Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Dr.NX válasza olasz61 (#99000) üzenetére


Dr.NX
addikt

Amelyikben lehet cserélni wifi adaptert AX200/AX210-re, azokban azzal. A többinél kábellel.

Elfogadom a sütiket.

(#99002) MasterMark válasza olasz61 (#99000) üzenetére


MasterMark
titán

Miért kell hülyeséget kérdezni? :D

Switch Tax

(#99003) Cirbolya_sen válasza olasz61 (#99000) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

ócsó :D

Thunderbolt 3
Docking Station
$384.99
$341.20

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#99004) Joe123 válasza olasz61 (#99000) üzenetére


Joe123
aktív tag

Például USB Type C - Ethernet adapterrel.

(#99005) razorka777


razorka777
veterán

Üdv!

Jelenleg FTTB 100-as csomagunk van, de nálunk elérhető az 500-as csomag is.

Az lenne a kérdésem, hogy ha a digi oldalán rendelem meg, akkor az összegzésnél azt írja, nincs szerződés szám.
Így is le lehet adni a rendelést weben(nyilván ez lenne a kényelmesebb), vagy meglévő ügyfélként személyesen kell az ügyfélszolgálaton emeltetni?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#99006) 4Grider válasza razorka777 (#99005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Több okból is jobban jársz a személyes üfsz-el. A legfőbb ok, hogy nem is biztos, hogy menni fog az emelés, mert az FTTB néhány éven belül megszűnik.

(#99007) worxland válasza olasz61 (#99000) üzenetére


worxland
addikt

Ahogy a sok PC.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#99008) razorka777 válasza 4Grider (#99006) üzenetére


razorka777
veterán

Köszönöm. :R

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#99009) MadMancs válasza olasz61 (#99000) üzenetére


MadMancs
veterán

Bár nálam Wifi is egész jó (gigabitet kihajtja 1208/1208 As linksebességgel ez a router max amit tud), nézegettem 2,5Gb USB-C - Ethetnet adapter vásárolható hozzá 12-18000HUF ért. Bár azt hiszem Thunderbolt szükségeltetik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#99010) WaterWave


WaterWave
veterán

Most ment el a szerelő... Berakták bridge módba, gigabiten vagyok...
Az üvegszál "forrasztása" külön élmény... Láttam, milyen eszközzel csinálják..

Számot cseréltünk, bármikor baj van hívhatom őket
Decemberben jöhet a 2.5 gigabit.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#99011) Kronk


Kronk
őstag

Ami a nagy kérdés az új ont-vel kapcsoloban (Zyxel AX7501-B0), hogy valami butított szoftver lesz van rajta, vagy nem, ha nem, akkor az is lehet, hogy megússzuk saját router nélkül, ha butított, és nem lehet portot nyitni, stb, akkor kell saját router, ami azoknál akik ki akarják majd használni főleg a 10Gbit-es netet, nagyon zsebbe nyúlós lesz :Y ha csak a routereket nézzük (pl: asus rt-ax89x, tplink archer ax206), nem beszélve a többi dologról :B

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#99012) Intruder2k5 válasza Kronk (#99011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én erősen kétlem, hogy ilyen alapfunkciókat letiltanak rajta, mint a port forward.

(#99013) Kronk válasza Intruder2k5 (#99012) üzenetére


Kronk
őstag

Akkor úgy fogalmazom meg, ha használható lesz a többség számára, akinek viszonylag nagy igényeik vannak, hamár ekkora netre váltanak, akkor jó lesz.
Most is a legtöbb ember bridge módba rakatja rögtön az ont-t és teszi mögé a saját routert, tudom, hogy a legtöbb ont-n még a wifi is vacak, és még 5Ghz sincs rajta, főleg ezért is.
De pl apóséknál, tökéletesen kielégiti az igényt, nem is piszkálom.

http://totesz.myminicity.com/

(#99014) WaterWave


WaterWave
veterán

sebességből még nem érzékelek semmit, gondolom ahhoz kell 1 nap.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#99015) Intruder2k5 válasza Kronk (#99013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Most is a legtöbb ember bridge módba rakatja rögtön az ont-t és teszi mögé a saját routert,"

Ezt én nem tartom valószínűnek, szerintem az ilyen előfizetők csak itt, egy IT fórumon ilyen felülreprezentáltak, de azt gondolom, hogy az össz-előfizetői létszámot nézve sokkal többen vannak, akik megelégszenek az ONT szolgáltatásaival.

