Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) TeeJay válasza Flashget (#43992) üzenetére


TeeJay
félisten

LOL a mostani eszközparkjuk is 20x nagyobb forgalmat bírt volna, erre még nagyobbra bővítették :D
minek :D
úgyis kevés a feltöltésük meg az előfizetők legnagyobb része kis csomagban van hiszen az is drága a DIGI-hez képest.
ED3-on nem nagyon fognak bejelenteni nagyobb csomagot és az 500-as csomagjukra se fizet elő kutya se olyan ára van :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44002) proradeon válasza poli27 (#44000) üzenetére


proradeon
őstag

Ez azért merész kijelentés. :) Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a jelenlegi vezeték nélküli technológia működési elve elégtelen ahhoz, hogy megelőzze a vezetékes kapcsolat sebességét, ill. más minőségbeli paraméterét. De véleményem szerint amint alaposabban feltárják a kvantumfizika rejtelmeit, létrejöhet olyan "vezeték nélküli technológia", ami feleslegessé teszi a vezetékeket.

Röviden: Bármi lehetséges. (100 éve is sok mindenre mondták, hogy lehetetlen, ami ma már valóság.)

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#44003) kevinium válasza proradeon (#44002) üzenetére


kevinium
aktív tag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a jelenlegi vezeték nélküli technológia működési elve elégtelen ahhoz, hogy megelőzze a vezetékes kapcsolat sebességét, ill. más minőségbeli paraméterét

Ahogy a rokkant nagymama se fogja lefutni az olimpiai bajnok maratonfutót bármennyit is gyúr rá...

létrejöhet olyan "vezeték nélküli technológia", ami feleslegessé teszi a vezetékeket.

Érdekes hozzáállás, de nem...

Röviden: Bármi lehetséges. (100 éve is sok mindenre mondták, hogy lehetetlen, ami ma már valóság.)

Ez nem olyan, hogyha nagyon sok tudós nagyon sokat gondolkodik akkor legyőzhetjük a fénysebességet... :W Ez nem így működik...

[ Szerkesztve ]

(#44004) nyilasmisi válasza Flashget (#43986) üzenetére


nyilasmisi
tag

Igazad van.
Olcsósítani akartak, de nem jött be.
Ezt a pár EPON-os területet visszaalakítják GPON-ra. :))

(#44005) E300TD válasza nyilasmisi (#44004) üzenetére


E300TD
tag

Ez az info honnan van? Márhogy átalakítják GPON-ra?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#44006) n0tb4d


n0tb4d
tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna illetve abban kérném a segítségetek, hogy jelenlegi lakhelyemről elköltözöm és a szolgáltatást vinném magammal, viszont az új helyre, ahová mennék már van előfizetés és az előző lakó tartozást halmozott fel és emiatt nem engedik az egészet. Ilyen esetben mit lehet tenni? A legvégső eset az az, ha másik szolgáltatóhoz megyek, de tényleg csak akkor, ha nincs más lehetőség.

(#44007) wwenigma válasza n0tb4d (#44006) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kifizeted....mas nicns sajna, amig nem peresitik es hajtjak be.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44008) zsolt501 válasza n0tb4d (#44006) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az előző lakot keresd meg és kötelezd hogy rendezze a tartozását, ha meg albérlet akkor meg a tulajt kell erre rávenni.
Ha magán lakás és saját tulajdon, és nincs az adás vételben rögzítve hogy nincs az ingatlanon semmi tartozás akkor nehéz dolgod lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44009) qqcqqc válasza n0tb4d (#44006) üzenetére


qqcqqc
őstag

A tartozás a szolgáltatás igénybe vevőé és nem a szolgáltatási helyé, ha veszed a lakást, akkor az adásvételivel tudod igazolni, hogy te most kerültél birtokba és gond nélkül szerződnek veled. Ha bérled, akkor kacifántosabb a helyzet, mert a tulajdonos a beleegyezésével valamilyen szinten fizetési kezességet is vállalt, így neki kéne rendeznie a hátralékot.

