Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Kobe válasza pszihó (#6148) üzenetére


Kobe
veterán

te meg ülj be még néhány magyar órára, a szövegértelmezés még nem fullos, ahogy látom :) Ugyanis le lett írva, hogy routert nem használok (1 gépre minek), illetve a kábelt átdugva másik gépbe (másik hálókártya, másik rendszer) ugyanilyen eredményeket mérek.

No, amúgy grat a triplázásért, három hszből, ami nekem volt címezve, mindhárom tartalmilag teljesen irreleváns és használhatatlan :) A negyedikre már nem is reagálok sztem ....

[ Szerkesztve ]

(#6152) pszihó válasza Kobe (#6151) üzenetére


pszihó
aktív tag

irtam egy püt neked és ne szólj hozzám többet csak privátban :C

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#6153) rocket válasza Hobbbyt (#6143) üzenetére


rocket
nagyúr

Az elvileg kabelnetet jelent ha ok igy irjak.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6154) neverless


neverless
tag

Sziasztok.

Ha egy szervert szeretnék csinálni, ami routerként üzemelne (tehát 2 hálókártya, és switch) akkor milyen proci kellene bele, hogy el tudjam érni a max le vagy fel sebességet. (10/3 MBps)
Legnagyobb Digis csomagom van, és sokkapcsolatos torrent menne rajta.
Milyen proci kéne ha...

- pl gui nélküli linux lenne az oprendszer
- linux gui-val (pl ubuntu) lenne
- vagy ha win xp

...lenne az oprendszer?

Esetleg RAM igényeket is írhatnátok :)

Tudom, van NAS, van torrentképes linuxos router, de engem most kifejezetten ez a szerveres megoldás érdekelne. Ja, és véletlenül sem szeretnék win vs linux vitát indítani

előre is thx a választ.

(#6155) CPT.Pirk válasza neverless (#6154) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem vagy letöltő szerver célra egy kis P3 a pincében, nem egészen z, ami neked kell, de lehet viszonyítani. 1GHz-es P3, 2*512 ECC-s SD ram, WinXP.
Ez így rendesen viszi a DC klienst 30+ hubbal és letöltésekkel, ami azért bőven nagyobb terhelést jelent, mint a torrent futtatása.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6156) neverless válasza CPT.Pirk (#6155) üzenetére


neverless
tag

Ha jól értem, te inkább a dc program erőforrásigényeiről írtál.
A kérdésem inkább a Le és Feltöltési sebesség processszor igényére vonatkozik, fullsávú torrentezés mellett
Úgy értem, hogy adott a névleges 80/25-ös PPPOE-s netkapcsolat.
Egy 400 MHz-es P2 szerintem nem fogja bírni a tempót.
Ha tűzfal is fut a szerveren, (márpedig illene futnia) akkor ott azért van dolga a procinak.
Az asztali gépemen, az E8400-as core2 duo-n -tűzfal és utorrent mellett- kb 30% a processzorterhelés. De hát ez bírja bőven.

(#6157) CPT.Pirk válasza neverless (#6156) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem egy rendes P3-as gép már jó lesz neked. P2 ereje jó része elmegy már az oprendszerre is.

Ha pl. win-t raksz rá, és a vinyók DMA módban kommunikálnak, akkor leginkább csak a hálókari képességei lesznek a mérvadóak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6158) brd válasza neverless (#6156) üzenetére


brd
nagyúr

Ott valami nagyon el van szúrva, ha egy olyan CPU-n ez 30%-ot húz... (esetleg valami JAVA-s szörnyszülött klienst használsz).

The only real valuable thing is intuition.

(#6159) Hobbbyt válasza #56474624 (#6145) üzenetére


Hobbbyt
őstag

:D
Remélem itt azért más lesz a helyzet hisz "odaát' már van egy ismerösöm aki DIGI-n nézi a TV-t ( egy lakótelepet ketté vág egy viszonylagos főút.. és ők akik odát vannak xD)
Meg a szórólapokat már idén tavasszal megkaptuk.. szóval hátha.

