a PC-vel összekötve tudok netet csinálni Telefonos kapcsolat beállításával a Windows-ban, viszont nem érem el a modem beállításait, mivel ha beírom az IP címet a keresőbe (192.168.1.1) nem ad ki semmit, csak hogy nincs találat. Gondolom az lehet a probléma, hogy az "ipconfig" parancsot beírva a "Deafult Gateway" sor teljesen üres, ahol az IP címet kellene kiírnia. Több dolgot is próbáltam netről, de egyik sem működött. A gép természetesen a LAN 1-be van dugva, a többi porton nincs is net egyáltalán. Hogyha ugyanebbe a portba egy Apple Airport Time Capsule van dugva PPPoe csatlakozással, annak simán működik a net elosztása.
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#96002) turulbird válasza dchard (#95995) üzenetére


turulbird
tag

A Huawei már megmérte:

System power supply 11 - 14 V DC, 2 A Static power consumption 5 W Maximum power consumption 15,5 W

Itt is látszik, hogy maxon kevés a nekem adott 1 A-s (12Vx1A= 12 W) Huawei táp.
Alapon fogyaszt 5 W-ot, amikor nem csinál semmit, csak be van kapcsolva.
Van két adag vacsorád (LAN 1-2), beállít két ismerős (LAN 3-4), meghívhatod őket is?
Jól fogtok lakni mind a négyen (LAN 1-4)?
Sőt szomjasak, bor is kellene (WIFI), de üres a hűtő (kevés az amper).
A wifi, a 4 lan meg a két telefon, esetleg még az usb szerinted nem vesz fel semmi áramot, ha egyszerre megy?
Plussz energiatartaléknak mindig kell lennie az esetleges áramfelvétel megugrások miatt.
Routerként használom, nem hídban!
Alapvető fizika: minél több a részfogyasztó, annál nagyobb a felvett összteljesítmény.

A tápot is felesleges bedugnod a konnektorba, nálad anélkül is működik!
:C

(#96003) turulbird válasza Sz.Levi. (#96001) üzenetére


turulbird
tag

Nem a keresőbe, hanem a címsorba kell beírni.


A keresést a címsorból le kell tiltani. Firefoxot használok:
[link]
Az alapértelmezett átjárót azért nem árt beállítani 192.168.1.1-re.

De ha hídban van akkor nem lehet belépni!

[ Szerkesztve ]

(#96004) Geth válasza turulbird (#96003) üzenetére


Geth
addikt

1. a kollégának úgy tűnik bridge módban van, akkor nem érhető el az ont felülete.
2. nem kell letiltani semmilyen keresést, elég ilyenkor az IP cím elé írni a protokollt, http esetén: http://192.168.1.1/

[ Szerkesztve ]

(#96005) turulbird válasza Geth (#96004) üzenetére


turulbird
tag

Közben láttam én is, hogy nem írta milyen módban van.
A Firefox engem már szívatott a kombinált cím/keresősávjával, valamit le kellett tiltani, de már passz.

(#96006) Geth válasza turulbird (#96005) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell semmit.

(#96007) turulbird válasza Ejelhar (#95994) üzenetére


turulbird
tag

Bekötéskor a szerelő elég sokat szórakozott a csatlakozóval, kézzel többször sodorgatta, többször mérte is, lehet hogy nem százas a kupak rajta.
Többször jeleztem már, de eddig falra hányt borsó, szerintük jó; de sajnos ez szinte az élet minden területén így van, nekik jó semmit csinálni, az ügyfél meg csak szívjon.
Hiába van igazad, mégsem ismerik el.
Mérést is kértek, leírták hogyan, de nem fogadták el azt sem.
Erről ennyit, megy amíg megy...

(#96008) dchard válasza turulbird (#96002) üzenetére


dchard
veterán

"Plussz energiatartaléknak mindig kell lennie az esetleges áramfelvétel megugrások miatt."

Édes faszom, és te magyarázok itt a fiizkáról... Ez megmosolyogtató, ahogyan a gyermekded példád is. Szerintem ez nem az óvoda, egy érettségit mindenkinek megelőlegezek :)

A kérdésemre a válasz: nem, nem mérted meg, csak a gyártó verzióját mantrázod, amiből nem mellesleg megint az derül ki, hogy USB nélkül még az elméleti maximumba is belefér 12V/1Amperrel a router. Nálad nem az a probléma, hogy kevés a táp, hanem az hogy szar a táp (már ha egyáltalán ez okozza a problémádat).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#96009) turulbird válasza dchard (#96008) üzenetére


turulbird
tag

Ne fárasszuk egymást!
A gyártó és szakmérnökei nem ok nélkül terveztek és adnak hozzá 2 A-s tápot.
Ezennel befejeztem, ennyi.
Fordulj bizalommal a Huawei mérnökeihez!