(#44010) Flashget válasza E300TD (#44005) üzenetére


Flashget
félisten

Ha visszaköveted ki mire reagált eljutsz ide. [link] Ha megnézed az illető pontosan neked válaszolta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#44011) Sasos válasza qqcqqc (#44009) üzenetére


Sasos
senior tag

"A tartozás a szolgáltatás igénybe vevőé és nem a szolgáltatási helyé"
Ez igaz, de ha a szolgáltató az adott területen nem egyetemes szolgáltató, akkor nincs az a jogszabály, ami szolgáltatásra kötelezné. Ha az a megszokás, hogy nem szolgáltat amíg nem rendeződik az ügy, akkor nem fog.
"tulajdonos a beleegyezésével valamilyen szinten fizetési kezességet is vállalt" Ha vállalt... Én is úgy szerződtem, hogy nincs az ingatlanon tulajdonrészem. Kérdés nélkül írták meg a szerződést. Nem csak a Digi, a T-is. :Y

(#44012) Jorus válasza Sasos (#44011) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az érdekes, nálunk konkrétan kérték a hát tulajdoni lapját a szerződéskötéshez, mivel egyébként nem vagyunk jogosultak szerződést kötni. Nemcsak a T, a Digi is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44013) Sasos válasza Jorus (#44012) üzenetére


Sasos
senior tag

Én felhívtam a szórólapról az üzletkötő számát, kijött és semmit sem kérdezett. Csak azért került a nevemre, mert úgyis én intézem, ha gond van valamivel. Múlthét kedden a T-s ügyfélszolgálaton vettem a nevemre egy szolgáltatást úgy, hogy csak annyit kérdezett a hölgy, hogy azonos-e a lakcímünk, mert akkor a lakcímkártya sem kell. :Y Teszem hozzá, kicsit sem bánom hogy így sikerült, mert nem kell meghatalmazássokkal bajlódni, és nyilván nem a fizetés nélküli lepattanás a cél.

(#44014) Flashget


Flashget
félisten

Aug.1-től az új bekötési területekre új hűség akciók jöttek ki. Nagyon nem mélyedtem bele más vagy ugyanaz mint eddig.
[link]

Realme GT Master Edition

(#44015) rozsi71


rozsi71
tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni, eddig nem igazán találtam megoldást. Bekötötték a digi kábelest netet, és olyan eszközt adtak, ami wi-fi router is egyben. Huawei hg8247h a típusa. Nekem fontos lenne a távoli elérés funkció, de ezen a routeren nem találok ilyet. Megoldható ez valahogy ezzel a routerrel?

Köszi.

(#44016) ottobacsi


ottobacsi
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a Digi hibája lehet vagy esetleg nálam lehet a hiba?
Egy ideje már ezt csinálja, de eddig nem jöttem rá hogy mitől vannak a tünetek, meg sem fordult a fejemben hogy ilyen lehet...
Routerrel és nélküle is ugyan ez a helyzet:

(#44017) radi8tor válasza ottobacsi (#44016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha másik teszt szervert kiválasztva is ilyen gyatra a feltöltésed, akkor jelentsd be hibára. :K

⭐ Stella

(#44018) ottobacsi válasza radi8tor (#44017) üzenetére


ottobacsi
tag

Nincs változás... :(
Most hívom őket, csak b@zssák felvenni már vagy 10 perce... :W
Na mindegy majd holnap rápróbálok...

(#44019) E300TD válasza rozsi71 (#44015) üzenetére


E300TD
tag

A digis ezközön be kell állítani port forward-ot a routeredre és ott megadni a ddns-t vagy ha lehet, kérni kell, hogy állítsák bridge módba az ezközt.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#44020) E300TD válasza ottobacsi (#44018) üzenetére


E300TD
tag

csinálj egy képernyőképet a digis seb.mérő oldalról, hogy látszódjon, hogy kábelről méred és küld el mellékletként a hibabejelentőben.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#44021) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Egy gyors kérdés: új előfizetések esetén adnak routert vagy modemet?

(#44022) Drenadar válasza ottobacsi (#44018) üzenetére


Drenadar
veterán

gyanús vagy, hogy át akarsz minket baszarintani egy ilyen képpel...
miért nem lehet egy sebességmérés eredményének a LINKJÉT betenni, hogy lássuk a mérés minden adatát? Milyen szerver, milyen távolság, a szervernek mik az átlagos értékei, stb?

Végezz el 3 különböző mérést, viszonylag 3 különböző időpontban, ahol meggyőződsz róla, hogy nem megy semmilyen háttérfolyamat ami a netedet megenné reggelire.

[link]

Ennyi?

+Nah, szerver adatokat kivették az eredményekből? Barom banda...

