Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Flashget válasza AxBattler (#15000) üzenetére


Flashget
félisten

nem tudom milyen helyen laksz (közösségi mint a panel vagy egyedi) ha kizártad a csatlakozásból eredő hibákatm kontakt kábeltörés stb. lehet valamilyen eszköz hiba is pl panel esetében swich halálozott el vagy adapter ha meg FTTH a tölük kapott modem halt meg.

Realme GT Master Edition

(#15002) attilav2 válasza AxBattler (#15000) üzenetére


attilav2
őstag

Ilyen nekem is volt
(651 es hiba) ha rövidesen nem javul meg akkor az üfsz-t kell zaklatni, mond meg hogy router nélkül próbálod és úgy sem kapcsolódik, meg a hibakódot.
Ha ftth van akkor megpróbálhatod kihúzni majd bedugni az ont-ot hátha megjavul.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15003) AxBattler válasza Flashget (#15001) üzenetére


AxBattler
félisten

Ügyfélszolgálat megvolt, a technikus majd jön.
Ugyanazon kábelen jön a telefon, és a TV, amikkel nincs hiba!

De mi az az FTTH? :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15004) attilav2 válasza leslieke (#14952) üzenetére


attilav2
őstag

Sajnos lehetséges hogy a torrentet szűri,
ugyanis közvetlenül a gépbe dugva
a kábelt a windows tűzfalát kikapcsolva
is minden torrentkliens azt írja
hogy a port zárva, akármilyen portot
írok be. Néhány hónapja van ez.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15005) persnongrat válasza AxBattler (#15003) üzenetére


persnongrat
tag

FTTH (fiber-to-the-home)

(#15006) leslieke válasza attilav2 (#15004) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És csak nála szűri? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15007) attilav2 válasza persnongrat (#15005) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor ez alapján nálunk a panelba fttb van, mert az optika ugyan a házig megy de a lakásokhoz már utp-n és koaxon jön a delej. Egyet nem értek hogy miért éri meg a diginek az ftth ha a tv csomagjából csak a legnagyobbat tudja nyújtani rajta? Így a kissebb tv csomagra vágyó előfizetők kiesnek ftth területen mint potenciális ügyfelek. Pedig van jópár nyugdíjas aki csak olcsó tv-t akar. Ettől függetlenül az ftth-t jobb és megbízhatóbb megoldásnak tartom mint az fttb-t aminél külön lan és koax hálót kell kiépíteni számtalan hibalehetőséggel.
Remélem sikerül megoldania a diginek hogy az ont-ból jövő koaxon is szelektálni lehessen a tv csomagokat, és akkor hátha ftth-ra cserélik a már meglevő fttb hálózataikat.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15008) PeterPH válasza attilav2 (#15007) üzenetére


PeterPH
senior tag

1. Miért érné meg a diginek FTTH-t építeni x ezer forintért/végpont olyan előfizetőnek, aki csak a párszáz forintos közszolgálati csomagot akarja igénybevenni? Hány év lenne a megtérülés?
2. Miért akarsz te még egy aktív fogyasztót (ONT) a lakásodba? Miért lenne jobb, ha nálad végződne az optika, mint ha a lépcsőházi switch-nél?

(#15009) Dictator^ válasza PeterPH (#15008) üzenetére


Dictator^
veterán

Mi történik amugy karbantartáskor panelekbe ahol csak UTP-d van?
Nálam FTTH van, ha karbantartás ki van irva, néha alapból elszáll a cucc, ilyen 50-150es pingek jönnek vissza BIXtől, játék is laggolni kezd, fogom resetelem az ONT-t és oké.
Ez panelbe, hogy néz ki?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15010) PeterPH válasza Dictator^ (#15009) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem tudom, évek óta nem tapasztaltam kiesést, igaz nem is én lógok állandóan a neten, csak a PC-m.
De amikor szükségem van rá otthon, vagy távolról el akarom érni akkor ott van, működik és kész.

