Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) proradeon válasza wwenigma (#17000) üzenetére


proradeon
őstag

Valójában inkább 910-920 mbps körül alakul a hasznos sávszélesség. :) Tehát nem árt utánanézni, utánakérdezni (Milyen router-t? topic), hogy mely router-ek képesek ezen sebesség NAT-olására, mert sok csúcskategóriás, HW NAT képes router is "csak" 800 mbps körül képes NAT-olni.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17002) TeeJay válasza proradeon (#17001) üzenetére


TeeJay
félisten

TP-Link 1043ND V2.x, WDR3600 meg WDR4300 illetve ami ezektől újabb gigabites az mind megfelelő választás lesz. valamiért itt a listán a 1043ND V2.x PPPoE alatt picit lassabb de szerintem csak valami FW bug lesz mert erősebb benne a SOC mint a 3600-ban az meg jobban teljesít

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17003) proradeon válasza TeeJay (#17002) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, TL-WDR3600, a TL-WDR4300 és az Asus RT-65U ajánlott a megfizethető árkategóriában a gigabites digi csomaghoz. A TL-WR1043ND v2-t egyelőre én nem szoktam ajánlani ehhez a csomaghoz, mindaddig, amíg a TP-Link nem javítja az FW hibát, ami okozza azt, hogy "csak" 800 mbps-t tud NAT-olni (már ha FW hiba okozza...).

Viszont egyáltalán nem biztos, hogy FW okozza a jelenséget. Egy csomó csúcskategóriás router sem képes NAT-olni a 910 mbps-ot. Ott a TP-Link Archer C7, az Asus RT-AC66U, az RT-N56U, az RT-AC56U, sőt, az RT-AC68U is csak 800 mbps körüli sávszélességet képes NAT-olni. Ezért írtam, hogy alaposan nézzen utána mindenki, aki a tejes sávszélességet ki akarja majd használni.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17004) Jackie_Chan válasza TeeJay (#17002) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ha az én 1043-asom V1.1 azt meg lehet csinálni,hogy jó legyen??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#17005) proradeon válasza Jackie_Chan (#17004) üzenetére


proradeon
őstag

A TL-WR1043ND v1.1 max. ~120-150 mbps-ot tud NAT-olni. Ez már nagyon kevés a gigabites csomaghoz. Mindenképp cserélni kell hozzá.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17006) Jackie_Chan válasza proradeon (#17005) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi a választ. Akkor muszály eladnom bakker.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#17007) ACE-


ACE-
addikt

Én e-mailben tettem fel kérdést az új csomagokkal kapcsolatban, nekem azt mondták hogy nincsenek, csak a régiek, és majd szólnak ha lesz... nem futott még az infó végig minden ÜFSZ-oson vagy mivan?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#17008) TeeJay válasza proradeon (#17003) üzenetére


TeeJay
félisten

na de a listán amit a TP-Link oldalról linkeltem
ott a WAN to LAN throughput 940megabit az mi ha nem NAT-olás?
DHCP-ben tol annyit, értelem szerűen PPPoE picit kevesebb és a 1043ND V2.x-nél valamiért alacsonyabb, erre mondtam hogy lehet FW csiszolásra szorul még mert erősebb újabb a SOC benne, nehogy már kevesebbe tudjon áttolni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17009) belabacsi698 válasza proradeon (#17005) üzenetére


belabacsi698
csendes tag

TL-WR1043ND v1.8
erről van valakinek info-ja mit bír TÉNYLEGESEN?

köszi

(#17010) Jackie_Chan válasza proradeon (#17005) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Érdemes a TP-LINK TL-AC1750 - Archer C7 -ra plusz pénzt áldozni a 4300assal szemben???Nem világos számomra mivel kapok többet.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#17011) _Norbi_ válasza Flashget (#16975) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

esetleg nem értenétek a hálózatot itt minden le van írva

GEPON

(#17012) TeeJay válasza Jackie_Chan (#17010) üzenetére


TeeJay
félisten

az AC wifi-vel...
jelenleg a 1043ND V2.x és a WDR3600 bőven elég bárkinek
esetleg a WDR4300 de ott is max a több antennás több MIMO-s wifi van, semmi egyéb extra.
nekem pl 5GHz sem kell csak legalább 300-as 2x2:2 N-es Wifi és azt a 1043ND V2 simán tudja
ilyen DIGI netet úgyis LAN-on használ a hozzáértő user

Norbi : köszönjük, kb. évek óta tudja mindenki hogy a DIGI paneles hálózata FTTB és hogy miként működik...

