Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) forrest85 válasza gabmng (#6250) üzenetére


forrest85
senior tag

Na már ketten! :DD :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6252) gabmng válasza forrest85 (#6251) üzenetére


gabmng
csendes tag

eddig 100%os a tp link támogatás :D :)

(#6253) HZoli87


HZoli87
veterán

Na , haza jött vater , beszélt informatikusokkal , és ugyanezt a TP-Link routert ajánlották neki , jövőhéten meglesz rendelve , köszönöm az eddigi segítséget . :)

[ Szerkesztve ]

(#6254) gabmng válasza HZoli87 (#6253) üzenetére


gabmng
csendes tag

nekem is rendelhetnél egyet ;) :)

(#6255) sparks válasza HZoli87 (#6253) üzenetére


sparks
senior tag

Az ipon oldala szerint ez csak 10/100-as. Vagy gigabites csak nem írták? Én biztos nem vennék manapság 10/100-as cumót, mi lesz ha a digi 3 hónap múlva megint emelni fog, akkor jön az újabb router csere? Ha gigabites, akkor nem szóltam :)

(#6256) dr.bubo válasza sparks (#6255) üzenetére


dr.bubo
őstag

A wr941nd nem gigabites router. :( A lan és wan portja 10/100-as. [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6257) gabmng


gabmng
csendes tag

sziasztok

1. ez 10/100as
2. ez : http://www.ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wr1043nd/128645 10/100/1000
3. most még nagyon drága ez 24 ezer forintért, sztem most egy jó fél évig biztos nem fog emelni a digi, szóval ha most megveszi/megveszem az olcsóbbikat, 9100 ftért akkor jól jár/járok. kb fél év múlva már ez a gigás router is 10-15 körül lesz, szóval most még nem vennék gigás routert de fél - 1 év múlva már jogos lenne hogy vegyek :) :D

(#6258) HZoli87 válasza gabmng (#6257) üzenetére


HZoli87
veterán

Nekem pont elég lesz a 100 - s is , ha majd nem bírja a tempót akkor majd elgondolkozom egy gigáson , most nem éri meg nekem a több mint dupla ár . :N

(#6259) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, bekötötték a netet. Elég sokára sikerült csak, mert gond volt a krimpelővel, s elsőre nem egy-két drót rendre kimaradt az érintkezésből a végeken, s ezt bizony elég nehéz volt megtalálni. Szóval össz. két és fél óra volt a szerelés.
Sajnos nem tudom tesztelni a dolgokat egyáltalán, mert eljöttem Nyíregyházára, s ott helyben már csak annyira volt idő, hogy láttam, hogy a tv-n sikerült befogni 42 digitális csatornát, plussz az analógokat, neten meg egy speedtestre futotta, 66/25-s eredménnyel. :)

I am having fun staying poor.

(#6260) #40935168 válasza HZoli87 (#6244) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja csak az zúg, és a fogyija.. :U

(#6261) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok!
Mi ***r lehet, mert a 30/20 netem olyan 6-9 mega össz lefelé. ( Szfvár József str.) :U

(#6262) gepeto


gepeto
csendes tag

hali. a digivel hogy tudok csatlakozni xbox360 ra.help?

(#6263) krystman válasza sparks (#6227) üzenetére


krystman
őstag

Próbáld meg a Halite-al. Nekem sem igazán működik jó a uTorrent. A Halite-al fullon megy mindig a cucc.

(#6264) HZoli87


HZoli87
veterán

Milyen torrent klienst ajánlotok , amivel szépen megy a digi net ?

- uTorrent 1.7.7 vagy legújabb stabil 1.8.4 ? :)

(#6265) Zoolee19 válasza HZoli87 (#6264) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Na ez jó kérdés:)
Én nekem mostanában nagyon kihasználja a procit és lassú lesz a gépem töle, de lehet hogy csak én tapasztaltam ezt :W

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#6266) Viktor77 válasza HZoli87 (#6264) üzenetére


Viktor77
titán

1.8.4 kaka, próbáltam. Egyszerűen nem hajlandó feltölteni.