(#99016) Joe123 válasza WaterWave (#99014) üzenetére


Joe123
aktív tag

Várhatóan éjfélkor fog váltani. Viszont ha mindenhol megvan az 1000-es kapcsolat az ont-(router)- pc láncban, akkor már valamivel magasabb sebességet tudsz mérni most is speedtesten, nálam legalábbis is így volt, csak még központilag le van korlátozva a sebesség.

(#99017) WaterWave válasza Joe123 (#99016) üzenetére


WaterWave
veterán

Rendben, köszi

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#99018) Kronk válasza Intruder2k5 (#99015) üzenetére


Kronk
őstag

Igazad lehet, lehet nagyon egysíkuan gondolkoztam, meglátjuk majd ha megjönnek az első router tesztek (ha egyáltalán ilyet kapunk), hogy mire elég, a wifi6 képesség mindenesetre eléggé meggyöző, kb 1700Mbit volt ha jól emlékszem a videóból., nyilván, a wifinél függ a fogadó oldaltól is, meg még kismillió dologtól.

http://totesz.myminicity.com/

(#99019) Joe123 válasza Kronk (#99018) üzenetére


Joe123
aktív tag

1500-1600 körül rémlik, néztem is hogy hasított elég rendesen. AX-nél nem tudom az hány csatornát jelent, gondolom legalább 3-at.

(#99020) BlackJack21


BlackJack21
tag

A 10GbE-s Zyxel ONT adatlapját nézve a DVC-t szerintem nem fogják erőltetni. Az IPTV bevezetésére ez egy elég jó alkalom.
Kérdés: Vajon a LAN portok bond-olhatók ( link aggregation vagy trunk ki hogy hívja)
Ha igen, akkor az jó hír lenne, a 4 portot összehúzva, a switchem ( és a pénztárcám szeretné :) ) , illetve a NAS-omnál sem kellene nagy fejlesztésbe kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#99021) qnadam válasza BlackJack21 (#99020) üzenetére


qnadam
veterán

ha a dvc alatt dvb-t értesz, akkor eléraknak egy filléres ftth receivert, és meg van oldva. persze ettől még nem ismerjük a hosszútávú terveiket.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99022) TeeJay válasza Joe123 (#99019) üzenetére


TeeJay
félisten

2 antennás AX telefon 160 MHz-en 2400-as linket tud abból át megy ez az 1500 megabit. Nem kell betojni itt kevesek fogják Bridge módban használni mert nem fog senki 2,5gigabit WAN / LAN portos routert venni emiatt. Vélhetően fullos ONT lesz hiszen azt kell majd használni fő eszköznek és az általános funkciók biztos benne lesznek :R

Telekom 2/1 nethez is szolgáltatói ONT-t használja mindenki mert azon van 2,5gbit LAN port és teljesen korrekt wifiben is annyi hogy ott sima GPON-on adják itt meg XGPON lesz ami azért jóval komolyabb :R

IPTV-t kétlem hogy be vezetik, felesleges plusz költség és a komplett hálózaton mindenkit mire át tennének DVB-C-ről az 15 év annyira nem akar senki plusz eszközt minden TV-re

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#99023) BlackJack21 válasza qnadam (#99021) üzenetére


BlackJack21
tag

DVB-C-t akartam írni...

(#99024) Dragon3000 válasza worxland (#99007) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok laptop esetében nincs lehetőség a bővítésre, míg pc esetében ezt könnyű megoldani, de igazából, akinek nincs hozzá hardvere az ne emeltessen vagy ha kell a gyorsabb feltöltés emeltessen, de csak a 2,5-re és lesz 1/1 nete.

(#99025) user12 válasza BlackJack21 (#99020) üzenetére


user12
őstag

Nem hinném, hogy támogatná a bondingot.
Anno a T-nél az Sagem 5655-ös ONT-re is kiadták a 2/1-es csomagot , de abban se volt bonding - csak 4 db 1 gigabites portja, sőt az újabb modellekben sincs - habár azokon van 2.5Ge port.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#99026) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!
Egy eleg erdekes problemaba tort bele a bicskam.
Koltoznek be az uj sorhazi lakasomba, viszont kell internet a tavmunka miatt. Digi van a telek elott az oszlopon, tobb honapja kijottek megnezni hogy mi a helyzet, ramondtak a dologra az ament, bekerult a rendszerbe is a rendelesi cim, meg is rendeltem augusztusban(!).
Szeptember vegen ki is faradtak a digitol, es kozoltek, hogy halozatbovites kell (A haz elotti oszlopon levo dobozbol az utca masik oldalan levo ket hazba szepen megy a vezetek, tehat szolgaltatas tuti van).
Ma: felhivott az ugyfelszolgalat hogy nem lehet. Ezt elfogadnam, de ugy nem, hogy a szomszednak (sorhaz, tehat ugyanabban az epuletben) hetfon kotik :D
Az ugyfelszolgalatos nem tud segiteni, "nem lehet mert nem lehet", indok nincs. En mondtam, hogy adjanak optikai kabelt, kiallok szepen az oszlophoz, (a villanyszerelo szepen kiallt csovel mar az oszlophoz, onnan fog bejonni a szomszed kabele is) kossek be => nem lehet. A problemat az ugyfelszolgalat eszkalalni nem hajlando, nem lehet es kesz.

