Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) SirKero válasza Dr.NX (#113000) üzenetére


SirKero
őstag

Lehet,hogy 30MB és Én keverem valamivel :B
Tény hogy nagyon kevés pár üzenettel megtelik.
Amikor én kötöttem a szerződést akkor két de lehet,hogy három e-mail címet is lehetett igényelni.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#113002) iMaverick válasza SirKero (#113001) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem kötözködésképp, de nem lenne jobb, ha az internet szolgáltatótól független emailt használnál? Pl. Gmail... 15GB tárhely és ha szolgátatót váltasz, ezt "viszed" magaddal.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#113003) SirKero válasza iMaverick (#113002) üzenetére


SirKero
őstag

Van gmail címem is de számomra az sérülékenyebbnek tűnik és a fontosabb dolgaimat ( számlák szerződések stb. ) a digikabeles címre kérem.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#113004) l.skywalker válasza SirKero (#113003) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem a Digi még a Román tulajdonlás alatt sem volt megbízhatóbb mint a Google, de most a felvásárlás után már végképp nem az. Ráadásul ha szolgáltatót váltasz bármilyen oknál fogva, akkor bukod a leveleid elérhetőségét is. Szerintem minden szempontból jobb egy dedikált kiszolgáló, mint ami az előfizetés mellé jár.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#113005) Intruder2k5 válasza SirKero (#113003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mi lesz, ha jelenlegi formájában megszűnik a Digi, nevét vált, megszünteti az email szolgáltatást, stb.? Ezért nem érdemes nagyon osszenőni egy szolgáltatós email címmel, mert később sok nehézséget okozhat, ha megszűnik. Illetve én a magam részéről nem gondolom, hogy biztonsági téren a Google elmaradna a Digi-től, de persze, Te tudod.

Ha nem akarsz Google-t, szerintem legalább olyan jó a protonmail is, és annak a mobilos kliens app-ja is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#113006) 4Grider válasza SirKero (#113003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor kapcsolj be a digi mailre is két lépcsős azonosítást, ha szerinted sérülékenyebb a gmail.com...

(#113007) garga01 válasza 4Grider (#113006) üzenetére


garga01
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy gmail-nél lehet hardveres kulcshoz is rendelni a belépést, persze ehhez megfelelő hw is kell.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#113008) Dr.NX válasza Intruder2k5 (#113005) üzenetére


Dr.NX
addikt

Vagy már meg is szűnt. :)
Lásd fentebbi hozzászólásomat.
Már benne sincs az ÁSZF-ben, mondjuk ez több mindentől lehet.

Elfogadom a sütiket.

(#113009) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Sziasztok. Bagon tegnap fehér román rendszámos kocsik dolgoztak létrákkal a 4iG (DIGI)-s oszlopokon, aknákban is húznak valami új piros és egy kék kábelt. Azokban az utcákban, ahol meg nem föld alatt van, hanem a DIGI-s faoszlopokon, az optika és a DSL alá új tartókonzolokat raktak fel, és ahol feljön a föld alól az első oszlop előtt ásások találhatóak. Ha valamelyik környékbeli lakos olvassa ezt a fórumot, bejegyzésemet, az esetleg nem tud arról, hogy mit is fejleszt a 4iG (DIGI)? Lehet hogy átvette a DIGI tervét és megvalósítják a 2,5 és 10Gbps hálózatot? Bár erről semmilyen információ sincs, hogy tervezné e a 4iG. Máshol esetleg felfigyelt valaki hasonló mozgolódásokra?

[ Szerkesztve ]

(#113010) Multibit válasza Intruder2k5 (#113005) üzenetére


Multibit
veterán

a protonmail is, és annak a mobilos kliens app-ja is nagyon jó
Így van. Fizetek is érte. Nekem megéri :K

(#113011) 4Grider válasza Túzok22 (#113009) üzenetére


4Grider
nagyúr

És gondolod Bagon kezdik kiépíteni a 10 Gbps-os hálózatot? :D

(#113012) Túzok22 válasza 4Grider (#113011) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Semmi sem lehetetlen. :DDD
Igazából nem is tudom mi akar ez az egész lenni. Nekem csak az a furcsa az egészben, hogy fehér román rendszámos kocsikkal dolgoznak, románul beszéltek.

(#113013) 4Grider válasza Túzok22 (#113012) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom ők dolgoznak a legolcsóbban.

(#113015) Multibit válasza #79484416 (#113014) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, csak macerás. Ez az oka.

(#113016) Túzok22 válasza 4Grider (#113013) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Csak azt nem értem, hogy miért húznak még egy optikai kábelt, ha már itt Bagon 2019 óta működik a DIGI FTTH.

