Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Thrawn válasza VINIKOR (#4000) üzenetére


Thrawn
félisten

Point-to-Point Protocol over Ethernet

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4002) Otisz válasza DjPremier (#3997) üzenetére


Otisz
őstag

1 vigasztaljon: megéri várni.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4003) Márki84


Márki84
csendes tag

Valaki tudna segíteni. Routerel szeretnem használni a netet, de amikor beírom a böngészőbe, hogy 192.168.0.1 akkor nem jelenik meg a router webes felülete, hanem a kapcsolat alaphelyzetbe állt oldal jön.

(#4004) dbius válasza Márki84 (#4003) üzenetére


dbius
veterán

A router típusa kellene, mert gyártónként, sőt termékenként is lehet más címe a router webes admin felületének :K

(#4005) Márki84 válasza dbius (#4004) üzenetére


Márki84
csendes tag

D-link 604

(#4006) Jag válasza Márki84 (#4003) üzenetére


Jag
senior tag

Nem ebbe a tartományban van a hálókártyád...
Adj neki fix IP-t, amíg beállítod a routert.

(#4007) #67688960


#67688960
törölt tag

Csinálni kellene egy resetet, de nem könnyű mert problémás a gomb. Mindig is az volt. Többször kell nyomni, ha nem működik. Vagy addig amig nem sikerül, az ez elöttei 604-esem is ilyen volt.
Tegnap vettem elő a dobozban figyelt már vagy fél éve, és nem bírtam belépni, ezért kellett volna egy reset, de nem akart resetelni az istenért se, szétkaptam és csavarhúzóval zártam rövidre a gombot, hogy jó legyen
Most épp nekem is a régi 604-esemről megy a digi, pöpecül megy vele(az uccsó fw-vel).

[ Szerkesztve ]

(#4008) #67688960


#67688960
törölt tag

a #4007-est Márki84-nek akartam írni

dlink 604 teszt a 17.kerből

Tárhelycímmel kapcsolatban tudna mondani valaki infót?

[ Szerkesztve ]

(#4009) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok.

Mennem kell majd egy ismerősömhöz "netet szerelni" és gondoltam előtte érdeklődnék itt, hogy ne teljesen tudatlanul állítsak be a problémát illetően. Ezért sajnos pontos részleteket nem tudok közölni, de hátha tud valaki segíteni.
A gond annyi, hogy nem tudják routerrel (valamilyen SMC) megosztani a Digis netet két gép között (kábelen), mert egyszerre mindig csak az egyiket engedi fel. (?) Ha jól emlékszem azt mondták, hogy amikor a második gép is csatlakozni akar, akkor valami foglalt ip címet ír ki valami, de nem tudom, hogy a Windows vagy valami weboldal, szóval passz... Pedig gondolom meg lehet osztani simán a digis netet, nem?

Előre is köszi.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#4010) #67688960 válasza CWorm (#4009) üzenetére


#67688960
törölt tag

nálam gond nélkül megy az osztás, dlink-el és asus-al is, ill az asus-nál nem volt jó a automata beállítás az oleggel, de akkor enki nem csatlakozott a netre, szóval az más

(#4011) McLaca válasza #67688960 (#4008) üzenetére


McLaca
őstag

Én mailben igényeltem meg a 30MB webtárhelyet, el kell küldeni a kért felhasználónevet és a jelszót (mindkettő szabadon választott), ezzel tudsz majd FTP-re belépni. A webtárhelyed címe a w3.hdsnet.hu/"júzernév" lesz, FTP-n is a w3.hdsnet.hu-ra tudsz belépni. Statikus tartalom engedélyezett, amit a public_html mappában lehet elhelyezni.

