Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) brd válasza Márton (#7750) üzenetére


brd
nagyúr

Nem az előfizetés típusa a korlát. Sokat nem tudsz tenni, de próbáld meg több szálon feltölteni, akkor javulni fog némileg a sebesség.

The only real valuable thing is intuition.

(#7752) Márton válasza brd (#7751) üzenetére


Márton
nagyúr

Sejtettem.
Nem egyszeri alkalomról lenne szó, hanem kintieknek kéne lehúzni a fájlt.
De tőlem ugye csak 2mbit-tel tudják. Ezt a több szálat én állítsam a szerveren, vagy ők a kliensükben?

off: Tudtok esetleg kinti 20-30gigás tárhelyet, megfizethető áron?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7753) moklys1


moklys1
aktív tag

Na végreeeeeeeeeee

Hálózat Karbantartás - Budapest X. kerület
2010-06-14 16:58:32

Tisztelt Ügyfeleink! Munkatársaink 2010. 06. 16 -án 05:30 -tól 06:00 - ig Budapest X. kerületi hálózatunkon fejlesztési munkálatokat végeznek, ezért az internet és telefon szolgáltatásban kimaradások fordulhatnak elő egyes szolgáltatási területen. Türelmüket és megértésüket előre is köszönjük!

(#7754) brd válasza Márton (#7752) üzenetére


brd
nagyúr

Ők, a kliensükben, de serveroldalon is engedélyezni kell a sokszoros kapcsolódást, ill. nem kell letiltani (serverfüggő, hogy mi az alapbeállítás).

The only real valuable thing is intuition.

(#7755) Davzone


Davzone
senior tag

Az normális hogy az utóbbi 1 hétben(amióta szakadozik a net naponta többször is),a routolás külföldre románián keresztül megy???
Akármit nézek akár amerikában akár kinában,hongkongban nyomok rá egy tracertet és a digi felnyom pestre onnan romaniába 2-3-4 állomás és utána megy nyugatra,frankfurt és onnan usa.
Hongkong szintén románia felé megy utána megy keletre.

Győrből vagyok szóval elég érdekes...
Másnál is igy van vagy valami helyi dolog lehet ez?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#7756) Atapi válasza Davzone (#7755) üzenetére


Atapi
senior tag

a digi anyacége román, ugyhogy elképzelhető, hogy rajtuk keresztül megy a külföldi forgalom, ami ha megy, nem gondolom, hogy problémás lenne. viszont ennek szvsz nem sok köze van a lokális szakadásos bajokhoz.

(#7757) szvl válasza Davzone (#7755) üzenetére


szvl
tag

Előfizetőként nem tök mindegy, hogy a szolgáltató milyen úton-módon nyújtja a megfelelő sávszélességet, ping válaszidőt?

(#7758) FNZ


FNZ
őstag

hali!

érti valaki a 07.01-től bevezetendő új 28 internet csomagokt és árait? nekem első olvasatra elég bonyolult!
valszeg az én felfogásom gyenge egy kicsit.
vagy rosszul értelmezek valamit?

[ Szerkesztve ]

(#7759) szvl válasza FNZ (#7758) üzenetére


szvl
tag

Nem is kell értened, a régi digi előfizetőket nem érinti: [link]

(#7760) McLaca válasza KTTech (#7749) üzenetére


McLaca
őstag

UPC-nél biztosan nem. Sima koax megy mindenhol. A területi node-okig esetleg optika, de a házakba garantáltan koax megy be. Egyrészt túl vastag optikának, másrészt kb. 15 éve nem nyúltak hozzá, akkoriban meg az optika még hírmondóban sem volt ilyen célokra.
Persze új kialakításoknál már lehetséges, de régieknél biztos, hogy nem. Nálunk elég sokan panaszkodnak a csúcsidős órákban, hogy képtelenség elérni a maximumot, sőt, általában lassú a UPC csúcsidőben errefelé.

Digi egyébként nálunk is 100Mbites eszközöket használ, 15 lakásos társasház, ide nem is kell több. 2×100Mbit elég. Asszem, 7 előfizető van a házban.

