Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) HZoli87 válasza methosz (#6049) üzenetére


HZoli87
veterán

Ajánlott feltelepíteni szerintem . ;)

(#6052) Hartmann


Hartmann
csendes tag

üdv mindenkinek!

nagy kérdésem lenne. Tegnap bekötésre került a Digi Topnet nevű csodainternete. Teccik is, meg jó is, csak...
ugyebár 80/25 lenne, ellenben inkább 8-9/8-9 a le és feltöltés.
SP888B routerbe megy be a drót és onnan osztom kétfelé.

namost a kérdés. Lehet, hogy az sp888 a ludas? az nem képes nagyobb sebességet átengedni? Még nem próbáltam, hogy közvetlen a gépbe kötöm a bejövőt, ezt csak este tudom megoldani.

Ha az sp888 a ludas, akkor milyen routert tudtok ajánlani, ami bírja ezt a sávszélt, és legalább 4 portos 100-as switch is van benne. WLAN nem fontos :)

Köszi mindenkinek előre is

szerk:
továbbá, hogy egy netgear wgr614ee elbírná? mert ehhez hozzá tudnék most jutni.

[ Szerkesztve ]

(#6053) chadi


chadi
csendes tag

Sziasztok!

A topnethez (80/25) használnék routert.szüség van rá hogy gigabites legyen?
Vagy elegendő egy 10/100 is?Ű(ilyen van most és akkor nem vennék újat)

üdv

(#6054) sparks válasza Hartmann (#6052) üzenetére


sparks
senior tag

Kis gúglizás után azt találtam, hogy az a router max 10-12 mbitet visz át, ezek szerint a tiéd annyit sem (gondolom a PPPOE miatt). Szóval érdemes lesz körül nézni. Ha ki akarod használni a 80 megát, akkor célszerű gigabites routert nézni. Az én Asus 500gp v2-m is csak 50-55 mbitet tud átvinni max, pedig ez még egy jobb fajta, de ez is csak 10/100-as volt.

(#6055) Hartmann válasza sparks (#6054) üzenetére


Hartmann
csendes tag

thanx, én is valami hasonló eredményre jutottam a googlival :) akkor tényleg az lesz a gond. akkor délután próbálom a közvetlent is, meg a netgeart, hátha :)

de ettől függetlenül még mindig várom az ajánlatokat, hogy melyik tudná rendes, teljes sebességgel továbbtolni a gépekre :D

(#6056) cannyon válasza Hartmann (#6055) üzenetére


cannyon
aktív tag

Csinálj egy frissitést a routeren valoszinü hogy ki is fog jönni a max sávszél gondolom még a gyári firm van rajta és azota adtak ki ujabat

chadi

Egyszerübb ha leteszteled a routerrel mert lehet nincs is szükséged uj routerre mert elviszi de neked is ajánlanám a router frissitst és akkor igazán meglátod hogy mit tud

[ Szerkesztve ]

(#6057) Hartmann válasza cannyon (#6056) üzenetére


Hartmann
csendes tag

köszi, egy próbát megér :)

(#6058) Dot válasza Atapi (#6040) üzenetére


Dot
őstag

Hát ez sem segített :( 9.0MB/s fölé így sem megy. Lehet hogy akkor a digi még csak ennyit tud itt (bár ez nem jellemző rá), majd megnézem valahogy egy win7 es géppel.
Persze, hogy a helyi hálózatba tudja a 100 Mbitet. Itthoni gépek között is másoltam már 40000KB/s-el azaz ~300Mbittel közbe az 1ik gépről még a seed is ment ~15 Mbittel. A netet nem bírja.

rocket Az hogy miért nem jó az sp3 abba ne menjünk bele. Mikor 5 perc alatt 5x dob le a netről és néha a caps lockot "beragasztja" (e gomb nyomásával beszélek TS-en).
Persze ez a hiba még 2-3 havernál (szintén sp3) jelentkezik.

