Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) venember83 válasza Atapi (#7300) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszi, igen, ez ugrott be az este nekem is, hogy így oldottam meg anno. :))

(#7302) SimJoci


SimJoci
csendes tag

Sziasztok :)

Tegnap kötötték be nekem a Digi Lan-os internetet 80/25Mb/s-os sebességűt.
Az UTP kábel közvetlenül van bedugva a gép hálókártyájára, routert nem használok.
A sebességteszt alkalmával, bármikor mérem, a le és feltöltési sebességem kb 4-5Mb/s.
Egy másik gépen nézve (Laptop) a sebességteszt 75-80-85Mb/s-ot mutat, akármikor néztem eddig.
Az asztali gép hálókártyájának hbájára gyanakodtam, ezért vettem egy TP-Link 10/100/1000-es kártyát, de sajnos ugyan ez a helyzet.
Már az XP-t is újratettem, tűzfal és vírusírtó nélkül is próbáltam de csak 4-5Mb-el megy maximum.

Várnám segítségeteket,volt-e valakinek ilyen gondja.

A segítséget előre is köszönöm :)

(#7303) qestion válasza SimJoci (#7302) üzenetére


qestion
aktív tag

talán a BIOSban érdemes szétnézni

a pálya

(#7304) SimJoci válasza qestion (#7303) üzenetére


SimJoci
csendes tag

Most nézegettem, de nem nagyon találtam semmit a hálókártyával kapcsolatban.

(#7305) cannyon válasza SimJoci (#7304) üzenetére


cannyon
aktív tag

Ha az a géped van ami a profilodba akkor nem csodálkozok hogy csak annyit tud

(#7306) brd válasza SimJoci (#7302) üzenetére


brd
nagyúr

A teszt közben nézd meg a feladatkezelőben, hogy mennyire van terhelve a CPU, és azt is, hogy ebből mennyi a kernel része (kapcsold be felül a menüben, Nézet, Kernelidők mutatása), a piros rész lesz a kernelé.

The only real valuable thing is intuition.

(#7307) cannyon válasza brd (#7306) üzenetére


cannyon
aktív tag

tuti 100% teker a proci is

(#7308) brd válasza cannyon (#7307) üzenetére


brd
nagyúr

Max. akkor biztos ez, ha mondjuk a speedtest.net-en tesztel, de ettől még az átvitel nem lenne ilyen alacsony. Egyébként meg annyira az a 2.4-es Celeron nem rossz, hogy ne tudna 30-40 MBit-et forgalmazni a gép. Egy helyen egy 20 Mbit-es internetet osztottam meg egy PIII 1300 MHz-es Celeronnal, és 16-17 Mbit-et minden gond nélkül tudott (csak próbából, nem maradt ott, mert egyéb okok miatt alkalmatlan volt a feladatra).

The only real valuable thing is intuition.

(#7309) McLaca válasza Zscca (#7287) üzenetére


McLaca
őstag

Úgy érted, akinek problémája van vele, az leírja. Akinek nincs, az viszont nem. Tehát azért ennyiből ne ítéljünk. Bejelentetted már a problémát a diginek?

rocket#7299: ezt talán a viasat3-nak kellett volna megírnod. :) (Nem először fordul elő, hogy a kiadottól eltérő a műsor, de ilyenkor a teletextre is rá ekll nézni.)

SimJoci: laptopon XP van, vagy win7? És az asztali gépen? Mert ha asztalin xp, notebookon win7, akkor a probléma okozója az xp.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7310) qestion


qestion
aktív tag

mi a .... volt már megint ez a kimaradás?!
:(

a pálya

(#7311) cannyon válasza qestion (#7310) üzenetére


cannyon
aktív tag

nálam nem volt lehet ahol laksz éppen karbantartás van

(#7312) qestion válasza cannyon (#7311) üzenetére


qestion
aktív tag

Bp - XIV. nem írják
[link]

a pálya

(#7313) Thomas19


Thomas19
tag

Sziasztok!
Router vásárlásra készülök. Látom, a Linksys WRT120N jól szuperál többeknél. A kérdésem az lenne, hogy ha nem fontos nekem az extra sebesség (20/10-es netem van), akkor választhatom a Linksys WRT54GH-t is? Vagy érdemes a még olcsóbb TP LINK TL-WR340GD-et venni? Eddig csak Linksysben gondolkodtam, de ha majd fele annyiért jó lehet ez a másik is, akkor nem feltétlen szeretnék annyit kifizetni:) Melyiket ajánljátok?

