Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Trava válasza sfefe (#998) üzenetére


Trava
tag

Nem minden routerral megy rendesen, van egy lista a digi oldalán a támogatott eszközökről.

(#1002) csellosi válasza I_Am (#991) üzenetére


csellosi
tag

Jo nagy.

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#1003) sfefe válasza Trava (#1001) üzenetére


sfefe
őstag

Hat most epp d-link van itthon az adsl-nek.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1004) sfefe válasza satomee (#1000) üzenetére


sfefe
őstag

Ok, koszi lehet beprobalom.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1005) I_Am válasza Trava (#1001) üzenetére


I_Am
veterán

Azok a támogatott eszközök a felhasználók visszajelzései alapján vannak listába sorolva. Ők nem tesztelnek semmit.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1006) sfefe


sfefe
őstag

Nem talalom a listat.
Lehet vak vagyok.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1007) Viktor77 válasza sfefe (#1006) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Az utolsó elötti link.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1008) sfefe válasza Viktor77 (#1007) üzenetére


sfefe
őstag

Orok hala.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1009) bougiemen


bougiemen
csendes tag

Sziasztok!

Mit lehet tudni LINKSYS WRT54GC routerrel kapcsolatban Digi lan netnél? Kompatibilis?

Köszi
bougi

(#1010) I_Am válasza bougiemen (#1009) üzenetére


I_Am
veterán

Igen.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1011) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Elég jol haladnak a srácok. :C

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1012) smog86


smog86
senior tag

Már kivan építve a lépcsőházban és a héten kaptunk papírt is hogy "hamarosan" jön...szerintetek mennyi idő? :U

(#1013) FNZ válasza smog86 (#1012) üzenetére


FNZ
őstag

míg odaértnek legalább 1 hét, szerződést kötsz pár nap, szerelők kiérnek legalább 2hét, úgyhogy min. 3 hét SZERINTEM

[ Szerkesztve ]

(#1014) csimav


csimav
senior tag

De jó lenne ha már itt Szabadbattyánban is kilenne építve a hálózat.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#1015) spirit007


spirit007
senior tag

Pár hete nálunk is bedobták a szórólapot . Az ügyfélszolgálatnak írtam és válaszoltak is , hogy a második félévben várható a kiépítés .
Arról van valami infó , hogy milyen "érdeklődés" mellett kötik be a házat :F
19 lakásosban lakom és kb. tíz ember fizetne elő .

(#1016) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok!

Dunaújvárosról van valami infója valakinek?
Felásták az utcát, betemették, a házban is itt van a doboz, vannak is benn kábelek, de itt megállt a törtnet :(
Valaki nemtud valamit?

Üdv!

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#1017) smog86 válasza spirit007 (#1015) üzenetére


smog86
senior tag

Hát hamár fúrtak faragtak a házban akkor szerintem bekötik...nálunk csak fúrások után 1hónappal jött szórólap.

(#1018) DjPremier válasza smog86 (#1017) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Nálunk ma fejezték be.Akkor innentöl 3 hét? Mert az ÜFSZ-es kolléga azt mondta 1-2 honap mire lesz vmi. :U

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1019) bougiemen


bougiemen
csendes tag

Hát nem nagyon sietnek ezek a digisek a bekötéssel:D Júni 6. án rendeltem meg tőlük és azóta várok rájuk;) elvileg szerződés szerint 5. éig kell nekik bekötni;) voltam az üszin azt mondták, hogy előtte való nap hív majd a szerelő, hát ez még nem törttént meg:D:D
De én továbbra is várim őt;) :C :C

(#1020) DjPremier válasza bougiemen (#1019) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Már féluton vagy :C
Nem nagyon frissitik a listát.
lan-budapest-20080424 :Y

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1021) smog86 válasza DjPremier (#1018) üzenetére


smog86
senior tag

Hát ez nálunk volt így, nem tudom hogy nálatok hogy lesz...de 3-4 hét mire szórólap jön, aztán még azt mondják majd telefonba ha érdeklődsz hogy nyár vége... :DDD

