Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) k.soma válasza Dot (#7500) üzenetére


k.soma
senior tag

Megerősíthetem, hogy tényleg annyit szolgáltatnak amennyit fizetsz :) A szakadások pedig nagyrészt a router hibájából vannak.

Szerk.: Budapest XX.kerület

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#7502) szabjan


szabjan
tag

Wifi-t kiiktatam a 642-esen.
Így sikerült kicsit a 2 -es mikrotorrenttel feléleszteni a technikát. Igaz csak kábelezve mennek így a gépek.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#7503) szn0rbi


szn0rbi
csendes tag

sziasztok!

segitséget szeretnék kérni! 1 éve van diginetem tökéletesen meg vagyok vele elégedve viszont most vettem egy routert és egyszerűen szar az egész.. pontosabban működik tökéletesen de a router kb óránként bontja a kapcsolatot kb 10 másodpercre majd újra tárcsáz és megy tovább kb 1 óráig és bontja megint... mi lehet a gáz? ha a gépbe dugom a netet közvetlenül akkor semmi baj nincs tökéletesen megy. a router beállítások tuti hogy jó.. a router TP-Link TL-R402M... olcsó volt 3000 ft... szerintem ez itt a gáz.. szerintetek? ha a router a szar márpedig kajak arra tippelek mert még a net is lassú kb 2 mb-al lassabban töltök le mint ha közvetlenül a gépbe dugnám a kábelt :W milyen routert ajánlotok? nemérdekel mennyibe kerül csak mondjatok már egy olyan routert amivel működik tökéletesen a diginet... köszönöm előre is :R

(#7504) McLaca válasza szn0rbi (#7503) üzenetére


McLaca
őstag

Linksys WRT 320N

Többen használják a topicban, és nem panaszkodnak.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7505) wwenigma válasza szn0rbi (#7503) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

TP Link TL-WR1043ND

80/25M röccenés mentesen megy vele, okositható kis kütyü NAS-ra, torrentre, akarmire. Iponban 12,5e, gigabites LAN/WAN illetve N-es wifi.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7506) prisz válasza szn0rbi (#7503) üzenetére


prisz
aktív tag

Szerintem hagyd ki a TP-Linket, nem minden helyen működnek tökéletesen, mint ahogy nálam sem. :N Sajna állandóan szakadt. Én is a linksys-t ajánlanám, azzal nekem sem szakad, betonstabil. :K Persze ez csak a saját tapasztalati véleményem...

(#7507) wwenigma válasza prisz (#7506) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

User error.... ráadásul az ajanlott router egy 10e-rel több píz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7508) tony70 válasza prisz (#7506) üzenetére


tony70
tag

A te routered gigabites? Milyen típusok csak,hogy tudjuk milyet érdemes venni!
Azért inkább Gigabites routert érdemes venni, hogy neakadjon ki a sebességtől!

[ Szerkesztve ]

(#7509) IgnisFatuus válasza McLaca (#7504) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nos nekem éppen múlt héten szállt el egy ilyen routerem (folyamatosan újraindult) úgyhogy hozzáraktam egy kicsit, és D-link DIR-825-ös lett helyette.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#7510) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Lenne egy kérdésem is a Digi használókhoz:
Az igényléstől számítva mennyi idő alatt kötik be kb. a netet? (próbálom csökkenteni a dupla szolgáltatás igénybevételét váltáskor :) )

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#7511) k.soma válasza IgnisFatuus (#7510) üzenetére


k.soma
senior tag

Nekünk a megkötéstkor 1 hetet mondtak. A szerződésben 1 hónap van írva. 2 héten belül kijöttek. De ez változó amúgy.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#7512) szabjan válasza IgnisFatuus (#7510) üzenetére


szabjan
tag

Pénteken volt kötés, rákövetkező péntek hívtak, hogy kedden jönnek bekötni.Másfél hét durván. /Százhalombatta/

a vizesember

(#7513) McLaca válasza IgnisFatuus (#7509) üzenetére


McLaca
őstag

Nade meghibásodni bármely router képes... Itt arról van szó, hogy van olyan router, ami műszakilag hibátlan létére sem bír el a digivel.

