Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Dictator^ válasza Killing (#12000) üzenetére


Dictator^
veterán

Új övezet (FTTH) +1.5megabyte/sec feltöltés közben. Bár ez nem tudom mennyire ölné meg a netet, eddig ADSL volt.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12002) Dictator^


Dictator^
veterán

Kérdés.
Annó ügyintézővel előszerződést kötöttünk. De, elírta a nevét a kötő félnek.
Amikor jöttek a bekötös srácok, felírták, hogy ez nem oké, majd javítják.
Mivel a név el lett írva, igy a felhasználónevem sem a kötő fél vezeték+keresztneve+randombetüszámok.

Tehát, ha beküldték és javították a rendszerben, akkor valószinüleg más lesz a felhasználónevem és jelszóm?
Mert a webmailre és ügyfélszolgálatra nem tudok belépni.. de nem tudom, hogy azért mert nem regisztráltak, vagy azért mert más más a felhasználónevem...?!

Mivel Routerrel vagyok, így kb 10 napja, szakadásmentesen fent vagyok. De most be vagyok szarva, ha lelépek netről, vagy routert újraindítanám, vagy csak új ipt akarok, akkor valószinüleg nem tudok fellépni majd a netre.

Vagy az ügyfélszolgálat nem kéne, hogy müködjön?
Ez a felhasználónév nem létezik, vagy nem a megadott e-mail cím tartozik hozzá.

Megprobáltam a hibás karakter javításával is, de ott is azt írta, hogy nem létezik.

A kíváncsiság megöl, most szívesen bontanám a netet, de akkor benne van a chance, hogy nem jövök vissza, max ügyf. segítséggel.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12003) Dictator^ válasza Dictator^ (#12002) üzenetére


Dictator^
veterán

Hát "újracsatlakoztam", és még a régi felhasználónév+jelszó kombóval, gyanítom, hogy nem javították, viszont az ügyfélszolgálat digi oldalán nem megy.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12004) McLaca válasza Dictator^ (#12003) üzenetére


McLaca
őstag

Mi lenne, ha megpróbálnál regisztrálni? :DDD

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12005) Dictator^ válasza McLaca (#12004) üzenetére


Dictator^
veterán

fail. azthittem sima toluk kapott cuccal megy.
amugy mi mindent tudsz ott csinalni?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12006) McLaca válasza Dictator^ (#12005) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem nincs regisztrációm. :D
De pl. elektronikus számlát lehet kérni, és akkor nem postázzák. Volt is akció, két körös, nyereményjátékkal.
Digis mailt kértél előre? Mert ha nem, akkor azt viszont igényelni kell, mert az meg az SMTP-hez kell, persze, ha szükséged van rá.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12007) ThodEE


ThodEE
őstag

Erre való a munkahelyi kapcsolat :C

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#12008) Villanyász válasza ThodEE (#12007) üzenetére


Villanyász
tag

Erre meg az otthoni :C :)

(#12009) Dictator^ válasza Villanyász (#12008) üzenetére


Dictator^
veterán

Uploadnál nálam is lehetetlen érték jön ki :)
Bár lehet burst speed.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12010) McLaca


McLaca
őstag

Az a baj a speedtesttel, hogy hülyén mér. Folyamatosan figyeli a csomagokat, és azok méretéből és az időből, ami alatt átment - átlagol, de ez így hibás, mert a teljes tesztidő több, mint amennyi ideig a csomagok utaztak összeadva, és két csomag között van üresjárat. Pl. (hasra ütött számok) 10mp a teszt, ment 100 csomag egyenként 60ms-ig, tehát 6mp volt a hasznos idő, de a 4mp szünetet a teszt nem veszi figyelembe, de ezt a 4mp-et a szolgálató iktatja be ugyebár, hogy ne lépd túl azt a sebességet, amire az előfizetés szól.
Ergo jól mérni úgy lehetne, hogy megnézzük, mikor kezdődik a teszt, majd azt, hogy meddig tartott, és ezalatt mennyi adat ment át, egy osztás, és pontos az eredmény. Csak ez nem látványos, mert itt a teszt közben nem látszana semmi.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12011) Villanyász válasza Dictator^ (#12009) üzenetére


Villanyász
tag

Természetesen csak itt mérek ennyit :)

(#12012) smog86 válasza ThodEE (#12007) üzenetére


smog86
senior tag

Invitel Gödöllő?

