Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) erdeidaniii


erdeidaniii
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocsi, hogyha volt a kérdés, de abszolút nem találom kulcsszavak alapján

Nos.. Volna egy ZTE F668 router-modem-em, amit a DIGI biztosított, már megközelítőleg 2 éve ezt használjuk, és elég sokszor eldobja a WiFi-t, és kell neki 1 resi. Illetve (gondolom a 2,4Ghz miatt) a mobilomon csak 50mb/s-t tudok mérni max (LG G6).

A kérdésem az volna, hogy 15-20.000Ft környékén ki milyen bevált router-t ajánlana, a következő kikötésekkel?
-5Ghz
-4 WAN port
-egyszerre 2,4Ghz, és 5Ghz WiFi (ha egyáltalán lehet ilyet)
Előre is köszi. :D

(#68002) nfsu17 válasza erdeidaniii (#68001) üzenetére


nfsu17
veterán

állítsd fix 20Mhz-re, nekem azóta stabil a wifi.
plusz egy nem terhelt channel.

amúgy

Milyen routert?

(#68003) Đusty válasza erdeidaniii (#68001) üzenetére


Đusty
addikt

"-egyszerre 2,4Ghz, és 5Ghz WiFi (ha egyáltalán lehet ilyet)"
Hogyne lehetne nekem az [asus] a kedvencem a gyári magyar menü miatt meg amúgy is :) de a fenti topik link segít.

[ Szerkesztve ]

(#68004) erdeidaniii válasza nfsu17 (#68002) üzenetére


erdeidaniii
csendes tag

Rendben, átraktam fix 20Mhz-re, csatornákat is próbálgattam anno, jelenleg 7-esen van, bár a hatótávon belül a miénken kívül max 5-6 WiFi hálózat van, tehát nem egy nagy katasztrófa.

Köszi a topic linket is. :)

(#68005) erdeidaniii


erdeidaniii
csendes tag

Mondjuk alapból nem jöttem még rá azóta sem, hogy miért csak 50mb/s-t hoz a telóm vele, mert unokatesómnak Samu S6-ja van, ami ugyebár egy régebbi mobil, és ő 75-öt mért vele kb 1 éve.. Én meg már elég sok mindent megpróbáltam, mint teló, mint router téren, de még mindig max (fix) 52mb/s.

(#68006) DonMaster válasza erdeidaniii (#68005) üzenetére


DonMaster
addikt

Mire kell tobb mobilon? Jobb router ha a mostanit switchkent hasznalod akkor egy mi router 3g wifi es lan on is teljesiti boven az elvartakat

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68007) kentucky válasza szugabor (#67994) üzenetére


kentucky
őstag

Nem tudom mennyire értesz a gépekhez, de ha windowson kreálsz ramdisk-et és oda töltesz le, akkor szerintem kitudnád szűrni, hogy megéri-e SSD-t a gépbe venni, de szerintem nagy esély van rá, hogy a HDD a ludas.

(#68008) Lacccca87 válasza erdeidaniii (#68001) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ilyet vettem most akciózások között 13e ért. Tökéletesen teszi a dolgát.

(#68009) ekkold válasza DonMaster (#68000) üzenetére


ekkold
őstag

Valóban van routerem, és kezeli a PPPOE-t (bár erős a gyanúm, hogy nem ez okozza a prociterhelés legnagyobb részét), viszont szupgabor-nak szintén van routere, és azt írta, hogy routerrel és router nélkül is lassú. Viszont azt nem tudjuk, hogy a konfiguráció többi része (az USB3 ETH adaptert kivéve) milyen valójában. De az biztos, hogy még a gigabites nethez sem kell i7-es proci, hanem kisebb teljesítményű hardverrel is el lehet érni gigabit közeli sebességet.

(#68010) zoli62


zoli62
addikt

(Költői) kérdés: A Diginél a szolgáltatók között egyedül miért nincsen Digitális Jólét Alapcsomag a kínálatban, amikor viszont Közszolgálati csomag van?

