Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) zodo válasza kali (#7349) üzenetére


zodo
nagyúr

Igazából szinte mindegy is a választás, mert a 30 és 80-as csomag közt csak egy ezres a különbség és akár melyiket is választva, nagy előre lépés lenne számunkra.
Jelenleg egy 2 megás csomaggal is elvagyunk, két gépen. :B
Ezért gondoltam, hogy bőségesen elég lehet nekünk a 30-as is.

Router kérdésben a 941nd és a 1043nd közt is kb. három-négy ezer forint a különbség.
Az említett olcsóbb típusokat 741nd ill. 841nd is néztem, de biztos ami biztos alapon, inkább a 941nd-re gondoltam.
Szerintem, maradunk a 30-as csomag / wr941nd párosnál.

Köszönöm a kimerítő válaszod és ubbconfig-nak a megerősítést! :R

Szerk: Most nézem a "Milyen routert? " topikban is te segítettél. :)

[ Szerkesztve ]

(#7352) kali válasza zodo (#7351) üzenetére


kali
legenda

a digi 30/20 csomagja alá a tl-wr741nd is bőven elég, de te tudod, nem beszéllek le a tl-wr941nd típusról, mert nagyon jó router! :C
(nekem jelenleg 30/3 alatt dolgozik a tl-wr941nd, de a 60/6 csomag alá is bőven elegendő lesz majd! :) )

[ Szerkesztve ]

(#7353) zodo


zodo
nagyúr

Még annyit, hogy ennél a típusnál nem kell kapásból varázsolni, különböző firmware frissítésekkel?
,mert ahhoz láma vagyok.
Csatlakoztatóm, beállítom valahogy, stabilan működik, ugye?

Szerk: Bőven elég a 741nd akkor lehet, hogy mégis csak az lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#7354) kali válasza zodo (#7353) üzenetére


kali
legenda

stabilan működik az alapban rajta lévő firmware mellett is - sokáig azzal használtam -, de mostanság jött ki friss firmware, amivel nagyobb tudást kapott a router - bár azt alapban nem nagyon használod ki, így nem feltétlenül fontos a frissítés! ha viszont rászánod magad, akkor csak letöltöd a frissítést, és néhány kattintással már fent is van, egyáltalán nem bonyolult!

digi 30/20 alá bőven, bőven, bőven elég a tl-wr741nd! :K

[ Szerkesztve ]

(#7355) zodo válasza kali (#7354) üzenetére


zodo
nagyúr

Rendben, köszönöm. :R

(#7356) Szlagy


Szlagy
csendes tag

Sziasztok!

Valaki hozzáértő mondja meg nekem, hogy 80/25 ös nethet elég lesz e egy TP-Link TL-WR642G wifi-s elosztó. illetve hogy legaláis e megosztani. :)
Elvileg 1-2 héten belül kötik be már hozzánk, és érdekelne, hogy birja e, illetve kompatibilis lesz e a dolog.

Üdv :Szlagy

(#7357) kali válasza Szlagy (#7356) üzenetére


kali
legenda

osztani nyugodtan lehet, de az a router harmatos lesz a digi 80/25 pppoe esetén, hozzávetőlegesen a fele sebesség fog átmenni rajta kábelen, wifi hálózaton pedig - ellenoldal függvényében - úgy 20 - 26 megabit/sec! sima g szabványos ellenoldal esetében ~ 20 megabit/sec, viszont a router tudja a super-g kiterjesztést, így ha olyan ellenoldali wifi modulod van, ami szintén kezeli az azonos kiterjesztést, akkor megfelelő beállításokkal ~ 26 megabit/sec sebesség is kicsikarható!

[ Szerkesztve ]

(#7358) szvl


szvl
tag

Nálatok a Digi milyen széles kábelcsatornába vezeti a kábeleket?

Nálunk, a panelben most építi ki a Digi a házon belül a hálózatot. Mikor hazaértem leesett az állam. Rengetek kábelcsatornát tettek fel a falra, mennyezetre, van közöttük 8-9 cm széles is. A betonfalat ahol kellett átfúrták (ez kb. 8x4 cm-es lyukat jelent). mindez a munka méretéhez megfelelő zajjal és iszonyat mennyiségű porral párosult.

