Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) TIT válasza #29810560 (#45000) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,szerencsére megtaláltam.

(#45002) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

4 hete síri csönd van az optika áttérés ügyben.. 2 hetet mondtak, az nem jött be..

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#45003) Zoshi85 válasza TeeJay (#44987) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Én úgy tuidom hogy a Digi építette ki.. Még láttam is amikor jöttek hogy ástak, aknát építettek, és teljesen új hálózatot építettek anno. (Havanna 2)

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#45004) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

nagyon úgy néz ki, hogy vasárnap Gazdagrétre költözünk (Tűzkő utca), és mivel van DIGI, biztos nem fogok UPC-vel szopni :D

a kérdésem: mennyire gyorsan kötögetik mostanában a netet a szerelők? 500 megás csomagra gondoltam TV-vel, meg telefonnal (bár ez utóbbi nem lesz használva) a csomag miatt, ha keresek egy DIGI-s üzletkötős kontaktot a lakásban, akkor jobban járnék vele, mintha neten csak simán megrendelném a szolgáltatást?

amúgy UPC volt előttünk, annyit láttam, hogy egy 3-as koax splitter ott figyelt az egyik szoba ajtaja fölött, mennyire fognak/kell nekik kábelt behúzniuk majd?

előre is köszi a segítséget mindenkinek :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45005) TeeJay válasza Zoshi85 (#45003) üzenetére


TeeJay
félisten

én azt hittem TWnetwork felvásárlásból lett a Havannán DIGI FTTB
de akkor tévedtem
úgy néz ki több idő lesz mire végeznek mert nálunk még semmi jel :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45006) adika4444 válasza pohár (#45004) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Inkább üfsz-on kösd, biztosab...
Ha családiház akkor behúznak egy optikai szálat ami nem szereti a kisszögű hajlítást, de legalább vékony.:D Ez belemegy egy ONT-ba amiből kijön LAN+TV+telefon. Minden osztható:). Van hogy routeres, van hogy router nélküli modellt adnak. A routeres átrakatható bridged módba hogy a te routered lépjen fel és kapja közvetlen a publikus ip-t, viszont sima csak modem ont nem rakatható router módba...
Az UPC koaxát házon belül és az osztóit tudja használni a DIGI is. Kódolatlan DVBC+analóg csatornák
Helybéli tud a kötési időkről nyilatkozni. Itt nálunk friss hálózat volt és igen csak kivárós volt a bekötés mert tavaly augusztusban rendeltük és január elején kötötték, de ez nem jellemző pláne ha már van hálózat és műkszik is.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#45007) bl4ze válasza pohár (#45004) üzenetére


bl4ze
veterán

van valami gyorsított eljárás, talán 1500 extra pénz - ha annyit megér, kérd úgy :)

.:. bl4ze .:.

(#45008) pohár válasza adika4444 (#45006) üzenetére


pohár
félisten

kertes, áh, dehogy, Tűzkő utca, a paneldzsungel :D
routerem van, de majd jól veszek egy jót, mert a mostani netemhez vettem még anno, ami 30Mbit csak, szóval kell egy értelmes router is, mi vált be a legjobban az 500-ashoz?

bl4ze... ha egy héten belül elintézik a dolgot, akkor kibírom a sürgősségi díj nélkül is :))

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45009) Flashget válasza TeeJay (#45005) üzenetére


Flashget
félisten

Tegnap láttam két digis szerelőt a másik ház elején lévő akna mellett, ahogy éppen egy fekete színű köteget kötözgettek. :DDD

Realme GT Master Edition

(#45010) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Tegnap megéltem, hogy a társasházunkhoz behúzták a kábeleket. Egy bajom van, hogy a bejárati ajtóhoz húzták ami nem a legjobb, mert így az egész lakáson át kellene vezetni a vezetéket ha oda akarja az ember ahol haszálva is lenne. Meg pont előtető felszerelésében gondolkodunk erre odabasszák a "végpontot". :D :((( Később ha idr szegődik az ember akkor van mód az optikát bontani és máshol leágazást kérni bekötésnél?

