Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) GoodSpeed válasza Dragon3000 (#108000) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

... és akkor már megéri 1 év hűséget vállalni mindig... 2 évet nem, mert azt már csak egyfelől akkor engedik, ha készüléket vásárolsz, a DIGI meg aztán sosem volt készülékkínálatban bajnok, másfelől bár úgy látszik, hogy a Telekom elakadt 88 m-re tőlem mint a Wehrmacht Moszkva alatt :D , azért mégis van egy kis remény, ha egyesül a Vodafone és a DIGI, akkor a Telekom is úgy gondolhatja, hogy mégis beszambázik az utcába (is), meg a fürdőnegyed többi utcájába is melyeket nem fedett le... Az meg eléggé kellemetlenül érintene, ha pont egy két éves szerződésnek az első negyedénél történne meg a csoda ... Mondjuk annyira nem nagy tragédia, mert az Internet és TV szolgáltatás rendben van. A VoIP vonalnál meg 380 Ft volt a telefonálgatás :D

Az egyébként érdekelne, hogy mióta megtörtént a tulajdonosváltás milyen új ONT-okat szórnak ki, meg arra mi van szitálva? Mert ugye a név még mindig DIGI - ez is érdekes, hogy a Vodafone későbbi vásárlás, és már lehet tudni az új nevét, a DIGI-nél meg még hivatalosan nem, pedig vélhetően ONE lesz... de nem gondolnám, hogy ez lenne rá felírva :D

Ami meg a csomag megnevezést illeti, látom, hogy valakiknek 2022 van kiírva, van akinek meg eltűnt a megnevezés, de nevezhetik bárhogy, mert az Internet paraméterei ugyanazok mint voltak. A TV-nél már nem igazán, mert ott mindig változik a kínálat (csatornák megszűnnek, újak bekerülnek, pl a DIGI csatornák kikerültek, pedig a 2019-es csomagban még azzal szerződtem). Ezt a csomagnév variációt mindegyik szolgáltató aktívan használja, csak pl Magentáéknál anno új csomag volt ADSL sebességnövelésnél, aztán VDSL2-nél aztán optikán. Invitelnél meg nem változott semmi, csak színvilág XXL lett a neve :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108002) tothjozsi96 válasza GoodSpeed (#108001) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Megéri hűséget vállalni? Pont most emelnek árat, és elég sokan kötöttünk hűséget.

(#108003) Dragon3000 válasza GoodSpeed (#108001) üzenetére


Dragon3000
veterán

Diginél már nincs készülék vásárlási lehetőség ha jól tudom. Ha mindenképp jobban megéri a másik szolgáltatás, akkor felmondod a hűséget és a pár hónap után járó kedvezményt visszafizeted és mehetsz is. Szerintem minden volt digis területen 2022 benne van a szolgáltatás nevében, gondolom invitel területen nincs benne, na meg ott netmax a netcsomagok neve, bár lehet kevernek itt is összevissza.
Lényegtelen, hogy mi a neve, ha one lesz a neve, attól a készülékeken még lehet ugyanúgy digi felirat, ezért biztos nem fogják átszitálni a raktáron lévő ontokat, ha egyáltalán szerepel rajta a digi, mert amit én kaptam 2019-ben azon csak huawei van.

#108002 tothjozsi96
Attól még olcsóbb hűséggel, infláció követő emelés meg mindegyik szolgáltatónál van.

[ Szerkesztve ]

(#108004) qqcqqc válasza GoodSpeed (#108001) üzenetére


qqcqqc
őstag

Decemberben kaptam új ONT-ot az van ráírva, hogy Huawei... de gondolom ez nem segített. Az előző ONT-on sem volt DIGI felirat.
Gondolom a kezelőfelületén látni lehetne a céglogót, de ezt még nem láttam. De azt egy távoli frissítéssel ki tudják cserélni.

(#108005) Dragon3000 válasza Dragon3000 (#108003) üzenetére


Dragon3000
veterán

2020-ban, csak kifutottam a szerkesztési időből.

(#108006) Braddock válasza cherubion08 (#107943) üzenetére


Braddock
őstag

Majdnem seggre ültem, amikor megkaptam a mostani számlát.
Ki tudom fizetni, de akkor is...

(#108007) GoodSpeed válasza Dragon3000 (#108003) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

#108004qqcqqc , Ja tényleg, az ONT-on nekem is csak Huawei felirat van. A FWR-8610RW-re van csak szitálva DIGI.



Egyébként igen, a Vodafone-nál sem cserélték a UPC logós CB-t azért, mert már nem UPC / Liberty volt a cég neve.