(#15011) AxBattler válasza persnongrat (#15005) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor nálunk, a panelban asszem' FTTB van.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15012) attilav2 válasza PeterPH (#15008) üzenetére


attilav2
őstag

Kevesebb a gond egy tisztán
optikai hálózattal, mint egy lan
koax hibriddel. Ha a lakásba
levő ont alakítja a tv adást
rádiófrekvenciás jellé(dvb-c)
akkor elméletileg jobb minőségű
tv adást fog eredményezni, mivel
pl egy 10 emeletesben nem kell
végighúzni a koaxot, ami viszonylag
nagy jelveszteséget eredményez.
Ezzel szemben ha az egész házban
optikán jut a tv adás minden lakásba
és az ont alakítja rf jellé az sokkal
kissebb jelveszteséget eredményez.
Az invitel pl ftth-t épített ki a 10 emeletesünkben
nekik megérte, persze ők csak iptv-t adnak
dvb-c vel nem foglalkoznak, ha foglalkoznának
akkor több ügyfelük lenne.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15013) proradeon válasza attilav2 (#15012) üzenetére


proradeon
őstag

DVB-C digitális mivoltából következik, hogy ez esetben nem számít egy 10 emeletes panelben kihúzott koax-on keletkező veszteség. Legalábbis biztos vagyok benne, hogy nem vennéd észre a különbséget egy 10. emeleten lévő DVB-C-s adás, és egy ONT-ből érkező adás között. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15014) poli27 válasza attilav2 (#15012) üzenetére


poli27
veterán

Látszik hogy megint az magyaráz, akinek fogalma sincs róla..... digitális adásnál semmilyen jelveszteség nincs, a technológiából adódóan!Amilyen a fejállomáson a minőság olyan az végponton is, nem lehet minőségromlás.Ont nél nem tudnak csak nagy csomagot adni a kábeltévéből, vagy mire gondoltál beletesznek az ont be egy fényerőszabályzót? Vagy hogyan oldanák meg.......

(#15015) Flashget válasza AxBattler (#15003) üzenetére


Flashget
félisten

akkor neked FTTH (családi házas övezet) van mert a panelba külön UTP kábelen jön a net+telefon és koaxon a kábel tv.
Nálunk már halálozott el swich-nek adaptere és nem volt net. Hiba úgy kezdődött, hogy szakadozott a net kb. 1 órán át majd végleg megadta magát. FTTH környezetbe pedig elég sok ZTE modem dobja fel a talpát..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#15016) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Most Digi okoscsomag meglévő előfizetőknek csak akkor él ha nincs mind a 3 szolgáltatásom? [link] :F

Az akcióban ÚJ Előfizetők vehetnek részt, valamint azok a MEGLÉVŐ Előfizetők, akik 1 vagy 2 kábeles szolgáltatásra érvényes előfizetésüket mindhárom szolgáltatásra kiterjesztik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15017) Flashget válasza wwenigma (#15016) üzenetére


Flashget
félisten

igen..
megkötöd a hiányzó harmadikra is és + e-számlád is van.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#15018) wwenigma válasza Flashget (#15017) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mar azt hittem hogy tudok költségcsökkenteni, de internet+tv+telefon+eszámla van... azert felhivom oket hatha... :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15019) 90Quiet válasza wwenigma (#15018) üzenetére


90Quiet
tag

Majd írd meg kérlek a telefonon adott válaszukat. Én is hasonló cipőben járok :(

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#15020) Flashget válasza 90Quiet (#15019) üzenetére


Flashget
félisten

[link] a vége felé..

Realme GT Master Edition

(#15021) radi8tor válasza wwenigma (#15016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Komolyan ér ennyit ez az akció?
Mármint, hogy lekösd magad X évig.

⭐ Stella

(#15022) leslieke válasza radi8tor (#15021) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Persze, és amúgy is bármikor felmondható.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15023) Flashget válasza radi8tor (#15021) üzenetére


Flashget
félisten

Egyszerű matematika.
számold ki most mennyit fizetsz és mennyi lenne akcióban. a különbözetet szorozd meg 24-el.

Realme GT Master Edition

(#15024) wwenigma válasza radi8tor (#15021) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Most 8000-et fizetek (nagytévé,nagynet,telefon) , e helyett lenne 5400ft. Az 2 év alatt 62000ft. Vagy tobb mert váltanék közepes netre...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15025) Flashget válasza wwenigma (#15024) üzenetére


Flashget
félisten

80/25-ös nettel is csak 5600Ft a 8000 helyett 2 évig.

