Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) bl4ze válasza D@niel (#60990) üzenetére


bl4ze
veterán

Xiaomi 3G, az az 1000-res router.
Azt vedd, itthon nem, kint tudod megvenni, vagy itthon csak "kéz alól".

Legolcsóbb itt : [link]

EU adapter nélkül, ha az lenne : [link]

.:. bl4ze .:.

(#61002) D@niel válasza DonMaster (#61000) üzenetére


D@niel
addikt

tp link tl-wr841n ez van
nem kapcsolom vissza, át gondoltam, útban lenne, és nem tudnám szépen megoldani
itt hagytak nekem tegnap fali ragasztót, azt már az új routerre fogom felhasználni, ami a d-link lesz amit korábban linkeltem, a digis ügyintéző is azt használja, 4-500 mega ha jön wifin az nekem elég

a többi eszköz, telefon, másik, régebbi laptop akkor 100 megát tud beengedni?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#61003) sugarforce válasza DonMaster (#60997) üzenetére


sugarforce
őstag

A laptop mozgatasa elethelyzettol, szokastol is fugg. En sokat hurcibalom osszevissza a laptopot mukodes kozben, nem 2 meteres korzetben. Persze nem toltogetek le kozben, arra ott a nas, viszont pont a sebesseg miatt csereltem le ac-s kartyara a benne levo n-eset, igy mar kello sebessegem van barmilyen esetre, meg ha kozvetlen a laptopra kene letoltenem valami olyat, ami nem varhat, vagy epp a 29.edjere nezem a speedtestet(najo azt nem szoktam :DD ). Egyebkent ha valakinek ilyen fontos a sebesseg, akkor kabelezzen, egyetertek. Vagy legalabb egy ac-s kartyat routerrel.

(#61004) DonMaster válasza D@niel (#61002) üzenetére


DonMaster
addikt

100-as wan portja van

nagyon leforditva 100mbits jön befelé
hiába tud belsö hálon 300mbits-et 100nál nem lesz több,
bejön 100 kifelé nem meehtt 100nál több. link

nem fog 400-500 menni wifi-n o istenem hogy nem leeht felfogni 11e ft-os routerel és alap ac kártyával nem fog 400-500mbits menni wifi-n miért nehéz ezt felfogni , de persze ved emg mikor jobbat ajánlottunk a xia...-ban ved a d-link et majd gyre utána reklamálni hogy evvel sincs 200-nál több mbps.
milyen a pontos vevö tehát laptopod pc-d tipusa és milyen wifi kártya van benne pontosan, utána többet tudunk segiteni hogy mennyi lesz a max akár avvala dlink-el deén a 200-nál többet nem adom meg de a 400-500 garantáltan nem lesz meg ez 100%-ig kijelentem most láthatalanban.

sugarforce
persze ebben egyet rétek hgoy függ az élethelyzettöl de azért tesem sétálsz jobbra balra laptopal a kezedben letöltésközben ahgoy irod is, ac-s rendben van de ahoz normális ac router is kell , nah mindegy de azt hogy ha kell a sebesség miért nem lehet kábelle megoldani nem fogom megérteni.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61005) sugarforce válasza D@niel (#61002) üzenetére


sugarforce
őstag

400-500 wifin?? Hat ehhez azert eleg sok mindennek klappolnia kell, a wifi nem egzakt.

(#61006) D@niel válasza DonMaster (#61004) üzenetére


D@niel
addikt

akkor te melyiket mondod? én ebbe belegabalyodtam, mondom nem értek hozzá, fene se gondolta
TP-Link Archer C5 mehet? rá huawei-re, és jön is a gépemre a 4-500?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#61007) DonMaster válasza sugarforce (#61005) üzenetére


DonMaster
addikt

hagyd 1 valamire totál rájöttem totálisan laikus , más szoval totál nem ért hozzá, vakegér leirta mit tud a router amit linkelt a xia.. a gynegébb erre válasz hgoy kell beállitani, itt egy facepalm ,
hiába észérvekkel nem tudunk rá ahtni én ugy vettem észre hiába irom hogy nem lesz jo, csak azért is, de az ö pénze ha nem fogadja el mások tanácsát ugy hgoy ö kérte ki az az ö dolga, max tanulopénznek jo lesz , majd vesz egy 3.fajta routert amit mi ajánlunk amin jo lesz a sebessége vagy a végén eljut oda és leszarja és vesz egy utp-t és a probléma megoldva.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61008) sugarforce válasza D@niel (#61006) üzenetére


sugarforce
őstag

Az mar router szinten okes lehet, de ehhez kell megfelelol ac-s kartya a gepedbe, ami kepes erre a sebessegre nem csak papiron es meg ezen kivul a kozeg is fontos, hany fal tavolsag van a router es a gep kozott, mennyi egyeb wifi van a kornyeken stb. stb. Ezeket mind vizsgalni kell.