Akkor itt nagy esélylel lanos net Húdejó :) Csak hamar legyen meg..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6160) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Tőlünk kb 300m-re épült pár 4 emeletes ház ahova behúzták a digisek magukat. Kérdésem hogy mivel mi itt ugyan nem vagyunk lakóparknak minősíthetőek de 2 emeletes házak, van esély rá hogy esetleg ha összeszedjük az itteni szomszédokat hogy ki mit váltana digire vajon érdekelné őket és behoznák ide vagy semmi értelme ilyesmivel foglalkozni?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#6161) cannyon válasza Dolby (#6160) üzenetére


cannyon
aktív tag

Van rá esély pl.18 kerbe ugyanigy van mint nálad a 2 emeleteseket is bekábelezték mert volt rá igény ;)

(#6162) McLaca válasza pszihó (#6150) üzenetére


McLaca
őstag

Köszi, de nem arra, hanem az oldalsóra gondoltam, ami a proci hőmérsékletét, feszültségét, stb. méri...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6163) Gyuree91


Gyuree91
tag

Hobbyt:

Látom békéscsabai vagy, Lencsésin építik csak a LAN-t sajnos. :O

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#6164) Jag válasza Kobe (#6151) üzenetére


Jag
senior tag

Router elsődleges célja a hardveres tűzfal és a routolás két hálózat között csak másodlagos a switch funkció...

(#6165) Kobe válasza Jag (#6164) üzenetére


Kobe
veterán

az egy dolog, leginkább számítástechnikai dolog, amivel tisztában vagyok.

Az meg egy teljesen más dolog, hogy többször leírom, nincs router bekötve és nem is lesz (ergo nem is lehetnek problémák a firmwarrel, konfigolással, van szoftveres tűzfal, normális vírusirtó, ami eddig mindent megtalált-megfogott) illetve szintén leírom, hogy másik hálókártyán is ugyanilyen hektikus teljesítményt nyújt a net (ergo nem is a hálókártya hibája), és erre emberünk legkézenfekvőbb válasza a "hö' vegyé rútert meg kártyát". Leginkább szövegértelmezés kérdése.

(#6166) DLDKox válasza Gyuree91 (#6163) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Nem csak a Lencsésin lesz LAN lesz a Kazinczyn is sőt pár utcán FTTH-val is próbálkoznak.

(#6167) SipiBcs válasza DLDKox (#6166) üzenetére


SipiBcs
őstag

De a lényeg, hogy nálam már a kecó kábelezve van és az árkot is becsövezték. Remélem gyorsan behúzzák a kolbászt, mert unom a 3/0.5-ös t-onlájnt!! :DDD

Az a kérdés izgat, hogy tudom e majd 3 fele osztani a tv jelet, mert a csemeték nem maradhatnak mese csatorna nélkül! Persze apunak meg ott lesz a discovery sience meg a paprika tv! :)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6168) pszihó válasza McLaca (#6162) üzenetére


pszihó
aktív tag

Akkor küldtem azt is mail-ra

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#6169) DLDKox válasza SipiBcs (#6167) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Természetesen simán tudod osztani a tv jelét 3 felé mivel ugyanúgy koaxon jön be a lakásba min T-nél.

(#6170) Gyuree91 válasza DLDKox (#6166) üzenetére


Gyuree91
tag

A kazinczy utcán Internet-X van, nem Digikábel.

Sajnos Jaminába, nem lesz.

Lencsésin, és a Temető-soron lesz Digi csak. :(

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#6171) Gyufaaa válasza DLDKox (#6169) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A Digit lehet amennyire szeretné, de 3-ig garantált a minőség. A T-nél (ha itt a T-Home-ra gondoltál) tudtommal csak +beltéri vásárlásával osztható, mivel ip-tv. :U

(#6172) DLDKox válasza Gyuree91 (#6170) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Hát akkor régen jártál a Kazinczy fele mert már majdnem mindenhol végigásták az árkokat és kábeleznek mindenfelé. Tegnap voltam Ihász utcán és már ott is végig van csövezve a környék már csak az optikát kell behúzzák arra is.

(#6173) Gyuree91 válasza DLDKox (#6172) üzenetére


Gyuree91
tag

Igen, az egész Kazinczy-ltp. már majdnem fel van durva, de az nem Digikábel, hanem Internet-X. Csak 60mbps lesz 80 helyett az ott élőknek.. :U

Amúgy szerintem nagyon hamar megvannak a munkák (ásás kábelezés), terjeszkedhetnének kicsit bővebben nem csak a belvárosban, és paneldzsungelekben. :)

OFF: Sajnos amikor megkérdeztem, hogysmint a terjeszkedés meg, hogy miket terveznek stb. majd a pofámba röhögtek, (és a kezembe nyomtak egy "akciós" szórólapot ami 10k-ért 4/256-es netet köthetek) szal ritka bunkó banda az X. Bár lehet a minőség jó lesz. :B

[ Szerkesztve ]

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#6174) DLDKox válasza Gyuree91 (#6173) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Akkor nem értem, hogy miért kaptak a barátomék a Kazinczyn DIGI-s szórólapot.
Lehet, hogy neked lesz igazad én csak a munkálatokat láttam.

