Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) TomAce válasza radi8tor (#48000) üzenetére


TomAce
tag

Hat mivel vagy a digivel van gond vagy a routerrel vagy a routerre kotott HDD-vel :D

(#48002) llacee válasza TomAce (#47991) üzenetére


llacee
őstag

Maradjunk annyiban, hogy szolgáltató váltáskor, azonos router használatakor érdemes és ajánlott egy hard reset és újrakonfigurálás. Mentés sem jó. Próbáld ki.

(#48003) PeterPH válasza TomAce (#48001) üzenetére


PeterPH
senior tag

Húzd le a HDD-t, és ha úgy nem bontogat, akkor máris szűkült a kör. Lehet a router-nek már sok egyszerre a torrent és a PPPoE kezelés.

(#48004) bkiky01 válasza u996 (#47979) üzenetére


bkiky01
senior tag

Ilyen routerem nekem is volt, gondolt egyet és a portjait leszabályozta 100/100-ra az 1000 helyett, firmware frissítés sem segített, néha a reboot, de hamarosan megint levette 100-ra..Csere lett wdr4300ra, azóta okés..kopp..kopp..

(#48005) *miklos*


*miklos*
csendes tag

Miután úgy döntöttem, hogy mégsem kötöm be a digit a fizetős smtp miatt, beküldtem az asszonyt a telekomhoz, hogy alkudjon ki valami kedvező csomit a digi bekötésével fenyegetőzve. 6200 ft-ért 100 csatornás tévét, 120/10 mbps netet és telefont adtak két éves hűséggel.
Mindezt kizárólag a digi megjelenésének köszönhetem, nélküle 9 ezer alatt szóba sem állt volna velem a telekom.
:R

[ Szerkesztve ]

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#48006) leslieke válasza *miklos* (#48005) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szép kedvezményt ért el az asszony!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48007) bopeti98 válasza *miklos* (#48005) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha van Digi akkor nem kell fenyegetőzni. Automatikusan sokkal olcsóbban adják a honlapon szereplő áraknál.

(#48008) TomAce válasza PeterPH (#48003) üzenetére


TomAce
tag

Ok, meg kozben nezegetem a logot is.
A PPPOE tobb eroforrast fogyaszt, mint amig "Auomatic IP"-n volt?

(#48009) adika4444 válasza TomAce (#48008) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, PPPoE jelentősen több procit eszik mint amikor Dynamic IP-d volt...

üdv, adika4444

(#48010) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok!

Kb. év elejétől 100-al kezdődő IP címet kapok folyamatosan. NAT-oltak volna? Ha internetről nézem, akkor teljesen más IP címet ír ki, így a portforward se működik. Rájuk lehet borítani az asztalt?

(#48011) qqcqqc válasza N3gro (#48010) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem kell borítani, kérni kell, megoldják.

(#48012) N3gro válasza qqcqqc (#48011) üzenetére


N3gro
aktív tag

Hirtelen haragból írtam, de telefonban már szépen kértem. :) Azt mondták, hogy továbbítják az illetékeseknek.

(#48013) Klara_


Klara_
őstag

Zala megyeben mi tortent? Tegnap ota se net se semmi, ugyfelszolgalat elerhetetlen - ugyintezot nem kapcsol.
Bemondja, hogy Zalaegerszeg, Nagykanizsa hibajavitas folyamatban de semmi tobb...

(#48014) Blackmate


Blackmate
senior tag

Budapest, 17. ker-ben FTTH környezetben 3,5 hónapja várok a bekötésre. Annyi infót tudok, hogy az optika évek óta az utcában figyel, csak most elfogyott a csatlakozási pont az oszlopon, így "anyagra" várnak. Nincs valakinek belső infója, hogy meddig? Ha hónapokról van szó, akkor meghosszabbítom a jelenlegi szolgáltatónál az előfizetést, mert listaáron nem mókás az élet...

(#48015) Flashget válasza *miklos* (#48005) üzenetére


Flashget
félisten

3289 db csatorna korlátlan számú tv-n kötelező szolgáltatói neszköz nélkül!, 500/200 net, 200Ft-os telefonért fizetek 8100-at januártól. Ugyanezt hűségben a teljes 2 év alatt, 6080Ft/hó kapnám.
Tényleg jó boltot csináltál. :D

Realme GT Master Edition

(#48016) TomAce válasza N3gro (#48010) üzenetére


TomAce
tag

Bocs, mit jelent, hogy NATolnak?
Es hogyan tudod leellenorizni?