(#1022) Scrym


Scrym
tag

Az, hogy fúrtak, faragtak, meg fel van csatornázva az épület még nem jelenti feltétlen azt, hogy mostanában már élni is fog a rendszer! Sajna ez van!
Erre egy példa, pl. pont ma mentünk behúzni az egyik lépcsőházba az optikát, ahol pontosan tavaly nyáron építettük ki a csillagpontot! :U
És az élesztés is hátra van még! Úgyhogy nem olyan egyszerű a dolog! :(

(#1023) smog86 válasza Scrym (#1022) üzenetére


smog86
senior tag

De akkor szórólapot csak nem dobtak volna be, ha még 1év lenne..

(#1024) DjPremier válasza smog86 (#1021) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Küldtem egy mailt a Digi ÜFSZ-jére.És korrekten válaszoltak is.Hogy nálunk az év második felében fog menni.Majd dobnak be szorolapokat meg üzletkötök mennek majd.Elkérte a cimem és a számomat. :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1025) smog86 válasza DjPremier (#1024) üzenetére


smog86
senior tag

Az év második fele...ez így elég tág fogalom...csupán 6hónap :DDD

(#1026) bougiemen


bougiemen
csendes tag

Sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy Kábelnetél (LAN) Digi 10/10 es nél ha meg akarom osztani a netet 2 gép között kell e a router IP jét klónozni a szolgáltató felé?

Köszi
bougi

(#1027) xabolcs válasza bougiemen (#1026) üzenetére


xabolcs
őstag

nem, mert pppoe-vel megy, azaz olyan mint egy adsl: felhasználónév és jelszó kell hozzá.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1028) DjPremier válasza smog86 (#1025) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Ami a tegnapi nappal el is kezdödött. :U

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1029) Gergő_


Gergő_
őstag

Tudom biztosan volt már de nincs kedvem visszaolvasni
Jövő héten kötik be 15/15-öt
nem igazán értem mi az a pppoe,csak azt tudom hogy látszólag mindig újra kell csatlakozni, nem úgy mint pl chellonál ahol nem kell csatl gombot nyomogatni ha bekapcsolom szgépet ergo állandó a kapcsolat
Ha a routeremen van pppoe beállítás akkor is mindig windowsban csatlakozni kell?vagy van valamilyen megoldás amivel kikerülhető a lépés?
us robotics 5462 routerem van és mint írtam vindózt használok

(#1030) Balage76


Balage76
senior tag

Nekem tegnap reggel kötötték be a XIII. kerületben. A támogatott routerekről annyit, hogy egy Linksys WRT350N-em van ami semelyik listán sincs rajta.

A bekötés után kipróbáltuk és azt tapasztaltam, hogy a kábelt közvetlenül a gépbe dugva megy a 10/10M, viszont ha a routerbe dugtam akkor 9M/400K lett az eredmény. Kicsit elkenődtem, de otthagytam a gépet egész napra... Mire este hazaértem, 10/2M lett a sebesség... Mi ez, bejáratós? :) De nem, egymásik topicban Shabba ajánlotta, hogy a cFos környékén nézzek körül és a kalibrációs beállítások törlése után egyből 10/14M lett a sebesség.

Szóval mielőtt a régi routered lecseréled, érdemes ezt mindenképpen megnézni a cFos-ban (gondolom hozzám hasonlóan sokan adsl-ről váltanak...)

(#1031) Jofi81 válasza Gonosz15 (#1016) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálunk is így áll a helyzet a Bocskain. A kábeleket rég behúzták, múlt héten is voltak kint valamit bekötni. De állítólag a túloldalon már működik...

Gergő_: Ha van routered, akkor automatikusan csatlakozni fog, nem kell semmit nyomogatnod a Windowsban.

