Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) cannyon válasza télapu (#6299) üzenetére


cannyon
aktív tag

új elöfizetöknek csak november 1 étöl él a 80/25

(#6302) Zoolee19 válasza cannyon (#6301) üzenetére


Zoolee19
senior tag

És a régieknek már hamarabb is igaz? Nekem már bőven meg a 80/25 sót még több is.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#6303) Moleskin


Moleskin
tag

Nem router hiba! Linksys wrt54g2 es netgear-rel neztem! Volt kint szerelo es elismerte, mikor anno indult a Digi kabel, nem ment a net szinte semmilyen routerrel. De ezt elvileg orvosoltak. Ezek szerint megsem. Most varom hogy uj felhasznalonevet kapjak. Meglatom mi lesz.

(#6304) Gyufaaa válasza Moleskin (#6303) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azt még mindíg nem írtad, hogy direktbe a gépre csatlakoztatva van-e neted?? :U Linksysem van nekem is. Hibátlanul megy vele. Csak a TOP-ra nem kötöttem rá.

(#6305) Moleskin válasza Gyufaaa (#6304) üzenetére


Moleskin
tag

Direktbe hol van hol nincs :)

(#6306) Moleskin válasza Gyufaaa (#6304) üzenetére


Moleskin
tag

Direktbe hol van hol nincs :)

(#6307) KPepe


KPepe
senior tag

Üdv!

Pár hete bekötötték a 20/10-es netet hozzám, és tegnap megérkezett az első csekk. Pontosabban a csekkek. Egyik a 2500 forintos internet díja, a másik pedig egy 970 forintos tétel, kerekítési különbözet címszóval. Kérdésem az lenne, hogy ez mi az atyaúristan? Ilyenről semmi infot nem találtam, hogy nekem bármit kéne fizetnem még a havidíjon kívül (persze lehet csak simán nem vettem észre), de meg ez a tétel megnevezés is egy nagy rakás semmi számomra.

Válaszokat előre is köszönöm!

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#6308) stvnppp válasza KPepe (#6307) üzenetére


stvnppp
senior tag

Az a "pár hete bekötötték" az pontosan hány hetet jelent? Mert valószínűleg a nem teljes hónap árát tartalmazza az a 970 Ft, a 2500 Ft pedig a következő hónap, mert ha jól tudom előre fizetés van. Azért érdemes felvenni a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. Általában készségesek.

(#6309) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Várható az elkövetkezendő belátható időben ilyesmi Mohácsra(10Mbit bőven elég lenne)? Ha igen, kb mikor? Ha nem, akkor miért nem?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6310) KPepe válasza stvnppp (#6308) üzenetére


KPepe
senior tag

Áááá, ott a pont. Nem szúrta ki a szemem az volt a gond. :B Október 20-án kötötték be. Jobban megnézve a számlát fel is van tüntetve az időpont a Mennyiség mezőben. A 970 októberi, a teljes ár a novemberi számla.

Kösz! :)

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#6311) sparks válasza cannyon (#6301) üzenetére


sparks
senior tag

Én új előfizető voltam október elején és kapásból 80/25 lett a net :K Szóval már októberi bekötéssel is bőven az új sebességgel jött a cucc, igaz se az üzletkötő se a szerelő nem tudta, hogy így lenne... Mindez a 13. kerületben.

(#6312) Atomgeszi válasza CHIPman (#6309) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha már létrehoznák azzal a cuccal képes lenne a teljes sávszélre. De ez sok mindentől függ, hogy hol lesz. Panel házaknál ha sok érdeklődő összegyűlik és megéri nekik idáig kihúzni a kábelt akkor lesz. Ha nem akkor nem és várnak. De jó lenne, ha össze jönne! :(

[ Szerkesztve ]

(#6313) cannyon válasza Zoolee19 (#6302) üzenetére


cannyon
aktív tag

A régebbiek otober 1 töl élvezhetik már :)

(#6311) Neked akkor szerencséd volt ismerösömnek csak nov 1 töl lett meg

[ Szerkesztve ]

(#6314) bolic válasza cannyon (#6313) üzenetére


bolic
őstag

Nekem még mindig változatlan régi sebességgel jön le (~3.9mb/s). Viszont az upload rettenetesen szar, hegyen-völgyön átmegy a diagram szerint. Valamikor megy, valamikor nem. Asszem másik szolgáltató után érdeklődnék... :W :(((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6315) krystman


krystman
őstag

Szerintetek jövőre emelik a kisebb csomagokat is a Diginél? Nem mintha nem lenne elég a 20/10 nekem, mert bőven, csak pusztán kíváncsiság, meg csak azért kérdezem, hogy a 50/25-öt felemelték 80/25-re.

