Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) Masato válasza 4Grider (#104000) üzenetére


Masato
tag

Én egyszer próbáltam aktív előfizetés alatt lévő ONT-t egy pár házzal odébb (költözés) és nem ment. A konfigot nem húzta le, mert a TV meg ment (ami nem volt előfizetve, ZXA10-en meg TV=on a default). Ezek alapján porthoz van láncolva sztem.

(#104002) qqcqqc válasza 4Grider (#104000) üzenetére


qqcqqc
őstag

Pont tegnap próbáltam. Aktív előfizetés eszközét vittem 200 méterrel arrébb egy lakótelepen.
Szépen pislogott rám a zöld led és nem adott netet.

(#104003) Calogero


Calogero
addikt

Nekem két címen van előfizetésem, mindkét helyen a szolgáltatói eszköz bridge üzemmódba.
A szolgáltatói eszközök helyhez kötöttek. Saját routerrel a 1. címhez tartozó felhasználó/jelszó párossal tudok csatlakozni a 2. címen is.

(#104004) Borisz76 válasza Calogero (#104003) üzenetére


Borisz76
veterán

:Y ....ez nagyon jó!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#104005) Lackooo84 válasza Buci7 (#103998) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem kell másik ONT, minek? A végpont jelszavakkal be tudsz jelentkezni bárhol, és mennie kell, de nekem anno a kábeltévé ment tovább a szüneteltetett végpont jelszóval is. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#104006) Buci7


Buci7
csendes tag

Akkor lényegében elviszem az eszközt akár egy másik címre (városba) és akkor menni fog a net is, ha bridge modeban van + saját router? :D

(#104007) Buci7 válasza Lackooo84 (#104005) üzenetére


Buci7
csendes tag

Akkor lényegében elviszem az eszközt akár egy másik címre (városba) és akkor menni fog a net is, ha bridge modeban van + saját router? :D

(#104008) BlackJack21 válasza Buci7 (#104006) üzenetére


BlackJack21
tag

Írták, hogy NEM fog működni. Az eszköz nem hordozható, csak a user/pass adható meg a másik helyen lévő eszközben.

(#104009) Lacccca87 válasza Buci7 (#104007) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem. Csak akkor fog mukodnina sajat eszkozzel (router) a betarcsazas ha azon a helyen van egy aktiv vegpont.

(#104010) Buci7 válasza Lacccca87 (#104009) üzenetére


Buci7
csendes tag

tehát akkor ha A címen épp szüneteltetem, akkor a B címen lévő password sem menne mivel az A címen a szüneteltetés miatt nem aktív a végpont, vagy rosszul gondolom ?

(#104011) GAbre


GAbre
veterán

Jó pár hónapja feltűnt az a probléma,hogy bármi nemű router újraindítás van.
Akkor fél óráig órákig nem volt internet.(előtte még az is volt,hogy bizonyos oldalak nem jöttek be).
Ezért ki lett cserélve eszköz.
Mostanság jöttem rá,hogy ha bármi áramszünet/restart keletkezik 7-8 perc kell mire "feláll" az internet.Azt leszámítva,hogy 1 perc alatt max fél percre visszajön,hogy aztán elmenjen.
Ügyfélszolgálat:
Hát ha utána jó,akkor ez nem hiba,mert konkrétan kell 1-2 perc mindíg.
Mondom nekik,hogy persze,de ha utána eldobja és 5x több időt kell várni,és cserélve is volt eszköz,akkor valami kapcsolódási/szerveroldali probléma kell legyen.
Vagy ennyire fos a hg6544c fiberhome router erre a célra is?(azon kívül persze,hogy biztos azt mondjátok ti is,hogy szar)

Avatar

(#104012) Lackooo84 válasza Buci7 (#104010) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A végpont jelszavad, azaz a hozzáférésed fog szünetelni, máséval bejelentkezhetsz ugyanott, és menni fog gond nélkül.

The Truth is out there...

(#104013) Lacccca87 válasza Lackooo84 (#104012) üzenetére


Lacccca87
őstag

Elobb irtak le hogy hiaba vitte at az ont ot masik helyre ahol elo szerzodes is volt. Lampa vilagitott de nem epitette fel a kapcsolatot. Ennek az oka hogy a kihelyezet ont valoszinuleg regisztralva van az olt-hez. Igy ha csak nem egy tarsashazon belul mozgatja az eszkozoket akkor nagyon kicsi lesz az eselye hogy mukodjon.