[ Szerkesztve ]

(#44023) Jorus válasza PrometheusX (#44021) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az attól függ. Összefoglalóban megtalálsz mindent.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44024) DonMaster válasza PrometheusX (#44021) üzenetére


DonMaster
addikt

összefoglalo,
de lehet hgoy modemet kapsz , lehet hogy routert, de lehet hogy csak lan+coax+telo kábel más nem .
optikánál minimum modedem jár.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44025) Drenadar válasza DonMaster (#44024) üzenetére


Drenadar
veterán

de ha kap is routert azért sincs nagy köszönet, ha jól olvastam...

(#44026) DonMaster válasza Drenadar (#44025) üzenetére


DonMaster
addikt

hát jah, szerintem legjobb ha csak ont(modem)-et kap és nem mást. leg jobb megoldás.
router hát igen sokan problémáznak vele, hogy nem lehet bridge be tenni föleg,
viszont sokan meg rinyálnak, hogy kapjanak routert, mert ......

itt forumon én azt vettem észre, hogy aki routert nem akart azok kaptak és legtöbb esetben nem lehetett bridge be tneni, viszont, aki meg aki rinyál hogy routert akar mert nincs pénze sajátra, azokmeg vagy nem kapnak, vagy kapnak, aztán megy a rinya, hogy nem müködik jol, mármint, ddns stbstb. is,hogy nem megy, aztn a legvégén bekérik bridge.be és mégis vesznek saját routert amit kb az elsö perctöl fogva ajánlunk, :D szoval igen vannak itt dolgok.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44027) rozsi71 válasza E300TD (#44019) üzenetére


rozsi71
tag

Ehhez a port forwardhoz tudna valaki egy leírást adni, vagy linkelni, mert ahhoz nem értek, és ami leírást találtam, az alapján nem megy.

(#44028) E300TD válasza rozsi71 (#44027) üzenetére


E300TD
tag

[link]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#44029) rozsi71 válasza E300TD (#44028) üzenetére


rozsi71
tag

Köszönöm, de pont ezt találtam én is, és nem akart összejönni. De majd még próbálkozom, hátha...

(#44030) E300TD válasza rozsi71 (#44029) üzenetére


E300TD
tag

Ha a routeredet akarod elérni, azt az IP-t kell megadni, amit a Huawei-től kap (192.168.1.2 , a routered-en látnod kell:

Figyelj arra, hogy a routered ne ezt a címet ossza ki, valamit változtass:

engedélyezd a routereden a remote managementet, azt a portot állítsd be port forwardként, amit itt engedélyeztél ! (80, 8080 ...)
Állíts be DDNS szolgáltatót és ellenőrizd a felületen, hogy egyezik-e az IP a Huawei-IP-jével!

itt ellenőrizheted, hogy nyitva vannak e a portok:

[link]

Ha minden ok és nem megy reboot-old mindkét ezközt, nekem egy fw frissítés után ez kellett

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#44031) Metacska válasza DonMaster (#44024) üzenetére


Metacska
aktív tag

Ez annak is a függvénye, hogy milyen sávszélt választasz.

100 mbit-ig nem biztosítanak eszközt, csak a csomóponttól húznak LAN kábelt és kész passz. 200-tól már általában adnak gigabites modemet, ahol vezetékes telefon előfizetés is van, ott jellemzően VoIP-os gigabites wifi routert.

Drenadar: Miért nincsen benne köszönet? :)

[ Szerkesztve ]

(#44032) wwenigma válasza Metacska (#44031) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mert buta mint a tök.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44033) Metacska válasza wwenigma (#44032) üzenetére


Metacska
aktív tag

Jah, hát az nem újdonság. Én AP-Switch módban használom a saját routeremmel, mert szükségem van a telefonvonalra. Egyébiránt már rég kiiktattam volna.

(#44034) DonMaster válasza Metacska (#44031) üzenetére


DonMaster
addikt

tévedés 100-as netnél is családiháznál optikánál kapsz modemet/ másnáven hge-t ami bridgeben van de lehet hgoy router mode ban van. optikánál tv+net+telefonnál minden féleképen kapsz.
az más kérdés, hogy ha net+tv-t kérsz akkor emg lehet oldalni 2áramforásos optikával is. és akkro téynleg nincs modem se.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44035) dethroner válasza dethroner (#43659) üzenetére


dethroner
veterán

[ Módosította: radi8tor ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44036) DonMaster


DonMaster
addikt

digi tarifák mobil téren.
korlátlan külföld belföld +korlátlan sms
mobilnet, 10gb max 21mbits-en ha a 10gb elérve akkro korlátozva a sebesség 10mbits-re.
ez 3euro , mellé ingyen adnak 2éves szerzödéshez 70-80e ft-os telefonokat.
ha a mostani rcs-rds-és digi.kft árait nézzük akkor ez magyarországon ugy fog kinézni, hogy 5euro.
én várom már.