Realme GT Master Edition

(#15026) Calogero


Calogero
addikt

Én 8300-at fizetek (nagy tv, nagy internet, nagy telefon)

(#15027) Flashget válasza Calogero (#15026) üzenetére


Flashget
félisten

nagy telefon? az milyen? :)

Realme GT Master Edition

(#15028) sfdrakex válasza Flashget (#15027) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kaptak egy fülkét a nappaliba :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15029) poli27 válasza Flashget (#15027) üzenetére


poli27
veterán

:DD

[ Szerkesztve ]

(#15030) Calogero válasza Flashget (#15027) üzenetére


Calogero
addikt

Digifon 500 (már nem rendelhető)

(#15031) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Néhány hete a 20/10-es netemet lekorlátozta a Digi. Persze nem ismerik el, meg percenként elszavalják a garantált sebességeket, és megpróbálnak meggyőzni, hogy a csillagok együttállása miatt lett egyik napról a másikra állandó 1.00000 MB/s le és feltöltés, nem azért mert erre korlátoztak. A kérdésem az lenne, hogyha másik Digi felhasználóval lépek be (ismerősé), akkor kiborul a bili, vagy nem felhasználó alapján megy a sebességcsökkentés, hanem mondjuk az egész háztömb élvezheti ezt a kis szolgáltató ajándékot?

/A sebesség routerrel, anélkül, Winnel, Linuxszal, Androiddal, ilyen géppel, olyan géppel, telefonnal is ennyi./

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15032) GP-Sz válasza GP-Sz (#14967) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Mesélte a szomszéd, hogy tegnapelőtt beszélt telefonon a digivel, de nem jutott semmire. Mondta nekik, hogy ő megérti, hogy nincs eszköz, de valamit mondjanak már, hogy mégis mikorra _tervezik_, hogy megcsinálják a bekötést. Nem bírtak mondani semmit. Cél sincs bakker, ami utána persze lehet, hogy nem teljesülne, de ez így eléggé elfogadhatatlan. Mókás dolog azért, amikor a digis ember azt mondja, hogy ő azt javasolja, hogy menj be az ügyfélszolgálatra és mondd le a megrendelést. Ez röhej baszki, ez egy szolgáltató? Azt hittem, azok szolgáltatni akarnak :) Egy rakás pénzért kiépítenek egy optikai hálózatot egy családi házas környéken (Csillaghegy btw.), ahol azért elég húzós az egy házra eső költség, aztán meg nem tudnak bekötni. Ez komoly üzleti stratégia. Mindenesetre kezdem érteni, hogy miért nem reklámozták, hogy itt vannak az utcában, eddig eléggé furcsálltam ezt a marketing-stratégiát, hogy a lakóknak nem szólnak, hogy elérhető a szolgáltatás, van is vagy két-három előfizető az utcában. Nálam mondjuk van net, úgyhogy én kivárom, de a szomszéd nem tudom, meddig bírja, mert nála nincs. Adtam neki egy guest zone hozzáférést, de a vasbeton födémen keresztül nem túl jó a wifi.

(#15033) stvnppp válasza GP-Sz (#15032) üzenetére


stvnppp
senior tag

"Mókás dolog azért, amikor a digis ember azt mondja, hogy ő azt javasolja, hogy menj be az ügyfélszolgálatra és mondd le a megrendelést. "
Az szép. :(((

(#15034) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Használ itt valaki levelezéshez Outlookot? (2010)
Már jó pár éve ezt használom, de most valamiért el kezdett szarakodni.
Küldés/fogadásnál a küldés rész megy, de a fogadás nem működik.
Jelszót kér, amit hiába írok be, nem fogadja el:

Ez egyik napról a másikra történt, nem állítottam át semmit.

(#15035) wwenigma válasza 90Quiet (#15019) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azt javasoltak hogy mondjam le a csomagombol az egyik osszetevot es harom honap mulva be tudok lepni az akcios okoscsomagba... durva...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15036) 90Quiet válasza wwenigma (#15035) üzenetére


90Quiet
tag

gáz... :U

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#15037) benceecneb


benceecneb
tag

Nem köll ide csúcs hightech router, megteszi egy mezei Tp-Link 720N is :) http://youtu.be/FwFFrJed8j4

(#15038) radi8tor válasza benceecneb (#15037) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, így muzsikál ameddig el nem indítasz egy torrentet rajta.
Aztán ha elindítasz egy letöltést, akkor használhatatlan lesz a net.

⭐ Stella

(#15039) benceecneb válasza radi8tor (#15038) üzenetére


benceecneb
tag

Hát azért nem így van, tény hogyha megy a torrent akkor szinte elérhetetlen a router kezelőfelülete, de attól még lehet rajta böngészni.