Ilyenkor mit lehet tenni? Van valaki, akivel lehet beszelni, hogy vizsgaljak felul? Konkretan besz@rnek, ha a szomszedhoz bekotnek, es hozzam keptelenek lennenek. Ugyanabban a hazban lakunk, a padlas atjarhato, minden garazsbol szepen megy egy cso egy kozponti eloszto dobozig, onnan pedig egy nagy cso az oszlophoz, konkretan csak bekotniuk kellene az optikai kabelt a dobozba, mindent hajlando vagyok megcsinalni nekik.

Hihetetlen. (Bocs a rant miatt :D)

(#99027) JamesHun válasza z-csongor (#99026) üzenetére


JamesHun
addikt

valami most szar a rendszerükben mert én is ránéztem a házunkra és azt szerepel, hogy nincs ott digi elérhetőség, vegyek mobilnetes előfizetést.
De tegnap húzták át üvegszálra a 6 évvel ezelőtti bekötésüket.
Lehet ez van nálad is. Hibásan mutatja nekik is hol elérhető és mi.

SeriesX: JamesSHun

(#99028) Calogero válasza z-csongor (#99026) üzenetére


Calogero
addikt

A sorházban te hanyadik lakó vagy? Vezetékezéskor halad-e olyan területen a vezeték, ami nem a te tulajdon részed?

A címed hogy szerepel a rendszerünkben?

Én is sorházban lakok 3. lakóként, és hozzám csak úgy tudták bekötni ha padláson átvezetik az optikait az 1. és 2. lakó tulajdonán. Ezért kellett az ők hozzájárulásuk is írásban. A nyilatkozatot a Digis szerelőtől kaptam, de a honlapjukról is letölthető.

A cím pedig megbontva így szerepel a listájukban.. 68/A, 68/B 68/C

(#99029) PeterPH válasza z-csongor (#99026) üzenetére


PeterPH
senior tag

Simán lehet, hogy a szomszédok fürgébbek voltak nálad, és valóban nincs szabad leágazás már az osztón.

(#99030) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Nem tudom, hogy hany leagazas van egy dobozkaban, de ketto optikai kabel jon ki a kis feher dobozbol az oszlopon.
A telken egy ikerhaz es egy sorhaz van, osszesen 6 lakas. Mindenki digit szeretne, es ezt a digi tudta, ezert epittetek velunk egy kedves kis elosztoszekrenyt a telekre, ahonnan mindenki garazsaba megy egy cso (kep mellekelve), tehat mas telekreszen max a fold alatt menne vegig, de a cso osztatlan kozos tulajdonban halad.
Az eloszto dobozkabol megy a cso ki az oszlophoz (errol is kep mellekelve) :D
Ha valoban nincs kapacitas, akkor ezt hogy lehet megtudni, illetve mennyi ido amig ez a helyzet megvaltozik?

Cimek: 25, 25/1, 25/2, 25/3, 25/4, 25/5 -> en a 25/5 vagyok, en rendeltem eloszor, de most csak a sima 25-osnek kotik.

[ Szerkesztve ]

(#99031) 4Grider válasza z-csongor (#99030) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha van kapacitás, néhány hónap alatt megoldják. Ha nincs, egy-két év. Ha van másik szolgáltató, akkor meg kell próbálkozni azzal, ui. nem véletlenül utasítanak el.

(#99032) z-csongor válasza 4Grider (#99031) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Ez szuper, mert a lakokozosseggel a digi epittette a fenti eloszto dobozkat, hogy utana ne tudjon szolgaltatast nyujtani... Ami meg vicc, hogy e-kozmu terkep szerint a foldben is megy el kabel a telek mellett a digitol... :(( Mas szolgaltato meg nincs, otthonrol dolgozok, terero sincs. Jo lesz nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#99033) 4Grider válasza z-csongor (#99032) üzenetére


4Grider
nagyúr

A valamikori mezőgazdasági területek beépítése ezzel jár. Pár évig nulla vagy max. egy szolgáltató jelenik meg azonos kapacitással, mint ha lenne már konkurense.

