Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) vOrOn válasza rocket (#7848) üzenetére


vOrOn
tag

Kaptam egy Internetkapcsolat létrehozása című papiruszt, amin gépelve vannak ezek az adatok. :K

(#7852) Bibby válasza St3venson (#7850) üzenetére


Bibby
addikt

Nem lehet, nincs is benne semmi félreérthető betű vagy szám, és fel is olvastam a nőnek is kétszer.

Ελευθερια η θανατος

(#7853) tdudus válasza Bibby (#7852) üzenetére


tdudus
csendes tag

Szia,
nem lehet, hogy megadtál valamit a "Service Name" mezőbe?
Ennek a Diginél üresnek kell lennie. Nem szóköz, semmi, csak üresen.

TDudus "Befagyott ablakot mindenki látott már, de megfagyott pingvint még senki sem."

(#7854) McLaca válasza bambano (#7842) üzenetére


McLaca
őstag

Budapest egyes kerületeiben konkrét esetek történtek... :U Nemcsak a T, a UPC oldaláról is.
Az meg egy dolog, hogy nem lehet a világmindenség végéig visszatartani a digit, de időt nyerhetnek, amíg megkeresik a társasházat egyedi ajánlatokkal. A környékünkön is volt ilyen, hogy az a társasház, ahol legalább 50% aláírta, hogy UPC-nél marad, az X összegért megkapta a netet, kábeltv-t. Nem publikus árért. Ettől függetlenül a fél ház lelépett nálunk a UPC-től. :) Van néhány ostoba vaskalapos a házban, aki szerint a digi annyival szarabb, amennyivel olcsóbb, és a UPC az isten. Hát, ők csak fizessenek. Valószínű fogalmuk sincs róla, hogy digiéknél ingyen van a DVB. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7855) ToBeY válasza McLaca (#7854) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nagyon off
Digi ott lehet hátrányban ahol 12éves kislányok vannak a családban,akik éjjel-nappal a Viva bámulják.Így befűzik aput hogy sokszoros árért maradjon a T .... :U

(#7856) Penge_4


Penge_4
veterán

Hi all!

Próbálta már valaki Digivel a Geolocation-t? Igazából az a problémám, hogy semmilyen böngészőben (Opera, Chrome, Firefox) nem működik, sorban Failed, meg Could not determine your location hibaüzeneteket kapok, tehát böngésző probléma kizárva.

Szóval igazából tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a probléma. A Google sem dobott ki semmi hasznosat ezzel kapcsolatban, majd megláttam vv5204 hozzászólását, akinek ugyan ez volt a problémája, de neki vodás nettel, nekem meg Digim van.

Innen jött az ötlet, hogy lehet ISP probléma is.
Tehát próbálta már valaki és működött is neki?

(#7857) ANT válasza Penge_4 (#7856) üzenetére


ANT
őstag

Erre gondolsz? Működik ez IP cím, URL alapján is. Amit linkeltem, az pl. az index.hu lenne.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7858) Penge_4 válasza ANT (#7857) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem, ez a sima whois. Erre gondolok. Vagy például a Google Maps-en a középső kis karikába belekattintasz:

Chrome-ban egy ilyen sávnak kell feljönnie.

Itt rákattintasz az Allow-ra és ha működik, akkor arra a pontra ugrik a térképen, ahol vagy (nem biztos, hogy pontos), ha nem, akkor pedig pár másodperc múlva kiírja felül sárgával, hogy "Could not determine your location."

(#7859) ANT válasza Penge_4 (#7858) üzenetére


ANT
őstag

Nálam ez is működik.

Mondjuk a közelében sem vagyok a beazonosított helynek....na jó, a város stimmel! :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7860) Penge_4 válasza ANT (#7859) üzenetére


Penge_4
veterán

Köszi. Akkor valami más probléma lehet nálam.

(#7861) smog86


smog86
senior tag

NCore nálatok megy? Melóból bejön a weboldal, itthonról nem.

(#7862) eXodus válasza ANT (#7859) üzenetére


eXodus
őstag

Nálam a várost sem találta el. :DDD

(#7863) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ti milyen oldalon szoktatok sebességet mérni?Csak mert nekem a speedtest állandóan össze-vissza (pl most 65mbit tegnap 90mbit...)

(#7864) ANT válasza ToBeY (#7863) üzenetére


ANT
őstag

Tölts ftp-ről. 1 2 Ezek megbízhatóbbak, mint a speedtest.
Vagy ha van valamilyen tárhelyen premium account-od, az is jó.

eXodus: :C

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7865) brd válasza smog86 (#7861) üzenetére


brd
nagyúr

Bár nem vagyok tag, de a bejelentkező oldal bejön.

