Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) bolic válasza Zscca (#6350) üzenetére


bolic
őstag

Igen meglepően sebesen megy az új router, főleg le és letöltés egyszerre már teljes net kapacitással megy. :K Viszont a WRT54GL átlagosan 35mbitnál többet nem tud egyszerre kezelni, az új router együttesen már túl van az 50Mbit-nál. ;) Igen még mindig nálam van a WRT54GL, majd valamikor döntöm hogy melyik áron fogok eladni. :)

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6352) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Csináltam egy pingtestet is, mert ilyet korábban még nem:

I am having fun staying poor.

(#6353) bolic válasza Drizzt (#6352) üzenetére


bolic
őstag

Hát van mit megcsináltatni az Ausztráliával, olyan 400ms körül a ping, az a legrosszabb. :Y :))

(#6351) bolic HSZ-en helyesen: "le és feltöltés"

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6354) bolic válasza Sonja (#6332) üzenetére


bolic
őstag

Uhh, kb. 2 éve nem léptem be a webmailra és kb. 1950 levélszemét halmozódott fel. :W :DD Van 1969-es és 1970-es évjáratú spamlevelek is. :N

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6355) bolic


bolic
őstag

Na mindegy, nem tudtam letörölni az összes spam leveleket a webmailben, valami érvénytelen URL-re hivatkozva nem elérhető. :F :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6356) Dark Archon válasza Gyufaaa (#6336) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, hívtam. Valami román gyerek vehette fel, mert a felét sem értettem annak, amit mond, cserébe persze nem stimmel a jelszó, amit megadott, így telefonálhatok megint :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6357) Gyufaaa válasza Dark Archon (#6356) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD

(#6358) Konflikt


Konflikt
addikt

a 80/25-os csomag egy kicsit elcsuszott:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6359) Gyufaaa válasza Konflikt (#6358) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Nem gyengén. De szép is lenne... ;]

(#6360) stvnppp válasza Konflikt (#6358) üzenetére


stvnppp
senior tag

nice :C

(bár inkább lehet a speedtest hibája... mikor mérted, ha most, akkor le tudnád mérni a digi mérőjével is, mint elégedett ügyfél?) ;)

(#6361) ACE-


ACE-
addikt

Nekem olyan gondom van, hogy DIGI-t használva pár óra működés után a sebesség lecsökken kb 20%-al kisebb értékre, tehát a letöltés 30 Mbit helyett csak 25 Mbit, a feltöltés 20 mbit helyett csak 15 mbit-el hajlandó menni. Újrakapcsolódás után megjavul. VRT160NL routerem van, router nélkül úgy rémlik nem csinálta, bár router nélkül nem is voltam olyan sokáig kapcsolatban, sűrűn megszakadt. Mi okozhatja ezt? Valakinek valami ötlet? Másnál előfordult ez?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6362) McLaca válasza Drizzt (#6347) üzenetére


McLaca
őstag

Hááát... nálam azért függött ez a torrent klienstől, és fura mód, amikor visszaraktam az 1.7.x-et, amit sokan istenítenek, visszaesett a napi feltöltésem 15-20GB-ra. Visszaraktam az 1.8.4-et, egyből visszaállt a seedem 50-70GB/napra...

bolic#6353: oda más szolgáltatónak se jobb. Ennyit tud a nemzetközi sávszél.

ACE-#6361: egyszerűen nem bírják a hálózati eszközeid.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6363) cannyon válasza McLaca (#6362) üzenetére


cannyon
aktív tag

nálam forditva van 1.8.4 el 80-90gb 1.7.7 el meg 180-200gb :P

(#6364) McLaca válasza cannyon (#6363) üzenetére


McLaca
őstag

Ja kérem, nekem nem megy a gépem 25 órát naponta... :D

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6365) cannyon válasza McLaca (#6364) üzenetére


cannyon
aktív tag

Nekem se megy:D de jopárszor dupla a feltöltésem 4.5-6mb hamar összejön a 10-20gb/ora ;)

(#6366) Calogero válasza McLaca (#6337) üzenetére


Calogero
addikt

100%
Szerződés kötéskor igényeltem.....
Itt Debrecenben ipmedia.hu végű e-mail címeket osztogat a digi.

(#6367) bolic


bolic
őstag

Ez nem lehet igaz! :Y Most elővettem a szüleimé Digi számlát, megtudtam hogy TopNet-ünk van és még mindig nem emelt sávszélességet kapunk? Valaki magyarázzon már nekem. :(( Mekkora parasztvakítás.

Ez mi???!!! Telcsizni kell vagy mi a rákot csináljak. :W

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6368) forrest85 válasza bolic (#6367) üzenetére


forrest85
senior tag

Ajánlott a telefonálás valamint az ügy érdekében valamit tenni.
Esetleg megnézni tűzfal vagy router nem blokkol -e valamit.
Rossz bekötés....etc.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6369) bolic válasza forrest85 (#6368) üzenetére


bolic
őstag

Már nem aktuális, átnéztem a többi számlákat és kiderült hogy kb. 1 hónapra TopNET-ünk volt. :) Megvárom, amint meglesz az 50Mbit-re emelés, akkor meggondolok. Azaz továbbra is BaseNET csomagunk van, tehát nem szóltam. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6370) Jag válasza bolic (#6355) üzenetére


Jag
senior tag

Ühüm...