Ha az ont ot nem kell leadni szuneteltetes eseten akkor mukodhet, de szerintem akkor inaktivaljak a portot az olt on ami az elofizuhoz kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#104014) Lackooo84 válasza Lacccca87 (#104013) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

??? Már leírtam, hogy ONT-ot nem is kell cserélni, és nem lehet használni máshol. De végpont jelszóval bármelyik végponton az országban be lehet jelentkezni, és az adott csomag fog jönni értelemszerűen. Tehát ha ő szünetelteti a szolgáltatását, én odamegyek a végpont hozzáférésemmel, beírom, és menni fog az előfizetésem. Fizikailag nem inaktiválnak semmit, csak magát az előfizetést, és a hozzáférést mondom nekünk még a tévé is ment tovább, mikor szüneteltettük többször is anyumékét amíg külföldön voltak, és amíg átmentem a lakásukba mindig a saját hozzáférésem használtam gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#104015) Bacusuz válasza Calogero (#104003) üzenetére


Bacusuz
őstag

vajon forgalmat is tudsz egyidőben a 2 lakhelyen bonyolítani egy felhasználóként? :DDD

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#104016) Lackooo84 válasza Bacusuz (#104015) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Biztosan állítom, hogy nem. Egyszerre csak egy helyen tudsz bejelentkezni.

The Truth is out there...

(#104017) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

sziasztok! nagyon kezdo kerdes, de ha belepek a digis router (huawei) beallitasaiba, akkor hol tudom bekapcsolni, hogy a wi-fit is szorja? van esetleg errol leiras a neten (a digi oldalan nem talaltam ilyen doksit)? egyaltalan be tudom ezt en allitani, vagy kell hozza az ugyfelszolgalat is?

(#104018) 4Grider válasza Apollo17hu (#104017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha bridge módba van állítva (saját router van mögötte) akkor nem szór wifit egyetlen ont sem. Ha router üzemmódban megy, akkor pedig mindig szórja.
A két üzemmód között az online ügyfélszolgálati felületeden tudsz váltogatni.

(#104019) Apollo17hu válasza 4Grider (#104018) üzenetére


Apollo17hu
őstag

ez az ugyfelszolgalati felulet hol erheto el? a digi honlapjan bejelentkezve? vagy csak arrol van szo, hogy ra kell csorogni az ugyfelszolgalatra, hogy allitsak at (tavolrol), es onnantol szorja a wifit?

(#104020) tudi13 válasza Apollo17hu (#104019) üzenetére


tudi13
aktív tag

Itt: [link]

Ezen belül: Szolgáltatások > Eszközkezelés

[ Szerkesztve ]

(#104021) 4Grider válasza Apollo17hu (#104019) üzenetére


4Grider
nagyúr

Onnantól kezdve viszont a saját routered nem fogja tudni használni a pppoe kapcsolatot, szóval azt is át kell hozzá állítani.

(#104022) Apollo17hu válasza 4Grider (#104021) üzenetére


Apollo17hu
őstag

az a helyzet, hogy egy ismerosomnek probalok segiteni. a digi eszkoze moge sajat routeruk is van. nem ertem, hogy amikor behuztak naluk az optikai kabelt, miert nem ajanlotta fel a szaki, hogy hagyjak a francba a sajatot, hiszen a digi eszkoze is kepes wifit szorni.

na, nehany napja beszart a netuk, es gyanus, hogy a sajat routeruk nem mukodik. azert irogatok ide, mert legegyszerubb az lenne, ha a sajat routert elcsomagolnak a szekreny melyere. ...csak nem tudtam, hogy mi a modja a digis eszkoz atallitasanak.