CWorm: vagy ugyanazt az IP-t kapja mindkét gép, vagy nem a WAN-ba, hanem a LAN-ba van a kábel bedugva. Utóbbi esélyesebb szerintem, mert ha routerben van a net, akkor a gépnek nem kell "csatlakoznia", azt a router teszi meg, egyszerűen gép bekapcs és van net. Ha routeren keresztül is csak parancsikonnal tudnak becsatlakozni, akkor biztos, hogy LAN portba van dugva a digi LAN kábele, és így a router nem routerként, csak switchként működik, a digi meg csak egy kapcsolatot enged egyidőben. Ergo digi kábele át a WAN portba, routerben a PPPoE-nél be kell lőni a felhasználónevet és a jelszót (service name mező ÜRES!), és első körben lehet a router és a gépek is dhcp-n, hogy megy-e egyáltalán.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4012) CWorm válasza McLaca (#4011) üzenetére


CWorm
aktív tag

Köszi, ellenőrizni fogom ezeket.:)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#4013) satomee


satomee
senior tag

Hali!Edimax 6104k routerrel használja esetleg valaki a digit...?20-as netem van,és nem értem miért van az hogy mind speedtest szerint,mind ftp-n megvan a max sávszél,de torrentnél csak 1.7-1.8 körül jön a cucc,felfelé meg 100-120k a max.Portforward megvolt,és közvetlen kapcsolattal ugyanazokkal a torrentekkel maxon megy minden föl/le...:F

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#4014) McLaca válasza satomee (#4013) üzenetére


McLaca
őstag

Nem bírja a routered a sok kapcsolatot egyidőben. Vagy szoftverből kezeli rosszul, vagy a procija gyenge, RAM-ja kevés.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4015) krystman


krystman
őstag

Hello!

Ma, nekem is bekötötték a Diginetet, :) viszont lenne egy olyan gondom, hogy az Outlokot miként lehet beállítani? Hiába írom be a smtp szervernek a smtp.hdsnet.hu-t, egyszerűen nem küldi el. Viszont routeren keresztül használom a netet, esetleg ezen belül még kellene állítani valamit? Eddig chello-m volt, ott nem kellett állítani semmit sem.

Köszi.

(#4016) McLaca válasza krystman (#4015) üzenetére


McLaca
őstag

Kérned kell hozzá egy e-mail címet (telefonos üszin bejelented, egy óra múlva kész van), szabadon választott mailcímmel (a vége @hdsnet.hu lesz) és jelszóval. Ezt az e-mailcím - jelszó párost kell használnod az outlookban az SMTP kiszolgáló hitelesítésére, anélkül nem megy.

Apropó, Miskolc, Avas III. ütem: délben és pár perccel ezelőtt is úgy fél órára nuku net, közben link volt a kábelen, csak valahogy félresikerülten, mert veszettül villogott a router LED-je, meg ha direkt a gépbe dugtam, annak is. Normális esetben ha nincs link, nem világít, ha van link, világít, de ez igen gyorsan villogott. A telefon közben működött, de akadozott a hangja (a vonalhang is), és a bejövő hívásoknál úgy minden 4.-re csörrent meg, miközben hívó oldalról kicsengés volt hallható. Fura...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4017) krystman válasza McLaca (#4016) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen a segítséget! :R

Nekem nem volt ilyen gondom, nálam teljesen jól megy minden jelenleg!

(#4018) Calogero válasza McLaca (#4016) üzenetére


Calogero
addikt

Itt Debrecenben nem kell telefonálgatni...már a szerződéskötéskor kérik (legalább 1-egyet)
Bekötéskor már él is az e-mail cím. Jah és itt más a vége... (@ipmedia.hu)

(#4019) Snipee


Snipee
csendes tag

üdv
a következő problémám állt elő, eddig problémamentesen használtam a digit egy tplink wr542G-s routerrel, pár napja elköltöztünk, és ma végre az új helyre is bekötötték a netet!
A gépre közvetlenül kötve működik a net, viszont ha a routerre kötöm, az nem akaródzik betárcsázni, csak próbálkozik! nem állítottam semmit csak a felhasználónév jelszó párost írtam át! Elvileg működnie kellene!
Előfordulhat hogy a digi más más eszközt használ a társasházakban?

Snipee

No Comment

(#4020) cannyon válasza Snipee (#4019) üzenetére


cannyon
aktív tag

csinálj egy full resetet a routernek és configold be ujra

(#4021) Snipee válasza cannyon (#4020) üzenetére


Snipee
csendes tag

úgy néz ki meghalt a router, egy ADSL nettel is próbáltam...
a teljes resetet még megpróbálom! Köszi

No Comment

(#4022) cannyon válasza Snipee (#4021) üzenetére


cannyon
aktív tag

ha ugy sem megy akkor ua lesz nálad mint banpitynél elcseszték a bekötést simán a gépbe dugva van net de routeren meg nem megy kiváncsi leszek menni fog e reset után