(#15040) Visormail válasza benceecneb (#15039) üzenetére


Visormail
addikt

A 20/10eshez viszont bőven elég egy TP-LINK TL-WR740N torrentel együtt is ugye? 90%-ban egy gép lesz rajta kábellel, csak néha van rákötve másik gép is. Eddig egy D-Link DI-524 tökéletesen bírta, nem is melegedett, csak hirtelelen elhunyt mert régi volt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15041) AxBattler válasza AxBattler (#14989) üzenetére


AxBattler
félisten

No, megoldódott a dolog: kijött a szervizes srác, babrált valamit a lépcsőházi dobozukban (rossz helyre volt kötve az egyik csati?), és azóta rendesen kapcsolódik, nincs 651-es hiba.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15042) benceecneb válasza Visormail (#15040) üzenetére


benceecneb
tag

Tökéletesen megteszi, de bátran ajánlom a 720n-t is.

(#15043) Flashget válasza Visormail (#15040) üzenetére


Flashget
félisten

és mindig 20/10-es neted lesz?

Realme GT Master Edition

(#15044) Visormail válasza Flashget (#15043) üzenetére


Visormail
addikt

Igen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15045) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A hdsnet-es fiókok jól működnek most? Mert én nem tudok se küldeni se fogadni MS outlook alatt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15046) MATEO6600 válasza dethroner (#15045) üzenetére


MATEO6600
őstag

(#15047) dethroner válasza MATEO6600 (#15046) üzenetére


dethroner
veterán

Üdv sorstárs :)
Nekem amikor a bejövő leveleket töltené le, kér nevet és jelszót a pop.digikabel.hu kiszolgálóhoz. A vicc az hogy ott van, be van írva minden, és mégsem engedi. :W
Ezt a két hibaüzenetet kapom:

A(z) 'Új üzenetek keresése az előfizetett mappában a következőn: pop.digikabel.hu.' feladat hibát jelzett (0x800CCC0E): 'Az Outlook nem tudja letölteni a(z) (null) mappát az IMAP e-mail kiszolgálóról a következő fiókhoz:pop.digikabel.hu. Hiba: Nem tud a kiszolgálóhoz kapcsolódni. Ha az üzenet többször is megjelenik, kérjen segítséget a kiszolgáló rendszergazdájától vagy az internetszolgáltatótól (ISP).'

A(z) 'pop.digikabel.hu: Mappa:Beérkezett üzenetek Új üzenetek keresése.' feladat hibát jelzett (0x800CCC0E): 'Az Outlook nem tudja letölteni a(z) Beérkezett üzenetek mappát az IMAP e-mail kiszolgálóról a következő fiókhoz:pop.digikabel.hu. Hiba: Nem tud a kiszolgálóhoz kapcsolódni. Ha az üzenet többször is megjelenik, kérjen segítséget a kiszolgáló rendszergazdájától vagy az internetszolgáltatótól (ISP).'

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15048) Lacces


Lacces
őstag

Hali,

Itt lehet írni Digi vs Router gondról? :)

Van egy router: TP-Link wr740n - Digitől jövő kábel megy a Wan-ba (legjobb oldali) Lan-ból a gép Lan-ba a másik kábel.
Na most nem tudom elérni a router saját címét sem! 192.168.0.1 és 192.168.1.1 sem.
CD-ről próbáltuk felrakni de jön a kedvenc hibaüzenet: Nincs modem, nem talál modemet. (Digitől nincs modem)
Nem tudom, hogy mit kéne csinálni, kábelek jók, jó helyre van bedugva.

Ha a digi kábelt közvetlenül a gépbe dugjuk van net... Nem tudom bekonfigolni a routert.

Ha ezt nem ide kell írni, akkor most jelezzétek légyszi :) :R

(#15049) MATEO6600 válasza dethroner (#15047) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ugyanez nálam is... Szerintem ebből ügyfélszolgálat lesz :( Már lassan 1 hete ilyen.
(lehet kidobják a hdsnet-es címeket, és újakra cserélik)

(#15050) 90Quiet válasza Lacces (#15048) üzenetére


90Quiet
tag

A probléma itt a routerrel van nempedig a digi internettel, úgyhogy nem a legjobb topikot találtad meg ebből a szempontból. Mindenképp az legyen az első cél, hogy elérd a router webes admin felületét. Ellenőrizd a gépeden, hogy az IP cím kiosztás automatikusra legyen állítva. A routernek megfelelően villognak a ledjei? A felhasználó kézikönyvnek megfelelően viselkedik? Teljes router reset a hátsó rejtett gombbal megvolt? Amikor rákötötted a routert a gépre, a konzolos ipconfig/all parancs nem ad gyanús választ?

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.