(#113017) 4Grider válasza Túzok22 (#113016) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az is érdekes lenne, ha a 10 Gbps-os hálózatot külön kellene kábelezniük, merthogy anno arról volt szó, hogy a meglévő optikán fog menni.

(#113018) garga01 válasza 4Grider (#113017) üzenetére


garga01
senior tag

Nekem is ez rémlik, csak ONT-t kellene cserélni az ügyfeleknél (meg nyilván központi eszközöket).
Lehet valamiért cserélni kellett a kábelt szakadás miatt, én erre tudnék gondolni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#113019) 4Grider válasza garga01 (#113018) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez viszont nem magyarázza az oszlopokra tett újabb tartókonzolokat. Aztán lehet, hogy csak valamelyik mobilszolgáltatónak optikázzák a közeli bázisállomását...

(#113020) Túzok22 válasza 4Grider (#113019) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Holnap jobban megnézem a kábelezést. Ha sikerül őket elkapni rákérdezek, hátha megszólalnak magyarul.

(#113021) azbest válasza azbest (#112794) üzenetére


azbest
félisten

hm, előbb néztük (szegeden), hogy udp csomagok 90% -a elveszik (vagy rossz sorrendben érkezik) digin át kiküldve :D

Persze tudjuk, hogy az udp nem garantált, csak vicces volt látni, nem csoda, hogy döglődik az openvpn kapcsolat rajta.

(#113022) so_ha


so_ha
senior tag

Sziasztok! Hálózati biztonsággal kapcsolatban szeretném a szakértők segítségét kérni. Digi-s ZTE ZXHN F618 ONT van nálam, és a menüjében az "Allocated Address" alatt a saját gépem kábelen, illetve párom telefonja és laptopja Wi-Fi-n csatlakozott, de a félelmem hogy valaki feltörte a jelszót, mert 3 névtelen (Host Name üres mező) is csatlakozott ugyan ahhoz az SSID1-hez, mint a párom eszközei. Amikor észleltem a korábbi 16 karakteres jelszót átírtam 21 karakteresre (egyedi karakterek + kis/nagy betű és számok is). Az ONT oldalán lévő kapcsolóval nem tudtam kikapcsolni a Wi-Fi-t. Valaki légyszi nyugtasson meg, vagy borzasszon el, hogy keresnem kell egy hálózati biztonsági szakembert ... (teljesen laikus vagyok hálózati témában) A segítséget előre is köszönöm!

(#113023) garga01 válasza so_ha (#113022) üzenetére


garga01
senior tag

Meg kéne nézni a MAC címek szerint. Az androidos telefonokban a wifi beállításokban van mac cím randomizálás, azt célszerű kikapcsolni az otthoni wifi beállításában (mentett hálózatk kezelése).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#113024) 4Grider válasza so_ha (#113022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudok ajánlani inkább egy jó pszichiátert. :D

(#113025) so_ha válasza garga01 (#113023) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi az infót! Párom telefonjában átállítottam amit írtál, de évek óta ez nem jelentkezett (már mint ua. az ONT és a telefon paraméterezése is).

(#113026) so_ha válasza 4Grider (#113024) üzenetére


so_ha
senior tag

Ha csak annyi lenne, akkor megnyugodnék. :K
Megelégednék azzal, ha kapnék egy kézzelfogható magyarázatot az eddig nem tapasztalt "parajelenségre", vagy annak az elhárítására.

[ Szerkesztve ]

(#113027) 4Grider válasza so_ha (#113026) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kezdetnek nem rossz irány, ha nem szolgáltatói eszközzel valósítod meg a saját belső hálózatodat. Mivel egy saját eszközhöz lesz teljes hozzáférésed, egy szolgáltatóihoz meg pont annyi, amennyit a szolgáltató megenged, így ha ilyen dolgokon fennakadsz, lesz rá esélyed hogy kiderítsd, hogyan kerültek oda.

(#113028) so_ha válasza 4Grider (#113027) üzenetére


so_ha
senior tag

Sokaktól olvastam már az elmúlt években a jobban paraméterezhető saját eszköz preferálását, de nálam a "kényelem győzött" (egy eszköz), mert kiszolgálja az igényeinket (ettől még szeretem biztonságban tudni az informatikai eszközeimet). "Nagy izgalmamban" sikerült egy hálózati biztonsági szakival beszéljek, és Ő látatlanban "memóriába beragadt információkra" tippel, amit egy (munka után ... esti) újraindítás után tudok majd ellenőrizni (... saját eszközből vett log fájl hamarabb adna választ, de hát ez csak egy szolgáltatói ONT).

Ettől függetlenül, ha bárkinek lenne alternatív 5lete, hogy mitől íródhattak ismeretlen címek az "Allocated Address" táblázatba (ami korábban sosem volt), azt továbbra is megköszönöm.

