Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) cannyon válasza Locsi (#6850) üzenetére


cannyon
aktív tag

ha a Service Name mezöbe be van irva valami akkor nem is lesz net egyébként csak a user passt kell kitölteni máshoz nem kell nyulni és akkor kell lennie netnek probáld meg azt hogy 15mp nyomod a reset gombot és akkor vissza áll gyári beálitásra és ugy neki futni ujbol nálam simán ment a net nem voltak ilyen gondjaim amig az a routerem volt

[ Szerkesztve ]

(#6852) Atapi válasza Locsi (#6850) üzenetére


Atapi
senior tag

firmware frissités is szoba kerülhet, az emlitett modellnél történtek pppoe kapcsolodással kapcsolatos javitások. nemrég én is szivtam egy ilyen kütyüvel, csak más nettel (de szintén pppoe autentikácioval) és fw frisités után tudott csak csatlakozni.

(#6853) Locsi válasza Atapi (#6852) üzenetére


Locsi
senior tag

1.08-as volt rajta, azt frissitettem 1.09-re, de az 1.11-et nem bírom ráerőszakolni.

(#6854) Atapi válasza Locsi (#6853) üzenetére


Atapi
senior tag

ebből a kütyüböl van vagy 5 féle rev, és az egyes rev-ekhez külön fw ág van, szoval nem biztos, hogy fel kellene egyáltalán mennie az 1.11-nek. ha emlékezetem nem csal, én is 1.09re tudtam frissiteni, igaz asszem valami 1.06rol talán, de ezzel már ment nekem a pppoe. ami rajta volt gyárilag, az service name mezőbe beirta hogy (none), ha nem töltötte ki az ember, aztán persze nem is csatlakozott...

(#6855) Locsi válasza Atapi (#6854) üzenetére


Locsi
senior tag

Az adott rev-hez tartozó 1.11 nem akart felmenni.

(#6856) McLaca válasza k.soma (#6821) üzenetére


McLaca
őstag

De a wifid ettől még nem lesz gyorsabb. G-s wifi úgy 17-18Mbitet tud átvinni, az N-es talán 30-40-et és ennyi. Olyan wifi, ami 80Mbitet valóságban is átvisz, vagy nem létezik, vagy nem a mi pénztárcánkhoz és igényeinkhez van kitalálva.

Más: mostanában senki nem panaszkodik szakadásra. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6857) johnny65


johnny65
csendes tag

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/684419519.png[/URL]
Speedtest Net 81.13 Mb/s le 50.81 Mb/s fel
Ezt most mértem Router nélkül .
DigiNet Top Net csomagom van.

[ Szerkesztve ]

(#6858) rimer


rimer
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is SMC routerem van most már, de a Digi netet nem tudom elérni ezen keresztül. Eddig egy netgear volt, azon jelszó, felhasználónév megadásával simán ment.
Itt a PPPoE fülnél megadom mindkettőt, nem töltöm ki a service name-et, bekapcsolom a dhcp-t de semmi.
Pingelésnél mindkét gép látja a routert, ki is vannak osztva az ip címek, de a router nem csatlakozik a netre.
Elvileg az új MAC cím nem kavarhat be, mert a Digihez csak jelszo és felhnév kell, ha jól tudom.

(#6859) kali válasza McLaca (#6856) üzenetére


kali
legenda

sima g szabványos átvitel normális körülmányek között simán megy 22 megabit/sec sebességgel is, de az ettől kicsivel gyorsabb sebesség sem ritka! g szabvány super-g vagy hasonló kiterjesztés mellett 26 - 28 megabit/sec sebességgel megy! (hogy konkrét példát is mondjak, nekem anno az asus wl-520gc router egy atheros ar5007eg wifi modullal simán vitte a 28 megabit/sec sebességet)
n szabvány esetén sem áll meg 40 megabit/sec sebességnél az élet, havernál a tp-link tl-wr1043nd router és egy tp-link tl-wn951n ellenoldal stabilan átviszi a 60/6 upc netet maximális sebességgel! szerintem kicsivel több is átmenne, de ez majd a 120/10 módosításkor kiderül... és azért szerintem nem olyan sok pénz 25 e ft a két eszközért!

