Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Új DIGI szerződésnél e-számlát kértem. Szeretném a digi oldalán az ügyfélkapunál beregisztrálni az előfizetésem, de számla sorszámot kér tőlem. Honnan derítsem ezt ki, ha nincs fizikai számlám (és nem is lesz)?

Köszi!

(#79002) Sethdobaloah válasza r3dsnake (#79001) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Az emailes szamlaertesito tartalmazza a szamla sorszamat. Szoval csak meg kell varnod az elso szamlad :)

...csak én vagyok helikopter?

(#79003) kapuczni


kapuczni
csendes tag

Sziasztok! Digi500-am van TP-Link C1200 routerrel, de számítógépen kábellel csatlakoztatva a download most csak 3.5 Mbps, míg az up 297 (digi.hu sebességméréssel ). WiFi-n nincs probléma, telefonon 140 felett van mindkettő. Mi okozhatja, hogy a LANon a download ennyire alacsony? :F

(#79004) Borisz76 válasza kapuczni (#79003) üzenetére


Borisz76
veterán

Másik kábel? Cat5e vagy Cat6?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79005) kapuczni válasza Borisz76 (#79004) üzenetére


kapuczni
csendes tag

Cat6 7.5m, most újramértem a sebességet és 500 feletti a download, nem hiszem, hogy a kábellel volt a probléma. Router okozhat ilyen download visszaesést?

(#79006) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Digi1000-es bekötésnél tényleg annyit számít a kliensoldali HW, mint ahogy a következő két kép mutatja?

Az első egy Lenovo P52, a második egy Lenovo T450.

P52 -> i7-8750H 6C/12T // 16GB RAM // PCIe 512GB SSD // Intel Gb NIC

T450 -> i5-5200U 2C/4T // 16 GB RAM // PCIe 256GB SSD // Intel Gb NIC

Pár perc elteltével futattam a speedtest-et, több szerveren is, de az eredmény nagyságrendileg ugyanaz.

Nevermind...

(#79007) 4Grider válasza LZs?! (#79006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a két hálókártya ugyanaz és ugyanaz a szoftver is fut rajtuk, és az operációs rendszer éppen nem akarja magát frissíteni/újraindítani, akkor gondolkodnék csak a processzorban. Vagy egy vacak sata kábelben/SSD-ben.

(#79008) rambozsike válasza LZs?! (#79006) üzenetére


rambozsike
csendes tag

Szia,
A szerver számít. Mérj ugyanazon (most épp az Opticon a jó), mindkét hardveren és láss csodát.

(#79009) LZs?! válasza 4Grider (#79007) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@4Grider

A HW-n túl pepitában minden ugyanaz, t.i. OS, router, etc.

@rambozsike

Mint említettem: több szerveren is lefuttatam mindkét gépen, és az eredmények minimális eltéréssel ugyanazt dobták, t.i. 900-950 vs 400 +/-.

De csak a kedvedért letekertem egyet most is fixen azonos szerveren, és a csoda eddig elmaradt...hacsak a P52-n a párhuzamos direct access és az éppen futó Skype call interferenciájának szerencsés hiányát nem tekintjuk annak. :P

P52 via Opticon: 936 / 328 / 2ms

T450 via Opticon: 414 / 315 / 3ms

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#79010) togvau válasza LZs?! (#79006) üzenetére


togvau
senior tag

igen, főleg ha böngészős speedtestet használsz...
paranccsoros megbízhatóbb, mert az egy gépközelibb dolog.

hitler, sztálin, micro usb

(#79011) syIex


syIex
veterán

Jött a levél, hogy mehetünk szerződést kötni aztán kezdődik a 60 nap.
Van Digi oldalról letöltött meghatalmazásom azzal is be tudok menni, ha nem az én nevemen van a történet ugye? :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#79012) adika4444 válasza LZs?! (#79006) üzenetére


adika4444
addikt

Speedtest CLI megoldással mérj.
Letöltés után CMD-t nyiss, és onnan futtasd az exe-t.
speedtest.exe -L megmutatja a közeli szervereket ID-kel, a speedtest.exe -s <id> pedig adott szerverrel mér.
Például speedtest.exe -s 3715 a DIGI hivatalos szerverén.

