Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) llacee válasza AMD Power (#41000) üzenetére


llacee
őstag

Pop.digikabel.hu es smtp.digikabel.hu.
Felhasznalonev a teljes email cim es hozza a jelszo.Portok alapon.

(#41002) AMD Power válasza llacee (#41001) üzenetére


AMD Power
titán

Koszi szepen! Tokeletesen mukodik! ;)

(#41003) wwenigma válasza Neo76 (#40994) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igazabol a wines tcp/ip is igy mukodik, folyamatosan skalazodik fel a sebesseg. At lehet allitani netsh segitsegevel, de az a ping rovasara mehet/megy.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41004) drogery


drogery
tag

Hi,

én 100/100-at fizetek. panaszkodott a család h lassú a net erre mérek egy ilyet:
[link]

remélem a hibabejelentősök nem zavarnak el..

(#41005) adika4444 válasza drogery (#41004) üzenetére


adika4444
addikt

Örülj neki hogy a feltöltés megvan. Ez az állandó elégedetlenség;]:DDD
Egyébként hülyeségtől elszakadva, sztem nem fognak elhajtani, de csinálj egy bejövő kábel végén ülő eszközújraindítást.

üdv, adika4444

(#41006) hackeeeee válasza Sasos (#40983) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm.. köszi.

Én próbálgattam összehozni Google-al, de sehogy nem akart jó lenni, onnantól teszten elhasalt. Én is kikapcsoltam, mert lassabbnak tűnik, valamiért, ha használom.

Véleményem szubjektív...

(#41007) V/ válasza drogery (#41004) üzenetére


V/
titán

Mennyi a garantált? Ha nem éri er a garantált sebességet több mérés esetén is, a DIGI végpontra kötött számítógéppel, akkor jelezni kell a hibát. Nem zavarnak el senkit.

(#41008) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Most lett bekötve a DIGI, HG8247H készüléket kaptunk. Hogy járunk jobban? Ha ennek használjuk a wifijét, illetve a LAN csatlakozóit, amiből a négyes port nem működik (sose használunk 4 LAN portot, úgyhogy ebből egyelőre nem csinálok problémát) és eladom a TL-WR1043ND V2 routert vagy valamilyen úton-módon bridge módba kapcsolom az ONT-t és akkor marad a router is. Mit gondoltok? A wifije egyelőre elég erősnek tűnik, szerintem hozza az 1043ND hatótávját, csak netezésre kell a wifi.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

(#41009) adika4444 válasza Willie (#41008) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Sztem használd a routeredet, az ont-nak hamar korlátaiba fogsz ütközni... aztán lehet neked elég lesz, de ha már megvan az 1043 nem adnám el...

üdv, adika4444

(#41010) Willie válasza adika4444 (#41009) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Köszönöm a válaszodat, csak az ügyfélszolgálaton keresztül lehetséges bridge módba kapcsolni?

(#41011) adika4444 válasza Willie (#41010) üzenetére


adika4444
addikt

Jaja ott... De talán a mail-lel jobban jársz, mert ott rögvest hozzáértőnek dobják telefonon meg néha nem annyira vannak képbe. Persze telón is megoldható de lehet több hívás kell hozzá:F

üdv, adika4444

(#41012) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nah úgy tűnik hogy a C2D kevés az 500 nethez.Mivel kölcsön laptop-al ennyit mértem.

[ Szerkesztve ]

(#41013) Lathronos


Lathronos
őstag

Végre nálam is megoldódott otthon a gond, elfogadható a letöltés sebessége(100/50) :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41014) bandus


bandus
veterán

kedves urak! az új albiba rendeltünk egy digi 100-as csomagot meg valami tv-t. eddig világ életemben upc-s voltam (csak net előfizetéssel), ahol a szereld magad cuccot összerakva ment is minden pöpecül, amit kaptam modemet az wifi router is volt egyben. a diginél ez hogyan működik, milyen cuccot kapunk? bízom benne, hogy hasonlóan egyszerűen működésre tudjuk bírni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41015) qqcqqc válasza bandus (#41014) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát szerintem csak egy kanócot húznak be, routert nem fogsz kapni.

(#41016) prozodus válasza bandus (#41014) üzenetére


prozodus
őstag

Ezt nem tudni előre. Kapsz egy kütyüt, de h az routeres-e, az majd akkor derül ki.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#41017) bandus válasza prozodus (#41016) üzenetére


bandus
veterán

naneszívass, ez miféle hozzáállás? :F nem túl szimpatikus így előre a szolgáltató.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41018) < CyberBob > válasza ToBeY (#41012) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem laptop volt véletlenül? Nálam egy asztalai core 2 -es gép gond nélkül vitte az 500 -as netet még router nélkül is.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#41019) ToBeY válasza < CyberBob > (#41018) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nálam asztali c2d gépen csak olyan 450-470mbit van meg.A fenti sebességet egy lenovo l440 laptopon mértem.

