Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Zscca válasza prisz (#7240) üzenetére


Zscca
tag

karbantartás? na az már lehetséges.. remélem.

(#7252) szvl válasza Zscca (#7250) üzenetére


szvl
tag

Nos, nekem az első tönkrement routerem Linksys WRT54GP2 volt.
[link]
Típusának a számozása, külseje első ránézésre erősen hasonlít a tiedre.

A második pedig Linksys WRTP54G.
[link]

Az a tuti, ha kiiktatod, és megnézed router nélkül.

(#7253) Zscca válasza szvl (#7252) üzenetére


Zscca
tag

ok
bár ez egy bevált router és éjjel 1x sem szakadt ami furcsa.. van hogy wan down van hogy connection terminated van
régebb óta van itt ez a net és azóta nem volt vele baj sok..1x a sebességgel most meg a szakadások :(
vagy hátha magától megoldódik hogy befejezik pl a karbantartást..

(#7254) McLaca válasza Zscca (#7253) üzenetére


McLaca
őstag

Ha sosem kapcsolod ki a routert, és folyamatosan fűti magát, akkor szépen lassan kiszáradnak benne a kondenzátorok, és egyre instabilabb, megbízhatatlanabb lesz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7255) Zscca válasza McLaca (#7254) üzenetére


Zscca
tag

ki az aki kikapcsolja? 2 éve van meg az még nem sok idő
a router arra van hogy always on legyen nerm arra hogy összevissza kapcsolgassuk :U

[ Szerkesztve ]

(#7256) thehead


thehead
csendes tag

Sziasztok! próbálom megosztani a digi kábelnetet itthon, de ő nem nagyon akarja, a segítségeteket kérném! Nem nagyon értek hozzá, szal úgy kérnék valami tanácsot, mintha a nagymamátok lennék :)

Ami van:
- egy kábel amiből jön a net
- egy d-link dir-301 wifis router
- 2 laptop
Cél:
- a laptopokkal wifin keresztül használnánk a netet, kábelen nem csatlakozna senki és semmi
Probléma:
- elvégeztem a júzermanualban leírt lépéseket -mármint a router beállításokat- úgy, hogy kábellel csatlakoztam a routerhez. Amikor végeztem, a gépek látták a vezeték nélküli hálózatot, amelyikkel a beállításokat végeztem, az csatlakozott is rá, de a net az nem jött, a másik gép pedig nem is tudott csatlakozni. Kábelen nem jön a net.
Észrevétel:
- nem tudom számít-e, de ahányszor belépek a router beállításaihoz, a digis jelszavamat mindíg átírja, legalábbis sokkal több karakter van ott, mint amennyinek kéne lennie. vagy ez csak látszat?

na szóval ez van. valakinek valami ötlet?
köszi előre is!

(#7257) thehead válasza thehead (#7256) üzenetére


thehead
csendes tag

:))
sikerült!
újracsináltam a router telepítést
amit eddíg rosszul csináltam:
- beírtam a szolgáltató nevét -> nem kell
- meg akartam változtatni a wifi hálózatom nevét -> nem kell (bár szerintem ez annyira nem lényeges)
és ennyi
:))

(#7258) ubbconfig válasza Zscca (#7255) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Egyetértek, én 5 évig lógtam ADSL-en egy Edimax wifi routerrel, aminek mai napig semmi baja, csak a digi 30/20-at már nem bírta max sebességen, így lecseréltem egy TP-linkre. Ettől is hasonló élettartamot várok, de ha pl. 4 évesen majd elkezd rosszalkodni, az 5 év gariba még beleférek és kicseréltetem :D

Amúgy Bp. 15 ker nincs szakadás, december óta (mióta bekötötték) egyszer volt egy lassulás egy szombat este ("csak" 10mega körül ment), azóta is stabil, f@sza a link :R

[ Szerkesztve ]

(#7259) McLaca válasza Zscca (#7255) üzenetére


McLaca
őstag

Szerinted.

