Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Elvileg gigabites linksys router most akciós az ipon-ba: 20.150Ft

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#6802) FixY67 válasza Gonosz15 (#6801) üzenetére


FixY67
senior tag

Komoly árengedmény! :C

...

(#6803) FixY67 válasza SSanya (#6798) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha nagyon nincs más megoldás, esetleg az Ethereal/Wireshark segítségével megnézheted, mit társalog a géped és a freemail, abból esetleg kiderülhet valami.

...

(#6804) brd válasza SSanya (#6796) üzenetére


brd
nagyúr

Router nélkül megy? MTU-t próbáltál lejjebb venni?

The only real valuable thing is intuition.

(#6805) SSanya válasza brd (#6804) üzenetére


SSanya
csendes tag

El sem hiszem. Ma hazajöttem, bekapcsoltam a gépet, levelezést és most megy a freemail. Nem nagyon értem, de minden jó ha jó a vége. Kösz mindenkinek, aki reagált.

(#6806) Tompie válasza Gonosz15 (#6801) üzenetére


Tompie
őstag

Valaki írjon erről (WRT320N) gyakorlati tapasztalatokat! :)

(#6807) oldmanoka válasza Tompie (#6806) üzenetére


oldmanoka
tag

Üdv én írnék tapasztalatokat de meg nincs digi netem amugy emiatt szereztem be.
Kibontottam kicserélem a régivel és minden ok soha semmi gond nem volt vele.
Ha meglesz a digis netem akkor természetesen irok a tapasztalatokat. Én fórumban
csak jót olvastam róla amúgy ez is az ajánlott típusok között van topnet esetében

[ Szerkesztve ]

(#6808) Tompie válasza oldmanoka (#6807) üzenetére


Tompie
őstag

oké
Amúgy mire jó, hogy 5GHz vagy 2.4GHz-en használod a wifit ? Illetve mire jó a WRT610N-nél, hogy ott lehet egyszerre mind a kettőt?
Megtudtam, hogy a WRT610N USB portjára kötött winchester FAT32-t támogat így lehet arra nem lenne annyia szükségem és akkor csak egy WRT320N-et vennék.

(#6809) ApróHird9999


ApróHird9999
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap bekötötték nekem a DigiKábel TopNET csomagot (80/25 Mbit)

A problémám a következő:

Linksys WRT54G v5.1-es routert használok, a gyártó cég honlapjáról elérhető legfrisebb (v1.02.7) firmware-el.

Az én gépem nem wlanon, hanem közvetlen 100 mbit-es etherneten csatlakozik a routerbe (tehát nem az 54 mbit-es wlan a gát)

A gondom az, hogy az ígért 80mbit-es letöltés helyett csak úgy 20-30 mbit-et hoz letöltésnek, ld:

Kipróbáltam router nélkül is, úgy sokkal gyorsabb, hozza a 80 mbit-et.

Nem értem, hogy ez a szerintem elég márkáju jó router miért nem bírja lekezelni a 80mbit-es letöltést, amikor a 100mbit-es etherneten keresztül jön az adat.

Kipróbáltam egy másik routerrel is: Asus WL-520GC - ugyanaz a helyzet.

Vagyis csak közvetlen gépbe bedugással bírja a maxot.

Egy számítógépes dolgokhoz elég jól értő ismerősöm azt mondta, hogy az ilyen 10ezer forint alatti routerek ennyit bírnak, vegyek drágább (~30 ezer) forintos routert.

Igaz ez?

Nem lehet valahogy finomhangolni vagy valami? Vagy gigabites routert kell venni, hogy le bírja kezelni a 80 mbitet etherneten?

Igazából a sebesség így is príma, és így is megéri, csak zavar, hogy ennyi erővel a legkisebb csomagot is köthettük volna.

Segítsetek, légyszi!

[ Szerkesztve ]

(#6810) Viktor77 válasza ApróHird9999 (#6809) üzenetére


Viktor77
titán

"Egy számítógépes dolgokhoz elég jól értő ismerősöm azt mondta, hogy az ilyen 10ezer forint alatti routerek ennyit bírnak, vegyek drágább (~30 ezer) forintos routert."

Nagyjából jól mondta. Ennyit bírnak. Viszont ha 30 ezres router nem is, azért más árkategóriájú kell. Olvass vissza pár oldalt, van jó pár megoldás, kinek milyen routerrel sikerült összehoznia a 80-as sebességet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6811) ApróHird9999 válasza Viktor77 (#6810) üzenetére


ApróHird9999
csendes tag

Melyik a legolcsóbb wlant is tudó, amely hozza a 80 mbites maxot és lehetőleg gigabites az ethernetje (gondolni kell a jövőre is) ?

