Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) Márton válasza Gyurka6 (#100000) üzenetére


Márton
nagyúr

100.000 :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#100002) ElektrikusDE válasza Gyurka6 (#100000) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nálam is körbe lehetne tekerni, de nem tették meg.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#100003) Gyurka6 válasza ElektrikusDE (#100002) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az ívet itt is látni, ez nagyobbnak tűnik mint nálam.

Gyurka

(#100004) teleguru


teleguru
csendes tag

Sziasztok,

Fenyeget a Digi dec végén levágja a netem az FTTB-ről és FTTH ra váltanak... Mondtam nekem a mostani is tökéletes, xarnak rá!

Kérdésem SFP+ csatlakozót tudnak a kábel végére dobni? Volt aki már másik routert használ mint amit a DIGI biztosít?

Ezt a routert néztem ki [link]

Nem akarom ezt a szar HUAWEI-t látom többen panaszkodnak rá és az igényeimet sem elégíti ki...
Köszi a válaszokat! :R

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#100005) Intruder2k5 válasza teleguru (#100004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem fenyeget, hanem tájékoztat. Ha nem felel meg az FTTH, akkor keresned kell másik szolgáltatót, aki FTTB-n szolgáltat. Saját eszköz használatát továbbra sem támogatják, az általuk adott ONT-al lesz csak neted.

[ Szerkesztve ]

(#100006) Dragon3000 válasza teleguru (#100004) üzenetére


Dragon3000
veterán

Bridge módba kéred az ontot és használod tovább a saját routered vagy ahogy írták keresel más szolgáltatót, de ahogy néztem mindegyik szolgáltatónál van már szolgáltatói eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#100007) qnadam válasza teleguru (#100004) üzenetére


qnadam
veterán

nem akarlak elkeseríteni, de eddig is egy huawei vagy zte ont-n lógtál, csak nem egyedül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100008) TeeJay válasza teleguru (#100004) üzenetére


TeeJay
félisten

Érdekes nekem 2020 július 28 óta Huawei ONT van bridge módban
Saját Asus routerrel 24/7-ben adom neki az ívet de hogy még nem tudott letérdelni az fix
Inkább örülni kellene hogy ilyen beton stabil ONT-t adnak hogy bridge módban nem lehet kifogni rajta, veszel rá saját bika routert és élvezed az 1000-es netet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100009) PBA válasza teleguru (#100004) üzenetére


PBA
aktív tag

Kár beléd az internet. :) Javaslom, váltsd egy jó Telekomos ADSL csomagra, ott csak a rézdrót jön be. :)

Viccet félre téve, komolyan nem értelek. A Huawei-t bridge módba rakva csak modemként, vagyis média konverterként funkcionál, és olyan routert raksz a végére, amilyet akarsz és el van kapálva. Ha ez nem tetszik, ott a többi szolgáltató.

(#100010) teleguru válasza PBA (#100009) üzenetére


teleguru
csendes tag

Vicces vagy.. ja nem... Megnézted a linket? Látom nem... 10Gbites router... 1000 jó lesz neked... :C2Gbit van a telekomnak is a lakhelyemen. Emiatt nem váltottam arra. Az is optika lett volna modemmel. Látom akkor haladni kell a korral marad a modem + saját router mint anno ADSL nél. Nem is várható hogy SFP+ csatlakozást biztosít majd a szolgáltató? Ez már csak kíváncsiságból érdekel.

[ Szerkesztve ]

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#100011) CirrMee válasza teleguru (#100010) üzenetére


CirrMee
addikt

Fordítva ülsz a lovon: idegen eszközt nem tudsz használni a hálózatukon, ha ilyen igényed van, kénytelen vagy keresni egy olyan szolgáltatót, ami ezt számodra lehetővé teszi.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#100012) TeeJay válasza teleguru (#100010) üzenetére


TeeJay
félisten

Telekom GPON-on tolja a 2gigás netet míg DIGI ha indítani fogja a 2,5 és 10gigás csomagot az XGSPON-on fogja.
Ott is ONT-t fogsz kapni pedig abban már SFP port is van de nem fogják engedni hogy azt használd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100013) dchard válasza CirrMee (#100011) üzenetére


dchard
veterán

Tök jó, hogy ezeket már nem nekem kell leírni. :) Mondjuk azt is megnézném, hogy ha kapna "SFP+" modult, azt mibe dugná be? Mer ugye a linkelt Asus-ba aztán dughatná...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#100014) digizsolti


digizsolti
csendes tag

Utóbbi 1-2 hónapban napközben kicsit terhelt a net, de még ez belefér (Budapest XVII.).

