Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) Laccoss válasza supercow (#97998) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem a kérdés arra irányult, hogy ez az átjárhatatlanság miben nyilvánul meg? Mert ugye a dhcp kioszt külön ipcímet is azokra a portokra, tehát ha csak nem más alhálózati maszkokat használva szórja az ip-t, akkor hogy valósul meg az átjárás tiltása? Mert igazából azon kívül, hogy nincs átjárhatóság megy a net mindkét porton.

@Dragon3000: Ez volt a tipp. hogy esetleg ettől függ.

[ Szerkesztve ]

(#98002) toci82


toci82
lelkes újonc

Sziasztok!

Júliusban húzták be hozzánk a gigabites Digi netet, ZTE-s ONT-t telepítettek. Az otthoni routerem egy TP-Link Archer C7 AC 1750-es (v5.0), a fórum GYIK alapján választottam ezt.

Sajna 100/100-as sebességnél eddig nem sikerült többet kihoznom a behúzás óta. Próbáltam tesztelni kábelről cat6-os patch kábelekkel (a falba cat 5e van behúzva), hátha a kábel a ludas, ezzel sikerült 150-es feltöltési sebességet kihozni, cserébe a letöltés max. 80as lett. :)

Hívtam a Digit is, azt mondták, hogy a lakásba bejövő tyúkbélben 1gbites net van, ők úgy látják, hogy nekem 100/100-as eszközöm van.
Szerintetek elképzelhető, hogy rossz routert kaptam (tavaly év végén vásároltam), és tényleg nem tudja a gigabites hálót kezelni? Esetleg mégsem biztosítja a Digi a gigabitet fizikailag, csak a számlán tünteti fel? :)

Előre is köszönöm! :R
Toci

(#98003) qnadam válasza toci82 (#98002) üzenetére


qnadam
veterán

kezdd a triviálissal: próbáld ki router nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98004) toci82 válasza qnadam (#98003) üzenetére


toci82
lelkes újonc

Próbáltam volna tesztelni router nélkül is, jelenleg bridge-be van kötve.
Kérdeztem az ügyfélszolgálattól, vissza tudják-e állítani az ONT-t router üzemmódba, erre azt a választ kaptam, hogy nem javasolja (nem mondta, miért), mindenesetre lepattantam róla. :( Annyit mondott, h szerinte 100/100-as a routerem.

Előre is köszönöm!

(#98005) Jorus válasza toci82 (#98004) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bridge módban is tudod tesztelni, olyankor a géped építi fel a PPPoE kapcsolatot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#98006) TeeJay


TeeJay
félisten

Sőt ha jól emlékszem nem is kell csatlakozni hiszen Bridge módban ha megvan az ONT és PC között a link akkor kijelzi hogy 1000-es vagy sem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#98007) toci82 válasza Jorus (#98005) üzenetére


toci82
lelkes újonc

Köszönöm Jorus, ez nem is jutott eszembe. Sajnos csak éjjel tudom tesztelni, de így még valóban nem próbáltam. :W

(#98008) toci82 válasza TeeJay (#98006) üzenetére


toci82
lelkes újonc

Köszönöm TeeJay, kipróbálom közvetlenül a gépet bekötni a bridge-lt, ONT-be. :)

(#98009) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hali Urak!
A Fiberhome csodát lecserélték, mert a vonalas teló recsegett és kaptam egy ZTE618v2-őt.
Most van tv és tök jó a teló is csak éppen nincs netem ha rádugom bármelyik routeremet (ami eddig is digire volt belőve és halál jól működtek. Ha csak simán pc-re dugom akkor minden okés van net egyből. valaki itt említette, hogy bridge módban a ZTE-n nincs wifi. Igaz ez, mert akkor valami árulás van. Van wifi és rá is tudok kapcsolódni...elfelejtettek bridge modba rakni? :F

(#98010) Intruder2k5 válasza Milka 78 (#98009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha rákötöd a PC-t, akkor PPPoE kapcsolattal van neted, vagy simán kap az ONT-tól egy 192.168.x.x címet? Utóbbi esetben valószínűleg azonos IP tartományban van az ONT, és a saját routered LAN-ja is, ezért nincs netkapcsolat routerrel. És persze így akkor nincs is bridge módban a ZTE.

(#98011) Calogero válasza Milka 78 (#98009) üzenetére


Calogero
addikt

Szerintem nincs bridge mode beállítva.