(#6812) bolic válasza ApróHird9999 (#6811) üzenetére


bolic
őstag

WRT320N is megfelel.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6813) #82903040 válasza ApróHird9999 (#6811) üzenetére


#82903040
törölt tag

Ez: [link]

(#6814) k.soma válasza arpeen2 (#2483) üzenetére


k.soma
senior tag

De, ugyan ez a tapasztalatom. Pont karácsony környékén jött ez elő, én Budapest XX.kerületben lakom 80/25-ös nettel még nemmértem speedtesten 25/21-nél jobbat, de nem az a gond, hanem a YouTube videók zavarnak nagyon.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6815) k.soma válasza ApróHird9999 (#6811) üzenetére


k.soma
senior tag

Sosem fogsz 80at mérni letöltési sebességnek, szerintem még csak 50et sem :F

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6816) syler válasza k.soma (#6815) üzenetére


syler
aktív tag

Miért is? Ha te a 80/25-nél annyit mérsz akkor nálad van a hiba. Nekem simán megvan az a sebesség. Milyen routered illetve hálókártyád van? [link]

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6817) k.soma válasza syler (#6816) üzenetére


k.soma
senior tag

TP-Link TP-WR541G típusú wifis routerem van, WN422G vevővel, 2 gépre leosztva. Elvileg 54Mbitet bír, de még ha azt elérné, annak is örülnék :S
Screen

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6818) Calogero válasza k.soma (#6815) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam nincsen gond a sebességgel

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6819) k.soma


k.soma
senior tag

Egyre jobban attól félek, hogy gagyi a routerem :S
Alaplapom - lap alján van a hálókártyám.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6820) syler válasza k.soma (#6819) üzenetére


syler
aktív tag

Hát a routered lesz a baj. Vegyél egy tp link-et vagy linksys-t olyat amit ajánlottak.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6821) k.soma válasza syler (#6820) üzenetére


k.soma
senior tag

Köszi a segítséget és a gyors választ. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6822) ApróHird9999


ApróHird9999
csendes tag

Mi a különbség a következő routerek között?

Asus RT-N13
Asus RT-N13U
Asus RT-N15

Az U-s mivel jobb mint a sima? Gigabitesből nincs U ?

(#6823) kali válasza ApróHird9999 (#6822) üzenetére


kali
legenda

rt-n13 link (nincs usb)
rt-n13u link (van usb)
rt-n15 link (gigabit - nincs usb)
rt-n16 link (gigabit - van usb 2x)

[ Szerkesztve ]

(#6824) ApróHird9999 válasza kali (#6823) üzenetére


ApróHird9999
csendes tag

Csak az USB a különbség az U-s és a nem-U-s verzió között?

Azt mire lehet használni?

Ezekbe lehet belső winchestert rakni?

Sőt, még azt is hallottam, hogy torrentet is tudnak, igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#6825) kali válasza ApróHird9999 (#6824) üzenetére


kali
legenda

rt-n13 és rt-n13u esetén gondolom össze tudod hasonlítani a két linkelt adatlapot...
a többi kérdéseddel kapcsolatban itt megtalálod a választ; link

(#6826) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok!
Ha a whatismyip-nél azt írja, hogy a szolgáltatóm digi, és ez is benne van valamelyik címnél: pool.digikabel.hu, akkor az digi? Mert nem a digitől veszem a netet, hanem mástól, elvileg van is valami köze a digihez, szerződésben lehet vannak.
Olyan kérdésem van, hogy az ip-t hogyan lehetne megváltoztatni? Nem fix az ip, de már fél éve nem változott. A net csak erről a hálókártyáról megy, ha a MAC címét átírom a másikra, nem megy azon, tehát nem MAC cím alapján azonosítja a netet. Csak annyit szeretnék, hogy változzon az ip. Van valami megoldás? (proxy-n kívül)

(#6827) ubbconfig válasza RAiN91 (#6826) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Szia

Tudni kéne, hogy milyen neted is van? Kitől veszed? Milyen tyúkbél van a lakásba húzva (UTP vagy sima koax?) Ha UTP, akkor PPPoE kapcsolaton DigiLan-od van, és elvileg új tárcsázásnál új IP-t is kéne, hogy kapj (régen ADSL-en és most DIGI-n is nálam mindig IP-t cserél, de néha előfordulhat, hogy ugyanazt kapod). Koax esetében más a helyzet, ott kábelmodemed van és előfordulhat, hogy a modem mindig ugyanazzal az IP-vel kommunikál kifelé (ezt majd megerősítik vagy cáfolják majd azok, akik ilyet használnak).

