Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) sfdrakex válasza myke7 (#75000) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem is a sajátodba kell az optikát dugni, hanem a Digi routerét bridge módba kérni, és abból az utp kábel a te routeredbe, onnan a gépedbe. Beállítani a pppoet a routereden.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75002) xeon forever válasza myke7 (#75000) üzenetére


xeon forever
addikt

Olyan jelenleg nincs a Digi szolgaltatasai kozott, hogy csak az optika megy be es sajat eszkozzel hasznalod, minden esetben a Digis eszkozrol tudsz tovabb osztani. Regebben kerdeztem, hogy miert nem lehet sajat Gpon kompatibilis eszkozom, erre az a valasz volt, hogy mert azt nem regisztraljak be. Pedig Postaval egyutt 16 ezerert tudtam volna venni ZTE F668-at ami fekete szinu.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#75003) eszakas válasza myke7 (#75000) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát elég lassan frissített valamiért :)

Nem is dugtak volna rá optikai csatlakozót :)
Bridge modba kapcsolják az ontot és használhatod a rutered.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#75004) myke7 válasza sfdrakex (#75001) üzenetére


myke7
tag

Oké, ezt a megoldást megjegyzem.

Felvettem velük a kapcsolatot, azt mondták, hogy központi hiba... ami kicsit azért fura, mert a múlt héten is ebbe futottam bele. Na mindegy, most várok egy kicsit, hátha megjavul.

xeon forever:

Igen, ezt én is megkérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#75005) adika4444 válasza Geth (#74941) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

A MAC alapján generált cím vége mindig ugyanaz, csak a szolgáltatói prefix változik?
Jól sejtem, hogy Linuxon is be van kapcsolva alapból a funkció?

Más: Budapest, XVII. kerület, itt a hálózat teljesen jó.

szerk: Még valami, MikroTik-en IPv6 csak nekem csinálja, hogy PPPoE reconnect után a bődületes magas lejárati idő miatt a Windows-on nem megy a v6? Linuxon látom, h kap új címet, de a baj, hogy a régi ezer évig él még.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#75006) emvy válasza DS39 (#74985) üzenetére


emvy
nagyúr

Na bakker, akkor nem csak nalam van ez. Hivtam oket, es nem mondtak, hogy valami kozponti problema lenne. Buda. Probaltam mas routerrel es direkt laptoppal is. Tegnap este ota van ez.

Ok azt mondjak, hogy nem tudnak kozponti hibarol.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#75007) Pistu77 válasza Cr00py (#74979) üzenetére


Pistu77
csendes tag

igen ezt az oldalt pont neztem. Az IPk egyeznek ugyhogy elvileg nem vagyok NATolva. Fix ip van adva a gepnem es a port beallitva ahogy a feltoltott kepen. Csak eddig jo volt a teszt a torrent kliensben amiota digi van meg azt mondja nem jo. De lehet csak hazudik....

(#75008) sfdrakex válasza Pistu77 (#75007) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Digi ont milyen üzemmódban van? Saját routered is van?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75009) optimal_909 válasza myke7 (#75004) üzenetére


optimal_909
csendes tag

Nekem is Digi 1000, van és eddig hibátlanul működött.

Tegnap este óta viszont szakadozik a kapcsolat olyan szinten, hogy perpill alkalmatlan az online játékra. Az ügyfélszolgálat szerint nincs központi hiba, ezt ma már másodszorra mondták nekem...

Leadtam egy bejelentést, hátha lesz belőle valami.

Szerk.: szintén Buda.

[ Szerkesztve ]

(#75010) emvy válasza optimal_909 (#75009) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát akkor ez van mindenkinél. Végülis jó hír.

while (!sleep) sheep++;

(#75011) Tibiajax válasza optimal_909 (#75009) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nálam is fos, ugyanaz. tegnap este óta. szintén buda, XII.ker.

(#75012) emvy válasza Tibiajax (#75011) üzenetére


emvy
nagyúr

Bejelentetted? (Én is XII.)

while (!sleep) sheep++;

(#75013) varso válasza emvy (#75010) üzenetére


varso
tag

Nem mindenkinél! ;)

Szerintem csak területjellegű hibák vannak, vagy pont mázlink van és semmi gond nincs nálunk.

Arra lennék kíváncsi, hogy akinél szakadozik a net, annál a kábeltv-vel nincsen gond?