#108002tothjozsi96: Mert kapsz E-PACK és külön hűségkedvezményt is. Az inflációvető emelés meg gyakorlatban ettől az évtől kezdve mindegyik ISP-nél megvan, és meg lesz, hűségidős szerződés mellett is. Minden évben élni fognak vele.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108008) Dragon3000 válasza GoodSpeed (#108007) üzenetére


Dragon3000
veterán

Valaki írta, hogy az új előfizetőkhöz eleve csak egyben eszközt adnak, így ilyen gondjuk nem lesz, a már használatban lévő eszközöket meg soha nem cserélték felvásárlás/név változtatás esetében a cégek.

(#108009) cof válasza tothjozsi96 (#108002) üzenetére


cof
veterán

Sokan még 10 Ft kedvezményért is hűségeznének. Nekem most 1500 Ft-al lesz drágább, ami nem egy nagyobb összeg azért, hogy bármikor lemondhassam a szolgáltatást, mint most a TV-vel is tervezem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108010) Dragon3000 válasza cof (#108009) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hűség esetében is lemondhatod, max a felhasznált kedvezményeket kell visszafizetni. Tegyük fel mégis használod 1 évig a szolgáltatást, akkor nyertél, ha felmondod 2-3 hónap után, akkor arra a 2-3 hónapra vissza kell fizetni a kedvezményt és nem vesztettél semmit. Persze ezen is bármikor változtathatnak, de amíg a hűség kötése után történik, addig rád a korábbi állapot vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#108011) cof válasza Dragon3000 (#108010) üzenetére


cof
veterán

Ez a hűség nélküli ár kockázata, ha lemondod nem fizetsz semmit. Hűséggel amúgy is a szolgáltatóhoz vagy láncolva, ami több szempontból nem jó. Persze ez még divat, értem én, csak már nincs akkora vonzereje mint 5 éve. Csak még sokan a szokások rabjai.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108012) GoodSpeed válasza Dragon3000 (#108008) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ott csak annyi volt a kavarás, hogy a Vodafone 3 évig használhatta a UPC logóját, és voltak akik azt gondolták, hogy akkor lecserélik az összes kint lévő egységet, mások meg azt mondták, hogy már csak újaknál lesz más... hát egyébként ED3.0-nál csak a logó meg egy kicsit a külső változott belül ugyanaz maradt az új is mint a régi :D

#108009cof: Ha nincs tervben, és belátható közelségben másik áhított szolgáltató, akkor simám megéri. Minek fizetnél havonta 1500 Ft-tal többet, ha maximum utólag fizeted vissza a kedvezményeket arra az esetre ha bekövetkezne a csoda.

Találtam egy jó kis táblázatot, ráadásul hivatalosan. Vajon a DIGI-nek van ilyen?

Rezes szolgaltatasok megszuntetesenek utemezese (2020.04.23).xlsx (telekom.hu)

Bezzeg Bojton optika mindenhol :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108013) Dragon3000 válasza cof (#108011) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért lenne a szokás rabja? Nálam amúgy sincs értelmes lehetőség a digin kívül, akkor már inkább vállaltam 1 évet a netre és az epack kedvezményt, mégis csak 12e/év, de valakinek ez semmi. Hűség esetében is csak a kedvezményt kell kifizetni, ami nálam havi 500Ft, mert az epack az külön van. Tegyük fel következő hónapban valami miatt fel kellene mondanom, akkor kifizetném a 2000Ft kedvezményt és kész, amit Te eleve fizettél havonta, így csak azt fizetem meg, amit Te eddig is fizettél, de ha nem mondom fel, akkor meg az 1 év alatt, hozzád képest 2-2,5 hónap ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#108014) GoodSpeed válasza cof (#108011) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Szerintem a hűségnélküliség azoknak volt a mániájuk, akik nem rendelkeztek biztos jövedelemmel, és ez érthető is, mert ha nem volt pénze, akkor bármikor felmondhatta. Nekem mindig volt hűségem, a Vodafone-nal is hűségidős szerződéseim voltak, annyi "ráfizetésem volt", hogy párhuzamosan 2022.03-2022.05 között pont a hűségédiő miatt ment egymás mellett a Vodafone és a DIGI szolgáltatás :D

Szerintem ha valakinek nincs a láthatáron olyan szolgáltató, amelyre szívesen átmenne, de nincs kiépítve, és van rendszeres jövedelme, vagy pont az áhított szolgáltatónál van, megéri a hűséget vállalni. Feleslegesen fizetsz ki havonta 1500 Ft-ot, ami évente 18 000 Ft-ot és jó eséllyel nem fogod egy év múlva sem felmondani, vagy váltani másik szolgáltatóra, a 18 000 Ft-ot meg kifizetted feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108015) cof válasza GoodSpeed (#108012) üzenetére


cof
veterán

Előre nem tudhatod, hogy nem váltanál. Pl. amikor én UPC-s voltam és bejött a Digi akkor pont a hűség miatt nem tudtam váltani. Másfelöl ha elkezd kiesni a szolgáltatás akkor is lemondható bármikor mindenféle indok nélkül, ha nem oldják meg a hibát látható időn belül. És én azért sok jóra nem számítok már szakértelem terén az új tulajtól. Már 3 hét eltelt a hibabejelntésem óta és még mindig nulla reakció érkezett, ez szánalmas.