Hogy ki kapcsolja ki? Többen, mint gondolnád.
A router nem arra való, hogy "always on" legyen, hanem hogy megossza az internetet.
Mi a túrónak legyen bekapcsolva, ha a gépem nem megy? Nem vagyok én ISP.
Ugyanez igaz a modemekre is. A TV-t se járatod, amikor nem nézed, vagy alszol. Legalábbis feltételezem. :)
2 év folyamatos fűtés pedig pont elég ahhoz, hogy pár kondi elszálljon, púposodjon.
Egy kapcsolós hosszabbítóra rátaposni gép kikapcsolás után pedig igazán nem művészet.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7260) Zscca válasza McLaca (#7259) üzenetére


Zscca
tag

én abból indulok ki hogy a cégnél több éve használnak always on ilyen gl routereket és müxik elég jól több éve már ráadásul még a nap sem süti hogy melegítse
tegnap du. óta amúgy csak 1 szakadás volt pár perce majd ha otthon leszek ki fogom próbálni simán a netet,de szerintem nem a routerrel lesz a gond hanem a digivel bármit is mondasz attól hogy neked nem szakad még nem kéne általánosítani hogy sehol sem szakadhat :U :U
a modemek is always on mennek a legtöbb helyen szerintem a routerek is,kérdezz meg pár embert erről nincs értelme vitatkozni.. felőlem készíthetsz felmérést erről,de úgy vélem én győznék..
Érdekes hogy egy router átlagos élettartama nem 2 év hanem több és érdekes hogy ma csak 1x szakadt mert ha nagyon be akarna halni akkor csak többször szakadna le ezt garantálom.

mindegy remélem jó lesz hamarosan ha router nélkül is ki tudom majd próbálni akkor meg be is jelentem,hogy szakad
amúgy volt akinél hetekig nem ment ez a digi féle net mert olcsón rakták össze az egészet pl
a fórumban van sok minden régen olvasgattam szóval ne védd annyira a digikábelt mert nincs miért

(#7261) Viktor77 válasza McLaca (#7259) üzenetére


Viktor77
titán

Hogy a viharba ne lenne always on?

1. Mint a neve is mutatja, több gépre oszt netet. Mivel az a több(i) gép nem az én szobámban van, így nem is tudom mikor van szükség arra, hogy menjen a router (pl. anyám netezzen). És a ha router nem is lakáson belül, hanem még pl. a villanyóraszerkrényben (ahol bejön a lakásba a net)? Majd mindig kimászkálunk bekapcsoláskor? Jó poén.

2. DIR-100-asom van, került vagy 6K-ba, ha 5 évig elműködik, akkor már megérte az árát, ha elromlik kuka, veszek újat. Elözőleg 604-esem volt, az is kibírt ennyit (sőt), és még mindig megvan, csak a tápja adta be az unalmast.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7262) ubbconfig válasza Viktor77 (#7261) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

erről jut eszembe, egy volt kollégám a családi házában a bejárati ajtó felett a falra csavarozta fel a wifi routerét (kb 2.20 magasan, ahol a netkábel kintről bejön), dupla antennával beszórja neki a két lakószintet, meg a kertet. Na ő tuti, hogy a beüzemelés óta nem kapcsolta ki és mai napig ketyeg neki a cucc :)

(#7263) McLaca válasza Zscca (#7260) üzenetére


McLaca
őstag

Nem hinném, hogy "a cégnél" konzumer routereket használnának... Ha meg mégis, akkor meg is érdemlik. :)
Egyszerűen ezek az otthonra szánt, de oda meglehetősen túlárazott "vackok" nem erre lettek kitalálva. 0-24 üzemre kissé magasabb árszint való (az az árszint viszont nem nekünk való). Persze bírhatják számos esetben nyilván, de sokszor okozhatja az otthonra szánt router kinyiffanását a folyamatos üzem. Soknak amúgy a szoftvere eleve alkalmatlan erre, és igényli az időnkénti újraindítást. Falra szerelve meg pont, hogy jó a hűtése, a fal elvezeti a hőt. :)
Viszont villanyóraszekrénybe router...? :U (Begyűjtöm, eladom, kutya se látta. :D )

Nálunk - nem túl nagy lakás - aki utoljára kapcsolja ki a gépét, az tapos, a router központi helyen van - a nyomtatóval egyetemben, mivel az is a routeren van. Nem másabb, mint egy lámpa lekapcsolása. Még az ADSL-es időkben alakult ki a szokás, ugyanis pont olyan modemünk volt, ami pont szeretett a melegtől pont tönkremenni. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7264) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Mennyire megbízható a digi manapság(sávszél,kiesések)?!
Régebben(5éve) katasztrófa volt,rengeteg kimaradás,katasztrófa ÜSZ.Mindez pesten,belvárosban :(((
Lejár az upc-s szerződés és digi is felmerült alternatívaként.Leginkább a digisport és az eurosport2 kéne :)

(#7265) Hunter2


Hunter2
addikt

a digi oldalán hol lehet megtalálni azt a listát hogy jelenleg hol elérhető a szolgáltatás?