FTTH
ONT -> HUAWEI HG8121H (routing)
Település : Balassagyarmat
Ping: bix.hu

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#75014) emvy válasza varso (#75013) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne izélj már, nyilván arra gondoltam, hogy a lentebb említett hibák mind ugyanúgy néznek ki.

while (!sleep) sheep++;

(#75015) varso válasza emvy (#75014) üzenetére


varso
tag

Gondolom, de amit kiemeltem rész, arra lettem volna kíváncsi...

További szép napot! ;)

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#75016) Tibiajax válasza emvy (#75012) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

még nem, de holnap reggel első dolgom lesz. nem tudok így csé gózni... ez így nem állapot

varso dvb-c kábeltévé ok, hibátlan. folyamatos kép

(#75017) Ferenc. válasza varso (#75013) üzenetére


Ferenc.
tag

A kábel tv-vel nincs gond, szépen, akadás mentesen jönnek a digitális csatornák. De az internet lassan egy teljes napja csapnivaló, nem lehet normálisan böngészni sem, sűrűn hosszú másodpercekre nincs net, van hogy 20 másodpercig se tölti be a honlapot, majd meglódul és pár percig semmi gond megy minden ahogy kell, de aztán megint meg-meg áll így, s ez megy egész nap, Szeged családi házas rész.

[ Szerkesztve ]

(#75018) Tibiajax válasza Ferenc. (#75017) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ja ja, halál pontosan ez van itt is.

jelentsük ezerrel, minél többen!

(#75019) emvy válasza varso (#75015) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs tévém. :)

while (!sleep) sheep++;

(#75020) varso válasza Tibiajax (#75016) üzenetére


varso
tag

(#75017) Ferenc. és (#75019) emvy:

Hát remélem akkor megoldódik a probléma, de azt kétlem, hogy a DIGI nem tud ezekről a hibákról.

Szerintem már ők előbb tudják, hogy hiba van, csak lusták nekilátni a hibáknak.

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#75021) Ati00


Ati00
tag

XV. kerületben lakom és nálam az internet akadozik most is, egyszerűen nem tudok képet megnyitni, se sebességtesztet elindítani, annyira instabil. Pár napja hívtam a DIGI-t ezügybe, mert akkor még az internet is hol volt, hol nem, aztán hívás közben meg stabil lett, a call centeres annyit mondott hogy én kapcsolgattam le-fel a netről, pedig először magától ment el, csak utána próbálkoztam én hogy hátha megy-e.

Kezd már kicsit bosszantó lenni, először a DIGI DNS szerverét cseréltem le egy amcsiéra, ami atomstabilnak bizonyul, de már annál is most volt 1400 ms-es pingem, vagy éppen 0.1 mbps-es feltöltésem.

Remélem ez a gond valamikor hárul. És a routerem még 1 hónapja van meg, szóval még vadi új az eszköz.
Nappal pedig semmi nyoma általában a netsebesség csökkenésnek, mindig este kezd el vacakolni vagy késő délután..

[ Szerkesztve ]

(#75022) Ati00 válasza Ati00 (#75021) üzenetére


Ati00
tag

A router viszont az saját eszköz, én vettem, de akkor is nem azzal van a gond tuti. Már az előző routeremnél is feltűnt ez a dolog, csak azt hittem a router a hibás így lecseréltem, de akkor a DIGInél van valami nagy gáz.
(Jelenleg TP-Linkes van, előtte D-Link)

(#75023) emvy válasza Ati00 (#75022) üzenetére


emvy
nagyúr

Én három routerrel is próbáltam.

while (!sleep) sheep++;

(#75024) ACE-


ACE-
addikt

Skacok, most éjfélkor lépett életbe az új csomagom, a régi okoscsomagom váltott újra, elvileg már 500/300-nak kéne lennie, pont emiatt éjfél után újraindítottam a routert, és most egyáltalán nem akar kapcsolódni, írtam hibajegyet, de biztosan nem foglalkoznak vele hétfőig. Mi lehet a gond? Lehet reggelre megjavul magától? Még jó hogy van backup DIGI mobil kártya, és itt elég jó a sebesség is.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#75025) ACE- válasza ACE- (#75024) üzenetére


ACE-
addikt

Na megoldódott, megy frankón a cucc, már csak egy gond van, 100-as IP-m lett, úgyhogy lesz még egy levelem az ÜFSZ felé...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#75026) Vigilante


Vigilante
őstag

Kb egy napja csinálja ezt:

Jelentettem a DIGI-nek, de akkor úgy látom nem nálam van a hiba. Már a kertbe is kimentem, hogy nem az ott randalírozó vaddisznók rongálták-e meg a kábelt? (Nem veszélytelen művelet ez ilyenkor este. :P)

https://whatismyipaddress.com/ nekem spec egyik pillanatban Salgótarjánt dob ki, most meg Pécs. Pedig pesti vagyok. Elég nagy lehet a gond a DIGI internetével. Google DDNS-t is próbáltam, ugyan ez a szakadozó net. A DIGI-nél persze nem láttak hibát, de már rajta vannak az ügyön. Szokatlan ez nekem, mert amióta megvan ez a gigás net, 2016 szeptembere óta összesen ha 3x ment el a net max 1 órára. ÉS időközben már 947/349 Mbit-re növekedett a régebbi 945/215-ös netem.