Variálni is tudsz ha nincs hűséged, pl. most a TV-t szerintem lemondjuk mert csak háttérzaj már egy ideje. Szóval megéri azt a felárat, hogy te diktálsz mert ez az 1500 már nem pénz így 2023-ban mikor 1 kg húst nem kapsz érte, de lassan 1 kg kenyeret sem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108016) inf3rno válasza cherubion08 (#107943) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én inkább onnan nézem, hogy vidéken Vodafone/UPC TV gold + 500/25 internetért lassan 15k körül fizetünk, és ez a lehetőség is csak 10 éve van, előtte Invitel 25/5 vagy valami hasonló ADSL net volt talán 7-8k körül plusz külön UPC TV, igaz annál a telefonos netnél nem volt 200 msec-es csomag összevárás, mint a UPC-nél, ami online játékra teljesen alkalmatlanná teszi. Most költözés után az 1000/300-as Digi teljes felüdülés. Az online játéktól közben már elment a kedvem, és most már időm se lenne rá, de végre van valami használható upload itthoni dynDNS hostinghoz pl. saját egyszerűbb weboldalakhoz, ahol nem számít a 99.99% rendelkezésre állás vagy VPN-hez. Innen nézve nekem teljesen mindegy, hogy 3k vagy 6k havonta, mert valahol ilyen sincsen. Szóval el vagytok kényeztetve. :DDD Bár Afrikából nézve meg én vagyok elkényeztetve, mert van cipőm, biciklim, kocsim, és akár repülőre is tudok szállni, ami ott akkora luxus, hogy el sem tudják képzelni. Nekem erre a netre olyan 10-15k a lélektani tűréshatár úgy értve, hogy csak a net TV nélkül. Attól még nagyon messze vagyunk. És akkor kánaán van kb. mert most van egy év hűség, de utána simán válthatok Telekomra, ami elvileg még jobb. Nálunk a mostani házban lakik egy Digis szaki, úgyhogy a kávzi azonnali support miatt nem váltanánk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#108017) inf3rno válasza cof (#108015) üzenetére


inf3rno
nagyúr

3 nap után be kell jelenteni a kötbér igényed, akkor azt hiszem a havi díj 2-3x-osát fizetik neked havonta amíg meg nem oldják. Általában a UPC-nél ettől elég motiváltak szoktak lenni a probléma megoldásában. Amíg ezt nem teszed, addig nem foglalkoznak veled.

Buliban hasznos! =]

(#108018) GoodSpeed válasza cof (#108015) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Kopp, kopp, hogy lekopogjam az Internet + a TV nálam hibátlan. A telefonnál páran jelezték, hogy nagyon gyengén hallják, ez Vodafone-nál nem volt így. De annak már a beaktiválása sem volt egyszerű :D Na meg ha minket hívnak, akkor érdekes módon nincs rá panasz. Van amúgy abban logika amit mondasz, meg előny, csak emlékszem, hogy olyan 20 évvel ezelőtt voltak olyan szolgáltatók amelyek pont azzal próbáltak efiket nyerni, hogy nem kell hűségidőt vállalni, és nem mondták ki, de pont azoknak jött be ez a legjobban, mint volt szomszédomnak még Berettyóújfaluban a mikrohullámú net, ami kegyetlenül lassú volt, de volt, hogy 6 hónapig nem tűnt fel, hogy nem fizetett havidíjat, már úgy ment be.... és nem volt persze hűségidő sem. Például, pedig okleves gépészmérnök volt, de nem tudtam rábeszélni, hogy legyen Telekom, vagy Invitel ügyfél, mert a mikrós net olcsóbb volt, ő meg munkanélküli ... ja "meztelen ADSL"-je is volt valami nagyon gány nevű szolgáltatónál még 2005 körül :D

