Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) woodworm válasza czaki (#96999) üzenetére


woodworm
veterán

"Az IP címem 94-gyel kezdődik a DDNS felületen nézve (afraid.org), a NAT-olt IP 100-zal kezdődne, nem?"

Nem feltétlenül, attól függ, hogy a script mi alapján állapítja meg az ip-címedet.
Szerintem össze kellene hasonlítani a router által kapott ip-címmel.

[ Szerkesztve ]

(#97002) czaki válasza qnadam (#97000) üzenetére


czaki
tag

Köszi, eddig nekem is és emiatt is állok értetlenül a hiba előtt. Annyira nem vagyok profi hálózatból hogy élből tudjam mit kellene még megnézni, emiatt is kértem itt segítséget, lehet csak simán benézek valami kapcsolót. :F

(#97003) sztanozs válasza czaki (#96999) üzenetére


sztanozs
veterán

Első körben próbáld meg IP alapján elérni kívülről, amit a routeren látsz a wan cím mellett (pl mobilneten keresztül).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#97004) czaki válasza woodworm (#97001) üzenetére


czaki
tag

Hm, a routernél a use WAN0 IP address van beállva, eddig is ez volt. A DIGI pedig pár napja ezt írta vissza: "a kihelyezett eszközt átállítottuk a kért Bridge módba, a LAN 1-es portból lehetséges a csatlakozás, ip-t pedig már publikus tartományból kap".

(#97005) czaki válasza sztanozs (#97003) üzenetére


czaki
tag

Ez hibátlanul működik. Jelenleg nem otthon vagyok és az itteni hálózatot használva is jó és mobilneten keresztül is ha direktben kimásolom az IP címet a DDNS szolgáltató adminisztrációs felületéről. Ebből gondolom hogy a frissítés rendben elmegy az afraid.org felé, de valamiért mégsem működik a cím.

(#97006) 4Grider válasza czaki (#97005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Windows alatt a traceroute a ddns fqdn nevedre az adott ip címet oldja fel? (Működik rendesen a dns?)
parancssorban:
tracert sajat.ddns.fqdn

(#97007) czaki válasza 4Grider (#97006) üzenetére


czaki
tag

Ha a saját, DDNS szolgáltatói címem írom be amit ehhez a hálózathoz rendeltem akkor kapok egy szép, unable to resolve target system name üzenetet. Kézzel, az IP-re keresve megtalálja, bár egy bizonyos ponton túl csak request timed out üzenet jön, nem is érek el a követés végére. :F

(#97008) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok,
Valakinek van már a hirdetett wifi6 megoldása?
Ez pontosan mit takar, adnak egy routert, amit az ont után kell kötni és gyakorlatilag olyan, mint ha vennék magamnak egy wifi6 képes eszközt és átrakatnám bridge módba az ont-t:
Vagy ez kiváltja az ont-t is és nem szaporodnak a dobozok, meg a tápegységek!?

Mennyire jó eszközt adnak, mit lehet jól konfigurálni, vagy a szokásos downgradelt brandelt eszköz?

PC

(#97009) Dragon3000 válasza Wasquez (#97008) üzenetére


Dragon3000
veterán

Adnak egy wifi6 routert, ha jól emlékszem tp-link ax10-et digis firmware-rel, amiben vannak megkötések, kb 15e a router bolti ára.

(#97010) 4Grider válasza czaki (#97007) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor ennyi. Amíg nincs névfeloldás a fqdn-re, addig ne is akard azon elérni.
Vagy cserélj dns-t (mondjuk 1.1.1.1, vagy 8.8.8.8-ra), vagy ddns szolgáltatót.

(#97011) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Tegnap reggel óta 100/100, vagy 100/50-re lett "korlátozva" a netünk, és nem adja az előfizetésem sebességét (500as). Valaki tapasztalt hasonlót? Nekem Székesfehérváron műveli ezt. Tegnap délben jeleztem nekik is telefonon, majd kérésükre e-mailt írtam, de egyelőre semmi reakció, és változás sem történt.

https://tinyurl.com/phnas

(#97012) 4Grider válasza N_A_S (#97011) üzenetére


4Grider
nagyúr

És semelyik eszközöd (hálókártya, router) sem egyeztetett 100-as sebességet? Mert ha igen, ott kell keresni a hibát.