(#41020) Varszegig válasza bandus (#41017) üzenetére


Varszegig
veterán

Jobban jársz, ha nem kapsz routert, tőlük hidd el. Veszel egy sajátot, 10 alatt megúszod, és azon mindent be tudsz állítani. Családi házas övezetben mostanában már általában routert is adnak, nekem is itt van, de a router funkciója már ki van kapcsolva.

(#41021) bandus válasza Varszegig (#41020) üzenetére


bandus
veterán

rendben (bár a upc-ssel például nem volt gond). akkor ha jól sejtem külön modem sincsen igaz, ahogy régebben, hanem rögtön a router wan-jába dugom majd az utp kábelt?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41022) 4Grider válasza bandus (#41017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Abból a havidíj-különbözetből, amennyivel itt kevesebbet fizetsz a UPC-hez képest, egy év alatt egy elég komoly (nem 10e Ft-os) router ára jön össze. Ráadásul a UPC-nél mostanában adott UBEE eszközöknek elég sok gyenge pontja van, többnyire jobban jár az ember ha csak modemként használja őket.

(#41023) prozodus válasza 4Grider (#41022) üzenetére


prozodus
őstag

Mik azok a gyengepontok?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#41024) Varszegig válasza bandus (#41021) üzenetére


Varszegig
veterán

Olvasd el az összefoglalót:)
Különben, ha FTTB övezet (jellemzően nem családiház), akkor igen, a bejövő utp megy a wan-ba.
De új telepítéseknél lehet már optikát húznak be, és akkor mégis lesz egy "modem". (Szakszerűbben szólva ONT. :) )

(#41025) < CyberBob > válasza ToBeY (#41019) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Érdekes, hogy mi foghatta vissza nálad a sebességet.
Itt most ennyi az 500/200.

Mióta vettem routert mérés közben 30% -on teker a cpu, így még az 1000 -es netet is bőven vinné a c2d.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#41026) 4Grider válasza prozodus (#41023) üzenetére


4Grider
nagyúr

A UPC fórum tele van vele, itt minek offoljak vele? Általában egyik szolgáltató által biztosított GW routolási képessége sem közelíti meg egy közép kategóriás router képességeit. A wlan-ról nem is beszélve.

(#41027) ToBeY válasza < CyberBob > (#41025) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem a dupla mennyiségű memória miatt van,de az is lehet hogy E8400 miatt

(#41028) ToBeY válasza ToBeY (#41027) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most direkt figyelt a feladatkezelőben mennyit zabál a gép speedtest közben,és a cpu terhelés felugrik 90% fölé a memória csak 50-60% körül van.

ps:sorry a dupláért. Ha erre jár modi és baj, akkor egy hsz-ba rakhatja a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#41029) ToBeY válasza ToBeY (#41028) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Na jó,valaki árulja el nekem mert már semmit nem értek.Edge alatt miért van meg a sebességem (530) és Chrome (420) alatt miért nincs? (chrome-ot letöröltem és újratelepítettem)

[ Szerkesztve ]

(#41030) kolomparrudi


kolomparrudi
csendes tag

Sziasztok!

Most kötötték be nálunk a Digit (Érd, optikai hálózat). ZTE F668-as ONT-ot kaptunk, szerettem volna, ha csak modemként működik, nem routerként, de a szerelő azt mondta, hogy nála csak ilyen eszköz van és ez csak routerként működik. A fő gondom az vele, hogy nem találok DMZ beállítási lehetőséget. IKEv2 vpn szerveren van hálózaton belül, ahhoz viszont ESP és AH protokollokat kéne forward-oljak, amit a sima port forward nem tud. Neten vannak howto-k régebbi firmware-hez, ahol a Security menüben van a DMZ opció, de user/digi-vel belépve nincs is security menü. Találkozott már valaki hasonlóval?
Hardware Version V5.2
Software Version V5.2.10P4T3

Laci

(#41031) 4Grider válasza kolomparrudi (#41030) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felhívod az ügyfélszolgálatot és átteteted bridge módba.

(#41032) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!


500-as net, ettől többet nem sikerül mérnem. Tegnap lett bekötve HG8247H ONT-vel. Celeron G540, 4GB RAM, SSD, Windows 7. A feladatkezelőben nem ment fel 100%-ra a processzor és a RAM se fogyott el. Igazából annyira nem zavar, annak a 80-100 megabitnek a hiánya, csak kíváncsi vagyok, hogy ez normális-e?

Előre is köszönöm.

(#41033) < CyberBob > válasza ToBeY (#41029) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Van ilyen ne kérdezd miért. Nálam is az explorer és a régi opera (nem a chrome motoros vacak) mindig 540 fölött mér míg a firefox kevesebbet és azt is ingadozva. Viszont a valós (valódi) letöltés (63-66 MB/s) mindig megvan. A speedtest -et nem kell annyira komolyan venni.