(#6371) Konflikt válasza bolic (#6367) üzenetére


Konflikt
addikt

nem itt kell verni az asztalt, hanem az ufsz irodaban. hibak mindenhol adodhatnak, elofordulhat h vmit elneztek. nemagyereknak pedig anyja veri..
szval keresd fel a legkozelebbi digi ufsz irodat:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6372) Konflikt válasza stvnppp (#6360) üzenetére


Konflikt
addikt

persze, nem valos a sav :) a 80/25 megvan azert.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6373) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Hali mindenkinek!

Friss telepítés
Eredmény:
kicsit érdekes nem? :C

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#6374) stvnppp


stvnppp
senior tag

Egy kérdésem lenne: Nektek mennyire van belőve a utorrentnél a 'Options > Bandwidth > Global max ... connection'. Nálam 800-ra van, de így eléggé belassul a rendszerem. Egy ellenőrzésre kéne, hogy nektek, mennyire van belőve, és azzal mennyivel töltötök?

(#6375) McLaca válasza stvnppp (#6374) üzenetére


McLaca
őstag

Ha ez a "kapcsolatok száma összesen" (nekem magyar a utorrent), akkor nálam 1500-ra van állítva, és most 17 aktív torrentet futtatok.
Viszont ha XP-d van, akkor a tcpip-patcher.exe okosságra van szükséged, amiben 1000-re fellőve a számot, meg is szűnik a torrent probléma - ami egyébként csak torrent indításkor szokott gondot okozni, ha beindultak, akkor már nem, de ez sokáig is eltarthat, ezért kell a patcher (tehát erről nem a digi tehet).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6376) stvnppp válasza McLaca (#6375) üzenetére


stvnppp
senior tag

igen, az
az a gond, hogy Vistám van :F
tudtam, hogy nem a DIGInél van a hiba, HANEM NÁLAM

[ Szerkesztve ]

(#6377) ACE-


ACE-
addikt

Nálatok mennyi a ping a bix.hu -ra? Nálam eddig 2 ms volt, és mostanában csak 15 ms-re növekedett...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6378) McLaca válasza stvnppp (#6376) üzenetére


McLaca
őstag

Hopsz... a Vistát úgy tudom, már nem érinti az ilyen jellegű probléma... Akkor sajnos nincs ötletem. :(

ACE-: 4-5ms routeren (elég régi már) keresztül.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6379) brd válasza ACE- (#6377) üzenetére


brd
nagyúr

Átlagosan 1 ms:

193.239.149.1 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 64, fogadott = 64, elveszett = 0 (0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 0ms, maximum = 6ms, átlag = 1ms.

The only real valuable thing is intuition.

(#6380) Gyufaaa válasza stvnppp (#6376) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én win7-et használok ezekkel a beállításokkal és mellette aktív játékkal!

Le/Fel töltés maxon szokott peregni. Természetesen a Le/fel töltőktől függően.
Worlon féle beállítási tippet is átállítottam azóta le se dob a net. :U

[ Szerkesztve ]

(#6381) rocket válasza ACE- (#6377) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam is annyi XP SP3 alatt ha nem fut Hard Disk Sentinel, ha fut akkor 2ms, hogy mikoze egy merevlemez figyelo programnak a pingekhez az egy x-aktas eset, egy kis izelito:

Lehet latni hol csuktam be, es hol inditottam el a Hard Disk Sentinelt :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6382) rocket válasza rocket (#6381) üzenetére


rocket
nagyúr

Sebesseget is befolyasolja:
Letoltes, Hard Disk Sentinel nem fut:
Transferred: 200mb 209 715 200 bytes in 1 minutes 44 seconds (1 955,4 KB/s)

Hard Disk Sentinel fut:
Transferred: 200mb 209 715 200 bytes in 51,47 seconds (3 979,2 KB/s)

Bandwidth Monitor stat

Feltoltes, Hard Disk Sentinel nem fut:
Transferred: 200mb-2 209 715 200 bytes in 3 minutes 20 seconds (1 021,8 KB/s)

Hard Disk Sentinel fut:
Transferred: 200mb-2 209 715 200 bytes in 1 minutes 18 seconds (2 601,1 KB/s)

Bandwidth Monitor stat

Megha rontana mikozben fut a pingeken es a sebessegen az is x-aktas eset lenne, de hogy javit rajta, az meg egyszeruen rejtely mitol lehet :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6383) Laca19 (a) válasza rocket (#6381) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

De durva, kipróbáltam, és tényleg! Nálam is teljesen ugyanez a helyzet van :K

http://www.diesel.com

(#6384) rocket válasza Laca19 (a) (#6383) üzenetére


rocket
nagyúr

Lehet valojaban a Hard Disk Sentinel egy HDD figyelo programnak alcazott internet speed booster :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6385) bolic


bolic
őstag

Ez érdekes, mert teszteltem a HD Sentinellel és enélkül Vistán a pinget és a speedtestnetet, mindkettő nagyjából ugyanaz. :F

