Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Vodar


Vodar
senior tag

Gyorsították a netet 10Mbit/s-al!

A BaseNET csomag már 40/20-as! A többi csomagról is tudna valaki infót adni? Azokat is gyorsították?

(#7902) forrest85 válasza Vodar (#7901) üzenetére


forrest85
senior tag

Nocsak és ezt hol látod?
Hírekben van?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7903) Vodar válasza forrest85 (#7902) üzenetére


Vodar
senior tag

A legutóbbi sebesség növelés alkalmával is csak napokkal később tették ki a hírekbe (amikor a TopNET-et gyorsították). Nekem a sebesség tesztek + torrent mutatja, hogy már 40Mbit-tel töltök le és más is írta, hogy ugyanezt tapasztalja.

A TopNET-et nem növelték meg véletlenül 100Mbit/s-ra? Valaki nyilatkozzon :)

[ Szerkesztve ]

(#7904) killbull


killbull
aktív tag

Az lenne az igazi ha szimetrikus netek lennének. Akkor aztán verné az összes szolgáltatót.

(#7905) Villanyász válasza Vodar (#7903) üzenetére


Villanyász
tag

Még nem

(#7906) Scrym válasza killbull (#7904) üzenetére


Scrym
tag

Kezdetek kezdeténél még úgy volt...

(#7907) Calogero válasza Vodar (#7903) üzenetére


Calogero
addikt

Maradt a régi

Szerintem a TopNethez nem nyúlnak.... az emelték utoljára, míg a többi csomaghoz akkor nem nyúltak.

[ Szerkesztve ]

(#7908) Csakénvagyok válasza Calogero (#7907) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Jó nektek

(#7909) Vodar válasza Csakénvagyok (#7908) üzenetére


Vodar
senior tag

Csakénvagyok: Jó, hát te Romániából vagy, ott más csomagok vannak gondolom...

BaseNet:

Azt szeretem a Digi-ben, hogy míg a UPC-nél 27-30ms pingem volt, addig a Digi-nél 2-3ms :)

[ Szerkesztve ]

(#7910) Reag3nS válasza Vodar (#7909) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Vonulj fedezékbe :) lehet le leszel kiabálva. (Van mikor roman címet oszt ki a digi) De lehet, hogy tényleg odavalósi. Lényegen nem változtat, az ő sávszélessége is jó.

[ Szerkesztve ]

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#7911) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most éppen nekem is jó a sebességem::)

[ Szerkesztve ]

(#7912) dethroner


dethroner
veterán

Pécsen tegnap délután volt 1 jó óra kimaradás, aztán valahogy helyreállt, de most egész reggel olyan mintha talicskán tolnák a biteket. :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7913) #89874944


#89874944
törölt tag

tesztelik a hálót vagy ez állandó lesz? 45Mb a basenet

(#7914) Pepe_K


Pepe_K
csendes tag

Kaposvár, elég stabil és régóta ilyen :)

(#7915) szvl


szvl
tag

Nálam is nőtt a sebesség. BaseNet:

[ Szerkesztve ]

(#7916) Csakénvagyok válasza Vodar (#7909) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Pont épp hogy Románia, Nagyvárad, a DIGI othona. Na jó, nekem a legolcsóbb (6-7 ojró áfával) van

(#7917) Vodar válasza Csakénvagyok (#7916) üzenetére


Vodar
senior tag

Tudom, viszont a Digi vezetője magyar származású :)

(#7918) Ifa666


Ifa666
csendes tag

Hello.
tp-link TL-R460 routerem van es ha torrenten toltok le akkor megszakad a net mindig.
Ftp, web nincs problema. Masnak nincs ilyen problemaja? Vagy nemtudnatok segiteni hogy mit lehetne csinalni.Probaltam mar tobb kliensel, de nem jo megoldas.
Es hogy ne csak off legyen a 30/20 nalam is 40/20.

[ Szerkesztve ]

(#7919) brd válasza Ifa666 (#7918) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld meg csökkenteni a torrent kliensben a kapcsolatok számát. Ha az nem megoldás, akkor próbáld ki router nélkül (tűzfalat kapcsold be!). Amennyiben így jó, akkor routercsere...