(#6175) Gyuree91 válasza DLDKox (#6174) üzenetére


Gyuree91
tag

Szerintem ha megnézed a lezáró szalagot, vagy a kiásott árokban lévő csövön a papírt, láthatod, hogy az InternetX, bár nem tudom, hogy lesz ez az optika. Csak az szolgáltathat rajta aki kiépítette, vagy akár több is? :D

Na mind1 engem nem is érdekel mivel nem panelkuckóban élek. xD

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#6176) DLDKox válasza Gyuree91 (#6175) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Bevallom az árokba nem néztem bele csak kocsiból láttam a munkálatokat.
Én viszont a Lencsésin lakom és remélem mielőbb élvezhetem a DIGI LAN előnyeit :C

(#6177) brd válasza Jag (#6164) üzenetére


brd
nagyúr

A SoHo Router-ek nem hardware-es tűzfalak.

The only real valuable thing is intuition.

(#6178) janos1988


janos1988
addikt

Nalatok nem szar most a net?

Kb. 5-6/5-6 Mb a 80/25 helyett, ping 15-30 ms a 2-5 helyett.

De viszont eleg jo a hiba arany a diginetnel, januar ota vagyok az elofizetojuk, de ez az elso belassulas. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6179) McLaca válasza janos1988 (#6178) üzenetére


McLaca
őstag

Nálam (Miskolc) rendben van. Bár a torrentet ma nem szedik annyian és olyan gyorsan, mint ami vasárnap megszokott, ez lehet amiatt, hogy valahol gixer van és kevesebb digisnek megy rendesen a net, emiatt kevesebb kapcsolódik hozzám.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6180) dunc


dunc
nagyúr

Pécs rendben.
Speed

(#6181) janos1988 válasza McLaca (#6179) üzenetére


janos1988
addikt

Bix szerint minden rendben van. Nemtudom mi baja lett igy estere, lehet a par szaz giga le es inkabb feltoltes az utobbi napokban?:)

Tok mindegy, meg igy is akadozas nelkul szol a netradio es viszonylag gyorsan lehet bongeszni, mikozben 500-600kB-val hasit a torrent felfele.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6182)



addikt

Nálatok működik rendesen a mail?
2 digis postafiókom van + 4 másik, outlookkal gyűjtöm be a leveleket.

A 4 másik mindig rendesen működik, de a 2 digis közül legalább az egyik mindig küld egy hibaüzenetet. Nagy gond nincs, mert a leveleket leszedi előbb-utóbb, de 10 lekérdezésből vagy 6x visszadobja.
Azt feltételezem az a baja, hogy a diginél lehet valami korlátozás, hogy x időközönként lehet csak lekérni a leveleket, vagy ilyesmi? :F

Kicsit idegesítő, hogy állandóan felugrik a hiba ablak, amikor a többi emailemmel nincs semmi gond.

szerk: vagy az zavarhatja meg, hogy egyszerre 2 digis címről akarom lekérni a cuccot? Mert az egyik mindig működik és a másik meg általában hibát jelez. :F

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6183) McLaca válasza (#6182) üzenetére


McLaca
őstag

Nem az az oka, nem korlátozza a digi a lekérdezések számát. Korábban volt ugyanilyen baja, hogy hol sikerült, hol nem az ellenőrzés, 2-3× kézzel egymás után ellenőrizve általában abból 1 sikeres volt. Én is tapasztalom úgy egy hete. Korábban is helyrejött 2-3 hét után, valószínűleg most is rendben lesz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6184) janos1988 válasza (#6182) üzenetére


janos1988
addikt

En neha mar komolyan elgondolkozok egy ilyen csomagon sajat domain-el. A tarhely is ki lenne hasznalva (csak ftp). Havi ezret ki lehet birni.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6185) sonykor


sonykor
tag

Nagyon egyszerűen valaki meg tudná fogalmazni mit jelent a PPPoE? Leírásokat próbáltam olvasni ([link]) de nem értem. (Nincs szükségem rá, csak kíváncsiságból kérdezem).