The only real valuable thing is intuition.

(#7866) ToBeY válasza ANT (#7864) üzenetére


ToBeY
nagyúr

8MB/sec a max és azt hiszem olyan 10MB/sec körűl kéne lennie

(#7867) ANT válasza ToBeY (#7866) üzenetére


ANT
őstag

És ingadozik a sebesség, vagy fixen 8MB/s?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7868) ToBeY válasza ANT (#7867) üzenetére


ToBeY
nagyúr

fixen 8 volt de speedtesten mértem 40mbit-től 70-ig mindent ja és egymás után.
no már megjavúlt 87/26 ismét :)

[ Szerkesztve ]

(#7869) ANT válasza ToBeY (#7868) üzenetére


ANT
őstag

Akkor én inkább annak a fixen 8-nak hinnék. Szvsz a diginél sem garantált az elvi max. sebesség. Ezexerint nálad a 80Mbit/s csak ~64.

Szerk: na, mire leírom, megjavul a letöltésed is! :DDD

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7870) forrest85


forrest85
senior tag

Tegnap beleláthattam a DIGI-s szekrénybe. Elég érdekes a rend benne. Minden bele van hányva. Olyan, mint egy régi telefondoboz az utcában. Káoszban is van aki tud rendet látni...

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7871) ToBeY válasza ANT (#7869) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Fura mert speedtest szerint megvan a sebesség,ugyanakkor amit linkeltél ftp-t olyan 8-8,5MB/sec jön.

(#7872) ANT válasza ToBeY (#7871) üzenetére


ANT
őstag

Akkor mégis ott a plafon. :Y
Tesztszervereknek nem szabad hinni. Ott az aktuális terheltség is befolyásolja a sebességet.
Másrészt a tesztcsomagokkal se mész sokra, úgysem azokat töltögeted netezéskor.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7873) ToBeY válasza ANT (#7872) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valami nagyon nem jó mert most pl 8,5MB indúlt és folyamatosan csökkent...
Talán a router nem tetszik neki pedig most vettem gigabites tp-link

[ Szerkesztve ]

(#7874) Zood


Zood
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám, hátha ti találkoztatok már hasonlóval:

80/25 néhány napja bekötve. A Speedtest-el még soha nem mértem 10 Mbit-nél többet felfelé, jóha 3-5 Mbit megvan. A lefelé jön rendesen. A nagyobb baj az, hogy a feltöltésem nagyon ritkán folyamatos sebességű.Tehát ritmikusan az éppen "aktuális" feltöltési sebességtől lemegy egészen a nulláig, majd újra emelkedik, eléri 700-800 k-át nagyon ritkán 1,1M-et aztán ismét irány a 0 sebessgég. A ping 24-36 közötti.
Az ügyfélszolgálatosnak mondom, hogy néha még a garantált 4 Mbit sincs meg a speedtest szerint (persze ez nem mérvadó, de az, hogy 20 mérésből 5 Mbit felfelé a legtöbb, az nem normális) válasz várható: az ő oldalukról töltsek le és fel és küldjem el. Hétvégén kb. 3/4 órás szarakodás után kiírt valami hibát a tesztről és azóta el sem érem az oldalt. Egyébként letudnátok írni azt a címet, ahol digis féle tesztet lehet elvégezni? Most nem jut eszembe és nem otthon vagyok.

Előre is köszi a segítséget!

(#7875) kali válasza ToBeY (#7873) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki router nélkül is a letöltést, mert akár oprendszeres, szoftveres...stb probléma is lehet!

(#7876) Zscca


Zscca
tag

Lassabb a net mostanában :((

(#7877) ToBeY válasza kali (#7875) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem hiszem mert haveromnak (ő is digi-s csak más kerületben lakik) is elküldtem a ftp linket hogy teszteljen és nála stabil 7MB/sec volt.

[ Szerkesztve ]

(#7878) kali válasza ToBeY (#7877) üzenetére


kali
legenda

nem értem, hogy melyik részét nem hiszed, de nem is az a kérdés, hanem az, hogy router nélkül jó a sebesség? ha úgy igen, akkor a routerben keresendő az esetleges hiba - firmware frissítése, beállítások ellenőrzése, szükség esetén azok módosítása...stb -, ha viszont router nélkül sem jó, akkor sebesség ellenőrzése másik munkaállomáson - ha több géppel is problémás a sebesség, akkor bizony a szolgáltató is hibás lehet -, ha másik gépen jó a sebesség, akkor viszont a te gépedben keresendő a hiba; hardveresen és szoftveresen minden hibalehetőséget szépen sorban kizárni, és majd kiderül...