üdv, adika4444

(#79013) woodworm


woodworm
veterán

A méréssel kapcsolatban akkor lenne igazatok, ha a kapcsolat sebességére lenne kíváncsi, de ő azt szeretné megtudni, hogy tényleg ennyire számít-e a hardver.
A parancssoros méréssel pont ezt fogja elfedni.

(#79014) adika4444 válasza woodworm (#79013) üzenetére


adika4444
addikt

Én úgy értettem a kérdést, hogy a kimérésnél számít-e. Ott pedig nyilván jobb, ha ez a borzalom speedtest.net nem hajtja a gépet a sok szeméttel.

Amúgy azon is gondolkodtam miután elküldtem a kommentet, hogy talán nem megfelelő a hálókártya drivere. Azt is érdemes lehet megsasolni.

üdv, adika4444

(#79015) Dragon3000 válasza LZs?! (#79009) üzenetére


Dragon3000
veterán

Teszt közben nézd meg, hogy mennyire terheli le a cpu-t, ha kisebben 100%-on pörög, akkor nem tudsz vele mit kezdeni, ennyit bír, ha nincs leterhelve max-ra egyik mag sem, akkor más a gond.

(#79016) Cr00py válasza Dragon3000 (#79015) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ennek csak abban az esetben van jelentősége, ha közvetlen a pc/ laptop építi fel a pppoe kapcsolatot, ha FTTH van, akkor az ONT tárcsáz.

[ Szerkesztve ]

(#79017) flamario


flamario
tag

Sziasztok,
Én is hasonlót kérdeznék?
Ma volt bekötni a digi a Digi1000-es.FTTH
Helyileg Budapest, XVII. kerülete (panel)
ZXHN F618 GPON ONT
UA a kérdés:
Digi1000-es bekötésnél tényleg annyit számít a kliensoldali HW
Ennyire gyenge lennen ez a hadver hogy csak 110/110 2ms-et mérek
ASUS Vivo VM40b -> Intel® Celeron® 1007U Processor // 4GB RAM DDR3 1600/1333 MHz // 1GB SATA HDD //Hálókártya Realtek Gb
Direk kapcsolat a szolgáltató eszköze LAN1 és a Pc között.
Új CAT 6- os kábel.( de kinomban már cserélem) UA.
A mérés Speedtest hivatalos CLI-vel megadva szervernek a 3715-öt, az DIGI-n mér.
CPU 20% körül
A szerelő mikor elment azt mondta kell egy nap amig beáll a sebesség . :(
ha ne jelentsem be.

(#79018) 4Grider válasza flamario (#79017) üzenetére


4Grider
nagyúr

És miért nem hiszed el, amit a szerelő mondott?
Szerk.:
Mondjuk ezzel a vassal nem fogsz 900 Mbps fölötti értékeket mérni, de még az 500 Mbps-ot sem nézem ki belőle...

[ Szerkesztve ]

(#79019) syIex válasza syIex (#79011) üzenetére


syIex
veterán

Elindult a folyamat.
Május 4.-ig van idejük bekötni, de nagyon remélem nem kellesz addig várni.. :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#79020) flamario válasza 4Grider (#79018) üzenetére


flamario
tag

Én elhiszem csak tapasztalatot kértem másoktól, hogy idővel javul-e a helyzet.
De 110/110 azért egy kicsit karcsú.még ennél a conf. is
Holnap rádugom a céges I5-ös laptomat, és meglátjuk.

(#79021) woodworm válasza flamario (#79020) üzenetére


woodworm
veterán

Mert még nem állították be a csomagod és az alap 100-as konfiguráció megy. Ezért mondta a szerelő, hogy ne izgulj, eltelhet pár nap mire végigfut a bürokrácián.