A bekötéshez: addig ne mondd fel a meglévő szolgáltatást, amíg nem kötötték be a digit. Legtöbb szolgáltatónál 8-30 nap közötti a felmondás, azt a max. egy hónapot megéri ráhagyni.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7514) IgnisFatuus válasza McLaca (#7513) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Köszi az infót mindenkinek!
Az UPC-nél 8 nap a felmondási idő, 31.-én lejár a hűség, így asszem jövőhét közepe magasságában megigénylem a Digit.
Fura, hogy van router ami nem bír el 30-50Mbittel, eleddig én ezt nem tapasztaltam, maximum azt, hogy a wlan nem bírja a sokszálú letöltést.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#7515) McLaca válasza IgnisFatuus (#7514) üzenetére


McLaca
őstag

Alapvetően a problémát az okozza, hogy ezt a sebességet PPPoE-n kell produkálni, és ez lényegesen erőforrásigényesebb, mint egy mezei kábelnet.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7516) IgnisFatuus válasza McLaca (#7515) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Hmmm..
Remélem a DIR-825 elbírja...

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#7517) kali válasza IgnisFatuus (#7516) üzenetére


kali
legenda

az bőven!

(#7518) LeGo89


LeGo89
csendes tag

Hali all!!Nekem is belett kötve végül a 30/20 BASENet,,,nemrossz,,bár torrenteknél ha nncs elég peer akkor bizony nem seedel nagyon,,bár ez más netnél is igy van sokszor....mivel attól is függ h milyen nettel kapcsolódnak rá stb...nahmost a gondom az hogy nemtom milyen routert vegyek,,mert már belett kábelezve,,deh a kis pocket routerem nem birja a terhelést,,,ez azt takarja hogy jóesetben 20-23 megát enged át,,feltöltése még gyatrább,,,ismerősöm D-Link DIR300at ajánlja,,neki T_Homeon pöccre átviszi a 25/12es netet,,,meg olvastam már másnál is hogy ez a router birja még a 60mbitet is,,ti mit gondoltok,,nincs sok lém,,és a az asus wl530g-v2őt cserélném le,,,ez sajna már feladja neki a leckét!!

(#7519) Viktor77 válasza LeGo89 (#7518) üzenetére


Viktor77
titán

"torrenteknél ha nncs elég peer akkor bizony nem seedel nagyon,,bár ez más netnél is igy van sokszor."

Talán mert ehhez köze nincs a netednek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7520) szvl


szvl
tag

Nagy örömömre bekötötték a Digit hozzánk is:

Megszenvedtek a srácok, 3 órán át szívtak. Második voltam a házban és kiderült, hogy az előző csapat, aki a hálózatot építette elszúrta a feljövő kábelt (összekeverte a szálakat). Ezen kívűl a házban elhelyezett 4 switch közül 3 hibás volt (amelyek egyébként használtan érkeztek a frissen kiépítendő Digi hálózathoz).

(#7521) KTTech


KTTech
veterán

Én is csatlakozok a Digis előfizetők táborához :) Mától él elvileg a net, de csak vasárnap fogom tudni kipróbálni (akkor költözök át az új lakásba), 80/25-öst választottam, remélem a Mikrotik RB450G elbír vele :D (a kis 680MHz-es procijával és 256MB RAM-jával, 512MB flash-el, természetesen minden portja gigabit)...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7522) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!

Tegnap bekötötték hozzánk is a Digi 20/10-es netet, speedtest.net szerint meg is van a sebesség, viszont ha indítok egy FTP servert, akkor ha a másik fél total commanderrel tölt le tőlem, akkor 150kb/s-el húzza tőlem a cuccot, vagy ha én töltök fel ftp re akkor is max 200körül megy!Több ftp server és kliens is ki van próbálva!
Ez mitől lehet?

(#7523) Kyr0s válasza likeaRAINBOW (#7522) üzenetére


Kyr0s
csendes tag

A múlt héten ezt hittem, hogy agybajt kapok... Kecskemét, belváros: az utca egyik fele bekábelezve, 80 megás net símán megy, a másik fele(ahol lakunk) természetesen NYÁR VÉGÉRE lett beígérve...

Hol itt az ésszerűség?

Most ki kellene valamit találni arra a 3 hónapra, amíg bekábelezik a házakat... Május 31-én jár le a Fibernetes szerződésem és többé soha nem akarok velük üzletet kötni...