(#6316) tzimash


tzimash
őstag

Üdv!
kb 2 hete kötötték be hozzánk a diginetet (30/20), 4 gépre van szétosztva a net egy tp-link WR642G routerrel, 3 géppel minden ok, ám az egyikről a bekötés óta nem lehet bizonyos oldalakat megnyitni, vagy csak rengetegszer frissítve jön be, és akkor is "szét van csúszva" az oldal. youtube-on is csak kb minden 10. videót játssza le. volt frissítve flashplayer, firefox, mindegy, hogy csak ez az egy gép megy, vagy az összes. sőt torrent megy fel-le maxon, a böngésző meg sz.rakodik. (akkor is, ha kilövöm a torrentet.)
valami ötlet?

(#6317) krystman válasza tzimash (#6316) üzenetére


krystman
őstag

Nekem pl. hasonló volt, és én a csatornán állítottam a Routerben. Mert nekem Wlanon megy keresztül a net a laptophoz. Most, hogy át állítottam 1 -ről 4-re, teljesen jól működik, gyors mindig.

(#6318) tzimash válasza krystman (#6317) üzenetére


tzimash
őstag

á, kábelen csatlakozik az összes gép :) wlan disabled-en.

(#6319) Worlon válasza tzimash (#6318) üzenetére


Worlon
csendes tag

Format c:
Valószínű, hogy ez vmi sw. gond, hisz a többi gépen minden jó. Vagy a tűzfal a ludas.

(#6320) Worlon válasza bolic (#6314) üzenetére


Worlon
csendes tag

Ha uTorrenten szar, akkor az a ludas.
Ha nem, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatot, tegyél panasz bejelentést, ill. vegyék fel a hibát.
Mindenkinél sikerült megoldani eddig, ha volt valami gond. Nálam is akadt, de sikerült megoldani.

(#6321) cannyon válasza bolic (#6314) üzenetére


cannyon
aktív tag

(~3.9mb/s ez gyenge sebesség topnethez ha emelve van ha nem 6.0-6.2mb/sec el szedtem mindent emelés elödt nálad valami gond van vagy azért mert routert használsz és gyenge a routered vagy nem jó verzióju klienst használsz vagy a hálokártyád gyenge vagy a digi nél van gond lehet keresni a hibát

[ Szerkesztve ]

(#6322) Gyufaaa válasza bolic (#6314) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hmmm. Valami nagy gáz lehet a házad táján! Másik géppel próbáltad már? Egyáltalán milyen oprendszert használsz? :U

(#6323) McLaca válasza bolic (#6314) üzenetére


McLaca
őstag

Topneted van egyáltalán?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6324) Drenadar válasza McLaca (#6323) üzenetére


Drenadar
veterán

a fix 3,9 arra utal, hogy középső csomagja van, ami 30/20 -as... és akkro a feltöltésének olyan 2-2,5megának kellene lennie...

(#6325) Sonja


Sonja
veterán

Használ valaki Linksys WRT320N router-t TopNET-he? :F Holnap veszek egyet és remélem, hogy minden rendben lesz vele. :) Bár, még életemben nem állítottam router-t be, így remélem sikerül vele pl. a torrent-et is belőni. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6326) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Múlt héten kötötték nálunk a netet, voltak kisebb nagyobb gondok, de végre megy.
Azt vettem észre, hogy mintha nálam nem emelték volna a TopNet-et, maximum 50 M körül jön lefele.
TP-LINK WR642G Routerem van. Esetleg a router vissza foghatja a sebességet?
Kábelen vannak a gépek rákötve a router-re.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#6327) cannyon válasza Spidee (#6326) üzenetére


cannyon
aktív tag

bedugod a kábelt közvetlen a gépbe megcsinálod a kapcsolatot és tölts le szerintem kiderül hamar

[ Szerkesztve ]

(#6328) Spidee válasza cannyon (#6327) üzenetére


Spidee
senior tag

Hmmmm... Igaz, kicsit túlgondolkoztam a dolgot! :))

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#6329) Hunter2


Hunter2
addikt

a Basenet-en nem akarnak emelni egy kicsit? Nem mintha a 30/20 nem lenne elég. :B

(#6330) Gyufaaa válasza Hunter2 (#6329) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Te emelnél rajta, ha te lennél a szolgáltató és "csak" egy ezressel kérnél többet a 80Mbit-ér? Üzletpolitika. :U Neked egy ezressel kerül többe, a többi hasonlóan gondolkodó ember révén a cégnek sok-sok ezressel lesz többlete ;]

[ Szerkesztve ]

(#6331) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

Webmailhez tartozó felhasználó és jelszó párost külön kell igényelni, mert nálam nem működik a mailnal megadott felhasznlói név és jelszó páros se az amit a felcsatlakozáshoz adtak.