(#7314) egykori


egykori
őstag

Hali,

Kb. két hónapja volt valami gond a Digi netünkkel (3 gép van routeren megosztva). Tévé, telefon volt, csak net nem. Az Ügyfélszolgálatos segítségét kértem, aki létrehozatott egy Digi nevű kapcsolatot az egyik (Vistás) gépen, és működött vele. A netünk egyébként azután rendbejött a router újraindítása után.
Most az a gond, hogy az említett gépen nagyon lassan áll fel a rendszer kb. azóta. Négy ikon van a hálózati kapcsolatoknál: az imént említett Digis, van egy Wireless, egy helyi hálózat és egy bejövő kapcsolat.
Létezhet, hogy ezeken végig próbálkozik a rendszer induláskor, és ezért indul lassan? Nem merem törölni a digis és a bejövő kapcsolat ikont, mert nem értek hozzá, csak a helyi, meg a wireless ikont hagynám meg.

Kérem a hozzáértők segítségét! Előre is köszönöm,
egykori

[ Szerkesztve ]

(#7315) pzska_


pzska_
csendes tag

Sziasztok!

Eddig semmi gondom nem volt a nettel routeron keresztül(linksys wrt54gl).
Viszont tegnap haza értem és nem volt net.
Router nélkül ha kapcsolatot hozok létre, kiírja hogy "Nincs kapcsolat vagy korlátozott",de ennek ellenére tudok netezni.
Viszont routernál a kezelőfelületen csak próbálkozik a csaltkozással,de semmi.
Próbáltam már resetelést, firmware frissítést is,de nem jártam sikerrel.

Egy hiba üzenetet kaptam, miszerint nem kapok IP-t a PPoE szervertől!
Valakinek info, hasonló gond?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7316) SimJoci válasza McLaca (#7309) üzenetére


SimJoci
csendes tag

Szia:)

Lentebb írtam egy problémámról,mégpedig arról hogy az asztali gépemen közvetlen hálókártyához való csatlakozásnál a 80/25-ös net nem megy csak kb. fele annyi sebességgel mint ahogy kellene.
Először tudott kb 5-6 Mb/s-ot, teljes formázás után most 20-3íMbit körül.
A problémás gép adatai(nem mai darab):
Op rendszer: Windows XP SP3
Alaplap: Abit BD-7E
Processzor: 1 magos Intel celeron 2.4GHz
Memória: 512MB 333MHz
Hálókártya: PCI 10/100/1000Mb/s

Ugyanezt a netet kipróbáltam egy laptopon és azon simán megy a spedtest.net szerint legrosszabb esetben is 75Mb/s körül.

Laptop adatai:
Apple MacBook
OP rendszer Mac OS Leopard illetve Windows XP SP3
Processzor: 1.8GHz kétmagos Intel
Memória: 2GB
Hálókártya: 10/100Mb/s

Kérdésem hogy esetleg az asztali gépem gyengébb teljesítménye befolyásolhatja-e a hálókártya teljesítményét illetve hogy esetleg alaplai hiba csinálhat-e ilyen jelenséget.

A segítséget előre is köszi.

(#7317) cannyon


cannyon
aktív tag

SimJoci a gép és a laptopod ég és föld közte a külömbség, kevés a ram és nagyon lassu is, + oprendszer is fut rajta meg gondolom 1 vinyo van benne amin a rendszer is van,és + még rányomod a letöltést és kész is van a gép, fulra terheled a gépet vele és ezért se tud menni a sáv se rendesen, a nagy sávszélhez csak az alap memoriád minimum kéne,kicsit fejlesztened kéne ha ki is szeretnéd használni a netet rajta

[ Szerkesztve ]

(#7318) gazette


gazette
csendes tag

Sziasztok,

van egy D-LINK DI524 ruterem + DIGI net.
Ruterrel 3,3 toltok, mig kozvetlenul a gepre radugva 9-10.

