Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Pár napja telepítettem fel a uTorrent legújabb verzióját (1.8.5), és azóta mintha "megállt" volna a feltöltésem, csoda ha 100 KB/sec, néha a letöltés is lassú. Előtte 1.7.7 volt a gépemen, azzal nem volt ilyen baj. Tudtok valami spéci beállítást javasolni nekem, hogy az új verzióval is gördülékenyen menjen a dolog?

(#6902) cannyon válasza HZoli87 (#6901) üzenetére


cannyon
aktív tag

hát sajna ha fejre állsz se fog jol menni se az 1.8.4 se az 1.8.5 ,1.7.7 et ted vissza még ha állitgatod a kapcsolati dolgait se fog rendesen menni én már probálkoztam vele eleget de meguntam ami bevált azt használom :)

[ Szerkesztve ]

(#6903) HZoli87 válasza cannyon (#6902) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, valóban a legjobb megoldás ha visszarakom a régi verziót, az legalább jól működik. :)

(#6904) cannyon válasza HZoli87 (#6903) üzenetére


cannyon
aktív tag

diginél ezek a verziok nem igazán jol müködnek, de a régiek jol müködnek talán azért mert itt nincs korlátozás :)

(#6905) stvnppp válasza HZoli87 (#6903) üzenetére


stvnppp
senior tag

Van rá egy beállítás, próbáld meg azzal, nekem jól megy vele.

haladó beállításokban:
bt.transp_disposition és az érték 5

(#6906) HZoli87 válasza stvnppp (#6905) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, kipróbálom. :)

(#6907) Dot válasza syler (#6890) üzenetére


Dot
őstag

Hát, én semmit nem tettem!
Ugyebár nálam is ~8MB/s volt a max.
Kb. 2 hete nem is töltöttem le semmit. Főleg nem nagy dolgot. Hát vagy más beszolt a házból, hogy nem jön a maximum sávszél, vagy csak egy sima "rutin fejlesztés".

Az 1. állomás amit pingel az eddig más volt. Ha jól emlékszem az ip- hez volt köze.
Ha pl: 94.21.180.180 volt az ip-m akkor 94.21.180.1 volt az 1. állomás. De majd utánna nézek ha érdekel!

Amúgy haver is most mondta, hogy 3,6 helyett 3,7MB/s-el töltött le/basenet/

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6908) cannyon válasza stvnppp (#6905) üzenetére


cannyon
aktív tag

ezt már énis teszteltem de ugyanolyan ingatag volt hol ment hol nem

(#6909) ubbconfig válasza HZoli87 (#6903) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

szintén zenész, 1.7.7 használva és szépen megy a le és feltöltés ahogy kell :K

(#6910) Dot válasza Dot (#6907) üzenetére


Dot
őstag

Találtam egy régi képet.

Balra az új.

Nálam ennyi változott.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6911) stvnppp válasza cannyon (#6908) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nekem jól megy vele. Egy próbát megér, ha meg nem, akkor ott a régebbi verzió, ha jól emlékszem, az utolsó stabil, amivel még nem ingadozik, az a 1.8.2. (egyszer próbálgattam)

(#6912) TayRol


TayRol
veterán

sracok,

dlink, d524, 20/10-es net. kabelen jon 20/10, wifin 15/10. lehet valahogy trukkozni, hogy meglegyen wifin is a teljes savszel, vagy inkabb oruljek ennek is?:D
zyxel p334wt routerem ellenben 10/10-et tud csak a wifin.

(#6913) FixY67 válasza TayRol (#6912) üzenetére


FixY67
senior tag

Tud 10/10-et a zyxeled? Boldog ember... nekem max. 3.7Mbit(!)/sec-t tud(ott)... :(

...

(#6914) TayRol válasza FixY67 (#6913) üzenetére


TayRol
veterán

pff... nemszoltam. pedig mikor vettem 5 eve, nagyon jo cuccnak tunt. 1043-as tplink jolesz ahgy olvastam a forumot. szerintem beruhazok egyre.

(#6915) FixY67 válasza TayRol (#6914) üzenetére


FixY67
senior tag

A röhej az egészben, hogy ha openwrt-vel működőképessé lehetne tenni a wifi kártyáját, akkor még így is a sokszorosát tudná annak, amit a gyári firmware-rel produkált.

...

(#6916) TayRol válasza FixY67 (#6915) üzenetére


TayRol
veterán

nem is erolkodom vele.
maradok most meg kabelen, aztan valamikor veszek egy normalisat.

(#6917) TayRol


TayRol
veterán

a 841-es tplink is eleg lenne a 20/10-es nethez? csak mert fele annyiba kerul, mint a 1043-as, es most nem szeretnek tobb penzt kiadni ra.