(egyebkent a laptopjukkal is gond volt, de azt sikerult megoldanom. a digis telefonos ugyfelszolgalaton - miutan megallapitottak, hogy nem naluk van a hiba - "keszsegesen" azt javasoltak, hogy a laptopon megjeleno hibakod alapjan keresgeljunk megoldast a neten -.-)

(#104023) Borisz76 válasza Apollo17hu (#104022) üzenetére


Borisz76
veterán

A digis eszköz router módban sugároz wifit is.
Sok embernek elegendő a tudása is vagy csak nem érdekli a dolog..... működik és kész.

Ugyanakkor egy hozzáértőbb , igényesebb ember első mozdulata ,hogy a szolgáltató eszközét bridge módba rakja , rakatja és saját , a céljainak megfelelő routert használ.

A legkêzenfekvőbb indok az 5 GHz-s AC-s , AX-s wifi hiánya szokott lenni ,amit nem tud az ONT. Ezért kell a saját router. Vagy nagy a ház és MESH rendszert szeretne a tulaj , több AP-vel de egy SSID-vel és jelszóval.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#104024) Apollo17hu válasza Borisz76 (#104023) üzenetére


Apollo17hu
őstag

igen, mi vagyunk a nem ertunk hozza / jovanazugycsakmukodjon kategoria, csak most nem mukodik :B

probalkozunk tovabb, mindenkinek koszonom az eddigi segitseget!

(#104025) Dragon3000 válasza Borisz76 (#104023) üzenetére


Dragon3000
veterán

A legkêzenfekvőbb indok az 5 GHz-s AC-s , AX-s wifi hiánya szokott lenni

Illetve az elszeparált csatlakozások, ha hálózati nyomtatót vagy egyszerűen több eszköz közötti hálózatot szeretnének használni.

(#104026) 4Grider válasza Apollo17hu (#104024) üzenetére


4Grider
nagyúr

A saját router nem működik? Kábelen sem támadható meg?

(#104027) Apollo17hu válasza 4Grider (#104026) üzenetére


Apollo17hu
őstag

a sajat routerrel nem tudom, mi lehet a problema. igazabol az is megoldas lenne, ha azt be tudnam allitani.

egy mercusys routerrol van szo. az a problema, hogy a wifi, amit szor, egyik naprol a masikra titkositatlan lett (nem biztonsagos halozat, vagy vmi ilyesmi a neve), fel is csatlakozik ra a laptop, de csatlakozast kovetoen ki is irja a kapcsolatoknal, hogy nincs internet.

annyit tudtam tenni, hogy aramtalanitottam, de nem segitett. van mas opcio? mittudomen, pl. lehet vhogy frissiteni a firmware-et?

(#104028) 4Grider válasza Apollo17hu (#104027) üzenetére


4Grider
nagyúr

A gyártói weboldalak általában azért is vannak, hogy ott keress támogatást az adott routerhez.
Menj rá kábellel az adott routerre, nyiss egy parancssort és az ipconfig /all paranccsal kérdezd le, hogy ad-e az ethernet adapterednek ip címet. Ha ad, akkor ott van a default gateway/alapértelmezett átjáró ip címe is a válaszban, az pedig a mercusys ip címe lesz, amit egy böngészőbe beírva már az admin felületén leszel, ahol a wifit újra tudod konfigurálni.
A szolgáltatói ont egy fos, de persze a semminél jobb.

(#104029) Calogero válasza Bacusuz (#104015) üzenetére


Calogero
addikt

Nem, egyszerre ugyanaz felhasználó két helyen nem tud bejelentkezni.

(#104030) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

jelentem, sikerult megoldanom a problemat! :DD
a laptopon az eszkozkezelobol el kellett tavolitani nehany bejegyzest, ez megoldotta a csatlakozasi problemat. a digis eszkozt pedig atkapcsoltam olyan modba, hogy szorja a wifit. kellett neki egy reset is, ezert a jelszavakat ujrabe kellett allitani, de most mar minden oke.
a "sajat" routerrel nem tudom, mi lehet, vszeg megy a szekreny melyere.

koszonom szepen a segitsegeteket!

(#104031) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!

Valószínűleg nem kimondottan DIGI-s probléma, kerestem is jobb topikot, de nem találtam. Tehát bocs, ha nem idevaló.

Pár napja váltottam DIGI 1000-re, optikai kábelen jön a net.

A gondom az, hogy az öregecske DELL Vostro 1015 laptopom vezetéken át nem akar többet produkálni letöltésnél kb 120-130 Mbps-nél. Win10 oprendszer.