The only real valuable thing is intuition.

(#7920) ToBeY válasza Ifa666 (#7918) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Esetleg megpróbálhatsz felrakni rá egy új frimware-t (már ha tudod mit hogyan kell csak akkor!!)

(#7921) zka67


zka67
őstag

Kipróbáltam a Digi speedtest-tel is és stabilan 5MB/s-el tölt lefelé. Az 40 mbit-et jelent :D

(#7922) ToBeY válasza zka67 (#7921) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt hogyan kell használni?

(#7923) Calogero válasza ToBeY (#7922) üzenetére


Calogero
addikt

Ha bejött az oldal akkor erre kell klikelni

"PPPoE kapcsolattal rendelkező ügyfelek részére generált file (400 Mbyte)"

Ekkor letöltődik egy 400 megás file, majd ezt a letöltött file-t tallózásnál kikeresed és testr indítása. Ekkor tudod meg a feltöltést.

Letöltési sebességet meg mutatja a böngésződ letöltés közben.

(#7924) ToBeY válasza Calogero (#7923) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen a segítséget.Le 10,5MB fel 3,3MB úgy érzem ez rendben van :)

(#7925) Zsolteaa válasza Vodar (#7901) üzenetére


Zsolteaa
csendes tag

Az enyém felfelé lassú valahogy torrenten látszik igazán nem megy feljebb egy bizonyos értéknél. :W :(

(#7926) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hmm elég jó az uploadom most este:D

[ Szerkesztve ]

(#7927) FishAir


FishAir
senior tag

Nálam is emeltek viszont egy nagyon érdekes dolog történt. Egyszer csak azt vettem észre, hogy bizonyos oldalak nem mennek. Elkezdtem keresgálni a googleban a poblémára és arra jutottam, hogy az MTU-val lehet valami. Ez alapján kezdtem el tesztelni a dolgot, végül az 1472 jó lett. Onnantól, hogy emeltek pl e-bayre, pay pal-ra, t-mobile-hoz nem tudtam bejelentkezni és egy csomó amcsi lap nem ment. Most már igen. :F

iDontcare

(#7928) McLaca válasza FishAir (#7927) üzenetére


McLaca
őstag

Nálam 1492-vel is megy, de a routerem mindenképp cserére szorul. Itt is 40/20-ra nőtt a sebesség, de csak gépre kikötve veszem észre, a router nem bírja. :(

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7929) Vodar válasza McLaca (#7928) üzenetére


Vodar
senior tag

Hát igen, a régebbi routerek (már a 3-4 évesek is) egyre inkább hátráltató tényezők, ahogy az egyre minőségibb internetcsomagok jelennek meg. Én most egy ilyen routert néztem ki, csak hát nem valami ócsó...

BaseNET-hez talán még nem is kell ilyen, de egy sima 100Mbit-es router már nem biztos, hogy elég a TopNET-hez.

[ Szerkesztve ]

(#7930) ToBeY válasza Vodar (#7929) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megkérdezhetem minek ilyen drága router?Nekem ilyen van és tökéletes a 80/25Mbit-es netemhez

(#7931) FishAir válasza ToBeY (#7930) üzenetére


FishAir
senior tag

Na csak megvetted? :K ;)

iDontcare

(#7932) ToBeY válasza FishAir (#7931) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Muszáj voltam mert a régi D-link-en nem jött át csak olyan 30-35Mbit. Ezzel meg pedig megvan a full sebesség sőt még több is:D

(#7933) szabjan


szabjan
tag

Lemaradtam valamiről? Nálam /Százhalombatta/ már 2 napja a 25 M -ás feltöltés visszaesett 12.5 megára. Mindig pontosan annyi. Ne mondja nekem senki, hogy ez nem szándékos.... :(((

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#7934) Vodar válasza szabjan (#7933) üzenetére


Vodar
senior tag

Lehet, hogy ez valami átállással járó ingadozás.

Nekem bőven megvan a 40/20.

(#7935) killbull


killbull
aktív tag

Csak a BaseNET csomagot emelték? Valaki írjon már hogy a többivel mi van.

