Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651)



addikt

Mi van ma? Össze vissza ugrál a sávszél a max és a nulla között, elég zavaró, mert pont szeretném kihasználni.

Nálatok megy rendesen?
Újpest

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6652) KicsiJoE56


KicsiJoE56
csendes tag

Olyan erős processzort ami feltudna 80+25 mbitet dolgozni sztem csak a gigabites routerekbe van, legalábbis ami otthonra való és készen lehet kapni, de javítsatok ki ha tévedek, előfordul néha :D . Maga a szabvány tud 100/100at.
Ha pedig egy hálózati eszközre 10/100 van írva az azt jelenti hogy olyan eszközzel tud kommunikálni ami szintén tud 10/100at vagy csak 10et vagy 10/100/1000et, a valós sebesség közel sem biztos hogy annyi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6653) Sonja


Sonja
veterán

Van itt valakinek web oldala? Mert én most igényeltem, de ftp címet nem mondtak, amin feltölthetem. :F ftp.hdsnet.hu meg nem létezik elvileg. :U Valaki? :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6654) Dot


Dot
őstag

Hehe most jött meg a számla net/top/+tv+telefon 3000Ft (igaz ez csak 1 évig lesz így)
1750Ft a net 1250Ft a tv és 0Ft ~1,5óra vezetékes telefonálás.
Mondjon valaki egy jobb szolgáltatót!!!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6655) Gyufaaa válasza Dot (#6654) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Ennyi.

(#6656) Bahama


Bahama
aktív tag

Sziasztok!
Olvastam hogy a 85/25-s nethez ezt ajánljátok: Linksys WRT320N
Csak hogy nekem nem kell wifi.
Tudnátok olyan típust mondani ami bírja ezt a kapcsolatot, és csak vezetékes?
És még 1 kérdés, ezeknek mekkora WAN portja, mert sehol nem találtam értékeket.
Előre is köszi

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#6657) télapu válasza Bahama (#6656) üzenetére


télapu
tag

Nem láttam olyan routert, ami gigabites WAN/LAN portos és nincs benne WiFi.
Az enyém Edimax BR6574n, (ez is WiFis-s, persze) . Merem ajánlani.
17.800 pénz volt.

(#6658) McLaca válasza Sonja (#6653) üzenetére


McLaca
őstag

Miért nem kérdezted meg, amikor igényelted? :)
Én direkt rákérdeztem a mailben, amiben megigényeltem a tárhelyet. Tapasztalatból. :)

Szóval:

az oldalad címe: http://w3.hdsnet.hu/"választott felhasználóneved" (ami nem kell, hogy azonos legyen a PPPoE felhasználóneveddel, szabadon választott.)

Feltölteni a tartalmat pedig az ftp://w3.hdsnet.hu címen tudod, ftp belépési felhasználónév szintén a választott felhasználóneved, a jelszó meg a hozzá választott jelszavad.
Viszont csak 30MB a tárhely, ami picit vicces akkor, amikor az e-mail szolgáltatók GB-okat adnak, de legalább van.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6659) Bahama válasza télapu (#6657) üzenetére


Bahama
aktív tag

Köszi szépen!
Tetszetős, főleg hogy már 15-16k-ért el lehet hozni.
Egyébként a specifikációkból honnan lehet tudni, hogy a WAN portja is gigás?

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#6660) Sonja válasza McLaca (#6658) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem az bőven elég! Csak pár cucc van fent (konfig leírás, mint most a http://web.t-online.hu/csokis666/ címem). Egyébként meg elfelejtettem megkérdezni, mikor mondta a csaj. :B :DDD Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6661) rootka


rootka
csendes tag

Sziasztok,

Olvastam a problémákat a digi topnet-el kapcsolatban.
Sajnos én is ott vagyok, hogy a tp link router nem enged át 50mbit-nél többet.
Ami érdekes, hogy van egy asus 10/100 kártya gépben. Ezen max.40mbit. Az alaplapin ami gigabites azon 50mbit a sávszél.

Ötlet?

Nagyon nem akarok most 20k kiadni egy gigabites routerre.