(#4023) krystman válasza cannyon (#4022) üzenetére


krystman
őstag

Ez meg, hogy lehet? Ilyenről még nem hallottam! :/

(#4024) cannyon válasza krystman (#4023) üzenetére


cannyon
aktív tag

azt énis szeretném tudni de banpitynél igy volt a gépbe dugva volt net rádugtuk a netet a routerre halál 2 routert probáltunk meg aztán ráraktuk egy laptopra a netet ott se tárcsázott be de az asztalin meg betárcsázott és ott volt net aztán üsz ott aszt mondták ök nem ajánlják a router használatát mondom ez nem semmi aztán végül arra jutodtunk hogy az üsz felhivtuk ujra és mondtuk hogy jöjjenek ki és nézzék meg a hibát erre azt mondta az üsz hogy ha esetlegesen a szakember mindent rendben talál 5000ft kell fizetni de hát rossz volt ezért nem kellet kifizetnie azota megy neki rendesen elcsesztek valamit lent a dobozba nála :)

(#4025) Snipee válasza cannyon (#4022) üzenetére


Snipee
csendes tag

No, reseteltem, így sem megy! De úgy néz ki a router döglött, mert az öcsém ADSL-énél sem Connectel! Az asztali géppel is megy direktben, meg a laptoppal is, csak a router nem tárcsáz! Eszerint nálam jól kötötték, csak a router nem bírta a költözést! :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#4026) satomee válasza McLaca (#4014) üzenetére


satomee
senior tag

Értem,és köszi!
Igazából az a problémám hogy bootoláskor az üdvözlőképernyő után kb 2-3percig nem tárcsáz be az indítópultba rakott parancsikonnal a gép,holott korábban ez működött.Már próbáltam másik vírusirtót hátha az fogja vissza,sőt kipróbáltam vírusirtó nélkül is,már az xp-t is újrahúztam,de semmi.Kíváncsiságból kötöttem be a routert,ami elvileg megoldotta volna a problémámat, de gyakorlatilag... :U Csak ezért meg nem szeretnék másik routert venni. Ha valaki tudja mitől van ez, esetleg hol keressem a megoldást,annak megköszönném a segítséget!

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#4027) McLaca válasza satomee (#4026) üzenetére


McLaca
őstag

Ha tudjátok, előbb próbáljátok ki egy ismerős segítségével másik géppel is.
Ha azzal ok, akkor mégis rendszerújrarakáson érdemes gondolkodni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4028) satomee válasza McLaca (#4027) üzenetére


satomee
senior tag

Hát épp ez az,hogy frissen telepített -és rendszeresen frissített- XP van fent. Azon próbáltam sp2,majd sp3-al is. Egyszerűen nem vágom mitől lehet,de rém idegesítő mikor percekig nem történik semmi, aztán egyszerre elindul jópár process,köztük a rasphone is. Egyszerűen nem tudok már mit kipróbálni. :(

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#4029) McLaca válasza satomee (#4028) üzenetére


McLaca
őstag

Ha ez induláskor van, akkor lehet, hogy IP-t akar kérni a hálókártya, de ugyebár nem tud. Vagy adj neki kézzel a 192.168.... tartományból, vagy kapcsold ki a TCP/IP-t, ha direkt a gépre van dugva a digi. Ha routerrel netezel, akkor viszont az IP-t válaszd meg a router tartományának megfelelően és ne kapcsold ki a TCP/IP-t.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4030) satomee válasza McLaca (#4029) üzenetére


satomee
senior tag

Ez működik,KÖSZÖNÖM! :C
:R :R :R :R :R

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#4031) krystman válasza cannyon (#4024) üzenetére


krystman
őstag

Ez elég fura tényleg! Én egyszerűen a PPPoE-nél beírtam a f.n jelszót, és ment egyből. Többi mind úgy van, mint eddig. Hát, ez tényleg fura egy hiba volt! Az meg elég elszomorító, hogy a Digi 5000ft-ot kért volna el, ha nem talál hibát! Elég fura egy gondolkodás! :F

Egyébként meg teljesen meg vagyok vele elégedve, zuhan a cucc lefelé szó szerint! :))

[ Szerkesztve ]

(#4032) PeterPH válasza krystman (#4031) üzenetére


PeterPH
senior tag

Miért lenne fura gondolkodás? Ha ki kell mennie egy embernek, annak költsége van, amit ők állnak, ha a szolgáltatónál van a hiba, és kiszámláznak ha a felhasználónál. Te örülnél ha feleslegesen, és ingyen ugráltatnának?