(#45011) Zoshi85 válasza Flashget (#45009) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Valami életjel? :D Nagy a csönd a dolog felől itt..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#45012) Flashget válasza Zoshi85 (#45011) üzenetére


Flashget
félisten

Nagyjából igen.
Ennyi a változás amióta behúzták a kanócot. :)

Realme GT Master Edition

(#45013) Flashget


Flashget
félisten

ha már stratégiai szerződést kötött a kormánnyal..
Uniós forrásból fejleszt a Telekom

A Magyar Telekom és konszolidált leányvállalatai a digitális hálózatok országos fejlesztésére kiírt pályázat első és második (Magyarország nyugati és keleti részét érintő) körének eredményeként 46 járásra vonatkozóan 12,2 milliárd forintnyi európai uniós forrást nyertek el Csoport szinten legalább 30 Mbps sebességű vezetékes hálózat fejlesztésére. Emellett a vállalat folytatja tavaly megkezdett, önerős fejlesztéseit is, idén további félmillió háztartás szélessávú lefedése a cél.

Eközben meg..
100 megabitet szeretne minden háztartásba az EU

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#45014) vgyuri válasza pohár (#45004) üzenetére


vgyuri
őstag

Másik kerületben lakom, neten rendeltem 2 hónapja tv+telefon+netet, nem kerestek egyszer sem, nemrég email-t is írtam hogy mikorra várható a szerelést, még nem kaptam választ. Benézek én is a helyi digi irodába, hátha lehetne gyorsítani a folyamaton.

(#45015) TIT válasza pohár (#45004) üzenetére


TIT
veterán

Helló!

Én meg a Frankhegybe lakom :)
Menj be az etelére az a leggyorsabb és megkérezik mikorra kéred,én 1 hetet mondtam és jöttek is a szerelők,igaz nekem netem volt,csak kábeltv kellett,a teló meg jó főleg ha nomadikust kérsz,mert akkor okosteló és nettel megy.

(#45016) pohár válasza TIT (#45015) üzenetére


pohár
félisten

na, akkor legalább van egy környékbeli :D

ez a terület vajon EPON, vagy GPON? (bár még annak nem néztem utána, hogy mi az előnye/hátránya ezeknek, csak mikor benéztem ide, ezen folyt a vita, meg mindenki sóhajtozott, hogy változzon már)

telefont már mindenképp akartam, most azon a havi 400ft-on ne múljon már, okoscsomag miatt meg pláne

ajánlott router van a 1043-ason kívül? (a CHS-ben melózom, és iszonyat mennyiségű TP-Link jön be a szervizbe, nem igazán bízom a márkában, hogy finom legyek :DDD )

vgyuri... áh, akkor tényleg az lesz, hogy személyesen rendelem meg, mert ez a 2 hónap az brutál :Y

hjaaa, hogy csak hétköznap vannak... hát az úgy szopó, mert hétköznap meló van reggeltől fél 6-ig Budaörsön :(

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45017) TeeJay válasza pohár (#45016) üzenetére


TeeJay
félisten

GPON lesz a paneles FTTH

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45018) pohár válasza TeeJay (#45017) üzenetére


pohár
félisten

ha emlékeim nem csalnak, az most jó nekem, ugye? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45019) adika4444 válasza pohár (#45018) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, az jó lesz:K

üdv, adika4444

(#45020) TeeJay


TeeJay
félisten

pár évig még bőven jó lesz
GPON 2,48/1,24gigabit aminek 92%-át tudja a rendszer IP szinten használni
míg az
EPON 1,25/1,25gigabit viszont ott 72% marad csak IP szinten

és ez ugye max 32-es osztásra szól
ebből is látszik mennyivel jobban járunk hogy marad a GPON mert így legalább feltöltésre 1,2gigabit marad EPON esetén meg jó ha 850megabit lenne szintén 32userre
meg ugye EPON esetén kizárt az 1000-es csomag hiszen már 1userre sem tud 900megabitet nem hogy többre, míg a GPON lazán 2,4gigabitet ami azért jó ideig elég lesz!
az EPON-t csak azért vetették fel gondolom mert olcsóbbak az eszközök rá mivel már senkinek sem kell
a GPON meg pár év múlva a végponti eszközökkel lazán fejleszthető 10GPON-ra (10/2,5gigabit)

engem már csak az érdekel hogy ha jönnek kötni be akkor f*stalicska ONT-t kapunk-e nagy mennyiségben
vagy továbbra is a fehér Huawei jön amit lehet bridge módra tenni
én utóbbit preferálnám hiszen akkor a saját routeren úgy tolom neki ahogy akarom