Valami ötlet?

(#7524) killbull válasza Kyr0s (#7523) üzenetére


killbull
aktív tag

Azt beszélik a Digi megveszi vagy megvette a Fibernetet, nem tudom biztosra.Pr Telecomnál már ez megvolt.Mi automatikusan Digisek lettünk, üzletkötő is volt.Csak azt nem értem hogy ha semmi kábel nincs házban akkor hogy fogják 1 hónap alatt bekábelezni meg még be is indítani a hálózatot mikor ez pl: T Homenál min 4 hét.

Kecskeméten lakok én is!

[ Szerkesztve ]

(#7525) Kyr0s válasza killbull (#7524) üzenetére


Kyr0s
csendes tag

Nyár végére ígérték a dolgot, bár szívesen fogadnám már ma a digis üzletkötőt :)

Nem mindegy, hogy 5000Ft egy év hűséggel 6/1Mbit, vagy 2500Ft akár hűség nélkül is a 20/10Mbit...

Ha már bekebelezte volna a Digi a Fibernetet... táncolnék örömömben :DD

(#7526) szvl válasza killbull (#7524) üzenetére


szvl
tag

Nálunk 64 lakásos panelben ez egy hónap alatt lezajlott:
1. hét: fúrás-faragás a lépcsőházban. Csütörtökre a kábelcsatorna ott volt minden bejáratnál.
2. hét: magának a kábeleknek a bezúzása a kábelcsatornákba, a hét vége fele bekerültek a dobozokba is az erősítők, switch-ek
3. hét: megjelent az üzletötő, lehetett szerződni
4. hét: bekötés a lakásokban

Szóval feszített tempóban megvalósítható ez 2 hét alatt is, nálunk 4 hétig tartott.

(#7527) killbull válasza szvl (#7526) üzenetére


killbull
aktív tag

Jó én csak azért mondom mert szerintem nem úgy meg hogy behúzogatjuk aztán semmi tesztelés már lehet is használni.Én a 4 hetet arra írtam hogy T Homenál csak a tesztelés 4 hét.

[ Szerkesztve ]

(#7528) szvl válasza killbull (#7527) üzenetére


szvl
tag

Pedig pont úgy megy. Nuku tesztelés.
Ahogy ma már megírtam nálunk pl. én voltam a második akinek bekötték a netet. Miután elvileg megtörtént a bekötés a lakásban 3 órán keresztül szívtak a szerelők, hogy miért nem csatlakozik a gép a digi hálózatára. Ezalatt derült ki, hogy a házba beszerelt 4 switch-ből 3 nem működött!!!! és egy olyan UTP kábel toldásakor cseréltők össze a szálakat, amely 16 lakás net kapcsolatát kellett volna kiszolgálja!!!

Hát, ha lett volna bármilyen tesztelés ezek a hibák csak kiderültek volna... :O

(#7529) Kyr0s válasza szvl (#7528) üzenetére


Kyr0s
csendes tag

Van egy rendszergizda barátom, egy kecskeméti pici wireless netszolgáltatónál dolgozott.
A szerelőket sokszor kellett instruálni, hogy mikor melyik gombot nyomják meg...

Persze ha valami nem megy, akkor az nem csak a szerelők hibája.. nagyrészt inkább a hardver adja be a kulcsot.

Ez a négy hetes dolog érdekes, köszi a tájékoztatást. Nem tudtam, hogy ez hogyan megy...

(#7530) killbull válasza Kyr0s (#7529) üzenetére


killbull
aktív tag

Akkor értem miért ilyen olcsó a digi. :DDD

(#7531) szvl válasza killbull (#7530) üzenetére


szvl
tag

Igen, nekem is pont az volt az érzésem, hogy fapados társaság, ami a legjobb ár/teljesítmény elérésére hajt.

(#7532) g0dl


g0dl
addikt

Sziasztok!

Rubicom budapesti átvétele révén leszek digis. Megmondanátok, hogy a digi számláján a TV díja , elkülöníthető-e a NET díjától? (vagy az internet utalványos játékot kell játszani) Azért érdekes, mert így ki tudom fizettetni a munkáltatóval.

(#7533) LeGo89


LeGo89
csendes tag

ELméletileg igen,,,mivel énis igy kértem..és azt mondták különitve jön!

