Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112001) iMaverick válasza Intruder2k5 (#112000) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezzel korábban elindított ONT csere programról tudunk valamit?

Itt a topicban többen írták, hogy se szó, se beszéd bejelentkeztek a Digi-től, hogy csere...

Most direkt visszakerestem, 2018 áprilisában kaptuk az FTTH-t (ezáltal az ONT-ot is), így 5 éves a ketyere... Nincs vele úgy bajunk, de jobban örültem volna már annó akkor is, hogy ha 1 eszközt hoztak volna. Most a csere kapcsán hozhatnának... :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#112002) szőröscica válasza Intruder2k5 (#112000) üzenetére


szőröscica
addikt

Az a baj, hogy korábbi tapasztalataimból kiindulva ki se jönnek, ha épp úgy látják, hogy megy az internet (volt egy LOS hibám, egy fa belenőtt a kábelbe az utcán - legalább 4 ticketet kellett nyitnom, mire megmozdultak). Az nem nagyon hatja meg őket, hogy szakadozik.

[ Szerkesztve ]

(#112003) Intruder2k5 válasza iMaverick (#112001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem semmit. Random jelentkezik itt néha egy-két tag, hogy nála cserélték, illetőleg bejelentkeztek a csere miatt, de nem tudok róla, hogy bármi konkrét infó publikus lenne erről, pl., hogy mely területeken vagy melyik típusú eszközöket cserélik.

(#112004) Intruder2k5 válasza szőröscica (#112002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, de azzal hiába hívod őket, hogy cseréljék az ONT-t, az első az lesz, hogy visszakérdeznek a miértre, tehát csak akkor cserélik, ha indokolt. Önmagában az, hogy öreg, nem indok, ahogy az sem, hogy a fórumon olvastam, hogy mások kaptak AX-est. Sajnos ez van.

(#112005) szőröscica válasza Intruder2k5 (#112004) üzenetére


szőröscica
addikt

Az indok az, hogy nálam nincs net, míg a fal túloldalán van. :)

(#112006) Intruder2k5 válasza szőröscica (#112005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de akkor körbe is értünk. Erre mondtam, hogy jelentsd be, és Te írtad, hogy az nem jó.

(#112007) D-LAN|FuRioN válasza realyzee (#111981) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Ez milyen mérő cucc? Gyanítom ez külföldre mér (nem dumpoltam le a kapcsolatot, de 99%-ig biztos vagyok benne), így nagy pontosságot nem érdemes várni tőle. Nekem 1g-ből 300-at tud max mérni azt is össze-vissza ingadozva. Egyébként szelessav.net vagy speedtest simán jó 930. Amikor szórakozik a neted mértél máshova is esetleg az előbbiek közül? Ha nem akkor próbáld ki legalább, hogy kiderüljön, hogy nálad van baj, vagy teljesen máshol.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112008) Dragon3000 válasza szőröscica (#112005) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyáltalán nem biztos, hogy ont hiba ezért kell jelenteni hibára a gondot.

(#112009) Mate válasza iMaverick (#112001) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs ONT csere program. Pár fajta ONT-t cserélni, párat meg frissíteni kellet mert nem kezelte őket az egyik központi eszköz.

Attól még, hogy régi egy ONT nem biztos, hogy rossz. Enyém is van vagy 5 éves semmi baja.

Köss hűséget 1000-es netre és kapsz ingyen wifi 6-ot. Annyi, hogy ragaszkodj az ONT-hez, ne fogadd el 3. eszköznek a routert :D

(#112010) adika4444 válasza realyzee (#111981) üzenetére


adika4444
addikt

Mivel többeteket érint, mindenki jelentse be. Pár éve volt itt már ilyen gond, akkor is Szeged és szintén sebességelfogyás. Elég sokat vergődött vele akkor is a szolgáltató...

üdv, adika4444

(#112011) iMaverick válasza Mate (#112009) üzenetére


iMaverick
addikt

és Intruder2k5: Köszönöm!