(#12013) poli27 válasza smog86 (#12012) üzenetére


poli27
veterán

Nem hiszem :D

(#12014) Dictator^ válasza McLaca (#12010) üzenetére


Dictator^
veterán

80/25öt hozza, feltöltést félreméri, de ezt írtam is :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12015) ThodEE válasza smog86 (#12012) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen, miért? :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#12016) smog86 válasza ThodEE (#12015) üzenetére


smog86
senior tag

1 éve még nem volt ilyen sávszél ott... ;]

(#12017) ThodEE válasza smog86 (#12016) üzenetére


ThodEE
őstag

Még csak 5 hónapja dolgozom Gödöllőn és kb azóta lakom Szadán, és Pécsről jöttem :D

Ott meg csak Vodás mobilnetem volt, Szadán meg 50megás UPC, már az hatalmas előrelépés :Y itt a munkahelyen meg úgyse töltök le. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#12018) explorer68


explorer68
tag

Tisztelettel megkérném a topik társakat, ha írnak bekötést vagy bármi mást a nettel kapcsolatban biggyesszék már oda legalább, hogy melyik városból írnak. Köszike! :) Ha valaki tud új bekötésrôl MAGLÓD faluban akkor írja már meg legyen kedves! Köszi!

(#12019) Dictator^ válasza explorer68 (#12018) üzenetére


Dictator^
veterán

(Maglód város már, egy ideje :D)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12020) explorer68 válasza Dictator^ (#12019) üzenetére


explorer68
tag

Mikor ide költöztem még falu volt és ez beidegzôdött! :) Persze tudom én hogy város csak becéztem! :) Csak mi vagyunk Malódról úgy nézem itt az összes topicpan!

[ Szerkesztve ]

(#12021) GuruZone


GuruZone
őstag

Győr, Adyváros, Szabolcska u.

23:30 óta használhatatlan a net. (80/25)

Valakinél még gond?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#12022) Killing válasza GuruZone (#12021) üzenetére


Killing
addikt

Megjavult már?
Szegeden jobb mint valaha. :D
Habár a feltöltésem még soha sem érte el a 25 megát speedtesten (na jó, talán fél év alatt 1-2x) torrentben megvan simán.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12023) GuruZone válasza Killing (#12022) üzenetére


GuruZone
őstag

most okés és jobb a pingem mint neked :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#12024) Killing válasza GuruZone (#12023) üzenetére


Killing
addikt

Nekem meg a letöltésem és a feltöltésem, de badarság lenne bármit is a speedtesten összehasonlítgatni. :P

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12025) Dictator^


Dictator^
veterán

Ma kb 5 percre elment a Telefon és a Net piros LOS led fevillant a terminálon (szomszédnál is elment), mire átszaladtam megkérdezni, azután jó lett.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12026) Killing válasza Dictator^ (#12025) üzenetére


Killing
addikt

Nálam is elment a telefon 5 percre. (Szeged)
Ha vezetékest hívtam vagy fogadtam akkor süket volt, mobillal ment mindkét irányba.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12027) Dictator^ válasza Killing (#12026) üzenetére


Dictator^
veterán

Itt telefon és net, de kb 5 perc volt, szomszédba is kb annyi. Telefonnál foglaltat jelzett amikor felvettem.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12028) Killing válasza Dictator^ (#12027) üzenetére


Killing
addikt

Nálam is foglaltat jelzett.
A nettel és a TV-vel semmi gond nem volt.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12029) Stirbi


Stirbi
addikt

Sziasztok.
Ez a hibakód mit foglal magában?

Hmm ezt találtam rá mondjuk: [link]

De kiváncsi vagyok ti mit mondtok, mi állhat a háttérben. Felhivtuk a DIGI Slovakia-t azt megmondtuk hogy ez a gond, mondták rálesz nézve, aztán 9kor már ment a net amikor bekapcsoltuk a gépet ujra.(8kor hivtuk ismerőst az irodában).

[ Szerkesztve ]

(#12030) cannyon válasza Stirbi (#12029) üzenetére


cannyon
aktív tag

Ezt a házban levő eszköz okozza, amikor kifagy akkor szokott ez előjönni, ilyenkor digi felé jelezni kell, és ők távolból újra indítják az eszközt ha tudják, ha nem akkor kiküldenek valakit hogy indítsa újra. Ha sűrűn előfordul akkor átdugják egy másik portra a kábeledet. Röviden ennyi:)

(#12031) Stirbi válasza cannyon (#12030) üzenetére


Stirbi
addikt

Felcsesződök, kimegyek a folyosóra, aztán én kezeskedem a másik portba átdugásért, ha ilyen még egyszer előfordul, ha sürgőssen kell a net, akkor menjen :).