Nekem eddig az a tapasztalatom - koromból fakadóan is volt időm mindegyik technológiához, hogy:
Az ED 3.0 volt a legrosszabb, a GPRS után :D Az xDSL meg a legstabilabb az optikával együtt. Az optika az abszolút csúcs, mert nagyon gyors, legalább olyan stabil mint az xDSL, és nem kell végponti túlfeszültségvédelem sem. Nekem a DIGI tehát eddig nagyon bejön, de írtad az új tulajt... hát nagyon b*lf*sznak kell lennie ha ezt elcseszi, de tegyük fel ,hogy elcseszi. Mit csinálhatok? Van a Vodafone, de 2019-2022 között az 500 Mbps-ot sem tudta tartani! Stabilitásban, rendelkezésre állási időben a közelében nem volt a DIGI-nek, ezért is léptem le tőlük. Ja és hát most lényegében ugyanaz a tulajdonosikör, szóval már arra leszek kíváncsi, hogy mikor megy végbe az egyesülés de úgy, hogy elkezdik lehámozni a koaxot az utcában, mindenkit átterelnek FTTH-ra, és ha jön a Telekom akkor tapsolunk, ha nem jön, akkor is ebben az utcában már koax nem lesz! Mert be fog következni, csak idő kérdése.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108019) GoodSpeed válasza inf3rno (#108016) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Amúgy amit írsz árakat abban az a durva, hogy eddig, az utóbbi években elv voltunk kényeztetve. Mert 2019-ig akármelyik szolgáltatónál voltam, Telekom, Invitel mindig 15 000- 17000 Ft-okat fizettem havidíjra, mert maxi csomag, meg minicsomag, stb ... UPC-nél kezdődött az olcsóság esetemben, mert frissen jelent meg Berettyóújfaluban a kertvárosi részen. Fiber Power 240 4K körül voolt és csak magában.

Aztán 2019-2020 között UPC, pardon Vodafone-nak 12488 Ft havonta és sokallottam pedig minden egyben csomag volt. 2020-ban megjelent a DIGI, mindjárt kiderült, hogy a 12488 Ft helyett 6600-ért is megkapom ugyanazt. Na ez volt 2022.03-ig. Most megint jön a drágulás, de az az igazán érdekes, hogy azért a régi "inviteles" meg mostani telekomos Magenta árakat nem fogom elérni. Igen, az igaz, hogy nincs benne korlátlan vezetékes telefon, meg SIM ... de 1000/300 az 500/22 helyett. Meg az is kellemetlen, hogy jövőre is emelkedik majd egy 15%-ot, de nincs mit tenni, mindegyiknél így van, és lehet, hogy majd elérjük megint, hogy 15000-17 000 Ft-okat fizetünk, de a mai 15K az mennyivel kevesebb mint mondjuk a 2010 előtti 15 000 Ft volt?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108020) inf3rno válasza GoodSpeed (#108019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nekem is ez jött le, hogy egyre olcsóbban kapok egyre jobb szolgáltatást hosszú távon nézve leszámítva, hogy esportoltam, aztán azt a karrierem kinyírták, ami utólag még szerencsésnek is tekinthető, mert durván játékfüggő voltam. A mostani drágulást is inkább hosszú távon nézném mondjuk 5-10 éves távlatban, valszeg majd kompenzálva lesz akciókkal később. Hullámozni szoktak a szolgáltatás árak is, mint a tőzsdei árfolyamok egyszer fent, egyszer lent. Nálam ha kompenzálni kell majd, mert annyira elszállnak az árak, akkor lemondjuk a TV-t, aztán átállunk online megoldásra annál is. A gyereknek kell egyedül a mesék miatt, mi már egyáltalán nem nézzük.

Buliban hasznos! =]

(#108021) HwGuru


HwGuru
csendes tag

Decemberben megkötöttem a hűséget, és az e-pack kedvezményt, ezekkel együtt drágult a net 3900-ról 4900-ra.
Azt hittem, a hűségidő alatt nem drágulhat tovább.
Erre most mégis azt látom, hogy tovább emelik májustól 5700-ra.
Lassan 50% emelésnél járnak 5 hónap alatt. :C

Ezek szerint én néztem be, és a hűségnek semmi köze ahhoz, mennyiért adják a szolgáltatást, hűség alatt is úgy emelnek ahogy akarnak....
Jól gondolom? :)

(#108022) viktorhu válasza cof (#108009) üzenetére


viktorhu
veterán

Semmit nem tudsz veszteni a hűséggel. Ha két hónap után fel akarod mondani, akkor ugyanott vagy, mint hűség nélkül. Ha viszont mégis maradsz, akkor megérte a hűség.

(#108023) FollowTheORI válasza HwGuru (#108021) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jól, énis megnéztem mit "írtam" alá anno a neten... ott csak annyi van, hogy a mindenkori ÁSZF listaárból adnak kedvezményt 1 évre... meg mégegyszer az epack-re.
Gondolom amennyivel az árat emelték, arányaiban annyival növeltéke ezeket is, talán erre van valami jog, hogy az arányoknak kb meg kell maradni, vagy csak "jófejségből". :D

Szóval az nincs ott, hogy a listaár nem változhat, amiből valamekkora kedvezményt adnak. Jól ki van ez találva. :)