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#6186) mumia77 válasza sonykor (#6185) üzenetére


mumia77
csendes tag

A PPPoE:

A PPPoE az angol Point-to-Point Protocol over Ethernet mozaikszava, magyarul pont-pont protokoll Etherneten keresztül. A PPPoE teszi lehetővé, hogy a hagyományos analóg modemes hozzáféréshez hasonlóan „betárcsázzunk” DSL-alapú kapcsolattal is, vagyis azonosítsuk magunkat a szolgáltató felé. A Point-to-Point Protocol (PPP) az analóg modemekhez kidolgozott eljárás erre, melyek soros porton (mint a régi egerek) keresztül kapcsolódtak a PC-hez. Az ADSL megjelenésével azonban a soros port korlátozóan lassúnak számított már, így az ADSL-modemnek egy gyorsabb felületet kellett találni a PC felé, mely kézenfekvő módon a Ethernet lett. Az Ethernet azonban önmagában nem képes a kapcsolat ellenőrzött, védett felépítésére, így az ezt elvégző PPP csomagokat kellett Ethernetbe ágyazni. A PPPoE révén ugyanúgy be tudunk jelentkezni egy érvényes felhasználónévvel és jelszóval a szolgáltatóhoz a PC-nkhez (esetleg routerhez) Etherneten csatlakozó ADSL-modemen keresztül, mint ahogyan modemmel is lehet. A Windows 95, 98 és Me operációs rendszerek alapkiépítésben nem tartalmazzák a PPPoE protokollt, így azt telepíteni kell, a Windows XP és Windows Vista és Windows 7 beépítve használja már.
Az ASDL/DSL és a DIGI ugynevezett lanos internetje is ugyan ezen alapúl.
Lanos internet: UTP kábelen kersztül ethernet háozati kárytán kereszül müködik úgyan ugy mint az asdl! De az Asdl-el szemben it nem kap az előfizető modemet, mivel a modemet a lépcsőházban szerelik fel. A modem után van egy switch, és az előfizetők igy csatlakoznak a netre!

(#6187) válasza McLaca (#6183) üzenetére



addikt

köszi
az, hogy általános jelenségről van szó egyszerre megnyugtat és nyugtalanít :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6188) McLaca válasza (#6187) üzenetére


McLaca
őstag

:)
Viszont én épp az ilyesmik - és sok egyéb ok - miatt sosem használom a netszolgáltatómtól kapott e-mailcímet semmire, csak figyelgetem, hátha írnak rajta valami szolgáltatáshoz kötődő infót. Amíg az Interware-nél voltam, addig oda jött ilyen néha, pár havonta, meg hozzá napi 30-50 SPAM, mert spamszűrést csak pénzért tettek a mailre.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6189) janos1988 válasza janos1988 (#6178) üzenetére


janos1988
addikt

Nah, mar ugy nez ki, hogy minden rendben.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6190) Pleiad


Pleiad
csendes tag

Sziasztok,

költözés miatt esélyes lett a digi. Megrendeltem 80/25-öt. Mit várhatok ?
Nem vagyok nagy torrentes, régen toltam, ma már nem. De ettől eltekintve .. milyen szolgáltató ? UPC 15/3-ról váltok át és az atom jó volt mindig, a sebességeket hozta (torrent alatt csak protokoll titkosítással).

Köszi.

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott ahol vagy, de nagyon hiányozz onnan , ahonnan elmentél. (Victor Hugo)

(#6191) Jag válasza brd (#6177) üzenetére


Jag
senior tag

Melyik routerben nincs firewall opció? :F
Illetve a routolás magában tűzfal. Vagy nem értelek...

(#6192) Pleiad válasza Jag (#6164) üzenetére


Pleiad
csendes tag

Router elsődleges célja az egyes (al)hálózatok közötti kapcsolat megteremtése, LAN-on és WAN-on egyaránt.

Az, hogy biztosít-e csomagszűrést (mert a tűzfal itt kezdődik), már más dolog. A legtöbb SOHO router igen, a "nagy" router-ek közül viszont sok nem, ők tényleg csak forgalomirányítanak, mások szűrnek is (nem is akárhogy, pl. application layer-es tűzfalak).

Végül az, hogy egy tűzfal hardveres-e vagy sem, ízlés dolga. :U Minden tűzfal hardveren fut :D de többnyire a "célhardver" tűzfalak az igazi "hardveres"-nek mondott tűzfalak (és akkor itt jegyzem megy, hogy nem egy enterprise szintű, brutál komolynak tartott hardveres tűzfal valójában spéci linux/bsd kernelt futtat), hát ilyen ez a CÉLhardver :) Akár PacMan is elmegy rajta.. :)) és akkor a CISCO, Juniper, Checkpoint cégek X86-on filóznak.. :U

Így nekünk amit egy DIGI-s (=SoHo) topic-ban tudni érdemes router-ekről és tűzfalakról, hogy tulképpen az összes SoHo router-ben van tűzfal funkció is (csomagszűrés).