Óvodásnak gyermekded példa!

(#96010) dchard válasza turulbird (#96009) üzenetére


dchard
veterán

"Fordulj bizalommal a Huawei mérnökeihez!"

Heti szinten beszélek velük a munkámból kifolyólag, ahogy a Nokia mérnökeivel is. De táp méretezésnél azért összetettebb kérdésekről folyik a diskurzus, megnyugtatlak.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#96011) nrg_52 válasza turulbird (#96009) üzenetére


nrg_52
addikt

Te annyira okos vagy hogy szinte mar faj. Miert nem keresel mar egy "normalis" internet szolgaltatot, ha a digi ennyire nem fekszik neked? Marha unalmas hetrol-hetre a siralmaidat olvasgatni... Eloszor a velt sebesseg problemad, most meg ez a tap mizeria. Hab a tortan, hogy nem vagy hajlando elfogadni a tapasztaltabbak velemenyet es tanacsait csak fujod a sajat hulyeseged. Igy aztan marha sok ertelme van ide beirkalni...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#96012) PBA válasza turulbird (#96009) üzenetére


PBA
aktív tag

Fájdalmas olvasni (ismét) a vergődést. Azt azért baromira nem vágod, hogy DCHARD személyében kit okítasz ilyen nagy mellénnyel. Hiába, ez Magyarország, itt mindenki mindenhez ért, még akkor is, ha f@ngja nincs róla. :) Szerintem válts szolgáltatót, nálad még véletlenül sem lehet hiba, tudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#96013) TeeJay


TeeJay
félisten

Ne vegyétek észre és kész.
Én is állítottam be pár Fiberhome-ot wifi részében és fura módon senki sem panaszkodik rá, teszi a dolgát pedig sokan routerként használják. Ennyi ha tömeges hiba lenne biztos hoznák raklap számra előfizetőkhöz :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#96014) turulbird


turulbird
tag

Azért az marha jó, hogy én csak Bzzz-nek válaszoltam a forrósodó táppal kapcsolatban, május 24-én írtam utoljára, akkor is csak segítségképpen.
Nem én kötöttem bele a gyártó által megadott adatokba, írtam, hogy működik 1 A-essel is, mivel csak a telefon és egy lan port megy egyszerre.
A Fiberhome-ra sem panaszkodtam most, de biztos nem véletlenül cserélte a szerelő 5 hét után elromolva.
Valamint olyanok kötnek belém, akiknek nem is válaszoltam.

További jó csámcsogást!
Köszi Dragon3000 ismét!

(#96015) dchard válasza PBA (#96012) üzenetére


dchard
veterán

Majd egyszer elmagyarázom neki a kapcsolóüzemű tápok méretezését, de nem ma, mert 1-től tárgyalok a core beszállítónkkal ;) Lassan jön az 5G SA...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#96016) Sz.Levi. válasza turulbird (#96003) üzenetére


Sz.Levi.
csendes tag

Köszönöm a választ. :R Még annyi kérdésem lenne, hogy olvastam valahol, hogy bridge módot csak a szolgáltató tudja be- illetve kikapcsolni. Ez így van?

(#96017) Flashget válasza TeeJay (#95999) üzenetére


Flashget
félisten

2A-os csak akkor kell, ha USB portra HDD-t rak valaki.

Realme GT Master Edition

(#96018) ElektrikusDE válasza Sz.Levi. (#96016) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Igen!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#96019) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Bp 11.kerület társasházban lakom.
A házban töb embernek is van Digi, net és tv is, legújabban már a közvetlen szomszédomnak is.
Az UPC/ Voda botrány ezért váltanék, de a honlap szerint a mi házunkban nincs elérhető szolgáltatásuk ( ???)
Írtam már 2 emailt is nekik, de 3 hét alatt sem sikerült nekik válaszolni.
Mitől lehet ez az ellentmondás?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#96020) viktorhu válasza golyós (#96019) üzenetére


viktorhu
veterán

Menj be az ügyfélszolgálatra. Emailben kihasználják a 30 napot, és akkor sem érdemben válaszolnak. Ha a helyi ügyfélszolgálatra mész (nem központiba), mindjárt időpontot is tudnak adni a bekötéshez.