most meg egy komplett lépcsőház lóg egy ugyanilyen Huawei mezei HOME ONT-n :U
mit kaphat egyik másik lépcsőházban egy ilyen cucc ha van 5-6 masszív torrentes és közben a sok youtube huszár is nyomatja a néznivalót

pár ezer szálon tuti húzzák szerencsétlen eszközt és ahhoz képest évente eddig 3-4x volt kimaradás csak :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45021) zsolt501 válasza TeeJay (#45020) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem magával az EPON-al van a gond, mert az tudna 10Gbit-et is, csak ugye a Digi nem az új technikát vette.
10G-EPON Szóval csak kicsit előrelátóbbnak kellett volna lenni a cégnek ami elmaradt, és most ahol a gyenge EPON rendszert építették ki most drágábban jönnek így ki, mert átépítik gpon-ra.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45022) TIT válasza pohár (#45016) üzenetére


TIT
veterán

Van itt egy chs-es kocsi,biztos a kollegádé.
Fusi laptopom is ti szervizeltétek.
Nekem tp-link 3600-as van pár éve és semmi baja,havernak 4300-as.

(#45023) pohár válasza TIT (#45022) üzenetére


pohár
félisten

hm, a 4300-as áráért kapok már egy kicsit modernebbet manapság, nemde?

ha ott a kocsi, akkor az valószínűleg valamelyik kiszállásos emberkéé, akik házhoz mennek szerelni

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45024) TeeJay válasza zsolt501 (#45021) üzenetére


TeeJay
félisten

10G EPON helyett sokkal jobb lesz a jövőben a 10G GPON mert

előbbi 10/1gigabit utóbbi 10/2,5gigabit szóval vissza irányba jó pár év múlva többet ér majd a 2,5giga mint az 1 ami kevesebb mint a mostani GPON vissza iránya

és biza ilyen 100-200-as feltöltések ha nem is emelkednek a jövőben (amit kétlek 10g mellett) akkor is egyre több előfizető lesz
ha megjelennek 10G hálózaton az 1-2-3gigabites csomagok oda már tuti 500megabit vissza irányt is tolnak és ahhoz jobb lesz a 10G GPON

DIGI olcsón akart de megbukott még jobb hogy most leállították a EPON ámokfutást és marad a GPON

amúgy is ki akart volna két cuccot a net+telefon és TV szolgáltatáshoz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45025) adika4444 válasza TIT (#45022) üzenetére


adika4444
addikt

Csatlakozok, itthon van egy 1043ND és mögé ap/switch-ként kötve egy 3600, rokonságban másik 1043ND és néha hordok egy 842ND-t, és egyikkel sincs gondom. Eddig nekem TP-LINK-ből egy kb. 6 éves 841ND tápja adta meg magát tippem szerint, de például 2007 környékéről (lehet picit későbbről) TP-LINK 543G máig jól megy, csak hát DIGI 200/100-at már lehet nem hajtana ki;]
Amég viszont 30-as net volt idén januárig a gyengeség legkisebb jelét se mutatta:)

üdv, adika4444

(#45026) adakiller válasza adika4444 (#45025) üzenetére


adakiller
senior tag

543G mai napig megy (igaz csak backup-nak van megtartva), igaz nem a saját tápjával mert az kifeküdt. 100/50-esből 67/50-et tud kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#45027) zsolt501 válasza TeeJay (#45024) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem te nem olvastad el azt amit belinkeltem, mert ott szimmetrikus 10/10Gb-es EPON-ról van szó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45028) E300TD válasza pohár (#45016) üzenetére


E300TD
tag

Nekem TP-LINK Archer C7-em van, semmi gond sincs vele. Mondjuk a kezelőfelülete elég fapados.
Egy jó kártyával WIFI-n kihajtja az 500/200-at.