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#12032) forrest85 válasza Stirbi (#12031) üzenetére


forrest85
senior tag

Általában a házban arra a kismegszakítóra szokták kötni, amin a lépcsőház világítása is van. Ha azt újraindítod, akkor elvileg a swich is reboot-ol.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12033) McLaca válasza forrest85 (#12032) üzenetére


McLaca
őstag

Nem arra kötik. Van sajátjuk. Vagy villanyórával, vagy anélkül, teljesítménydíjjal, csak egy (általában 2A-es) automata. (Első kézből tudom. :) )
Elég azt le-fel kapcsolni. A mi lépcsőházunkban csak automata van, és már kapcsoltam le-fel. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12034) forrest85 válasza McLaca (#12033) üzenetére


forrest85
senior tag

De a saját kismegszakítójuk ott van, ahol a lépcsőházi világítós kismegszakítója is elvan helyezve, abban a szekrényben. Ezt viszont már inkább eltudom képzelni. Így már reálisabb az elképzelés.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12035) McLaca válasza forrest85 (#12034) üzenetére


McLaca
őstag

Villanyóra nélküli teljesítménydíjas kialakításnál a megszakító a digi elosztószekrénye mellett van, a szekrény meg általában más villanyórák közelében, az egyik mögül méretlenről bekötve.
Villanyórás megoldásnál meg ott, ahol a mérő van, ilyet élőben még nem láttam, de valószínűleg az is az elosztódoboz mellett van (mert emelet meg van jelölve hozzá), ha volt neki hely, mert nem fognak iszonyat drágán fővezetéket huzigálni a lépcsőházi elektromos főelosztótól az emeleti digi szekrényig.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12036) jogyur


jogyur
csendes tag

Érdeklődnék, hogy tudja-e valaki a DIDI merre terjeszkedik? Konkrétan Kerepes és Kistarcsa érdekelne.
Előre is köszönöm.

(#12037) brd válasza jogyur (#12036) üzenetére


brd
nagyúr

A korral egy ideig előre (jó esetben úgy 8-10 centit, és így is marad 10-15 évet), aztán lefelé.

The only real valuable thing is intuition.

(#12038) Brutális eb válasza brd (#12037) üzenetére


Brutális eb
addikt

aúúúúúúúúúúúúúúúúú :DD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#12039) Nkboy válasza McLaca (#12033) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nálunk is a lépcsőházi világításra van kötve.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#12040) jogyur válasza brd (#12037) üzenetére


jogyur
csendes tag

Gondolom a smile lemaradt :)
Amúgy köszi, sokat segítettél :((

[ Szerkesztve ]

(#12041) McLaca válasza Nkboy (#12039) üzenetére


McLaca
őstag

Hát, ha a közös képviselő hagyja és a ház fizeti a villanyszámlát... De szerintem ott sem, mert Borsod, Heves, Nógrád, Jász-Nagykun-Szolnok és Pest megyében (beleértve Budapestet is) nem a lépcsőházi világításra van kötve. Ez 100%. Más megyékben miért lenne oda kötve?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12042) Nkboy válasza McLaca (#12041) üzenetére


Nkboy
senior tag

Onnét tudom, hogy oda van kötve, mert ha elmegy a net, akkor azt szoktam megnézni, hogy van e világítás a lépcsőházban. Ha nincs, akkor meg is van a hiba oka.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#12043) brd válasza jogyur (#12040) üzenetére


brd
nagyúr

Nyilván; ;) tökegyedül rájöttem, hogy elírtad, csak próbáltam kicsit oldani a topic szigorú hangulatát. Egyébként valójában miért olyan fontos, hogy merre fog terjeszkedni? Úgy költözöl, vagy mi? :)

The only real valuable thing is intuition.

(#12044) McLaca válasza Nkboy (#12042) üzenetére


McLaca
őstag

Ebből csak az következik, hogy azonos fázison vannak, az, hogy galvanikus kapcsolatban állnának (mert nem állnak), az nem.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12045) jogyur válasza brd (#12043) üzenetére


jogyur
csendes tag

UPC-s lettem, és sajna még megvan az a hírhedt 300 GB/hó adatforgalmi korlát. Elötte a Fibernet volt a szolgáltató, és azok nem rinyáltak emiatt, csak amióta átvette a körzetet ez a b*zi UPC, azóta van ez. Na mindegy..ha nem tud senki semmit, akkor hanyagoljuk, köszi.

(#12046) Menotti válasza McLaca (#12041) üzenetére


Menotti
aktív tag

Debrecenben nálunk még az antenna erősítöjüket is a lépcsőház villanyra kötötték....A közösképviselő egy évig levelezgetett velük mire hajlandók voltak megcsinálni a saját mérőjüket...

(#12047) poli27 válasza jogyur (#12045) üzenetére


poli27
veterán

Kerepesen és Kistarcsán van Digi, Kistarcsán már megy, Kerepesen még nem, csak építik !

(#12048) jogyur válasza poli27 (#12047) üzenetére


jogyur
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, ennek módfelett örülök :C

(#12049) MaciLaci1970


MaciLaci1970
aktív tag

Sziasztok!

Csepelen van valakinek gondja a telefonnal?
A net az hozza 80/25-öt, de a telefon az :W

Köszi:MaciLaci1970

(#12050) Dictator^ válasza MaciLaci1970 (#12049) üzenetére


Dictator^
veterán

Mi a pontos hiba?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.