(#96021) FattyDove


FattyDove
őstag

Nemrég volt a digi, mert behozta az optikát a lakásba. Hoztak is egy ZTE ZXHN F618V2-t, amit egyből bridge módba rakott a srác (ukrán volt, sok kommunikáció nem volt), mert látta, hogy van egy elég komoly Tp-Link routerem. Nos, az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék hozzáférni az admin felületéhez ennek a csodás ZTE routernek?

Wifi ugye ilyenkor nincs, ha rádugom a gépre az egyik lan portot a kettőből (lol), akkor pedig nem látom az eszközt

[ Szerkesztve ]

(#96022) Intruder2k5 válasza FattyDove (#96021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha bridge módban van, akkor sehogy, de nincs is semmi tennivalód vele.

[ Szerkesztve ]

(#96023) FattyDove válasza Intruder2k5 (#96022) üzenetére


FattyDove
őstag

Közben megoldottam, csak ugye kellett egy fix IP-t adnom magamnak, amikor rádugom a gépre.

Ja láttam, hogy ha akarnék se tudnék nagyon mit csinálni, mert full fapados

(#96024) Intruder2k5 válasza FattyDove (#96023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De akkor valamilyen szinten annak elérhető az admin felülete, nekem ez is új infó. Huawei egyáltalán nem elérhető ha bridge-ben van.

(#96025) #68216320


#68216320
törölt tag

Holnapután cserélik nálunk optikai kábelra a szolgáltatást. Előfúrnék az új kábelhez, hogy más helyen hozzák be. Ez mennyire vastag kábel? Mint mondjuk egy házimozihoz használt kábel? Tehát mondjuk 6mm átmérővel elég fúrnom?

(#96026) AngelH válasza #68216320 (#96025) üzenetére


AngelH
aktív tag

bőven, még sok is.

(#96027) sztanozs válasza #68216320 (#96025) üzenetére


sztanozs
veterán

kb headset vastagságú kábel (1.5 - 2 mm talán), viszont nagyon kis sugárban nem tud kanyarodni, szóval a falból kijőve nem szabad egy fél-egy cm-es, 90°-os kanyart tervezni neki...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#96028) Sz.Levi. válasza ElektrikusDE (#96018) üzenetére


Sz.Levi.
csendes tag

Köszi! :R

(#96029) #68216320 válasza sztanozs (#96027) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezzel tisztában vagyok. Viszont most gondolkodom rajta, hogy miként tudnám biztosítani, hogy ne is tudjon megtörni a kábel, ha esetleg megfeszül picit.
Mennyit szoktak hagyni lakáson belül?
Egyetlen plusz eszközöm lesz csak, igaz? (csak net, tv-telefon nem lesz)

[ Szerkesztve ]

(#96030) supercow


supercow
őstag

Sziasztok, hamarosan lesz itt is FTTH. Kb 1.5 éve költöztünk, azóta apránként (szobánként) a falakból (16mm gégecső) kihúztam a 15 éves kiszáradt koax kábelt, és behúztam helyette 2 CAT5e-t (médialejátszók, PS4 stb). Viszont ha a Digi csak koaxon akarná a TV-t adni, akkor nem tudom megoldani az elvezetést a TV-hez. Ha jól értelmezem ez alapján, rendelhetek IPTV-t mert FTTH terület, nem lesz kötelező a koax?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#96031) Ejelhar válasza #68216320 (#96029) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem spirál kábelvédő erre a legjobb.
Azt behúzott kábelre is rá tudod rakni és ha elég nagy átmérőjűt veszel (mondjuk 2 centist), az már önmagában garantálja, hogy nem fogod megtörni a fénykábelt.

(#96032) Ejelhar válasza supercow (#96030) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jaj :W

Már egyre több területen hozzáférhető a Telekom, tőlük tudsz IPTV-s szolgáltatást venni.
Nálatok nincs jelen?

Illetve létezik UTP-Koax átalakító, az egyik UTP csatlakozást feláldozva ez megoldás lehet.
Ha meg egy végponton meg kellene a másik, akkor egy olcsó switch megteszi elosztónak.

[ Szerkesztve ]

(#96033) Intruder2k5 válasza supercow (#96030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én úgy tudom IPTV csak ott van, ahol azt előzőleg az Invitel kiépítette optikával, és azzal együtt vette át a DIGI, de "honos" hálózaton, tehát amik ők létesítettek, szerencsére marad a DVB-C.