(#98012) Milka 78 válasza Intruder2k5 (#98010) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az utóbbi. 192.168.1.2. Akkor hívjam fel őket megint, mert szerintük minden rendben van. :F

(#98013) Milka 78 válasza Milka 78 (#98012) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Basszus és tényleg...a szerelőnek külön el lett mondva, hogy saját hálózat, saját router és bridge üzemmódban volt az előző ONT, ezen felül a feleségem még be is telefonált hogy nincs net a saját routerrel, de azt senki sem említette, hogy az ONT nincs bridge módban.
Totális fejetlenség :U

Köszönöm a segítséget! :R

(#98014) Dragon3000 válasza Milka 78 (#98013) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából a szerelőnek nem dolga intézkedni, hogy bridge módban legyen az ont, ha normálisat fogsz ki, akkor ő is annyit tud tenni, mint Te, betelefonál, hogy állítsák át az ontot. Gondolom a rendszerben nincs mentve, hogy miként volt beállítva a korábbi ont, így az ügyfélszolgálatos nem is tudott róla, hogy bridge mód helyett router módban van az új ont.

(#98015) Siriusb


Siriusb
veterán

Valaki tapasztalt olyat, hogy az elmúlt két napban esténként vacakol a net? Sebességméréskor feltöltés nem is mérhető.
Terheltség vagy műszaki hiba lehet?

(#98016) csabedly válasza toci82 (#98002) üzenetére


csabedly
csendes tag

Van olyan ZTE ont aminek csak az egyes portja tudja a gigabites hálózatott a többi csak 100-as. Lehet hogy nem jó helyre van bedugva a routered.

(#98017) Disorder7


Disorder7
csendes tag

Óbudán másnak is lehalt a Digi? LOS villog pirosan.

(#98018) Tacsika válasza Disorder7 (#98017) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Nálam este óta most javult meg :F

(#98019) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Végre sikerült optikára váltani. :) Puha fehér kábelt hoztak, ők sem értették mi ez. Kültéri optika+koax.
ZTE-t hoztak, ahogy kértem. Mondták tudnak a FiberHome hibájáról, tápja okozhatja. Lehet kérni ONT-ot, ha van hoznak. Azért érdemes rákérdezni. Nincsen még Gigabit, de már javult a sebesség. Viszont eleinte szörnyen lassú volt. Youtube 30mp alatt töltött be. Index, Prohadver is lassan jött be. Google-t meg sem bírtam nyitni. ONT, Router újraindítása után mintha jobb lenne. Eleinte a parancssori Speedtest el sem indult, most már megy. DIGI-s szerelők voltak, nem volt nagyobb 14-es fúrójuk, azt mondták az csak a hálózatos kollégáknak van. Már majdnem elmentem fúrót venni, hogy a 3 kábel átférjen, de állították, azért mert 10 sarkon keresztül meg az optika, nem fog romlani az internet sebessége. Így beraktuk az ONT-ot a telefon alá. Régi koaxot, LAN kihúzták, azt vitték tovább. Bridge-be ők állították át.

[ Szerkesztve ]

(#98020) David_DD válasza toci82 (#98002) üzenetére


David_DD
tag

ugyanez a gondom, ma húzták be a az optikai kábelt, 100Mbps sebesség fölé nem tudok menni, még úgy se hogy özvetlenül összedugom UTPvel a Fiberhome dobozkámat (olyan UTPvel aminek bírnia kéne a gigabitet). Visszaolvastam, valaki azt írta várni kell egy napot...hát majd kiderül

(#98021) kopi72 válasza pinnacle (#98019) üzenetére


kopi72
aktív tag

ahh, ide amiota megvette lorinc, semmit sem fejlesztenek.. 3 utcaval arreb be van tolva az uvegszal, ide meg nem jonnek mar, az inviteles reszre.. Nagyon szomoru is vagyok miatta.
Semmi mast nem tehetek, mint a sokkal gyengebb UPC-t valasztom... Udv Jaszberenybol
De vettem 2GB-os mobil netet, remelem az majd atsegit az UPC kieseseken, vagy nem :-)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#98022) Intruder2k5 válasza David_DD (#98020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DIGI online-ba meg tudod nézni, hogy milyen csomagban vagy jelenleg. Ez az egy nap várakozás akkor van, ha FTTB-ről kötöttek át, és ott kisebb csomagban voltál.

(#98023) ElektrikusDE válasza kopi72 (#98021) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Milyen UPC? :)

Megszűnt: 2020. ápr. 1-én!

Mivel a Vodafone megvette!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#98024) MadMancs válasza kopi72 (#98021) üzenetére


MadMancs
veterán

Lőrinc nem vehette meg, 1 éve eladta 4IG részvényeit Jászai Gellértnek.

ElektrikusDE, hogy pontosak legyünk, 2019 augusztusában vette meg voda UPC-t, 2020. április 01 csak a névváltás történt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#98025) Lacccca87 válasza MadMancs (#98024) üzenetére


Lacccca87
őstag

Kis gondolkodassal rajohecc hogy ez egy kozvetett modon valo birtoklas. Ugyan a tulajdonjog jaszai neven van de az egesz birodalom meszarosnak riportal.