(#6918) cannyon válasza TayRol (#6917) üzenetére


cannyon
aktív tag

olcso husnak hig a leve egyet vegyél de az a jövöre nézve is jo legyen :) én már megtedtem:)

(#6919) TayRol válasza cannyon (#6918) üzenetére


TayRol
veterán

szoval nem igazan jo router?

(#6920) cannyon válasza TayRol (#6919) üzenetére


cannyon
aktív tag

a 841 az csak 100mb es a 1043-as meg gigabites ha csak a mostani helyzetre kell akkor jo a 841 is de ha a jövöre gondolsz akkor mindenképp 1043 asat
én gigabites routert vettem egy részt a top nett miatt is, mert a 100mb-es már erre a netre kevés

[ Szerkesztve ]

(#6921) TayRol válasza cannyon (#6920) üzenetére


TayRol
veterán

jogos, csak most tenyleg kifogytam a keretbol. illetve 1-2 evig a 20/10-es netem lesz, utana meg koltozunk, ott meg ilyen sem. a kesobbiekben meg talan lesz ra penz.:)
a lenyeg, beszerzek egy 841-est.

(#6922) ubbconfig válasza TayRol (#6921) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

841-est használok 30/20-al. EGy jó ideig nem fogok váltani, nekem ez is bőven elég és hossza a maximumot.

(#6923) TayRol válasza ubbconfig (#6922) üzenetére


TayRol
veterán

szuper, koszi! :)

(#6924) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

háj, 80/20-as netem van, és eddig egy asus rx 3041-es routerrel toltam,de nem volt max a sebesség(tudom nem tudja kezelni) ,de mostanában letérdelt ez a rúter.
Kinéztem sokak által javasolt Linksys WRT320N wireless routert.Kérdésem pedig,hogy ebben le lehet tiltani hogy a jelet csak vezetéken tolja? (nem használnám a wifi részét) :F Kérem a láma csordát :DDD

(#6925) kali válasza WhiteWalker (#6924) üzenetére


kali
legenda

igen, letiltható/kikapcsolható a wifi!

(#6926) FNZ


FNZ
őstag

hali!

egy ismerősöm 3 hete köttette be a digilant és az alábbi problémája akadt:
hogy a routeren keresztül csatlakozik, akkor nem megy annyival a net, mint ha direktbe van dugva. A router típusa TP-Link TL-R860, kb 2-3 hete vette. Rendesen szabályosan van bekötve, a diagnosztikai ledek is úgy villognak, ahogy a könyve írja.
A speedtest-en nézegette, hogy ha módosítgatja az MTU számot, akkor változik a le ill. feltöltési sebesség. Az alap szám a router szerint 1480, ezen tűnik a legjobbnak, kb. 38-43Mb/s a letöltési illetve ~23Mb/s a feltöltési, de ez elmarad attól, ha direktbe dugja a gépet ~78Mb/s letöltés.

a routere lehet a szűk keresztmetszet? van valakinek tapasztalata ezzel a routerrel? mit lehetne állítani rajta?

(#6927) cannyon válasza FNZ (#6926) üzenetére


cannyon
aktív tag

Ez a router top netre kevés meg a hálokártyája is gondolom 100mb es ami szint ugy nem viszi maxon a netett ezek az alap problémák az ára is tükrözi a tudását:)

[ Szerkesztve ]

(#6928) FNZ válasza cannyon (#6927) üzenetére


FNZ
őstag

nekem egy smc vbr7004-es routerem van, amin szintén csak 100-as portok vannak és simán viszi a topnetet, pedig ez sem egy csúcskategóriás kütyü.

ezek szerint ez méggagyibb és ezért nem viszi a topnetet?

(#6929) WhiteWalker válasza FNZ (#6928) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem asus rx 3041-em van-volt míg le nem térdelt,de az nem bírta a 80/25-öt ezelni,a hivatalos oldalon írják is hogy a Wan to Lan 70Mbps.
Nem attól függ mennyire gagyi....

(#6930) cannyon válasza FNZ (#6928) üzenetére


cannyon
aktív tag

nekem is az volt de nem mondhatnám hogy birta a top netett inkább kinlodott a kicsike a 100mb es router nem tud kitolni 10.5mb/sec es sessebességet max 7-8mb de ezt ugy hogy csak 1 irányba megy a másikat meg csontra behuzza, amiota megvettem a Linksys WRT320N routert azota simán kitudom hajtani a sávot ugy hogy a feltöltésem is maxon megy, a rekord feltöltésem meg 10.4mb/sec volt:)

(#6931) ubbconfig válasza cannyon (#6930) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