(#97013) N_A_S válasza 4Grider (#97012) üzenetére


N_A_S
veterán

Csak wifin vagyok, de eddig minden eszközön megvolt a 250-300mbit. 5ghzen vagyok csatlakozva

https://tinyurl.com/phnas

(#97014) N_A_S


N_A_S
veterán

De most megnéztem kábelen is, úgyis 93/57mbit, mindegyik eszköz ugyanezt produkálja, router tudja a gigabitet és nem volt allitgatva. Saját router, egy Asus AC57U V2

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#97015) Dragon3000 válasza N_A_S (#97014) üzenetére


Dragon3000
veterán

Router mit ír a kapcsolatok link sebességéhez, router újra lett már indítva?

(#97016) N_A_S válasza Dragon3000 (#97015) üzenetére


N_A_S
veterán

Hol találom meg ezt?

Volt újrainditva.

https://tinyurl.com/phnas

(#97017) Dragon3000 válasza N_A_S (#97016) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha olyan a menürendszere, mint az 65p-nek, akkor itt.

(#97018) N_A_S válasza Dragon3000 (#97017) üzenetére


N_A_S
veterán

Hoppácska.. ezt hol tudom megváltoztatni?

Szerk.. WAN kihúz-bedug és már jó is:

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#97019) woodworm válasza N_A_S (#97018) üzenetére


woodworm
veterán

Kábelvéged van vagy van valamilyen digis végponti készüléked?
Volt már olyan is, hogy valamelyik szomszéd panaszát úgy orvosolta a digis szerelő, hogy átkonfigurálta a switch kábelezését.

(#97020) N_A_S válasza woodworm (#97019) üzenetére


N_A_S
veterán

Kábelvégem van

https://tinyurl.com/phnas

(#97021) Dragon3000 válasza N_A_S (#97020) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy csak érintkezési gond volt vagy maga a csatlakozó rossz a kábelen, ha sokszor előfordul, akkor érdemes lecserélni a csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#97022) N_A_S válasza Dragon3000 (#97021) üzenetére


N_A_S
veterán

Fél évig semmi baja nem volt, azért érdekes..

https://tinyurl.com/phnas

(#97023) Dragon3000 válasza N_A_S (#97022) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem jelent semmit, nekem is volt olyan kábelem, amivel semmi gond nem volt sokáig, aztán mégis el kezdett szarakodni, cseréltem a csatlakozót rajta és azóta nincs vele gondom.

(#97024) Wasquez válasza Dragon3000 (#97009) üzenetére


Wasquez
senior tag

Van valami konkrétabb, hogy milyen megkötések vannak?
Akkor marad a két doboz, plusz egy harmadik?
Nem rossz a bérleti díjas megoldás, de ha már beteszek egy routert is, akkor szeretném normálisan konfigurálni vele a hálózatot!
Kéne valami jó eszköz, amivel tudom az egyes gépek hozzáféréseinek idejét szabályozni.

PC

(#97025) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

Digi előfizető vagyok, kaptam egy Huawei eszközt, ami tud wifit is. Olyan gondom van, hogy ha telefonról használom a wifit, nem töltődnek be bizonyos dolgok.. pl Viberen nem tudok GIF-et küldeni, se megnézni, hogy más mit küldött.. Facebook hírfolyamban nem töltődnek be mindig a képek.. Messengeren is néha eltűnnek mások profilképei, csak a helye látszik.. apróság, de nagyon frusztráló. Van erre valami megoldás? A telefon egy Samsung S9.

(#97026) Dragon3000 válasza Wasquez (#97024) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudom, nem nagyon érdekelt a dolog, mert van normális saját routerem.

(#97027) czaki válasza 4Grider (#97010) üzenetére


czaki
tag

Három különböző DNS szerverrel is próbáltam a router setupban (default DIGI, Google, Cloudflare) és az eredmény ugyanaz. Viszont az afraid.org honlapján semmi leállásra utaló jelet nem látok és az imént frissült az IP címem egyből fel is került az oldal admin felületére (ezúttal 176-tal kezdődik, de távolról ezt az IP-t is elérem).

Tudom nem ez a topik fő témája, de elméletileg minden rendben és a gyakorlatban mégsem működik ami eddig rendben ment. Kell a DIGI eszközön is állítanom valamit és úgy egyáltalán, tudok rajta? Amiatt furcsállom az egész helyzetet mert az új eszköz beiktatása előtt hibátlanul működött ez a setup most pedig nem akarja az igazságot...

Létezik olyan ingyenes DDNS szolgáltató amelyiket nem kell n+1 naponta megerősíteni ahhoz, hogy ne töröljék az accountot?

