Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Dot


Dot
őstag

Hali!
sikerült egy szép feltöltést elkapnom!!! /letöltés azért ilyen szinuszos, mert nem elég nagy a seed/leech arány!/

80/25ös digi; Asus rt-n16 router/dd-wrt fw/

Csak ajánlani tudom!!! Netet is-/1évig havi 3000FT/ routert is!!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#7202) cannyon válasza Dot (#7201) üzenetére


cannyon
aktív tag

Ilyen nálam is szokott lenni csak nekem több a feltöltés a max 9.1mb volt:) van néha ilyen kilengés lehetne töbször is ;]

(#7203) Dot válasza cannyon (#7202) üzenetére


Dot
őstag

Királyság :):):) Mind ezt más szolgáltatókhoz képes/legalábbis itt Fehérváron/ nagyon kevés pénzér!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#7204) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

Fél évnyi várakozás után végre bekötötték a minap a digi netet Békéscsabán a Lencsésin. Halleluja... srácok a megbeszélt idő előtt jöttek, ügyesen, szépen dolgoztak, minden hülyeségemet teljesítették. Működik 24/11ben stabilan! :R

Ami a kérdés, hogy win 7 x64 mellett hol tudom beállítani, hogy ne kelljen kapcsolódnom külön mozdulattal, hanem a gép bekapcsolásakor csatlakozzon a hálózathoz?
(egyenlőre fixen a gépben van a utp kábel, majd később lesz router beüzemelve)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#7205) Dot válasza SipiBcs (#7204) üzenetére


Dot
őstag

Hali!
Vagy olvass vissza valahol nagyon vissza le van írva valami ilyesmi. Bár az lehet, hogy xp-re jó csak!
Esetleg írj a win7 topicjába ott gyorsabban válaszolnak szerintem /többen látogatják azt/!

Ja gondolom/remélem a 20/10-es csomaggal töltesz 24/11-et!

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#7206) prisz válasza SipiBcs (#7204) üzenetére


prisz
aktív tag

"Ami a kérdés, hogy win 7 x64 mellett hol tudom beállítani, hogy ne kelljen kapcsolódnom külön mozdulattal, hanem a gép bekapcsolásakor csatlakozzon a hálózathoz?"

Az indítópultba másold be a betárcsázási parancsikont. És láss csodát....

(#7207) SipiBcs válasza Dot (#7205) üzenetére


SipiBcs
őstag

Igen 20/10 van megrendelve.

Prisz: köszönöm a tippet, de nem rendelkezem ilyen ikonnal. Csak a hálózatvarázsló kis ikonja jelenik meg jobb alól és ott kell "csatlakoztatni". Nem nagy művelet, de az Adsl mellett hozzászoktam, hogy nem kell a netért kalimpálnom. :)) Ma rájöttem, hogy elindítok egy netes alkalmazást, pl msn, akkor automatikusan becsatlakozik. Marad ez, amíg a routert be nem illesztem a rendszerbe.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#7208) Márton válasza SipiBcs (#7207) üzenetére


Márton
nagyúr

elég egy objectdock weather plugin is :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7209) SipiBcs válasza Márton (#7208) üzenetére


SipiBcs
őstag

Elmentünk offtopicba..... Aztse tudom miről beszélsz!! :DDD

Bár picit utánaolvasva az jutott eszembe, hogy igazából te sem! :DD Viccet félretéve: köszi a segítséget, de reméltem, hogy a win 7-et használó digi-s lant alkalmazó fórumtársaknál van ennél kézenfekvőbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#7210) brd válasza SipiBcs (#7207) üzenetére


brd
nagyúr

Ez pontosan ugyanaz, mint az ADSL, ugyanolyan protokollt használ, ugyanúgy kell tácsázni, és ugyanúgy lehet megoldani az automatikus kapcsolódást. :F

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7211) Márton válasza SipiBcs (#7209) üzenetére


Márton
nagyúr

miva? :Y
adtam egy tippet, ami jó, én is használtam a router előtti időkben,
erre azért mert te nem tudod miről van szó, még engem szólsz le,
hogy nem tudom miről beszélek? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7212) SipiBcs válasza Márton (#7211) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ott a smile... utána a mondatkezdés: "viccet félretéve" Ha ebből nem értessz, akkor én kérek elnézést..... Viszont megköszönném, hogyha pontosan megmondanám mire gondoltál az objectdock weather -rel kapcsolatban.

brd: Köszönöm, reméltem van valami okosság amivel megúszom win7 alatt.