Ami sokkal fontosabb, hogy hány konkurrens kapcsolattal bánik el egyszerre. Mert hiába a 80/25-ös Digi, a SoHo router-ek többsége azonnal púpon van, ha 2 LAN-os gép mögötte elkezd izomból torrentezni, fejenként (csak mondok egyet) 2-300 szállal. Ilyenkor jön az, hogy lassú a net, nem hozza amit elvárna az ember, "csak" 40 Mbit, és társai és elkezd BIX-et nézni meg hasonlók. És akkor még a QoS ki van kapcsolva :)

Szóval ilyen nagyobb netre, izmos torrentel úgy elegáns, ha összedob az ember jó drágán egy mini ITX-es gépet (vagy ócsón a régi gépéről lefújja a port) és feltúr egy pingvint rá, majd szépen bekonfigolja.

[ Szerkesztve ]

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott ahol vagy, de nagyon hiányozz onnan , ahonnan elmentél. (Victor Hugo)

(#6193) D®. GeNy@ válasza Pleiad (#6192) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Hali!

Pontosan leírtad a 2 hónappal ezelőtti problémámat, e miatt váltottam át pingvinre és azóta semmi problémám. Egy Intel P3 @ 933Mhz 512SD-Ram-mal ellátott jószág szolgálja ki az igényeimet. Kiwi linux 9.04 van rajta, mivel kezdő linuxos voltam/vagyok.
Eleinte próbálkoztam win2000server - win2003server - win xp rendszerrel, de nem hozta a digi 80/25ös sebességét, nem hiába, a winfos :U nem erre való.
A kis p3 24/7-ben működik 2db gigabites hálókarival és egy gigaswitchel, majd a többi 4 gép ezen keresztül kapja a netet. Célszerű egyébként csak egy gépen torrentezni, esetemben a p3-son. Ha vki kipróbálná, szívesen megosztom vele a majd 3 héten keresztül folyó okításomat (teljesen az alapoktól) a linux topik lakóinak hála! :C :R
Egyedül a WebUI maradt hátra, amit meg kell oldanom transmission torrentkliens esetén, de arra még nem jutott időm! :(

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#6194) brd válasza Jag (#6191) üzenetére


brd
nagyúr

A topictárs nagyrészt leírta, én csak annyit tennék hozzá, hogy a HW-es tűzfal attól HW-es, hogy bizonyos dolgokat nem software végez rajta, hanem a HW-be vannak bedrótozva a funkciók, vagyis célhardware (kb. úgy képzeld el, mint a 3D-s VGA vs. software render: a software render is legalább annyit tud, mint a HW-es, 3D-s társa, csak éppen jóval lassabb lenne). A SoHo routerekben azért nem ilyen van, mert egyrészt kötött a funkcionalitása, a HW miatt, másrészt drága lenne, de, ahogy a kolléga is jelezte, ennek egyre kisebb a jelentősége, mert egyre jobb CPU-k férnek el egyre kisebb helyen, egyre kisebb fogyasztással, tehát egyre kevesebb igazi HW-es megoldás van.

The only real valuable thing is intuition.

(#6195) Pleiad válasza D®. GeNy@ (#6193) üzenetére


Pleiad
csendes tag

Futtass WINE-al uTorrent-et :)

Szerk.: bocsánat, ez csak grafikusan megy. Bár egy fluxbox nem a világ vége.. :U
Az élvezetet lehet fokozni egy transzparens Squid-del is, meg QoS-sel ;)

[ Szerkesztve ]

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott ahol vagy, de nagyon hiányozz onnan , ahonnan elmentél. (Victor Hugo)

(#6196) Pleiad válasza brd (#6194) üzenetére


Pleiad
csendes tag

Ez így kerek, igen. :R

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott ahol vagy, de nagyon hiányozz onnan , ahonnan elmentél. (Victor Hugo)

(#6197) Jag válasza brd (#6194) üzenetére


Jag
senior tag

Ja, hogy sikerült belekötni a hardveres szóba...
A tűzfal, illetve a routolás volt a lényeg, de látom az mellékes...

(#6198) brd válasza Jag (#6197) üzenetére


brd
nagyúr

Nem belekötés volt, pontosítás. ;)
Nem mellékes, de azt a topictárs leírta.

The only real valuable thing is intuition.

(#6199) pszihó


pszihó
aktív tag

Negativ rekord
Topnet
11/2

#McLaca:
Progi jó lett?

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#6200) McLaca válasza pszihó (#6199) üzenetére


McLaca
őstag

Köszönöm, kipróbáltam, a win7/Dell notesz kombót nem komálja. :(
Azért köszönöm még egyszer a fáradozásodat!

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.