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17013) Flashget válasza belabacsi698 (#17009) üzenetére


Flashget
félisten

vargalex fw-el kilehet hozni belőle a 200-at.
a gyári fw kicsit kaka hozzá.

Realme GT Master Edition

(#17014) Flashget válasza TeeJay (#17012) üzenetére


Flashget
félisten

Nem lehetne ezt a vérpistikéssulinetesnorbikát letíltani valahogy? ;]

Realme GT Master Edition

(#17015) _Norbi_ válasza Flashget (#17014) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

remélem te müszaki informatikus vagy :D

(#17016) Flashget


Flashget
félisten

Kedves DIGI! A DIGINET 1000-et meg lehet majd rendelni úgy 2 év hűségnyilatkozattal, hogy nem OKOS csomagunk van? Várom válaszukat!

Egyelőre még nem véglegesek a konstrukciók, így kérdésedre pontos választ csak július 15-e után tudunk adni, addig is szíves türelmedet kérjük.

Üdvözlettel:
DIGI

Realme GT Master Edition

(#17017) proradeon válasza Jackie_Chan (#17010) üzenetére


proradeon
őstag

A választ megkaptad TeeJay fórumtárstól. Annyival kiegészíteném, hogy a tesztek alapján az Archer C7 "csak" ~850 mbps-ot képes NAT-olni, míg a TL-WDR4300 a gigabites kapcsolat teljes hasznos sávszélességét, azaz 910 mbps-ot. Így ha nem szeretnéd, hogy a router egy esetleges szűk keresztmetszet jelentsen, akkor inkább a TL-WDR4300 ajánlott.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17018) TeeJay válasza proradeon (#17017) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt jó lenne már lefixálni tesztekkel
mert a TP-Link listán ugye 940megabit körül van a WAN to LAN throughput
de jó lenne ha mindegyik gigabites le lenne tesztelve legújabb FW-el mennyit is bírnak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17019) proradeon válasza TeeJay (#17018) üzenetére


proradeon
őstag

Persze, csak az a baj, hogy ez nálam is "jó lenne" kategória. :DDD
Meg hát ugyebár nekünk az lenne az érdekes, hogy PPPoE-val mennyit tudnak NAT-olni, mert az nem feltétlenül egyenlő a szimpla WAN to LAN throughput-tal. És azt nem tudom, hogy PPPoE-val hogy lehetne erről releváns tesztet készíteni.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17020) solyomferi válasza Flashget (#17013) üzenetére


solyomferi
tag

Szerinted a Dlink DIR-825 mekkora sebességet birna?

(#17021) wwenigma válasza solyomferi (#17020) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha ennek lehet hinni, 2-300Mbps körül.

Engem inkabb az kezd el zavarni hogy WDR3600 csak gyári firmware-rel tudja a hardveres NAT-ot , így ugrik az Openwrt opció. :W

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17022) Jackie_Chan válasza proradeon (#17017) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi a segitséget már meg is rendeltem a TL-WDR4300-at. :R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#17023) TeeJay válasza proradeon (#17019) üzenetére


TeeJay
félisten

megrendeled a DIGI 1000megás csomagot és veszel mindegyik routerből
aztán ráereszted torrentre és kiderül mennyit bír ki :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17024) Multibit válasza wwenigma (#17021) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ahogy megtudtam, ez általában igaz mindegyik alternatív fw-re (nem csak TP-Link márkára). Ezért marad - egyelőre - a stock firmware az új Asusomon.

(#17025) solyomferi válasza wwenigma (#17021) üzenetére


solyomferi
tag

kösz kicsit elszomorít.
Már nem is nagyon érdekel a gigabites net. :O

(#17026) TeeJay válasza solyomferi (#17025) üzenetére


TeeJay
félisten

100megabites csomag már smafu?
esetleg 200 vagy 500megabites? az már semmire se lesz jó csak a gigabites ugye? :D
de nagy gondban lesznek itt sokan Istenem :D
nekem WR841ND V7 routerem van és nem tervezném cserélni így max 100megabites csomagra váltanék és amit elbír belőle annyi doszt elég lesz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17027) solyomferi válasza TeeJay (#17026) üzenetére


solyomferi
tag

Én se tervezem lecserélni a dlink-et.
40-ről 200 az semmi, :N az 1000 az már valami. :C :)

(#17028) radi8tor válasza TeeJay (#17026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az egy dolog fog hiányozni, ha elköltözöm panelból.