(#98026) Apucy01 válasza Lacccca87 (#98025) üzenetére


Apucy01
őstag

Nem mindegy? van aránylag normális net aránylag jó áron.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#98027) pinnacle válasza kopi72 (#98021) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, lehet átadásig már nem kapkodnak.

V2-t kaptam. Ennek mindkettő csatlakozója Gigabites?

(#98028) woodworm válasza Lacccca87 (#98025) üzenetére


woodworm
veterán

Még nem jött létre az üzlet. Jászai optimistán nyilatkozik, a szakma szinte tényként kezeli, de még nem a 4ig a digi tulajdonosa. A kettéválasztott invitel gerinchálózata viszont már zsebben van.

(#98029) David_DD válasza Intruder2k5 (#98022) üzenetére


David_DD
tag

DIGINET 100 - FTTB 2019 ezt írja az ügyfélkapu.

Köszönöm a válaszod, így már bizakodóbb vagyok :)

(#98030) Ejelhar válasza kopi72 (#98021) üzenetére


Ejelhar
senior tag

"ahh, ide amiota megvette lorinc, semmit sem fejlesztenek.."

Igen, kellett ez ide, feltétlenül hozzuk ide a politikát. Akkor én is beszállok ha nem baj:

"Semmi mast nem tehetek, mint a sokkal gyengebb UPC-t valasztom."

Jól döntöttél, ideológiai értelemben is progresszívebb a Voda (volt UPC), ez a jó választás.
No de ne itt panaszkodj, hanem egyszerűen élvezd.

[ Szerkesztve ]

(#98031) TeeJay válasza Ejelhar (#98030) üzenetére


TeeJay
félisten

Annyira nem vette még meg sem Lölő sem Jászai hogy beszéltem face-en egy kerületi sráccal aki DIGI-nél hálózatépítéssel foglalkozik és továbbra is fejleszti a DIGI gerincet, minden kerület 100gigabitre lett bővítve, megszüntették azt hogy több kerület van egy felhordó ágra rakva, a mobil betápokat is építik ki, hozzánk felkerült a panel tetejére a DIGI torony pedig ugye március óta igazából már egy fillért se kellett volna beleölnie a DIGI-nek hiszen úgyis felvásárolják őket... Srác mondta hogy elég combos gerinc lett így és azért is voltak utóbbi fél évben a kimaradások mert elég szépen át lett alakítva a rendszer meg sokszoros terhelést is elbír.
Ja az FTTH-t azóta is tolják, nálunk már az egész telep lassan FTTH és nyomják le a régi FTTB hálózatot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#98032) Ejelhar válasza TeeJay (#98031) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szvsz egyszerűen értelmetlen lenne a folyamatos Digis fejlesztés ha az nem lenne már előre beárazva, biztosan ez is a megegyezés része.
Ami szerintem még egyedül nyitott (ez a portfólió még sehova se került, nincs sorsa), az a mobil szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#98033) viktorhu válasza kopi72 (#98021) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha a mobilod is vodás, ott elvileg jár is vezetékes kieséskor a korlátlan mobilnet pótlásnak.

(#98034) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

sebességmérés digi.hu mérve 80-100 mbit, gigabites vonalon. valami gebasz van.

(#98035) TeeJay válasza Ejelhar (#98032) üzenetére


TeeJay
félisten

Mellé még a BIX-et is fejlesztik, pár körben lesznek majd hajnalban 1-3óra kiesések
[link]

"A következő hetekben a BIX jelenlegi Cisco Nexus7710-es switcheit fokozatosan mindegyik helyszínen lecseréljük az új Arista 7280R3-as platformra. Az új BIX topológia VxLAN alapú lesz, és bővítjük a BIX node-ok közötti gerinchálózati kapacitást is. A karbantartás rövid - pár perces - BIX kapcsolat megszakadással fog járni minden BIX tag számára."

100-400gigabites linkeket is tolnak majd ezen ha jól néztem
Egyre több szolgáltató bővít majd 100-200gigabitre :K DIGI már ezt is letudta :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#98036) bobalazs válasza bobalazs (#98034) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Aha a hiba nálam volt, az ONt 2. lan csatlakozojára dugtam a netkábelt ami csak 100 mbit max.
Most már megy rendesen az 1es csatlakozon.