Márton: olyan szolgáltatót kell keresni, akinek a nemzetközi sávszélessége nagyobb. Vagy mélyen a zsebedbe nyúlni, és venni saját magadnak nemzetközi sávszélt. :)
Ha az adott országban tárhelyet veszel, arra ugyanúgy csak 2Mbittel tudsz feltölteni.

Davzone: normális. Ugyanis a nemzetközi sávszél Romániában olcsóbb, és a digi ott vásárolja. :) Eleve minden külföldi címnek Románián keresztül kéne mennie.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7761) Márton válasza McLaca (#7760) üzenetére


Márton
nagyúr

McLaca: az nem baj, egyszer feltöltöm 2mbit-tel pár nap alatt, utána meg már a kintiek gyorsan tudnák onnan húzni. De ahol ez ingyenes vagy olcsó, ott fájlméret határok vannak, ilyen 2-500MB körül, nálam meg két 10gigás videóról lenne szó..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7762) Zood


Zood
csendes tag

Üdv!

Olvasom a fórumot, de a segítségeteket kérem.

A DIGI 85/25 csomaghoz lenne szükség vezeték nélküli routerre 8.000-9.000 Ft körül.
Jelenleg XP-hez lenne és 2-3 gépre leosztva a net.
Nagyon sokat segítenétek a véleményekkel és tapasztalatokkal.

Előre is köszsönöm a segítséget :)

(#7763) KTTech válasza McLaca (#7760) üzenetére


KTTech
veterán

A UPC kb. 1 éve állt át a házakig optikára... tudom, mert olyan előfizetésem volt, és az első ilyen modemet én kaptam :) (még nem járt le a hűség sem, csak közben el kellett onnan költöznöm).

Nem FTTH, de optika megy a házakig.

Ps.: én 2000-ben már optikai hálózatot építettem az iskolám és a közművek közt...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7764) tdudus válasza Zood (#7762) üzenetére


tdudus
csendes tag

Szia Zood!

Ennyi pénzből (8-9e Ft) nem találsz olyan routert ami bírja a Digi 80/25 tempóját. Egyszerűen túl sok csomag címét kell fordítani (NAT). Ha elsőre megy is, könnyen kiakadhat előbb-utóbb, és "lefagy" a router.

Inkább javasolnám, hogy állíts be egy régebbi PC-t erre a célra (P3/P4, 256/512M ram), és tegyél rá egy direkt erre a célra készült linuxot (én a ZeroShell-t használom). Ha teszel a gépbe wlan kártyát (vigyázat, nem minden wlan kártya megy linux alatt!) akkor WiFi-router lesz. Kell még bele egy LAN-kártya a digi felé és esetleg egy másik a switch felé. Ha az alaplap engedi, hogy usb-ről bootolj, akkor HDD helyett egy pendrive is elég (1 GB), így az sem melegít és nem zörög.

A ZeroShell router-linux beállításához- a nevéből adódóan - nem kell parancssor, böngészőből konfigurálható szinte minden.
Nagyon sokat tud a rendszer, sokkal többet, mint BÁRMELYIK boltban kapható dobozos router, csak többet fogyaszt.
Nagyon sok dokumentáció van hozzá a weboldalán képekkel, példákkal, sajnos csak angolul/olaszul. http://www.zeroshell.net/eng

Ha segítség kell hozzá kérdezz bátran, én maximálisan meg vagyok vele elégedve.

TDudus "Befagyott ablakot mindenki látott már, de megfagyott pingvint még senki sem."

(#7765) Márton válasza tdudus (#7764) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez is egy tipp, de szerintem inkább gyűjt még hozzá egy picit,
minthogy egy külön, többet fogyasztó gép erre a célra, aminek
plusz előnyeit valószínű ki sem használná.
De ne legyen igazam, csak magamból indultam ki :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7766) tdudus válasza Márton (#7765) üzenetére


tdudus
csendes tag

Persze, attól függ, mire kell. Nekem fontos volt, hogy több WAN-t kezeljen failover-rel és még sok más is. (DynDNS, QoS, stb...)
Lehet, hogy ez esetben kicsit ágyúval verébre...
Én azért választottam, mert volt otthon minden hozzá, így egy fillérbe sem került.
Nem tudom mennyit fogyaszt, mini-ITX alaplap van benne 600MHz VIA proc, flash drive-ról boot-ol, érzésre teljesen hideg.