(#7266) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ahogy olvsom a topicot, látom hogy nem mind1 hogy milyen router-e van az embernek.
Én is tervezem hogy digi-re váltok,most egy Dlink Dl-604 routerem van.
Ha ez nem lenne jó,akkor milyet ajánlotok amivel nem lesz gond a 80/25?

(#7267) Viktor77 válasza ToBeY (#7266) üzenetére


Viktor77
titán

80/25-re biztos nem jó. 20/10-re jó, 30/20-al már néha bajlódik. Ilyenem volt a mostani DIR-100-as elött (ez pont olyan "szar", de olcsó volt, és azér tnem vagyok nagyüzemi letöltő).
Szóval tuti csere.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7268) rankesz válasza Hunter2 (#7265) üzenetére


rankesz
veterán

honlapon internet --> lakossági csomagok --> online igénybejelentés.

(#7269) kali válasza ToBeY (#7266) üzenetére


kali
legenda

80/25 (pppoe) maximális átviteléhez már gigabit képes router kell!
az olcsóbbak; tp-link tl-wr1043nd 15 e ft-tól, vagy linksys wrt320n 20 e ft-tól!

[ Szerkesztve ]

(#7270) ToBeY válasza kali (#7269) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ettől olcsóbban nincs?Mondjuk D-link nek nincs olcsóbb megoldása? :U

(#7271) zodo


zodo
nagyúr

Lassan én is átjövők ehhez a szolgáltatóhoz az Invitől.
Itt milyen modemet kapok a STRADA csomaghoz ?

Sajnos csak ez elérhető, de talán már nyáron itt lesz az optikai kábel a háztömbben.
Akkora viszont a BaseNET csomagra váltanék.

Modem megbízhatósága is érdekelne, mert az Invitől kapott modemem másfél év alatt behalt.
Gondolom a D-link Dir 301-es routerem most még megállja a helyét, de későbbiekben mikor felváltok 30/20-ra, majd elgondolkozom a cserén.

(#7272) Szirti


Szirti
tag

Üdv!

XI. Kerületben lenne lehetőségem digi-t beköttetni. arra lennék kíváncsi, hogy mennyire megbízható mostanság a szolgáltatás. Nem izgat a 80 megabites letöltés, az lenne a fontos, hogy stabil legyen, de olcsó :D

"Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

(#7273) Locsi válasza Szirti (#7272) üzenetére


Locsi
senior tag

Eddig volt egy, talán kettő nagyobb szakadásom egy év alatt. Mindez 30/20-as nettel, egy tplink 542-es routerrel. Rapidsare-ről a letöltés 4-4.3 MB/sec szokott lenni.

(#7274) kali válasza ToBeY (#7270) üzenetére


kali
legenda

a tp-link tl-wr1043nd a legolcsóbb a 15 e ft körüli árával, az alatt nincs elfogadható gigabit képes megoldás! a d-link gigabit képes routrei jóval drágábbak! vagy ha az is elég, hogy csak nagyon megközelíted a 80/25 körüli értéket, akkor 9 e ft környékén egy tp-link tl-wr941nd, a 100-as routerek táborában nagyon gyorsnak számít!

[ Szerkesztve ]

(#7275) ToBeY válasza kali (#7274) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi értem.Akkor marad tp-link-es megoldás,mondjuk wireless-re nincs szükségem.
Azért majd kiváncsi leszek mire elég a mostani routerem

[ Szerkesztve ]

(#7276) atesz117 válasza zodo (#7271) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
2007 december végétől van nálam a Scientific Atlanta Webstar EPX 2203 típusú modem, azóta nem volt vele probléma.(Strada csomagom van nekem is, most szerelik a házban a Lan hálózatot, úgyhogy már nem sokáig használom a modemet.) Itt van róla leírás pdf-ben (angol).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#7277) zodo válasza atesz117 (#7276) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.