Mindez számomra azért kényes, mert a hátban én lobbiztam a Digi bevezetéséért (összehasonlító táblázatot függesztettem ki a lifajtóra, amiből látszott, hogy milyen olcsón szolgáltat a házban levő másik társasághoz képest, aláírásokat gyűjtöttem, közös képviselővel hadakoztam, közgyűlésen a témát feldobtam stb...)

Szóval hangosan lobbiztam a Digiért, meg is győztam a szomszédokat, szerelnek is a Digi-sek, de egy ilyen felfordulás után biztosan lesznek olyan szomszédok akik a kellemetleségeket nekem tulajdonítják majd. És ezeket a baromi vastag kábelcsatornákat is eltúlzozznak érzem, hiszen lakásonként 1 koax és 1 UTP kábelről van szó, ez elfért volna a jelenleg meglévő kábelcsatornákban. Az emeletek közötti sok párhuzamos kábel pedig amúgy is a villanyórák szekrényében megy, a padlótól a mennyezetig.

Máshol mindez hogy néz ki? Persze csak régi (főleg panel) házak érdekesek a kérdés szempontjából, ahol építéskor nem építettek be a falba széles kábelcsatornákat.

(#7359) zhagyma


zhagyma
őstag

Sziasztok!

Elképzelhető hogy a DIGI kísérletezik a torrent forgalom korlátozásával? Több napos torrent forgalom után a 30/20 Mbps net ~4/1 Mbps-re csökkent. Reconnect után visszaállt a 30/20 Mbps ... Vagy talán másra kellene gondolnom? :F

(#7360) szvl válasza szvl (#7358) üzenetére


szvl
tag

Pontosítok: a 11 szintből csak kettőn vannak ilyen durva vastag kábelcsatornán.

(#7361) zhagyma válasza zhagyma (#7359) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Elképzelhető hogy a DIGI kísérletezik a torrent forgalom korlátozásával? ..."

Nem ez lesz a gond. A reconnect után megjavuló net is idővel "leromlik". Ilyen még nem volt a DIGI-s "pályafutásom" alatt ...

(#7362) Scrym válasza szvl (#7360) üzenetére


Scrym
tag

Ez normális, hisz ott van a csomópont (szekrény), oda futnak be a kábelek a szintekről. 10 emeletesnél két szinten alakítanak ki csomóponti szekrényeket, elkerülhetetlen a nagy csatorna, hisz számold csak ki mennyi UTP-nek és Koaxnak kell oda befutnia!

(#7363) szabjan


szabjan
tag

Srácok!
Százhalombattán van már valakinek bekötött LAN net?
Valami tapasztalat? Most lehet én is váltás előtt állok, nagyon érdekelne. Mennyi idő alatt kötötték be, sebesség, stb... Köszike

a vizesember

(#7364) Disque válasza szabjan (#7363) üzenetére


Disque
aktív tag

Nekem egy hét alatt bekötötték, sebesség meg van. Csak telefont még nem adtak, mert az hiánycikk erre felé, de akármilyen telefonnal is működik.

(#7365) McLaca


McLaca
őstag

Hát itt meg mi történt?

Akik napokkal később látnák, azoknak meg itt.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7366) sanya89 válasza McLaca (#7365) üzenetére


sanya89
csendes tag

Üdv, a T-seknek is kicsit érdekes a grafikonja. Nállam amúgy stabilan megy a 30/20megás csomagjuk sztem lehet hogy csak valami direct peeringet építettek, vagy nem tudom.

(#7367) cannyon válasza McLaca (#7365) üzenetére


cannyon
aktív tag

Furcsa én nem érzékeltem belöle semmit :)

(#7368) VGYke


VGYke
addikt

Ezzel a routerrel: TP-Link WLAN Router, TL-WR941ND 300M valakinek van valami jó vagy rossz tapasztalata?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#7369) szvl


szvl
tag

A Digi befejezte a lépcsőzázban a kábelcsatornák kiépítését és a dobozok felszerelését.