(#61009) DonMaster válasza D@niel (#61006) üzenetére


DonMaster
addikt

a c5 egyel jobb választás nekem wdr4300-am van igaz az nem ac-s de én kábelen ahsználom wifi tv teloknak böven elég 150-et megy laptopomon is, kábelen 940-1200 körül
c5 elvileg hasonlo de AC-s ami jobb.
viszont továbbra is kérdezem milyen wifi vevöd van tehtá a laptopodban milyen wifi kártya van pontosan,
2,4ghz-es 5ghz-es? n-es vagy ac-s? és azon belül is miylen sebességre képes tehát kéne a pontos tipusa akkor kikeresme ezeket és emg tudom neked pontosan mondani hogy mi az ami maximum elérhetö sebesség,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61010) D@niel válasza DonMaster (#61009) üzenetére


D@niel
addikt

ezaz, hogy előzőleg írtam a laptop típusát (acer f5-573g-56w9), ezt nem vetted észre, nem kell lehurrogni mert azt hittem nem lesz fennakadás, azon vagyok, hogy megkérdezzelek titeket, leírjak mindent amit tudok és jó döntést hozzak, a saját lehetőségeim-igényeim függvényében
azaz nem fogok rosszul aludni, ha nem jön 50-el a letöltés, csak örülnék, hogy ha már fejlesztés volt, érezhető is legyen a dolog

@sugarforce: egy vékony fal van a router és a gép között ahol a legtöbbet használom, max térerő van, ill. 10 wifi-jelet látok egyszerre

mondom nem gond, ha nem lesz meg az az eredmény amit én szerettem volna, 15 a plafon, ezt rászánom és nekem elég lesz

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#61011) DonMaster válasza D@niel (#61010) üzenetére


DonMaster
addikt

- 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi
- 2.4 GHz és 5 GHz
- 1x1 MU-MIMO technológia

bocs vissza keresve nem találtam pontosan,.

elvielg a fent leirt wifi specifikácio van, amit az acer ir erre a tipus-ra.
5ghz ac-s viszont 1x1

ha eza tipus QCA9377 akkor 433mbps elvileg a plafon.
de mivel drága acer nem képes leirni igy ez csak találgatás tehát ha ez van akkor 200-as lehet de max 250 annál több nem, ez is rövid távon jol beállitot wifi-vel, mesze a routertöl a 200-sem biztos.

intel/atheros-al szerelték de ezt kideriteni max tetudod vezérlöpult számitogép fülénél hogy a wifi-nél mit ir intel vagy atheros, de a fent leirt dolgok attol még álnak a 200-250mbits max

ha téynelg egy vékony fal ál akkor furo 5m-es utp összeköt és probléma megoldva, ha nem máskálsz vele, ennél olcsobb meg oldás nincs 1-2e ft a kábel furo cska van vagy tudsz 1 furásra kölcsön kérni,
[link]

wifi -nél a kettöböl melyiket telepitetted az intelt vagy az atheros-t

és bocsi nem vagy lehurogra nem találtam azt a hsz-edet.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61012) D@niel válasza DonMaster (#61011) üzenetére


D@niel
addikt

qualcomm atheros qca9377 van benne, eszközkezelőben néztem

sajnos nem megoldható a fúrás a kábel miatt, tudom az lenne a legjobb megoldás, de egyéb okok miatt nem kivitelezhető a kábelezés
nem gond ha nem kapja meg a gép a csutka sebességet

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#61013) DonMaster válasza D@niel (#61012) üzenetére


DonMaster
addikt

[link]köszi
hivatalos oldal szerint 433mbps a maximum, ami laboratoriumi körülményekkor érhetö el
tehát a 200-250mbps-es állitásom ál továbbra is.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61014) DonMaster válasza D@niel (#61012) üzenetére