A boltban kapható routerekkel kapcsolatban átadom a szót a tapasztaltabbaknak, én maradok a pingvinnél:)

TDudus "Befagyott ablakot mindenki látott már, de megfagyott pingvint még senki sem."

(#7767) Márton válasza tdudus (#7766) üzenetére


Márton
nagyúr

Van még olyan router, amelyik nem tud dyndns-t? :F
Ha van otthon minden alkatrész, akkor megint más a helyzet, mintha most el
kéne kezdeni keresgélni, megbízható p3-as gépet, kártyákkal, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7768) Márton


Márton
nagyúr

off: m1 foci vb SD adás nálatok is nézhetetlen?
Valahogy nem jött össze a korrekt HD->SD konverzió, a pályacsíkok
annyira recések, hogy az már ordít.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7769) tdudus válasza Márton (#7767) üzenetére


tdudus
csendes tag

Sajnos vannak, amik rosszul kezelik, ha a PPPoE új IP-t ad hirtelen, nem hajlandóak maguktól újra csatlakozni és elküldeni az új IP-t, vagy ellenkezőleg túl sokkal árasztják el a központot, aztán kitiltanak...
Hát, igen ez a megoldás olyanoknak való, akinek van egy vagonnyi maradék alkatrésze, én ilyen vagyok:)
Ja, ami miatt még ez lett, az az, hogy képes level7-es szűrésre és forgalomszabályozásra is. Ez kellett, hogy a torrent ne ölje meg a belső gépek netjét, meg a VoIP kapcsolatot.

TDudus "Befagyott ablakot mindenki látott már, de megfagyott pingvint még senki sem."

(#7770) Davzone válasza szvl (#7757) üzenetére


Davzone
senior tag

Ez csupán annyiban nem mind1 hogy azóta a ping mind itthoni mint külföldi cimekre majd 5x akkora lett...
Illetve a dyndns által frisitett ipre nem lehet kívülről csatlakozni bizonyos internetszolgáltatóktól.
Hiába nézem meg az ipmet a roterbe azt kivülről nem tudom pingetni holott eddig jóvolt...
a 4-5ms pingből most 18-21van itthon külföldön meg nem 150 hanem 400 vagy több.
Eddig románián keresztüli routolás sem volt.
Persze tudom ez ellen nem tehetek semmit de sztem emiat jogossan panaszkodhatok...

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#7771) Zood válasza tdudus (#7764) üzenetére


Zood
csendes tag

Szia tdudus!

Köszi a kimerítő választ, nagyon részletes. :K

Ez egy régi P4-es gép és valójában 30/20-as DIGI-hez fog kelleni, csak gondoltam (és jól éreztem), hogy ha esetleg csomagváltás lesz felfelé, akkor már nem fogja bírni az olcsóbb router.

Tehát 30/20-as net részérére lenne szükség routerre, talán ez belefér 8.000-9.000 Ft körüli összegbe.

A gép pedig családi használatú, (nem mindig vagyok a közelében) így a Linux most nem jön szóba, de nagyon köszi a segítséget.

(#7772) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na holnap kötik a netet (80/25). Ha nem lenne jó a mostani routerel (dl-604),kérlek ajánljatok valami nem túl drága routert amivel menne rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7773) tdudus válasza Zood (#7771) üzenetére


tdudus
csendes tag

Lehet, hogy félreértettél, a linux magán a router-PC-n fut, nem a felhasználó gépén. Az teljesen mindegy, hogy a belső hálózat gépein milyen oprendszer van.
Tehát nálam van egy kis PC a szekrényben linux-szal, ez a router, ehhez kapcsolódnak a többiek bentről, a net kintről.
A boltban kapható routerek közül úgy tudom a linksys wrt54gl tudja ezt a tempót, csak nem az eredeti firmware-jével, hanem tomato-val (ez is egy picike linux, ami a router processzorára lett megírva, és a router flash memóriája tárolja). Ez egy nagyon stabil konfiguráció, de sajnos az ilyen router ára is ~14e Ft újonnan, használtan csak kb. 10 ezer.