(#7534) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, ma kötötték be a Digi-sek a netemet. 80mbit, elég durva :)
meg tudnátok mondani, hogy kell az Outlook-ot beállítani a levelezésre?
köszi

(#7535) Calogero válasza ProdyG (#7534) üzenetére


Calogero
addikt

(#7536) ProdyG válasza Calogero (#7535) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi, holnap felhívom őket, mert nem tudom mi a digis mail címem.

(#7537) szvl válasza szvl (#7528) üzenetére


szvl
tag

A bohózat tovább folytatódott. Mire hazaértem elment a net. Bejelentettem, kiderült, hogy kicserélték azt a hibás switch-et, amibe engem kell bedugjanak egy működőre. De ez sem működött olyan nagyon jól, hiszen nem volt net. Szerencsére csak a konfigurálása volt hibás, azt megoldották távolról pár óra alatt.

Most van net és remélem, hogy a hibákat letudtam pár évre...

(#7538) szvl


szvl
tag

Segítsetek kérlek. Melyiket érdemes a routeren választanom:

Connect on Demand: Max Idle Time ??? Minute
vagy
Keep Alive: Redial Period ??? Second ?

(#7539) TIT


TIT
veterán

Ilyet ad a digi a nethez mindenképp?
http://www.kekvill.hu/images/320X240/Cat5velos.jpg

(#7540) szabjan válasza szvl (#7538) üzenetére


szabjan
tag

Nálam a TP-Link-en a Connect on Demand megy 0 időre állítva. Így elvileg folyamatos a net.

a vizesember

(#7541) Atapi válasza TIT (#7539) üzenetére


Atapi
senior tag

ilyet semmiképpen nem ad. ha rendelsz telefont is, akkor kapsz valahova egy (falon kívüli) aljzatot, ami egy telefon + egy lan aljazoz tartalmaz. ha csak netet rendelsz, akkor pedig kapsz a kábel végére egy csatlakozot, 'oszt jónapot.

(#7542) szabjan


szabjan
tag

Beruháztam ma egy 1043-ra. Kíváncsi leszek mit tud a digivel.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#7543) kali válasza szabjan (#7542) üzenetére


kali
legenda

a maximumot! :DD

(#7544) TIT válasza Atapi (#7541) üzenetére


TIT
veterán

Ok köszi szépen :C

(#7545) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Hozzánk elvileg heteken belül bekötik a digit. 80/25-ös net lesz. Szeretném megkérdezni, hogy mennyire stabilan tudják tartani azt a 80/25-öt. Másik kérdésem, hogy hány kábel jön a lakásba? Mert lesz kábeltévé és telefon is. Illetve igaz -e az, hogy a társasház tetejére szerelnek fel egy parabolát.

A választ előre is köszönöm!

(#7546) szvl válasza petrusz82 (#7545) üzenetére


szvl
tag

Ha visszaolvasol egy keveset láthatod, hogy általában tudja a megrendelt sebességet, feltéve, hogy a modemed és hálókártyád is gigabites és UTP kábellel használod, nem wifi-n keresztül.

Egy UTP kábel jön be a lakásba a net-nek. Ha rendelsz telefont is, akkor abból ágaztatnak le 2 szálat a telefonhoz.

Ha rendelsz tv-t, akkor bekön még egy koax kábel is.

Parabolát nem tesznek a ház tetejére, hiszen nálatok elérhető a kábeles Digi, minek akkor parabolával szórakozni? Parabolát oda tesznek, ahol tányéros tévét kötnek be, mert nem ért el odáig a Digi kábele.

(#7547) kali válasza szvl (#7546) üzenetére


kali
legenda

wifi hálózaton is átmegy a 80/25 megabit/sec, csak megfelelő eszközök, és ideális környezet kell!

(#7548) TIT


TIT
veterán

Ha sima kábeltv-t kérek akkor is kell set top box?

(#7549) szvl válasza TIT (#7548) üzenetére


szvl
tag

Nem.

(#7550) szvl válasza kali (#7547) üzenetére


szvl
tag

Persze, légüres térben a Hold túlsó oldalán leárnyékolva a földi zavaró körülményektől :D
Csak oda még nem ért el a Digi optikája :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.