Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) putti válasza McLaca (#7049) üzenetére


putti
aktív tag

Megrendeltem egy Linksys RVS4000-es routert. Remélem ezzel több sikerem lesz. A D-Link-em meg továbbra sem működik rendesen, levág a netről és mint a logokból azt mondtad, hogy a router szakítja meg a kapcsolatot, remélem tényleg ez volt a probléma. Jelenleg délelőtt óta direktben van a net a gépemmel, eddig működött, ha hazaérek és még mindíg működik akkor meg tuti a routerem a kakis.

(#7052) Zscca


Zscca
tag

mostanában soxor van hogy ugyanazt az ip-t adja vissza a lan elég idegesítő :(((

(#7053) cannyon válasza Zscca (#7052) üzenetére


cannyon
aktív tag

bontsd le a kapcsolatott és kapsz másikat problémád megoldva :)

(#7054) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Nálam is történt valami. Mostmár nekem is jön stabilam 10.3 MB/s-el a cucc:) Nagyon frankó. Viszont az alaplapi lan idegel, mindig szaggatja a kapcsolatot.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#7055) rocket válasza syler (#7054) üzenetére


rocket
nagyúr

Vegyel egy NIC-et ~1000ft-ert :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7056) syler válasza rocket (#7055) üzenetére


syler
aktív tag

Mi is az?:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#7057) rocket válasza syler (#7056) üzenetére


rocket
nagyúr

Halozati kartya, itt meg mindig 990ft, ilyen van nekem is :)
Szakadas mas miatt is lehet, nem biztos az alaplapi halokartya rosszalkodik.

Az biztos nalam az ASUS P5K PRO alaplapon levo Marvell chipnel joval stabilabb sebessegben a Realtek chipes TP-LINK PCI halozati kartya, es a CPU-t is kevesbe terheli.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7058) syler válasza rocket (#7057) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Nekem is asus lapom van és biztos, hogy a lanom szarakszik, ezt már kiderítettük. Viszont az a kártya, nekem sajna nem jó, mivel gigabites kell a netem 80/25-ös. Hát hiába örültem a 990 FT árnak:) Egyébként elmagyarázhatná nekem valaki, hogy mi a full duplex a lan kártyáknál? Kell nekem olyan vagy elég a sima is?

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#7059) McLaca válasza syler (#7058) üzenetére


McLaca
őstag

Egyidejű kétirányú kommunikáció (tehát miközben 30Mbittel jön le a cucc, megy fel mellette 20Mbittel).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7060) syler válasza McLaca (#7059) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Szóval akkor nekem érdemes egy ilyen 80/25 digihez duplexet venni?

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#7061) McLaca válasza syler (#7060) üzenetére


McLaca
őstag

Igen. De szerintem ma már nem kapni olyat, ami ne tudná a full duplexet. És persze Gigabites legyen ám!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7062) a-Dan


a-Dan
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy bekötötték a digi-t!Szerintem hogy milyen csomag az teljesen mindegy!
Tök szépe megy is meg minden, de viszont vettem hozzá egy wi-fi routert hogy mások is tudjanak itthon netezni, de amint összedugom és beállítok neki mindent onnantól kezdve nem megy fel mert kiirja ugyan hogy próbál kapcsolódni a WAN miniporton keresztül, de tovább nem megy és egyből naplózni akar. Valószínűen azért mert windows 7 van a gépen mivel aztán kipróbáltam hugom gépén amin sima xp van és azzal egyből sikerült is a routernek megtalálni a közös hangot!Na most szeretném kérni a segítségetek hogy mi az istenért nem sikerül a 7-esnek ezt megcsinálnia?mert mindenképp arról szeretném szétdobni a netet!lehet hogy nagyon egyszerű és kezelhető probléma ez, de sajna én ezen az új windowson nem teljesen igazodom még ki!
köszönöm előre