(#6860) emre33 válasza McLaca (#6856) üzenetére


emre33
addikt

Ne beszélj hülyeséget!

DlinkDIR 655 segítéségével 80-100Mbit-et át lehet venni!
Személyes tapasztalan HP és DELL laptop-al probáltam. (n-s wifi kártya szükséges)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6861) McLaca válasza emre33 (#6860) üzenetére


McLaca
őstag

És a 10-12MByte/s is megvan?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6862) Zscca


Zscca
tag

1 napig nem volt netem. :((

(#6863) cannyon


cannyon
aktív tag

hogy sikerült ilyen balesetett szenvedned?

(#6864) rimer válasza rimer (#6858) üzenetére


rimer
csendes tag

Ok valahogy sikerült mégis megcsinálnom.
Firmware-t frissítettem, és csináltam egy külön betárcsázást a gépemről, mintha közvetlenül a hálókártyába lenne dugva a netkábel.
Első két csatlakozási próbálkozásra nem tudott, majd aztán hirtelen a router azt írta ki: CONNECTED.

(#6865) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Használ valaki Dlink DIR-300 routert Digi PPPoE kapcsolathoz?
Ha igen, hogy sikerült beállítania? :)
Egy ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki.

Kb 150 routert telepítettem már, de ez az első Digis, és nem birok rájönni mit rontok el :(

Nagyon köszönöm.

Üdv.

(#6866) emre33 válasza McLaca (#6861) üzenetére


emre33
addikt

8-9MB/sec.
Bőven elegendő.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6867) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Miskolc környékén (vagy máshol) tapasztalt valaki erőteljes pingesedést? méghozzá nem is úgy, hogy egyfolytában, hanem játék közben percenként fel-le ugrál a ping (valamikor számszakilag nem is kifejezhető), csak látszik.
Korábban azonos gépen azonos nettel azonos rendszeren gond nélkül ment.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#6868) djxp01 válasza kali (#6846) üzenetére


djxp01
senior tag

Ezt hogy lehet értelmezni, hogy kínlódik a proci ? pl egy q6600 @ 3200 50-60%-os kihasználtságra ugrik fel ?:) vagy hogy van ez az egész terheléses dolog egy ilyen router és a proci kapcsolata között?

regisztrált: 2005-07-05

(#6869) ubbconfig válasza djxp01 (#6868) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Itt kali a router procijára gondolt, feltételezem :)
Amúgy tényleg nem mindegy, hogy egy routerben milyen "vas" van, mennyi memória, mekkora NAT táblát tud kezelni stb. MIkor bekötötték hozzám a 30/20-at, a régi edimax routerem egyrészt nem bírta a sávszélt (alig a harmadát-felét hozta wifin), másrészt torrent-nél ha sok kapcsolatom volt (kb. 50 felett), akkor a böngészés döglött, lassú volt (pedig a net sávszél nem volt kihajtva!). Azóta cseréltem N-es tp-linkre és full le és feltöltés mellett több száz torrent kapcsolattal nomálisan böngészek...ennyit jelent, ha nem izzad a proci :K

(#6870) kali válasza djxp01 (#6868) üzenetére


kali
legenda

előttem már megválaszolták... :)

(#6871) djxp01 válasza ubbconfig (#6869) üzenetére


djxp01
senior tag

:) Értem, és köszi!

regisztrált: 2005-07-05

(#6872) djxp01


djxp01
senior tag

Viszont már látom tisztáztuk a wireless routereket, hogy melyik jó a DiGi-hez (amit köszönök is) , akkor már csak annyi kéne (lehet visszább már volt, de meló miatt semmi idő sorry)

Hogy vezetékes routerek közül melyik a legolcsóbb és aránylag jó minőségű ami csontra viszi a topnetet? Előre is :R

regisztrált: 2005-07-05

(#6873) emre33 válasza ubbconfig (#6869) üzenetére


emre33
addikt

Itt inkább a G-s wifi volt a lassú.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6874) ubbconfig válasza emre33 (#6873) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

igen, a G szabvány is kevés volt a DIGI-hez, de maga a router is gyengén muzsikált, ha sok porton sok kapcsolatot kellett kezelnie, erre írtam a "vas" dolgot. Pl. egy legendásan erősebb linksys wtr54gl is a G szabvány miatt lett volna kevés, de hogy a böngészés nem döglik be torrent mellett azzal, az is tuti...