(#79022) Dragon3000 válasza Cr00py (#79016) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam router építi fel a pppoe kapcsolatot, böngészővel mérve a nast mégis eléggé megterheli, a nagy gépben a 2700at is 10-15%-ra.

(#79023) LZs?! válasza woodworm (#79013) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@woodworm

Igen, én konkrétan a HW-es kritériumokra lennék kíváncsi.

Mindenesetre köszi szépen mindenkinek a válaszokat, meglátásokat.

A háttérsztori annyi, hogy router-nek szeretném visszaállítani a WS2016 alapú home server-emet (az ONT mindig is bridge-ben volt), viszont PPPoE kapcsolatot NAT-olni a WS routing-jával nem lehet (technikailag lehet, de nem ér annyit), így pfSense // WRT x86/64 // egyéb adekvát SW megoldást kellene futtatnom VM-ként router/firewall funkcióban hozzá. Ez eddig nem lenne nagy gond.

A gond onnan kezdődik, hogy a jelenlegi FM2 alapú vasra ezt már nem szabadítanám rá, és egy 4th Gen Haswell alapra vinném át a server-t; ugyanakkor be kéne tudnom lőni, hogy a virtualizáció miatt (t.i. a router VM-nek mindent SW-esen kell lekezelni, pl. no HW NAT) milyen konfig 'hajtaná ki' (sic!). Első körben T-s i5-xxxx + 8GB RAM-ban gondolkodom, ideális esetben pedig csak egy X2 G Pentium-ban az alacsonyabb idle / small load fogyasztás miatt.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#79024) Sethdobaloah válasza LZs?! (#79023) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ha segitseg: valami a4-es apu-val vpn-en at routoltam vm-ben futtatott pfsensel 300 mbit felett. Anelkul nem emlekszem.
I7 4860eq ugyanilyen sw kornyezetben birja a gigabitet vpn nelkul, vpn-nel meg 5-600 mbit, de szerintem itt a szolgaltatoi oldalon van a limit, mert a proci nincs leterhelve.
De: rendes intel nic van a gepben, nem valami szutyok.

...csak én vagyok helikopter?

(#79025) LZs?! válasza Sethdobaloah (#79024) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Igen, segített, köszi. :)

Azt már kimazsoláztam, hogy pfSense + PPPoE kombónál a single-thread dominál (FreeBSD), így az általad elmondottak alapján elvileg (talán) egy 3.0-3.5 GHz X2 is elvinné a hátán a Router/FW // VM + NAS // Host funkciókat. Na...ennyit a lamentálásról, innen jön a gyakorlati tesztelés.

Köszi szépen még egyszer.

PS. server grade multiport Intel NIC van... :)

Nevermind...

(#79026) Multibit válasza LZs?! (#79025) üzenetére


Multibit
veterán

Így van. pfSense használata esetén hatékonyabb a kevesebb maggal rendelkező CPU nagyobb órajellel, mint a sokmagos, de kisebb órajelű CPU.

(#79027) MPM


MPM
tag

Helló!

Szeretném elérni a gépemet távolról, az első akadályt megoldottam, a NAT-olást kikapcsoltattam.

A problémám, a DDNS megvalósítása. Elvileg a routernél be lehet állítani, de ugye nekem nincs admin jogom (Huawei HG8121H).

Szóval ha megkérem őket, akkor ezt is meg tudják oldani nekem? Vagy vehetek saját routert. és használhatom azt?

Nem igazán értek a hálózatokhoz, ezért kérdezem még, hogy van-e további akadály, ami miatt problémákba ütközhet a DDNS megvalósítása?

[ Szerkesztve ]

(#79028) adika4444 válasza MPM (#79027) üzenetére


adika4444
addikt

Vagy kell egy saját router és bridge módba kell kérni a szolgáltatói eszközt, vagy rakj egy DDNS updater klienst a gépedre. Ilyenkor ha megy, IP változásnál aktualizálni fogja.