Tapasztalataitok szerint mennyi idő szokott eltelni innentől addig, amíg a megrendelést leadhatom?

A dobozok még üresek (az erősítők, routerek, stb nincs betéve a dobozokba), és a ház bejáratánál a földből kikandikáló vastag fekete kábelt sem húzták még be a pincébe.

(#7370) forrest85 válasza szvl (#7369) üzenetére


forrest85
senior tag

Nálunk másfél évet álltak a dobozok a lépcsőházban. Pécs József Attila út. Most is úgy kerültek áram alá az eszközök, hogy az egyik lakónak a villanyórájára lettek rákötve. e-ON power, vagy a Szigeti úti 2 Lakásszövetkezet Hibája, Pécsen. Csak, hogy nevén nevezzük a gyereket. :DD

[ Szerkesztve ]

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7371) szvl válasza forrest85 (#7370) üzenetére


szvl
tag

És ha minden rendben megy? Valaki más tud a normál menetrendről valamit mondani?

(#7372) ubbconfig válasza szvl (#7371) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Normál menetrend szerintem sehol sincs, a végleges bekötés sokmindentől függhet. Pl. egy másik társasház kábelezése hirtelen fontosabb lett, átütemeznek, vagy nincs szabad alvállalkozó, aki befejezné a munkákat, esetleg eszközhiány van, annak a beszerzésére kell várni stb...ideális esetben 1-2 hét alatt, de akár hónapok múltán lesz csak teljesen kiépített hálózat. Amíg ez nincs meg, az online címlistára fel se kerül a házatok, tehát szerződni se tudsz velük :(

(#7373) kali válasza VGYke (#7368) üzenetére


kali
legenda

hát lehet erre a típusra rosszat mondani? persze, hogy nem lehet, még a digi netet is szereti! :C

(#7374) szvl válasza ubbconfig (#7372) üzenetére


szvl
tag

Köszi szépen.

Átlag magyar polgár sincs, mégis tudjuk, hogy mennyi a fizetése :)

(#7375) ubbconfig válasza szvl (#7374) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

szerintem akkor jársz jól, ha kb. 2-3 hónappal számolsz, így ha hamarabb jön a net, az meglepetés lesz :)

(#7376) szvl válasza ubbconfig (#7375) üzenetére


szvl
tag

Ok, csak a vérszívó Fibernetnél május 31.-én jár le a hűségem, és valamit lépnem kell.

(#7377) szabjan válasza ubbconfig (#7372) üzenetére


szabjan
tag

Battán nálunk valamikor tavaly ősszel fektettek és fúrtak faragtak a házban. Gyakorlatilag pillanatok alatt. A Digi valamikor december környékén a 20 centis hóban :D kötötte a parkban az elosztó aknákat. Majd olyan Márc elején megjelentek az első fecskék a házban.Összepakolták a házat kábel, erősítő, stb....majd mindjárt másnap nagy pezsgőbontás közepette rápakolták az első szerencsés júzert. A szerencsétlen, majd egy napig szarakodtak szegénykémnél. Nem akart elsőre indulni a gépezet. Aztán jött a többi lakó. Jelen pillanatban a ház fele levált a fibernetről. Béke poraira lassacskán.
És ünnepélyesen jelentem a mai napon leszerződtem én is velük :K
Én a telefon percdíjain vagyok ledöbbenve kicsit. Olcsóbban hívom a mobilokat digiről minta pannonos telefonomról :D

a vizesember

(#7378) forrest85 válasza szabjan (#7377) üzenetére


forrest85
senior tag

Próbáld ki a DIGI digitális adását is. :D és nyilatkozz kérlek.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7379) szabjan válasza forrest85 (#7378) üzenetére


szabjan
tag

Igen?
Akkor vagy nagyon jó, vagy nagyon szar... :D
Egyébként a fibernet digitálisnak nevezett dekóderes ló****ától rosszabbat már nem nagyon tudok elképzelni. Ilyen homályos anyontömörített fos nem sok lehet...

