Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) McLaca válasza szenko (#9000) üzenetére


McLaca
őstag

Neked modemes neted van, koaxon. Az a diginél úszav. (Úgy szar, ahogy van.)
Van saját topicja. LAN netnek ehhez semmi köze, az más eszközöket használ.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#9002) killbull válasza szenko (#9000) üzenetére


killbull
aktív tag

Egyszer majd csak letelik az a 2 év hűség! :DDD Most is ugrál össze vissza a sávészél, van hogy jön 100 k val van hogy felugrik 10Mbre! Pedig most az ONT n vagyok rajta közvetlenül az optikán!

Itt egy pingtest! :DDD :DDD :DDD

http://www.pingtest.net/result/30920287.png

(#9003) janos1988 válasza McLaca (#8977) üzenetére


janos1988
addikt

En ugy tudom, hogy egy szal optikai kabel elvinne egesz Mo. forgalma't, csak a hozza szukseges hardverek kerulnenek sok-sok szazmilliokba. Nem?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9004) McLaca válasza killbull (#9002) üzenetére


McLaca
őstag

Felejtsd már el a pingtestet, nem a vonalad jóságát, hanem a távoli szerver szarságát lehet vele mérni maximum... Akkora ökörségeket mér, hogy már fáj. Más országokba jobb értékeket mérek, mint Budapestre. Szerintem a magyarországi mérőszerverek vacakok.

Budapest:

Pozsony:

Bécs:

Hát nem érdekes? Na ennyit a pingtestről, vagyis a budapesti mérőszerverről.

Ez meg parancssorból, a ping paranccsal:

Jelzem, mindezt wifin keresztül úgy, hogy jelenleg 3 gép van a routeren, ebből kettőn a levelező percenként ellenőriz, nálam 14, tesómnál 1 e-mail címet, apám meg youtube-on néz filmeket (darabokban).

janos1988: igen, valahogy így, a digi is tudomásom szerint 4 szálas optikát használ, amiből 1 szál aktív jelenleg. Csak a többi eszköz, ami az optikát kiszolgálja, lehet, hogy gyenge, vagy nem megfelelően konfigurált.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#9005) killbull válasza McLaca (#9004) üzenetére


killbull
aktív tag

Írtam már sokszor, ha gondolod olvasd vissza.Nem poénból hagytam abba az online játékokat se! Minden szerveren külföldin és magyaron egyaránt packet lossol ,nem küldi el a csomagokat, össze vissza ugrál a ping , átmennek az emberen a golyók mintha nem is lőnék semmit. A pingtest meg teljesen megbízható mert ha nincs ott packet lossom akkor játékban sincs. Érdekes mód mikor 1 napra megjavult bármit pingeltettem vagy néztem pingtesten(legtávolabbi szervert a földön akkor is 0% volt) Az meg hogy egy helyi szervert nem ér el rendesen az nem az én hibám! Nekem alapjáraton mikor semmi nem megy akkor mér olyanokat mint neked leterhelve! Elég vicckategóriás szolgáltató ha egy mezei 5Mb es Adsl megbízhatóbb mint ez a fos! Volt digis haverom még meg is jegyezte hogy sokszor zsebre dolgoznak a szerelők mert 5 alkalomból 1x nem írtam alá semmiféle papírt hogy kint voltak.Kapucsöngés után 2 percel mind a kettő szerelő fent volt a lakáson és állítólag laptoppal mértek meg eszközöket cseréltek, holott szerintem minimum a gépemből kikéne húzni a kábelt hogy rákössenek egy műszert vagy valamit.Mindezt 2 perc alatt, ebben az is benne van hogy felmásznak a 4. emeletre! :DDD Meg ha kérdezem mi van ők soha semmit nem látnak és több időt szánnak beszélgetésre mint szerelésre.Akkor ez mi ha nem átbaszás? Meg érdekes miért tv netvorkre csatlakozik néha nem digire az ISP m? Nem azért mert nincs nekik elég IP jük? Egy csomó ok hogy nincs sávszélessége a diginek csak nem merik hangosztatni mert rossz fényt vetne a hírnevükre.Sokszor elmondtam de még más is írta itt hogy minek fizessen elő kis csomagra ha csak 500 Ft al több a dupla akkora! Keresd a logikát miért szar! ;)