Azt hittem (helyesbítek: az akkori hsz-ok alapján azt hittem) hogy nekiálltak cserélni az ONT-okat.

Közben már beszereztem saját router-t is, ezért is lett volna jobb "összevonni" az ONT-ot meg a TV-s kis box-ot egybe.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#112012) akaszajanos


akaszajanos
tag

Sziasztok,

Át kell írjam az előfizetést más nevére, de az istenért nem találom az "ügyfél-azonosítót". Az ügyfélkapuban csak szerződésszámot látok, és az e-számlán sem látok ilyet. Mit kell megadnom?

Illetve, a lakóhely résznél a tényleges, lakcímkártyán lévő kell, vagy az, amit még a szerződéskötéskor megadtam tartózkodási helyként? Az világít még az ügyfélkapuban is. :)

Köszi előre is!

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#112013) Laccoss válasza akaszajanos (#112012) üzenetére


Laccoss
addikt

A szerződésszám lesz az.

(#112014) akaszajanos válasza Laccoss (#112013) üzenetére


akaszajanos
tag

Köszi. :) Lehetne egyértelműbb, legalábbis azonos a megnevezése mindenhol.

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#112015) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Üdv!

Új ONT eszközt lehet kérni a digitől? HG8247H típus lett kihelyezve nálunk, a wifi teljesítménye és minősége szánalmas, 2,5 méterre vagyok tőle és 50/60-at mérek a gigabites csomaggal. A Mac folyamatosan piszmog rá hogy nem biztonságos a hálózat, de a lehető legmagasabb WPA 2 van beállítva a wifinél, mást nem tud. A szomszéd szobában lévő tablet is folyamatosan eldobálja a jelet (panel).

Másnál is volt probléma ezzel a típussal?

(#112016) TeeJay válasza Moonline. (#112015) üzenetére


TeeJay
félisten

Miért nem rakod Bridge módra és veszel egy normális Asus AX routert rá?
AX55- AX57- TUF AX4200- TUF AX6000 bátran vehető

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#112017) akaszajanos válasza TeeJay (#112016) üzenetére


akaszajanos
tag

Mondjuk, ha már a T-nél optika mellé alapvetés a normális router, a DIGI is cserélhetné őket végre használhatóra.

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#112018) megane76


megane76
csendes tag

Sziasztok, ax57 vagy tuf ax3000 vásárlását tervezem, esetleg van aki használ már ilyet panel lakásban, mik a tapasztalatai? 60 nm kellene lefednie. Elsődleges a jel stabilitás lenne. Mostani régi routerem elég gyakran ledob, zsúfolt a ház wifivel

(#112019) sfdrakex válasza akaszajanos (#112017) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem pedig ha rendes hálózatot akarsz otthon, akkor a szolgáltatói megy bridgebe és teszel be normális saját routert,

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#112020) Intruder2k5 válasza megane76 (#112018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennek a kérdésnek nem sok köze van a DIGI-hez, próbáld meg itt: Milyen routert?

(#112021) Intruder2k5 válasza Moonline. (#112015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A DIGI alapesetben vezetékes internetszolgáltatást nyújt, tehát ilyen okból nem fognak ONT-t cserélni. Viszont adott esetben lehet mellé bérelni tőlük WiFi6 routert, de ahogy fentebb is írták, ezt inkább saját eszközzel oldanám meg.

(#112022) realyzee válasza adika4444 (#112010) üzenetére


realyzee
csendes tag

Attól félek csak én jelentem be, lezárták most a 3. hibajegyem is, nyitottam egy 4.-et, lassan 2 óra telefonidőm van a digivel a héten. A mostanit szó nélkül lezárták, hogy javítva, és ugyanúgy fent áll a jelenség, habár ritkábban, napközben így is ilyen 0-9% között van a csomagveszteség, aztán megszakad 2-3x az internet, és beáll 0.0%-ra pár órára, és kezdődik elölről.