(#7063) McLaca válasza a-Dan (#7062) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem már az sem világos, mit is csinálsz pontosan... Mit keres ott router esetén a wan miniport??
Ha tényleg JÓL beállítottad a routert (és minden kábel a neki kitalált lyukba van dugva), akkor a router csatlakozik a netre, és ha beledugsz egy windowsos gépet, az rögtön látni fogja a netet anélkül, hogy bármire kattintanál benne... (na persze, ha korábban nem keféltél el semmit benne :D).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7064) -kyo-


-kyo-
csendes tag

Sziasztok!
Most váltottam TopNet-re és az a gondom , hogy max.40/26 Mb/s értéket érek el.
BaseNet-nél +volt a 30/20 Mb/s.
Netgear WPN824-es routert használok. A kérdésem az lenne , hogy a szolgáltató
nem tudja biztosítani a sávszélességet vagy a router szarozik?
Ha a routert kiiktatom nem tudok újra csatlakozni , 678 hibával kidob.Hol szúrtam el?
Üdv!

... kicsi hiba, nem nagy baj ...

(#7065) a-Dan válasza McLaca (#7063) üzenetére


a-Dan
csendes tag

A lényeg hogy bekötötték én pedig a routerrel akarok netezni, de mivel önmagától ez a telibebaszott windows nem tudja azonosítani a kapcsolatot (pedig a router beállításait is megcsináltam, a tp-link által megadott oldalon (192.168.1.1. és barátai) ) ezért szeretnék csatlakozni ugye a kapcsolódás gombbal na és ott jön elő a wan miniportos kedvesség. és fogalmam sincs hogy mit kezdjek az egésszel mert már tényleg nem tudom hogy én vagyok a szar (remélem így van) vagy a windows akkora szerencsétlen hogy nem tudja megoldani a problémát.köszi előre is

(#7066) rocket válasza a-Dan (#7065) üzenetére


rocket
nagyúr

XP-t hasznalsz?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7067) rocket válasza rocket (#7066) üzenetére


rocket
nagyúr

Uhh, csak visszakellett volna olvasnom :B

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7068) cannyon válasza -kyo- (#7064) üzenetére


cannyon
aktív tag

szia a routered kevés hozzá ehez a nethez már gigabytes router kell!!

Dan internet kábelt a router wan portjába dugtad egy másik kábellel meg össze kötödted a gépet és a routert ezután beloginoltál a routerbe a 192.168.1.1 +pass ott megcsináltad a pppoe kapcsolatott net felhasználonév + pass szervice name üresen van és mented a beállitást és ezek után nincs net? státuszba megnézted hogy a router felcsatlakozott e a netre?

[ Szerkesztve ]

(#7069) -kyo- válasza cannyon (#7068) üzenetére


-kyo-
csendes tag

Köszi a választ.
Milyen routert ajánlanál?
Ne legyen horror az ára. :)
Üdv!

... kicsi hiba, nem nagy baj ...

(#7070) kocsislevi


kocsislevi
csendes tag

Sziasztok

Bocs ha volt erről már szó de ezer oldal van, keresővel meg nem igazán találtam semmit.
A Páromnál van Digi kábel net, és nem tudom a Remote Desktopot beállítani sehogy sem.
Nekem nem Digim van, és eddig MINDEN más szolgáltatónál be tudtam indítni mindent, ilyen alap dolgok hogy port forward, RDC listening port beállítás minden rendben, de mégsem lálja kívülről a gépet. Van valami számomra ismeretlen trükk a Diginél?

Köszi előre is...

(#7071) Zscca válasza cannyon (#7053) üzenetére


Zscca
tag

Mit bontsak le? Connect/disconnectnél van ez éppen.

(#7072) cannyon válasza -kyo- (#7069) üzenetére


cannyon
aktív tag

Linksys WRT320N nekem ez van csak erröl tudok véleményt alkotni és a véleményem is rövid panaszom nincs rá megy mint atom:) ;)

Zscca disconektelsz és ujra csatizol és nem kapod vissza azt az ipét, én most nem tudom honnét jött az ip de 178.164 es ipét kapok és azt irja hogy németországbol netelek:D

[ Szerkesztve ]

(#7073) -kyo- válasza cannyon (#7072) üzenetére


-kyo-
csendes tag

Köszönöm, meglesem. :R

... kicsi hiba, nem nagy baj ...