(#6373) Zoolee19: Most azonnal cseréljünk!!! :C ;] :P

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6386) bolic válasza Jag (#6370) üzenetére


bolic
őstag

Nem hümmögni! :)) Végül a Windows Mail-en keresztül tudtam intézkedni az összes leveleket, le tudtam törölni a régóta porosodott üziket. ;] Működik a kimenő levelezés is. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6387) Zoolee19 válasza bolic (#6385) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Érdekes lenne :C
Amúgy mindig több mint 30mbit a feltöltésem :R :D

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#6388) castorr


castorr
tag

Mától, én is a digi-sek táborát gyarapítom :)


(StartNET)

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#6389) stvnppp válasza McLaca (#6378) üzenetére


stvnppp
senior tag

Valószínűleg a winchesterem nem bírja, ugyanazon van rendszer, amire/-ről töltök le/fel, sok neki a sávszélesség, plusz programindítás, fájlhasználat.

castorr: Üdv köztünk :P

(#6390) McLaca válasza stvnppp (#6389) üzenetére


McLaca
őstag

Én torrentre külső vinyót használok, épp ezért, mert a sok apró fájldarabka állandó olvasása/írása miatt használhatatlan a gép torrentezés közben, ha a fő vinyóra/ról töltök. Nomeg menjen csak tönkre a külső, ne a belsőt kelljen cserélni (noteszről van szó ráadásul).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6391) stvnppp válasza McLaca (#6390) üzenetére


stvnppp
senior tag

Jelenleg én is pont ezen gondolkozom, dolgozom. Tudsz adni valami tanácsot, hogy mit érdemes, vagy hogy Neked hogy van?

(#6392) cannyon válasza stvnppp (#6391) üzenetére


cannyon
aktív tag

Érdemes lenne venned egy másik vinyot amit csak torrentezésre használsz külsö vinyok kissé drágák jobban jársz ha csak simán vinyot veszel és azt használod én nálam is igy van vettem egy 500gb osat 10e itt hardverapron és azt használom torrentre :)

(#6393) stvnppp válasza cannyon (#6392) üzenetére


stvnppp
senior tag

Hát az lesz, már kérdezősködtem itt a fórumon.
Notebookhoz kell, azért kell külső vinyó, meg így a hordozhatóság is fontos.

(#6394) McLaca válasza stvnppp (#6391) üzenetére


McLaca
őstag

Mivel notesz, ezért egy 320GB-os 2,5"-os Seagate külső vinyót használok hozzá, aminek elég az USB árama és nem foglal sok helyet (így az is teljesen mobil). Nem adok neki két évnél többet. :) Sebessége szintén elég, a 30/20-as netemet eddig maradéktalanul kiszolgálta.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6395) stvnppp válasza McLaca (#6394) üzenetére


stvnppp
senior tag

"Nem adok neki két évnél többet. :)"

Ezt kifejtenéd?

(#6396) McLaca válasza stvnppp (#6395) üzenetére


McLaca
őstag

Napi 18 órát megy, és folyamatosan jár benne a fej a torrent miatt.
Van is rajta 26 rossz szektor. Bár már az is valami, hogy ki tudja olvasni valami USB-n a SMART-ot (a Hard Disk Sentinelről van szó). Februári a vinyó, ha 26 hibás szektor összejött rajta, akkor 2011 februárra halott lesz. :) De az is lehet, hogy a torrent miatt derült ki, hogy pár gyenge szektor van rajta, ami nem derült volna ki átlagos felhasználásnál, és mondjuk nem lesz több.
Reméljük. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6397) brd válasza McLaca (#6396) üzenetére


brd
nagyúr

A folyamatos működésnek nem sok köze van a hibás sectorokhoz (hány olyan mezei HDD-t mutassak, ami több, mint 5 éves, serverben működött, és hibátlan?), sokkal inkább annak, ha túlmelegszik (ez szinte 100%, ha zárt háza van), ill. annak, ha lökdösöd működés közben.

The only real valuable thing is intuition.

(#6398) stvnppp válasza brd (#6397) üzenetére


stvnppp
senior tag

Illetve én most hallottam olyanról, hogy ha nem kap elég áramot, akkor gyakran fel/le pörög, akkor is badsectorodhat. USB-n keresztül előfordulhat.

(#6399) Zscca válasza brd (#6397) üzenetére


Zscca
tag

Akkor jó mert én is a főn vinoymról nyomom a torrentet és semmi baja attól hogy folyamatosan jár benne a fej.és a hője is jó 40 fokos

[ Szerkesztve ]

(#6400) bolic válasza brd (#6397) üzenetére


bolic
őstag

Nekem sercegő hangott adott ki a Maxtor 80GB, jó pár év folyamatos torrentezés után. Végül döntöttem a megbízható szervernek való HDD-et vettem (WD RE3), nem minden HDD bírja a folyamatos működést. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.