[ Szerkesztve ]

(#1032) Balage76 válasza DjPremier (#1024) üzenetére


Balage76
senior tag

Először bedobnak egy rakat szórólapot, de a hátán az üzletkötőnél nincs semmilyen név vagy pecsét... Ha társasházban laksz, akkor a házközösségnek hozzá kell járulnia a ház bekábelezéséhez, ez társasházi döntést igényel, ami általában közgyűlésen történik...1-2 hónappal később elkezdenek fúrni-faragni és miután végeztek, rá kb egy hónappal újra bedobják a szórólapot, de már egy üzletkötő nevével. Üzletkötőt felhívod, eljön, aláírod a papírokat (hivatalosan csak a lakástulajdonossal kötnek szerződést, én is erre készültem, de végül szóba sem került..) és kb 2 héten belül hívnak a szerelők, hogy mikor jöhetnek lakáson belülre szerelni.

Nálam nagyon korrekt szerelők jártak, lakáson belül falat fúrtunk (nem gányolva), szekrény mögé behúzták a kábelt... Előfizettem a kábeltévére is, a UPC helyett. Ennél végignézték a lakáson belül a kábeleket, elosztókat és kettőt ki is cseréltek díjmentesen.

(#1033) bougiemen válasza Balage76 (#1032) üzenetére


bougiemen
csendes tag

Jó neked, hogy olyan hamar kijöttek a szerelők!
Nálam a helyzet az, hogy júni 6. án kötöttem meg a szerződést és még azóta se jelentkeztek a szerelők! Múlt héten voltam bennt a kihelyezett irodán azt mondták, hogy 1 nappal előtte fognak keresni a szerelők telefonon.... Hát azóta is keresnek, de vészesen közeledik a 30. nap a bekötés határidejét illetően.... Holnap megint zaklatom az irodán a csajokat;)

bougi

(#1034) I_Am válasza Balage76 (#1030) üzenetére


I_Am
veterán

Megint leírom.

A lista a felhasználói visszajelzések alapján készül, nem tesztelnek a Digisek semmilyen routert.

bougiemen:

30 munkanap. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1035) DiscoStu válasza Balage76 (#1032) üzenetére


DiscoStu
csendes tag

hi

hát sajnos ez nálunk nem igy van. közgyülésen elfogadták, szórólapok is vannak.
üszi irodában aztm onták hogy 1,5-2 év múlva akár használhatjuk is. :F :(

(#1036) DjPremier válasza Balage76 (#1032) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Az év elején megtörtént a plakátok kirakása,Áprilisban a közgyülés elfogadta ugy,hogy a Digi a saját költségén csinálja meg.És Hétfön fejezték be a munkálatokat.Küldtem nekik mailt ahol elkérték a nevemet és a számomat és azt mondták az év második felében lesz.De majd dobnak be szorolapokat. :R Türelmesen várok majd...Lakáson belül miket csinálnak? Köszi.

[ Szerkesztve ]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1037) Balage76 válasza I_Am (#1034) üzenetére


Balage76
senior tag

Oké... annyit azért hozzátennék, hogy a telefonos ügyfélszolgálaton kedvesen de elhajtottak. Végülis jogosan, mert a pc-n tökéletesen ment minden, a router már az én egyéni szoc problémám... Mindenesetre a javaslat az volt, hogy nézzek szét a neten a támogatott routerek listáján, de ő ezt csak privát tudja javasolni...

(#1038) Balage76 válasza DjPremier (#1036) üzenetére


Balage76
senior tag

Falat fúrnak ha kéred, de kábelcsatornázásra ne is számíts. :) Megkérdezi hogy merre akarod vezetni és mennyire hosszú legyen az UTP, rászámol még 1 métert, levágja ráteszi a csatit és jónapot. Javasolja a speedtest-et, megvárja míg lefut, aláirat egy papírt és elmennek. Ennyi. Kb fél órát voltak itt, a külső 38-as fal átfúrása nem volt egyszerű, a többi simán ment.

(#1039) I_Am válasza Balage76 (#1037) üzenetére


I_Am
veterán

Kedvesen, de elhajtottak?