üdv,
rootka

(#6662) Bahama válasza rootka (#6661) üzenetére


Bahama
aktív tag

Ha nem szeretnél routert venni, akkor rakj inkább mind 2 gépbe gigabites hálókártyát, és oszd meg a netet, úgy hogy a netet direktbe kötöd az egyik gépbe!
Én is ezt csinálnám a 2 gépem között, de a másik szobában mások is szeretnék használni.

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#6663) poirot


poirot
senior tag

Tegnap kötötték be a DigiTV-s Net-et.

The Bat levelező progit használom. Kértem 3 db levélcímet, be is állítottam, lejönni lejönnek a levelek, küldeni viszont nem tudok.

Ha valakinek volna valami tippje evvel kapcsolatban, megköszönném.

(#6664) FixY67 válasza poirot (#6663) üzenetére


FixY67
senior tag

A web lapjukon valahol le van írva, hogyan kell beállítani.
Nem tudnám fejből megmondani, de az smtp szerverükhöz kell usernév és jelszó (talán ugyanaz, amivel a PPPoE működik, de ez nem biztos)

...

(#6665) poirot válasza FixY67 (#6664) üzenetére


poirot
senior tag

Úgy csináltam, ha levelet szeretnék elküldeni;

A levél nem lett elküldve. A szerver válasza: relay not permitted.

:F

(#6666) FixY67 válasza poirot (#6665) üzenetére


FixY67
senior tag

Közben megtaláltam az oldalukat, amin leírják, de abból épp az nem derül ki, hogy honnan lesz az embernek e-mail címe és smtp usere... :(
Valami rémlik, hogy külön kell igényelni.

...

(#6667) poirot válasza FixY67 (#6666) üzenetére


poirot
senior tag

Telefonon kell kérni, ami ismétlem megtörtént.
Egyszerűen a levelezőprogramomat nem tudom beállítani.

(#6668) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

sziasztok,

korábbi felvetett kérdéseimre a ma bekötött digilan megadta a válaszokat:
- a 465-ös port (smtp ssl-en) gond nélkül megy, saját domain email címe küld és fogad, tehát digis email sem kell hozzá (nem is igényeltem még)
- a g-s edimax routerem a 30/20-ból 12/10-et bír, amíg nem veszek egy jobb n-eset, ez is megteszi (direktbe kötve kábelen jön full-on)
a kábeltv képe LG LCD-n szebb mint a T-kábelé volt :C

eddig tetszik, pláne a 3ezer forintos havidíj 1 évig :DDD

(#6669) télapu válasza Bahama (#6659) üzenetére


télapu
tag

http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=248&pl1_id=3&pl2_id=18

A specifikiációban irja:
1 WAN + 4 LAN 10/100/1000Mbps Ethernet Ports

(#6670) KicsiJoE56 válasza KicsiJoE56 (#6652) üzenetére


KicsiJoE56
csendes tag

Tévedtem, [link]
Routerrel kapcsolatban pedig itt lehet olvasgatni

(#6671) Scrym


Scrym
tag

Wooow!!! :D
Digi Homepage

[ Szerkesztve ]

(#6672) reisy_20 válasza télapu (#6669) üzenetére


reisy_20
csendes tag

Sziasztok,

Régóta figyelem a fórumot, de eddig a háttérben maradtam.. Az említett edimaxos router tényleg nagyon jó. A teljes sávszélt simán ki lehet vele használni, két gép között nekem eddig a 45MB/s volt a csúcs. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

(#6673) UnSkilleD válasza Scrym (#6671) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

micsoda újítás :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#6674) FixY67 válasza UnSkilleD (#6673) üzenetére


FixY67
senior tag

Mi? Legalább háromszor ránéztem az oldalra, de semmi extrát nem látok rajta.

...

(#6675) McLaca válasza FixY67 (#6666) üzenetére


McLaca
őstag

Nem kell külön igényelni.
Az SMTP user és jelszó az e-mail címed és a hozzá tartozó jelszó.
Teljes e-mail címet kell beírni (tehát a @ utáni rész is kell)!

FixY67: pár napja még nagyon nem így nézett ki az oldal...
Hanem így: [link]

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6676) FixY67 válasza McLaca (#6675) üzenetére


FixY67
senior tag

Mondjuk én nem kaptam tőlük e-mail címet, így aztán nem is tudnék mit beírni. :)
Az oldalukat meg korábban nem nézegettem túl sűrűn, így akkor értem, mi volt ez a nagy öröm. :)

...