Akiknél nem változik most, azoknál valószínűleg konkrét havi össze szerepel meg más a szöveg, nem az, hogy a mindenkori ÁSZF listaárból adnak kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#108024) cof válasza viktorhu (#108022) üzenetére


cof
veterán

Már írtam, hogy ez a felára a szabadságnak. Kb. ha valami nem tetszik a továbbiakban simán lelépsz. Nincs már az mint régen, hogy 3-4 ezer Ft-ot is lehet nyerni hűséggel mikor még a kenyér is 400 volt. Úgy megérné hűségezni de nekem 1500 Ft kedvezményért nem, pláne ha megy a TV akkor még olcsóbb is lesz. Ok, mondjuk úgy is 6000 mint amennyit a TV + internetért fizettem mikor Digis lettem. Már akkor se hűségeztem mert fizettem 6100 Ft-ot TV + net-ért, más meg 5900-at TV + nem + telefonért. Már akkor is hülyeség lett volna 200 Ft-ért hűségeznem, mert a szabadság megért ekkora felárat. Nyilván amíg sok embert el lehet varázsolni pár száz Ft különbséggel, vagy netán egy ezer, addig nem lesznek alacsonyabb árak. Mert a szolgáltatónak a hűségesek számítanak, mivel azok fix bevételi forrás.

Most zajlik az a teszt, hogy hol a határ és az embetek mennyit hajlandóak fizetni.

Nem lenne egyébként ezzel probléma, de a román Diginél egy petákot sem emeltek pedig ott is van a szomszédba háború meg szankciós infláció. És az új tulaj készen vette át az infrastrukturát, 1 méter kábelt nem kellett lefektetnie és már 3x emeltek árat, de persze hűsègezzetek csak nyugodtan, meg emeljék annyira, hogy még a Holdról is látszódjon, jól van ez így. Minden rendben van...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108025) GoodSpeed válasza cof (#108024) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

"Ok, mondjuk úgy is 6000 mint amennyit a TV + internetért fizettem mikor Digis lettem. Már akkor se hűségeztem mert fizettem 6100 Ft-ot TV + net-ért, más meg 5900-at TV + nem + telefonért. Már akkor is hülyeség lett volna 200 Ft-ért hűségeznem, mert a szabadság megért ekkora felárat."

A DIGI-nél igen, mert ott olyan speciális koncepció volt, hogy agresszív piaci árazással tört be, olyan alacsony árakon, hogy voltak akik azt fejtegették, hogy gbps-os Internetet ilyen nyomott áron egyszerűen nyereségesen szolgáltatni nincs mód. Aztán kiderült, hogy mégis van, de a DIGI elérte, hogy így ahol megjelent - ugye jóval korábban a tányéros TV-knél bevitt egy - egy gyomrost a UPC Directnek, és a Telekom SAT TV-nek, azért szelídültek meg az áraikkal - ott a konkurencia becsicskult. Egyébként régi módszer, hogy a szolgáltatóak inkább benyelnek egy kis veszteséget, vagy elvesztik adott területen a profit jelentős részét, de akkor is ragaszkodnak hozzád, mert addig sem vagy a másik szolgáltatónál. Aztán persze ahol nincs konkurencia az ottani efikkel fizettetik ki a veszteségeiket. Így meg is van a balansz.

A DIGI nem volt jó a piaci szereplőknek sem, de az államnak is szúrta a szemét, így aztán ellehetetlenítették, és eladásra került.

Amikor én rendeltem tavaly még 3100 Ft volt a Gbps-os net HŰSÉGIDŐ nélkül. Ebből már jelentős kedvezményt várni hűséggel sem igen okos dolog. A gond a 72%-os emeléssel van. Ami még az inflációkövető emelés előtti:

Leet | A DIGI megint árat emel - Egy hónap múlva, nem is kicsit, és nincs felmondás

"Az újabb drágulás részleteit a DIGI egyébként stílusosan április 1-én tette közzé, így a mezei előfizető simán ugratásnak is nézhette, hisz ki hinné, hogy három hónapon belül egy 72%-os áremelést követően ismét feljebb tornázzák a díjakat, méghozzá úgy, hogy az alól az előfizetők nem tudnak kibújni."

Ettől félt mindenki, ha a román tulajdonos ki lesz vásárolva, akkor majd megemelkedik drasztikus mértékben. Eleinte ment a terkó, hogy nem, hát nem az a cél, aztán csak kiderült, hogy de... Ráadásul nekem pl megérte a hűség, mert a 72%-os emelésből semmit nem érzékeltem eddig, az inflációkövetőt meg majd most. Szóval ha nem lett volna hűségem, akkor most már egy ideje fizetném azt a jóval megemelt havidíjat, amit majd fizetni fogok a nyártól, de azt a pénzt már nem hajtják be utólag, amit a hűséggel megspóroltam :D

"Most zajlik az a teszt, hogy hol a határ és az embetek mennyit hajlandóak fizetni."

Korábban magam is ezt írtam, hogy most egy ilyen folyamat is beindult. Nyilván a szegényebb rétegek szakadnak le. De ők a legiskolázatlanabbak is, szóval lehet úgy mérlegelnek, hogy kiesnek, sok vizet nem zavarnak, nézik majd a Mindig TV-t, meg lesz feltöltős maraton netjük, aztán így jártak. A többieken meg ennek a nem is olyan kicsi tömegnek a kiesését bevasalják.