(#97028) ElektrikusDE válasza Wasquez (#97024) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Eltérések a gyári verziótól

1.
Nincs lehetőség AP módot választani!

Már lehet. (a dobozból kivéve még nem lehetett, de azóta már 2x frissült)

2.
Tűzfal?
Ilyen nem található a menüjében. (pedig biztos van, a Digi által konfigurálva)

3.
Napló?
Ilyen nem található a menüjében. (valószínűleg van, a Digi részére fenntartva)

4.
Távoli konfigurálás?
Ilyen nem található a menüjében. (valószínűleg van, a Digi részére fenntartva)

A szülöi felügyeletet a kedvedért kipróbáltam:

Tökéletesen működik, az idő, a honlap korlátozás és a statisztika is! :)

Ui:

Nekem megfelel! (3 RON havonta)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#97029) Wasquez válasza ElektrikusDE (#97028) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszönöm szépen!
Az idő korlát az mac alapján gépekre osztható, vagy teljesen tiltja mindenkinek a hozzáférést?
És és mennyivel gyorsabb, mint az ont wifije? Nekem ZTE F660RV1 van, két portos.

[ Szerkesztve ]

PC

(#97030) czaki válasza czaki (#97027) üzenetére


czaki
tag

DuckDNS-re váltva működik minden, nem tudom mi lelte az afraid.org szolgáltatását... Legalább az is kiderült hogy a DIGI minden kért beállítást elvégzett. :) Köszönöm a tanácsokat!

(#97031) ElektrikusDE válasza Wasquez (#97029) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

A ZTE F660RV 2.4 GHZ-es N-es wifi

Ez a router pedig N-es AC-s és AX-es a két utóbbi 5 GHZ-es.

A sebesség pedig kliens függő!

5 GHZ

REDMI NOTE 9T (AC) speedtest:

250/154 Mbits (most mértem)

WIFI 6-os (AX) klienssel akár az 1000 Mbits is elérhető!

2.4 GHZ esetén is valamivel gyorsabb, de azt nem mértem meg!

Ui:

Persze a 5 GHZ lefedettsége valószínűleg kisebb mint a 2.4 GHZ-es WIFI esetén, így az összehasonlítás nem egzakt, de kisebb távolságok esetén mindenképpen jobb lesz.

Nagyobb távolságok esetén meg nem lesz valószínűleg rosszabb. (ott lehet hogy már a 2.4 GHZ WIFI a jobb választás)

Természetesen az eszköz mindkettőt szor(hat)ja igy ilyen esetben tied a választás.

"Az idő korlát az mac alapján gépekre osztható?"

Természetesen!

TPLINK emulátor (ez a része ugyanúgy működik)

[link]

Kiegészítés:

Az upgrade lehetőség is hiányzik belőle, de Tether alkalmazással pl. mobil telefonról mégis frissíthető! (természetesen akkor is DIGI-s marad)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#97032) Cr00py válasza Wasquez (#97029) üzenetére


Cr00py
senior tag

Inkább vegyél egyet, ami saját. Szerintem sokkal egyszerűbb, és nem kell a szolgáltatói megkötések miatt esetlegesen szívni. Nem egy ökör ára. Még ha ugyanezt a típust is veszed, amit a digi ad, akkor is cca 15 db Mátyás az ára.

(#97033) Wasquez válasza Cr00py (#97032) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért gondolkoztam el rajta egy kicsit, mert havi 250Ft a bérleti díja, és lehet, hogy sokat dobna a hálózat sebességén.
Viszont nem akartam még egy eszközt a lakásba, ezért nem vettem sajátot sem.
Ha egyszer rászánom magam, az nem egy 15-20e-es eszköz lesz, mert azoknál valami mindig hiányzott.

PC

(#97034) Wasquez válasza ElektrikusDE (#97031) üzenetére


Wasquez
senior tag

Van egyébként a digi-nek olyan szolgáltatói eszköze, amiben az N-es-nél újabb wifi van?

Erre az eszközre van 2 év hűségidő ugye!?

PC

(#97035) 4Grider válasza Wasquez (#97034) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs.
A DIGI NEKEM csomag + Wi-Fi 6 kompatibilis ajánlat hűség nélküli ára FTTH technológián kiépített területeken 6700 Ft/hó.
Szerk.:
Ha pedig kedvezményes havidíjat akarsz, akkor 12 hónap a hűség.

[ Szerkesztve ]

(#97036) sztanozs válasza Wasquez (#97034) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha jól rémlik nekem olyan ONT-t adtak, amiben van N-es wifi, csak a beállítás szegénysége miatt inkább bridge-be pakoltattam vagy 2-3 éve.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#97037) 4Grider válasza sztanozs (#97036) üzenetére


4Grider
nagyúr

"N-esnél újabb" tehát WiFi5 (802.11ac) vagy WiFi6-os (802.11ax) eszközre kérdezett rá.