(#68011) DonMaster válasza ekkold (#68009) üzenetére


DonMaster
addikt

probáld ki router nélkül betárcsázni és mérj rá nem fog menni, ppope nagyon megfogja

zoli62
mennyi lenne? az ára?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68012) Geth válasza zoli62 (#68010) üzenetére


Geth
addikt

DIGI-t megkérdezted gondolom, mit mondtak? (ez nem költői)

[ Szerkesztve ]

(#68013) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Hali, az lenne a kérdésem, hogy ha van egy Digis optikai kábelen bejövő elméletileg 1000 Mbit-es netünk, amit ma húztak be a lakásba és adtak egy Huawei EchoLife HG8247H router-szerűséget, amit a kérésemre bridge módra átállítottak (így nem szór jelet), akkor azon a Cat5e kábelen, ami a Huaweiből kijön és megy a falban, majd a falból kijön, ezt gépbe dugva, pppoe-t beállítva (helyes felh.név + jelszó) nemkéne speedtesten 100 Mbps-nél nagyobbat mérnem? Mert akármit állítgatok, Avast letilt, torrent kikapcs stb., egyszerűen nem tudok 100-nál nagyobbat mérni (Lenovo Y560 laptopon mérem, ez lehet a baj?). A képen[kép] elvileg látjátok, hogy 1 Gbps a netsebesség, de speedtesten ez nem mérhető...

Másik kérdés, hogy azért lett bridge módba állítatva, mert van saját routerünk, amit szerettünk volna használni (később rájöttem, hogy nincs is rajta 1 Gbites port, na mindegy :( ), de az ipv6-ot nem tudom, hogy kell rajta beállítani. Ez mennyire probléma, veszítek vele valamit, hogy csak ipv4-es jel jön (vagy hogy fogalmazzak)?
Dlink DIR-809-es routerről van szó.
Fura, hogy nem tapasztalok változást egyébként speedtest mérés közben a Wifis és kábeles használat között, mindkét mérés 100Mbps körül alakul letöltésnél, talán a ping kisebb kábelen, de ez sem biztos...
Köszi a válaszokat előre is!

(#68014) viktorhu válasza zoli62 (#68010) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs, de egyszerűen csinálhatsz magadnak.

FTTH területen veszel magadnak egy diginet 1000 csomagot, meg egy routert, amiben le tudod korlátozni a sebességet 150/50-re, a megtakarított havi 765 forintot meg elajándékozod, és máris megkaptad a Telekom digitális jólét csomagját.

(#68015) #20221952 válasza hajraolaj1 (#68013) üzenetére


#20221952
törölt tag

Egyáltalán nem fura, hogy csak 100-at mérsz, mert a router leírásában ez van:

Device Interfaces

IEEE 802.11ac wireless LAN1
IEEE 802.11 a/b/g/n wireless LAN
10/100 fast Ethernet Internet port
Four 10/100 fast Ethernet LAN ports

Hogy akarod elvárni az 1000-et, amikor már a bejövő kapcsolat maximum sebessége is csak 100!

(#68016) BlackJack21 válasza #20221952 (#68015) üzenetére


BlackJack21
tag

Nem akarja elvárni, a notebookkal mér..

(#68017) BlackJack21 válasza hajraolaj1 (#68013) üzenetére


BlackJack21
tag

Néhány tipp:
A Huawei ONT Lan1 -be van dugva az UTP kábel?
Mérés közben nézd a proci terhelését, nagy feladat a pppoe kapcsolat menedzselése.
Cserélj utp kábelt próbaképpen, akkor is, ha jónak mutatja.
Próbáld egy Linux live cd-vel indítani a gépet, kapcsolódni, utáni mérni.
Másik (kölcsön) géppel mérni.
Digi üfsz hívása, hogy ők mit látnak.
Visszakérni router módba az ONT-t.
Kihívni a digis szerelőket, 2500Ft-ot számláznak, ha nálad a hiba.
Hirtelen ennyi jut eszembe.

Az IPv6 nélkül jelenleg még nem vesztel semmit.

[ Szerkesztve ]

(#68018) MasterMark válasza hajraolaj1 (#68013) üzenetére


MasterMark
titán

Le van korlátozva 100/50-re így ránézésre.

És a link 1000-es azzal nincs gond.

Switch Tax

(#68019) #29810560 válasza hajraolaj1 (#68013) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez a kapcsolat szerintem még nincs átállítva gigabitre. (Úgy néz ki, hogy rajta van a régi FTTB-s policy a kapcsolaton.)