(#7074) Zscca válasza cannyon (#7072) üzenetére


Zscca
tag

hiába disconnect én visszakapom ezexerint meg vagyok átkozva :(

(#7075) cannyon válasza Zscca (#7074) üzenetére


cannyon
aktív tag

ez igy tényleg fura mert sose adja vissza az elözöt nállam sose volt rá példa

(#7076) Zscca válasza cannyon (#7075) üzenetére


Zscca
tag

hát akkor lehet a tomatoval van baj nálam az a rossz a routeren nekem többször csinálja másnak még esetleg aki töltöget így helyekről?
kérdezem

(#7077) WhiteWalker válasza a-Dan (#7065) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ha mindent úgy csinálsz ahony Canyon fórumtárs mondja,akkor mennie kell,egyébként nálam is win7 van és no problemo a nettel,semmit sem állítottam a winbe, ja de mégis: az internetkapcsolatnál beírtam a 127.0.0.1 ip címet és 80as port számot ;]

(#7078) djxp01


djxp01
senior tag

Valaki találkozott már ilyen jelenséggel? Mert nagyot néztem mikor megláttam:)

Panelház, topnet, mikor nem vagyok felcsatlakozva az internetre (ha fel vagyok, akkor is) akkor a hálózati ikonra kattintva (win7) előjön egy számomra ismeretlen Belkin router általában este 19:00kor (gondolom akkor ér haza az egyik szomszéd..) Wifi-m nincs, routerem sincs, közvetlenül rá van dugva a LAN kábel, az asztali gépre. Gondolom mivel ha nem vagyok felcsatlakozva a netre és ugyebár be van dugva a folyosóról jövő LANkábel a gépbe, akkor is látom ezt az eszközt, akkor a házban látom az egyik szomszéd routerét. A durva viszont az., hogy jobb-egér tulajdonságok > beállítás (192.168.2.1) -re előjön a Belkin router konfigurációs oldala és DHCP client listában az én MAC címem is ott van a számítógép nevemmel együtt 2 másik ismeretlen MAC address és név mellett...

Betelefonáltam a Digihez hogy mi lehet ez, elkérték az IP címem mikor fenn volt az ismeretlen router a hálozati eszközök között, továbbították a jelenséget a technikai ügyfélszolgálatnak, és most várom a választ.. Szerintetek mi lehet ez?!

regisztrált: 2005-07-05

(#7079) WhiteWalker válasza djxp01 (#7078) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Hm.. lehet hogy nyúlják a neted.... :F
Ha látod a másik két ismeretlen mac addresst a routerben , akár le is tilthatnád a "szomszédot" a saját routerével ;]

[ Szerkesztve ]

(#7080) brd válasza djxp01 (#7078) üzenetére


brd
nagyúr

A következő a helyzet:
Maga a DIGI-s net egy ún. PPPoE protokollon keresztül működik, ennek csak annyira van szüksége a hálókártyára, hogy fizikailag azon keresztül megy a jel, de semmilyen protokoll nem kell neki, mert az a gép számára a PPPoE-be csomagolva működik. Ezért ha a hálókártyán nem tiltod le az egyéb (a win-be épített PPPoE használata esetén az összes, mert az nem jelenik meg a hálókártyán kikapcsolhatóan) protokollokat, akkor lesz ún. helyi hálód is a switch-en keresztül. Ez azt jelenti, hogy ugyanúgy akar IP-t kérni a géped egy DHCP servertől, ugyanúgy fog működni a névfeloldás a helyi (az összes szomszéd gépe rajta lesz, aki veled egy DIGI-s switch-en van) hálóra, ill. ugyanúgy fogod látni az olyan eszközöket, amelyeken ez szintén nincs kikapcsolva. A szomszéd valószínűleg hozzá nem értés miatt a router-t switchként használja (a DIGI-s kábel is, és a gépe hálókártyája is a router "belső" részére van dugva a WAN helyett), és az OS-e tárcsázza a PPPoE kapcsolatot, emiatt a te géped számára is ugyanúgy látszódik, mintha a te géped is oda lenne kötve. Így ugyanúgy kér a te géped is IP-t az ő router-étől. Tehát, ha ez neked nem jó, akkor keresd meg a hálókártyádat az eszközök között, és az összes pipát szedd ki, így megszűnik a helyi hálód az adott kártyán, és csak a PPPoE-n keresztül fog "kilátni" a géped a hálózatra.