Nálam kábelen sincs nagyobb sebesség. (még EPON)

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45029) pohár válasza E300TD (#45028) üzenetére


pohár
félisten

ennyit már nem feltétlen akarok rászánni, szerintem majd ASUS N18U lesz ebből ~20k-ért, csak előbb majd el kell intézni a beköttetést :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45030) Flashget válasza pohár (#45029) üzenetére


Flashget
félisten

Ha nem kell az 5GHz akkor a TL 1043 V2-V3-V4 bőven elég Digilanra.
V3-tól tudja az ipv6-ot is és ez csak 13-14K

Realme GT Master Edition

(#45031) g0dl válasza pohár (#45023) üzenetére


g0dl
addikt

"hm, a 4300-as áráért kapok már egy kicsit modernebbet manapság, nemde?"

Melyiket is? A minap keresgéltem valakinek, és dualband + gigabit elvárásokkal ( hogy 100-ast minek gyártanak még azt el nem tudom képzelni) nem nagyon találtam.

(#45032) E300TD válasza Flashget (#45030) üzenetére


E300TD
tag

Panelban szerintem a wifi 2,4-en szinte használhatatlan, legalábbis töredéke jön az 500/200-nak.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45033) TIT


TIT
veterán

Haver a 4300-ast annyiért vette mint amennyiért a 3600-ast adták ill.100.-al drágábban. :)
Nézegettem az újakat,hát elég grágák 20 felett ill. talán 16.
Nekem tetszik a menüje,asus RT-N 10 volt isminek,hát borzalmasan gagyi és a felh.név is admin,nem lehet változtatni.

(#45034) pohár válasza Flashget (#45030) üzenetére


pohár
félisten

panelban nincs kicsit tömve a 2,4GHz-es sáv? bár még telefonom a régi, tervezek valami újabbat a közeljövőben, akkor jól jöhet majd az 5GHz, és az még nem lesz zsúfolt sem jó eséllyel

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45035) Sonja válasza pohár (#45034) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam nagyon is. :K 14db 2,4GHz-es van rajtam kívül, amit találok. :( 5GHz-es meg csak az enyém. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#45036) TeeJay válasza zsolt501 (#45027) üzenetére


TeeJay
félisten

Azt sosem fogják használni lakossági fronton mert drága... 10/1 gigás EPON lett volna sima EPON után az meg szopás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45037) g0dl válasza pohár (#45034) üzenetére


g0dl
addikt

Inkább azt mondanám, hogy társasházban sűrű a 2,4. A panel fala még lehet jobban csillapít is.

(#45038) TeeJay válasza g0dl (#45037) üzenetére


TeeJay
félisten

53nm-es 1+2félszobás lakásban 4. emeleten, pont a panel tömb közepén simán jó a 2,4GHz
13-as csatorna és simán jó a vétel hogy 20MHz módban az okostelefon 48-50megabitet átvisz
40MHz-en menne ott 100is az meg bőven tökéletes

WR1043ND V2.0 router

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45039) TIT válasza pohár (#45034) üzenetére


TIT
veterán

Dehogynem,nálunk vagy 20-an lógnak rajta,párszor a jel is elmegy.

(#45040) Flashget válasza E300TD (#45032) üzenetére


Flashget
félisten

panelban én most is PC-ről írok azzal semmi gond se 1000 se 500-as netnél TJ a tanú rá :)
wifin megy a laptop, tablet, 2 mobil azokkal sincs gond.
ZTE csodával volt gond mert ezeket az eszközöket sorra dobta el a TL V2 nem.

Realme GT Master Edition

(#45041) Flashget válasza pohár (#45034) üzenetére


Flashget
félisten

mint írtam nálam nincs gond 2,4 GHz-el és amit írtak a vasbeton elég jól szigetel :)
de ha neked van vagy biztos vagy benne a közeljövőben lesz 5GHz-et használó eszközeid akkor már dualbandos routert vegyél.
Ezt a TL 1043-at megtehetnék annak :)) mert hardveresen elég jól muzsikál, jobb mint a 3600 vagy a 4300.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#45042) TIT válasza Flashget (#45041) üzenetére


TIT
veterán

Prociba erősebb de ramba a fele.