a vizesember

(#7380) VGYke válasza kali (#7373) üzenetére


VGYke
addikt

TP-Link TL-WR941ND 300M router
Köszönöm válaszod. A 80/25 sebességgel sincs baja akár wifin sem?
Igazából azért keresek routert, mert van ugyen egy aranyárban kapható D-Link DIR655 routerem amivel alapvetően nincs bajom azon kívül, hogy kifejezetten útálja a Ralink Wifi vevőegységgel rendelkező cuccokat, pl. a Samsung TV-ben egy ilyan USB n-es adapterem van és a net sebesség 46kbps, azaz 0,368Mbit/sec, (egy YouTube 5 perces videót, 20 perc alatt játszik le) a TV-hez viszont csak 1 féle adapter kapható, tehát azt nem tudom kicserélni.
Szóval ezért érdekel a router csere.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#7381) kali válasza VGYke (#7380) üzenetére


kali
legenda

a 80/25 (pppoe) sebességgel van baja, mint ahogyan egyik 100-as router sem képes oda-vissza maximálisan átvinni a 80/25 megabit/sec sebességet, mert ahhoz már gigabit képes router kell! a 100-as routerek táborában a tl-wr941nd dobogós az átviteli képesség tekintetében, de azért ő sem képes az elméleti maximum felett dolgozni! erősen megközelíti a maximumot, illtve a le-, és feltöltési sebességet külön - külön mérve, akár láthatod is a maximumot például a speedtest oldalán, de az ugye nem a valós terhelés alatt történő, oda-vissza zajló maximális adatfolyam...
a legolcsóbb gigabit képes router a tl-wr1043nd, már 12500 ft környékén megvásárolható, ez kell a 80/25 oda-vissza maximális kihajtásához!
wifi hálózaton megfelelő n szabványos ellenoldal kell (nem lite-n, mert az kevés lesz!), és ha a környezeti tényezők is úgy akarják, akkor vezeték nélkül is adott lesz a maximális sebesség!

[ Szerkesztve ]

(#7382) k.soma válasza VGYke (#7380) üzenetére


k.soma
senior tag

Ez a router becsületesen viszi wifin a 80/25-öt? Mert épp most szeretnék egy ilyet venni (olcsósága miatt), és az előző TP-Link-es wifis routerem folyton szakadozott, ha torrenteztem (néha még akkor is ha csak neteztem), és nem szeretném, ha ez a probléma előjönne ennél a routernél is. :F

Szerk.: Most olvasom a választ erre a hsz-re, szóval a 80/25-höz minimum 1042es kell? :U

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#7383) kali válasza k.soma (#7382) üzenetére


kali
legenda

nem 1024-es, csak 1000-es, tehát gigabit képes!

(#7384) k.soma válasza kali (#7381) üzenetére


k.soma
senior tag

Vevő terén lenne kérdésem, mit ajánlasz kali?
TL-WN851N

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#7385) kali válasza k.soma (#7384) üzenetére


kali
legenda

az is jó, de az igazi ez lenne; tl-wn951n

(#7386) AkyyrA


AkyyrA
csendes tag

Sziasztok, egy TP-Link WR-542G router és DIGI Topnet (85/25) páros tökéletes. Jelenlegi Uptime 7nap 19óra. Sebesség le ~9.2MB/s, fel 6.2MB/s. Egyidejüleg a legtöbb 6.9MB/s le és 6.1MB/s fel volt (amit láttam). Szóval meg vagyok vele elégedve.

(#7387) McLaca válasza cannyon (#7367) üzenetére


McLaca
őstag

Azóta is olyan, nem éri el a maximum a 15G-t, úgyhogy valószínűleg a BIX-nél van valami a méréssel.

forrest85:helyesen: az egyik lakó villanyórája ELÉ lett kötve (méretlenre).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7388) cannyon válasza McLaca (#7387) üzenetére


cannyon
aktív tag

Énis úgylátom hogy a bixel van valami gebasz mert a global sebbeség is igen csak vissza esett.

linksys WRT320n gigabites router top net 10.4MB le 3.2MB fel egyidejüleg, amit max tudtam vele az 10.4MB le és fel is ennyi a rekordom :)