DonMaster
addikt

nem akrok ebben nagyon bele menni mivel semmi közöm de nem tudom megérteni, talán nem sajáta ház? bérlakás? 1 furástol enm fog összedölni a ház , föleg ha vékony fal akkro nem is fö fal, nem rétem mi lehet az akadálya de komolyan, nah mindegy te dolgod.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61015) Vakegérke válasza DonMaster (#61000) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bocs, semmi...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61016) #29810560 válasza D@niel (#61010) üzenetére


#29810560
törölt tag

A legjobb lesz a Te számodra is és a többiek számára is, ha átfáradsz a Milyen routert? topikba! ;)

... mert, ez a téma erősen oda tartozik. Ugyanis semmi köze a DIGI Internet szolgáltatásához a router kiválasztásának, csupán csak annyi, hogy egy Gigabites Internet szolgáltatást kell kiszolgálnia a routernek, amit vásárolni szeretnél. ;)

Illetve annyi mégis ebbe a topikba tartozik, hogy amikor megérkezik az áhított router, kérd át BRIDGE módba az ONT-t és a PPPoE-t a zsír új routereden állítsd be! :K

[ Szerkesztve ]

(#61017) TeeJay


TeeJay
félisten

jó sokat szívhatnak a DIGI szerelők a sebesség gond bejelentések miatt
aminél szerintem 80% user hiba miatt van
gyenge gép, tré router, wifin mérte, rotty kábel, f*s windows, valami kémprogram vagy csilivili ismeretlen tűzfal ami mindent megfog, netalán gáz wifi/LAN driver satöbbi

aztán kiviszik a bika laptopot rátolják és hoppá megvan a sebesség
lehet jobb lett volna DIGI-nek mégis 2 csomagot hagyni
200/100 és 1000/200-at aztán a mazsoláknak elég a kisebb akinek meg kell a nagy az tegyen alá olyan gépet meg routert amivel ki tudja használni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61018) djsilas válasza D@niel (#61002) üzenetére


djsilas
tag

Nem akarlak elkeseriteni, de 500Mbit WiFin az melyebben zsebbe nyulos tortenet lesz. Elso (es bevallom feluletes) ranezesre a laptopoddal es a kinezett Dlinkkel inkabb a felere, 250Mbit kornyekere saccolnek. Persze nem mindegy, hogy fel meterre van a router vagy 2 szobaval arrebb, de egyebkent van erre jobb topic, ahol talan tobbet tudnak ebben segiteni.

(#61019) Vakegérke válasza TeeJay (#61017) üzenetére


Vakegérke
veterán

Maradjunk annyiban, hogy az indokolatlan kiszállást megfizettetik. :K

Ami azt illeti, nekem a 100/100 is elég, a 200/100 bőven jó lenne, de ha már rám erőszakolják az ezrest, engedek a gyengéd erőszaknak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61020) TeeJay válasza Vakegérke (#61019) üzenetére


TeeJay
félisten

kifizettetik csak addig is kiesik kitudja hány szerelő a bekötésből...
ha az összes ember FTTH-t kötne be jóval hamarabb végeznének
a románok csak a lépcsőházi dobozokig építik ki ha jól tudom, a rákötést már a magyarok fogják akik a lakásba is mennek majd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61021) DonMaster válasza Vakegérke (#61019) üzenetére


DonMaster
addikt

lehetne kicsitt több is a user fail-ek miatti kiszálási dij, mert ha szar az rendben javitani kell, de ha user bénázik akkro legalább fizesse emg szerintem reállis az netto 5000 lenne kiszálási dijnak ha fölöslegesen jöttek ki mert minden jo csak a user beállitása szar.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61022) leviske


leviske
veterán

Sziasztok! Találkoztatok már olyannal, hogy miután beléptek a DIGI oldalán az ügyfélkapun, amint a szerződésszámotokra kattintotok "túl sok átirányításra" hivatkozva kidob? Online szoktam befizetni, így elég kellemetlen, hogy lassan 2 hete nem enged be az előfizetésemhez.

Illetve aki szokott Overwatch-al játszani, az érzékelt jelentős ping növekedést az elmúlt 1-2 hónapban?