(#7879) Shorty23


Shorty23
csendes tag

Sziasztok!
Diginetem van albérletben, a következő lenne a problémám - hátha tudtok segíteni:
laptoppal használom a netet költözés után 2 hétig nem volt probléma simán mánt, aztán mostanában 1 percig van netem, utána megszakad, és ezt csinálja napok óta. beszóltam digiseknek, közölték biztos rossz a gép tegyem újra. érdekes módon estére lett net újratelepítés nélkül... reggel viszon megint kezdődött a megszakad dolog, csak most már kb 5mp-et van net aztán megszakad...próbáltam már gép újratelepítés... és semmi. újra beszóltam nagy nehezen kijöttek és közölték h a géppel van baj, de ők nem tudják mi.ennek kb 1 hete, úgy hogy azóta olyan net hogy 5 mp-ként újr akell csatlakozni. tegnap este megint volt rendesen, de ma reggelre megint szarakodik. próbálkoztunk másik géppel, hátha télleg a géppel van baj, ott meg folyton a 691-es hibakódott irja ki....ja és routerrel egyáltalán nem műxik.

(#7880) bambano válasza Shorty23 (#7879) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ma is volt gondom a digivel, felhívtam őket, ledarálták az előre leírt kérdéseket, nem történt semmi. majd belenéztek az eszközükbe, ettől hirtelen elindult a net.
megegyeztünk, hogy az én routerem rossz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7881) Zood


Zood
csendes tag

jól tudom, hogy ezt az oldalt adja meg a digi a sebesség ellenőrzésére?

speedtest.hdsnet.hu

mert ha ez, akkor július 3. este óta én nem érem el. :F

(#7882) Shorty23 válasza bambano (#7880) üzenetére


Shorty23
csendes tag

én már nem próbálkozom a betelefonálással mert úgyse csinálnak semmit....és ezért netért fizetek havi 6ezret úg yh 5mp-ig van netem...

(#7883) Zood


Zood
csendes tag

írogatok itt magamnak :) szerintem sokan hívogatják őket a sebességi gondok végett.

Mondta a Digis főnök:

40 Gbit/sec-en osztozik az összes Digi-s "egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki" a mérőoldal elérhetőségét!

(#7884) McLaca válasza ANT (#7859) üzenetére


McLaca
őstag

Hinnye!
Nálam is működik, de még mennyire! :D
Gyakorlatilag házszámra betalált. Kísérteties és egyben aggasztó...

smog86: nálam megy. DNS szerverek frissítése elég lassú, próbáld meg az oldal IP-jét direkt a böngészőbe írni, vagy esetleg a host táblába felvenni az ncore címeit az IP-jével.

forrest85: 2009 január 4-én nálunk így nézett ki, az első lakó bekötése után. :D (Nem, nem én voltam az első, és nem tudom, most is ilyen-e, de semmi lokális gond nem volt vele azóta sem.)

ToBeY: mérj torrenttel... Szinte semmilyen webszerver nem tud kiszolgálni 80Mbites le(szerver oldalról nézve fel)töltést és az FTP-k is erősen ingadoznak már ilyen tempónál.

Szerk.: ja router? Hááát, mérni direktbe kötve mérünk...

Zscca: már megint itt vagy az egymondatos "temagadsetudodmiabajodésmiértírtadide" hozzászólásaiddal!? :((

Zood: http://speedtest.digikabel.hu/, bár nálam megy az is, amit te írtál.
40Gbit pedig a BIX felé a lehetséges forgalom. De mint kiderült a topicban korábban, a Digi és a T április közepétől közvetlenül kommunikál, a BIX kikerülésével. A 40G BIX node maximális terhelése azóta 21,6Gbit volt.