THX mindenkinek a segítséget! :R

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#7213) rimer


rimer
csendes tag

Szevasztok!

Pár napja egy új routert, mert a régivel elég gyakori kihagyások voltak a diginetben. Napi 6-7 alkalommal kb 10 percig nem lehetett semmit csinálni.
Most a Linksys wrt120n-el próbálkozok, kb 4 napja van meg és nem tapasztalok olyat, mint az előző routerrel, viszont szakadások itt is vannak.
A router telepítőcédéjén volt egy networkmagic progi, ami feldob egy kis ablakot a tálca fölött, mikor megszakad a net. Napi 3-4szer fordul elő és utána kb pár másodperccel vissza is csatlakozik a netre. Szóval nem nagyok a kihagyások, de mégis vannak. Neten rendeltem a routert, szal még visszavihetem ha az a hibás, csak azt nem tudom, hogy ez a netszakadás még mindig router gond, vagy a digi helyi hálózatában van vmi hiba?

(#7214) Márton válasza SipiBcs (#7212) üzenetére


Márton
nagyúr

Én értem hogy miről beszélek.
Ha használod az objectdock-ot, akkor az időjárás alkalmazás minden bootnál
letölti a friss előrejelzést, ergo csatlakozik a netre.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7215) SipiBcs válasza Márton (#7214) üzenetére


SipiBcs
őstag

Értelek! :R Nem használtam eddig csak firefox plugint erre a célra. De ez is egy megoldás. Köszönöm a tippet! ;)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#7216) prisz válasza rimer (#7213) üzenetére


prisz
aktív tag

"ez a netszakadás még mindig router gond, vagy a digi helyi hálózatában van vmi hiba?"

Gondolom, a routeren menüjében a pppoe beállítási lapon a "Keep Alive" van beállítva. Ha igen, akkor kösd össze élesben a lan-t a gépeddel, a router kiiktatásával. Konfiguráld be a kapcsolatot, ha úgy is szakad, mehet a digi-nek a hibabejelentés...

(#7217) qestion


qestion
aktív tag

volt valakinél szakadás tegnap? 11h-től egész nap előfordulva? USA felé?

a pálya

(#7218) rimer válasza prisz (#7216) üzenetére


rimer
csendes tag

A keep alive nem volt kipipálva.
Alatta az idle demand viszont igen és az ötre van állítva.
Kipróbáltam most kb másfél óra alatt nem volt úgy szakadás, hogy közvetlenül a gépbe van bevezetve a kábel.
Szal akkor a router kavar?

(#7219) prisz válasza rimer (#7218) üzenetére


prisz
aktív tag

"A keep alive nem volt kipipálva.
Alatta az idle demand viszont igen és az ötre van állítva."

Akkor tegyünk egy kis rendet:

Connect On Demand Max Idle Time XXX Minutes ( xxx perc inaktivitás után automatikusan bontja a kapcsolatot)

Keep Alive: Redial period XXX ( Folyamatos "életben" tartás) EZ KELL NEKED

Máskülönben x percenként bontogatni fog...

(#7220) rimer válasza prisz (#7219) üzenetére


rimer
csendes tag

Köszi, kipróbáltam így.
Utánaolvastam és azt írják kb 10-15-re kell állítani a max idle time-ot. Ez nem segített.
Ez a csávó még azt is írta, hogy a szolgáltató lehet h a gép mac címét regelte a rendszerében és klónozni kéne a routerben...megnéztem és a klónozás alapból be volt állítva.
Kipróbáltam úgy is h kiveszem a klónozást, de ugyanúgy szakad, kb óránként egyszer-kétszer.