A feltöltés változó, legalább ennyi, de időnként 180-200 Mbps körül van.

Szaki erre járt, megnézte az ő linuxos gépével, 800 Mbps körül volt neki a letöltés, tehát maga a net és a router rendben.

A gépemen frissítettem hálókártya drivert (semmi sem változott), eszközkezelőben ellenőriztem, 1000/1000 sebesség képességet ír, utána szerintem (!) mindent beállítottam, amit kell (gigabit engedélyezve, gigabit tiltás tiltása), de ez a sebesség maradt.

Az Ethernet kábelemre CAT5e van írva.

Kipróbáltam, átállítottam 100 Mbps-re a hálókártya max sebességét, és akkor tényleg nem is ment kb 90 fölé.
Utána vissza gigabitre, akkor jön ez a kb 120-130-as letöltés, tehát szerintem engedné a gigabitet, de valami akadályozza.

Sajnos nincsen másik kábelem, mert gyanakszom rá, bár elvileg ennek is azért ennél többet kellene tudnia.

Van ötlete valakinek, hogy esetleg valamit állítsak még be a gépemen, vagy kérjek kölcsön egy biztosan gyors kábelt, teszteljem le azt?

Vagy létezik valami trükk, hogy ezt a kábelt teszteljem? (valamiért én erre gyanakszom, de lehet, hogy hülyeség)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#104032) mikk2000 válasza Szoles (#104031) üzenetére


mikk2000
őstag

Kezdjük ott mi az a "letöltés" meg hát a laptop se az igazi a hdd-jével. Nagyon cpu és háttértároló intenzívek tud lenni egyes "letöltések".

Kezdetnek mondjuk töltsd le a speedtest appját [link]
válassz ki valami hozzád közeli digis szervert, és írjad így, mennyi az annyi.

(#104033) mikk2000 válasza Szoles (#104031) üzenetére


mikk2000
őstag

Még ami eszembe jutott, hogy tiltsd le a wifit próbaképp, mert mi van ha valamiért azon akar jönni a cucc? :) Így akkor csak a kábel marad, bár elvileg a kábeles kapcsolatot kéne preferálnia.

(#104034) Szoles válasza mikk2000 (#104032) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm.

Természetesen a speedtest.net oldalon mértem a sebességet. (Meg a DIGI sajátján is, de az ugyanezt használja, ha jól látom.)

A wifit persze kikapcsoltam a gépen, bár ahogy írod amúgy is a vezetékes a preferált.
Bár kibukna rögtön a a dolog, mert a router wifije kemény 54 Mbps-t tud, ha jól rémlik. :-)

A HDD-t korábban már cseréltem, ILYEN van benne, ez szerintem nem lehet akadály.

Viszont most csak 2GB RAM van most a gépben, az esetleg okozhat ilyesmi lassúságot?

[ Szerkesztve ]

(#104035) qqcqqc válasza Szoles (#104034) üzenetére


qqcqqc
őstag

És milyen proci van benne? Mert volt ez celeron m és c2d-vel is?
Azért ez már muzeális darab, win7 32bit rendszerrel jött ki.

(#104036) madrac válasza Szoles (#104031) üzenetére


madrac
őstag

BIOS frissites? Lehet, hogy a gepen futo valamelyik szoftver vagy virusirto fogja le a sebesseget. A digis ember ugyanezen a kabelen tesztelte a sebesseget? Esetleg egy pendrive-ra tett live linux alatt is kilehetne probalni, es mas speedtest szerveren is. Nekem mindig a Magyar Telekom szerveret dobja fel, azon mindig jo sebesseget mer.

(#104037) woodworm válasza Szoles (#104034) üzenetére


woodworm
veterán

Az a 2GB ram éppen elég a rendszernek, szerintem már a böngésző miatt is állandóan pörög a lemez a cache-be írás miatt. A sebességmérés erre tesz még egy lapáttal.