(#99034) Dave567


Dave567
addikt

Nekem inkább azt mondják mikor lesz stabil internet....
Ping meg Lost nuku, ha ezt megoldják akkor jöhet bármilyen sebesség.

(#99035) skippper válasza z-csongor (#99032) üzenetére


skippper
senior tag

Nekem annak idején az segített, hogy aláírtunk a lakókkal egy közös szándéknyilatkozatot, hogy ha jönnek, akkor 4-5 lakás aláírva vállalja, hogy két éves hűségnyilatkozatot köt. Előtte nem volt kapacitás, utána lett. Hogy véletlen, vagy volt köze hozzá, azt már nem tudom. Asszertívnek kell lenni, az tuti. Jelenlegi bekötésemnél is háromszor mondták azt a digisek, hogy "nem lehet ide behúzni", mire mondtam, hogy dehogynem csak ott meg kell vágni egy kicsit a fát, én ide teszek egy oszlopot, ők meg jönnek behúzni - beadták végül a derekukat.

(#99036) qnadam válasza z-csongor (#99030) üzenetére


qnadam
veterán

ha látsz terepen dolgozó digis embert, beszélj vele. meg a személyes ügyfélszolgálat sokkal kompetensebb, mint a telefonos vagy írásos, ha van területi képviselő, az még jobb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99037) taki01 válasza z-csongor (#99032) üzenetére


taki01
őstag

Ott a villanyoszlopon még van egy koax kábel és egy tap. Nem tudom melyik település de ha telekom koax akkor azon is van 1000/25 Mbps csomag.

(#99038) z-csongor válasza qnadam (#99036) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Lesz hetfon a telken dolgozo digis ember, ot majd abajgatom, max kap zsebbe valamit ha veletlenul be tud huzodni a kabel :D
A szandeknyilatkozat jo otlet, hat ember ala fogja irni.

A terulet nem mezogazdasagi terulet, az osszes utca szepen be van kabelezve, en pont azon a telken vagyok ami az oszlopos / foldben meno digi installacio hatarvonala. Tehat a bal telekszomszednak van nete, a jobb telekszomszednak van nete, nem is nagyon zavarta a digit az, hogy elegge harmadik vilagbeli modon a mi oszlopunkrol ivel at az egesz utcan kb 100 meterre levo hazakhoz ket hosszu kabel, oda erdekes modon meg tudtak csinalni. A kivitelzo szepen a Digivel egyuttmukodve megteremtette az installacio korulmenyeit nem kis koltseggel meg aprilisban (akkor voltak kint szemrevetelezni es leokeztak mindent), most meg...

Amugy mezogazdasagi teruletre is csak annyit mondok, bar mas orszag (Egyesult Kiralysag), de ha valami zoldmezos beruhazas van, az openreachnek kotelessege szepen szolgaltatast nyujtani. Kb az esetek nagyon kicsi reszeben ez sajnos ADSL lesz, de a legtobb esetben VDSL2/G.Fast megy. Itthon ha jol tudom nincs ilyen universal service obligation dolog.

[ Szerkesztve ]

(#99039) z-csongor válasza taki01 (#99037) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Koszi, cim meg nincs, Telekom helyrajzi szam szerint nem dobja fel Dunakeszin az utcaban, nem is tudtam, hogy van ott koax kabeluk, e-kozmu szerint ket hazzal arrebb megall. UFSZ-t hivjam fel?

[ Szerkesztve ]

(#99040) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#98536) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Már nagyon unom a Digi-s internettel való kálváriámat.

Ha az ONT eszköz router módban van, akkor nem érem el a NAS-on futó szolgáltatásaimat kívülről (nextcloud, joplin, plex, ...), mivel nem megy a portforward az eszközön.
Ha a Digi-s eszközt bridge módba rakom, akkor minden oké, amíg be nem kapcsolom a qbittorentet. Akkor teljesen ​szétesik az internet kb 15 percenként szakad a net és több 1000-es pingjeim vannak.
Fizettem a NordVPN-ért. Beállítottam a routeren a VPN-t, de ekkor a cloudflare felé rossz IP címet küldtem, ezért nem értem el szintén a szolgltatásaimat. Ha meg a NAS-on állítottam be, akkor ment minden, csak a qbittorrenttel a feltöltés nem. (Lehet ezért nem esett szét a net.)
Bridge módban rákötöm a laptopom, akkor minden oké, de nem tudom leszimuláni, hogy mi van akkor, amikor pár száz torrentet futtatok.
A NAS-omon (OMV) meg nem tudom beállítani a pppoe kapcsolatot, hogy azt rakjám rá közvetlen a Digi-s eszközre.