Hívd a DIGI ügyfélszolgálatot, hogy élesítették-e már a gigabitet!?

(#68020) Dr.NX válasza hajraolaj1 (#68013) üzenetére


Dr.NX
addikt

"amit ma húztak be a lakásba"
Mivel csak ma húzták be, kell egy pár óra, amíg beállítják.

Elfogadom a sütiket.

(#68021) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!
UPC-ról váltanék áprilisban, és lenne pár kérdésem:

- BP, XI kerületben (Albertfalva) társasházi részen van esetleg infó/tapasztalat. hogy FTTB esetén is van 500 v. 1000 net panel lakásban?
- Jelenleg egy szolgáltatói WiFi-s modemet és egy gigabites switchet használok, ha váltok Digire, akkor a bekötés után működni fog ez kombó Diginél is (Adnak egy wifis modemet és arra rádugom a switchem) vagy szoftvberesen kell állítani valamit? (Vezetékes telefont nem használom)
- Az UPC Connectbox WiFI-je a lakás minden részében elfogadhatóan "fogható", Diginél is ilyen jó, vagy ott cserére lehet szükség?

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#68022) Lacccca87 válasza sirarcheer (#68021) üzenetére


Lacccca87
őstag

FTTB-nél nem adnak szolgáltatói eszközt csak egy UTP kábel fog bejönni a lakásba. Ha osztani akarod a neted és WIFI is kell akkor szükséged lesz egy gigabites router-ra. 500/1000 net-nél előzetes műszaki felmérést kell kérni hogy lehetséges-e a csomag kötése.

[ Szerkesztve ]

(#68023) sirarcheer válasza Lacccca87 (#68022) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Rendben. Csak furcsa, hogy ha megadok egy pontos címet akkor nem tudják egy adatbázisból kikeresni, hogy milyen kiépítettség van.

PSN: sirarcheer

(#68024) TeeJay


TeeJay
félisten

újra 1000-es netem van
ismét ONT-n vagyok és szépen hasít
nem semmi volt 2hétig 100/100-on használni 3év gigás net után :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68025) Intruder2k5 válasza sirarcheer (#68023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a weboldalon megadod a címet, akkor láthatod, hogy mi az ami rendelhető. FTTH esetén csak 1000-es csomag van, FTTB esetén több, azt hiszem 100, 500, és 1000-es csomagok vannak akkor is, ha van Gbit-es háló.

[ Szerkesztve ]

(#68026) sirarcheer válasza Intruder2k5 (#68025) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Az internet résznél írja hogy van Digi 100/500/1000, de amikor megrendelném akkor jelzi hogy helyszíni felmérés szükséges. Ez zavar egy kicsit.

PSN: sirarcheer

(#68027) #29810560 válasza sirarcheer (#68026) üzenetére


#29810560
törölt tag

Azt mindig odaírják, mert az Internet csomagtól függően ill. a szolgáltatások együttes megrendelésénél (Internet + analóg telefon) léphetnek fel műszaki problémák és ezek szerint döntenek a megvalósíthatóságról.

[ Szerkesztve ]

(#68028) Intruder2k5 válasza sirarcheer (#68026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha úgysem használod, akkor kérd nomadikus vonallal a csomagot (gondolom csomagot rendelsz), úgy nem foglal el plusz érpárat a telefon.

(#68029) sirarcheer válasza Intruder2k5 (#68028) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Köszi az infót, akkor nomadikusat kérem.

PSN: sirarcheer

(#68030) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve most hirtelen nem tudom, majd megerősítenek vagy megcáfolnak a többiek, de gondolom ha ilyen telefont rendelsz, akkor kapsz is valamiféle eszközt a DIGI-től, amiben talán lesz WiFi is, és akkor működhetne az eddigi switch-es megoldásod.

szerk.
Válasz akart lenni. #68029-re.

[ Szerkesztve ]

(#68031) #29810560 válasza Intruder2k5 (#68030) üzenetére


#29810560
törölt tag

A nomadikus telefonhoz nem adnak semmit. .... és FTTB-n ma már nincs CPE (az amúgy az analóg telefonhoz kellene 100 Mbit/s felett).