Letezik hogy nem bírja a ruter a netet es ha igen, akkor milyen rutert ajonlotok ami tamogatja a Gs wifit ?

Segitsegeteket elore is koszonom

U.i.: kicsit visszaolvastam, kesz csoda hogy nalam a 30/20 net mukodott,...

Kineztem par rutert, max 11e. koltenek ra.

Melyiket vegyem?

LINKSYS WRT120N
ASUS WL-520gC
TP-LINK TL-WR941ND
BELKIN F5D8236nv4

[ Szerkesztve ]

(#7319) cannyon válasza gazette (#7318) üzenetére


cannyon
aktív tag

top netre gigabytes routert nézzél ha ki is akarod használni a netett, ne 100MB est,a gigabytes az meg már 15 környékétöl kezdödik

(#7320) Thomas19


Thomas19
tag

Légyszi nekem is tanácsoljatok valamit (#7313-as hsz), jó lesz a Linksys WRT54GH, vagy inkább maradjak a WRT120N-nél?
Előre is köszi!

(#7321) cannyon válasza Thomas19 (#7320) üzenetére


cannyon
aktív tag

Inkább a WRT120N többet tud meg ujabb is, a WRT54GH az egy régebbi kiadás és kevessebet is tud, igaz árban jobb de inkább egy ujabb mint egy régi, meg van itt egy két forum társ akinek van ilyen és nem panaszkodik rá, és jol is megy a digi nettel, ugyhogy ezt tudom neked mondani :)

(#7322) AMD Power


AMD Power
titán

Nem rég lett beköttetve ez a Digi TV + Net (20/10). Teljesen megvagyok elégedve vele. A sebessége is tök jó. 2MB net után ez a 20MB. :B :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7323) AMD Power


AMD Power
titán

Speedtest.net

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7324) SipiBcs válasza AMD Power (#7323) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nem lelombozni szeretnélek, de ott valami gond van. Bár az apróbetűs részben feltüntetett minimális követelménynek megfelel. Ha jól emlékszem 4M/2M.

Ugyanolyan netem van:
[link]
Néha meg-megszakad ráadásul direktbe kötve router nélkül, néha belassul, de nem panaszkodom, annyira nem zavar egyenlőre!

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#7325) Thomas19 válasza cannyon (#7321) üzenetére


Thomas19
tag

Köszi szépen a választ, akkor ma el is megyek megvenni:)

(#7326) AMD Power válasza SipiBcs (#7324) üzenetére


AMD Power
titán

De viszont ha töltök le.. akkor ilyen 2.0-2.1MB/sec jön minden. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7327) St3venson


St3venson
tag

Üdv Mindenki!

Csatlakoztam a táborhoz. :K

Pillanatnyilag 2 internet előfizetésem van egy upc-s, ami routerrel van megosztva, és a mostani digis. Szerintetek lehetséges valahogy ugy beállítani mindent, hogy egyszerre menjen mindkettő?

Én már próbálkozom vele vagy 2 órája, de ha fix ip-t állítok be, akkor nem igazán tudom a digit használni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#7328) rocket válasza McLaca (#7309) üzenetére


rocket
nagyúr

Teletexten se az volt irva ami adasba volt eppen.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7329) cannyon válasza St3venson (#7327) üzenetére


cannyon
aktív tag

Esélytelen a probálkozásod ne is probálozzál vele, mert ugyse fog menni, a digit kösd az egyik gépre a többi gép meg menjen a routerröl és ha majd megszünteted a upct akkor ted a routerre a digit és kész

(#7330) St3venson válasza cannyon (#7329) üzenetére


St3venson
tag

Akkor mi értelme, hogy két hálókártya van az alaplapon? Vagy csak ezek a netek nem kompatibilisek?