(#6677) Calogero


Calogero
addikt

Levelező kliensek beállításai : [link]

(#6678) ubbconfig válasza McLaca (#6675) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

nálunk a héten kötögették a lakásokat, senki sem kapott alapból mailcímet, telefonon kellett igényelni, 10 perc alatt megvan...

(#6679) Calogero válasza ubbconfig (#6678) üzenetére


Calogero
addikt

Nem mindenütt ugyanaz a szitu, de hogy miért azt passzolom.

Nekem már a megrendeléskor megkérdezték az e-amil címet. Beüzemeléskor már aktív is volt. Az e-mail címem @ipmedia.hu-ra végződik. (Debrecen, tócóskerti ügyfélszolg.)

Unokatesóméknál telefonon kellett igényelni, az ő e-mail címe @digikabel.hu-ra végződik. (Debrecen, Füredi úti ügyfélszolg. (Újkert))

A két lakótelep kb.10 km-re van egymástól.

jah és a pop/smtp szerverek is mások.

(#6680) ubbconfig válasza Calogero (#6679) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

itt XV ker-ben is @digikabel.hu-t adnak, de a szerverek pop és smtp.hdsnet.hu :)

kiértiezt...

(#6681) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!
Miért van az hogy van egy router, ami fibernettel ment, és Diginél meg a Wifi része nem működik! Látja az ipod, fel is csatlakozik rá, de nincs internet a készüléken!

Üdv: Csabee.

(#6682) FixY67 válasza Csabee. (#6681) üzenetére


FixY67
senior tag

Milyen IP címeid vannak? Ha tudod, nézd meg, nem ütköznek-e a routereden, a pppd által beállított default gateway címével!
(Ha történetesen 10-essel kezdődő címeket használsz, akkor esélyes, hogy ez a gond)

...

(#6683) Csabee. válasza FixY67 (#6682) üzenetére


Csabee.
nagyúr

192.168.2.101től adja a címeket

Üdv: Csabee.

(#6684) ubbconfig válasza Csabee. (#6683) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Próbálj fix IP-t adni a csatlakozó készüléknek és átjárónak + DNS szervernek a router IP-jét add meg. Nálam nincs DHCP, így ment ADSL-el és most DIGIvel is. Symbian teló, laptop, asztali PC, bármi...

(#6685) Csabee. válasza ubbconfig (#6684) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De ez normális dolog hogy nem megy? Fibernet en ment, eladtam a routert és a Digin nem megy.

Üdv: Csabee.

(#6686) ubbconfig válasza Csabee. (#6685) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

nem normális, alapból DHCP-n is mennie kellene, de lehet, hogy az ipod nem úgy állítódik be ahogy kéne...egy laptoppal ki kéne próbálni, hogy az látja-e a netet dhcp-vel

(#6687) Csabee. válasza ubbconfig (#6686) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jah sajna nincs laptopja! De az iphone-omon tegnap ment! az meg egy ipod touch.

Üdv: Csabee.

(#6688) ubbconfig válasza Csabee. (#6687) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

iphone látja a netet, ipod nem...innentől nem tudok hozzászólni, sose volt almás cuccom :D :D

(#6689) Csabee. válasza ubbconfig (#6688) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:D Javítok picit, mind a kettő rá is csatlakozik, de az ipodon nincs net!

De az iphone-t én fiberneten próbáltam, a srác meg Digis és ipodja van!

Üdv: Csabee.

(#6690) ubbconfig válasza Csabee. (#6689) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

elősör azt kéne kiszűrni hogy a routeren van e egyáltalán net? látszik a felületen hogy connected meg van publikus ipje? hiába mászol fel wifire ha a router nem látja a netet

meg tudja egyáltalán nézni a router webes felületét azon az ipodon?

(#6691) Csabee. válasza ubbconfig (#6690) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Routerből megy egy kábel a pc-be és ott van net!

Üdv: Csabee.