(#96034) E300TD


E300TD
tag

Sziasztok, régóta szívok a net szakadozással .....van, hogy jó 2 hónapig van, hogy 5 percenként leszakad (ont, bridge, TPlink Ax20 pppoe). Nincs olyan eleme a hálózatnak, ami nem lett volna cserélve. Pár hete figyelem a szomszéd netjét is, 10 szakadásból 2x nála sincs 8x csak nálam nincs. Most, hogy 5 percenkét leszakad, megnéztem az Ő beállításait a routeren, egyedüli különbség az IPv6, nála ki van kapcsolva. Amióta kikapcsoltam, kb. 1 órája, nem szakadozik, ha visszakapcsolom szinte egyből ledobja. Másnál is van ilyen vagy csak engem tüntet ki ezzel a szolgáltató vagy tök véletlen? (Lehet, hogy rossz IPv6 beállítást használok?)

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#96035) qnadam válasza Ejelhar (#96032) üzenetére


qnadam
veterán

utp-t tudsz koaxon vinni, de fordítva nem.
esetleg ha van affinitás, lehet csinálni tvheadenddel (vagy akár célhardverrel) csinos kis házi iptv-t.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96036) TeeJay válasza supercow (#96030) üzenetére


TeeJay
félisten

CAT5e helyett behúzol CAT6-ot vagy CAT6A-t, azzal 10gigabitig el leszel, mellé meg egy trishield koax-ot mert reméljük még sok sok évig DVB-C lesz DIGI-nél így nem kell foscsi IPTV-re váltani meg set top box-okkal szórakozni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#96037) adika4444 válasza E300TD (#96034) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen ONT-od van? Egyébként ha az IPv6-tal köthető össze a hiba, első körben a routerre gyanakodnék...

üdv, adika4444

(#96038) leviske válasza E300TD (#96034) üzenetére


leviske
veterán

Nálam is folyton gond van az IPv6-tal. Mindenféle DIGI gyalázás nélkül a józan paraszti logika azt diktálja, hogy amennyiben nem működik és nem muszáj használnod, akkor kapcsold ki a francba.

#96037 adika4444: Az én tapasztalatom az, hogy mindenféle router birizgálás nélkül hajlamos az IPv6 kapcsolat megszűnni és ezen az újraindítás sem segít. Pedig még itteni scripteket is bevetettem már (hAP ac2). Ez nálam egy visszatérő dolog 2019 óta, vettem már miatta több itt hypeolt routert, így kétlem, hogy router kérdése lenne. (Még magánál a Mikrotiknél elhinném, hogy hülye barom módjára állítottam be, de az előd ASUS és TP-Link tényleg csak egy-egy pipa szintjéig enged belenyúlni.)

[ Szerkesztve ]

(#96039) Gézengúz válasza dchard (#96008) üzenetére


Gézengúz
addikt

El sem merem mondani Nálam, hogy működik. Kipróbálás szinten anno, ráraktam egy régi TP link 841-es routerre a 12V-os tápot, ( a gyári 9V ) ment sokáig. Majd kíváncsiságból ráraktam közösítve egy 12V 2A-es tápra az ONT-al, Huawei 8247, ( nem a gyárijára, az félre van téve), mentek vagy 1-2 évet, majd jött egy jó ajánlat TP link 3600-osra, megvettem, annak gyárilag 12-es a tápja, most azzal mennek már, nagyon régóta.

A Huawei router módban van, a router AP módban van utána drótozva. Router és ONT összes portja foglalt, 3600-on a wifi is megy. Hibátlan megoldás évek óta. :U

(#96040) adika4444 válasza leviske (#96038) üzenetére


adika4444
addikt

Nálam hibátlan a v6. Érdemes lehet kinyomozni, mi a pontos probléma, pl. a routeren is elmegy, vagy csak a klienseken.

Igaz, itt is volt még a tavasz elején probléma, de akkor nem volt időleges, hanem kb. egy hétre teljesen eltűnt a forgalom, és az ÜFSZ végig azt állította, nincs hiba. Aztán egyszer csak megjavult. Több eszközzel is teszteltem.

üdv, adika4444

(#96041) supercow válasza Intruder2k5 (#96033) üzenetére


supercow
őstag

Köszönöm, akkor be kell húznom egy koax kábelt az utp mellé, RG6 megfelelő DVBC-hez? Olyan vékony a gégecső, hogy valami extra vékony koaxot kell vennem..