[ Szerkesztve ]

(#9006) killbull


killbull
aktív tag

http://kepfeltoltes.hu/101226/18_www.kepfeltoltes.hu_.png

Itt egy parancssor.

[ Szerkesztve ]

(#9007) cascada válasza killbull (#9006) üzenetére


cascada
senior tag

Na ez tök jó! Nekem már a 15. küldött csomag elveszett :D
Versenyezhetnénk, kinek szarabb a Digis netje :DDD Feltöltésem most is 150-400kB/s között ingadozik, pont úgy ahogy tegnap, és az elmúlt 1-1,5 hét minden egyes napján. Késő este pedig szépen magához tér...

[ Szerkesztve ]

(#9008) killbull


killbull
aktív tag

Sokszor elmondtam de még más is írta itt hogy minek fizessen elő kis csomagra ha csak 500 Ft al több a dupla akkora! Keresd a logikát miért szar! ;)

(#9009) McLaca válasza killbull (#9006) üzenetére


McLaca
őstag

A végeredménye lenne a lényeg.
Amúgy azért kardoskodok, mert folyamatosan azt mondod, hogy szar a digi, nincs sávszél, nincs ip, meg már mindennel bajod van, amikor egyértelműen látszik, hogy a hiba LOKÁLIS, tehát nem a digi a szar, csak egy eszköze arrafelé, és ez alapján leírni több százezer előfizetést azért kicsit bátor dolognak tartom.

Kábelhibát én még mindig nem zárnám ki.
TV Networkos IP-t meg azért ad időnként, merthogy megvette a digi a tvnetwork hálózatának egy részét, ebből kifolyólag az IP tartományát is. Ha pedig ad IP-t a szolgáltató, akkor van neki elég. Ha nem lenne elég, nem tudnál becsatlakozni! Nem értem, miért determinálna sávszélhiányt egy IP tartomány. És mint látható a BIX-en is, van bőven sávszél. Sokkal több, mint más szolgáltatóknak.

A pingtest továbbra is szar, az általam beszúrt mérési eredményéből egyértelműen látszik, hogy a budapesti szerver inkább szarver.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#9010) killbull válasza McLaca (#9009) üzenetére


killbull
aktív tag

A digi szakemberei soha semmi hibát nem láttak itt nálam és nem értik miért hívtam ki őket ötször hogy csinálják meg! Akkor lehet csak unatkozok nem? :DDD :DDD :DDD Meg érdekes másnak este 10 kor intézkednek itt meg mikor hívnám őket este 6 órára akkor már véget ér a munkaidő! Mindegy felesleges írkálni ,ettől úgyse javul meg.

(#9011) killbull válasza McLaca (#9009) üzenetére


killbull
aktív tag

Szerintem te olyan helyen laksz ahol vagy fejlettebbek az eszközök vagy nem használják annyira ki a hálózatot. Kecskemét az ország legnagyobb megyéje. :))

(#9012) McLaca válasza killbull (#9010) üzenetére


McLaca
őstag

De ha csak ott helyben ilyenek a szerelők, attól miért szar az egész digi?
Ha csak nálad van valami helyi hiba, attól miért szar az egész digi?
Ha a tvnetwork résztulajdonosaként tvnetworkos ip-t ad a digi, attól miért szar az egész digi?
Ha a pingtest budapesti mérőszervere hülyeségeket mér, attól miért szar az egész digi?