(#98037) nubreed válasza bobalazs (#98036) üzenetére


nubreed
veterán

Nálam az volt a baj, hogy hosszú évekig egy papíron gigabites porotkkal rendelkező routert használtam, ez volt a Linksys WRT320n. A Wifije természetesen csak "n" -es volt, de ezzel nyilván együttéltem. Egyre jobban elkezdett zavarni, hogy az elivleg gigabites LAN portokon a kapcsolat sebessége miért nem tud 100-120 mbit-nél többet. Először természetesen a DIGI ZTE eszközét hibáztattam, de mondták, hogy annak az eszköznek tutira tudnia kéne a gigát, ftth -s szolgáltatásom is van, stb. Így vettem egy új routert és milyen jól tettem (a routeres topicban néztem ki, a gigás nethez ajánlottak közül egy ASUS-t.). Azóta ha nem is érem el az 1 GPBS-t de 800-900 mbps körül vagyok. Ez már bőven jó, így teljesen elégedett vagyok. Szóval ennyit a fent említett Linksys régi routeremről, köszönő viszonyban sincs a valóságban a tudása a papíron leírtakkal.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#98038) Dragon3000 válasza nubreed (#98037) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól, hogy gigabites portok voltak a routeren még nem jelenti azt, hogy pppoe esetében tudna is gigabitet, főleg, hogy több, mint 10 éves eszközről van szó. Ott van pl a tp-link 1043nd v1 az is hasonló teljesítményt tud, v2-től már használható gigabites net mellé is.

[ Szerkesztve ]

(#98039) nubreed válasza Dragon3000 (#98038) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, hát most már ezt is tudom, eddig nem nagyon foglalkoztam vele.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#98040) David_DD válasza David_DD (#98029) üzenetére


David_DD
tag

meg is oldódott reggelre:

DIGINET 1000 - FTTH

tényleg kellett egy nap várakozás. Így most 500Mbps-ot produkál, amivel már bőven elégedett vagyok. Délután beszerzek egy gigabites routert is a régi helyett

(#98041) 4Grider válasza David_DD (#98040) üzenetére


4Grider
nagyúr

Olyan gigabites routert szerezz be, ami tudja is routolni a gigabitet, a gigabites portok meglévősége egy routeren ugyanis az előbbire egyáltalán nem jelent garanciát.

(#98042) Intruder2k5 válasza David_DD (#98040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt az 500Mbps-t hol méred, böngészőben? Ha igen, próbáld meg parancssorban is, vagy esetleg alkalmazásból. De inkább az előbbi. [link]

(#98043) David_DD válasza 4Grider (#98041) üzenetére


David_DD
tag

az összefoglalóban linkelt TP-Link Archer C6 AC1200-z néztem ki

@Intruder2k5 #98042: az ookla speed testen kattintottam egyet gyorsan (böngészőben). Délután csekkolom a linket amit küldtél!

(#98044) 4Grider válasza David_DD (#98043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miután jó ideje AX-es routert használok, ma már tutira nem vennék AC-st. Nekem az AX még egy AC-s notebookon is kétszeres sebességet jelent, AX-es eszközökön meg minimum 800 Mbps-ot.

(#98045) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Reggel DIGI oldalán jelezték a váltást, de az ONT újraindítása is kellett hozzá. Oldalak lassan töltöttek be, router újraindítása után, az is megjavult.

(#98046) David_DD válasza 4Grider (#98044) üzenetére


David_DD
tag

egy ősrégi asus k55vj a fő laptopom, és van egy levedlett céges Dell E5570-em, azt sem tudom valójában milyen hálókártya van bennük, de még aztis elképzelhetőnek tartom hogy kár erőltetnem a gigabites wifit.. :D bár a Dellnek vinnie kellene, 3-4 éves gép, az Asus-ban (ha jól emlékszem) egy AR9485ös kártya van. Most húzták be a házba a gigabites netet, sose kellett azon gondolkodnom, h h fogok gyorsabb netet fogni a gépemen..(a routerem meg egy szintén kb 10 éves Asus RT-N12E.. :D)

de köszönöm a tanácsot, utánanézek!

(#98047) 4Grider válasza David_DD (#98046) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért javasoltam az AX-est, mert routert nem egy évre vesz az ember. Lehet, hogy a következő levedlett notebookod/telefonod már AX-es lesz...

(#98048) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok,

Utolért a 21.század :D végre kapok üveget. Mivel nem adnak értelmes routert a Digis ügyfélpontos információi alapján így tőletek kérnék segítséget.

Milyen Routert érdemes venni amit kezeli az optikát?, és nem egy papucsállatka szintjén működik.

Árérték arányba a lehető legjobb legyen.

Jelenlegi Digi szolgáltatásomhoz egy Archer c5 v4 van felszerelve, de wifi szinten hagy némi kívánnivalót maga után.

Válaszaitokat előre is köszönöm. :)) :))

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#98049) 4Grider válasza MasterHUn (#98048) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még nem olvastad a topik összefoglalóját?

(#98050) MasterHUn válasza 4Grider (#98049) üzenetére


MasterHUn
senior tag

De, viszont nem találtam egyértelmű választ a kérdésemre :( vagy csak elsiklottam felette.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.