Természetesen az ügyfélszolgálatás kolléga azt mondja, hogy "ő lát élő kapcsolatot, nem érti mi a probléma" :)

[ Szerkesztve ]

(#112023) realyzee válasza D-LAN|FuRioN (#112007) üzenetére


realyzee
csendes tag

a speedtest pillanatnyi sebességet mér, míg ez folyamatost. Ha 8.8.8.8-at pingelek közben terminalból, a megszakadás idején ott is timeoutolnak a csomagok, vagy 30-40k ms válaszidővel jönnek vissza, nem a szoftverrel van a gond.

(#112024) Protezis


Protezis
őstag

Ha az ONT bridge módban van, akkor is lehet pingetni? Ha igen, mi az IP-je?
Három napja monitorozok 0/24-ben néhány dolgot, pl. 1.1.1.1, 8.8.8.8, bix.hu ping. Kb. minden nap van 9-10 alkalom, amikor ezeket nem érem el. Ha tudnám pingetni az ONT-ot, akkor a router hibát is ki tudnám zárni.

(#112025) namenlos


namenlos
tag

Sziasztok, tudja esetleg vki, mennyi kb. a bekötési idő BP-n? Hetek?

(#112026) qqcqqc válasza Protezis (#112024) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor csak média koverter, nincs hatása s hálóztodra.

(#112027) 4Grider válasza namenlos (#112025) üzenetére


4Grider
nagyúr

1 héttől hat-nyolc hétig területtől függően.

(#112028) 4Grider válasza Protezis (#112024) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt nem, de előtte az OLT-ot igen. Indíts egy tracert-et a bix.hu felé, a saját publikus ip címed előtti 10.-al kezdődő ip lesz az olt-é.

(#112029) realyzee válasza Protezis (#112024) üzenetére


realyzee
csendes tag

Jelentetted már? Ha igen, téged is elküldtek azzal, hogy semmiféle hibát nem látnak? Jó lenne valahogy szegeden elegen összegyűlni, mert úgy látom telibeszarják, nem tudom milyen felsőbb szerv van, ami nincs NER kézben és esetleg rájuk tudna pirítani kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#112030) tejbedara válasza realyzee (#112022) üzenetére


tejbedara
újonc

minden nap jelentem, már szerintem tiltólistán van az emailem náluk, nem érdekli őket, most is ki kellett lépjek játékból mert 4-5000 pingem van félpercenként, már saját routert is vettem az se segített, ha valaki nem játszik csak töltöget meg netezget az észre se fogja venni ezt, mint itt a legtöbb ember, ezért mondja mindenki, hogy náluk jó...

(#112031) Protezis válasza 4Grider (#112028) üzenetére


Protezis
őstag

Nem tudom, hogy mi az OLT, de ezt már próbáltam, nem tudom pingetni a 10.0.0.1-et. Valamelyik portján figyel valami, amit tudnék monitorozni?

realyzee: nem jelentettem még, bizonyítékot gyűjtök. Legutóbb olyan 15 éve kellett ilyet csinálnom, amikor a télen bekötött mikrós net a tavasszal kizöldült fától nem működött. Azt hittem már többet ilyenre nem lesz szükség. Néhány hónapja váltottam Digire, ha ezt tudom, kétszer átgondolom.

[ Szerkesztve ]

(#112032) D-LAN|FuRioN válasza realyzee (#112023) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Ja közben játszottam vele én is. Tényleg viszi folyamatosan. Mondjuk ez sebességmérésre szvsz alkalmatlan abból a szempontból, hogy 1, külföldi 2, értelmetlen csak sebesség miatt futtatni egész nap 0-24 -ben terhelni a hálózatot. Viszont egy 100/100 körüli limittel életképes lehet egy hibadetektálásra így pingel a háttérben. Figyelni a válaszidőket , csomagveszteséget, jittert. Erre a szakadásvizsgálatra tényleg jó. Kár, hogy nem belföldi cucc ez amúgy. Azóta sem oldódott meg?