(#6828) RAiN91 válasza ubbconfig (#6827) üzenetére


RAiN91
őstag

Szia
Arrabonetem van, helyi, győri szolgáltató. A bejárati ajtóhnál van egy kis maroknyi doboz, egyik oldalán UTP (amit a gépbe megy), a másik oldalába pedig megy egy kábel (kb. ugyan úgy néz ki, mint az UTP, ami a géphez megy).
Fél éve ugyan az az ip címem. Ha rapidra felmegyek, akkor sokszor kiírja, nem tudok tölteni, mert ezzel az ip-vel már töltenek, gondolom más is ezt az ip-t kaphatja.
What is my ip.com ezt írja a kapcsolatról:
Hostname: 94-21-6-26.pool.digikabel.hu
ISP: DIGI
Organization: DIGI
Type: Cable/DSL

szerk. : esetleg routerrel kaphatnék más ip-t? A szolgáltató ajánlotta, ha több hálókártyáról szeretnék netezni, hogy ne kelljen kijönniük és átregisztrálgatni a hálókártyára a netet, routert ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#6829) ubbconfig válasza RAiN91 (#6828) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Még egy kérdés:
A gépeden az internet kapcsolat hogy van beállítva? PPP tárcsázás (user/password megadásával), vagy egyszerű LAN kapcsolat DHCP-vel? Mert utóbbi esetben lehet, hogy belső hálózati címet kapsz, kisebb netszolgáltatók szoktak egy külső IP mögé (ez esetben DIGI-s IP) több belső IP-t kiosztani MAC szűréssel. Windowsban "ipconfig" parancs DOS ablakban mit ad?

(#6830) RAiN91 válasza ubbconfig (#6829) üzenetére


RAiN91
őstag

Fogalmam sincs, itt egy kép róla.
MAC címet megpróbáltam átklónozni a másik hálókártyára, de nem ment a net, abból gondolom, hogy nem MAC cím alapján kapom a nevet. A szerződésen az van, hogy egy számítógép nevet kell megadni. (de ha mást adok meg, akkor is megy a net...)
(helyi kapcsolat 2-ről megy a net)

(#6831) ubbconfig válasza RAiN91 (#6830) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Gyanítom, hogy a szolgáltató ezt az IP címet rendelte a gépedhez, max. ő tudná megváltoztatni. A fix IP amúgy DIGI-nél fizetős, neked "szerencséd" van :U

(#6832) RAiN91 válasza ubbconfig (#6831) üzenetére


RAiN91
őstag

És a routerrel sem lenne más az ip? Ha routerre rákötnék 3 gépet, mindegyik ugyan azt kapná?

(#6833) rocket


rocket
nagyúr

Hova tuntette el a DIGI az uj weboldalan az ÁSZF-t?
Vegig neztem mar, de sehol nem latom, aztan persze lehet a szemem szurja csak ki :D

Kozben megtalaltam :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6834) ubbconfig válasza RAiN91 (#6832) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

router esetén a router kapná a külső IP címet (amit most ipconfig-ra kapsz), és a 3 gép 3 különböző belső IP-n kapcsolódna a routerre (192.168.x.y). Ugyanazon az IP-n látszanál kintről továbbra is :(

valahogy így: [link]

(#6835) RAiN91 válasza ubbconfig (#6834) üzenetére


RAiN91
őstag

Akkor nincs értelme routernek. Viszont ha a szolgáltató nem a mac cím alapján adja a netet, akkor mi alapján adhatja?
Esetleg van rá esély, ha átregisztráltatom a netet egy másik hálókártyára, akkor kapok más ip-t? Más megoldást tényleg nem tudok már. Digit is csak ígérgetik, hogy hamarosan, de még mindig csak a szomszéd utcában vannak :)

(#6836) cannyon


cannyon
aktív tag

szerintem dhcpn kapod a netet és fix ipés a net a router vagy a swichben ahonnan kapod a netett ezért nem változik a külsö ip

[ Szerkesztve ]

(#6837) kendy


kendy
csendes tag

Sziasztok!
A régi d-link DI-624-em megadta magát, ezért vettem egy Linksys WRT 120N-t. 20/10-es digit használok. A telepítés során a telepítő jelzi, hogy az internetkapcsolat nem jön létre, de ettől függetlenül gratulál, hogy sikeresen befejeztem mindent. Wifin nem tudok sehogy sem a netre kapcsolódni. A kapcsolat router ésa gép között rendeben van, dea router nem csatlakozik a netre. Ami érdekes az az hogy ha a router lan portját kábellal kötöm összea géppel és létrehozok a windowsban is egy internetes kapcsolatot (PPPoE, név-ox, jelszó),amin szintén csatlakozok akkor tudok netezni. Ez "dupla" csatlakozással sikerült vezeték nélkül is csatlakoznom, de ekkor csak egy gép tud csatlakozni, a továbbiaknak már nem engedi.