HZoli87 Hogy a koliba hogy töltesz az szerintem nem tartozik ide, mert ott picit másabb hálózati eszközök, így a beállításuk is teljesen más. Az nem okozhat gondod az xp-nek.

és szerintem itt is az xp a ludas.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6059) HZoli87 válasza Dot (#6058) üzenetére


HZoli87
veterán

2 hét múlva leírom , mennyit megy otthon az Xp - n a topnet , kíváncsi leszek . :)

(#6060) Dot válasza HZoli87 (#6059) üzenetére


Dot
őstag

Kíváncsian várom!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6061) rocket válasza Dot (#6058) üzenetére


rocket
nagyúr

Mikor kijott a vegleges SP3 akkor felraktam, es nem volt semmi problemam meg vele.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6062) McLaca válasza Dot (#6058) üzenetére


McLaca
őstag

Vagy inkább a vírusirtó/tűzfal hiánya. :)
Ha routeren keresztül csatlakozol, akkor 5 perc alatt 5× a router dob le, nem az XP. De ha közvetlen a gépre, akkor meg a hálókártya. Ehhez az XP-nek nem sok köze van.

SP3-ból pedig a telepítőbe integráltat kell használni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6063) HZoli87 válasza rocket (#6061) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam is tökéletesen megy az eredeti XP - m SP3 - al . ( telepítő még csak SP2 - ős ) :)

(#6064) Scrym


Scrym
tag

http://www.hwsw.hu/hirek/43232/upc-fiber-power-internet-tv-digitalis-dvr-epg-vod-videotar-verseny-fejlesztes-digitalizacio.html

:Y
Agyon szopkodják ám a UPC-t!
Avval miért nem dicsekednek, hogy mennyi az ára a FiberPower120-nak és mennyi a feltöltési sebessége!
Undorító a média!

(#6065) Gyufaaa válasza Scrym (#6064) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Megy privi a tudodmiről :DDD

(#6066) Kobe válasza Scrym (#6064) üzenetére


Kobe
veterán

amikor bizonytalan volt a digi, alá akartunk írni egy UPC szerződést, mert épp nyári akció volt, és bagóért -3xxx forintért lett volna jó net. Ez volt aug utolsó napján, akkor a hölgyike azt mondta az irodában, várjunk 1 napot, mert jönnek a nagy UPC-s őszi akciók....azt a 3xxx netből lett 6000 valahányszáz forintos :D felejtős is lett

Amúgy gyakorlatban menyni idő szokott lenni a bekötés ? 7végén írtuk alá a szerződést, gyakorlatilag az elsők között a városban, és a házban, tudom 30 munkanap van rá, de a hölgyike annyit mondott, hogy ennél sokkal rövidebb szokott lenni

(#6067) sparks válasza Kobe (#6066) üzenetére


sparks
senior tag

A bekötési idő nagyon változatos, van, akinél 1 hónapon is túlcsúsztak, de nálunk pl. 1 hét sem volt.

(#6068) Dot válasza McLaca (#6062) üzenetére


Dot
őstag

Oké. Engem routerrel ledobál, /1 pillanatra megszakítja a hálózatot/
havernek router nélkül ugyanez, másiknak upc-s nettel router nélkül ugyanez. Valszeg mind3an elkaptuk ugyanazt a vírust :( xp sp3.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6069) Atapi válasza Dot (#6058) üzenetére


Atapi
senior tag

olyan nincs, hogy hálozat megy, net nem megy. pontosabban lehet, de az nem az os hibája. os hálozatkezelése szempontjábol kb teljesen mindegy, hogy a hálozat helyi hálo vagy internet (ok, pppoe kicsit még terhelhet, de ezt a mai hw-k röhögve kibirják). ezt nem kéne a zixpére fogni, főleg nem sp3-ra vagy bármi másra.