Kecskemét az ország legnagyobb megyéjének székhelye, de ettől miért szar az egész digi? A node-ok nem függnek a megyehatártól.
Én meg továbbra is az ország legsűrűbben lakott lakótelepén lakom. Hogy fejlettek lennének az eszközök? Román router és VoIP adapter, az is használt... Lefényképeztem. :D

Tessék.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#9013) Lackooo84 válasza nrob46 (#8973) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát először is az a kérdés, hogy osztod a netet routerral, vagy megy a kábel a PS3ba. Ha az első variáció, akkor network settings, wired connection, minden továbii opció automatic, és leokézod, elvileg menni kell. (Ha a routeren engedélyezve van a DHCP) Ha a kábel megy a PS3ba, akkor network settings, wired connection, és a PPPoE-t válaszd az első opciónál, majd add meg a szolgáltatótól kapott nevet és jelszót, majd tovább megint minden opció automatic. Ennyi...

The Truth is out there...

(#9014) killbull válasza McLaca (#9012) üzenetére


killbull
aktív tag

Úgy érzem te kötekedsz! Más is írta velem egy időben hogy rossz nem csak én......

(#9015) McLaca válasza killbull (#9014) üzenetére


McLaca
őstag

És a kettő az már reprezentatív példa.
Értem.

Nem kötekedek, csak objektív igyekszem maradni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#9016) killbull válasza McLaca (#9012) üzenetére


killbull
aktív tag

Ha jól látom nálatok 2 vagy 3 ember rávan kötve a switchre. És az nem igazán tűnik terhelésnek. Az a szakbarbár 2 kábel összesodorva az komoly? :DDDDDDDD Szakember ilyet csinál.? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD Bocsi de nagyon vicces ez a kép. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

[ Szerkesztve ]

(#9017) McLaca válasza killbull (#9016) üzenetére


McLaca
őstag

A fotó 2009 január 4-én készült, amikor hivatalosan még el sem indult a házban a digi, csak egy szomszédnak mégis bekötötték - tévedésből, mert engedély a szolgáltatásra még nem volt. Tehát amit látsz, az egyetlen júzer bekötése.
A bekötés módja is érdekes amúgy, összecsavargatott kábelek... Épp emiatt fényképeztem le. Viszont mégis hibátlan.

Azóta velünk együtt 8 előfizető van, és mivel a többség telefont is kért, ezért már a második switch is fel van szerelve, és elméletileg 3 VoIP adapter. Ha jól osztották el a júzereket, akkor 4-re jut 100Mbit, mert sima Megabitesek a switchek. 2db LAN kábel jön át a középső házból (3×15 lakásos a tömb, középsőbe megy az optika, onnan a két szélsőbe a dupla LAN), és a 100-as switchek miatt 2×100Mbitje van a háznak.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#9018) killbull válasza McLaca (#9017) üzenetére


killbull
aktív tag

Én egyszer láttam a saját dobozunkat ahol össz vissz 2 doboz volt nemtom melyik a swich de volt benne kb 5 vagy 6 utp bedugva, 1 lépcsőházba 15 en laknak. Ez 1 lépcsőház. Megjegyezném kb 2 nap alatt összedobták az egész háztömb bekötését ami t homenál ha jól tudom 1 hét csak a teszt.

(#9019) McLaca válasza killbull (#9018) üzenetére


McLaca
őstag

Mert az FTTH (gondolom, arról van szó) esetén optika megy a lakásig, ráadásul passzív elemekből építkezik, tehát távolról azok nem menedzselhetők. Nyilvánvaló, hogy alaposabb előkészítést igénye. A digi is kísérletezik amúgy FTTH-val valamelyik területén.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#9020) szenko válasza McLaca (#9001) üzenetére


szenko
csendes tag

Szerintem a lényegen nem változtat, úgy szar az egész ahogy van. Ha tehetném az életbe nem váltottam volna át digire. De bocs, hogy a topikotokba "köptem" Btw megmutathatnád a modemes topikot, hátha ott is vannak hozzám hasonló "szerencsétlenek"

[ Szerkesztve ]

A szenilitás az ha elfelejtjük....