Kicsit olyan ez mint az orosz olaj esete... kevesebb exportból, sokkal több profitot generáltak mint előtte. Itt is ez a cél, kevesebb efi, de ez kolletkíve minden szolgáltatót érintve, legalább annyi, vagy még magasabb profit. Aztán kit érdekel, hogy Karancslapújtőn az Internetet is elfelejtik kb egy életre? Nyilván azokat, akiket feláldoztak, de rajtuk kívül senki mást.

"Nem lenne egyébként ezzel probléma, de a román Diginél egy petákot sem emeltek pedig ott is van a szomszédba háború meg szankciós infláció. "

Persze, de aki beveszi azt, hogy idehaza a háború miatt alakult ki ilyen helyzet, az nem érdemli meg az Internetet sem :D

"És az új tulaj készen vette át az infrastrukturát, 1 méter kábelt nem kellett lefektetnie és már 3x emeltek árat, de persze hűsègezzetek csak nyugodtan, meg emeljék annyira, hogy még a Holdról is látszódjon, jól van ez így. Minden rendben van..."

Állítólag van egy kis hitele, innen onnan, úgy sikerült megvásárolni :D Na meg az is lehet, hogy a 2.5 Gbps-ra akarnak fejleszteni, valamint mindenhol felszámolják a koaxot :D Ja meg 10 Gbps-os netet is belengetett a román tulaj, búcsúzóul :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108026) zsozsa19


zsozsa19
csendes tag

Üdv! Nálunk most lett elérhető a Digi 1000 net és olyan kérdésem lenne hogy milyen eszközt adnak mellé? Egy pc-t és egy android boxot kötnék rá kábellel majd ennyi meg ugye egy- két telefon lógna wifin vele.Ezekre elég a szolgáltató eszköze vagy érdemes lenne routert vennem? Köszi :R

(#108027) Dragon3000 válasza HwGuru (#108021) üzenetére


Dragon3000
veterán

Inflációkövető emelés, ez minden szolgáltatónál belekerült az ászf-be és ez vonatkozik a hűséggel rendelkezőkre is. A hűséggel kedvezményeid vannak, amit szintén emeltek, az inflációval, így nem tudsz vele mit kezdeni, főleg, hogy az ászf-ben benne is van.

(#108028) pjen válasza zsozsa19 (#108026) üzenetére


pjen
félisten

Először várd meg mit hoznak. Bármi lehet. Nekem egy ZTE ONT ot hoztak amin van 4 egy gigás Csati és egy beton födémen keresztül is 30-40 a WIFI sebessége. A WIFI és a kábel látják egymást, de ez az enyém. :)

(#108029) Intruder2k5 válasza zsozsa19 (#108026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Röviden:
Érdemes lenne routert venned.

Bővebben:
Előre nem lehet pontosan megmondani, hogy a többféle használatban lévő eszközből melyiket fogod kapni, viszont vannak amelyeknek elég lassú a WiFi része, sok esetben nem lehet belépni még az admin felületükre sem, vannak amiken csak egy darab Gbit-es LAN port van, és vannak amiken csak korlátozottan használható a LAN. Pl. nem érik el egymást a vezetékes és a vezeték nélküli kliensek. Szóval a szolgáltató eszközt használva adódhatnak nehézségeid.

(#108030) 4Grider válasza zsozsa19 (#108026) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sajnos néha olyan ont-to hoznak, ahol a wlan-on lévő eszközök nem látják a LAN-on lévő eszközöket (elszeparált a két lan). Ezért (is) írták, hogy várd meg, mit kapsz.

(#108031) Dragon3000 válasza zsozsa19 (#108026) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sokszor le lett írva, amit kapsz, több eszköz is van náluk használatban, ezek közül nagyon sok esetében a portok el vannak egymástól és a wifi-től szeparálva, vagyis az eszközök nem látják egymást. Akkor eszköztől függően nem minden port gigabites, van 1/2/4 gigabites porttal rendelkező is. A legtöbb ont 70Mbps körüli wifi sebességre képes, de előfordul, hogy épp AX képes eszköz van csak a szerelőnél, így kliensektől függően 300-1000Mbps is mehet wifin. Csak akkor derül ki, hogy milyen eszközt kapsz, amikor megy a szerelő és beköti a netet.