(#7278) McLaca válasza hfrankee (#7264) üzenetére


McLaca
őstag

Sávszélességgel alapvetően nincs probléma, nálam kiesésekkel se, nem tudok említést a múltban nagyobb kiesésről, hónapok óta nincs probléma (napi 16-18 órát megy a net).
Persze ez függ a helytől is, mint olvashatod, vannak itt-ott problémák, de ezek leginkább helyi, vagy a házban lévő gondok. Azt is figyelembe kell venni, hogy akinek nincs gondja, az nem nagyon ír ebbe a topicba.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7279) hfrankee válasza McLaca (#7278) üzenetére


hfrankee
senior tag

köszönöm!
XVII.-be akarom bekötettni.

(#7280) Zscca


Zscca
tag

milyen érdekes..
hétvégén egyetlen 1 szakadásom sem volt utoljára péntek du.

mostantól senki se mondja hogy a routeremmel van a baj a baj itt a szolgáltatóval van..

(#7281) forrest85 válasza Zscca (#7280) üzenetére


forrest85
senior tag

Jelentsd be hibára. Lehet hogy elvan kötve valamelyik kábel.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7282) McLaca


McLaca
őstag

Vagy kehes a lépcsőházi switch.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7283) looser


looser
addikt

Nektek előfordul az, hogy a youtube videokat nem tölti be, helyette jön egy 'HTTP/1.1 200 OK' error vagy éppen letölteni az adott oldalt? Routeren (WRT54GL) keresztül megy a digi lan, más - videomegosztó - oldalon nem szokott gond lenni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7284) tjany


tjany
csendes tag

Diginetem van(Basenet - PPPOE) most akartam hozzácsapni egy TP-Link WR340GD routert. Mindent beállítottam (szerintem jól). Kábelen keresztül nincs is vele gond, megy a net, viszont wifire nem tudok csatlakozni, azt dobja a win XP SP2, hogy hatótávolságon kívülre került, frissítsek, és probáljam ujra(a router itt a gép mellett). telefonrol viszont gond nélkül fel tudok csatlakozni. Wifire gépről Ubuntuval sem. Valaki segítsen pls!

[ Szerkesztve ]

(#7285) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Bekötötték a DIGI-t (TVNetwork-ről, mert felvásárolta). Volt egy Edimax drótos routerem, az korábban szépen ment a UPC-nél és a TVN-nél is. De a Digivel nem, mondta is a srác, hogy ezzel nem szokott menni. Ok, semmi gond, már úgyis van vagy 6 éves, csere. Vettem egy TP-Link R-460 -asat, mondván anyáméknál is olyan van otthon és megy gond nélkül. Router beköt, PPPoE: felhasználói név+jelszó. Fel-felcsatlatkozott pár mosodpercekre, de azonnal mindig le is dobott. Azóta volt Firmware frissítés, beállítottam a lépcsőház switchének a címét (legalábbis azt hiszem az az) és a DNS címeket is. Most folyamatosan csatlakozott 4 napig egyhuzamban ezekkel a beállításokkal. Reggelre eldobta és sehogysem kapcsolódik újra. Újraindítottam párszor, stb. Master reset nem volt még.

Képek a beállításokról:
[kép1]
[kép2]

Mikor direktbe csatlakoztam, ipconfig /all -ra azt dobta, hogy a Subnet Mask 255.255.255.255. Viszont ilyen opció nincsen ezen a routeren, ez lehet gond?

Köszönöm előre is, ha valakinek van valami ötlete.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#7286) looser válasza BigBadPlaYeR (#7285) üzenetére


looser
addikt

Szia! Nekem is automatikus csatlakozáson volt (ha egy program meghívja), de azzal rendszeresen gond volt, előfordult, hogy reggel ment, délután nem, de volt, hogy 2-3 napig is, azután kellett belépni az adminisztrációs felületre és kapcsolódni. Szerintem érdemes folyamatosan belépve hagyni ('Keep alive', a Linksysnél legalábbis), ez nálad érzésem szerint az eggyel fentebbi opció nullán hagyva. Elméletileg neked nem kellene dns, wins, subnet, ip, semmit sem állítanod a routerben, kivéve azt, ami a te saját, otthoni hálózatodra vonatkozik, pld. eszközöket felvenni mac alapján vagy ip tartományt megszabni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7287) Zscca


Zscca
tag

[link]

Azért vannak problémák ezzel a nettel rendesen ebben a másik fórumban lehet tájékozódni erről.