A TV adás itt is príma. :R

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#75027) varso válasza Vigilante (#75026) üzenetére


varso
tag

Az IP alapú meghatározás ritkán mutat pontos helyet, általában az előtted lévő felhasználó IP-je lehett Salgótarjánban, mivel egy oldalon (db-ip) lehet jelenteni, hogy rossz a lokáció, leírod, hogy pl: "The real location: Budapest, Hungary"
Nagyon semmi értelme nincsen ennek, hiszen hetenként új IP címet kapsz.
Nekem pl állandóan Budapestet dobja be, Balassagyarmat helyett....

Csak kíváncsiságból, ha az 1.1.1.1 és 1.0.0.1 DNS szervereket használod, akkor is szakadozik a net?

Egyébként mindenki ezt tapasztalja a fórumon, szóval tényleg a DIGI keze van a dologban.

Én még arra gondoltam, hogy valami hálózatfejlesztést csinálhatnak valahol, és azért van a probléma!

Van itt a fórumon debreceni, miskolci, salgótarjáni FTTH előfizető? Kíváncsi lennék, hogy náluk van-e probléma.

További szép napot! ;)

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#75028) emvy válasza varso (#75027) üzenetére


emvy
nagyúr

DNS probléma nem okoz csomagvesztest.

while (!sleep) sheep++;

(#75029) varso válasza emvy (#75028) üzenetére


varso
tag

Tudom, de amikor valakinek az oldalak 10-15 sec alatt töltődik be a 0,3 - 2 sec helyett akkor a DNS-nek is lehet köze valami, de ha ekkora packet loss van, akkor már mindegy.

További szép napot!;)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#75030) optimal_909


optimal_909
csendes tag

Kíváncsiságból felhívtam a Digit, hogy legalább dolgoznak-e már rajta, de még mindig nem látnak központi hibát.

Ez azért eléggé aggasztó...

(#75031) Tibiajax válasza optimal_909 (#75030) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én is felhívtam ma reggel őket.
természetesen nem láttak hibát, csak élő kapcsolatot. jó, mondom, akkor elmondom, mi van - nálam is, meg ahogyan olvasom más szakmai fórumokon, több mindenkinél is
megkértem várjon, elindítom az online játékot és várja meg, mikor mondom azt, hogy most szűnt meg a kapcsolat. hátha látja majd a rendszerben. megcsináltuk, meg is szűnt, de akkor sem látott semmit..
oké, akkor kértem egy hibafelvételt és egy helyszíni kiszállást minél hamarabbra. ezt akkor helyszínen kell hogy lássák úgy néz ki a digitális fiúk

(#75032) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nekem ma reggelre (Buda) úgy tűnik megcsinaltak, még SMS-t is kaptam hogy Javították (mert tegnap jelentettem es 72 órás javítást mondták). Es megy, eddig ma semmi akadozas. Péntek délután kezdte amúgy.

[ Szerkesztve ]

OK

(#75033) emvy válasza Z_A_P (#75032) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem is most irtak, par masodperce. 1 perce meg nem volt jo. Kivancsi leszek :)

while (!sleep) sheep++;

(#75034) FlashLed válasza Tibiajax (#75031) üzenetére


FlashLed
senior tag

Olyan fura nekem,hogy ők ott bent mindig mindent annyira jónak és hibátlannak látnak :(

The Mechanic

(#75035) emvy válasza emvy (#75033) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg mindig ugyanolyan szar.

while (!sleep) sheep++;

(#75036) emvy válasza FlashLed (#75034) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem annyira trivialis dolgok ezek.

while (!sleep) sheep++;

(#75037) Ati00


Ati00
tag

Na, felhívtam a DIGI-t, az ügyfélszolgálatos mondta, hogy kijavították a hibát, mondta, hogy kapcsoljam ki a routerem és 5 perc múlva újra, mert lehet az nem tért észhez hogy végre normális az internet, és tényleg most már jön a stabil 100/100. (habár most 94/30-at mértem), de már minden jobb így is.