Mi lehet a probléma? esetleg vegyedk egy erősebb routert?
Kérlek seítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#6838) Atapi válasza kendy (#6837) üzenetére


Atapi
senior tag

először mondjuk beléphetnél a router kezelőfelületére, és ellenőrizhatnéd, hogy nincs-e véletlenül kitöltve a pppoe kapcsolatnál a service name mező (üresen kell hagyni). ha itt nem volt gond, akkor az administration fülnél találsz logot, megnézhetnéd, hogy logol-e valamit a kütyü a nyűgjéről.

(#6839) k.soma válasza kendy (#6837) üzenetére


k.soma
senior tag

Nem lehet, hogy a MAC cím? Mert nekem sem sikerült egy másik routerrel felcsatlakoznom a netre, mint amivel először. Minden routernek van saját MAC száma vagy micsodája.. és azt látja a DIGI is elvileg.. és talán nem szereti, ha változik. De ezt csak hallottam, nem 100-as infó.

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6840) Atapi válasza k.soma (#6839) üzenetére


Atapi
senior tag

digi lan net pppoe szerint azonosit, mindegy neki a mac.

(#6841) kendy válasza Atapi (#6838) üzenetére


kendy
csendes tag

Köszönöm szépen, sikerült megoldani a problémát. A service name-et kellett üresen hagynom.

(#6842) djxp01


djxp01
senior tag

Írtam már régebben router vásárlással kapcs. de most jött el az idő, és találtam is egy jónak tűnő WiFi-s 300mbitet vivő routert, elméletileg 2 géphez kellene , és TOPnethez (88/25) , mivel most ha rádugom a gagyi tp-link vezetékes routert, akkor is csak max 3-4MB/sec a letöltés, és 1.5-2MB/sec a feltöltés.

A lényeg az hogy találtam egy jónak tűnő routert, és véleményt szeretnék kérni, hogy ezzel csontra megy az a sebesség amikor csak simán rádugom a gépre a digi-utp kábelét, és viszi a 10.5MB/sec le, illetve a 3.2MB/sec feltöltést ezzel a WiFi-s Routerrel esetlegesen-é:

katt rá

LINKSYS WRT120N Esetleg tapasztalat erről a modellről? Köszi :R

Ja és miért írják oda hogy hálózat 10/100Mbs , és mellette ott van a WiFi 300Mbps ?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#6843) Atapi válasza djxp01 (#6842) üzenetére


Atapi
senior tag

a 10/100-at a vezetékes hálozati részére értik, a 300mbps meg a wifi részre vonatkozik. de ez igazábol mindegy is. korábban már többen irták, és egyet is értek velük, ha biztosra akarsz menni, csak gigabites hálozattal rendelkező routert vegyél ekkora nethez. néhány ilyen modellt ajánlottak már korábban, olvass vissza kicsit, és meg fogod találni.

(#6844) kali válasza djxp01 (#6842) üzenetére


kali
legenda

a wrt120n felejtős, nem is teljes n szabványos router, nem 300-as router a wifi tekintetében - meg amúgy sem tudná átvinni a 80/25 netet, még vezetéken sem, wifi hálózaton meg pláne nem!
gigabit képes router kell ekkora nethez! az olcsóbbak közül ezek már jók; linksys wrt320n vagy tp-link tl-wr1043nd

[ Szerkesztve ]

(#6845) ApróHird9999


ApróHird9999
csendes tag

TP-Link TL-WR941ND

:DD :DD :DD

(#6846) kali válasza ApróHird9999 (#6845) üzenetére


kali
legenda

szép eredmény, csak sajnos itt már erő felett teljesít a router, kínlódik a proci rendesen...

(#6847) cannyon


cannyon
aktív tag

A másik meg hogy a speedtest nem egyidejüleg mér hanem külön külön

(#6848) Locsi


Locsi
senior tag

Srácok. Meséljen már valaki az SMC WBR14G2 Router-ről, hogy tudta beállítani, mert haverom kapott egyet, és az istennek nem sikerült belőni. Beállítom a PPPoE kapcsolatot, de baszik csatlakozni. Az én 5000ft-os tplin routerem átvittem, az meg szó nélkül üzemel. Ennyire szar lenne az SMC?

(#6849) cannyon


cannyon
aktív tag

service name mezö ki van töltve ?dhcp le van tiltva esetleg?

(#6850) Locsi válasza cannyon (#6849) üzenetére


Locsi
senior tag

Nyomtam neki egy defaultot, úgy indultam neki, de ezt akkor meg kell néznem, a dhcp az ment tutira, mert a két gép az látta egymást, csak pppoe kapcsolat nem volt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.