Az újabb routereket nem ismerem sajnos.

TDudus "Befagyott ablakot mindenki látott már, de megfagyott pingvint még senki sem."

(#7774) KTTech válasza tdudus (#7773) üzenetére


KTTech
veterán

A WRT54GL a 30Mbitet minden formában tudja, felette vannak súlyos gondjai :) (ezt cseréltem egy Mikrotik RG450G-re).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7775) ubbconfig válasza Zood (#7771) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Tavaly december óta fagyásmentes, atomstabil, két laptopot szolgál ki nonstop wlan-on 30/20-al, torrent sem gond neki:
[router]

ajánlom :)

(#7776) brd válasza Zood (#7771) üzenetére


brd
nagyúr

A P4-et szerintem felejtsd el ilyen célra, ha jót akarsz a pénztárcádnak. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#7777) ToBeY


ToBeY
nagyúr

TP-Link TL-WR941ND megfelel 80/25 nethez? Vagy a drágább TP-Link TL-WR1043ND kell?Csak mert mind a kettő 300Mbps!

[ Szerkesztve ]

(#7778) wwenigma válasza ToBeY (#7777) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A 1043ND-nek gigabites a switch-e, ha ez nem kell (ottthon nincs 2-3 gép ami között esetleg másolsz) akkor jo a 9xx is szvsz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7779) Márton válasza wwenigma (#7778) üzenetére


Márton
nagyúr

Wow, ez nem gyenge router!
Lehet cserélek is, mert már lassú az asztali és a laptop közötti 10MB/sec,
néha jól jönne a sebesség. Más megoldás is lenne ebben az árkategóriában, vagy felesleges kutatni, ez is stabil, megbízható, sokat tudó?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7780) Tosee válasza Márton (#7779) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Ebben az árkategóriában nem találsz olcsóbbat! Főleg aminek minden portja gigabites, még a Wan portja is ami, hosszútávon jól jöhet, vagy akár most is, attól függ, hogy mekkora sávszéllel rendelkezel! Ami hasonló tudású, de más gyártótól származik az drágább!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7781) wwenigma válasza Márton (#7779) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

13-14e pénzért jobbat nem kapsz, ITT van a topikja a cuccnak. Drágábban jobb gyári szoftverrel kapsz, de 20-30-40ezreket routerre pénzkidobásnak tartok...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7782) Márton válasza wwenigma (#7781) üzenetére


Márton
nagyúr

Bandwith control? hát ennyi pénzért tényleg ajándék.
USB vinyó is rádugható. Ez vajon elérhető kifelé is vagy
csak helyi hálón keresztül? Gondolom nem ftp server..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7783) ToBeY válasza wwenigma (#7778) üzenetére


ToBeY
nagyúr

2gép van és switch-ként nem használnám csak az a lényeg hogy vigye a 80mbit-et a két gép! Szóval erre a célra jó a olcsóbb is?

+1 kérdés a 3 mail cimet hogyan lehet igénybevenni?

Szolgaálati közlemény: Dlink Dl-604 router 38/25 tud direktbe kötve megvolt a 80/25

[ Szerkesztve ]

(#7784) Tosee válasza ToBeY (#7783) üzenetére


Tosee
őstag

Szerintem jobban jársz az 1043nd -vel, mert lehet, hogy a 941nd-n nem férne át a 80/25! Ha jól tudom akkor ilyen nethez már gigabites router kell!