Én BitComet-et használok, ezzel szépen megy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6267) forrest85 válasza Viktor77 (#6266) üzenetére


forrest85
senior tag

UPC uTorrent 2.0 zsíír :)) :D

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6268) Zoolee19 válasza forrest85 (#6267) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Csak ez nem UPC hanem diginet

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#6269) HZoli87 válasza Zoolee19 (#6265) üzenetére


HZoli87
veterán

Többhelyen is azt olvastam , hogy a uTorrent 1.7.7 tökéletes választás azoknak , akik diginettel rendelkeznek , meg számomra is szimpatikusabb , mint az újak . Egyenlőre meghoztam a döntést , majd kiderül mennyire megy vele a le és feltöltés . Csak még várnom kell pár napot a TP-Link routerre .

Melyik verzió eszi annyira a CPU-t nálad ? :)

[ Szerkesztve ]

(#6270) Zoolee19 válasza HZoli87 (#6269) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Ez : 1.8.4 csak még nem tudtam rá jönni a dologra hogy miért csinálja :(
Nekem csak 1 gépen megy a net, de van amikor csinálok testet valamikor csak 30mbit letöltés és 20mbit feltöltés van.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#6271) HZoli87 válasza Zoolee19 (#6270) üzenetére


HZoli87
veterán

Kipróbáltam tegnap router nélkül a topnetet itthon , direktbe összekötöttem a notebookommal , erre meg ilyen 50 / 15 - s értékeket dobált a speedtest.net .

A kliensben meg 9-10 megákat mértem rá pár percre , érdekes . (uTorrent 1.7.7)

Szóval , nem mindig mutatnak valós eredményt ezek a sebesség mérő oldalak . :)

(#6272) Zoolee19 válasza HZoli87 (#6271) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Nem sajnos pedig úgy tudom a diginet van valami mérési oldala csak nem tudom hogy kell használni.
Én torrentbe töltöttem már 50mbitel és volt hogy a feltöltésem is ment rendesen.
Na ezt most csináltam:
Operával:

[ Szerkesztve ]

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#6273) Worlon


Worlon
csendes tag

Sziasztok

Akinek baja van uTorrent 1.8.3 és felette, annak a köv. beállítást javaslom (ha kicsit vissza olvasnátok, már 2x leírtam):
Beállítások/Haladó/bt.transp_disposition érték: 5
Ha jól tudom ezzel kikapcsolódik a forgalom alakítás, és így ismét teljesen normálisan fog működni (nem a sebesség korlátot állítja).

Mióta így használom (2-3hónapja), minden gond nélkül megy az uTorrent 1.8.4, és a 2.0 sőt a 2.1 is. Digi TopNet-em van. Feltöltés stabil 3,2MB/s

(#6274) Worlon válasza Zoolee19 (#6272) üzenetére


Worlon
csendes tag

http://speedtest.hdsnet.hu/

Itt az oldal, olvasd el azt a 3 mondatot ami ott szerepel, magyarul van.

(#6275) gabmng


gabmng
csendes tag

sziasztok.
Látom sokan írták, hogy milyen kliens használjanak, meg mit használtok...
Az UTOLSÓ normális, megbízható bulid:

uTorrent 1.8.2 Build 15357

http://www.filehippo.com/download_utorrent/5601/

jobb oldalt:
DownloadDownload
This Version
268KB

régebbit nem szabad használni sok a bug, újabbak pedig nem igen sok, sokszor fagynak, nekem rengeteg bajom volt velük :S

kb fél éve uTorrent 1.8.2 Build 15357 és minden rendben megy, net 30/20 , 3,8mega le, 2,5 mega fel. nem szakad meg nem pufferol sokáig, törölni is enged rendesen a kliensből, szóval aki jót akar magának az ezt használja :)

(#6276) McLaca válasza Worlon (#6273) üzenetére


McLaca
őstag

Én úgy olvastam, hogy ez a beállítás csak a 0,1,2,3 értéket veheti fel. Mit csinál az 5-ös?

gabmng: igen ám, csak nem tudok downgrade-elni 1.8.2-re. 1.7.7-re tudnék, de ha 1.8.x verziót indítok, hiába cseréltem le az exe-t, akkor is az 1.8.4 indul, amit nemigen értek... Uninstallt nem akarok, mert akkor esetleg mennek a cuccok is, és 50 torrentet futtatok, azokat újra végigellenőrizni fél nap lenne... na jó, annyi nem, de hogy 1-2 óra biztos, az garantált (külsö vinyón vannak, így az USB miatt max. 20-25MB-tal tudja őket ellenőrizni).