The only real valuable thing is intuition.

(#7081) djxp01 válasza brd (#7080) üzenetére


djxp01
senior tag

:R Le a kalappal! :) Köszönöm! Időközben felhívott a műszakis és szinte ugyanezt mondta! Felhívták az emberkét aki Belkin routert használ a házban, és egyeztettek vele, azóta úgy néz ki eltűnt az eszköz! :R

regisztrált: 2005-07-05

(#7082) djxp01 válasza WhiteWalker (#7079) üzenetére


djxp01
senior tag

Hát nem hiszem hogy nyúlná valaki , de nekem is ez fordult meg a fejemben első körben :D De szerencsére kiderült mi volt a baj

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#7083) WhiteWalker válasza djxp01 (#7082) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez a mázli :C

(#7084) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Diginetem van. E-mailt írtam egy ...@wsdl.hu címre. Azóta minden nap kapok egy ilyen automatikus levelet: [link].

Mit kell csinálnom, hogy abbahagyja a levélküldést? Mi lehetett a baj a levelemmel, hogy spam-nak minősítette?

(#7085) FixY67 válasza VINIKOR (#7084) üzenetére


FixY67
senior tag

Miből gondolod, hogy spamnek minősítette a leveled?
Szerintem annyi történt, hogy a címzetted beállított egy autoforwardot egy hibás címre, ahová nem tud eljutni a leveled. A mail szerver meg arról tájékoztat, hogy nem tudja kézbesíteni, de még próbálkozik vele. Elméletileg előbb-utóbb kapsz egy e-mailt, hogy feladta...

...

(#7086) Wanted


Wanted
csendes tag

Hi!
Digi netem van, amit eddig router nélkül használtam. 2 hete vettem egy tp-link 1043n routert, ami eddig hiba nélkül működött. Ma ki kellett húznom a routert és a kábelt közvetlenül visszadugni a pcbe, mivel egyfolytában megszakadt az internetkapcsolat és amikor az opciók között az újrakapcsolódást választottam, nem kapcsolódott a hálóhoz. Az érdekes az, hogy eközben a utorrent vígan futott és töltögetett is rendesen.
A másik: windows7-et használok. Az internetelérésnél benthagytam a régi, router nélküli internetes beállításokat (fn, jelszó, a pppoe internetes kapcsolathoz). A routerben hiába van beállítva, ezt is meg kell tartanom? Amikor "megszakadt a net" mindíg ez alapján akart volna újra kapcsolódni.
Mit állítsak be?

(#7087) VINIKOR válasza FixY67 (#7085) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Mit jelent beállítani egy autoforwardot?

(#7088) VGYke


VGYke
addikt

Bocs a nagyon off-ért, TV adás: Nálatok is eltűnt jó néhány csatorna, illetve a digitális adások közül m1-en kívül minden? Mi ez? Valami átmeneti hiba, végleg megszűnt, vagy áthelyezték őket? Nagyon nem szivesen fognék neki az ismételt program kereséseknek, elnevezéseknek, sorrendbe rakásnak! Bocsánat mégegyszer, nem találtam megfelelő topikot.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#7089) McLaca válasza a-Dan (#7065) üzenetére


McLaca
őstag

Ha a digi LAN kábele a router WAN portjába van dugva, akkor nem fogsz tudni a win pppoe tárcsázójával kapcsolódni, hiszen az csak a routerig lát. Az csak akkor működik, ha a gépbe dugod a lan kábelt közvetlen.
Viszont, ha a "telibebaszott" windows nem tudja a kapcsolatot azonosítani, akkor mégis hogy csináltad meg a router beállításait? :)
Ha be tudsz lépni a routerbe, akkor látja a win a kapcsolatot. Ha egyáltalán nem megy a router netre, akkor nézelődj a router logjában.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7090) McLaca válasza VGYke (#7088) üzenetére