(#6692) ubbconfig válasza Csabee. (#6691) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

ipod_on meg lehet nézni hogy milyen ip_t kapott és milyen dns meg átjáró van beállítva? nem ismerem a cuccot gondolom vmi oprendszer féle fut rajta :)
esetleg ping vagy valami ? :D

(#6693) Csabee. válasza ubbconfig (#6692) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Meglehet nézni kap ip-t de még próbálkozunk..

Üdv: Csabee.

(#6694) arabicsnus


arabicsnus
csendes tag

Sziasztok!

Na Én lennék az ipod + router gazdája. A probléma adott... :) Várnám a megoldást :R

(#6695) arabicsnus


arabicsnus
csendes tag

Idézek!

...nemrég voltam egy ügyfélnél, aki szolgáltatót váltott DIGI-re. Olcsó vadállatgyors 50/30-as net. Eddig OK.

Ott kezdődött a gond, hogy - szintén - közvetlen kapcsolattal kiváló volt a net, de ez egy tervező iroda, tehát osztozni szerettek volna a neten. A meglévő SMC routerrel - ami egyébként jól működött még előző nap - esélytelen volt. Előkaptam a tarsolyból egy TP-LINK darabot.
Még a fólia is rajta volt, zsír új - én pedig segíteni akartam, tehát minden együtt volt a megoldáshoz. Mondanom sem kell, egy idő után csak hümmögtem.

...nem húzom a dolgot. Hosszú ügyfélszolgálatos huzavona után madzagvégre kaptam egy írástudót, akinek nem a router újrainditásig tartott a kiképzése.
Részletek közlése nélkül elárulta - dolgoznak a problémán - hogy néhány D-Link routerrel izzadságosan sikerült már, de akinek Linksys routere van annál frankó. (ennyit is nehezen vertem ki belőle)

A megosztás engedélyezett ugyan, de sehol nincs leírva, hogy milyen eszköz használható hozzá...

Azt a napomat el is rontották.

Nap végén kártalanítottam magam egy kis sörrel. Megérdemeltem.

Szóval, ha smc routerem van, akkor b@szhatom a wifit? Jó vételt csináltam. Pedig mennyire megörültem, h itthon is tudok netezni az ipodon, és nem kell az utcára járni, h egy programot leszedjek. Ennyit érek a 80/25 Mbit-el :O :W :W :W :W :W

(#6696) ubbconfig válasza arabicsnus (#6695) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Szia,

ha visszaolvasod a topicot, látni fogod, hogy a topnet-esek (80/25) nagyon megválogatják a vásárlandó routert, ugyanis a korábbi gyengébb kapcsolatokon vígan muzsikáló többéves eszközök ezen a neten elvéreznek. A sávszél miatt, a PPPoE miatt erős vas kell. Én is hasonló cipőben járok, bár nekem csak a 30/20mbit-et kéne maximumon kipréselnem a routeremből úgy, hogy 2 laptopot wifin tökösen kiszolgáljon. A lassan 4 éve frankón működő edimax routerem erre sajnos már nem alkalmas, megy a kukába. A 10mbit-et épp hozza... :O

Linksys vagy TP-link kerül szóba szinte minden DIGI-s fórumon, ezek a 150-300mbites eszközök már hardverben is elég erősek ahhoz, hogy a net jól menjen. SMC-t egy helyen sem ajánlottak :U
Sajnos ez van, utána kell nézni, tapasztalatokról olvasni a fórumokat és kicsit többet rááldozva venni egy jó routert, amit sok DIGI-s megelégedéssel használ.

Jó tájékozódást és vásárlást! ;)

(#6697) emre33 válasza ubbconfig (#6696) üzenetére


emre33
addikt

Dlink dir 655?

Nem értem miért nem népszerű ezen termék, hisz nagyon gyors és stabil

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6698) ubbconfig válasza emre33 (#6697) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Azt én sem tudom, hogy miért nem népszerű, de kösz a tippet, felveszem a jelöltek listájára. Karácsony után úgyis vennem kell valami megbízható cuccot... :K

(#6699) paca5 válasza ubbconfig (#6698) üzenetére


paca5
tag

ubbconfig érdemes erre az oldalra sztem ránézni..
[link]

(#6700) ubbconfig válasza paca5 (#6699) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

köszi ez a típus is jelölt :C

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.