(#61023) DonMaster válasza leviske (#61022) üzenetére


DonMaster
addikt

én olyannal hogy elvan emntva a belépési és rányomok és enm fogadja el majd utána mikor kiirta hgoy rosz akkor ugyszint a mentet bevan irva rányom hogy belépés és akkro belép bár ez inkább haosnlo de nem ugyan az, hivd fel öket és mond nekik mi a hiba hátha tudnak segiteni, vagy másik böngészö bár ök többet fognak tudni mondani az tuti.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#61024) sfdrakex válasza leviske (#61022) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Firefoxban nekem is ilyen IEvel jó.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61025) Joe123 válasza leviske (#61022) üzenetére


Joe123
aktív tag

Nekem ugyanezt csinálta, cookie törlés, böngésző restart és jó lett.

(#61026) kasza blanka válasza Attila 1 (#60861) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Igaz. Se Mentavill kismegszakítókat :D

Ráadásul ilyen új szerelésnél kötelező lenne egy fi-relé.

Üdv!

Próbáltam visszaolvasni, de szerintem egyszerűbb lenne, ha valaki tájékozott röviden összefoglalnál mi várható, mikor jönnek a következő 1-2 hétben FTTH-ra alakítani a meglévő hálózatot.

Most a legtávolabbi szobába jön be az UTP (kb 10m), ott a Router, és onnan megy kábel egy másik szobába, meg egy az abban a szobában lévő gépben. Máshol csak WIFI.

Be fognak nekem húzni 10m optikai kábelt, hogy a szobába tegyék az ONT-t, vagy az mindenképpen valahol ott lesz, ahol bejön a kábel a lakásba, és onnan megy a meglévő UTP ahogy eddig?

Olvastam a konnektor mizériáról is - erről előzőleg szólnak, hogy intézzek oda áramellátást, vagy kijön a szerelő, felteszi az eszközt, oszt jónapot, majd intéz oda a tulaj maga amikor/ahogy tud/akar, vagy megnézi, hol az első olyan alkalmas hely az eszköznek, ahol az áramellátás biztosított, oda teszik - tulajjal egyeztetve - és behúznak odáig optikai kábelt?

Amúgy nem lenne nagy gond az ajtóhoz közel, meg tudom oldani még az áramellátást is, csak akkor jobb előre úgy készülni, ezért szeretném tudni.

Köszi

(#61027) Intruder2k5 válasza kasza blanka (#61026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Oda húzzák az optikai kábelt, ahova Te akarod. Hozzám az utcáról ~70 métert húztak be. Kipróbálatlanul nem fogják otthagyni, tehát áramellátás nélküli helyre egész biztosan nem szerelik fel.

(#61028) rosszcsont88


rosszcsont88
tag

sziasztok mi a helyzet EPON hálózattal? akik rajta vannak az is kap majd FTTH vonalat ?

(#61029) TeeJay válasza rosszcsont88 (#61028) üzenetére


TeeJay
félisten

az EPON már FTTH csak régebbi szabvány
úgy tudom próbálkozás volt csak de hamar befürödtek vele így maradt a GPON és azt a pár helyet ami EPON-ra lett kiépítve végül átépítették GPON-ra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61030) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Jártam bent a Digi XV. kerületi ügyfélszolgálatán, amit nemrég újítottak fel. Az első dolog amiben majdnem elestem, az a mobilos pult, ami még tök üres. (lassan, de biztosan lesz valami a digimobilból, ha már a telefonokat bemutató pult elkészült). Az ezres net miatt mentem, ha már kész a házban. Na igen kész, de még nincs beélesítve. Megkérdeztem, hogy lesz ennek a kötése, hiszen pár hónapja kötöttek nálam, egy halom kábelt behúzattam (fizettem ki) stb.. Azt mondta az ügyintéző hölgy, kapok egy cuccot, ami mindenféleképp kell, hiába nincs tv-m, telefonom. Ehhez meg kell oldanom, hogy valami konnektor legyen a közelében. Kb. ennyit tudtam elintézni, várhatom az üzletkötőt. :D

(#61031) sz4zs


sz4zs
csendes újonc

Sziasztok!

DIGINet 1000 FTTH technológiával [https://digi.hu/ajanlat/internet/lan] internetbekötéssel kapcsolatban szeretnék érdeklődni tőletek!