(#6070) Dot válasza Atapi (#6069) üzenetére


Dot
őstag

Akkor mire fogjam? A szolgáltatóra? Érzékeli, hogy mikor csatlakozik xp-s mikor vistás/7-es gép? :S

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6071) Kobe


Kobe
veterán

értelmét vesztette, ma regel hívtak hogy 11kor jönnek bekötni :DD

(#6072) Daem


Daem
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Digi féle 50/25mbit-es netem van egy linksys WRT54GC v3 10/1000 mbites routerrel megosztva. Ha lefuttatom a speedtesetet akkor letöltésnek általában 14-16 mbit-et mutat, feltöltésénél olyan 20-25 mbit-et, ami véleményem szerint -mármint a letöltés - édes kevés. Érdekes módon amikr csak egy sima linksys switchen keresztül próbáltam akkor a letöltési sebesség 60-80 mbit között volt.
Eselteg van valakinek tapasztalat ezzel a routerrel?

(#6073) Worlon válasza Daem (#6072) üzenetére


Worlon
csendes tag

Mint már annyiszor leírtuk: speedtest.net=felejtős!!!!!!!!
Ezzel teszteld: http://speedtest.hdsnet.hu/

Ilyen routerem még nem volt digi nethez. De az örök próbálkozás: firmware frissítés.
Teszteld le, hogy csak a gépedbe van közvetlen bedugva a net és úgy is h a routerbe.
Kipróbálhatod, hogy esetleg a router tűzfalát kikapcsolod.
Egyenlőre ennyi ötlet, aztán ha ezek megvannak, akkor lehet tovább lépni.

[ Szerkesztve ]

(#6074) Daem válasza Worlon (#6073) üzenetére


Daem
csendes tag

Köszönöm az infót, a hdsnet-es megnézem majd otthon.
A router tűzfalát már kikapcsoltam, firmware frissítés megvolt. Próbáltam hozzán nézni nem gyár firmwaret de nem sok sikerrel ( a nagy linksys topic szerint ehhez nincs mert kicsi a memóriája vagy mi.)
Valamiért ha a gépebe közvetlenül dugom a net kábelt elég gyorsan ledodja a kapcsolatot.

(#6075) Kobe


Kobe
veterán

bekötötték a netet, de van egy kis problem.

30/20 as csomagban 31/6 jön át, speedtest és digis honlap szerint is (510kbpst ír feltöltésnek.....)
A kapcsolatok ikon a jobb alsü sarokban foylamatosan azt írja, ez a kapcsolat korlátozott vagy nem jött létre....

lehet a probléma az hogy csak 10/100as hálókártya van gépbe ?
nem rétek hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#6076) Worlon válasza Kobe (#6075) üzenetére


Worlon
csendes tag

Hát én a topnethez biztos ami biztos vettem egy gigabites pci-e csatolós TP-Linket. De elvileg 10/100-assal is kéne mennie.
Az a kis felkiáltó jel sok mindent jelenthet. Mivel ott összevontan kezeli az összes hálózatot, illetve amit win annak vél felismerni. Lehet, hogy csak annyit jelent, hogy LAN-t nem észlel.
Meglehet itt is próbálni kikapcsolni a tűzfalat, vírusírtót. Csak addig ne nagyon garázdálkodj veszélyes oldalakon.
Esetleg egy laptoppal is megnézheted ill. másik géppel.
Persze ne feledkezzünk meg legelőször a hálókártya driver frissítéséről.
Sok variácó van, és ahogy szűkíted a kört, csak akkor lehet bármi biztosabbat mondani.

(#6077) HZoli87 válasza Kobe (#6075) üzenetére


HZoli87
veterán

Biztos nem a hálókártya hibája , valami más lehet ott a bibi . ;)

(#6078) castorr


castorr
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a digi szerelők is olyan készségesek mint az upc szerelők, hogy végig furkálják a szekrényeket falakat, vagy csak beba**ák a kábelt?

