Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Begbiebike válasza sparks (#6000) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Köszi, ilyesmire voltam kíváncsi.

Nem engedélyt kértem, csak gondoltam megkérdezem, hogy lokális problémáról van-e szó, esetleg rendszert karbantartanak vagy mittudomén. :) (gyorsabb is mint negyed óra csilingelést hallgatni a telefonban.)

(#6002) SSanya válasza Worlon (#5987) üzenetére


SSanya
csendes tag

Nekem mikor az 50/25-öst mentem megrendelni, az ügyintéző ajánlotta fel, és így is kötöttük meg a szerződést. Szóval Pesten tutti lehet ehhez a csomaghoz is.

(#6003) pszihó válasza Worlon (#5999) üzenetére


pszihó
aktív tag

Bocsi te nem véletlen skorpió csillagjegyben születtél ?

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#6004) Worlon válasza pszihó (#6003) üzenetére


Worlon
csendes tag

Nyert, de lehet csak adatlapot olvastál?:D

(#6005) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

hali!

ha szerintetek 1 napig nem volt netem + TV, mert állt a szolgáltatásuk (de. 9:00 - du 18:00), akkor kérhetek valami kedvezményt a havidíjból? mennyire van értelme fakkolni az ügyfélszolgálattal? :)

üdv!

coito ergo sum...

(#6006) cannyon válasza macskajancsi (#6005) üzenetére


cannyon
aktív tag

Felesleges probálkozni mert ezzel nem foglalkoznak meg most megint elkezdték a hálozat karbantartásokat és arra fogják fogni:)

(#6007) Calogero válasza macskajancsi (#6005) üzenetére


Calogero
addikt

Jelentetted a hibát?
A jelentéstől számított 72 órán belül kötelesek megcsinálni. Csak 72 óra után "verheted" az asztalt.

Nekem a múlt héten 4 napig nem volt netem. Szóvá tettem hogy letelt a 72 óra, így kárpótlásul soron kívül kötötték a telefont+tv-t (tegnap délután rendeltem meg, ma délután óta már azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#6008) McLaca válasza Jag (#5989) üzenetére


McLaca
őstag

Én se használtam a routeres tűzfalon kívül mást a gépen (vagyis az XP-é ment, de az nem ér semmit), de mivel levelezőprogramot használok, a spamszűrés miatt tértem át a kombinált megoldásra (víruskereső, tűzfal, spamszűrő), ami nincs tűzfal nélkül.

sonykor: az inkább kábel probléma.

-=Libria=-: nem akarod legalább egy évig használni? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6009) macskajancsi válasza Calogero (#6007) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

igen, megkérdeztem h mi van, erre az ügyfélszolgálatos: ebben az utcában több ilyet is látok most, bizonyosan karbantartást végeznek. :) köszi...

de még aznap visszajött a net is, tv is. csak idegesítő.

cannyon: köszi!

coito ergo sum...

(#6010) pszihó válasza Worlon (#6004) üzenetére


pszihó
aktív tag

Az adatlapon nincs születési dátum.
Csak azért találtam el, (igaz nem engem) mert sértően kapcarongy stilusod van mint, anyósomnak aki szintén skorpió

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#6011) Kobe


Kobe
veterán

na, ma volt kint üzletkötő, szerződés megvan, elvileg mivel az elsők közt vagyunk, lehet még a jöv héten bekötik, de az utána valón állítólag mindenképp :C

McLaca:
nem, nem szeretném 1 évig használni, mivel szeretnék mielőbb elköltözni, illetve felmenőm is szeretne visszamenni külföldre, így fontos volt hogy bármikor le lehessen majd mondani :) Amúgy nem panaszkodom, mert a t-homehoz képest ez is havi 7-8 ezer forint megtakarítás lesz :)

(#6012) McLaca válasza Kobe (#6011) üzenetére


McLaca
őstag

OK, így már érthető.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6013) mope


mope
tag

üdv Urak!

érdemes reklamálnom, azért mert nem jön a top net 80/25 sebessége? 50/25 maradt.
Van tapasztalat?
Vagy inkább maradjak csöndben, mert visszább veszik a garantáltra :DDD ?

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6014) Calogero válasza mope (#6013) üzenetére


Calogero
addikt

Hát hivatalosan November 1-től él az emelés.