Azt már eldöntöttem, hogy az említett DIGINet 1000 FTTH technológiával [https://digi.hu/ajanlat/internet/lan] internetet köttetem be.
Azt is eldöntöttem, hogy TP-LINK Archer C5400 Routert [https://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_Archer-C5400.html] fogok vásárolni.

További pár szükséges információ:
Amit még tudni érdemes a kérdésemmel kapcsolatban, hogy felújítandó panel lakásról van szó, mindent cseréltetni fogok, kábelcsatornás laminált padló szegély lesz lerakva a 3 szobában (elvileg 8 UTP kábel is elfér benne), a falakat vésem, ha kell, illetve szerintem álmennyezetet is fogok csináltatni, így a kábelek afelett is mehetnek.
Ahogy mondták, az internetet a főbejárati ajtónál fogják behúzni, onnan van egy hosszabb folyosó, a főbejárati ajtóval szemben kezdődik az egyik szoba ajtaja, majd mellette jobbra következik a másik 2.
Úgy szeretném, hogy behúzatom az internetet a főbejárati ajtóval szembeni szobába, ott lesz az említett TP-LINK Archer C5400 Router [https://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_Archer-C5400.html], a router 4 LAN portjából szeretnék 2 db UTP kábellel 1-1 fali aljzatot az adott szobába, illetve 1-1 fali aljzatot a másik 2 szobába is vezetni.
A célom az lenne, hogy ésszerűen úgy kábelezzem a lakást, hogy az elkövetkező években ne kelljen hozzányúlni, és minden ésszerű legyen! :)

Amik miatt kikérném a hozzáértők véleményét azok az alábbiak lennének:
1. Jól vélem, hogy CAT.6-os kábelre és CAT.6-os UTP RJ45 csatlakozókra, valamint CAT.6-os RJ45 fali aljzatokra lesz szükségem? Olvastam, hogy már van CAT7-es és CAT8-as is, de ugye azok jóval drágábbak is, és felesleges azokra beruháznom?
2. Ugye jól láttam, hogy a legtöbb RJ45 fali aljzat 2 portos, tehát egy UTP kábelt vezetek bele a routertől a falban, majd mint egy switch, 2 hálózati eszköz egyidejű fogadására képes? Esetleg léteznek több portos RJ45 fali aljzatok is?
3. Tudnátok nekem ár/minőség figyelembe vételével olyan termékeket (kábel, UTP RJ45 csatlakozó, RJ45 fali aljzat) linkelni, melyek megvásárlása lenne számomra a legésszerűbb?
4. Ugye, ha még veszek egy TP-LINK TL-SG1008D Switchet [https://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-4763_TL-SG1008D.html] is, melyet majd az egyik RJ45 fali aljzattal kötök össze, akkor az nem kavar be a hálózatba, minden tökéletesen fog működni?

5. Bár TV előfizetést most nem szeretnék, a jövőre nézve, ha majd mégis kérnék mellé a későbbiek folyamán, jelenleg milyen + kábelezést kellene kiviteleznem?

Jelenleg az alábbi termékeket néztem ki, de várok hozzáértő segítséget azoktól, kik nálam jártasabbak a témában!
* Kábel: S-FTP kábel CAT.7A fali, Belden 1886ENH, halogénmentes [http://www.wireless-bolt.hu/45671-s-ftp-halozati-kabel/659273-s-ftp-kabel-cat-7a-fali-belden-1886enh-halogenmentes]
* UTP RJ45 csatlakozó: UTP csatlakozó CAT.6 fali kábelhez [http://www.wireless-bolt.hu/45607-utp-csatlakozo/657091-utp-csatlakozo-cat-6-fali-kabelhez]
* UTP RJ45 törésgátló: RJ45 törésgátló CAT.6 [http://www.wireless-bolt.hu/32851-rj45-utp-ftp-halozati-csatlakozo/657092-rj45-toresgatlo-cat-6]
* RJ45 fali aljzat: FTP fali aljzat CAT.6, dupla [http://www.wireless-bolt.hu/32851-rj45-utp-ftp-halozati-csatlakozo/659129-ftp-fali-aljzat-cat-6-dupla]

A segítő válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv.

(#61032) kasza blanka válasza Intruder2k5 (#61027) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Köszi!