Amugy való igza, hogy tesztelés miatt kötöttem be, ha beválik, és folyamatos lesz a szolgáltatás, bármi gond nélkül, akkor marad. Másfél hónap erre elég. :)

(#7331) Calogero


Calogero
addikt

Nálatok megy levelezés?

Fogadni tudok, de küldeni nem.....

Ismeretlen hiba történt. Tárgy 'Jelentkezés álláshírdetésre', Fiók: 'Digi', Kiszolgáló: 'mail.ipmedia.hu', Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '451 Exploitable Server See: http://www.sorbs.net/lookup.shtml?78.131.58.8', Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 451, Hibaszám: 0x800CCC6A

Persze a telefont b@sznak felvenni....

(#7332) AMD Power válasza AMD Power (#7326) üzenetére


AMD Power
titán

Most is 2.5MB/sec töltök. Nem értem ,hogy a speedtest.net-nél miért ilyen lassú. :F

Nekem még nincs Digis e-mail címem. Hogy tudok ilyet igényelni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7333) McLaca válasza AMD Power (#7332) üzenetére


McLaca
őstag

Nem bírja a speedtest szervere a tempót. Ennyi. A hiba a speedtest "készülékében" van.

Amúgy úgy tűnik, lassan elfogy a 40G is... [link]

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7334) AMD Power válasza McLaca (#7333) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem is. Ennyi pénzért jó ez a Digis net.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7335) SipiBcs válasza AMD Power (#7326) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nem szóltam! :))

Láttam már 2,5 MB/sec-on felfele és 1,3 MB-on lefele... több, mint elég.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#7336) Calogero válasza AMD Power (#7332) üzenetére


Calogero
addikt

E-mailt az ügyfélszolgálaton,telefonon kell igényelni.

(#7337) cannyon válasza St3venson (#7330) üzenetére


cannyon
aktív tag

internet megosztás belsö hálo kialakitására van kitalálva, nem arra hogy tudjon egyszerre 2 netet kezelni, ezért is irtam hogy pl a routerre ted a upc netet a sajátodba meg közvetlen kösd be a digit

(#7338) St3venson válasza cannyon (#7337) üzenetére


St3venson
tag

Igy is használom pillanatnyilag. Csak gondoltam, hogy ha megy mindkettő egyszerre is, akkor miért ne lenne mindkettő használva. De énis ugy látom, hogy külön külön mennek, de ahogy a digissel becsatlakozok, onnan a routerből jövő lebont.

(#7339) McLaca válasza St3venson (#7338) üzenetére


McLaca
őstag

Nagyon drága hálózati eszközök tudnak több netkapcsolatot "összefűzni" redundánsan. Hangsúlyoznám, hogy nagyon drága eszközök. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7340) Atapi válasza McLaca (#7339) üzenetére


Atapi
senior tag

pedig léteznek olyan os-ek, amik desktop rendszerekkel is meg tudják oldani a multiwan kérdéskörét (pl clearos, pfsence, stb). még win rendszereknél is elérhető több kapcsolat használata. a hardveres megvalósítás nyilván többet tud és drágább, de egy erősebb konfig szoftverből elég sok mindent meg tud oldani.

(#7341) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Router gondok... SMC WBR14T-G kütyüm van, és az istennek nem tudom beállítani, hogy azon keresztül kapcsolódjon a DigiNet. Itt is PPPoE-t kell választani, ugye? Mindent szépen beírok, még a DNS-eket is, de nem tud kapcsolódni a netre. Tárcsázós kapcsolatot is töröltem. Van valami trükkje? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#7342) Dark Archon válasza Dark Archon (#7341) üzenetére


Dark Archon
addikt

service name törölve, probléma megoldva :W

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#7343) qestion


qestion
aktív tag

megjött az első csekk
3. hó
4. hó
5. hó
2500-ak,
meg egy
DIGI+ sor 2900,- ért,
Nem értem az egészet.
Milyen számlázás már ez? :Y