+1 kérdés a 3 mail cimet hogyan lehet igénybevenni?
Igényelsz még kettőt a szolgáltatótól, vagy regisztrálsz magadnak valahol!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7785) ToBeY válasza Tosee (#7784) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én a szólgáltatói email-et akarom igénybevenni azt hogyan kell?
Lehet valahol regisztrálni a digi oldalán?

(#7786) Tosee válasza ToBeY (#7785) üzenetére


Tosee
őstag

Digi-nél nem tudom hogyan működik a dolog, nálam szerződéskötésnél kellett megadni a kívánt mail-címeket... Hívd fel az ügyfélszolgálatot ott biztosan kapsz bővebb tájékoztatást!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7787) rob2174 válasza ToBeY (#7785) üzenetére


rob2174
tag

szia!

fel kell hívnod a 06/1 707-0707 számot ott tudod "aktiválni" a szolgáltatást

ez a szám szerepel a szerelők által otthagyott "internetkapcsolat létrehozása" fejlécű a4es papíron

üdv

[ Szerkesztve ]

(#7788) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na felhívtam az ügyfélszolgálatott elvileg 20perc múlva aktív a mail cím.
Azt mondta a fickó hogy meg lehet változtatni majd azt a pass-t amit ő most adott nekem.Kérdésem az hogy hol és hogyan? :U

(#7789) Atapi válasza ToBeY (#7788) üzenetére


Atapi
senior tag

hmm? honlapjukon is megtalálod a linket, rögtön a cimoldalon.

(#7790) Tosee válasza ToBeY (#7788) üzenetére


Tosee
őstag

digikabel.hu-n a webmail belépés résznél ott van a jelszómódosítás!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7791) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Thunderbird nem fogadja el a kimenő kiszolgálót mail címnél csak a bejövőt ez miért van?

(#7792) Tosee válasza ToBeY (#7791) üzenetére


Tosee
őstag

Nem írtad el véletlenül?

Bejövő: pop.hdsnet.hu
Kimenő: smtp.hdsnet.hu

Levelező kliens beállítás - Thunderbird

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7793) ToBeY válasza Tosee (#7792) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem imap.digikabel.hu állított be bejövőnek,de kimenőnek nem állított be semmit a thunderbird.És így működik is mert mail megkapom,de küldeni nem tudok

(#7794) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja úgy érzem homokszem került a gépezetbe. :(
A 30/20-as csomagom van, a feltöltés rendre max. 14Mbit-et ér csak el (ezt nem csak speedtest-tel mértem), illetve a böngészés is sokkal "akadósabb".
Ezzel kapcsolatban is kérdezném, hogy az alábbi nómális? :DD

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#7795) kkf


kkf
aktív tag

hmm a kép lemaradt:

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#7796) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Thunderbirdbe nem megy a kimenő mail.Valami tipp?
íme

(#7797) moklys1 válasza ToBeY (#7796) üzenetére


moklys1
aktív tag

Nálam az apple mail program iszonyú hosszú ideig csatlakozik. Amikor csatlakozott akkor százzal küldi. Nettel most minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#7798) Tosee válasza ToBeY (#7796) üzenetére


Tosee
őstag

Próbáld meg beállítani úgy, ahogy linkeltem... Ha így sem jó, akkor passzolok! :U

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7799) Atapi válasza ToBeY (#7796) üzenetére


Atapi
senior tag

hozd létre a fiokot ahogy ajánlja (már ha nem zavar téged az imap), majd a programban jobboldalon a postafiokra katt jobb gombbal --> beállítások --> bal sávban alul van az smtp beállítás --> amit ide létrehozott azt szerkesztd --> azonosító és jelszó használatát pipáld be, és add meg a mailcímed és jelszavad. hmm?

(#7800) ToBeY_ válasza Atapi (#7799) üzenetére


ToBeY_
csendes tag

Nos már elküldi de én azt soha nem tudom meg,mert a csík ide-oda járkál és azt írja ki még 15perc után hogy küldés.Meg hogy másolás elküldött mappába meg másolás Sent mappába.... Ez mi a franc lehet?

Ja igen kidobott a fórum és nem enged be ezért van ez a felhasználó :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.