Szerk.: közben utánanéztem, érdekes a beállítás... A külnböző értékek összeadásával különböző beállítások érhetők el. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6277) Worlon válasza McLaca (#6276) üzenetére


Worlon
csendes tag

Nekem uTorrent fórumon ajánlotta az egyik fejlesztő. Nem teljesen értettem amit írt, de kipróbáltam, és teljesen jó minden azóta.

(#6278) stvnppp válasza McLaca (#6276) üzenetére


stvnppp
senior tag

utorrenthez:
régebbi verzióhoz töltsd le a telepítőt, egyszerűen installáld fel a másik helyére (semmi uninstall,semmi), így megmaradnak a beállításaid, torrentek, minden, nem kell megint betenni.
Így a régebbi fog futni ua torrentekkel, mint az újabb.

gabmng:
kipróbálom, bár most tettem fel az 1.7.7et, ezzel most viszonylag jól fut...

[ Szerkesztve ]

(#6279) gabmng


gabmng
csendes tag

igen én is pont ezt akartam írni, nekem is fennt volt 1.8.4, fogtam szépen leszedtem amit linekltem elindítottam és már ugrott is fel az utorrent :)

(#6280) stvnppp válasza gabmng (#6279) üzenetére


stvnppp
senior tag

A 1.8.2-sel is szépen megy, és ez csak újabb, mint a 1.7

Köszi a tippet :R

[ Szerkesztve ]

(#6281) McLaca válasza stvnppp (#6278) üzenetére


McLaca
őstag

Ha van dedikált telepítője, olyat eddig nem találtam. Mindenhol csak egy exe fájl, de az maga a progi... mindegy, vadászok még kicsit, meg szoktam oldani az ilyet. :)
Köszi a tippet!

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6282) stvnppp válasza McLaca (#6281) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nem kell vadászni, gabmng egy kicsit feljebb linkelt egy 1.8.2 versiont, azt letöltöd, elindítod, telepít... voila

(a .exe kiterjesztés ne tévesszen meg az a telepítő!)

[ Szerkesztve ]

(#6283) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Speedtest nálam:

I am having fun staying poor.

(#6284) Drizzt válasza Drizzt (#6283) üzenetére


Drizzt
nagyúr

20 giga torrentől 40 perc alatt lenn volt. :D
Jó is net ez. A kábeles tv-vel is tkéletesen elégedett vagyok. Szóval holnap lesz egy hívás a UPC és a T-com felé. :)

I am having fun staying poor.

(#6285) forrest85 válasza Drizzt (#6284) üzenetére


forrest85
senior tag

Szia,

És had kérdezzem meg, milyen TV-t használsz hozzá?
Nem kockásodik a kép, meg nem késik a hang, meg hasonlók? :F :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6286) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Sziasztok!

Na ma reggel csináltam tesztet és legmagasabb 90Mbit le volt és 27Mbit fel
A másik hogy 82Mbit le és 35Mbit fel
Érdekes eredmények.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#6287) Sonja


Sonja
veterán

Rettenetesen le van lassulva a NET. :( Alig jönnek be az oldalak. :U Más is tapasztalta ezt? :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6288) Sonja válasza Sonja (#6287) üzenetére


Sonja
veterán

Azóta már rendbe jött. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6289) funkygee válasza funkygee (#6261) üzenetére


funkygee
aktív tag

Úgy néz ki, az integrált hálókarival van a gond a notimban :K Egyszerűen lassú, ez mért van? Asztali gépről minden gyors, abban egy mezei 10/100 3Com kártya van :O

(#6290) kali válasza funkygee (#6289) üzenetére


kali
legenda

- friss/megfelelő illesztő(k) kellenek
- megfelelő beállítás
- fogja - a rendszert - valami (védelmi vagy ilyesmi) alkalmazás

(#6291) bolic


bolic
őstag

Megint visszaköszönt a garantált sávszélesség mint annak idejében a 30kb/s korszakban, olyan 2000 körüli években. :U Gratula mégegyszer... Nincs ekkora cpu (10%), hdd (átlagosan 1%~10%) és router (10%~50% csak full. uploadnál) terhelés másik gépemben, jó ha tudjátok.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6292) Laslow válasza bolic (#6291) üzenetére


Laslow
senior tag

?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6293) brd válasza Laslow (#6292) üzenetére


brd
nagyúr

Hagyd, mindig fura srác volt (ezzel nem bántani akarom).