(#6875) djxp01 válasza djxp01 (#6872) üzenetére


djxp01
senior tag

UP!

regisztrált: 2005-07-05

(#6876) Kobe


Kobe
veterán

halo

digi 30/20as nethez szeretnék applikálni egy tplink wr841nd routert. A router telepitőcdjével elinditott quick install szerint először kábelesen kell telepiteni a routert, azonban a sematikus ábra szerint összekötve a gépet és a routert, a hálózat felderitésénél elbukik a dolog. Mindig azt irja ki, hogy Network cable not connected, please check connectivity. Pedig rendesen kötöm össze.
Mi lehet a bibi ?

(#6877) lacyka0727 válasza Kobe (#6876) üzenetére


lacyka0727
csendes tag

Hy!

Én is ilyen routert használok, de a telepítő lemezzel nem mentem semmire. Összedugtam, a router admin felületén beállítottam ami nekem kell, és azóta megy. Megyjegyzem, hogy ha most indítom el a telepítőjét, akkor is azt írja hogy a kábel nincs csatlakoztatva, pedig tökéletesen működik. :F

(#6878) forrest85 válasza lacyka0727 (#6877) üzenetére


forrest85
senior tag

Elkötöttek valamit az tuti.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#6879) ubbconfig válasza forrest85 (#6878) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

az a telepítő cd nem ér semmit, én is anélkül lőttem be a routert a saját webes admin felületén... :)

(#6880) AgentSmiths


AgentSmiths
tag

Sziasztok! Az Asus RX3041-es elbír egy 20 MBites kapcsolatot?

Az élet egy szar játék!De a grafikája nagyon ott van!

(#6881) ubbconfig válasza AgentSmiths (#6880) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

a speckója alapján vinnie kell

(#6882) McLaca válasza emre33 (#6866) üzenetére


McLaca
őstag

Az uszkve 70Mbit. Ideális esetben. Tegyünk közé két betonfalat, aztán térjünk vissza a témára.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6883) AgentSmiths válasza ubbconfig (#6881) üzenetére


AgentSmiths
tag

köszi :R

Az élet egy szar játék!De a grafikája nagyon ott van!

(#6884) zozogtti


zozogtti
tag

Bocsi ha nem jó helyre írok de van egy kis problémám
win me van feltelepítve egy gépre és a diginetet nem tudom neki beállítani,hogy csatlakozzon.
Azaz felhasználó név és kóddal tudok felmenni a netre de a win milleneumban nem tudom beállítani a csatlakozást.Ehhez kérnék egy kis segítséget.

(#6885) McLaca válasza zozogtti (#6884) üzenetére


McLaca
őstag

A Win ME még nem tartalmaz saját PPPoE protokollt, ezért telepíteni kell alá egyet. Mondjuk a RasPPPoE-t. De őszintén szólva nem ártana lecserélni azt az op' rendszert, mert egy őskövület, és egyébként is eléggé zsákutca az M$ rendszerek közt.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6886) Zscca


Zscca
tag

amúgy mitől van az hogy ha megy a torrent maxon akkor a letöltés ftpről pl csak 2-3 megabit/s?
Router nélkül is. :( :((

(#6887) S*Tom* válasza djxp01 (#6872) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Szerintem rossz helyen kérdezed inkább [itt]. Egyébként [Top lista] és miért is nem jó a [WLAN]

(#6888) syler válasza AgentSmiths (#6880) üzenetére


syler
aktív tag

Elbírja. Nekem is ilyen volt. A 80/25-öt nem birta, viszont 45/25-öt igen.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6889) Dot