Ismeretlen felhasználót ír mindegyikre.

(#6332) Sonja válasza Calogero (#6331) üzenetére


Sonja
veterán

Ahogy mondod, külön kell kérni a 1272-n. Magadod, hogy mi legyen a felhasználói név, és akkor a felhasználói_név@digikabel.hu lesz az e-mail címed. Generálnak majd neked egy jelszót és ezzel be tudsz majd jelentkezni a Digikábel oldalon, KATT! Ha beléptél, akkor meg lehet változtatni a jelszót és kész. Nekem az igénylés után 5 percre rá, már élt is. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6333) Calogero válasza Sonja (#6332) üzenetére


Calogero
addikt

Köszi

Azthittem hogy ez is úgy megy mint a régi szolgáltatómnál.

Már van digis email címem szerződés kötéskor igényeltem (kissi@ipmedia.hu).
Most csak a melóhelyről tudok netezni mert a gépem rossz és garanciás javítás alatt van.
Leveleimet akartam volna megnézni...
A régi szolgáltatómnál az szerződéskötéskor igényelt e-mail fiókhoz tartozó felhasználónév, jelszó párossal tudtam elérni a webmail szolgáltatásukat is.

(#6334) Dark Archon válasza Sonja (#6332) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szóval ezért nem megy nekem se. S mi a POP/SMTP kiszolgáló? Mert a honlapon pop.hdsnet.hu van, ami gyanúsan nem él szerintem. Valamint a net hozzáféréshez hogy lehet jelszót változtatni?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6335) Zscca válasza bolic (#6314) üzenetére


Zscca
tag

Mennyi az uppod?

(#6336) Gyufaaa válasza Dark Archon (#6334) üzenetére


Gyufaaa
veterán

pop3.hdsnet.hu és smtp.hdsnet.hu. Jelszóváltáshoz hívd a központot. :U

(#6337) McLaca válasza Calogero (#6333) üzenetére


McLaca
őstag

Ez biztos digis e-mailcím?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6338) bolic válasza Worlon (#6320) üzenetére


bolic
őstag

Mit értesz ezalatt hogy az utorrent szar? Korábbi 1.8.3 verziót használom, az újabb 2.0-át nem. Tegyek panaszt, ha csak a torrent-tel van a gond? Szerintem nem fognak beletörődni... :o

(#6321) cannyon: Elnézést, nem jól írtam. Valóban megemelték a letöltési sebességet, természetesen közepes csomagunk van és még mindig pénzügyi probléma miatt, azért megmaradt a csomag. Ha lesz valamikor a TopNet-en megemelt feltöltési sávszélesség, természetesen az én nevemben fogok szerződni, legalább 50Mbit legyen máskülönben felesleges gyorsabb csomagra áttérni tulajdonos váltással. Van ilyen megbízható routerem, az a LinkSYS WRT54GL moddolt linux alapú firmware-vel (Tomato 1.25), ez ugye már lassacskán túlterhel minden héten, ha megy a le és feltöltési teljes kapacitás. :O Kéne az a másik router... :C Csak nem vagyok megelégedve még mindig az aszinkron le és feltöltési sávszélesség elosztásra. Ki emlékszik egyáltalán az ADSL párkilóbájtos aszinkronra? Brrr... :N

(#6322) Gyufaaa: Szigorúan csak legális Vista64bit-et használok mindkét gépben a megbízhatóság és fokozott biztonság miatt, volt korábban kalózmásolt XP SP3, az ettől mindig összeomlott. :DDD Most eljön a Win7 üdvöskéje, háát mit mondjak erre? Az izmosabb gépbe biztosan kéne a Win7 néhány hónap múlva a DX11 vga kareszok megjelenítései és ennek DX11 korlátozott támogatásai miatt. :((

(#6323) McLaca: Még nem. Ha valamikor lesz legalább 50Mbit upload sebesség a TopNeten, beneveznék egyet a nevemben. :) Üdv.

(#6324) Drenadar: 2.5 mega???!!! :Y Eddig mindig nálam ~2 megáig jutott vagy kevesebb, akár 10kb/s néhány tíz percre is. :U Nézzenek körül, ez nem egyedüli probléma! :W Körülnéztem mindenféle torrentes fórumokban, sokan mérgelődnek a hullámzó upload sebességre, akárcsak az upécéseké is.