(#7221) forrest85 válasza rimer (#7220) üzenetére


forrest85
senior tag

Hova valósi vagy?
Lehet, hogy elcsesztek valamit a bekötésnél, felcserélték a színsorrendet szakmókus DIGIsek tudnak valahogyan kötni. :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7222) rimer válasza forrest85 (#7221) üzenetére


rimer
csendes tag

10. ker, Harmat utca

(#7223) prisz válasza rimer (#7220) üzenetére


prisz
aktív tag

Köszi, kipróbáltam így....

1. A max idle time-ot hagyd el, használd a Keep Alive-ot
2 A digi nem mac address alapján azonosít. Klónozhatod, vagy nem, tök mindegy..
3. Frissitsd a router firmware-jét ha jól emlékszem most 1.0.0.4-nél tart.
4. Mondtam, teszteld router nélkül, de ne egy órát, mert az még nem mérvadó. Hagyd rajta legalább fél napot.

Ha pedig router nélkül nem szakad, routerrel még így is, sürgősen vidd vissza...

(#7224) rimer válasza prisz (#7223) üzenetére


rimer
csendes tag

Ja bocs azt elírtam, a keep alive-hoz kellett a 10es értéket beálítani, nem a max idle-höz.
A közvetlen gépbe módszert pedig úgy próbáltam, h kb 5-6 órán keresztül így volt, és nem volt szakadás.
Most a firmware-t frissítettem, szal tesztelek megint, majd visszaszólok mi az eredmény.
De ha ez sem jön be viszem vissza tényleg.

(#7225) mycso válasza prisz (#7219) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Azért nem kellene neki csak úgy bontogatni...

Legalábbis az én routeremnél a "Connect On Demand..." menü után zárójelben van egy ilyen kiegészítés: (0 means remaining active all the time.) --> gondolom minen routernél ezt a funkciót hivatott ellátni.

Magyarán xx percenként akkor bont, ha nincsen csatlakoztatva aktív eszköz --> tehát ha használja a netet és jól működik a routere akkor nem kellene bontania.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7226) rimer válasza mycso (#7225) üzenetére


rimer
csendes tag

Mármint azt mondod ha az idle time-hoz nullát írok, akkor nem kéne bontogatnia?

(#7227) bolic


bolic
őstag

Most se jó, mindig ledobott az online játékok. :W Pláne, megszokottnál magasabbak a válaszidők. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#7228) Konflikt válasza Bici (#7179) üzenetére


Konflikt
addikt

megnezed a koruton beluli keruleteket a digi oldalan: az V-VI-VII keruleti cimlistakat atfutod. itt szinte biztos h nem lesz panel, szinte csak berhazak vannak. itt alacsony a gaz. esetleg a VIII kerben is lehet van par ilyen. aztan ennek tetejeben meg lehet csekkelni google mapssal satelitben, h tenyleg berhaz-e:)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7229) rimer válasza prisz (#7223) üzenetére


rimer
csendes tag

Úgy néz ki javult a helyzet a firmware frissítéssel meg az egyéb dolgokkal amiket ajánlottál. Egy napon keresztül nem volt szakadás eddig. Köszi a segítséget.

(#7230) Viper26


Viper26
nagyúr

Légyszi próbáljátok már ki, hogy szakad-e a net ha egyszerre megy a letöltés plusz youtube video... :F :U

Pixel 7 | FR955

(#7231) cannyon válasza Viper26 (#7230) üzenetére


cannyon
aktív tag

Nem szakad:) valami gond van nálad ha szakad hálokari vagy routered szarakodik

(#7232) Zsoltea


Zsoltea
csendes tag

mostanában sokat szakad ez a digis net

(#7233) Viper26 válasza cannyon (#7231) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ugyanezt tapasztaltam Tp link routerrel is (543G), (most Linksys WRT120N van)...annak elég kicsi az esélye, hogy mindkettőnek baja lenne, viszont az már valószínűbb, hogy az integrált hálókártya szarakodik...ha így van, akkor a router vásárlása meg pénzkidobás volt.. :Y :U