Napközben: 750-850 Mbit/s letöltés / 300 - 330 Mbit/s feltöltés
Éjszaka: 900-960 Mbit/s letöltés / 300 - 330 Mbit/s feltöltés

[kép]

(#100015) nmiklos02 válasza TeeJay (#100012) üzenetére


nmiklos02
csendes tag

Szevasz!
Ha a DIGI Zyxel AX7501-B0 -t ad mint a spanyoloknál,a Tv-ét szerinted hogyan oldják meg?
Bocsi, hogy zavartalak...
N.Miklós

(#100016) norba69 válasza nmiklos02 (#100015) üzenetére


norba69
senior tag

Ahogy most. Nálam pl. két eszköz van, az első adja a tv-t koaxon, a második az internetet RJ-45-ön.

(#100017) nmiklos02 válasza norba69 (#100016) üzenetére


nmiklos02
csendes tag

Köszi!

(#100018) Nemo1 válasza dchard (#100013) üzenetére


Nemo1
tag

Nem védeni akarom, de a link-elt routerben van SFP+ port...
"Ports RJ45 for 10Gbps BaseT for WAN/LAN x 1, RJ45 for 1Gbps BaseT for LAN x 8, RJ45 for 1Gbps BaseT for WAN x 1, USB 3.1 Gen 1 x 2, SFP+ x 1"

(#100019) dchard válasza Nemo1 (#100018) üzenetére


dchard
veterán

Ez nagyszerű, csak a GPON modul nem ethernet. Mi fogja vezérelni? Nem az a kérdés, hogy fiizkailag bele tudja-e dugni. Itt vannak sokan tévedésben a Digi Zyxel ONT-jével is. Azért mert ki tudja belőle húzni a modult, még nem jelenti azt, hogy más eszközben működni is fog. Azt kell érteni, hogy az esetek nagy részében a modul csak a fizikai réteget csinája, az úgynevezett MAC (közeghozzáférés-vezérlés) már az SFP+ port túloldalán van, ami ugye ethernet. Namost ha te beledugsz egy GPON modult egy olyan portba, ami mögött ethernet vezérlő van, az működni sehogy sem fog.

Vannak olyan GPON modulok, amik a komplett L1+L2 részt a modulon tartalmazzák, de ebben az esetben is kell valamiféle vezérlés a port túloldala felé. Ha nagy szerencsénk lesz akkor a Zyxel-ben ilyen modul lesz, de ezt sem fogja tudni átdugni egy Asus routerbe.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#100020) PBA válasza dchard (#100013) üzenetére


PBA
aktív tag

Hát mert tudod, ő mindent megold, ugye lövése nincs arról, hogy ez miért nem kézenfekvő (ahogy egy későbbi hozzászólásodban is leírtad). Mondom, sok embernek kár az optikai net, mert csak mindenért sír a szájuk, hogy jaj, miért nem így vagy úgy működik. Az ilyeneket visszaraknám 96 kbites RLL GSM adatcsatornára, oszt legyen vele bódog. :)

[ Szerkesztve ]

(#100021) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv,
Van bárkinek ötlete arra, hogy miért megy el a WIFI, ha az f1 2020-al játszunk?
Akár nem online játékkal is.
Ahogy kilép a futamból a fiam vissza jön a jel.
ZTE router.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#100022) TeeJay válasza Bandit21 (#100021) üzenetére


TeeJay
félisten

Beállítás hiba esetleg?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100023) sfdrakex válasza Bandit21 (#100021) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szolgáltatói router? Hány eszköz van rajta egyszerre?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100024) Bandit21 válasza sfdrakex (#100023) üzenetére


Bandit21
addikt

Igen szolgáltatói, nem nyúltam hozzá.
Két okos tv, és 4 telefon wifi-vel.
Kábelen 1 asztali pc.
1 tv-nek megy jel, a router-ből.
Tv adás gond nincs, de ahogy az f1 játékban indul a futam mintha le lőnék a wifi-t.
Ha tv-n a másik gyerek közbe youtube-ot néz, írja, hogy nincs net, telefonok meg maguktól mennek át mobilnet-re.
A wifi közben a telefonon változó, héha jelzi a hálót, csak írja, hogy nem ad netet, néha nem is jelzi.
f1- futamból ki, és már a játék menü-be lépve rögtön megy tovább a wifi.
Nem értem. Nincs semmi stream, és eleve AI ellen játszik a gyerek.
Csak ennél a játéknál tapasztaltuk.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#100025) Bandit21 válasza TeeJay (#100022) üzenetére


Bandit21
addikt

Milyen beállítások, játék/ router? mit nézzek?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#100026) TeeJay válasza Bandit21 (#100024) üzenetére