üdv, adika4444

(#79029) mexel


mexel
veterán

Nem tudom van-e itt Zuglói, de kb 1 hete a digi állandóan szakadozik. Évek óta atomstabilan, hibátlanul üzemel. Már cseréltem routert próbára, a kábeleket, de azóta is, az üsz pedig azt mondja hogy náluk semmi hiba, bár látják hogy szakadozik a netem, de biztos itt a hiba.
Talán másnál is van a környéken gond, kíváncsi vagyok

(#79030) MDanny válasza mexel (#79029) üzenetére


MDanny
senior tag

Gyarmat utca FTTH stabil, sebesség legtöbbször a kínált. Szentmihályi út FTTB stabil, sebesség legtöbbször éppen a garantált felett.

Vajon ez a zuglói hálózatépítés valaha be lesz fejezve? Olyan helyeken is fent van a kábel dobozolva, ahol mindkét vége üresen végződik és a közelben sincs földkábel. A Tihany utcában készült útburkolat alatti átvezetés és a Zsálya utcában trolivezeték feletti. A 77-es troli külső hurkon belüli terület nincsen összekötve a gerinccel, pedig a felsővezeték tartóoszlopait is használták, ezzel együtt a külső oldal sem üzemel, viszont ugyanerről a gerincről üzemel a Mogyoródi út páratlan oldala a pataktól a Cinkotai útig. Itt valami nagyon nem úgy sikerült, ahogy szerették volna, az elején nagy volt a lendület, azóta is csak olyan címek kerültek fel újonnan, ahol az épületek falán vagy segédoszlop használatával el tudták vezetni a kábelt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#79031) mexel válasza MDanny (#79030) üzenetére


mexel
veterán

Ez a rákospatak melletti rész, nem tudom hová tertozik. lehet hog itt a házban kötötek valamit, és azóte nem jó, de folyamatosan leszakad egy pillanatra és 1-2 percen belül jó megint, de ez bosszantó nagyon.

(#79032) MPM válasza adika4444 (#79028) üzenetére


MPM
tag

Remek... Azt hittem, ha új routert veszek, a Digiset mellőzhetem, de így akkor már 3 csatlakozót kell majd a digire rászánni (2 router + modem).

A gépes megoldás meg nem játszik, mert mi a helyzet, ha napközben változik az IP-cím, amikor nem vagyok otthon? Akkor nem tudom elérni...

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#79033) qnadam válasza MPM (#79032) üzenetére


qnadam
veterán

ha saját routert használsz, akkor az tud frissíteni, és az úgy két eszköz. ha a digiét használod, az egy eszköz, és az a gép valószínűleg egyébként is be van kapcsolva, ha el akarod érni...
a router eleve tudja, mi a külső ip-je, számítógépen meg úgy szokták megoldani, hogy időnként megnézi, hogy mi a külső ip-je, és ha változott, akkor frissít. így rossz esetben pár percet várnod kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79034) MDanny válasza mexel (#79031) üzenetére


MDanny
senior tag

Szomszédok nem tapasztalják? Mindenképpen jelentsd be a hibát és ragaszkodj a kiszálláshoz, hiszen ha folyamatosan leszakad, akkor talán a kiszálláskor is tapasztalható lesz. Persze csak akkor, ha Nálad minden csatlakozó és saját eszköz biztosan jó. Valószínű be fogják lengetni, hogy ha kimennek és nem találnak hibát, akkor önköltséges lesz a kiszállás.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#79035) Dragon3000 válasza MPM (#79032) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elviekben a digi csak egy eszközt ad, így mi a másik?

Pont azt írta, hogy a gépre kell ddns program, ami frissíti magát Ip csere eseten, ha nem szeretnél másik routert.

(#79036) mexel válasza MDanny (#79034) üzenetére


mexel
veterán

Ezt mondták valóban. de mivel nem kiszámítható mikor szakad így nem hiszem hogy itt ülnek majd 1-2 órát amíg netezfetek. A csatlakozókat már átnéztem, több routerrel próbáltam stb.
De ha nem találnak semmit simán rámondják hogy itt a hiba, amit sem én sem ők nem tudnak bizonyítani, annak ellenére hogy tudom hogy nem itt les za hiba ezek után. ( hacsak nem a szekrény mögött elszakadt a kábel hirtelen pl egy földrengéstől, de mást nem tudok már kitalálni.
Ma pl egyszer sem szakadt, de van amikor óránként elszáll.