... de, elképzelhető, hogy náluk be van húzva egy plusz kábel a telefonnak. Ezért kell a műszaki felmérés. ;)

[ Szerkesztve ]

(#68032) Intruder2k5 válasza #29810560 (#68031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát akkor már semmilyen rendeléssel nem lehet "kikényszeríteni" valami eszközt a DIGI-től FTTB-n, amin esetleg van WiFi is?

(#68033) #29810560 válasza Intruder2k5 (#68032) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem. ... mert, már nem éri meg a DIGI-nek ezzel foglalkozni.

A még meglévő FTTB-ken 100 Mbit/s felett a nomadikus telefon megoldást kínálják fel, ha a műszaki felmérésen elbukik az analóg telefon megvalósíthatósága.

DE! Ez az állapot most már amúgy sem tart sokáig. Előbb-utóbb mindenhol FTTH lesz. Ott meg lehet analóg telefon is meg nomadikus is . "As you like it."

[ Szerkesztve ]

(#68034) zoli62 válasza Geth (#68012) üzenetére


zoli62
addikt

Azt. hogy nincs. már más is kérdezte.

(#68035) zoli62 válasza viktorhu (#68014) üzenetére


zoli62
addikt

Mi ebben a megtakarítás? A Digi sok mindenben különc, ebben is.

(#68036) Geth válasza zoli62 (#68035) üzenetére


Geth
addikt

A T-hez képest relatív megtakarítás :)

(#68037) viktorhu válasza zoli62 (#68035) üzenetére


viktorhu
veterán

Milyen megtakarításról beszélsz? Egy a digiénél drágább és lassabb csomagot hiányoltál, ezt magadnak is meg tudod oldani.

@Geth: nem relatív a megtakarítás. Olcsóbb a digis gigabit, mint a telekomos digitális jólét csomag 150 megabittel. Szóval itt a hozzászóló többet szeretne fizetni egy lassabb csomagért, mint amit a Digitől kapni tud, ennek szerintem nincs akadálya. Ugyanezen okból a flipnél sincs digitális jólét csomag.

[ Szerkesztve ]

(#68038) #20221952 válasza BlackJack21 (#68016) üzenetére


#20221952
törölt tag

Az lehet, de ha a hálózati eszköz nem tudja a gigabites kapcsolatot, akkor ha megfeszül sem lesz gigabites Internet kapcsolata.

(#68039) #20221952 válasza MasterMark (#68018) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ez egyáltalán nem zavar?

LAN

LAN portok száma 4 port
LAN sebesség 10/100 Mbit/s
WAN

WAN portok száma 1 port
WAN sebesség 10/100 Mbit/s

Ebből senki sem tud beállítani 1000Mbit/s-es kapcsolatot!!!

(#68040) Geth válasza viktorhu (#68037) üzenetére


Geth
addikt

Abszolút egyetértek, hangosan felmosolyodtam amikor felvázoltad hogyan oldható meg :DDD

(#68041) Intruder2k5 válasza #20221952 (#68039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért zavarná? Ha figyelmesen elolvasod az eredeti hozzászólást, akkor rögtön világos lesz, hogy két kérdés szerepel benne, az elsőben nincs szó routerről, így a 100Mbps portokról se.

(#68042) #29810560 válasza #20221952 (#68039) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nagyon "leragadtál" ennél a D-Link routernél.

hajraolaj1 ezt írta:

"Másik kérdés, hogy azért lett bridge módba állítatva, mert van saját routerünk, amit szerettünk volna használni (később rájöttem, hogy nincs is rajta 1 Gbites port, na mindegy :( "

Tehát a kérdező maga is tisztában van vele, hogy a routere nem jó a gigabites DIGI Internethez.
Talán ezért mért a notebookjával. ;)

(#68043) *H* válasza #29810560 (#68042) üzenetére


*H*
aktív tag

:D Az idézett szöveg mellett még azt is leírta, hogy mi a felállás ahogy próbálkozik. Sehol egy saját router:
"...adtak egy Huawei EchoLife HG8247H router-szerűséget, amit a kérésemre bridge módra átállítottak (így nem szór jelet), akkor azon a Cat5e kábelen, ami a Huaweiből kijön és megy a falban, majd a falból kijön, ezt gépbe dugva, pppoe-t beállítva (helyes felh.név + jelszó) nem kéne speedtesten 100 Mbps-nél nagyobbat mérnem?..."