[ Szerkesztve ]

(#7389) forrest85 válasza McLaca (#7387) üzenetére


forrest85
senior tag

Akkor nem értem miért jön ki a lakásukból egy vezeték. Mert a koax meg az UTP másfelé jár. Persze nem merem megkérdezni tőlük, hogy ez lenne -e az. :DD Amúgy a villanyórára is van valami kötve, igazad van. De azt mondta nekem a lakástulaj, hogy az e-on még később fogja bekapcsolni majd a netet, addig az áramot tőlük viszi a DIGI. :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7390) McLaca válasza forrest85 (#7389) üzenetére


McLaca
őstag

ELMŰ-ÉMÁSZ területen a mérő előtti méretlenre szokás kötni, azért jöhet ki a vezeték a lakásból, mert gondolom, a mérő lakáson belül van (MSZ447/1998 szerint szabálytalanul :D), és azért a lakásban kötötték rá a mérő előtti méretlenre, mert ott lehetett könnyen hozzáférni. Régi építésű ingatlan lehet, ha a mérők lakótéren belül vannak, és az ilyenekben nem jellemző az emeleti főelosztó. Nálunk (panel) már van ilyen főelosztó, és abba van kötve a digi, teljesítménydíjasan, tehát mérő nélkül, csak egy 2A-es kismegszakítóval.

Persze ha a szomszédnál nem bontottak plombát, akkor lehet, hogy mégis mért vezetéken van, a méretlenre ugyanis maga az áramszolgáltató köti rá a mérőnél, és újra is plombázza azt. Nálunk a házban ilyen nem a digivel, hanem egy másik szolgáltatóval történt, nem főelosztóból van bekötve, hanem egy szomszéd mérője mögé.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7391) forrest85 válasza McLaca (#7390) üzenetére


forrest85
senior tag

Látom a szaktudás megvan hozzá. Csak a Villanyóra kint van a lépcsőházban. Én most csak azért firtatom, mert fúr a kíváncsiság, hogy mégis kitől meg hogyan, mert a csaj azt mondta, hogy tőlük, az e-on majd fél év múlva fogja bekötni.

Bocsánat

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7392) McLaca válasza forrest85 (#7391) üzenetére


McLaca
őstag

Hát így még furább megoldás. :)
A lényeg, hogy működjön...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7393) Davzone


Davzone
senior tag

Hál istennek bekötötték végre a digi-t! :D
Nálunk 2007 decemberében kerültek fel a dobozok meg a kábelcsatornák a házban és a melletünk lévő pár lépcsőházban is de csak most értek ide....
Győr marcal2.A városban már van ahol több mint 1 éve megy már minden csak ide jutottak el nehezen,
CISCO wrt320al megy a topet hibátlanul.
le olyan 9m/s et tudtam kihozni felfele viszont csak 2,6 volt a max.
Nemtom másnak van e ilyen gondja de nekem a utorrent csomoszor megáll és azt irja hogy lemez 100% és megnézem a statba a chache telik meg és nem írja ki vinyóra...már mindnet próbáltam de nem megy sehogy és igy megáll minden és amig nem inditom ujra nem csinál semmit.A vinyón van hely ez nem lehet a gond.
Az analóg tv adás az nem javult sokat az előző szolgáltatóhoz képest,de a digitális HD vevővel(1000HUF/hó) eszméletlen. Ha valaki akar ilyen vevőt tőlük próbáljon meg Technisat digit hd4-cx -et kérni mert sokkal jobb mint a másik.
van rajta usb amire vesz fel lehet időzíteni menetközbe a pause gombal azonnal megáll az adás és lehet folytatni később ,beletekerni és ha utolérte az élőt magától átvált.Ha felveszüünk a végén megkérdezi akarjuk e menteni vagy sem.Van rajta LAN lehet a felvételek exportálni windows media playerbe és akk gépen is lehet nézni őket.
Az HBO boxuk viszont nemigazán jó.Sima scartot tud meg composit-ot. 40"-nál elég gáz a kép.A HD vevő is veszi az HBO-t csak kódolt és nem lehet nézni pedig előfizető vagyok...