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112033) Protezis válasza Protezis (#112031) üzenetére


Protezis
őstag

Ok, végülis a traceroute az UDP 33434-at használja, azt tudom csekkolni. Működik.
Ezeket monitorozom, talán lokalizálni fogom tudni mostantól a hibát:
1. NAS -> router (IP ping)
2. NAS -> OLT (mi ez? :) ) (UDP 33434)
3. NAS -> cloudflare/google/stb. (IP ping)
4. NAS -> google (domain HTTP)

[ Szerkesztve ]

(#112034) Protezis válasza 4Grider (#112028) üzenetére


Protezis
őstag

Bocs a floodért, megtaláltam. Társasházban élek, ez az OLT akkor a lépcsőházi Digis szekrényben lehet? Köszi egyébként a tippet! :)

(#112035) adika4444 válasza Protezis (#112024) üzenetére


adika4444
addikt

Az én ZTE F668-am bridge-ben is a 192.168.1.1/24-et használja, de nincs DHCP, tehát például MikroTik-en kell egy IP az ethernet IF-re.
Az OLT nagyon leegyszerűsítve az optikai kábel túlvégén lévő első aktív eszköz.

üdv, adika4444

(#112036) realyzee válasza Protezis (#112034) üzenetére


realyzee
csendes tag

Most volt itt nálam 2 fiatal szerelő srác, megmutatták a szekrényt és azt mondták az első dolog amivel kommunikál az eszközöm az az olajosháznál az optikai kártya.
illetve, hogy a tegnapi előtti hibajegyem felment pestig, ahol állítólag rosszalkodott az egyik NAS amit újraindítottak, de úgy néz ki ettől az én gondom nem oldódott meg 100%-ban.

(#112037) D-LAN|FuRioN válasza Protezis (#112034) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

OLT nincs a lépcsőházban, ott az optikai splitter van (ott is). OLT (Optical Line Terminal) az a szolgáltató fejállomásán van.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#112038) Hellbalzer


Hellbalzer
csendes tag

Sziasztok, remélem ez a legjobb (Vagy legkevésbé off topik), ahova írhatok.

Panel lakásban optikai kábelen kapunk TV,Net,Vezetékes telefont. Amikor optikára váltott nálunk is a digi, kaptunk egy HG8147X6 routert, amire bevallom kicsit húztam a számat, mert addig egy Asus router látta el a feladatokat, de egészen elfogadtam és nem erőlködtem Digi felé, hogy fokozza le a kínai kütyüt.
Anno port forwardolás miatt jobban átnyálaztam a router beállításait, és észrevettem, a kevés interneten található angol nyelvű téma alapján jópár beállítás hiányzik belőle. Akkor egyikre se volt szükség végül, de azóta is zavar, hogy nincs pl "Network Application" fül. Főleg azért, mert a routernek van egy USB portja és örülnék,ha tudnám használni egy usb HDDt csatlakoztatva, ez pedig úgy látom ott elérhető.
Próbálkozott már bárki ezzel?

(#112039) garga01 válasza Hellbalzer (#112038) üzenetére


garga01
senior tag

Nem fog menni. Kérd át modem módba, vagy állítsd át a digi online üf kapun és használj saját routert. A tv és telefon menni fog modem módban tovább, csak a netet fogja a saját routered intézni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112040) Borisz76 válasza Hellbalzer (#112038) üzenetére


Borisz76
veterán

Digi ONT , router , switch lehetőségek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112041) Hellbalzer válasza garga01 (#112039) üzenetére


Hellbalzer
csendes tag

E miatt nem fogok új routert venni (Régiben nincs USB). Ennyit épp nem ér meg. Max ha port forward nem sikerült volna Digis huawei félével. Így viszont nem is próbálkozok tovább ezzel az USB dologgal. Köszi az infót.