Mit kellett volna tenniük, ha a gépen jó minden, de routerre dugva nem? Küldjenek ki egy karbantartót, hogy megoldja a problémád? :)

Ha a végpontig rendben van minden, akkor a szolgáltatás megfelelő.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1040) DjPremier válasza Balage76 (#1038) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Én panelban lakom és az ajto felett van a UPC kanoccal együtt ilyen sinfélében. :U Gondolom akkor áttolják a falat ahogy a UPC is csinálta.Értem és köszi az infot. :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1041) Laca19 (a) válasza Balage76 (#1032) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Tudnál nekem valamit írni arról, hogy a UPC után milyennek találod a kábelTV minőségét? Nálunk némely csatornánál (UPC) elég rossz a képminőség még CRT TV-n is. Például több csatornán is nagyon sötét a kép, illetve több csatornán is nagyon zajos a kép., persze néhány olyan is van azért, ahol kristálytiszta éles.
Csak van egy Sam 225MW LCD monitorom, ami TV is egyben és ez meg mégjobban kiemeli a rossz TV csatornák hiányosságait és így már némely TV csatorna eléggé rossz.
A legtöbb TV csatornánál meg csak 4-esre érzékeli a TV jelerősségét a 225MW a 6-os oszlopból, ami szerintem kábelhez képest elég szomorú (persze szeptembertől lesz digi itt is, majd kíváncsi vagyok milyen lesz maga a képminőség, illetve felmegy-e a jelerősség a 6-os szintre, bár nem tudom ez mennyit jelentene)

http://www.diesel.com

(#1042) Balage76 válasza I_Am (#1039) üzenetére


Balage76
senior tag

ezért írtam hogy végülis jogosan...

(#1043) Balage76 válasza DjPremier (#1040) üzenetére


Balage76
senior tag

Lakáson belül használhatod a már meglévő, esetleg UPC által kiépített kábelezést. Én is ezt csináltam, igaz a lakásfelújításkor behúztuk a falba a kábeleket, csak a csatlakozók és az elosztók vannak falon kívül.
A bejáratnál, még kívül elvághatják a UPC kábelét, tesz rá egy csatlakozót és rádugja a saját kábelét. Így belül semmit sem kell újrakábelezni.

(#1044) Balage76 válasza Laca19 (a) (#1041) üzenetére


Balage76
senior tag

Nekem is ez volt a bajom, például az MGM mákos, gyakran nézhetelen volt. Most mindegyik tökéletes, de ha jól tudom akkor a képminőség függ attól is hogy hányan csatlakoznak a kábelre, hányfelé van elosztva. Most még a beszerelések elején vagyunk... Lekopogom tűéles minden csatorna képe, jobb mint amilyen a UPC volt, pedig nézzük CRT tévén, 941MP tuneres monitoron és 40"-os Sony LCD-n is. Azt hozzá kell tennem, hogy kicseréltek két elosztót, amitől láthatóan javult a képminőség (kipróbáltuk csere előtt is).

(#1045) smog86


smog86
senior tag

Már nekem is azt mondták hogy az év második felében...májusban még július, augusztust mondtak most már ilyet nem mertek igérni...karácsonyra lehet lesz is belőle valami :((

(#1046) DjPremier válasza Balage76 (#1043) üzenetére


DjPremier
aktív tag

A UPC-n a TV jön :) Azt nem fogják levágni gondolom,mert ök átfurták a falat és ott jön be a koax.Erre gondoltam.A digi is átfogja furni,hogy a lakásba vezessék az UTP-t. :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1047) Jofi81


Jofi81
őstag

Végre nálunk is készen van, bedobták a szórólapokat! :)) Akkor ha felhívjuk az ügyintézőt és kijön, onnantól kezdve 30 munkanapjuk van, hogy bekössék?

(#1048) Scrym válasza Jofi81 (#1047) üzenetére


Scrym
tag

:K

(#1049) bougiemen


bougiemen
csendes tag

Sziasztok:D

Végre bekötötték a netet ma:D

Olyan kérdésem lenne, ha nekem a 10-10 hez jár 1 db mail cím, lehet attól még + ba egy másikat is csináltatnom??

Köszike

(#1050) Jofi81 válasza Scrym (#1048) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.