Shorty23: kábeltörésre nem gyanakszol? Vagy rossz csatira... Ha routerrel egyáltalán nem megy, a dugó félrekötése is esélyes, nem jó tehát a színsorrend, amit sok gép lekezel ugyan, de a routerek jellemzően nem.
Apropó, a digi leggyorsabb netének ára 4500Ft. Te hogyan fizetsz érte 6500-at?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7885) McLaca válasza McLaca (#7884) üzenetére


McLaca
őstag

Helyesebben hogyan fizetsz érte 6000Ft-ot? :) (Szerkesztési időlimit lejárt :( )

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7886) forrest85 válasza McLaca (#7884) üzenetére


forrest85
senior tag

Köszi, hogy írtál. Nálunk is ugyanez a helyzet. Ugyanígy néz ki. Annyiban eltér, hogy a konnektor függőleges van és felvan valahogy függesztve a hátlapra. A 2 aktív eszköz router és a telefon berendezése pedig az alján van a doboznak. A rendezetlen és káosz ugyanaz. :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7887) ToBeY válasza McLaca (#7884) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Direkt új routert vettem (digi miatt) gigabitest.Szóval az nem lehet a szúk keresztmetszet.

(#7888) McLaca válasza forrest85 (#7886) üzenetére


McLaca
őstag

Az hagyján, hogy kupi...! De kézzel vannak összecsavargatva a kábelek! Nem értem, miért nem tudták már belekrimpelni a dugóba... Lusták voltak? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7889) forrest85 válasza McLaca (#7888) üzenetére


forrest85
senior tag

Hát ez jó kérdés. Miné óccsóóbban szerintem. A szerelő gyerek amikor itt volt azt mondta 5000 pénz egy olyan fogó. Meg összekrimpelni időbe telik max 5mp.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7890) Zscca válasza McLaca (#7884) üzenetére


Zscca
tag

Off:köhh le lehet szállni rólam te nagy okos router kapcsolgatós gyerek :DD

(#7891) Zood válasza McLaca (#7884) üzenetére


Zood
csendes tag

Köszi a kimerítő választ :) a digis link valóban jó, köszi.

A 7874 -re van valami ötleted? XP van és nincs telepítve a tcpip-patcher.exe
Ha ez biztosan segít a a 7874-es problémámom, akkor felrakom. Bár a a tesóm gépén sincs fent és vígan megy neki a torrent, nem úgy mint nálam. Most is lement -0-ra a feltöltésem.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7892) ANT válasza McLaca (#7888) üzenetére


ANT
őstag

"Lusták voltak?"
Vagy alvállalkozók. Azok között meg vannak ám egybites varázslók!
Nem csodálkoznék, ha már a digi is kiadná a munkái egy részét.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7893) bambano válasza Shorty23 (#7882) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nekem decemberben kötötték a netet, azóta most először van problémám. ezért sem akarom elhinni, hogy az a cucc, ami fél évig hibátlanul tolta, most hirtelen bedöglik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7894) Hunter2 válasza Penge_4 (#7858) üzenetére


Hunter2
addikt

nálam ez nem csinál semmit se Crome se opera 10.60 alatt.

(#7895) McLaca válasza Zscca (#7890) üzenetére


McLaca
őstag

Áhh, azóta a mosógépet, sőt, a vasalót se kapcsoljuk ki, ha nem használjuk, mert BE KELL KAPCSOLVA LENNIE, mert olyan, mert be kell, mert be. Hogy minek, azt nem tudtátok megindokolni, de akkor is be kell! Mindent! Ugye!? :R

Zood: a 7874-ben felvetett problémára szerintem nem megoldás a tcp-ip patcher, de egy próbát megér, nem kerül semmibe. 500-1000 közé érdemes lőni, nekem torrenten a publikus külföldi oldalakról töltésnél segített, mivel azok rettenetesen lelassítottak mindenféle hálózati kapcsolatot XP alatt az első 2-3 percben.

ANT: tudtommal ki is adja. A kábelezést mindenképpen, a bekötést talán.

Hunter2: nem kér megerősítést az oldal tetején az infósávban? Firefox kér.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7896) Hunter2 válasza McLaca (#7895) üzenetére


Hunter2
addikt

kér, engedélyezem és nem történik semmi. A térképen nem jelöl be semmit.

(#7897) ANT válasza McLaca (#7895) üzenetére


ANT
őstag

Ööö, mindenképp a bekötésre gondoltam, nem a kubikos melóra meg a házon belüli utp-huzavonára.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7898) rocket


rocket
nagyúr

Megtaltosodott a letoltesi sebessegem a 30/20-as csomagban, 30mbit helyett 40mbit korul van:

FTP-rol ~3600KB/s helyett ~4800KB/s lett :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7899) forrest85 válasza rocket (#7898) üzenetére


forrest85
senior tag

Ezt más is mondta egy másik fórumban ma. Csak egy más téma körében. Szintén DIGI-s előfizető.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7900) ToBeY válasza rocket (#7898) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bezzeg az én 80-om össze-vissza ingadozik. :O

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.