McLaca
őstag

Olvass ászf-et!
Megcserélgettek és áthelyezgettek pár csatornát, hogy háromfelé tudják szedni a csatornákat az eddigi kettő helyett, így akik eddig is a nagyobbért fizettek, azoknak marad az, de kérhető 2500-ért sport1-2, axn, travel és bizonyos településeken a mezzo csatonákat nélkülöző csomag is (értelmét nem nagyon látom...). Hogy ezt meg tudják tenni, át kellett pakolni ezeket a csatornákat egy kupacba, hogy szűrhetők legyenek.
A digitális adások elérhetetlensége valószínűleg átmeneti, de nyomsz egy teljes keresést, és szerintem meg lesz mind. Bővebb tájékoztatás itt. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7091) VINIKOR válasza VGYke (#7088) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Itt a topik: [link].

Újra kell keresni. Márc. 1-től átvariálták a csatornákat. Hívd fel a digi tv ügyfélszolgálatát és ott el tudnak mondani olyat is, hogy milyen frekvencia tartományt kell módosítani. Talán így nem kell minden csatornát újranevezni.

(#7092) McLaca válasza VINIKOR (#7091) üzenetére


McLaca
őstag

Ott van az ászf-ben minden áthelyezett csatorna új helye, most linkeltem be... 5 perc a csatornákon megadni az új csatornaszámokat (ma már minden tv-nek illik tudnia közvetlen értelmezni egy C63-at - és persze be is lehet neki írni... :) A minden frekin végigmászós keresés már a múlté... (bár dvb-n meg pont az a nyerő :D ).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7093) prisz válasza cannyon (#7072) üzenetére


prisz
aktív tag

+ 1 pont
Le kellett cserélnem a TP-LINK 340GD routeremet, naponta átlag 2-3X szakadozott. Újra tárcsázott ugyan, de engem idegesített. Előtte DSL-nél hiba nélkül ment. Most egy LINKSYS WRT120N hasít, 1 hete nem szakadtam :))
Ezek szerint tényleg nagyon meg kell válogatni a router-t a digi hálózaton, és nem biztos, hogy mindig a szolgáltató a hibás.

(#7094) brd válasza Wanted (#7086) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, hogy te vagy djxp01 szomszédja? :D
(Igaz, más a router típusa.)

The only real valuable thing is intuition.

(#7095) cannyon válasza prisz (#7093) üzenetére


cannyon
aktív tag

Ez a top netre alkalmatlan azért ezt tudni kell ez is csak 100mb es router nem gigabites:)

Wanted ha a routerbe megcsináltad a kapcsolatott, akkor amit a gépen csináltál kapcsolatott azt töröld el mert az nem kell mivel a router adja ezekután a netett, ez csak abban az esetben kell ha közvetlen a gépbe van dugva a net kábel

[ Szerkesztve ]

(#7096) djxp01 válasza brd (#7080) üzenetére


djxp01
senior tag

ment még egy PÜ mert a kedves szomszéd megint b*lf*sz módon kötötte be a routerét..

regisztrált: 2005-07-05

(#7097) djxp01 válasza brd (#7094) üzenetére


djxp01
senior tag

:DD :DD :DD

regisztrált: 2005-07-05

(#7098) prisz válasza cannyon (#7095) üzenetére


prisz
aktív tag

Tesztelve, a szomszédnál kb 75-öt préselt ki magából. 20/10 netre elég, remélem már nem emelnek :) A formája pedig egyszerűen verhetetlen...

(#7099) cannyon válasza prisz (#7098) üzenetére


cannyon
aktív tag

Arra bőven elég még az 1 nagyobb csomagot is vígan elviszi. A 100mb esek csak ennyit tudnak nekem 8.3 volt a max de ott már feltöltésem se volt:)

(#7100) dani90


dani90
csendes tag

Digi top netre milyen routert javasoltok? Most linksys WRT54GC van. Ez jó rá? Nem angyon értek a routerekhez. Előre is köszi a választ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.