(#45043) TeeJay válasza TIT (#45042) üzenetére


TeeJay
félisten

és?
1000/200-on nyomom bő 1éve 0-24-ben a torrentet de soha még lassulást sem tudott produkálni
mesélj kérlek 64MB RAM hova nem elég és hova kell 128MB...

otthonra 4LAN van nálam mind tele (2asztali csúcs gép 1 laptop amin torrent megy 24/7 és egy LG smart TV)
illetve wifin megy jelenleg 3okostelefon de ha vannak nálunk akkor néha 3-5okosteló is megy
tervezek tabletet a gyereknek szóval az is wifizni fog de kutya baja
atom stabil a jel sosem sikerült lefagyasztani

azóta van már 1043ND V4.x router is még újabb SOC még erősebb még jobb wifi tudás vélhetően
2,4GHz-el sincs baj hiába látok 100-as ha kiállok az erkélyre és telefonon benyomom az inSSIDer-t ha mind nagyon gyenge akkor nem fog bezavarni
annyi hogy a combos wifi hálózatokat kell kikerülni nálam 13-as csatorna hasít

LG G4 telefon 20MHz 2,4GHz N módban 48megabit letöltést és 50-52megabit feltöltést dob ami bőven elég
40MHz-en még több lenne úgyhogy szerintem mindenre elég panelban

5GHz-et csak 1-et fogok a telefonnal az is jó gyenge tehát senki nem használja még itt és tényleg a telep kellős közepén van a lépcsőházunk, jobbra balra szembe és hátul is más tömbök vannak és 4.-en vagyok tehát alulról felülről kapom az áldást

wifi-n simán vitte a TV a fullHD BD-Remux filmet amik azért 28-33gigásak megvannak :R

DIGI alá meg bőven jó igaz a 930megabitet csak a két asztali gépen tudom kihajtani azokban i7-4790K proci van fix 4,4GHz-re húzva minden mag és 8GB RAM meg Realtek gigabit LAN

laptop csak úgy 700megabitet tud kitekerni mert gyenge a procija (i3-380m)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45044) E300TD válasza Flashget (#45040) üzenetére


E300TD
tag

Mások a prioritások, nekem egy vezetékes eszközöm van, a kutyám póráza (meg egy NAS, de az ugye ...), viszont vagy 8-10 WIFI eszköz lóg a routeren.
Családi házas környezet, mindenkinek UPC router+WiFree, szóval cirka 14 db 2,4-es jel bolondítja egymást.

2,4-en az elméleti max . nekem ~ 144 - 216 körül van, pedig 450-esek a cuccok, és nem jön ki max 100-110, de az is csak kora reggel.
5-ön meg csak az én routerem van, 1,3 GBps, ergo jön a max.

Ezek szerint a panales Faraday kalitka jótékonyan hat ..:)

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45045) TeeJay válasza E300TD (#45044) üzenetére


TeeJay
félisten

családi házas környéken még jobbnak kellene lennie
hiszen egy telek mondjuk 20méter széles így kb. 20méterenként van egy ház így 5házzal jobbra balra már a wifidet sem lehet látni nemhogy zavarni
ráadásul szemben is az út másik oldalán van zavarás

szüleim vidéken laknak és az utcában van 3 wifi abból 2 rokonom és megbeszéltük hogy nekem 1-es csatorna másiknak 6-os harmadiknak 11-es és pá
senki se zavar senkit csutka a wifi
ha jönne más akkor se zavarna be mert olyan távolságok vannak

szerintem inkább érdemes végig nézni a csatornákat és menni fog a net ezerrel
amúgy DIGI mellé én elfelejteném a wifi-t a gigabit LAN a tuti
wifi csak laptopra telefonra tabletre való netezni

már a TV-t is LAN-ra kötöm inkább az a tuti és DLNA-val lazán viszi a laptopról a filmeket Serviio-val

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45046) E300TD válasza TeeJay (#45045) üzenetére


E300TD
tag

Ez most csak 12db 2,4 -es cucc, az 5GHz az enyém :)

Nekem a 3D-s filmek is wifin mennek NAS-ról

így azért nem menne 2,4-en :)

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45047) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Maradjunk a topik tárgyánál.

Köszönöm!

⭐ Stella

(#45048) zsoleer


zsoleer
senior tag

Digi optikan egy haztartasba hany tvre tudom rakotni?

(#45049) poli27 válasza zsoleer (#45048) üzenetére


poli27
veterán

bármennyire max erősítő kell hozzá...

(#45050) zsoleer válasza poli27 (#45049) üzenetére


zsoleer
senior tag

4 darab tv-re kellene, kábelezés nélkül is meg lehet oldani? vagy csak kábel?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.