(#9021) McLaca válasza szenko (#9020) üzenetére


McLaca
őstag

A modemes-koaxos diginet az tényleg fos, szinte mindenki szív vele.

Itt a topikja.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#9022) szenko válasza McLaca (#9021) üzenetére


szenko
csendes tag

Köszi: )

A szenilitás az ha elfelejtjük....

(#9023) sfdrakex válasza killbull (#9018) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Már lehet kérdeztem, de te hol is laksz Kecskeméten? Nekem lánchíd utcán és haveromnak Március 15 ön teljesen rendben van, ping is sebesség is tudunk játszani le fel tölteni rendesen mindig. Full le/fel töltés mellett is megy a játék rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9024) killbull válasza sfdrakex (#9023) üzenetére


killbull
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#9025) Tommyboy86 válasza maláj (#8986) üzenetére


Tommyboy86
csendes tag

Nekem egy TL-WR1043ND-m van 2-3hete. tökéletes :) nagyon elégedett vagyok

(#9026) brd válasza sfdrakex (#8997) üzenetére


brd
nagyúr

A WiFi csak elméletben tud 54Mbit-et, a gyakorlatban jó, ha a 20 meg van, kábelen pedig igaz ugyan, hogy 100Mbit-es a portok linkje, de nem biztos, hogy akár 20-at is tud route-olni a WAN és a LAN között, ezért kérdeztem. ;)

maláj: Thx.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#9027) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Újítottam egy TP-LINK 741ND routert, Digi Startnetet wifin nekem is levágja ~9/9 Mbit-re, pont úgy, ahogy [itt] és [itt] is olvasható. Ha van megoldás, szóljatok!

Köszi

(#9028) Lackooo84 válasza Gerasz (#9027) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Van. Az "n" mód engedélyezve van a routeren? Csak akkor tud nagyobb sebességet, ha a másik végpont is n-es. Nekem szakít a 80Mb wifin is ezzel a routerrel.

The Truth is out there...

(#9029) catty21


catty21
tag

Help me!

Karácsony előtt behozták hozzánk a Digi kábelnetet (valaki elmagyarázza nekem - laikus hülyének - hogy az adsl mitől kábelnet?), ami úgy szar, ahogy van.
Előtte 10Mb-s fibernetem volt, most 80/25 Mb-s digi... na, hát ott tartunk, hogy a fibernet modemmel és switch-csel együtt is gyorsabb volt, mint a digi.
Pedig ott az átlag 6/1Mb volt, itt az átlag, ami jön az max. 35/18Mb. A házban állítólag rajtunk kívül csak ketten vannak még csak bekötve, a gép 100/10-es hálókártyával bír, de már próbáltunk bele 1Gb-set is, ugyanolyan szar.
Az ügyfélszolgálaton szarnak bele a problémámba, mert hogy a garantált 8/2-őt hozza a net. Na, ezt értem is, de azé ez nem így működik. 80/25-re szerződtem, a minimum, hogy 50-60Mb jöjjön és még a 35/18Mb se legyen lassabb, mint a régi fiberes...
Állítólag van valami program, ami segít kezelni a gépnek ezt a sávszélességet.

(#9030) cascada válasza catty21 (#9029) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

Kicsit érthetetlen számomra néhány kérdésed illetve kijelentésed! :) Először is:
az adsl mitől kábelnet?
Az ADSL nyilván nem kábelnet! A Digi LAN Net pedig nem ADSL. Lehet, hogy arra gondolsz, hogy PPPoE-t használva tárcsáz be és kap IP címet? Ez egy nagyon jó dolog, mert így nincs fix IP címed. Bármikor kérhetsz új IP-t, ez egy hatalmas előny a fix IP címmel rendelkező user-ekkel szemben. Ennek inkább örülj! Ha az zavar, hogy rá kell kattintani egy ikonra a csatlakozáshoz, akkor vagy Router a megoldás, vagy egy egyszerű inditópultos ikon elhelyezéssel automatikusan megoldható a csatlakozás..