10,4 feltöltés? :Y

szerethetnek téged torrenten :DDD

(#6932) cannyon válasza ubbconfig (#6931) üzenetére


cannyon
aktív tag

igen annyi :) énis meglepödtem mondom mivan aszthidtem rosszul látok de nem 1.5 oráig igy ment :) torrenten nagyon szeretnek :) 65.37 TB up:)

(#6933) ubbconfig válasza cannyon (#6932) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

a régi ADSL 256-os feltöltéssel másfél év alatt nem csináltam olyan forgalmat, mint a digivel most 2-3 nap alatt :D

(#6934) cannyon válasza ubbconfig (#6933) üzenetére


cannyon
aktív tag

Azok a régi szép idök:) mikor idegbeteg voltam mert olyan lassan jött le minden hogy az már fájt :) cseppet se sajnálom ;] most már teljesen kiegyensúlyozott vagyok a digivel a digi a barátom :DDD ezzel énis igy vagyok csak én 1 nap alatt tolok fel annyit amenyit az adsl korszakomban 1 év alatt:)

(#6935) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Ma jelent meg a végleges 2.0-ás µTorrent, ha valaki kipróbálta már, leírhatná hogyan muzsikál digis nettel, mert ugye a kliens új verzióit nem szereti annyira, hátha most változott valami pozitív irányba. Köszi

(#6936) Scrym válasza cannyon (#6930) üzenetére


Scrym
tag

Gondolom az az mb, az MB?!?!?! :DDD
Az azért kemény, kit kellett ismerned, hogy neked ilyen feltöltést ajándékozott a Digi?! :P

(#6937) cannyon válasza Scrym (#6936) üzenetére


cannyon
aktív tag

igen MB de diginél nincs nagyon mb :) nincs protekciom csak ki szokott néha ugrani a sáv 100MB routernél 6.2MB/sec volt a max de amiota gigabites routerem van azota ha kiugrik 9-10.4MB között megy:)

(#6938) Gyufaaa válasza cannyon (#6937) üzenetére


Gyufaaa
veterán

De ez inkább a letöltés mint a feltöltés szerintem. Fura lenne ekkora "kilengés". :U Letöltés: max. 11 MB, feltötltés: max. 4MB. Ez volt nekem eddig a csúcs. Router nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#6939) cannyon válasza Gyufaaa (#6938) üzenetére


cannyon
aktív tag

azért tudok külömbséget tenni le és feltöltés között:) itt egy kép hogy lásd is :D 200-250gb:)

[ Szerkesztve ]

(#6940) Gyufaaa válasza cannyon (#6939) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azt elhiszem, csak irreálisnak tartom ezt a magas számot. Hacsak nem egy szerver ami a te felh. adataidat ellenőrzi besz@rt. De ha valós, akkor csak gratulálni tudok a szerencsédhez. Mennyit töltesz fel egy nap alatt? :U

(#6941) cannyon válasza Gyufaaa (#6940) üzenetére


cannyon
aktív tag

hozzá teszem ez nem állandoan igy van hanem 2-3 naponta egyszer de akkor is 1-2 orág tartosan megy igy és nem midig ugyanabba az idöbe hanem változo

[ Szerkesztve ]

(#6942) Gyufaaa válasza cannyon (#6939) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD :Y Az durva

(#6943) cannyon válasza Gyufaaa (#6942) üzenetére


cannyon
aktív tag

hát igen az eddig 9.1Mb volt a max de mostmár egy kissé megugrott, ezeket mindig megörökitem mert hátha csalonak hisz a staff és nehogy lapátra tegyenek:)

(#6944) Gyufaaa válasza cannyon (#6943) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Logikus.

(#6945) McLaca válasza HZoli87 (#6935) üzenetére


McLaca
őstag

Az 1.8.x vergődései után én bevállaltam a 2.0 bétát, ami aztán szépen frissült a véglegesre (17920-as build). Nem február 3-án, hanem jan. 25-én jött ki a végleges. Nekem eddig bevált, nagyjából megvan a max. feltöltés torrent esetén, egyelőre nem rendetlenkedik.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6946) HZoli87 válasza McLaca (#6945) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, lehet én is kipróbálom akkor. :)

(#6947) McLaca válasza HZoli87 (#6946) üzenetére


McLaca
őstag

Egy próbát megér. Ha nem jön be, legfeljebb visszamegy az 1.7.x. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6948) HZoli87 válasza McLaca (#6947) üzenetére


HZoli87
veterán

Eddig jól szuperál, megvan a 3-4 MB körüli feltöltés vele. :K

(#6949) Zscca


Zscca
tag

az a gáz ezzel a nettel hogy igazán nem lehet kihasználni mert hát áram számla is létezik a világon :(

(#6950) Zscca válasza cannyon (#6939) üzenetére


Zscca
tag

van akinek jó dolga van :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.