TeeJay
félisten

Hát igen gyanítom a játék ezerrel viszi a csomagokat oda vissza és teljesen kihal tőle a többi eszköz felé a wifi. Ez van bridge módra kéred és veszel egy saját bika routert ami ennyi eszközt elbír egyidőben röhögve

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100027) sfdrakex válasza Bandit21 (#100024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahogy TeeJay is írta, át kell rakatni a szolgáltatói eszközt bridge módba és venni egy saját routert, azzal intézni a “betárcsázást” és a net osztást.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100028) Bandit21 válasza TeeJay (#100026) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszönöm akkor igy lesz a fene gondolta hogy egy amúgy nem online játék így ki csinálja...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#100029) Bandit21 válasza sfdrakex (#100027) üzenetére


Bandit21
addikt

Thx ide is.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#100031) teleguru válasza TeeJay (#100012) üzenetére


teleguru
csendes tag

Köszi,

Akit erdekel mit takar a két rendszer
 [link] 

[ Szerkesztve ]

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#100032) Masato válasza Bandit21 (#100028) üzenetére


Masato
tag

Nem azé' a huszasé', de ez nekem inkább valami rádiós zavarnak tűnik. Mintha a gép valamelyik komponense szórná meg a 2,4 GHz-es sávot. Más játék alatt nem csinálja véletlenül? Vagy valami benchmark programnál, ami nyúzza a videókártyát (pl. FurMark).

(#100033) Bacusuz válasza teleguru (#100031) üzenetére


Bacusuz
őstag

engem érdekelne de nincs hivatkozás

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#100034) qqcqqc válasza Bacusuz (#100033) üzenetére


qqcqqc
őstag

És tőle már nem is kapsz....

(#100035) Túzok22 válasza Bacusuz (#100033) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Azért nem működik a link, mert fel lett függesztve a felhasználói fiókja.

(#100036) Dragon3000 válasza Túzok22 (#100035) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért nem működik, mert nem linkelt semmit, még felfüggesztése előtt néztem, na meg korábbi hsz-ben is linkelt, azok mennek is.

(#100037) Bacusuz válasza Túzok22 (#100035) üzenetére


Bacusuz
őstag

megesik, hogy a csiga elesik :K

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#100038) varso


varso
tag

Balassagyarmat FTTH remekel ismételten... :))
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#100039) mrkalpos


mrkalpos
újonc

Sziasztok!
A fórum és az internet 73 %-ának kiolvasását követően feladtam, és direktben kérnék segítséget.
(Bocs ha off topik, lehet hogy a router fórumon a helye)

Digi 1000-es nethez vettem egy TP-Link AC1200 (Archer C50) routert.
A Digis ONT bridge üzemmódba állítva, a routeren 2,4 és 5 ghz wifi.

A kisebbik gondom, hogy ugyanúgy 100/100 lett a speed test.

A nagyobbik, hogy egy laptopon kívül semmilyen eszközzel nem tudok csatlakozni a wifihez (se telefonok, se TV).
Mielőtt bridge üzemmódba tettem volna az ONT-t működött telefonról is.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#100040) Borisz76 válasza mrkalpos (#100039) üzenetére


Borisz76
veterán

A hiba benned van.

Nem néztél utána / nem olvastál eleget / nem kérdeztél itt hamarább.

A vett router ennyit tud.

10/100-s csatlakozói vannak....FAST ETHERNET...nem Gigabit-es !

A gyártó weboldaláról a specifikációk...

Megoldás lehet :
A Digi által adott eszközt visszakaratod ROUTER módba.
A TP-Linket pedig átállítod AP / Acces Point / Hozzáfárási Pont módba.
Így lefedheted az egész házat WI-FI-vel.
DE mivel a TP-Link csak 100-s tempót tud ezért wi-fi-n sen lesz gyorsabb és vezetéken is csak annyit tud ez után is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100041) Astery válasza mrkalpos (#100039) üzenetére


Astery
senior tag

Melyik WIFI-hez szeretnél csatlakozni? Beállítottad a saját routeren a vezeték nélküli hálózatot? Ha igen akkor látják az eszközeid csak nem tudnak rákapcsolódni? Kicsit több infó jó lenne.

(#100042) TeeJay válasza mrkalpos (#100039) üzenetére


TeeJay
félisten

GYorsan vidd vissza és még talán el tudsz állni a vásárlástól

Asus AC65P vagy AX58U vagy AX82U bátran ajánlott router és röhögve viszik a gigás netet :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100043) mrkalpos válasza Borisz76 (#100040) üzenetére


mrkalpos
újonc

Szia!
Köszönöm a gyors segítséget.
Valóban, nem jártam utána a vétel előtt, csak besétáltam az első boltba ahol lehet kapni, és a dobozon színes-szagos fényekben villódzó 300 + 867 Mbps felirat hatására bedobtam a kosárba.