[ Szerkesztve ]

(#75038) Tibiajax válasza Z_A_P (#75032) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nekem is jött sms, ugyanolyan rossz, alkalmatlan, hogy egy normális fejlövést csináljak csé góban..
felhívtam őket, azt mondták nekem is, központi hibajavítás volt. újra kértem a hibafelvételt.. semmi baj, indulunk újra. amíg jó nem lesz

(#75039) Intruder2k5 válasza Tibiajax (#75038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább a korábbi hibajegyet kellett volna újranyittatni, mert ők is jobban ösztönözve lennének a hiba kijavítására.

(#75040) Tibiajax válasza Intruder2k5 (#75039) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ezt nem igazán ajánlotta fel a kishölgy..... mondta h látta, megnyitottak már egyet reggel, most fel vesz egy újat. nekem mindegy, de újra kérvényeztem, h oldják meg. de minél hamarabb

na, egyébként most eddigi rekord volt, majdnem 10percig ment a játék! már kezdtem azt hinni, hogy oké, erre már ment is fel a ping és megálltak a terroristák...


azért ez így fos

[ Szerkesztve ]

(#75041) Intruder2k5 válasza Tibiajax (#75040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, hogy nem ajánlja fel, nem érdeke, sőt, terelni fog az új bejelentés felé, mert ha a régi hibajegy marad nyitva, akkor az eredeti bejelentéstől számolt 72. órától kötbért kell fizetniük, amíg a hibát el nem hárítják. Így viszont a 72 óra számítása újraindult.

szerk.:
Mondjuk nem olvastam vissza, nem tudom pontosan mi a hiba nálad, de a játékból gondolom a ping válaszidő a problémás, arra meg sajnos nincs semmilyen célérték garantálva. Főleg nem egy a világ másik felén lévő szerverre.

[ Szerkesztve ]

(#75042) emvy válasza Intruder2k5 (#75041) üzenetére


emvy
nagyúr

3 masodperces ping kb. 0.1 kB/sec-es letoltest (vagy annyit sem) eredmenyez, szoval ...

while (!sleep) sheep++;

(#75043) Tibiajax válasza Intruder2k5 (#75041) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

orosz szerver és eddig mindig tökéletes volt (3-4hónap óta). magyar szerók is ugyanugy meghalnak pingben. ill. world of tanks is.
tehát a kapcsolattal gond van. de weboldalak se mindig töltenek be

(#75044) st3v3np3t3r válasza Tibiajax (#75040) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az az 1000ms-os ping nem biztos, hogy szolgáltatói hiba... lehet a gépedben gond, lehet router gond, lehet szerverkapcsolati gond... nem értem miért kell a szolgáltatóra hárítani... a speedtest is ennyit mutat?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#75045) sfdrakex válasza Tibiajax (#75043) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tűzfalad van? Router nélkül is ilyen?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75046) emvy válasza st3v3np3t3r (#75044) üzenetére


emvy
nagyúr

Tobb routerrel probalva, direkt kapcsolattal is, barmilyen tavoli szerverre ugyanez. Tobbunknel. Pont pentek estetol mindenkinek.

while (!sleep) sheep++;

(#75047) Intruder2k5 válasza Tibiajax (#75043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/home/root # ping -c 100 bix.hu
PING bix.hu (193.239.149.210): 56 data bytes
64 bytes from 193.239.149.210: seq=0 ttl=60 time=2.467 ms
64 bytes from 193.239.149.210: seq=1 ttl=60 time=2.595 ms
...
64 bytes from 193.239.149.210: seq=98 ttl=60 time=2.523 ms
64 bytes from 193.239.149.210: seq=99 ttl=60 time=2.357 ms
--- bix.hu ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 1.510/2.477/2.843 ms

Nálam bix felé rendben van. Tudsz adni egy szerver címet ami nálad gagyi?

(#75048) Tibiajax válasza emvy (#75046) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi emy, h leírtad
gépemmel köszönöm nincs gond :), tűzfalam nincs, péntek délután óta csinálja ugyanazt, mint a többekknél..

(#75049) myke7 válasza optimal_909 (#75009) üzenetére


myke7
tag

Én Újpesten Digizek.
Én bejelentettem írásban és ott válaszolták, hogy központi hiba.

(#75050) harylmu


harylmu
őstag

Same here. 12 ker, péntek óta, bejelentettem tegnap hölgyikének, azt mondta semmilyen laggot nem lát. Látom szerencsére akkor nem egyedi a hiba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.