tudom, hogy ez off. de 2napja nincs téma, igy legalább valami lett, ha valakit érdekelt persze és uj valakinek.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44037) dethroner válasza DonMaster (#44036) üzenetére


dethroner
veterán

Honnan vannak ezek a számok, árak, stb?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44038) DonMaster válasza dethroner (#44037) üzenetére


DonMaster
addikt

unokatesom mondta, viszont rcs-rds oldalán meg lesed a mobil szolgáltatást és [link]
külföldre 3000perc van. bár az 50ora /ho ami a tarifában benne van és akrko még belföld korlátlan+ sms+net is van hozzá
2,9euro pontosan áfával. :D de ennél kerekitettem hogy 3euro.

azért 50orát nem sokan beszélnek külföldre/ho persze cégeket leszámitva ahol szükséges lehet.

az 5euro az szerintem reális, ha meg nézem a Digi net tv szolgáltatását romániait a magyarral összehasonlitva.
kb ennyi a különbség.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44039) kevinium válasza DonMaster (#44036) üzenetére


kevinium
aktív tag

El nem tudom képzelni, hogy miről beszélsz... Megnéztem a digi.hu-t, a legnagyobb mobilinternet-csomag 15mbit-es, szó nincs belföldi és külföldi hívásokról, valamint a lassítás a honlapon és az ÁSZF-ben is fellelhetetlen... (Egészen pontosan, hogy milyen sebességre lassítanak, mert nekem nem mindegy...)

Részlet az ÁSZF-ből:
Az internet szolgáltatás korlátozására az ÁSZF - ben foglalt általános szabályokon felül sor kerülhet abban az esetben is, ha az Előfizető az Előfizetői Szerződésben megjelölt díjcsomagban biztosított adatforgalmi korlátot az adott hónapban túllépi mobilinternet szolgáltatás igénybevétele esetén. Ilyen esetben a következő számlázási időszak megkezdéséig a garantált le - és felöltési sebességet a Szolgáltató csökkenti

Az meg, hogy külföldön mit szolgáltat a digi az nem érdekel különösebben (az rcs-rds anyavállalat se...), de ebből levezetni, hogy itt majd mit fog szolgáltatni és mennyiért az merő spekuláció... De legyen neked igazad. Amit leírtál csomagot azt megvenném.

[ Szerkesztve ]

(#44040) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget a modemmel / routerrel kapcsolatban, ma megyek majd köttetni az új előfizetést a lakásba. :)
Szegény csaj felajánlotta az Euronics-es akciót, de hát le kellett lőnöm azzal, hogy nem igazán izgat minket a dolog mert "akció, ami nem akció" (legalábbis számomra).

(#44041) nyilasmisi válasza kevinium (#44039) üzenetére


nyilasmisi
tag

Gyaníthatólag a Digimobil Hu-ra gondolt, ami hálózat a jövőben fog elindulni.

(#44042) trec12 válasza DonMaster (#44036) üzenetére


trec12
addikt

Azon túl, hogy a Digi felrak(ott) 200 "csonka antennát" más nem történt a több mint másfél év alatt. (azaz vett még egy kis frekit) A románhoz hasonlatos árak csak akkor lehetnének szerintem ha full országos saját hálózatot tudna kiépíteni. Ilyen olcsó akkor sem tudna lenni Mo-n szerintem. Én speciell egy 15 Eur-os flat csomagnak már örülnék. Sem freki, sem infrastruktúra nincsen erre. Amit felvázoltál az egy csoda lenne. Sajnos éppen nem úgy néz ki a helyzet mintha indulni akarnának/tudnának. Remélem aztán mégis csak csoda történik és lesz Digi Mobil.

Nézzetek át ide itt több hozzászólás is van a témában

[ Szerkesztve ]

(#44043) Flashget válasza trec12 (#44042) üzenetére


Flashget
félisten

vagy egyszerűen megveszi a Telenort ami állandóan eladó. :)

Realme GT Master Edition

(#44044) trec12 válasza Flashget (#44043) üzenetére


trec12
addikt

Pont, hogy a Vodafone-ról lehetett ezt hallani. Szerinted a Diginek ill. az anyacégnek lenne ennyi pénze? Mert itt óriási összegről van ám szó szerintem. Meg akkor minek kezdett antenna telepítésekbe és köt(ött) szerződéseket tetőbérletre?