(#48017) DS39 válasza TomAce (#48016) üzenetére


DS39
nagyúr

ha 100.-al kezdődik a rourterben látott ip címed. (WAN adatoknál)
illetve az nem egyezik meg pl. az itt látottal.

[ Szerkesztve ]

(#48018) TomAce válasza DS39 (#48017) üzenetére


TomAce
tag

Es akkor innetol kezdve ugyanugy nem mukodik a port forward es nem erem el azokat az eszkozoket kintrol, miknek kozvetlen internetes IP kell, ugye?

(#48019) rento válasza TomAce (#48018) üzenetére


rento
őstag

Így van.

(#48020) Gézengúz válasza DS39 (#48017) üzenetére


Gézengúz
addikt

Huhhh, nem kéne itt IP4-es címet is látnom? Nekem már csak IP6-ost mutat... :U

(#48021) g0dl válasza TomAce (#48016) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem, ha nem tudod mi az a NAT, akkor nincs is rá szükséged.

(#48022) TomAce válasza g0dl (#48021) üzenetére


TomAce
tag

Azert mert nem ertek hozza meg szuksegem van ra :) Foleg ha jol ertettem :P

PS3-hoz kell, Routerre kotott dnla elereshez, kulso HDD elereshez.

(#48023) csucsreg válasza Blackmate (#48014) üzenetére


csucsreg
tag

Én 4 hónapot vártam a XX. kerben ugyanezen okokból, múlt héten kötötték be. Kéthetente járkáltam be ÜFSZre, hogy mi ujság, "le van adva bővítésre". Egyszer sikerült elkapni egy normális ügyintézőt, aki megígérte, utánanéz, nem-e mondta le valaki. Valaki visszamondta, felszabadult egy pozíció, így kötötték be. Bővítés azóta sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#48024) TomAce válasza csucsreg (#48023) üzenetére


TomAce
tag

En a belvarosban vartam 6 evet...

(#48025) DS39 válasza Gézengúz (#48020) üzenetére


DS39
nagyúr

azt írja ki, aminek publikusban látszol. (gondolom, akkor nálad engedélyezve van az ipv6)

(#48026) Gézengúz válasza DS39 (#48025) üzenetére


Gézengúz
addikt

Router módban megy a HG8247H, egy éve kértem át modem módból, azóta a többi router switch módban csatlakozik hozzá, hibátlan a hálózat.

Itt már írja az IPV 4est is..

[link]

(#48027) DS39 válasza Gézengúz (#48026) üzenetére


DS39
nagyúr

passz, az általam linkelt oldal ikonjában benne van a 6-os, szóval lehet az kompatibilis vele, a másik meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#48032) Szpilu__25 válasza N3gro (#48010) üzenetére


Szpilu__25
tag

Nekem fél nap alatt át rakták... :)

(#48033) N3gro válasza Szpilu__25 (#48032) üzenetére


N3gro
aktív tag

Nekem 3 óra volt. :)

(#48034) gabro0


gabro0
őstag

Szegeden rajtam kívül vár valaki bekötésre? Eléggé el vannak úszva :(

(#48035) sfdrakex válasza gabro0 (#48034) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ilyen jeges utakon ne csodálkozz ha csúsznak ;)

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#48037) the.odzsy válasza gabro0 (#48034) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Merre vagy Szegeden?
Nekem ősszel kötötték be (Tarján városrész, emeletes ház) úgy, hogy bementem az ügyfélszolgálatra, és ott adtak mindjárt jövő hétre időpontot. Azóta ennyire elcsúsztak volna? :((

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#48038) gabro0 válasza the.odzsy (#48037) üzenetére


gabro0
őstag

Nagytecsó mögötti részben (októberben húzták ki az optikát).
Most szombaton lesz 2 hónapja, hogy szerződést kötöttünk. Kábel az ablak előtt, papírok rendben, szerződés van...

Fura egyébként. A szerződéskötést csak úgy vállalták, hogy az utca felől a falon keresztül húzzák be, csak a mi lakásunkba. Már akkor is tudtam az nem lesz jó, mivel a kábelt nem lehetne elvezetni normálisan. Vagyis de, csak ahhoz szét kellene fúrni az egész lakást.

Abban maradtunk azzal, aki kijött szerződéskötés után 2 héttel (december közepén), hogy lépcsőházon keresztül húzzák majd be. Ahhoz nem kell fúrni semmit a lakásban, lépcsőházban se nagyon (vannak kábelvezetők a falban). Na itt állt meg az egész.