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#68044) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok,

Minap voltam bent a Digi-nél, szerződést módosítani, feljebb szerettem volna lépni net sebeségben. A hölgyike közölte, hogy nem igazán tudok, meg amúgy sincs értelme, mert BP 15. kerületben hálózat fejlesztenek, és 1000-es lesz az alap minden csomaghoz.
Bár azt mondta, hogy tavasz vége felé kész lesz mindenhol a fejlesztés, ezt feltételekkel kezelem, és azt is, hogy az 1000 alap lesz...

Kérdés, hogy érdemes saját eszközparkot fejlesztenem, vagy amit adnak majdan, az elég lesz 2 asztali és mobilkütyük kiszolgálására az 1000-es net kihasználásához? (Most a bejövő UTP egy Asus N14U-ra megy, az lát el minden feladat)

Akinek már 1000-es van, mi a tapasztalat?
Köszi! :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#68045) Intruder2k5 válasza shifty! (#68044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Hogy mikorra lesz kész a fejlesztés azt nem tudom, én a magam részéről azt is kétlem, hogy az idén végeznek vele mindenhol, pedig a terv azt hiszem ez volt. Hogy FTTH területen az 1Gbit/sec az alap csomag, az már most is tény, hisz ilyen kiépítésű részeken mást már most sem lehet rendelni. Az RT-N14U viszont ehhez kevés lesz, új eszköz beszerzése ügyében a Milyen routert? topikban tudnak segíteni.

(#68046) shifty! válasza Intruder2k5 (#68045) üzenetére


shifty!
senior tag

Szia,

Köszi a visszajelzést. Gondoltam nagyobb csomagra váltok, emiatt mentem eredetileg, aztán mondták, hogy nem lehet/érdemes.
Azt tudom, hogy ez a router ahhoz már kevés lesz, ezért érdeklődtem hogy a szolgáltató ad-e valamilyen készüléket a kiszolgáláshoz, vagy a saját eszközparkot fejlesszem inkább (vegyek én egy gigabites routert)?

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#68047) iMaverick válasza shifty! (#68044) üzenetére


iMaverick
addikt

Rákeresve az említett Asus-ra:

Csatlakozók
1 db RJ45 10/100 BaseT WAN, 4 db RJ45 10/100 BaseT LAN
1 db USB 2.0

Ha csak 100Mbps-es csatik vannak rajta, akkor a vezetékes hálón sem fogod tudni kihajtani a Gbps-et. Wifi-t is "csak" n-et ismer. Hogy őszinte legyek, ha nem zavar, hogy nem ad annyi féle beállítási lehetőséget a kezedbe, akkor jobban jársz a Digi-s kütyővel... (Jellemzően Huawei eszközt hoznak, azon 1 db Gbps-es és 1 db 100Mbps-es csati van, max. döntened kell, hogy melyik legyen a gigás kapcsolattal.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#68048) Intruder2k5 válasza shifty! (#68046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy előttem is írták, adnak egy ONT eszközt, de azon - terület függvényében - jellemzően csak 1db Gbit-es ethernet port van, és n szabványos WiFi.

[ Szerkesztve ]

(#68049) shifty! válasza Intruder2k5 (#68048) üzenetére


shifty!
senior tag

Értem, köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Ezek értelmében, amikor meglesz a hálózatfejlesztés, valószínűleg be fogok szerezni egy gigabites routert, hogy minden kiszolgált egység elérje az elméleti max.-ot. Főleg az asztalik kiszolgálása a fontos, ott lényeg a nagy sávszél elérése mindkét eszközzel. :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#68050) Intruder2k5 válasza shifty! (#68049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha WiFi-n nem kell az extra sebesség, és mindenképp olcsó megoldást akarsz, akkor jó lehet az ONT-ra egy Gbit-es switch-et kötni, aztán arra kötheted a vezetékes eszközöket. Ez így megúszható akár 3-5 ezer forintból is, de jobb megoldás a saját router használata.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.