Intercreptor: méréskor a szervernél Dunaújvárost állíts be.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#41034) Willie válasza < CyberBob > (#41033) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, így is hasonló eredményt kaptam:

Csak chrome van fent, azzal mértem mindet.

(#41035) headhunter válasza kolomparrudi (#41030) üzenetére


headhunter
addikt

Mennyi lett a havidíj? (Érvényes a 100/100 ár számlázása az 1000/200-as csomagnál?)

(#41036) ToBeY válasza < CyberBob > (#41033) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azért engem érdekel hogy hová tűnik el ~100mbit a mátrixba?! :DDD

Intercreptor:Próbáld ki több böngészővel pl edge-el.

(#41037) V/ válasza ToBeY (#41029) üzenetére


V/
titán

Kevesebb + adalék van a programban, más a memória használata.

(#41038) kolomparrudi válasza 4Grider (#41031) üzenetére


kolomparrudi
csendes tag

Szia!

Ügyfélszolgálat közölte, hogy távolról átállítani nem tudják, csak kijönni és kicserélni, de ezért 2500 Ft kiszállást kérnek. Azt mondták még, hogy a user felhasználóval nem lehet DMZ-t állítani, csak az admin-nal, de annak ők sem tudják a jelszavát.

Laci

(#41039) 4Grider válasza kolomparrudi (#41038) üzenetére


4Grider
nagyúr

És miért hagyod, hogy hülyének nézzenek?

[ Szerkesztve ]

(#41040) Varszegig válasza kolomparrudi (#41038) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem is ZTE F668 van, és át tudták állítani.

(#41041) wwenigma válasza 4Grider (#41039) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem feltetlen errol van szo, lehet szimplan eszkozeloszlassal jatszanak, akinek kell a bridge mod az butabbat kap ami arra jo.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41042) prozodus válasza wwenigma (#41041) üzenetére


prozodus
őstag

Az rendben is, de akkor nem jár nekik érte pénz. Úh csak ne hagyja magát lenyúlni. Mert meg lehet távolról oldani, de ha másképp akarják csinálni, azzal nem az ügyfelet kell szívatni...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#41043) Flashget


Flashget
félisten

Amiről már volt szó korábban, ilyen dobozokat helyeznek ki oda ahol a régi koax rendszert cserélik le optikaira.
fb-ról másolva:

A tegnapi napon, az 5 szintes panel épületünkbe, az 5-ik szintre beszereltek egy HTTB X20 RCS-RDS jelű műanyag dobozt egy új fekete színű kábel társaságában. Továbbá minden szinten egy-egy jelzetlen, hasonló kivitelű elosztódobozt is találtam.
Tudom, hogy az RCS-RDS cég az Önök romániai anyacége.
Utánanéztem a neten, és azt találtam, hogy a HTTB X20 jelű doboz egy optikai hálózathoz használatos elosztó doboz.

Realme GT Master Edition

(#41044) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Ez így jó is lesz :C
500/200 Győr

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#41045) hattila07


hattila07
csendes tag

Sziasztok!

Ma voltak behúzni új kábelt, mert 100/100-ról váltottunk 200/100mbit-es csomagra, most lemértem speedtesttel... Előtte: 98/98mbit, Utána: 109/102mbit. Szerintetek várni kell mire a központban átváltják, vagy ez így normális és +500ft-ért adnak +1% sebességemelést? :D

Üdv. Attila

(#41046) radi8tor válasza hattila07 (#41045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Praktikus lett volna ezt a szerelőtől megkérdezni: mikor lesz éles a csomagváltás. :)
Úgy tudom nem azonnali, kell neki valamennyi idő.

A megemelt sávszélt azért látod, mert már nem korlátoz 100 mbitre a kábel/hálózati eszköz.

⭐ Stella

(#41047) hattila07 válasza radi8tor (#41046) üzenetére


hattila07
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Igen, csak sajnos nem voltam itthon. :(
Akkor várok pár napot és igen erre én is gondoltam hogy nem korlátoz már 100bmit-re a hálózati eszköz.

(#41048) nylontacsko válasza hattila07 (#41047) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Csörgesd meg az üsz.-t.
Szerintem ott is megmondják, mikortól megy az új történet.
Annyit megér ;)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#41049) Flashget válasza hattila07 (#41047) üzenetére


Flashget
félisten

nem kell annak pár nap, mivel nálad már volt lan nem új a kiépítés így másnapra szokták mondani.
de nálam minden emelés még aznap megtörtént egyedül 500-ról 1000-.re emelésnél mondták, hogy kb. 1 óra alatt fokozatosan éri majd el a max. sebességet és így is volt.

Realme GT Master Edition

(#41050) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Melyik azaz oldal,ahonnan nagyméretű fileokat lehet letölteni és ezzel tesztel a net sebességét?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.