⭐ Stella

(#17029) Lala6 válasza radi8tor (#17028) üzenetére


Lala6
őstag

Ezzel én is így vagyok, de már nagyon mennék... :)

(#17030) leslieke válasza radi8tor (#17028) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De cserébe sok más jót nyersz. Egyénként én is azt várom már, hogy leléphessek a panelból.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17031) Flashget válasza leslieke (#17030) üzenetére


Flashget
félisten

Miért van ember aki szeret panelban lakni? Mindenki lelépne ha tehetné. Esetleg az idős emberek nem.

Realme GT Master Edition

(#17032) leslieke válasza Flashget (#17031) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van és nem csak idős ember.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17033) Lala6 válasza Flashget (#17031) üzenetére


Lala6
őstag

Kényelmes a panel, minden itt van egy helyen, semmit nem kell csinálni, csak fizetni a közös díjakat. Cserébe, ha kilépek az ajtón, akkor nem a kutya szalad elém, hanem a szomszéd :)

(#17034) belabacsi698 válasza Flashget (#17031) üzenetére


belabacsi698
csendes tag

én szeretem, igaz vidék és csak 4 emelet és az egész lépcsőház normális, így ki lehet bírni :)

(#17035) TeeJay válasza Flashget (#17031) üzenetére


TeeJay
félisten

bizonyos esetben jobb lakni itt! én 9. kerületből költöztem ki újépítésűből első emeletről, és az utca zaja folyton bejött, a villamos nyikorgás csattogás főleg, de még az épületet is remegtette a mester utcában
persze ott közel volt a belváros de a levegő is full fekete szmogos volt...
netből UPC Fiber power meg Telekom ADSL így értelem szerűen UPC-s voltam

ősszel kijöttem 18. kerületbe panelba csajomhoz
oké hogy panel de négyzetméterre ugyanakkora, 4. emelet, csönd van, környék tele van fákkal, nincs villamos meg semmi féle csattogó jármű, és jobb a szellőzés is meg nem döglünk meg mivel kevesebb a beton jóval.
oké a panel élet kicsit másabb de nekem cseppet sem zavaró
netből meg van DIGI olcsón és lehet tolni anélkül hogy hívogatnának hogy jajj túl sok az adatforgalom ajánlhatunk-e drágább havidíjért valóban korlátlan csomagot...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17036) SteveL válasza TeeJay (#17035) üzenetére


SteveL
aktív tag

lehet tolni anélkül hogy hívogatnának hogy jajj túl sok az adatforgalom ajánlhatunk-e drágább havidíjért valóban korlátlan csomagot...
:D Ismerős...

(#17037) LSL1337 válasza TeeJay (#17035) üzenetére


LSL1337
őstag

Nem tudom, mert Digi, miért kell egyből panelra gondolni, a kettő nem kölcsönösen exklúzív.
Én is IX. kerületben lakom, nyitott ajtó, se kocsi se villamos zaj, 2 óránként 1-1 repülő, de egyáltalán nem zavar, kis város feeling. itt is vannak belső zöld udvarok, és a metró is közel van.

Amúgy WAN to LAN témában, az a megoldás nem játszik hogy az asztali gépet switch-el kötöm DIGI-re, és a switchen lesz a router is.
Ilyenkor a router a DHCP rendszer, port forward milyen lenne?
Vagy egy átlag switch ugyan úgy 800-900-at forwardol?
Nem mintha kevés lenne/torrent leakasztaná.
3 éve 120MBit-en vagyok, és nem megy minden dolog 10MB fölé, pláne a külföldi oldalak nem fognak gigabitet kiakasztani.
tippek?

(#17038) Flashget válasza TeeJay (#17035) üzenetére


Flashget
félisten

Havannát nem kell bemutatnod ott voltam anno 3 éven át tanuló..mindegyikben dolgoztam valamennyit :)

Realme GT Master Edition

(#17039) Flashget válasza belabacsi698 (#17034) üzenetére


Flashget
félisten

ez a lényeg HA normálisak, de sajna nálunk nem..rendszerváltás után akkora lett a jövés, menés, hogy régiek alig maradtunk..sok lakás lett albi és kurvára leszarják, hogy csütörtök hajnali 2-3 óra van, vannak akik dolgozni mennek reggel, ők beszipkáznak piából és buliznak..hogy miért nem lehet péntek este vagy szombaton? passz pedig ott vannak akkor is.
meg vannak olyan idióták, hogy szétveri a fűtés csövet ha 3 emelettel feljebb valaki elfingja magát, mert a füle az évtizedek alatt annyira rásimult a falra, hogy mindent meg hal már ;)

Realme GT Master Edition

(#17040) kristoof92


kristoof92
tag

ki mit gondol, van rá esély, hogy olyan területen is lesz gigás net, ahol eddig nem volt, DE néhány hete dolgoztak valamit az utcai elosztón?