Én meg maradtam még BaseNet csomagban szerintem, mert TopNetem ezt hozza:

(#6015) cannyon válasza mope (#6013) üzenetére


cannyon
aktív tag

Mióta vagy elöfizetö? Nekem oktober 1 óta már 80/25 lebontodtam a kapcsolatot felcsatlakoztam és már az emelt volt érvényben de ugyan igy volt a többi régebbi elöfizetönél is ebböl gondolom hogy te még friss elöfizetö lehetsz és az szerintem nov 1 töl lesz emelt

(#6016) Kobe


Kobe
veterán

ezt a 80/25-öt mi tudja kihasználni ? torrent ? a letöltésre gondolok :) Én azért választottam basenetet mert ott a le-feltöltés legnagyobb aránya, nomeg sztem 80 mbittel nem sok helyről lehet töltögetni

(#6017) Calogero válasza Calogero (#6014) üzenetére


Calogero
addikt

Ma összeállt az új gépem így friss oprendszer van rajta.

Friss mérés

-=Libria=-: Hát a letöltés még a torrent sem használja ki nagyon, esetleg ha FTP-zel, vagy torrent mellett még nézel online videot, vagy esetleg online játszol... na ott jól jön a nagy sávszél.

Amúgy a 30/20 bőven elég mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#6018) mope válasza cannyon (#6015) üzenetére


mope
tag

Kb február óta előfizető vagyok. Topnetem van amióta bevezették (újra).
Én eddig is kihasználtam az 50megás kapcsolatot, torrenten simán 5,9M le és 2,8M fel :)
Bontottam én is a kapcsolatot hátha, de maradtam eredeti sebességnél.
Akkor kedden felhívom őket.

Szerk:
A mostani mérésem:

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6019) McLaca válasza mope (#6018) üzenetére


McLaca
őstag

Nem vagy véletlenül router mögött?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6020) mope válasza McLaca (#6019) üzenetére


mope
tag

de router mögött vagyok.
D-link DIR-655

Most például hozza az 50 megát:

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6021) danih


danih
addikt

Sziasztok kedves Digisek,
Gyors kérdés: elmúltak már azok az idők amikor a diginet csak bizonyos routerekkel működött együtt? Vagy ez még fennáll?

(#6022) forrest85


forrest85
senior tag

Úgy tudom megy mindennel. Csak már lehet, hogy bizonyos csoaghoz Gigabites WAN port szükségeltetik.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6023) danih válasza forrest85 (#6022) üzenetére


danih
addikt

Köszi!
Annex A vs B-re figyeljek? Ha igen, melyik kell?

(#6024) McLaca válasza danih (#6023) üzenetére


McLaca
őstag

Az az ADSL modemeknél/ADSL modemmel egybeépített routereknél érdekes, hogy tudjanak szinkronizálni a DSLAM-mal. Diginél erről nincs szó, sőt, amelyik routernél az annex felirat szerepel, abban van ADSL modem, tehát feleslegesen drágító tényező (használni úgysem tudod a diginél ezt a funkcióját).

De a router inkompatibilitás a PPPoE miatt továbbra is fennáll (ez az ADSL-nél is probléma, jellemzően ami router diginél nem megy, az nem megy ADSL-nél se - legalábbis az én tapasztalataim szerint).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6025) danih válasza McLaca (#6024) üzenetére


danih
addikt

Valóban, köszi a kiigazitást, nem gondoltam végig :)
Azért arányaiban ritka a digi-inkopatibilis router? Úgyértem, ha veszek egy gumicsizmás Tp-Linket, menni fog? Milyen technikai adatról lehet megmondani, hogy inkompatibilis lesz?

(#6026) McLaca válasza danih (#6025) üzenetére


McLaca
őstag

Nagyjából "a puding próbája"... meg a nálatok lévő digis eszközöktől is függhet.
A topicban írtak már jópár típust, amik mennek, köztük tp-linket is. Arra kell figyelni, hogy ha topnetet akarsz, ahhoz kevés lehet egy 100Mbites router, de akár a basenethez is. Ha belefér a büdzsébe, érdemes 1000/100/10-es routert venni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6027) exor


exor
tag

Csak a TopNet sebességét emelik? Arrol nem hallott valaki, hogy a másik két csomag is gyorsabb lesz? Nem mintha a 30/20Mbitel nem lennék megelégedve, csak kíváncsi vagyok hátha.. :D

(#6028) Atapi válasza exor (#6027) üzenetére


Atapi
senior tag

hozzánk a napokban dobtak be uj szorolapot, amin már fel van tüntetve a sávszélemelés a legnagyobb csomagnál, de a másik kettő változatlan sebességgel szerepel. szoval szerintem egyelőre azok maradnak, ebben az árkategoriában igy is verhetetlenek.