Egyelőre így minden vissza a régibe, a routert pedig cserélem az itt javasoltak alapján.

(#100044) mrkalpos válasza Astery (#100041) üzenetére


mrkalpos
újonc

Az eszközeim látják a hálózatot, de nem tudnak csatlakozni.
Kivéve egy db laptopot, az mind a 2,4 , mind pedig az 5 ghz -ra is gond nélkül csatlakozik, és működik a net.
Azok az eszközök amik nem csatlakoznak, nem írnak különösebb hibát, csak hosszas gondolkozás után sikertelennek tituálják.
A javaslatok alapján a routert cserélem, egy (most már tényleg) gigabites portosra :)
Remélem annál nem lesz ilyen gond, ha mégis akkor kopogtatok még :)

(#100045) Borisz76 válasza mrkalpos (#100044) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne kapkodj.

Nálam is 3X cserélt a DIGI eszközt mire jó lett.
Teszteld le szépen router módban a digi eszközét.
Használd , nyüstöld.

Ha ezek után sem felel meg a tudása....DE STABILAL üzemel...
akkor vegyél egy saját routert és kérd BRIDGE-módba a digi berendezését.

Szerintem !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100046) MadMancs válasza mrkalpos (#100043) üzenetére


MadMancs
veterán

"és a dobozon színes-szagos fényekben villódzó 300 + 867 Mbps felirat"

És a legnagyobb baj hogy ezt simán eladják gigabites routerként egy átlag embernek.
Nekem mikor sos router kellett ideiglenesen, besétáltam egy euronicsba, kíváncsiságból kérdeztem. Mondtam digi 1000 a net, két routert is rám akartak sózni eme csodás felirat miatt, mutogatták, "ez jó lesz, bár csak 867 de többet ugyse tud szolgáltató.". Jó 5 percig szórakoztam még azt megmutattam mindkettőnél, WAN/LAN 10/100. Mikor megkérdeztem ha max 100 megy be, hogy jön ki 1000? Vörösödő fejjel otthagyott. Levettem a polcról egy TP-Link Archer C2 AC1200 at, pénztárnál rám se nézett :DDD
Én simán büntetném az ilyen feliratokat, kb olyan ez mint régen az 1500W PMPO 5000ft os mini HI-FI esetén (70W betáppal) :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100047) ElektrikusDE válasza MadMancs (#100046) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én még gyengébbet vettem, ASUS RT-AC51U személyében (Rata de transfer WI-FI (Mbps)300 + 433) a szimmetrikus 1/1 Gbps DIGI-s nettemhez! (kb. 3800 Forintba került használtan)

Mielőtt, letolnátok, arra hogy a szomszéd házban 1 darab smartv és egy több kamerás megfigyelő rendszer működjen róla, bőven elég a 100 Mbps vezetékes sávszélessége.

Wifi-n meg még többet is tudhat! (mobiltelefon)

Muszáj volt lecserélnem ugyanis a TP-Link TL-WR 841N routeremet, mivel a "FŐ" routeremet
ASUS-ra cseréltem.

És ez volt a legolcsóbb "AC"-s ASUS router, amit betudtam szerezni.

Szóval van felhasználási cél az ilyen routerekre is!

Ui:

Persze "fő" Routernek nem ajánlanám már senkinek sem! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#100048) woodworm válasza ElektrikusDE (#100047) üzenetére


woodworm
veterán

Muszáj? :DD ;]

(#100049) ElektrikusDE válasza woodworm (#100048) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Híd kapcsolathoz sajnos igen.

[How to set up WDS?]

Nem tudtam ugyanis összehozni a kapcsolatot az új ASUS RT-AC65P routeremmel WiFi-n keresztül. (TP-Link Archer AX10 (AX1500) bérelt routerrel a cseréjéig jól működött)

Ui:
Na igen, vezetékes kapcsolat esetén nem kellett volna lecserélnem. (csak ugye a lustaság) :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#100050) Kekmen válasza mrkalpos (#100039) üzenetére


Kekmen
senior tag

Na itt most valami elírás lehet, mert nekem volt AC1200-esem, az Gigabites, a C50 viszont nem. Milyen routert is vettél pontosan? Fotózd már le, hogy néz ki.

Szerk.: Vagy ha megírod, hogy milyen színű, az is elég. Az AC1200-es fekete és 3 antennája van, a C50-es fehér és 4 antennás.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.