Továbbá a kábel tv és az internet 1 kábelon jön be és kis "eszköz" választja szét, vagy két külön kábel jön be tvnek és internetnek?

Előre is elnézést, ha kicsit kusza a fogalmazásom, hosszú napom volt.

Köszi, üdv.

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#6079) cannyon válasza castorr (#6078) üzenetére


cannyon
aktív tag

Tv és az internet 2 kábelen jön be a telefonrol nem tudok nyilatkozni mert az nincs megkérdezik hogy hol szeretnéd elvezetni és ugy csinálják meg az ajtonál nálam 2 lyukat furtak aztán ahol kérdtem ott átfurták a falat de nem barbárok egyébként ;)

(#6080) Worlon válasza cannyon (#6079) üzenetére


Worlon
csendes tag

Telefon és a net jön 1 kábelen, aztán ahova akarod, oda feltesznek 1 elosztót.

(#6081) Kobe válasza HZoli87 (#6077) üzenetére


Kobe
veterán

más lesz, letiltottam az integrált LAN-t, és a rendes hálókártyára átdugtam a kábelt, ott is ugyanennyi, viszont ott már nem jelez hibát, szóval asszem emglesz első telefonom az üszire :D

(#6082) Kobe


Kobe
veterán

nah, valaki mondja meg nekem az okosat :)

tűzfal aktív volt (zonelaarm) maximum 510 kbps volt a feltöltés (ez még igen soványan is csak 4 mbit), speedtest ugyanerre 32/6,5-7mbitet írt.

Kilőttem zonealarmot, a 400 mbos tesztfile 500 kbps feltöltésről indulv a avégére egész szépen felkúszott 910-1000 kbpsre, végeredmény 926 kbps, de ez még a 20tól igen messze van. Speedtest kilőtt tűzfalnál 8,8 mbitet ír.

Mi lehet a bibi ? tűzfal ? esetleg rosszul bekonfigolt vonal ? routert nem használok, direktbe van rákötve gépre a net.

a hálókártya típusa
Realtek RTL8139

[ Szerkesztve ]

(#6083) Kobe


Kobe
veterán

na, mellékelek egy shotot,

ez a 30/20as basenet volna :S

(#6084) brd válasza Kobe (#6082) üzenetére


brd
nagyúr

Nem akarlak félrevezetni, de a ZoneAlarmmal kapcsolatban annyi problémáról hallottam, és tapasztaltam is, hogy én annak az eltávolításával kezdenék (a kikapcs nem elég), és mondjuk a hálókártya driverének frissítése sem árthat. A ping mennyire megy fel, a tesztfile feltöltése közben?

The only real valuable thing is intuition.

(#6085) Kobe válasza brd (#6084) üzenetére


Kobe
veterán

kettőt és könnyebbet.....ping IP cím parancsot ismerem, de hogy a hdsnet servernek mi az IPje, azt a tököm tudja

(#6086) Kobe válasza Kobe (#6085) üzenetére


Kobe
veterán

pingtest.net adatai

(#6087) Worlon válasza Kobe (#6085) üzenetére


Worlon
csendes tag

Használj COMODO tűzfalat, az simán bírja TOPnet-et is.
http://personalfirewall.comodo.com/download_firewall.html
Még mellé kapsz ingyen vírusírtót és rendszervédelmet is (persze ezeket nem kötelező feltenned). És van külön 32 és 62b-s változata is!!!
Régen én is kísérleteztem ZoneAlarmal, de mindig csak a baj volt vele.

(#6088) Kobe válasza Worlon (#6087) üzenetére


Kobe
veterán

ez egy dolog, de mint írtam, semmilyen formában nem befolyásolja a kimenő sebességet, tűzfallal és anélkül is ennyire szar a feltöltés

(#6089) Worlon válasza Kobe (#6088) üzenetére


Worlon
csendes tag

Zone-nak tólj egy teljes uninstallt, én annó hiába kapcsoltam ki, meg engedélyeztem minden forgalmat, ugyan úgy szarakodott.