Szerintem ezzel minden lehetőségen végig mentem :(. Marad, hogy megpróbálom az eszközcserét, és ha nem megy, akkor meg szolgáltatóváltás...

[ Szerkesztve ]

(#99041) z-csongor válasza Tarokk79 (#99040) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Milyen routered van? Probaltad lekorlatozni qbittorrentben a feltoltesi savszelesseget? Bufferbloatra tippelnek.

(#99042) 4Grider válasza Tarokk79 (#99040) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért nem csak ennyi lehetőséged van.Logikusan egyik szolgáltatói gw sem bírja a sok szálú torrentezést. A bridge mód ilyenkor megoldás, de akkor a terhelés a saját routeredre kerül. Milyen saját routered van? Egyáltalán bír egy ilyen jellegű terhelést? Mert a leírásodból nem ez jön le...

(#99043) qnadam válasza Tarokk79 (#99040) üzenetére


qnadam
veterán

ha bridge-be rakod az ont-t, akkor mivel kapcsolódsz? szerintem ott lesz valami, ami nem bírja a túl sok kapcsolatot (bridge módban az ont-t ez nem befolyásolja).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99044) Tarokk79 válasza qnadam (#99043) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

AC65P-vel próbáltam gyári és OpenWRT-vel, illetve egy TUF-AX5400-zal.
Állítgattam az IPv6 tiltást az internet detection résznél az echo-t is.
Az AX5400-zal már több hete próbáltam. Lehet beállítom megint azt fő eszköznek, hátha az AC65P adta meg magát...

[ Szerkesztve ]

(#99045) qnadam válasza Tarokk79 (#99044) üzenetére


qnadam
veterán

egyrészt a torrent szálait érdemes korlátozni, másrészt az az eszköz dől össze a sok száltól, ami router szerepben van, ez esetben az asus.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99046) Tarokk79 válasza qnadam (#99045) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

A torrentek szálainak korlátozásával is szórakoztam. Ha nagyon alacsony volt az aktív torrentszámom, akkor ritkán volt csak szakadás.
Költözés előtt a Telekommal ugyanez a felállás ment.
Tervben volt, hogy kipróbálom nem ASUS eszközzel, de most nincs olyanom.
Holnap kipróbálom az ax5400-zal, mint fő router.
Illetve valaki írta még a VPN Unlimited-t is a bittorent topikban, azt is lehet megpróbálom.

(#99047) z-csongor válasza Tarokk79 (#99044) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Probald meg kevesebb parhuzamos kapcsolattal, es a maximalizald a feltoltesi savszelt qbittorrentben a feltoltesed 80%-ara.
NordVPN tunnelt mi epiti ki? A router? Mert egy openvpn titkositas meg tudja fektetni az eszkozt.
VPN helyett ultra.cc - seedbox

(#99048) mts


mts
tag

Sziasztok. Nemrég bekötötték a digit (don't go nekem csomag, diginet1000). Kaptam egy huawei optixstar hg8147x6 készüléket. Most beállítottam 802.11 ax-re. Egyből jobban hasít a net wifin keresztül. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e vagy kell-e még beállítani/átállítani valamit, hogy a wifin keresztül akár még gyorsabb legyen a net? Mekkora sebességet tud ez a készülék wifin keresztül, nem papíron hanem a gyakorlatban?

Köszönöm a válaszokat!

(#99049) Tarokk79 válasza z-csongor (#99047) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszi. Pont egy ilyen kérdést tettem most fel a bittorentes topikba, hogy hogyan tudom egyáltalán kiválogatni a már megszünt torrenteket, mert teljesen felesleges 1200 torrentet aktívan tartani.
A NordVPN-nel (tegnap és ma) próbáltam a routerrel és a NAS-sal is. De a problémám az volt, hogy túl jól működött a dolog és egyrészt passzív voltam a seedben (ha egyáltalán volt feltöltésem), másrészt meg dyndns-ek elől is jól elrejtette az ip címemet :). Ezt biztos meg lehetett volna valahogyan buherálni.

(#99050) qnadam válasza Tarokk79 (#99046) üzenetére


qnadam
veterán

nálam 200 a global peer limit (valószínűleg ennél jóval kevesebb az élő kapcsolat), azzal az opnwrt-t futtató dir-860l-nek nincs baja. a vpn meg olyan, hogy eszi az erőforrásokat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.