Másodszor, amit nem értek:
ott tartunk, hogy a fibernet modemmel és switch-csel együtt is gyorsabb volt, mint a digi.
Pedig ott az átlag 6/1Mb volt, itt az átlag, ami jön az max. 35/18Mb.

Azt írod is, hogy most a sebességed 35/18Mbit. Ez szerintem még mindig gyorsabb, mint a 6/1Mbites Fiberneted!

Hol próbáltad a sebességeket? Speedtest hülyeségeket mérhet. Az is lehet, hogy a processzorod nem bírja a Flash-t rendesen futtatni, már amiatt is hibás mérés eredmények születhetnek.

Ügyfélszolgálat csak akkor foglalkozik sajnos veled, ha a http://speedtest.digikabel.hu oldalon is lassú sebességeket lehet mérni! Ha megvan a garantált 8/4Mbites sebesség, akkor sajnos nem fognak veled foglalkozni, mert a 80/25Mbit az csak az elérhető maximális sebesség. Ők csak a minimálisan meghatározottat kötelesek szolgáltatni.
Sajnos én is így jártam. Reklamáltam az alacsony feltöltési sebességem miatt (400kB/sec), majd visszaírtak, hogy ez megfelel a 40/20-as net minimális 3Mbit-es sebességének, úgyhogy én is így jártam. Szívás tudom de nemtudok mit tenni én sem :(
Nyilván náluk van valami globális szerverprobléma, mert 2-3 hete ment maxxal a sebességem bármikor. Csak reménykedhetünk benne, hogy meg akarják majd egyszer találni a hiba forrását és orvosolják azt :(((

(#9031) catty21 válasza cascada (#9030) üzenetére


catty21
tag

Szia,

már én is össze vagyok zavarodva, üzletkötő-szerelő-ügyfélszolgálatos... Szóval, UTP kábelen jön a netem és igen, jelszó, betárcsázás, stb. A szerelő szerint ez ADSL...

Látszólag gyorsabb, valóban, szám szerint, azonban egy-egy ismert és szokványosan használt oldal betöltése most jelentősen tovább tart, mint pl. a fibernél, ezt jeleztem is a digis csajnak. Csak hümmögött rá.
Viszont van olyan, hogy egyetlen oldal sem jön be és percekig kell próbálkoznom a sebességteszteléshez is, amikor is közli, hogy 25Mb a net...
Nincs érezhető gyorsulás.

Próbáltam Speedtest, a Digi saját tesztelője, a UPC tesztelőjével is.
A szerelő, aki bekötötte úgy ment el innen, hogy valami nem stimmel, mert csak egy harmadot hoz a net, viszont nem tudja mi lehet az oka...

A szerződésben valóban van egy minimum sávszélesség, azonban ez jogilag nem állja ám meg a helyét, mert nem azért fizetsz, hanem a 80Mb-ért, ha pedig ezt úgy sem tudják hozni, hogy harmadmagammal vagyok egy csillagponton, vagy mi a p...án, akkor bizony átvertek szerződéskötéskor.

(joghallgató vagyok, szóval nem hagyom annyiban :) )

(#9032) killbull


killbull
aktív tag

Én se poénból hablatyoltam itt! Azóta hívtak a Pesti Digisek is (pont 3 napja) és sajnos úgy szint le se szarnak. Ez a Digi Kft.

(#9033) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Elég komoly ez a TOP Net így estefelé. Napközben megvan a 80 simán

(#9034) cascada válasza ToBeY (#9033) üzenetére


cascada
senior tag

Valszeg tényleg vmi központi hiba lehet amit nem nagyon akarnak orvosolni :(
Neked meddig ilyen gyenge a sebesség hány óráig?