(#6090) rocket válasza Kobe (#6082) üzenetére


rocket
nagyúr

Halokartya driver frissites volt mar?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6091) Kobe válasza Worlon (#6089) üzenetére


Kobe
veterán

semmivel nem lett jobb zonealarm nélkül sem.....sőt, ami zonealarmmal megvolt 1150-1160 kbps maximum, az megint lecsökkent 490-re, 500ra

[ Szerkesztve ]

(#6092) castorr válasza cannyon (#6079) üzenetére


castorr
tag

Köszi a választ :R

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#6093) Kobe


Kobe
veterán

átnéztem mindent, semmit nem találtam. Valakinek nem volt hasonló problémája ? :S Nem hiszem el hogy én vagyok az egyetlen a fórumon akinek alig 30%át hozza a "beígért" feltöltésnek.

Már cska arra tudok gondolni, hogy nem lehet, hogy ezek valahol egy 30/10-es cosmagot állítottak be nekem ? :S

(#6094) rocket válasza Kobe (#6093) üzenetére


rocket
nagyúr

#6090?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6095) brd válasza Kobe (#6085) üzenetére


brd
nagyúr

A feltöltési/letöltési tesztek közben fusson egy parancssorban a ping bix.hu -t, és azt nézd meg, hogy a terheletlen állapothoz képest mennyivel növekszik meg az átlagos válaszidő, ill. lesz-e nagymértékű packet loss. Ezzel az internetszolgáltatással, ha minden jól működik, akkor terheletlen állapotban kb. 1-5 ms kellene legyen a válaszidő, a sebességtesztek közben pedig max. 5 ms-mal kellene rosszabbnak lennie. Pl. ha a terheletlen állapotban mondjuk átlagosan 2 ms a válaszidő, akkor terhelve kb. max. 7 kellene legyen. Nekem egyébként 1-2, ill. 2-3 a két állapotban az átlagos válaszidő (a bix.hu-t pingelve, 32 byte-os csomagokkal, de ekkora az alapbeállítás is), 30/20-as csomaggal.

The only real valuable thing is intuition.

(#6096) McLaca válasza Kobe (#6086) üzenetére


McLaca
őstag

Soknak tűnik az a 15ms-os ping...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6097) Kobe válasza rocket (#6094) üzenetére


Kobe
veterán

megvolt, de semmit nem változott semmi.

McLaca: ezzel ki vagyok segítve, csak kiváncis volnék hogy lehet helyrehozni....

[ Szerkesztve ]

(#6098) Dot


Dot
őstag

Ilyen tracerout-olást hogy kell csinálni?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6099) Kobe


Kobe
veterán

probálnám pingelni én a bix.hu-t, de olyan szélvész gyorsasággal eltűnik az ablak, hogy el sem tudom olvasni mit írt ki. Kb 1,5 mperc alatt lefut és bezárja magát....amúgy a sima pingelés (tesztet nem tudtam futtatni közbe oly hamar eltűnik, viszont egy screenshotot tudtam lőni mielőtt bezár) annyit írt ki hogy 6 ms átlagos válaszidő, és 0% csoamgveszteség. Bár csak 4 csomagot küldött fogadott.

[ Szerkesztve ]

(#6100) McLaca


McLaca
őstag

Dot: start/futtatásba cmd, kapsz parancssort, és ott tracert és a lekövetendő cím. Pl. tracert bix.hu.

-=Libria=-: ping nagyságának okán még agyalok. A bix pingeléséhez meg nyiss Te is parancssort cmd paranccsal a futtatásból, és ha a ping parancs mögé teszed a -t kapcsolót, akkor addig pingel, amíg meg nem szakítod ctrl+c-vel, vagy az ablak bezárásával (előbbi javasolt, mert akkor mutat összegzést).

Pl.: ping -t bix.hu

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.