(#113029) adika4444 válasza azbest (#113021) üzenetére


adika4444
addikt

Wireguard tapasztalatom szerint stabilabb, bár ott is előfordul, hogy megáll a forgalom a tunnel két vége közt és restartig nem is nagyon indul meg, vagy ha igen, akkor is 5--10 percet kell akár várni.

Valahogy nem kerek ez a rész, bár én ennyire nem ástam bele magam, de ami UDP és forgalom megy rajta, DIGI-n érezhetően gyengébben teljesít, mint Telekom vagy Yettel hálózaton.

üdv, adika4444

(#113030) adika4444 válasza so_ha (#113028) üzenetére


adika4444
addikt

Randomizált MAC címek okozzák a problémát és attól, hogy ezt kikapcsoltad, eszköztől függően bennmaradnak a régi címek az ARP / DHCP táblában akár napokig is. Az utóbbi években adatvédelmi okok miatt Android-on népszerű, Apple-eszközökön meg alapbeállítás lett ez a működés.

A biztonság és a kényelem erősen ütik egymást :D szolgáltatói eszköztől az előbbit ne várd, láttam én már olyat, ami berakta a saját eszközök közé a CMTS-t. Docsis kábelmodem volt, már nem tudom, melyik típus és milyen ISP-nél, de pont azért, mert interfészt már nem írt, csak csatolt eszközt, agyaltam egy darabig, mi lehet a random MAC-cím.

üdv, adika4444

(#113031) 4Grider válasza so_ha (#113028) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván használhatóak a szolgáltatók eszközei is, ha az igényeid nem haladják meg azt a szintet, amit azok még éppen kiszolgálnak.

(#113032) azbest válasza adika4444 (#113029) üzenetére


azbest
félisten

Igen, az jobban boldogul. Tartaléknak van az is, csak ott sajna nincs központi management, hogy milyen tartományokat akarjon vpn-ezni a teljes forgalom helyett. Fel lehet vinni, de változás esetén minden végponton kézzel kell átírni, importálni.

(#113033) so_ha válasza adika4444 (#113030) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszönöm szépen a választ! Megnyugtató, hogy már ketten is a randomizált MAC címekre gondoltatok. :R

(#113034) holex91


holex91
csendes tag

Sziasztok, hozott a Digi egy csodálatos Wifi 6-os Huawei ONT-ont, délelőtt bekonfigoltam, admin jelszót nem változtattam. Most nem tudok belépni a gyári jelszóval... Itt már erősen felhúzott, mert beállítottam fix IP-ket, port továbbítást, minden, de mondom jól van, csinálok egy resetet. Csináltam, sikerült is, mert a Wifi SSID nevek visszaálltak alapértelmezettre, stb, ennek ellenére mégsem tudok belépni az admin felületre a gyári jelszóval. Nem, nincs kisbetű-nagybetű eltérés és egyéb láma dolgok, pontosan azt írom be, mint az ONT alján van a címkén, és nem enged be. Ezzel mi a fenét lehet csinálni? Egyszerűen nem hiszem el, hogy valami ilyen szar legyen...

(#113035) holex91 válasza holex91 (#113034) üzenetére


holex91
csendes tag

Na ez egyre jobb. Kihúztam az optikai kábelt, csináltam úgy egy resetet. Utána beengedett a gyári jelszóval. Konfigoltam, ezúttal jelszót is változtattam, Wifi nevet is. Wifi név változatás után ugye újra kellett csatlkozni, be tudtam lépni az admin oldalra az új, általam beállított jelszóval. Konfigolás közben egyszercsak kidob az admin felületről a bejelentkező oldalra. És gondolom itt egyértelmű mi jön: nem tudok belépni se az általam beállított jelszóval, se a gyárival többet. :)

(#113036) Trailbreaker válasza holex91 (#113034) üzenetére


Trailbreaker
kezdő

Bejelentkezési adatok: user/jelszó: Az eszköz sorszámának (SN) utolsó 6 karaktere az itt leírtak szerint.

(#113037) holex91 válasza Trailbreaker (#113036) üzenetére


holex91
csendes tag

Ezzel sem jó...

(#113038) garga01 válasza holex91 (#113037) üzenetére


garga01
senior tag

Ha jót akarsz magadnak, vegyél saját routert. Én ZTE-t kaptam abba se lehet belépni tökmindegy mivel próbáltam.
Amit írtál, kihúzott optikánál reset és utána kidob azért van, mert ahogy felcsatlakozik a Digihez az ONT, leszed egy konfigot amiben vmi más jelszó van mint amit beallítottál.
Az rémlik itt a topikban volt akinek 4-5 reset kellett mire beengedte. De ha sikerül is beállítanod a fix ip-ket, portokat, stb. a szolgáltató barmikor nyakon tudja írni az egészet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#113039) adika4444 válasza holex91 (#113035) üzenetére


adika4444
addikt

Ez egy ismert hiba az újabb eszközöknél. A megoldás a bridged mód és a saját router.