(#104038) cof válasza Szoles (#104034) üzenetére


cof
veterán

Böngészőben ezzel a géppel esélytelen lesz kimérni a gigabitet. Én a speedtest.net-en 380-450 Mb/s-nél nem mérek többet, Q9500, 8GB RAM, HDD vagy SSD az mindegy milyen van egyébként.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104039) mikk2000 válasza Szoles (#104034) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem azt írtam hogy böngészőből mérd azon a "tetű" gépen, hanem direkt linkeltem az appot! Mivel annak kisebb az erőforrás igénye! Tehát ezzel írd írd le, mennyi a le- és feltöltés egy közeli digi szerveren!

Szerk.: 2GB RAM egy vicc amúgy, és még csodálkozol a sebességen.

[ Szerkesztve ]

(#104040) Szoles válasza mikk2000 (#104039) üzenetére


Szoles
senior tag

OK, megnézem az appal.

(#104041) Szoles válasza qqcqqc (#104035) üzenetére


Szoles
senior tag

Processzor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6570 @ 2.10GHz

Sajnos a digis nem ezzel a kábellel tesztelte. Én voltam a hülye, mert a sajátomat nem találtam éppen. :-/

A Linux jó ötlet, van is egy, megpróbálom! Telekom szervert is megnézem.

Kösz!

(#104042) Szoles válasza cof (#104038) üzenetére


Szoles
senior tag

CoF és woodworm, köszönöm.
Akkor valószínű, hogy a hardver a szűk keresztmetszet. (Pedig szinte mai gép! :-D )
(RAM-om fele elszállt, ezért van most csak 2GB a 4 GB helyett, bár a 4 sem lenne sok, tudom.)

Linuxon és egy biztosan jó kábellel azért kiváncsiságból megnézem, mi változik.

(#104043) cof válasza Szoles (#104042) üzenetére


cof
veterán

Nem kell Linux, mikk már linkelt natív speedtest programot, töltsd le. [link]

Meg még a szelessav.net-en is megvan a gigabit nálam, az nem olyan erőforrászabáló oldal mint a speedtest.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104044) Intruder2k5 válasza Szoles (#104040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még csak ne is az app-al próbáld, hanem sokkal inkább a speedtest cli-vel, bár ez csak akkor fog menni, ha 64bit-es rendszer van fent. Nálam szintén egy Core 2 Duo-val, igaz T9900 3.06GHz, 8GB RAM és SSD-vel, de ki tudja mérni a 940Mbps-t is.

[ Szerkesztve ]

(#104045) mikk2000 válasza Intruder2k5 (#104044) üzenetére


mikk2000
őstag

Nálam szinte nincs cpu terheltség differencia a parancssoros meg a grafikus között. Azért nem olyan nagy dolog egy egy sebesség bar-t kijelezni... :) Itt a lényeg az, hogy ne böngésző alól (reklám + egy felesleges plusz OS).

(#104046) Multibit válasza Szoles (#104041) üzenetére


Multibit
veterán

Nem a CPU kevés, hanem a RAM. A nem rég eladott Lenovo laptopomban SL9400 teszko gazdaságos CPU volt, mellette 8 GB RAM. Mindig hozta a kötelezőt. Ha nem a PC-nek kell intézni a PPPoE-t, akkor nincs gond ilyen alulfejlett processzorral sem :)

(#104048) Szoles válasza cof (#104043) üzenetére


Szoles
senior tag

És tényleg, a szelessav.net-en már majdnem a duplája, a 130 körüliből kicsit 200 Mbps fölötti lett.
Ennyit felzabál a speedtest oldal, nem hittem volna.
Kösz!

Ui. De a lényeg ezután jött, böngésző nélkül. :-)

(#104049) Szoles válasza Intruder2k5 (#104044) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm, igazad lett!
Az eredmény:
Download: 947.59 Mbps
Upload: 328.19 Mbps

Most akkor a kérdés, hogy mi emészti fel a többit.
A teszt alapján nem a kábel. Kár, annak a cseréje lett volna a legegyszerűbb javítás. :-)

[ Szerkesztve ]

(#104050) Szoles válasza Multibit (#104046) üzenetére


Szoles
senior tag

Akkor kell bele a 4GB, csak többet tud majd egy kicsivel.
Sajnos ennek ez a max, amit kezelni tud. :-/
Kösz!

Alulfejlett processzor... Most jól megbántottál!
:D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.