The only real valuable thing is intuition.

(#6294) Moleskin


Moleskin
tag

Sziasztok!

Új Digi kábeles vagyok és nagyon meg vagyok elégedve mind az ügyfélszolgálattal mind a szolgáltatással főleg, hogy 50/25MB/s netem van és

:D
Most viszont problémám van.
Pécsi vagyok és többek találkoztak már ezzel a problémával.

A problémám, hogy egyszer csak elment a netem :) router be volt jelentkezve, de IP-t nem kapott. (nincs modem, a lakásba egy UTP kábel jön be és az van elosztva)
Ez 30-án történt. Azóüta a hiba fenn áll. 3 különböző router, mind ugyanezzel a problémával.
PPPoE adatokat megadom bejeltnkezik csak net nincs egy gépen sem.

Egy informatikus barátom mondta, hogy hozzájuk több routert vittek vissza Digi Kábels előfizetők ezzel a jelenséggel, a routerej mind hibátlanok voltak sorra és van akinek helyreált egy hónap után vagy azóta se :)

A digi ügyfélszolgálaton ezúttal nehezen verekedtem át magam. Csaknem könyörögnöm kellett a hölgynek hogy vegye fel a hibabejelentésemet és továbbítsa a kollégák felé. 2 órára rá hívtak, mondták nem találkoztak ilyen problémával, és hogy a router nem az ő gondjuk :) De továbbítja és resetelt egyet a központból. Ez sem segített. Most a szerelők hívását várom. (3 hónap Hawai után ez most pofáraesés)

Érdeklődnék volt-e valakinek ilyen problémája és ha igen sikerült-e megoldani?

Előre is köszi a hsz.-t és választ.

[ Szerkesztve ]

(#6295) Drizzt válasza forrest85 (#6285) üzenetére


Drizzt
nagyúr

LG 32LH4000. Ha Finnországra van állítva az ország, akkor tudja a DVB-C kódolást. Késést nem tapasztaltam, különösebb kockásodást sem.

I am having fun staying poor.

(#6296) McLaca válasza Moleskin (#6294) üzenetére


McLaca
őstag

Ha közvetlen gépre kötve minden OK, akkor pedig igenis a router a ludas.
Ja, és az 50/25 már 80/25 egy ideje.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6297) atike válasza Moleskin (#6294) üzenetére


atike
nagyúr

Ó jaj. Mikor fogok én ottjon ilyen capturet csinálni... Azt hiszem költöznöm kell... Itt nincs DigiLan...

(#6298) forrest85 válasza Moleskin (#6294) üzenetére


forrest85
senior tag

Lehet a routerben megadtad a szolgáltató nevét. AZt hagyd üresen.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6299) télapu


télapu
tag

Sziasztok !
Néhány napos Digi Topnet tapasztalatok.
1. Már a megrendeléskor mondták, hogy az SMC router felejtős. Igaz.
2. Vettem helyette egy Edimax BR6574N (Gigabit WAN/LAN, N-es WiFi) 17.800 Ft. Ez OK.
3. Bekötéskor a szerelő szólt, hogy speedtest előtt kapcsoljam ki az Avast rezidens védelmét, mert lefogja. Igaz, kikapcsolás után 25-ről felment 51 Mbitre (Okt 27, ekkor még nem volt 80)

(#6300) Hunter2 válasza Moleskin (#6294) üzenetére


Hunter2
addikt

Nekem a TPlink csinálta ezt , pihentettem 2 hónapig a polcom és utánna jólett. Szerintem konfigoltak valamit a hálózaton és azért nem működött.

Ezt az oldalat szoktátok nézni? :Pingtest.net

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.