Dot
őstag

Hohóó!
Ma néztem, valakit tracert-eltem és néztem, hogy az 1. ip amit pingeltet megváltozott!
Gyorsan beraktam valamit tölteni és láss csodát fix 10,3MB/s!!
Eddíg ~8MB/s volt a le! GG DIGI!!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6890) syler válasza Dot (#6889) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Mi is ez amit leírtál? Vagyis mit kell tennem ha ilyet akarok? Ugyanis nekem stabilan soha nincs 10.3. 8-9 a max letöltés nálam.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6891) exor


exor
tag

Hi, kb 1 hete vettem egy linksys WRT320N routert, eddig teljesen jo volt, hozta az elérhetö max sebességet, de kb 1 órája 1 percenként megszakad a netkapcsolat, és iszonyu lassu, pedig semmi beállításhoz nem nyúltam azóta. Router nélkül minden teljesen jó. Volt már valakinek ilyen? mi lehet a gond :(

(#6892) cannyon


cannyon
aktív tag

log ba kéne megnézned hogy a routernél szakd e a net vagy a hálokártyád dobja e el a kapcsolatott nekem is ilyen van de nincs gondom vele

(#6893) Zscca


Zscca
tag

laggol

(#6894) takos


takos
tag

Sziasztok!

1,Én a leveleimet outlookal szinkronizálom le egyszerre 4-5 postafiókot, de a DIGI-s rendszeresen megakad ezzel a hibával:

"A(z) 'pop.hdsnet.hu - Fogadás' feladat hibát jelzett (0x800CCC0F): 'A kiszolgálóval létesített kapcsolat megszakadt. Ha a probléma továbbra is fennáll, forduljon a kiszolgáló rendszergazdájához vagy internetszolgáltatójához.'"

2, Ha fut a utorrent, az outlook nem használható(szinkronizáció elakad) és a net is halál lassú, pedig a le-feltöltés alig megy.

3,Speedtest nekem ezt adja(torrent ekkor nem fut):

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/699855503.png[/URL]

No nem mellesleg a routerem egy Linksys WRT120N és baseNET van.

Üdvözlettel:
Takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#6895) brd válasza takos (#6894) üzenetére


brd
nagyúr

Router nélkül próbáltad már? Valószínűleg nem bírja a nagy kapcsolatszámot, ami a torrenttel jár.

The only real valuable thing is intuition.

(#6896) ubbconfig válasza takos (#6894) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

basenet-re ez valóban kevés. a 25/15 nálam mindig megvan, de legtöbbször a 30/20. Router nélkül tényleg ki kéne próbálni. A torrent mellett döglődő net (outlook, böngészés stb.) nálam is a régi gyenge routerrel jelentkezett, mióta az új tp-link van, semmi gond (kopp-kopp)

(#6897) alex73


alex73
tag

tp link 741 router-el 30/20 net gondnélkül megy wifi-n is.
Linux alatt csinált 50/30-at is :Y
Ja a tp igaz hogy kínai de úgy hallottam linksys copy.
Digi-vel eddig semmi bajom.
A digi PPPOE kapcsolatot használ!
A router régi szoftverrel 150 napig ment leállás nélkül eddig; most cserélném majd gyári firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#6898) alex73 válasza exor (#6891) üzenetére


alex73
tag

Ugyan ezt csinálta az asus WL500gp routerem végleges elhalálozás elött.
Nekem a vezérlő chip lett halott az asus routerben gyári szoftverrel!

(#6899) alex73 válasza Kobe (#6876) üzenetére


alex73
tag

http://www.tesztpad.hu/hirhardverteszt_tplink543grouter.html
Mindig a router web-GUI án keresztül állítom be a netet.
A telepítő cd-t egyedül csak smc router-nél használtam. Soha többet smc!
Mindig ment tp-link ok smc ok asus wl500gp ok.

(#6900) alex73 válasza RAiN91 (#6828) üzenetére


alex73
tag

Nem valószínű; ha fix ip-d van akkor semmi esélyed erre.
De töltögetéshez valami hasonlót használj.
rs-letolto
Jdownloader
vagy kapcsolódj le a netről majd fel akkor új ip-t kapsz. "elvileg"
De használhatsz ip cserélő szoftvert pl: Hide my IP v1.6

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.