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7344) qestion válasza qestion (#7343) üzenetére


qestion
aktív tag

tudtommal havi számlázás van, a TV csomag sem stimmel, amit 5. hóra beszúrtak
kit kell lefejelni?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7345) qestion válasza qestion (#7344) üzenetére


qestion
aktív tag

jobban belegondolva, ha 1 hónappal előre számláznak, akkor logikus lehet,
mindegy nem várt meglepetésként ért a 4szeres összeg...

a pálya

(#7346) McLaca válasza qestion (#7345) üzenetére


McLaca
őstag

Gondolom, március óta van szerződésetek. A díj előfizetési díj, tehát mindig előre fizeted az adott hónapot (ez a upc-nél, a t-home-nál, az interware-nél - hozzájuk volt közöm - és valószínűleg az összes többi szolgáltatónál is így van). Emiatt 3 havi net van rajta. Viszont a kábeltv-ből nem szokták, csak a számlaküldést követő hónapot kiszámlázni, egy hónapot mi is "ajándékba" kaptunk. Illetve minden tételnél ott szerepel az időszak, amire számlázták. A számla szerintem egyszerű, mint egy facsipesz, és érthető is. Látnál egy MIHŐ-s (miskolci hőszolgáltató) számlát... :Y

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7347) qestion válasza McLaca (#7346) üzenetére


qestion
aktív tag

valószínű minden rendben, csak elsőre sokkolt, a sok sor :B az előzményeket sem ismer(t)em pontosan

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7348) zodo


zodo
nagyúr

Router vásárlás előtt állok és a TP-Link TL-WR941ND ill. 1043ND közt gondolkodom.
941ND-ről már olvastam, hogy elegendő a 30-as csomaghoz.

Viszont mi a helyzet a 941ND vs. 80-as csomaggal ?

Tudom, hogy a 1043ND lenne javallott, mert gigabites kell oda, de inkább megkérdem mielőtt bármelyiket is megvenném.
Igazából csak 30-as netem lesz valaha, ha végre kihúzzák a kábelt.
941ND is is tudja ( vagy megközelíti ) a 80-at akkor inkább azt venném a nagyobb net csomaggal.

(#7349) kali válasza zodo (#7348) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr941nd nem csak a 30-as csomaghoz elég, jóval többre is képes, de a 80/25 megabit/sec sebesség oda-vissza maximális kihasználásához már egyik 100-as router sem elég, ahhoz már gigabit képesség kell! mivel a tl-wr941nd 100-as router, így csak megközelíteni fogja a maximális sebességet, illetve külön - külön mérve a le-, és feltöltési sebességet például a speedtest oldalán esetlegesen látni fogod a maximális sebességet, de a gyakorlatban valósan oda-vissza nem megy át rajta!
amúgy nagyon jó ruoter a tl-wr941nd, az a motor dolgozik benne, amit a tl-wr1043nd is kapott!
mondjuk most olcsóbb lett a tl-wr1043nd típus, már 12500 ft környékén is megvásárolható, így szerintem amúgy is érdemesebb abban gondolkodni, akár a jövőre való tekintettel is - mondom ezt annak ellenére, hogy nálam jelenleg tl-wr941nd dolgozik!
mondjuk ha valóban csak 30-as neted lesz sokáig, és számít az a néhány ezer forint is, akkor bőven elég a tl-wr941nd, sőt egy tl-wr841nd vagy egy olcsóbb tl-wr741nd is elég lehet - utóbbit már 6500 ft környékén is megtalálod! persze a tl-wr841nd és a tl-wr741nd kicsivel gyengébb hardvert kapott, mint a tl-wr941nd és a tl-wr1043nd, de 30-as nethez akkor is elégségesnek bizonyulhatnak, akár még komolyabb terhelés alatt is!

[ Szerkesztve ]

(#7350) ubbconfig válasza kali (#7349) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

megerősítem, 841ND-m van 30-as nettel, torrentben le 3,7mb, fel 2,7mb párhuzamosan szépen megy :))

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.