(#17041) Flashget válasza kristoof92 (#17040) üzenetére


Flashget
félisten

0-2 éven belül bármi lehet..türelem és türelem..

Realme GT Master Edition

(#17042) g0dl válasza kristoof92 (#17040) üzenetére


g0dl
addikt

Kizárólag olyan helyen lesz gigás net,ahol eddig nem volt, ugyanis eddig sehol sem volt.
Hogy hol mikorra lesz az szerintem attól is függ, hogy hányan kérik. Gondolom ha egy switch cserével 5 ügyfél igenyeit elégítik ki, akkor azt előbbre sorolják annál, ahol csak egy kósza vevő lenne.

Amiről nem nagyon van szó, az a 80Mbps és 1000Mbps közti csomagok. Két héten belül kiderül.

(#17043) kristoof92 válasza g0dl (#17042) üzenetére


kristoof92
tag

Kizárólag olyan helyen lesz gigás net,ahol eddig nem volt, ugyanis eddig sehol sem volt. :DD
Igaz, úgy értettem, hogy LAN net nem volt. A mi utcánkat kihagyták, pedig a környéken többeknek van (nem lakótelep)

(#17044) TeeJay válasza kristoof92 (#17043) üzenetére


TeeJay
félisten

FTTB+LAN nem is lesz paneleken meg társasházakon kívül
ahol te vagy DIGI-s ott lehet már optikás FTTH hálózat van de ahogy hallom ott elég sűrűn van az hogy behúzzák a kábeleket és majd eladják valakinek hogy üzemeltessen rajta.

a paneles net meg kiderül mi alapján bővítenek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17045) proradeon válasza LSL1337 (#17037) üzenetére


proradeon
őstag

Próbálom kibogarászni, hogy pontosan mit is akarsz megvalósítani.

1. variáció: Router WAN port-jába megy Digi UTP, egyik LAN port pedig össze van kötve egy switch LAN port-jával, amire a gép is csatlakozik. Ez egy működő megoldás, és nyilván annyi jön át a gigabites kapcsolatból, amennyit a router NAT-olni képes.

2. variáció: Switch LAN port-ját összekötöd a géped LAN port-jával, switch másik LAN port-ját Digi UTP-vel, egy másik LAN port-ját pedig egy router-rel, és gépről auth-olsz PPPoE-val. Ez esetben nyilván a gép route-ol, ami nagy eséllyel tudja NAT-olni a teljes valós gigabites sávszélességet (~910 mbps). Csak azt nem értem, minek a router? DHCP szervernek? Minek DHCP szerver, ha a switch-re csatlakozó többi kliensen nincsen net?

Kérlek fejtsd ki pontosabban, érthetőbben, hogy mit is szeretnél. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17046) kristoof92 válasza TeeJay (#17044) üzenetére


kristoof92
tag

De van itt a környező utcákban NEM panelben, és NEM társasházban LAN net. de most nem tom pontosan csekkolni, hogy hány utcában, mert nem jön be a DIGI-nél a Megrendelés menüpont rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#17047) poli27 válasza kristoof92 (#17046) üzenetére


poli27
veterán

Lan netnek hívja az ftth hálózatot is az oldaluk szval ne beszéljünk marhaságot :)

(#17048) LSL1337 válasza proradeon (#17045) üzenetére


LSL1337
őstag

nyilván a 2.ra gondolok, de akkor miért a PC routeol?
nem a switch?

azt hittem sima LAN, és nem kell ADSL módra PPOE loginolni, csak bedugom és jön (UPCm van most)

azért hogy legyen wifi, mobilra tabletre laptopra
vagy itt mindenkinek egy gigabit-es NIC a teljes háztartás internetigénye?

[ Szerkesztve ]

(#17049) TeeJay válasza LSL1337 (#17048) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI-nél PPPoE hitelesítés van nem DHCP mint UPC-nél
így muszáj lesz egy ezköz ami tud PPPoE-t máskülönben egyáltalán nem lesz netkapcsolat
routerek tudják, switch fronton nem vagyok képbe
gép megint csak tudja tárcsázó program van XP óta mindbe :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17050) maxima válasza LSL1337 (#17048) üzenetére


maxima
tag

Hali!

> nyilván a 2.ra gondolok, de akkor miért a PC routeol?
> nem a switch?

Mert a switch nem tud routolni.
Ha routolni kell akkor csak egy arra alkalmas szerkezet képes rá.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.