(#7936) Vodar válasza killbull (#7935) üzenetére


Vodar
senior tag

Fórumos hsz-ek alapján csak a BaseNET-et.

(#7937) killbull válasza Vodar (#7936) üzenetére


killbull
aktív tag

20/10 , 40/20 , 80/40 ! Szerintem így lenne korrekt! :DDD

(#7938) ramos23 válasza FishAir (#7927) üzenetére


ramos23
csendes tag

Az xboxom nekem is az MTU-t írta hibának, csak nálam nincs router amivel beállíthatnám. 2 hónapja laggol, folyamatosan ledob a live-ról, szgépen is lassan tölti be az oldalakat. Nem is a letöltés sebességével van baj, hanem a reakcióidejével.
Lehet kéne vennem 1 routert és megoldódnának a problémák?
Xboxnál már nagyon idegesítő, hogy szeretnék játszani és mindig kell neki úgy 30-60 perc, hogy "bemelegedjen" a net, addig ugyanis percenként ledob.:S :((

mod: most is megszakadt a net

[ Szerkesztve ]

[>^.^]>#

(#7939) Viktor77


Viktor77
titán

Már épp akartam írni, hogy miről beszéltek, egy centit nem emeltek. Elötte még azért nyomtam egy router restartot. Ez megtette hatását. :)

Viszont az a rossz, hogy nincs hol lemérni (torrenten, hardwired-en kivül). Nálam a Digi sebességmérője nem akar 2-3mega fölé menni (a feltöltés meg egyáltalán nem megy), a Speedtest meg 200-300megákat hoz ki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7940) Vodar válasza Viktor77 (#7939) üzenetére


Vodar
senior tag

Ez itt nekem mindig pontos eredményt szokott adni: http://speedtest.hdsnet.hu

[ Szerkesztve ]

(#7941) ToBeY válasza Viktor77 (#7939) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem a Datanet sebességtesztje álltalán pontosan mutatja hogy mennyi a sebességem.. [link]

(#7942) Vodar válasza ToBeY (#7941) üzenetére


Vodar
senior tag

Igen, ez nálam is jó.

(#7943) Tati0711


Tati0711
csendes tag

Hi
nekem most már napok óta 4,9-5,2MB/s között van a letöltésem a feltöltés továbbra is 2,2 stabilan, most már csak azt kéne bevezetniük, hogy telefonon is tudj csomagot válltani, ne kelljen bemenni az idrodájukba.

(#7944) zka67


zka67
őstag

Nekem egy 5e Ft-os Edimax BR-6214K routerem van és kicsit fostam tőle, hogy nem fogja bírni az emelést, de simán viszi a 40/20-at torrenten is. Ha TPB-ről töltök át szoktam állítani 500-ra a peer / torrentet és úgy is tölt mint állat. Mindenesetre magyar vagyok, így örülök az ingyen dolgoknak :D mármint az emelésnek.

(#7945) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

BaseNET csomagot emelték? nálam gyorsabb pár napja

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#7946) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

KB. 40/20 40/30 változó

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#7947) Vodar válasza DeniBoy (#7946) üzenetére


Vodar
senior tag

Igen, emelték. 40/20-ra.

(#7948) Tonyo


Tonyo
őstag

Tudtok olyan wifis routert mondani, ami elviszi a diginet 40/20-at és van rajta (fizikális) wifi ki be kapcsoló?

(#7949) djsilas


djsilas
tag

Sok szerencsés, technikailag 0 tudású emberke.. Én meg irigy vagyok és már 5mbitnek örülök, mint majom a farkának, a szomszéd településen meg már stabil 1 mbitnek is lelkendeznek...
A többi "nagy" azzal próbál ügyfeleket szerezni, hogy ahol megvan az infrastruktúra ott emelik az egekbe a sávszélt. A Digit ezért becsülöm, mert látványosan fejlesztenek. Hajrá Digi, remélem mielőbb elértek ide is...

(#7950) zodo válasza Tonyo (#7948) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem ezt ajánlották, de nem használom a wifi-s részét.
TP-Link TL-WR741ND
Bekapcsolni bekapcsolja a gomb megnyomására, de azt hiszem, hogy (fizikálisan) nem tudod kikapcsolni csak a menüből.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.