Szerk: Köszi a linket Borisz76, úgy látom ez egy összeszedett infó áradat, át is olvasom

[ Szerkesztve ]

(#112042) realyzee


realyzee
csendes tag

Korábbiakhoz update Szegeddel kapcsolatban:

Volt kint ma is egy srác, azt mondja nem csak én tapasztalom, kapott bejelentést több pontjáról Szegednek a digi, annyit tudnak csinálni a szerelők, hogy kimennek, megállapítják, hogy a jelszint jó, és továbbítják a központnak a hibát. Viszont a központ visszadobja a hibát azzal, hogy a pppoe kapcsolat él, így nincs miről beszélni.

Állítólag az optikai kártyákba befutó szálak lokációtól függenek, és mivel véletlenszerű környékeken jelentkezik a hiba, így valószínűleg feljebb lesz a gond, azt mondta lehet az optika->réz jelátalakító szerveren, vagy még feljebb, de sajnos nem lát rá.

Jelenleg megy a huzavona, emberek bejelentik, szerelő kimegy, központ visszadobja, lezáródik a hibajegy, és ez ismétlődik kicsit több mint 1 hete.

(#112043) garga01 válasza realyzee (#112042) üzenetére


garga01
senior tag

Csodálatos.
Nálam is előjött a hiba saját routerrel. Most kikötöttem, de 99% hogy nem az az oka ugye, de üf szolgálat erősködött h a nélkül direktben teszteljem.
Most átaraktam router módba a ZTE-t, természetesen admin felületre belépni se lehet. Egyik páros sem jó, SN szám utolsó 6 karaktere se... Gondotlam megnézem a másik PC-nek mi az IP-je, hogy távoli asztallal átmenjek rá.
Na midnegy, ma így marad és ahogy elkezd akadnni megint hívom az üf szolgálatot, hogy felvegyék hibára, mert biztos a saját routerem rossz... :W

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112044) Protezis válasza realyzee (#112042) üzenetére


Protezis
őstag

Köszi az infót!
Az OLT monitorozásom 2 napja megy, 0 hibával. Google, Cloudflare hiba volt hétvégén, de sokkal kevesebb, mint előtte hétköznapokon. Kiváncsi vagyok, mi lesz a héten...

(#112045) Caranita


Caranita
aktív tag

Az hogyan lehetséges, hogy nálam még mindig az 5999et számlázzák Digi Nekem csomagra?
Volt egy csomó áremelés az évben.

Most fogom lemondani, remélem nem találják ki, hogy eddig rosszul számláztunk évekig, ezért itt a záró számla egy csinos összeggel:F

(#112046) DrBubo77 válasza Caranita (#112045) üzenetére


DrBubo77
addikt

Többen vagyunk ebben a csomagban.
Ott még nem volt az ÁSZF-ben az inflációkövető emelés. Bár többeket felhívott az ügyfélszolgálat, hogy egy "jobb" csomagra váltsanak.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#112047) Wazzo


Wazzo
csendes tag

Sziasztok,

Van olyan köztetek aki beadta a DIGI-ez a ,,Hálózatkiépítési kérelem ,, nyomtatványt? Mennyi idő még elkezdtek foglalkozni az üggyel? Jelenleg csak Vodafone érhető el.

(#112048) Poccc97 válasza Wazzo (#112047) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Szia,

fél utcában van csak DIGI, beadtuk a kérelmet több mint 1 éve, azóta is várjuk. :U (Más szolgáltató nincsen, BP)

(#112049) TeeJay válasza Caranita (#112045) üzenetére


TeeJay
félisten

Én is annyit fizetek továbbra is sőt már megvan a decemberi számla az is 5999-ről szól :)
Tavaly nyáron kötöttem gyorsan 1év hűséget mielőtt nekiláttak emelni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#112050) Mate válasza realyzee (#112042) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi az az optika->réz jelátalakító szerver FTTH hálózat esetén? Vagy nálad invitel van még?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.