(#48039) dchard válasza gabro0 (#48038) üzenetére


dchard
veterán

Na várjál, ha ez társasház akkor ott közös képviselő --> közgyűlés --> szavazás, majd a közös képviselő kitölti a társasházi nyilatkozatot és majd utána építik ki a lépcsőházi felszállót (betelepülnek), és majd utána lesz nálatok esély a szolgáltatásra. Ha ablak felől be tudod köttetni, akkor megkerülheted ezt az egész cirkuszt, persze ha a Digi vállalja így, mert ez simán kikezdhető magatartás, ha van egy-két g*ci a társasházban (feljelentgető öregasszonyok, hogy mást ne mondjak).

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48040) TomAce válasza dchard (#48039) üzenetére


TomAce
tag

Igy sincs esely. Nalunk a kozoskepviselo, meg en is megkerestem a Digit, hogy a 36 lakasos tarsashazbol 20-an legalabb szeretnenk szelessavot, de mondtak, hogy nem lehet, varni kell...
6. kerulet. 2 hazzal arebb es szemben is volt 6 evig.

(#48041) dchard válasza TomAce (#48040) üzenetére


dchard
veterán

A 6. ker speciális eset sajnos...

Nálunk II. kerületben november óta fent az optika, de eddig a környéken senkit sem kötöttek, mert még nem indult el rajta a szolgáltatás, bár ezt az ügyfélszolgálat nem meri bevallani. Papíron 2016. vége szerepelt mint átadás. Ebben a hidegben nem nagyon lehet optikát szerelni, gondolom ha enyhül az idő, folytatják.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48042) gabro0 válasza dchard (#48039) üzenetére


gabro0
őstag

Társasházról van szó, igen. Mindenki beleegyezett, közös képviselő aláírta. A hozzájárulással a kezemben mentem oda szerződést kötni november végén. A Digi vonala él, köthető. Tudtommal egyelőre csak mi fizettünk elő, másokat is érdekel, viszont őket köti még a hűség.

Az ablak felőli bekötés nem jó, mert szét kéne fúrni a lakást és nem is lehetne szépen megcsinálni. A lépcsőházas megoldás meg tökéletes lenne. Kb. ugyanannyi munkaóra mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#48043) adika4444 válasza gabro0 (#48038) üzenetére


adika4444
addikt

Bp XVII. kerületbe tavaly előtt augusztus elején kötöttünk szerződést, tavaly januárban sikerült bekötni mert hogy eszközhiány volt, aztán mint kiderült elvileg sikerült a januárban elindított szolgáltatást már augusztusban köthetővé tenniük:)
De eszközhiány is volt, szerintem idén is van, a kínai újév az nagyon nem a DIGI barátja. Pont ez volt tavaly januárban is meg 2015 év vége felé hogy lassúskodtak mert alig-alig volt eszköz. Én el tudom képzelni hogy most is ez lehet ha nem is olyan mértékben mint legutóbb...

üdv, adika4444

(#48044) gabro0 válasza adika4444 (#48043) üzenetére


gabro0
őstag

Én úgy tudom most munkaerőhiány van, elég durván. Remélem nem kell még fél évet várnom (vagy többet :((( ).

Egyszer kijöttek, hogy bekössék az utca felől. Azzal a mozdulattal megcsinálhatták volna a lépcsőházban is. Az idő ugyanúgy elment a szemrevételezéssel.

(#48045) DS39 válasza gabro0 (#48044) üzenetére


DS39
nagyúr

A többi lakó mit használ ez idő alatt?

(#48046) gabro0 válasza DS39 (#48045) üzenetére


gabro0
őstag

Főleg Telekomot, de van Invitel is. Egyébként senki nincs megelégedve vele a T-vel.

[ Szerkesztve ]

(#48047) *miklos* válasza gabro0 (#48046) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Az invitellel igen? :))

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#48048) DS39 válasza gabro0 (#48046) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát akkor két fos közül választhatsz jelenleg, ha legalább UPC lenne 1 év hűségre bevállalhatnád.

(#48049) gabro0 válasza DS39 (#48048) üzenetére


gabro0
őstag

Azért reménykedek, hátha megcsinálják 1 hónapon belül. A T-s hűségidő is pont december végén járt le, szóval minden klappolt volna.

A Digi ügyfélszolgálaton tudnak segíteni, vagy valami prioritást adni? Ha más nincs, hűség nélkül hosszabítunk a Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#48050) adika4444 válasza gabro0 (#48049) üzenetére


adika4444
addikt

van valami express bekötés 5000 Huf-ért, akkor elvileg gyorsabban megcsinálják...

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.