(#6029) pszihó


pszihó
aktív tag

88/15
UL-ben volt már jobb is

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#6030) McLaca válasza Atapi (#6028) üzenetére


McLaca
őstag

Így van, a topnetet is csak azért emelik, hogy a upc fiberpowerének állítson konkurenciát, mert van, aki csak a számokat nézi (az árat nem).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6031) cannyon válasza mope (#6020) üzenetére


cannyon
aktív tag

Kösd közvetlen a gépbe a netet és ugy probálj meg letölteni szerintem jönni fog az szépen maxon szerintem te is megkaptad az emelt netet de a routered azt már nem viszi nálam is csak 8.1-8.3mb/sec el megy routerrel enyém se birja a maxotm, közvetlen gépbe kötve viszont 10.5mb/sec el megy a letöltés egy probát megér ha akkor se megy jobban akkor érdemes felhivni öket hogy mi a helyzet .)

(#6032) Dot


Dot
őstag

Székesfehérvár:

De mint tudjuk a speedtest nem mutatja a tényleges eredményt.
Valós: 8,8-8,9MB/s; 2,8-3MB/s azaz ~70/25Mbit a letöltés azért csak ennyi mert az xp-m nem bír többet!!!
speedtest.net-ről:
Belkin N1 vision routerem van ami mutatja a sebességet. Letöltés olyan gyorsan megy hogy a router nem tudja kijelezni a sebességet van amikor 40 van amikor 80 van amikor 400Mbitet ír. :D Feltöltésnél hosszabb ideig megy, ott jelzi, de csak 15Mbitet ír, mégis fent látni az eredményt. Mondjuk a routerről még annyit, hogy mikor max-al töltök torrentről a hardvere olyan gyenge, hogy ha a másik gépről akarok netezni akkor nem vagy csak nagyon lassan szolgálja ki!

jah ha közvetlen a gépre kötöm a letöltési sebesség pontosan megegyezik ezzel: Valós: 8,8-8,9MB/s; 2,8-3MB/s azaz ~70/25Mbit a letöltés azért csak ennyi mert az xp-m nem bír többet!!!

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6033) Sonja válasza pszihó (#6029) üzenetére


Sonja
veterán

Ehelyett 11,3MiB/s-el tudok tölteni folyamatosan! :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6034) mope válasza cannyon (#6031) üzenetére


mope
tag

gondoltam rá, csak nem volt kedvem még szétszedni. :))

mondjuk örülnék neki, ha a 25ezer ftos gigabites router lenne a szűk keresztmetszet. :((

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6035) IRON STORM válasza Dot (#6032) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mi az hogy az xp-d nem tud többet? Miért függ attól?

Csak a TDi!

(#6036) Dot válasza IRON STORM (#6035) üzenetére


Dot
őstag

Az, hogy az xp csak 60-70Mbit internetet tud "kezelni". Régi. Szóval erre kéne valami progi... Csak ne kelljen sp3-at vagy Vistát, 7-et felrakni!
[link]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6037) rocket válasza Dot (#6036) üzenetére


rocket
nagyúr

Mibaj az XP SP3-al?

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6038) methosz


methosz
csendes tag

üdv

nálunk most kötötték be a digi TopNet-et és megy csak van olyan hogy kétpercenként nem elérhető a net. Ez miért van?? Egy D-link 604-res router mögött van (F-es). Ez jó (olvastam hogy nem mindegyik jó)??? Mit kell beállítani? Vagy ha nem jó akkor milyen routert vegyek?

előre is köszönöm a válaszokat

(#6039) forrest85 válasza methosz (#6038) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha a routert kiiktatod akkor is fennáll a hiba?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6040) Atapi válasza Dot (#6036) üzenetére


Atapi
senior tag

probáld ki, hogy futtat --> gpedit.msc. a feljövö ablakban a bal fa strukturában válaszd a számítógép konfigurácioja --> felügyeleti sablonok --> hálózat --> qos csomagütemező részt, itt jobb oldalon pedig a "foglalhato sávszélesség korlátozása" funkciot engedélyezd, és álitsd 0-ra.
100Mbites hálozatok már több éve léteztek amikor kijött az xp, elég baj lenne ha nem tudná azokat kihasználni...