(#79037) MPM


MPM
tag

(#79033) qnadam és (#79035) Dragon3000:
Valóban, nincs értelme annak, amit írtam, ha megy a gép, akkor oké, hogy frissít a DDNS-s program, csak egy részletet nem közöltem, mert nem akartam feleslegesen a számat járatni, van amikor a gép nem fog menni, hanem csak egy Arduino, (de az tényleg mindig) innen a problémám. Nem gondoltam végig, bocs.

Két Digis eszközöm van, az említett router, meg külön egy modem egymásra ragasztva, ezért ha bridge-be rakok egy új routert, akkor már 3 lesz. Sajnos most nem vagyok otthon, így nem tudom megmutatni.

[ Szerkesztve ]

(#79038) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van valakinek tapasztalata digi munkákkal kapcsolatban? Szerelőnek, stb...-nek szívesen mennék

szivatás, munkaidő, pénz
Minden infó érdekelne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#79039) MPM válasza MPM (#79037) üzenetére


MPM
tag

Hm, de ahogy látom vannak megoldások arduino-hoz/esp-hez is. :)

[ Szerkesztve ]

(#79040) TeeJay válasza enginev3.0 (#79038) üzenetére


TeeJay
félisten

Aki nálam volt srác 2018 decemberben ő mondta hogy 6ezret keres egy bekötésen és egy nap simán 5-6 bekötést megcsinál. Nálam FTTB-t kötött de máshol FTTH is megy ezerrel. Magán vállalkozóként természetesen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79041) enginev3.0 válasza TeeJay (#79040) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor itt is magánvállalkozó van?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#79042) TeeJay válasza enginev3.0 (#79041) üzenetére


TeeJay
félisten

Heves megyében gyermekkori haverom Telekom FTTH-t köt be ő 20-at kap egy optikai bekötésre és azt mondta 5 volt a legtöbb egy nap alatt. Szóval Telekommal jobban jársz.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79043) #65537792


#65537792
törölt tag

Itt vannak amúgy budapesti digi szervizesek akik követik ezt a fórumot?

(#79044) 4Grider válasza #65537792 (#79043) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Diginek van szervize?

(#79045) #65537792 válasza 4Grider (#79044) üzenetére


#65537792
törölt tag

Erre most csak azért nem válaszolok úgy ahogyan szeretnék, mert nem akarok permabant egy olyan kis hoki miatt mint te. :R

(#79046) 4Grider válasza #65537792 (#79045) üzenetére


4Grider
nagyúr

Komoly volt a kérdés, miért érezted bántónak?
U.i.: Mi az a hoki?

[ Szerkesztve ]

(#79047) qqcqqc válasza mexel (#79031) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez nem valami pontos helymeghatározás... :)
De ha segít, akkor a Rákospatak parknál minden rendben.

(#79048) Jorus válasza TeeJay (#79040) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az durva, anno fiatal koromban, amikor Chellot kötöttünk be a UPC-nek alvállalkozóként, 10k-t kaptunk egy bekötésért 20 évvel ezelőtt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#79049) qnadam válasza MPM (#79037) üzenetére


qnadam
veterán

neked egy ont-d van, meg egy ftth receivered, előbbiből van interneted, utóbbiból tévéd.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79050) flamario válasza 4Grider (#79018) üzenetére


flamario
tag

"nem hiszed el, amit a szerelő mondott?"
nem lett jó magától > bejelentettem a hibát> ma reggelre jó lett
"Mondjuk ezzel a vassal nem fogsz 900 Mbps fölötti értékeket mérni, de még az 500 Mbps-ot"

Speedtest CLI 830/320

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.