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#7234) McLaca válasza Viper26 (#7233) üzenetére


McLaca
őstag

Beteg hálókártyától még nem fogja a router eldobni a netet.
Nálam nem szakad. A szolgáltatás indulásakor még szakadgatott néha, meg ha nagyon megküldöm a torrentet (50-60 fut egyszerre), de akkor se nagyon.
Mostanában kevesebbet engedek torrenten, szakadást nem is tudom, mikor láttam utoljára (ennél a routernél nem lehet nem észrevenni, mert fél percet vár a visszacsatlakozásig és ezen nem is lehet állítani).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7235) Zsoltea


Zsoltea
csendes tag

mostanában gyakran van hogy a torrent hirtelen megáll,de minden más megy tovább

mi lehet ez?

fákk

(#7236) Zsoltea válasza Zsoltea (#7235) üzenetére


Zsoltea
csendes tag

Mielőtt bárki is hülyének nézne nem arról van szó,hogy nincs peer hanem mintha valami kintről zárná a portot hirtelen elég furcsa.. hirtelen leesik minden peer és a sebesség lemegy 0ra néha elöző percben maxxal megy :( :(
ezen a héten már kb. negyedszer

[ Szerkesztve ]

(#7237) Gyufaaa válasza Zsoltea (#7236) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Vírusirtód vagy tűzfalad ellenőrizted? Nem szokott azokban az időszakokban túlságosan dolgozni? :U

(#7238) cannyon válasza Zsoltea (#7236) üzenetére


cannyon
aktív tag

Lehet az is hogy megszakad a kapcsolat, vagy utorrent 2.0 használsz ennél ez betegség:)

(#7239) Zsoltea válasza Gyufaaa (#7237) üzenetére


Zsoltea
csendes tag

ahhoz hogy leálljon a torrent ahhoz nagy dolognak kell történnie és hogy a szálak is hirtelen mind eltünjenek a listából nincs tűzfalam ami van az a routeré és víruskeresőm is van,de én mindent elhiszek csak azt nem hogy ez lehet bármilyen programtól mikor régen sose csinált ilyet és nincs tűzfalam hanem minden a régi..
a torrentem 1.8.2es régi bevált verzió nem az újabb verziók egyike

nem tudom ezt mire vélni teljesen véletlen napközbeni időszakokban történt a héten mind az x alkalom
egyébként meg a vírusírtó néha dolgozik rendesen,de dolgozhat is rutinellenőrzést hajt végre.. de 4 magos procin ez már nem lehet gond

[ Szerkesztve ]

(#7240) prisz válasza Zsoltea (#7239) üzenetére


prisz
aktív tag

Ha routered van, nagy valószínüséggel szakadsz. Mivel azonnal vissza is tárcsázik, a torrenten kívül a többi alkalmazás észre sem veszi. A torrent is csak azért, mert új ip-t kapsz, így a peer-ek már nem tudnak hova kapcsolódni, és kell egy kis idő, az új ip-d frissítéséhez.
Amúgy most folyik a "nagy tavaszi hálózati karbantartás" úgyhogy egy kis türelem...

(#7241) McLaca válasza Zsoltea (#7239) üzenetére


McLaca
őstag

Az 1.8.2 már nem volt jó verzió. Én mostanában áttértem a bétákra, ezek jól mennek egyelőre.
Viszont szerintem is szakadás, a router logjában ellenőrizni kellene.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7242) VGYke


VGYke
addikt

Visszaolvasva itt, annyi routert láttam ami jó és ami nem jó.
Nekem DIR655 van, aminek semmi baja a PPPoE és úgy általában a digivel, csak a laptomommal és a tévém wifijével (chipset, régi szabvány különbségek) így keresek egy másik "n"-es, PPOoE és digikábelt szerető routert.
Feltéve hogy nem feltétlen cél a spórolás, milyen routert javasoltok kipróbálásra?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#7243) cannyon


cannyon
aktív tag

Linksys WRT320N én ezt tudom ajánlani :)