És az optikai kábel mennyire kényes a mechanikai sérülésre? Mehet az is ajtótokon meg fal mellett a szőnyegen, mint az UTP? Vagy inkább mókoljak már most egy kismegszakítóba kötött, eldugott hosszabbítót/dugaljat(nem süllyesztett) a bejárati ajtó közelébe? Vagy nyugodtan tekereghet ott a szobában az optikai kábel is, még ha néha rá is tolom a kanapét? :)

(#61033) MasterMark válasza sz4zs (#61031) üzenetére


MasterMark
titán

A fali ajzatban nincs switch! A két portoshoz két kábel kell.

A switch szinte teljesen transzparens. Otthoni körülmények között semmibe nem “kavar be”.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#61034) Intruder2k5 válasza kasza blanka (#61032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyan van mellette egy acél merevítőszál, de ettől az üveg még üveg marad, ajtót rácsukni, kanapét rátolni nem kellene.

(#61035) sugarforce válasza sz4zs (#61031) üzenetére


sugarforce
őstag

1. Alapvetően felesleges, cat 6 vagy akár cat6a több mint elég lesz a jövőre nézve is.
2. A többportos fali aljzat nem funkcionál switchként, ezt neked kell majd a kábel másik végén megoldani.
3. Én olyat választanék ami illik majd a kapcsolókhoz és a konnektorokhoz, legrand pl. De ahogy látom Te pl külső, nem falba süllyesztett aljzatot linkeltél. Ha már teljes felújítás, vésés faragás, fúrás, akkor én falba süllyesztett aljzatokat preferálnám, igényesebben néz ki.
4. Attól függ hova szeretnéd kötni. Én a router mellé raknám, ahova futnak központilag a kábelek a falakból.
5. Coax.

[ Szerkesztve ]

(#61036) MasterMark válasza sugarforce (#61035) üzenetére


MasterMark
titán

4: Wat? Mi az hogy attól függ? Ha a konyhaasztalra rakod bezavar vagy mi? :DDD

Switch Tax

(#61037) sugarforce válasza MasterMark (#61036) üzenetére


sugarforce
őstag

jó kis loop vagy valami. :DDD
De a csípős kolbászt valóban nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#61038) iMaverick válasza kasza blanka (#61032) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem kicsit túl van misztifikálva az optikai kábel sérülékenysége: ha kézbe veszel egy ilyen "drótot", akkor meglepően egyben van. Amíg nem töröd meg, nem hiszem hogy baj lenne.

DE! Az is szempont, hogy ezt a Digi ügyintézi, tehát Te nem tudsz vele mit kezdeni, ha mégis megnyekkenne. (Azért a kanapét inkább nem tolnám rá. ;] ) Ezért lehet jobban jár vele az ember, ha valahol az ajtó közelében "átalakul" UTP-vé az optika, azt már Te magad is tudod intézni, ha baj lenne.

(Erre a "hossz" kérdésre: nálunk mire beért a szerelő a lakásba, majdnem a komplett dobot le kellett tekernie. /110m van a dobon/)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61039) Joe123 válasza sz4zs (#61031) üzenetére


Joe123
aktív tag

Egy megjegyzés: én úgy tudom, hogy panelbe utólag szigorúan tilos bevésni a falba, furkálni lehet, de vésni nem. Ennek nézz utána, de én inkább hanyagolnám a házgyári beton vésését.

(#61040) pinnacle válasza sz4zs (#61031) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezzel lehet a falhoz rögzíteni, csak nem tudom, hogy a sarokban, derékszögben, meg lehet-e törni.

(#61041) sugarforce válasza Joe123 (#61039) üzenetére


sugarforce
őstag

Ugy tudom, hogy lehet vesni is, bizonyos magassag felett statikus szakvelemenyet is ki kell kerni, akkor telejesen szabalyos.

[ Szerkesztve ]

(#61042) TeeJay válasza Joe123 (#61039) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig horonymaróval tolják sokan
kétlem hogy ettől baja lenne a beton falnak hiszen sok helyen még fal átvágást is engedélyez a statikus
meg ugye klímát is csomóan fúratnak és ott kompletten átküldik a külső tartó falat 4-5centis koronafúróval

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61043) kasza blanka válasza sugarforce (#61041) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Csak statikus szakvéleménnyel és engedélyeztetve lehet vésni ott, ahol nincsenek gyári hornyok a panelben. ahol van, ott elvileg nem szabad.