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#7394) ubbconfig válasza Davzone (#7393) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

utorrent 1.7.7-et ajánlom, hónapok óta stabil. 1.8.x verziókkal sokat szívtam, az új 2-est még nem próbáltam, állítólag az is jó már digilannal.

(#7395) VGYke válasza kali (#7381) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod. Nem tudtam kideríteni, hogy a TP-Link milyen chipseteket használ, mert nekem ez lenne a fontos és az információkat a neten sehol nem találom.
Az n-es szabványt 2009.09. 11-én fogadták el, ez előtt mindenki gyártotta a saját szakállára ("draft korszak"), az előzetes szabványtervezet valamelyik változatán alapuló cuccokat. Csak azt garantálták, hogy 2 eszköz (pl. router és wifi adapter) akkor 100%-ban kompatibilis, ha azonos a gyártó.
Ez nálam 1:1-ben kijött. A TV-ben Samsung WIS09ABGN adapter van Ralink chipsettel. Előző DIR655 routerem elromlott és amég kicserélték egy másikra, kaptam kölcsön egy TP-Link APointot. Azon a PC-AP-TV WiFi hálózat olyan volt, hogy a PC-ről a TV-n simán le tudtam játszani 720p-s filmeket. Aztán megjött a kicserélt D-Link Dir655 routerem. Most mp3 fájloknál akad a lejátszás, tehát hiába "n"-es minden eszközöm, mégsem úgy kommunikálnak ahogyan kellene. A laptomonban szintén külső Ralink chipes USB adapter van, eleve 150M-el csatlakozik, letöltésnél a kapcsolat leesik 80Mbpp alá is, igaz ez nem zavar, mert jelenleg 30M elérésem van. Ezt az adaptert eredeti és SMC honlapon található "friss" driverével be sem tudtam rendesen üzemelni, PC bekapcsolásnál nem volt hajlandó csatlakozni a DIR655 WiFi-hez, nem "kapott" IP-t. A Ralink oldalról szedtem hozzá drivert, azóta OK.
Olyan gigaibetes routert keresnék, ami Ralink chipsetes és az ár annyira nem érdekes, mert a méregdrága Dir655-t becserélnék nekem bármire, hiszen alapvetően egy nagyon jó cucc.
Van javaslatotok?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#7396) cannyon válasza Davzone (#7393) üzenetére


cannyon
aktív tag

digire régebbi kliens jo 1.6.1 1.7.7 1.8.2 más nem igazán. Lemez megtelt problémádra meg annyit mondanák hogy a beállitás advanced disk chace nél ved ki a pipát a lemez gyorsitotárazásának engedélyezéséböl és megoldja a problémát:)

(#7397) McLaca válasza cannyon (#7396) üzenetére


McLaca
őstag

Viszont le is reszeli a vinyót igen hamar.
Nálam a 2-től fölfelé ismét jónak tűnik az utorrent.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7398) cannyon válasza McLaca (#7397) üzenetére


cannyon
aktív tag

Erröl nem tudok nyilatkozni, de ha egy hdt vagy blurayt szedek le akkor pont jol jön hogy nem szorakozik ott hogy megtelt a lemez, mert le se tudnám tölteni mert állandoan kifagyna az utorrent pedig van egy kamion hely rajta és szorakozik, igy meg nem csontra kimegy a sáv és szedi és nem esik vissza a sáv se :)

csatlakozások is jok a 2.0 felettivel? Mert a 2.0 nál igen kevés perre csatlakozott rá!

[ Szerkesztve ]

(#7399) McLaca válasza cannyon (#7398) üzenetére


McLaca
őstag

Mennyi a kevés/sok/elég?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7400) cannyon válasza McLaca (#7399) üzenetére


cannyon
aktív tag

150 szálam van egedélyezve le fel töltésbe, ebböl kb 80-90 re szokott rácsatlakozni, 2.0 nál ez a szám helyett volt 20 és még a pereket szét is kapcsolta, kb ilyenre gondolok hogy ez javult e?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.