(#7244) Zscca


Zscca
tag

szakad,hulladék most az egész :(

(#7245) McLaca válasza Zscca (#7244) üzenetére


McLaca
őstag

Mintha 1-2 hónapja szóról szóra pont ugyanezt pont ugyante beírtad volna... :D
A szakadás az esetek 99%-ában user oldali hiba.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7246) Zscca válasza McLaca (#7245) üzenetére


Zscca
tag

Nálam semmi sem történt változás. Itt nem az én hibám.
A szakadás hogy lehetne user oldali? Sehogyan sem,nem használok olyan programot amit nem ismerek.
Egész ünnep alatt jó volt a net,de ma vagy 5x wan down.. ez nem az én hibám hiába okoskodsz

amúgy jó hogy nem a user felelős a szolgáltató hibája miatt mert hogy a szakadások nagy részében a SZOLGÁLTATÓ a hibás nem a user a user max akkor ha valami virus van a gépén,de mikor azt olvassa hogy wan down és hasonlók a router logjában akkor nagyon nem erről van szó

[ Szerkesztve ]

(#7247) McLaca válasza Zscca (#7246) üzenetére


McLaca
őstag

És utolsó mondatodban a lényeg. Router. Na, az a user oldali hiba. Ha gyakori a szakadás, kikötöd közvetlen gépre a kábelt, és ha úgy nem szakad, routerben meg de, akkor márpedig a router a ludas (tehát user oldali), akármennyire is nem tetszik neked. Az, hogy a router minek manifesztálja, hogy beletört a bicskája a pppoe kapcsolatba, az már a gyártó hülyesége.
Nekem még az életben nem szakadt a diginet direkt hálókártyára kötve. Soha!
Kizárólag routerrel.
Wan down=hang up=disconnect. Kinek mi.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7248) Zscca válasza McLaca (#7247) üzenetére


Zscca
tag

igen a router,csakhogy az enyém már évek óta jól működik ezzel a nettel és mostanában kezdett el szakadni ha kikötném is szakadna ez 100% és nem gagyi routerem van úgyhogy itt valami a szolgáltatónál van mostanában hogy nálam ilyen szar. :(

(#7249) szvl válasza Zscca (#7248) üzenetére


szvl
tag

A router is el tud romlani. Nekem 4 éve van routerem, ezelatt kettő darab router purcant ki. Linksys volt mindkettő. Most készülök vásárolni harmadikat. Az első router 2 évig működött, majd kezdett megbízhatatlanná válni. Szépen eljutott odáig, hogy kuka lett a vége. Megvettem hát a második routert. Sajnos ez is kezdett megbízhatatlanná válni egyszer csak egy Skype-os beszélgetés kellős közepén elkezdett végtelenségig újra és újraindulni. Kiderült, hogy a táp szállt el. Pedig a mérőműszer szerint a megfelelő feszültséget adja ki magából. Vettem hozza másik tápot, most arról üzemel, de instabil. Időkapcsolóra kellett tegyem, ami naponta egyszer lekapcsolja, így még használható. De ahogy elnézem ezt is le kell majd cseréljem. Már keresgélem az utódját.

Szóval igenis ki tudnak purcanni a routerek. Próbáld ki nélküle, úgy szakadozik-e.

(#7250) Zscca válasza szvl (#7249) üzenetére


Zscca
tag

wrt54gl linksysből elég jó.. több helyen van ilyen már több éve és kifogástalanul működik de majd megnézem anélkül .. érdekes hogy éjjel 1x sem szakadt meg,de ma már 2x is 7:30 körül és 10 kor

itt inkább valami a hálózatban lehet vagy éjjel jól müxik a router,nappal nem? Ez hülyeség :(

másnál minden oké? vagy csak nem ír ide senki?

amúgy persze hogy el tud romlani router is,de ez egy jóféle router több helyen van ilyen és semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.