(#97038) ElektrikusDE válasza Wasquez (#97034) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Van, de úgy kell tekinteni hogy nincs! :((

Huawei HG8147X6 de nagyon nehéz hozzájutni még Romániában is.

Magyarországon meg esélytelen.

De bármit hozhat a jövő, vagy vihet...

Ui:

Mikor a WIFI 6-os routerről írtam hogy jöhet az Magyarországra is, páran lehurrogtak hogy úgyse jön, meg minek?

Látható hogy igény lenne rá, wifi 6-os ONT-ra meg még több!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#97039) adika4444 válasza Askformore (#97025) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Van IPv6-od?

üdv, adika4444

(#97040) Dragon3000 válasza ElektrikusDE (#97038) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mikor a WIFI 6-os routerről írtam hogy jöhet az Magyarországra is, páran lehurrogtak hogy úgyse jön, meg minek?

Először úgy írtad, hogy van ilyen a diginél majd jött, hogy Romániában és annyit kaptál, hogy nálunk nincs ilyen és a legtöbb esetben nem ér semmit, mert a kérdezők nagy része egy eszközzel szeretné megúszni, ami a digi által adott routerrel se teljesül. Na meg ha az embernek nincs mindhárom szolgáltatása, akkor se sokat ér ez a lehetőség, na meg eleinte csak korlátozott területen lehetett elérni.

(#97041) MadMancs válasza Dragon3000 (#97040) üzenetére


MadMancs
veterán

"na meg eleinte csak korlátozott területen lehetett elérni."

Ez még mindig így van. FTTH területhez képest elég karcsú ahol elérhető. Pl azon a településen se ahol én lakom.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97042) Dragon3000 válasza MadMancs (#97041) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudom, eleinte fel volt tüntetve, múltkor is kérdés volt, akkor nem találtam már ezt a részt az oldalukon. Amúgy hasonló áron jelenleg pár helyen elérhető a tp-link ax20 is.

Jelenleg ennyi szerepel ez ügyben:
6. A szolgáltató által megjelölt kábeles FTTH területek, ahol a Wi-Fi 6 technológiát tartalmazó ajánlat elérhető: Békéscsaba, Budapest, Debrecen, Dunaújváros, Győr, Kecskemét, Miskolc, Pécs, Szeged, Székesfehérvár, Szolnok, Tatabánya, Veszprém.

Ez így sokat nem mond, mert az adott városok nagy részében nem érhető el az ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#97043) MadMancs válasza Dragon3000 (#97042) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen itt van a wifi 6 sales. Ennél azért jóval több FTTH település van amit itt enged.
Mondjuk engem nem érint, beruháztam két hónapja egy Asus RT-AX55 re :DDD csak kíváncsi voltam rá.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97044) Askformore válasza adika4444 (#97039) üzenetére


Askformore
senior tag

Hello, elnezest, de teljesen sotet vagyok ebben a temaban. Leirnad legyszi reszletesebben hogy mire gondolsz, mit nezzek meg es hol?

Koszonom :)

(#97045) Dragon3000 válasza MadMancs (#97043) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyanannyi van, csak Budapest szét van szedve kerületekre, amit a felsorolásban nem tettek meg. Engem se érint, nincs ax eszközöm és bőven kiszolgál az ac65p.

(#97046) hatD


hatD
tag

Holnap kötik be az optikait.
A saját routeremet kívánom használni, az iránt érdeklődöm, hogy az ONT és a router összekötéséhez adnak-e kábelt, illetve milyen kábel kell, jó-e a meglévő WAN kábelem.
Elnézést azoktól, akiknek ez egyértelmű.

(#97047) szaboi6512 válasza hatD (#97046) üzenetére


szaboi6512
őstag

milyen kábel kell, jó-e a meglévő WAN kábelem?"
Igen, minimum cat5E kábel megfelelő.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#97048) hatD válasza szaboi6512 (#97047) üzenetére


hatD
tag

Köszönöm válaszod, elyent kaptam a routerhez.

(#97049) gabfot


gabfot
csendes tag

Sziasztok,

Következő héten kapok DIGI FTTH 1000 optikát. Eddig 100as volt FTTB.

Az eszköz amit adnak teljesen letiltható? Nemcsak a bridge módra gondolok hanem a wifire is. Nem szeretném ha figyelne az éterben az ő wifijük elég az én külön routerem. (UPCnél figyel minden házban vagy 10+ :) )

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#97050) Calogero válasza gabfot (#97049) üzenetére


Calogero
addikt

Ha átkerül Bridge módba, akkor a Wifi se fog figyelni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.