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#96042) Intruder2k5 válasza supercow (#96041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen az megfelelő. Nem tudom milyen vékonyabb koaxot tudsz venni, pl. az RG59 vékonyabb, 75Ohm-os, de egyrészt árnyékolásban is elmarad az RG6-tól, másrészt frekvenciaátvitelben is sokkal alacsonyabb tartományra van tervezve, az inkább CCTV kábel.

[ Szerkesztve ]

(#96043) leviske válasza adika4444 (#96040) üzenetére


leviske
veterán

Nálam sem úgy időszakos, hogy reggel nincs, este van, hanem múlt hónapban elment és azóta nincs. :DDD Ilyen időszakok váltják egymást ~2 éve.

Időt már szántam erre eleget, használni munkára úgysem használom, az IPv4 meg még működik. Csak gondoltam jelzem a kollégának, hogy nincs egyedül és egyszerűbb kiiktatni, mint további szenvedni vele.

(#96044) E300TD válasza adika4444 (#96037) üzenetére


E300TD
tag

ZTE ZXHN F618. Kb. másféléve probléma, de eddig nem kötöttem össze IPv6-tal. (Tegnapi nap folyamán kiderült, hogy nem is az, kikapcsolás után egy darabig jó volt, de egy óra múlva ismét csinálta, délutántól éjjelig, kb. 5 percenként). A router új, az előző, Tplink A9 ezért lett cserélve garanciában, az azelőtti is megvan még, Netgear X4, illetve egy kölcsön Tplink is van nálam, mindegyikkel ugyanezt csinálja. Van, hogy hónapokig jó, legutóbb június 6.-án voltak itt a szerelők, tegnapig ment hibátlanul ...persze sohasem találnak semmit ... :Y Reggeltől hibátlan :F

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#96045) adika4444 válasza leviske (#96043) üzenetére


adika4444
addikt

No ezzel nem te vagy itt az egyedüli, hogy random eltűnt, de tavasszal amikor ez előjött, mi bombáztuk az ÜFSZ-t, azóta emlékeim szerint mindenkinek rendberakták.
#96044E300TD
PPP echo, connection detecting (TP-LINK-ben nem tudom hogy hívják), ki van kapcsolva? Ha nincs, érdemes lenne ezzel megpróbálkozni.

üdv, adika4444

(#96046) leviske válasza E300TD (#96044) üzenetére


leviske
veterán

Akkor még két kérdés:
- Ez melyik körzet?
- A szomszéd ugyanolyan ONT-ot kapott, mint Te?

Üllőn volt korábban olyan gondom, hogy konkrétan szakadozott a hálózat és akkor -34-ről -28-ra javították a jelet. Ha nálatok is nagyon határon van a jelerősség, az gondolom okozhat szakadásokat.

#96045 adika4444: Nálunk ez 2019 februárjában jött elő, csak egy darabig nem esett le, hogy az IPv6 miatt töltenek be lassabban az oldalak. Akkor én is zaklattam őket és egy időre meggyógyult.

[ Szerkesztve ]

(#96047) dchard válasza leviske (#96046) üzenetére


dchard
veterán

" akkor -34-ről -28-ra javították a jelet"

Nem csoda hogy szakadozott, a -28 is határeset, -34-nél még nem láttam jól működő PON kapcsolatot FEC mellett sem. El tudom képzelni, hogy az uplink milyen lehetett, ha az ONT vételi oldala ilyen siralmasan gyenge volt...

A hibakivizsgálást eleve a szintek ellenőrzésével kéne kezdeni.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#96048) leviske válasza dchard (#96047) üzenetére


leviske
veterán

A szerelő akkor azzal nyugtatott, hogy Üllőn ilyen a FTTH. :DDD Javukra legyen szólva, hogy ilyen jelerősség mellett is magával a kapcsolat stabilitásával elvétve volt gondom ~7 év alatt. Bár lehet, hogy ez inkább a F625G érdeme.

(#96049) E300TD válasza leviske (#96046) üzenetére


E300TD
tag

Gödöllő, szomszédnak is ugyanaz az Ont.
Ha jól emlékszem valamiféle zöld, kézi eszközzel mértek jelerősséget, rámondták, hogy jó, de én nem néztem meg, nem értek hozzá, így valszeg nem mondott volna semmit az érték. Most is felvették hibára, ha kijönnek megméretem és megnézem .

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#96050) E300TD válasza adika4444 (#96045) üzenetére


E300TD
tag

nem találok ilyen beállítási lehetőséget :F Hol kellene lennie?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.