:(

(#7288) BigBadPlaYeR válasza looser (#7286) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Az a gond, hogy egyáltalán nem is csatlakozik a router. Nyomogatom a connect gombot, de azonnal rávágja, hogy disconnected.

Próbáltam simán felhasználónév+jelszó.

Próbáltam felhasználónév+jelszó+modemIP.

Próbáltam felhasználónév+jelszó+modemIP+DNS.

Mindezek variációit automatikus és folyamatos kapcsolat beállítás mellett.

Sokan mások azt írják, hogy pont ugyanilyen routerük van és simán f.név+jelszóval megy. És Tatabányán egy ugyanilyet ugyanígy állítotam be kb. 3 perc alatt. Ezzel meg most már kb 2 hete nem jutok dűlőre.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#7289) BigBadPlaYeR válasza BigBadPlaYeR (#7288) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Most véletlenül éppen tudott csatlakozni, úgy, hogy csak felhasználónév+jelszót ütöttem be. Miután már 20x-or beírtam újra ugyanazt és kattintottam a csatlakozásra, megcsinálta... De másnál akkor miért megy teljesen normálisan? Az eredeti szolgáltatónkat felvásárolták és szimplán átkötötték és ezért van a gond, vagy mi lehet a kínja?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#7290) Viper26


Viper26
nagyúr

Fehérváron tapasztalt valaki szakadást vasárnap este?

Pixel 7 | FR955

(#7291) qestion


qestion
aktív tag

most tapasztaltam szakadást (kimaradás) nem egyszer :(

a pálya

(#7292) Viktor77 válasza qestion (#7291) üzenetére


Viktor77
titán

"Hálózat Karbantartás - Budapest
2010-04-09 16:05:54
Tisztelt Ügyfeleink! Munkatársaink 2010. 04.13 -án 00:00 tól 02:00 -ig, az összes budapesti területen hálózatunk fejlesztési munkálatait végzik, ezért az internet szolgáltatásokban rövidebb kimaradások fordulhatnak elő.
"

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7293) qestion válasza Viktor77 (#7292) üzenetére


qestion
aktív tag

erről hol lehet olvasni?

a pálya

(#7294) ubbconfig válasza qestion (#7293) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

honlapjuk? :U
[közlemények]

(#7295) qestion válasza ubbconfig (#7294) üzenetére


qestion
aktív tag

ment a kedvencekbe..

a pálya

(#7296) venember83


venember83
nagyúr

Keresgéltem a topikban, de hiába. Hogyan lehet megoldani, hogy automatikusan csatlakozzon a net WinXP bootkor? A pppoe kapcsolat az alapértelmezett, valamiért mégse akar boot után automatikusan csatlakozni a gép. Pedig a múltkor valahogy megoldottam, de nagyon átszoktam a routeres megoldásra. :B Köszönöm a segítséget.

(#7297) Chris28


Chris28
csendes tag

üdv
vettem nemrég 1 NETGEAR Wireless-G 54 Router WGR614-t digis az internetem megvan hozzá minden tartozékom,de mégse tudom telepíteni.Addig eljutottam,hogy az aztalra kirakott egy ikont de amikor rákattintok az ikonra már nem tudom beállítani.
Valaki tud segíteni a beállításában?
Aki tud az írjon egy e-mail-t.
chris@ipmedia.hu
Előre is köszönöm.
Üdv:Chris

(#7298) cannyon


cannyon
aktív tag

192.168.1.1 ezt ird be a böngészödbe és a router login felületére vissz ott beirod a felhasználo nevet,felhasználónév:admin és a jelszot, asszem jelszo nincs csak entert kell ütnöd és betudsz lépni a routerba ott meg megcsinálod a pppoe kapcsolatott service name mezöbe ne irj semmit és menni fog routerröl a net

(#7299) rocket


rocket
nagyúr

Viasat 3-on nem azok a musorok vannak amiknek lennie kene, CSI premier resze helyett valami dokumentumfilm ment, es most se az a musor van aminek lennie kene :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7300) Atapi válasza venember83 (#7296) üzenetére


Atapi
senior tag

egy lehetőség, hogy a tárcsázás parancsikonját beteszed az indítópultba, így automatikusan elindul a tárcsázási folyamat bejelentkezéskor. ha a kapcsolat tulajdonságainál kikapcsolod, hogy tárcsázás előtt kérjen nevet és jelszót, akkor teljesen automatikusan csatlakozni fog.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.