(#9035) cascada válasza cascada (#9034) üzenetére


cascada
senior tag

Nekem most éppen 100-200kB/sec a feltöltési sebességem FTP-re :N

(#9036) ToBeY válasza cascada (#9034) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem olyan 10-11ig simán,de nem mindennap van ilyen.Van hogy egész nap megvan a 80 (ez a nagyon ritka) De álltalában ha 80 nincs is meg este,40-50 igen. Amivel azért el lehet lenni.De ez a 3mbit meg tegnap a 8mbit kemény

(#9037) cascada válasza ToBeY (#9036) üzenetére


cascada
senior tag

Értem. Hát igen ez a 3mbit nagyon gyenge :( . Meg tudnád nézni, hogy most mennyivel megy a le és a feltöltés a http://speedtest.digikabel.hu oldalról/ra ?

[ Szerkesztve ]

(#9038) Beri válasza catty21 (#9031) üzenetére


Beri
addikt

A szerződésben valóban van egy minimum sávszélesség, azonban ez jogilag nem állja ám meg a helyét, mert nem azért fizetsz, hanem a 80Mb-ért
Nem tudom, mióta vagy joghallgató, hogy ennyire emlegeted, de ha állandóan csak a minimum lenne meg, akkor sem lehetne egy szavad sem. Olvasd el a szerződést még egyszer, amit aláírtál.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9039) janos1988 válasza cascada (#9034) üzenetére


janos1988
addikt

Azert ilyen, mert a topnet sebesseget meg fogjak emelni. 100/50-re es gondolom most hegesztik a halozatot.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9040) cascada válasza janos1988 (#9039) üzenetére


cascada
senior tag

Az jó lenne, ha tudatosan piszkálgatnák csak a hálózatot. De attól félek, hogy nem erről van szó, mert akkor tudnának a hibáról remélhetőleg a hibabejelentőnél is. Illene nekik! És ez már 3 hete igy van sajnos. :(

(#9041) ToBeY válasza janos1988 (#9039) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem is ha emelnének akkor kiírnák a weboldalra,hogy előfordúlhatnak kimaradások,sebesség csökkenések stb

[ Szerkesztve ]

(#9042) janos1988 válasza cascada (#9040) üzenetére


janos1988
addikt

Nalam bekotes ota hozza a maximumot. Egy alkalom volt tavaly - 2-3 napig - amikor vmi gebasz volt naluk, de akkor is siman meg volt a minimum (Nyiregyhaza). Ugyhogy en tokeletesen meg vagyok elegedve veluk, sot amiota van ez a 80/25 meg a letoltes tobb is kicsivel, 85 Mb koruli. Bar itt Nyiregyen ahol jelen vannak, ott a Giganet is ott van, ugyhogy nem kocsogolhetnek :) De viszont az is teny, hogy az analog tv adasuk egyre szarabb.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9043) cascada válasza janos1988 (#9042) üzenetére


cascada
senior tag

Akkor te jó helyen laksz :)
Nekem már 3 hete olyan gondom van, hogy késő délelőttől, egészen este 11 óráig nagyon lassú a feltöltési sebességem FTP-re. 200-400kB/sec, újabban már 100-200kB/sec :DDD (3-4 különböző szolgáltatóhoz is ugyanennyi a sebesség)
Este 11 után megy maxxal szépen (2400-2500kB/sec). Az a baj, hogy a Digis Hibabejelntő csak akkor foglalkozik az emberrel, ha a speedtest.digikabel.hu -ról küld mérési eredményt. Oda persze mindig megvan a garantált sebesség, tehát a 6/3Mbit. Most is megy oda 1100kB/sec-el a feltöltés. Küldtem múltkor nekik képet 1200kB/sec-es feltöltési sebességről, vissza is írtak, hogy ők ugy látják jó a vonal és ez a sebesség nagyobb, mint a minimálisan garantált. Így nem kívánnak tovább foglalkozni a bejelentésemmel :DDD
Sajnos azzal nem akarnak foglalkozni, hogy az ember elég ritkán akar feltöltögetni a Digikábel Speedtest oldalára. Máshova meg 100-200k-val megy :C
Nem tudok mit tenni sajna :( Csak remélni tudom, hogy hamarosan valami csoda folytán megjavul.. Szomorú vagyok azért kicsit :(