(#108032) zsozsa19


zsozsa19
csendes tag

Köszi mindenkinek akkor várok mit hoznak. Nekem nem lényeg hogy a lan eszközök nem látják a wlan eszközöket,kábel párti vagyok az android boxba megy egy és egy pcbe,ezen a pc-n legyen nay sebesség ez a lényeg ha ezt össze lehet hozni már jó.:R

[ Szerkesztve ]

(#108033) GoodSpeed válasza zsozsa19 (#108026) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Szia,

Saját routert érdemes használni, lehet a DIGI-től bérelni is 250 Ft-ért havonta: Wi-Fi 6 | digi.hu, TP-Link Archer AX10 AX1500 router vásárlás, olcsó TP-Link Archer AX10 AX1500 árak, Router akciók (arukereso.hu) ez egy olcsó AX-es router, amely 25K körül kapható, viszont nincs benne a Milyen routert? - PROHARDVER! Hozzászólások topicajánlóban sem, ezek közül érdemes választanod:

● WiFi 6 (AX routerek)
20 ezer Ft környékén: Asus AX1800U = AX53U (amelyik akciós, ~20 ezer Ft környékén), Xiaomi AX1800
20-30 ezer Ft: Asus AX55
Xiaomi AX3200
30 ezer Ft felett: Asus AX56U/AX58U v2/TUF-AX3000 V2
TP-Link Archer AX20, AX50
Xiaomi AX3600
50 ezer Ft felett: Asus AX68U/AX82U/AX86S/AX86U/AX89X/AX92U (duopack)/TUF-AX5400/GT-AX6000
TP-Link Archer AX72, AX73, AX90

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108034) zsozsa19 válasza GoodSpeed (#108033) üzenetére


zsozsa19
csendes tag

Köszi,ez a router bérlés a megrendelésnél nem volt feltüntetve,ezt hogy lehet intézni? :R

(#108036) Intruder2k5 válasza zsozsa19 (#108032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve még egy, nem elhanyagolható szempont a biztonság. A szememben legalábbis egy olyan eszköz aminek a felügyeleti joga nem kizárólagosan az enyém, nem biztonságos. Már pedig a szolgáltató eszközbe a túloldalról bármikor belenyúlhatnak a tudtodon kívül, megváltoztathatnak beállításokat, reset-elhetik azt, stb.

(#108037) GoodSpeed válasza zsozsa19 (#108034) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Attól is függ, hogy hol laksz, mert:

"
A FENTI AJÁNLAT KIZÁRÓLAG A SZOLGÁLTATÓ ÁLTAL MEGJELÖLT KÁBELES FTTH TECHNOLÓGIÁVAL LEFEDETT SZOLGÁLTATÁSI TERÜLETEKEN VEHETŐ IGÉNYBE, AMELYEK LISTÁJA ELÉRHETŐ A DIGI.HU/WIFI6 OLDALON!
1. Az ajánlat DIGITV 2022 csomag + DIGINet 1000 FTTH 2022 csomag, vagy mindhárom kábeles szolgáltatás (a DIGI NEKEM csomag árai + a kedvezményes Wi-Fi 6 képes eszköz eszközbérlés konstrukció) azonos szerződésszámon történő egyidejű igénybevétele esetén értendő. A DIGI NEKEM csomagajánlat az alábbi feltételekkel érhető el:
Az akció 12 hónap határozott idejű hűségidő vállalással igénybe vett DIGINet 1000 FTTH 2022 + DIGITV 2022 + DIGITel 250 szolgáltatások DIGI NEKEM csomagban történő előfizetése esetén e-Pack-kal érhető el. A szórólapon feltüntetett ár az FTTH technológiával bekötött területeken elérhető DIGINet 1000 FTTH 2022 internetcsomag díját tartalmazza.Szolgáltató ajánlata kizárólag azon saját hálózattal kiépített területein érvényes, ahol kiegészítő beruházás nélkül elérhető az ajánlatban foglalt szolgáltatása. Az ÁSZF szerinti kedvezményes árak az alábbiak: DIGITV 2022 csomag: 2950 Ft + DIGINet 1000 FTTH 2022 csomag: 3700 Ft + DIGITel 250 csomag: 250 Ft, összesen fizetendő: 7150 Ft/hó, melyből a Wi-Fi 6 képes eszköz bérleti díja: 250 Ft/hó).Az akciós feltételek kizárólag e-Pack igénybevétele mellett érvényesek.Az akció 2023. január 1. napjától visszavonásig vagy a Wi-Fi 6 képes eszközök készletének erejéig érvényes (a Wi-Fi 6 képes eszközök készülék raktárkészlete korlátozott).
A Wi-Fi 6 képes eszköz típusa nem választható. Amennyiben a szolgáltatás bekapcsolásától/eszköz átadásától számítva a kedvezmények igénybevételével kötött határozott időtartamú előfizetői szerződés bármilyen módon megszűnik, a Szolgáltató jogosult a DIGI NEKEM csomagra vonatkozóan a szerződés megszűnéséig nyújtott kedvezményeket kiszámlázni. Az előfizető elfogadja továbbá, hogy a szerződés megszűnése esetén a Szolgáltató tulajdonát képező Wi-Fi 6 képes eszközt visszaszolgáltatja. Ennek hiányában az ÁSZF C. melléklet (internet) C.3 Függelékében meghatározott készülék listaár 8 napon belüli megfizetésére köteles."