(#6335) Zscca: "Garantált" 20Mbit upload. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6339) Sonja


Sonja
veterán

Megvettem a Linksys WRT320N router-t és tökéletesen muzsikál a 90/25Mbit-el (valós adat :DDD). 400 szálas torrentezést is bírt + letöltés és feltöltés egyszerre. :) Mindössze "kézmelegséggel" honorálta a terhelést. A telepítő CD-t elindítva pár adatot megadtam és beállított mindent! De tényleg mindent! :Y Ajánlom a laikusoknak is (mint én ;]) és mindenkinek, aki picit többet áldozna a routerre (23,5eHUF volt). :C :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6340) bolic


bolic
őstag

Ehh úgy látom, hogy a Digi nem szereti a korlátozó manővereket, főleg QoS-t se. :W Így lekapcsoltam, máris betonstabilan megy felfelé. :U

(#6339) Sonja: Megnézted az admin weboldalán, hogy mennyi CPU terhelést mutat amikor éppen megy a le és feltöltési torrentezés? Nálam olyan néha felment 100% felett is. :Y :DDD Na a routered az nagyon jó, mármint gigabites. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6341) Zscca


Zscca
tag

laggol.. :(

(#6342) forrest85 válasza Zscca (#6341) üzenetére


forrest85
senior tag

Szegény. :((
Mióta csinálja, mikor kötötték be?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6343) Zscca válasza forrest85 (#6342) üzenetére


Zscca
tag

Már lassan két éve. Általában jó,de ma laggos.

(#6344) Sonja válasza bolic (#6340) üzenetére


Sonja
veterán

Hol kellene ezt az admin részen belül? :F Nem találtam ilyet. Esetleg a Log-ban írná? Mert nálam a logolás ki van kapcsolba a picsbe. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6345) bolic válasza Sonja (#6344) üzenetére


bolic
őstag

Megfeledkeztem hogy csak a moddolt firmware-ben van ilyen, az alap gyári szoftverben sincs ilyen. Vajon a tiédben létezik egyáltalán moddolt firmware? Sokáig mérlegeltem, hogy mennyire jó a routered, tényleg nagyon jó, elmegy akár 160Mbit-ig mindkét irányban egyszerre. :Y :C :R Gondolom, most elmegyek megvenni ezt. ;] :DD Habár, ez a készülék nem támogatja a jumbo frame-t, pedig nagy fájl másolásra nagyon kéne, de tesztelni fogok, ha most kapható lesz a másik router. :)

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6346) Sonja válasza bolic (#6345) üzenetére


Sonja
veterán

Van már DD-WRT firmware hozzá, KATT! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6347) Drizzt válasza bolic (#6314) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mikor szar az uploadod? Ha torrenten, annak nagyon egyszerű és megkerülhetetlen indokai lehetnek. Én tegnap toltam fel 20 gigát. De ma meg pl. van amikor épp 10K-kal töltöttem fel. Nem csoda, hova töltenék fel, ha éppen nem tölti le senki a cuccot? Olyan tartalomra tudsz nagy mennyiségben feltölteni, amire nagy az igény, erre jó közelítés lehet, hogy nagyon magas a leecher/seed arány. Habár igazából a szumma(leecher*sávszél)/szumma(seed*sávszél) arány lenne a jobban kifejező erre a kérdésre. Csakhát a sávszélről mint torrent használó, elég nehezen tudhatsz meg bármit is.

I am having fun staying poor.

(#6348) bolic válasza Drizzt (#6347) üzenetére


bolic
őstag

Lecseréltem WRT320N routerre, tényleg tudtam hogy a korábbi routerrel van gond vagy már nem bírja az ekkora sávszélességet a gyengécske 200Mhz procike router. :W :R

Az egyenes diagram sok mindent megmagyaráz, ott ahol hegy van az a távoli hozzáférés másik gépről, ennek semmi köze hozzá.

Szóval bűnös volt az előző routerem és pont. Stabilan 2.4 MB/s, néha felment 2.6 MB/s-ig is. Nyugi, tudom mi a torrentezési világ. :)

(#6346) Sonja: Jujj, majd később kísérletezem vele... :DDD

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6349) Drizzt válasza bolic (#6348) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Oké, bocs. :)

I am having fun staying poor.

(#6350) Zscca


Zscca
tag

jéé néha 2.7es up ez jó

Bolic akiknek jó dolguk van.. nekem wrt54gl-em marad asszem neked is az volt,nem?
De a jó öreg kicsike azért tudja a dolgát nekem nem topnetem van

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.