TeeJay - szerinted hányan engedélyeztetik panelben a klímát? senki. ezért van az, hogy a szomszéd ablaka alá/fölé/mellé teszik, kilógatják a csövet, hagy csepegjen stb stb.

(#61044) Met válasza TeeJay (#61042) üzenetére


Met
nagyúr

Ha statikus engedélyezi az ok.
Függőlegesen lehet vagdosni, vízszintesen nem, attól gyengül a szerkezet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61045) solti válasza sz4zs (#61031) üzenetére


solti
senior tag

Én kialakítanék a helyedben egy pici rack szekrényt, ahol minden elfér: ftth receiver, router és/vagy ONT, esetleg NAS, és ide tenném a lakásban levő strukturált kábelezés bemeneti pontjait is, úgy mint koax és ethernet. Ilyen módon a lakás várhatóan mindenre fel lesz készítve, nem lesz gond akár iptv-s átállásnál se ha szolgáltatót váltasz vagy ilyesmi. Ha van rá pénzed, akkor tök szépen meg lehet csinálni patch panellal, kicsi patch kábelekkel stb.

(#61046) herdsman12 válasza bl4ze (#61001) üzenetére


herdsman12
őstag

Érdekes az az első link, elsőre 24,14-49,13 + 1,74 USD-t mutat, majd a "Color" választásnál már 40,31 USD.
Ennél jobban érdekel, hogy mi ez a specifikációnál: WAN Ports: 2 x10/100Mbps?

(#61047) Multibit válasza herdsman12 (#61046) üzenetére


Multibit
veterán

Ennél jobban érdekel, hogy mi ez a specifikációnál: WAN Ports: 2 x10/100Mbps?
Elírás.

(#61048) Turion


Turion
csendes tag

Sziasztok, kedves Fórumozók!

DigiNET 1000 előfizető vagyok. Van egy TP-Link TL-WR1042ND típusú routerem, frissített firmware-el. Kb 4 éves lehet. Annak idején azért vettem, mert állítólag gigabites WAN és LAN portjai vannak. Gondoltam ha elérhető áron lesz majd egy szép napon gigabites net, akkor nekem hű de jó lesz, mert meg lesz oldva a hálózat. Egész csábító volt, büszkén hirdette az IPv6 támogatást is.

Aha...

Az IPv6 először is nem működik a DIGI féle dual-stack rendszerben, így csak Tunnel6to4 módban megy, ami kb kalap-kabát. Ez még nem lenne akkora gond. Viszont nemrég eljött az a nap, amikor valóban elérhető árú lett a DigiNET 1000. Így aztán át is váltottam rá.

Nos a szomorú tény az, hogy a router kiakad 200mbps sebességnél, így az ígértek közül két dolog sem teljesült. A gyártó hazudott.

Először arra gondoltam, hogy a WIFI, amely 300mbps maximummal bír, foghatja vissza. Kikapcsoltam. Semmi javulás. Átnéztem a létező összes beállítást, de semmit nem találtam, ami korlátozásra utalna. Nem tudok másra gondolni, mint hogy egyszerűen a hardver túl puding ehhez a feladathoz.

Ha gyanúm helyes, akkor sajnos be kell újítanom egy új routert. Itt jön a képbe a kérdés: NA DE MILYET!?

Ha a ráírt érték nem jelent semmit, akkor honnan tudhatom, hogy hozza-e a ráírt specifikációkat?

Itt kérném a segítségeteket! Keresek egy olyan router, ami az alábbiakat tudja:
* Gigabites WAN és LAN portok (utóbbiból legalább 4db) és tudja is hozni a névleges értéket!!
* fix IP címek kiosztása a router FW-en keresztül
* DIGI-féle Dual Stack IPv6 támogatása, hogy végre tudjon IPv6-on át is működni a rendszer
* Valamilyen WIFI képessége legyen azért... nincsenek extra elvárások, főleg vezetéken van nyúzva, egyedül én nyomom néha a telefont wifiről.

Csak az én, a szüleim gépei és a PS3 van rádugva a LAN-ra, semmi extra.

Tud valaki ajánlani?

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#61049) Vakegérke válasza Turion (#61048) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Szerintem inkább itt kérdezd meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61050) rosszcsont88 válasza Turion (#61048) üzenetére


rosszcsont88
tag

TP-LINK Archer C5, C7,C1200
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.