6. A szolgáltató által megjelölt kábeles FTTH területek, ahol a Wi-Fi 6 technológiát tartalmazó ajánlat elérhető: Békéscsaba, Budapest, Debrecen, Dunaújváros, Győr, Kecskemét, Miskolc, Pécs, Szeged, Székesfehérvár, Szolnok, Tatabánya, Veszprém.

1272-n kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108038) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#108037) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

c_melleklet_internet__3.pdf (digi.hu)

Amúgy érdekes, csak 12 000 Ft-nak írja, a router kártalanítási díjat :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108039) Gyurka6 válasza GoodSpeed (#108038) üzenetére


Gyurka6
őstag

Lehet, hogy annyi a valós ára?

Gyurka

(#108040) GoodSpeed válasza Gyurka6 (#108039) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

23560 Ft jelenleg legolcsóbban.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#108041) Bogyi007 válasza GoodSpeed (#108025) üzenetére


Bogyi007
veterán

"szóval lehet úgy mérlegelnek, hogy kiesnek, sok vizet nem zavarnak, nézik majd a Mindig TV-t, meg lesz feltöltős maraton netjük, aztán így jártak."

És közben ha a MindigTv-nél bármit költenek az is náluk fog lecsapódni... :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#108042) Gyurka6 válasza GoodSpeed (#108040) üzenetére


Gyurka6
őstag

Már a boltban, nagy tételben meg a fele.

Gyurka

(#108043) 4Grider válasza Gyurka6 (#108042) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem dolgoznak akkor árréssel a disztribútorok. Járatos hálózati eszközön 1000 db-os nagyságrenddel kb. 25%-ot lehet elérni közvetlen importtal.

(#108044) viktorhu válasza cof (#108024) üzenetére


viktorhu
veterán

Milyen szabadságra gondolsz? Eddig csak azt írtad, hogy ha váltani akarsz, de abban nem releváns, hogy van-e hűséged, attól a szerződést pont ugyanúgy felmondhatod.

Mondjuk szerződés után egy hónappal felmondasz és szolgáltatót váltasz. Akkor most mennyiben vagy kevésbé szabad, ha ezt hűségből teszed meg?

(#108045) pjen válasza 4Grider (#108043) üzenetére


pjen
félisten

Hát én tudok nem egy nagykert amelyik akar 50% engedményt is ad a lista árból.

(#108046) nrg_52 válasza cof (#108024) üzenetére


nrg_52
addikt

Huseg alatt is ugyanugy lelepek, csak a kapott kedvezmenyt kell visszafizetni, amivel ugyanott tartok, mint te. De, ha kitoltom a huseget, kevesebbet fizetek adott idoszakra mint te. Innentol nem ertem az ervelesed.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#108047) zsozsa19


zsozsa19
csendes tag

Üdv! Megfogadtam a tanácsokat és vettem itt PH-n egy ilyet.
[link]
Ezzel biztos jó leszek és nem kell xarozni gyári eszközzel,köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#108048) cof válasza viktorhu (#108044) üzenetére


cof
veterán

+#108046

Arra értettem pedig. Én nem tudom, hogy itt mennyire egyszerű hűséget felmondani de UPC-nél a gatyád ráment kb. ha felmondtál.

Lehet, hogy itt is csak papíron néz ki egyszerűnek. Kiszámláznak még ezt-azt, húzzák az időt stb... Csak olyan tudna erre válaszolni aki már bontott fel hűséget mostanában.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108049) Dragon3000 válasza cof (#108048) üzenetére


Dragon3000
veterán

Le lett írva, a hűségben elhasznált kedvezményt kell visszafizetni és ugyanúgy 8 vagy 15 nap a felmondási idő, mint hűség nélkül. Vagyis ha 4 hónap után felmondod, akkor a 4 havi kedvezményt kérik vissza, amivel ugyanott leszel, mintha hűség nélkül lettél volna és a felmondási időre számolják arányosan az árat, ami hűség nélkül is ugyanúgy megvan. Ha viszont végig viszed a hűséget, akkor minden kedvezményt felhasználhattál, így semmivel sem jársz rosszabbul a hűséggel. Persze ha 1-2 hónap van vissza, akkor nincs értelme felmondani, mert a kedvezmények visszafizetése miatt ugyanott leszel, mintha végig menne a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#108050) cof válasza Dragon3000 (#108049) üzenetére


cof
veterán

A le van írva meg a gyakorlat általában két külön dolog...

Na mindegy egyébként, mert amíg havi 2 ezer Ft kedvezményért hűségeztek, addig nem lesznek alacsonyabb árak sem...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.