[ Szerkesztve ]

(#44045) Flashget válasza trec12 (#44044) üzenetére


Flashget
félisten

miért ők, miközben a Telenor mobilnetét passzolja tovább a Digi Mo-n? Miért nem a vodáét akkor?
nem állítom hogy megveszik, de ez is egy opció a kiépítés költségei helyett.

az hogy mi volt a Románoknál független ettől ezért hozták hírbe...

ott pl. az Eurosport adja a PL-t nálunk meg hivatalosan még senkit nem jelentettek be, de ha esetleg a Digi lesz a befutó érdekes lesz, hogy az összes országban a Diginél lesz a jog ahol jelen van, kivéve az anya országot...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#44046) DonMaster válasza kevinium (#44039) üzenetére


DonMaster
addikt

elöször is linkel,tem és irtam is hgoy szerintem, tehát töknyolc hgoy minek hivod, ezek a tarifák vannak ott, és várhatoan ezek lesznek itt , is, az ár és az hogy 100%hogy ezek lesznek itt az csak szerintem de ezt irtam is, az hogy te a sima mobil netet nézed ami telnor hálozat annak semmi köze a mobil szolgáltatáshoz amiröl irtam,

trec12
romániában se saját hálorol van már, viszont elsöre amikor pályára lépet akkro a vodafone-tol kapot hálozatot az országos lefedetséghez, cserébe adot a vodának, normális optikai netet. mivel a vodának nem igazán volt ilyenje. és ha ezt nézzük a voda kb 1 max 2éve szolgáltat 4g-t addig only 3g volt tehát még akár itt is bejöhet ez. de ez csak szerintem,. az meg hogy kipakolt antennákat és még nem történt semmi sem, nem lehet tudni mi folyik a háttérben , bár szerintem folyik a fejlödés . én megint irom, hogy szerintem januártol lesz valami.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44047) DonMaster válasza Flashget (#44045) üzenetére


DonMaster
addikt

elég ha azt csinálja meg, amit romániában, csak itt a telenorral, ad nekik netet, cserébe kap belföldi romingot.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44048) trec12 válasza DonMaster (#44046) üzenetére


trec12
addikt

Romániában több frekije volt induláskor. Az ottani hatóság nem tudom melyik tenderen belföldi roaming biztosítását írta elő a többinek az új belépő részére. Romániában nincsen agyonadóztatva a szektor. Romániában alacsonyabb az ÁFA. Romániában több előfizető van. Romániában a fizetések alacsonyabbak. Ezek a szuper olcsó csomagok tudtommal akkor jöttek, mikor jórészt megszűnt a belföldi roaming. Mo-on szerintem a Vodának van elegendő optikája.
Szerintem semmi nem egyezik az azonos árakhoz. Én kezdetben nem várnék ilyen szuper árakat egyelőre induljon el az is nagy szó lenne. De ha valamit rosszul írtam akkor sorry mert a netről vannak nekem is az infóim.

[ Szerkesztve ]

(#44049) trec12 válasza DonMaster (#44047) üzenetére


trec12
addikt

Szerinted miért engedné fel a hálózatára bármelyik szolgáltató mikor erre semmi nem kötelezi őket? Piaci alapon? Megérné a Diginek? Nagyon jól tudják a Digi alacsony árral kínál szolgáltatást ergo a saját hálózatukat fordítanák maguk ellen. Ha ez ilyen egyszerű akkor eddig miért nem lépték már meg 2014 októbere óta? Szerintem azért mert ezzel a módszerrel nem tudnának látványosan olcsón szolgáltatni ami ahhoz kellene, hogy sok-sok előfizetőt hozzon minél rövidebb idő alatt...

[ Szerkesztve ]

(#44050) Sonja


Sonja
veterán

Ma lassú volt a NET-em, így mértem egyet, ami ~93/93Mbit-es lett (500/200-as a NET-em). Router-t kiiktattam, majd a bejövő kábelt a gépbe dugtam, és látom bizony, hogy az ONT-hoz csak 100Mbit-el csatlakozik. :((( Megint előjött a két hónappal ezelőtti probléma. :O Bejelentettem, remélem küldenek megint egy szerelőt. Csak tudnám, hogy mi a pontos probléma. Jó lenne, ha véglegesen megszüntetnék ezt a problémát. :U

Szerk.: Most egy 217-el kezdődő IP címet kaptam, na ilyen se volt még. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.