üdv, adika4444

(#113040) Borisz76 válasza holex91 (#113035) üzenetére


Borisz76
veterán

Bridge mód és saját router lesz a legjobb barátod....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113041) holex91


holex91
csendes tag

Köszi, de része a szolgáltatásnak a Wifi 6-os eszköz, nem fogok ezért venni sajátot, úgyhogy akkor bejelentem hibára. És addig nyúzom őket, amíg meg nem oldják.

(#113042) Borisz76 válasza holex91 (#113041) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor csak kitartást kívánhatok....
Nálam 3X cseréltek ONT-ot.
A 4. eszköz lett jó....ami egy ezer éves , mástól elhozott darab :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113043) holex91 válasza Borisz76 (#113042) üzenetére


holex91
csendes tag

Hát, home office-ban vagyok, nekem az se fáj, ha 2 naponta jönnek eszközt cserélni. Meglátjuk kinek fogy el hamarabb a türelme, de szerintem nem nekem :D

(#113044) 4Grider válasza holex91 (#113043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk ott kezdődik, hogy a szolgáltatóknak 1 db ethernet végpontot kell neked átadniuk, úgy teljesítik az ő kötelezettségüket. Szóval ÁSZF-ben szó sincs LAN-ról és WLAN-ról. Valahogy mégis az emberekbe az rögzült, hogy a szolgáltatóknak kell megoldaniuk az ő otthoni hálózatukat. A WiFI6-os csomagban egyébként le van írva valahol, hogy általad adminisztrálható/testreszabható eszközt kell átadjanak?

(#113045) Geth válasza holex91 (#113043) üzenetére


Geth
addikt

Érdekes hobbi :DDD

(#113046) m3k


m3k
csendes tag

Sziasztok!

Utóbbi időben elkezdett szarakodni a digi routere, azaz kizárólag wifin minden óra 1 perc és 6 perckor kb. eltűnt a sávészélesség, minden eszközön megállt minden. 5 másodperc múlva minden rendbe jött és működött szépen minden. Na ez meguntam és beruháztam egy Asus RT-AX53U routerre hogy a digis HG8247H mögé tegyem. A digisen kapott az asus egy fix ip-t, beüzemeltem, működött a 2g és az 5 g tökéletesen az időszakos lag-ok nélkül. Örültem bár ez elvárt működés. Namost szerettem volna ha a régi 2gs wifit ki tudom "cserélni" az ausus-on működőre. Megcsináltam ugyanazt az ssid-t ugyanazt a jelszót hogy a kismillió okoseszköznek ne jelentsen gondot az átállás. Az asus wifin kikapcsoltam a dhcp-t, viszont ekkor a wifi-je már nem működött tovább, és a beálltásokat se tudtam menedzselni (csak a wifi-t az appal elértem továbbra is a router minden más beállítását). Nagy nehezen egy újraindtás után vissza tudtam lépni a wifi beállításokra és látom hogy átíródott az ssid, tök jó kikapcsolom a digin a wifit. Na ekkor 2x is vége lett mindennek. Most már nem tudtam csatlakozni az asus router 2gs se 5gs wifi-jére, egész addig amíg a régi digis wifit vissza nem kapcsoltam.
Kérdésem hogy nem tudom kiváltani a digis 2gs wifit az asus 2g-s wifijével? A homekit sír hogy nem egy hálózaton van a telefon meg a központ viszont ha nem tudom ugyanarra a digis ssid-ra csatlakoztatni a központot akkor cseszhetem.
Hogy kellene ezt jól csinálnom?

Köszi a tippeket előre is. :R

(#113047) Borisz76 válasza m3k (#113046) üzenetére


Borisz76
veterán

Digi ONT , Saját router , switch lehetőségek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113048) m3k válasza Borisz76 (#113047) üzenetére


m3k
csendes tag

Nagyon köszönöm a részletes választ. Egy kérdésem lenne a 2. ponttal kapcsolatban, ahol írod hogy a digi router és az új router is sugároz wifi-t. Ilyenkor a digin kikapcsolhatom a wifit ha szeretném?

(#113049) 4Grider válasza m3k (#113048) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bemész az ont-ra és megpróbálod kikapcsolni. Ha sikerül, akkor örülsz, ha nem, akkor még mindig ott a bridge mód, ami viszont tutira kikapcsolja.

(#113050) m3k válasza 4Grider (#113049) üzenetére


m3k
csendes tag

Köszi, azt könnyen ki lehet kapcsolni, csak múltkor akkor borult be minden valamiért, majd teszek egy próbát. Bár most elég jól működik AP módban. Köszönöm még 1x a megoldást!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.