(#6041) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Sziasztok!

Nekem lenne 1 olyan gondom, hogy bevan köttetve a digi. És van 2 gép amit egy smc routerrel szeretnék hálozatba kötni. Na most ezzel nincs is gond, de amikor ezt megteszem akkor egyik gépen sincs net, de ha át dugom máshová a kábeleket akkor a fő gépen van net de a másikon se hálozat se net! Ha lehuzom a routerről és csak simán a netet dugom be a gépbe akkor simán megy a net a fő gépen!
És amikor routeren van mind 2 gép, és rámegyek a tárcsázos programra, hogy csatlakozás, akkor kiakad és a PPPOE-re hivatkozik!

Ha tudnátok segiten azt nagyon megköszönném!

(#6042) HZoli87


HZoli87
veterán

Na már csak pár napot kell kibírni UPC ügyfélként , utána meg Digi lesz minden . Topnet lesz bekötve , papíron 50 / 25 Mbit - t tud , de nemrég gyorsították 80/25 Mbit - esre , remélem jól döntöttem . :))

Dot: mint ahogy előttem már leírták , az XP simán kezeli a 100 Mbit - es hálózatot is , saját tapasztalat 3 éven keresztül . ( kolis net ) ;) ( le és fel is 12,5 Mb/ sec , egymás mellett )

[ Szerkesztve ]

(#6043) McLaca válasza Farkas23 (#6041) üzenetére


McLaca
őstag

Mert ha routeren van mindkét gép, akkor a router csatlakozik.
A digi kábelét dugd a router WAN portba, az egyik gépet a LAN1-be, a másikat a LAN2-be (vagy amelyikbe tetszik a 4 közül, csak egy a fontos, a digi kábele a WAN-ban legyen)!

Ezután be kell lépned a router konfig felületére a router ip címét beírva a böngészőbe, ezt bármelyik gépről megteheted, a router ip-je pedig vagy a router alján lévő címkén, vagy a manualban van, az alapértelmezett felhasználónévvel és jelszóval együtt.
A routerben meg kell keresned valahol a PPPoE kapcsolatot, ott pedig be kell állítani a digitől kapott felhasználónevet és jelszót (a service name mező maradjon üres!), elmented, restartolod a routert, és ha minden jól megy, és semmi sincs elkefélve a router beállításaiban (pl. dhcp engedélyezve van), akkor már megy is netre.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6044) McLaca válasza HZoli87 (#6042) üzenetére


McLaca
őstag

80/25-re gyorsították, az upload maradt 25, csak a down gyorsult, hogy konkurenciája legyen sebeségben is a lassabb UPC fiberpowenek.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6045) HZoli87 válasza McLaca (#6044) üzenetére


HZoli87
veterán

Ja , akkor csak félre hallottam , most ment el a szerződés kötő , nem baj , elég lesz nekem az is . Köszi a pontosítást . ;)

(#6046) Farkas23 válasza McLaca (#6043) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Ok köszönöm szépen!

(#6047) Depression válasza Atapi (#6028) üzenetére


Depression
veterán

Nekem a 30/20-as is bőven sok (csak az akció miatt van), semmi értelmét nem látom az emelésnek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6048) Márton válasza Depression (#6047) üzenetére


Márton
nagyúr

nekem a 20/10 ilyen :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6049) methosz válasza forrest85 (#6039) üzenetére


methosz
csendes tag

még nem volt időm kipróbálni de ha otthon leszek kipróbálom

SP3 at ajánlott telepiteni ? Az megoldás lehet?

(#6050) sparks válasza Depression (#6047) üzenetére


sparks
senior tag

Én meg amióta HD TV-nk lett erős értelmet érzek a 80 megás letöltésnek :D No meg az sem baj, ha gyorsan tudok feltölteni, szóval nekem megért ennyit.
Nem töltök le iszonyat mennyiségeket, de amikor le kell szedjek 15 gigát, akkor jó, ha hamar lejön....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.