[ Szerkesztve ]

(#9044) janos1988 válasza cascada (#9043) üzenetére


janos1988
addikt

Hol laksz es melyik csomag? Szomszedoknal is ilyen, esetleg a varos masik felen hogy muzsikal? Csak a feltoltes szokott valtozni, ping is kaki? Tobb helyen is nezted/merted a sebesseget? Torrent, mas ftp szerverek, stb.?

De szerintem ha latsz a kozelbe egy digis autot menj oda a szerelokhoz, legyel kozvetlen, mondd el mi a bajod, miota, kerd meg oket es a segitseguket, hogy nezzenek mar ra, fel ajanlhatsz egy uveg piat is, ha megoldodik. :) Mert teny, hogy nem fognak foglalkozni a kozpontban veled, ha megvan a minimum.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9045) cascada válasza janos1988 (#9044) üzenetére


cascada
senior tag

40/20-as csomag. Bp. XI.ker. Máshol még nem tudtam kipróbálni. Itthon 3 kül géppel is ez a helyzet. FTP-nél 4 különböző hazai szolgáltatóhoz is gyengén megy (100-200k/s). A letöltés szokott menni maxxal szinte mindig WEB-ről is és FTP-ről is, de nekem nem fontos a letöltés.
Torrenten nem tudom mennyivel menne a feltöltés. WEB-re is elég gyengén megy a feltöltés. Néhány külföldi filehost oldalaknál a következő sebességek alakulnak feltöltés közben:
Speedyshare, Sendspace: 60-80kB/sec
Zippyshare: 160-250kB/sec
Ping jó szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#9046) sfdrakex válasza cascada (#9045) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az se kizárt hogy terheltek, vagy limitáltak az ftp-k sebességileg amire töltesz fel. Nekem pl megauploadra 400 -500K val megy csak fel a cucc, torrentre meg állandóan hozza stabilan a 3,1 megabájtot, illetve volt már párszor pár percig 4-6 megabájt/sec is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9047) janos1988 válasza cascada (#9045) üzenetére


janos1988
addikt

Aha, tehat akkor minden okes, csak a feltoltes szarakodik napkozben, de keso estere az is ugy ahogy helyre all. Akkor marad az amit irtam, ha az sem vezet eredmenyre akkor menj be szemelyesen a Digi irodajaba, lehetoleg amikor sokan vannak - hogy mas is hallja - es valts a startnetre es indokold is meg, hogy miert. Hatha tesznek egy kiserletet a javitasra, ha meg nem akkor sporolsz egy ezrest havonta, hisz folosleges ha nem tudod az elonyet elvezni a hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9048) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na az előbb még a net is elment vagy 5 percre

(#9049) cascada válasza janos1988 (#9047) üzenetére


cascada
senior tag

janos1988: Rendben. Köszi, akkor így fogok tenni! :)
sfdrakex: Az FTP-k sebessége nincs limitálva! Beszéltem a szolgáltatókkal. Annak pedig elég kicsi a valószínűsége, hogy 3 hete mindegyik szerver egyedibően egyformán leterhelt minden egyes nap este 11-ig :). Úgyhogy a Diginél van a bibi. :U

[ Szerkesztve ]

(#9050) brd válasza cascada (#9049) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt én is alá tudom támasztani, nekem nem publikus FTP-kre is sajnos úgy (nem) működik, ahogyan cascada-nak.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.