[ Szerkesztve ]

(#4033) McLaca


McLaca
őstag

Sőt, úgy kéne ezt felfogni, hogy a kiszállásnak mindig van egy költsége, amit a szolgáltató a szolgáltatói berendezés hibája esetén átvállal.
Nincs ez másként más szolgáltatóknál (pl. áramszolgáltató) sem.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4034) Dot válasza cannyon (#4024) üzenetére


Dot
őstag

Lenne 1 ötletem miért csinálta ezt, bár elég kizárt! Az újabb hálókártyáknak tök mind1 milyen vezetékkel kötsz össze 2 gépet diretbe/cross/ a hálókari felismer és a patch kábelt "megcross-olja" /szóval felcseréli/! Az én gépem is ilyen, gondolom a router ezt nemtudja. Valszeg valamit elköthettek.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#4035) cannyon válasza Dot (#4034) üzenetére


cannyon
aktív tag

valami kimaradt a bekotésböl azért nem ment rendesen a nete! bár nem értedtem hogy mért pont az asztali gépen volt csak net a laptomnál meg meg se löte pedig az is egy betárcsázos kapcsolat volt felhasználo jelszo jo volt mégse ment ki a netre a routernél sikerult kapcsolodnia 1 mp aztán ledobta probálkozott tovább de akkor se sikerult

(#4036) Dot válasza cannyon (#4035) üzenetére


Dot
őstag

Akkor kapufa:)

Nekem a hétre ígérték, hogy lehet rendelni/most jött az optika+kábeleket most építik/
Akkor én a routerbe köttetem.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#4037) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Diginet-nél van torrentkorlátozás? Alig akar menni a seedelés. 20/10 Mbites netem van.

Köszi a választ.

(#4038) #67688960 válasza VINIKOR (#4037) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem ismered az titkosítás funkciót?

(#4039) Draken válasza #67688960 (#4038) üzenetére


Draken
őstag

Én is ismerem, mégse megy úgy ahogy kellene, csak ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#4040) #67688960 válasza Draken (#4039) üzenetére


#67688960
törölt tag

Erőltetett vagy sima titkosítással?
Attól is függ hogy viszik-e, és már jó ideje az utóbbival szoktak gondok lenni. Próbáld ki egy nyitott nemzetköziről valóval.

[ Szerkesztve ]

(#4041) cannyon válasza VINIKOR (#4037) üzenetére


cannyon
aktív tag

nincs korlátozás csak olyan torrenteket seedelsz aminél alig van letöltö énnálam mindig maxon megy a feltöltésem 6 torrent kiviszi simán még kevés is a sáv :)

(#4042) rocket


rocket
nagyúr

Valaki merje le legyen szives a DIGI sajat sebesseg merojevel a letoltest.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4043) #67688960 válasza rocket (#4042) üzenetére


#67688960
törölt tag

Bájtban számol nem bitben, meg kell szorozni nyolccal.
Nálam megy a forgalom amit nem állítok meg ezért.

[ Szerkesztve ]

(#4044) rocket válasza #67688960 (#4043) üzenetére


rocket
nagyúr

Tudom miben szamol, nem azert kertem :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4045) brd válasza rocket (#4042) üzenetére


brd
nagyúr

3,7/2,3 MB/s a le/fel.

The only real valuable thing is intuition.

(#4046) xabolcs válasza rocket (#4042) üzenetére


xabolcs
őstag

2,3/1,2 - basenet, 11.ker.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4047) McLaca


McLaca
őstag

2,4/1,23 basenet, Miskolc.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4048) krystman


krystman
őstag

Nem tudom, én ugyan azt a eredményt kaptam a speedtest oldalon is, mint a Digi mérővel! Egyébként 20/10 meg van stabilan! ;)

(#4049) xabolcs válasza krystman (#4048) üzenetére


xabolcs
őstag

nekem a speedtest csal az uploadnal: 20rol indul, aztan visszaesik 13 korulre, s folkuzdi magat 15~16-ig ...

de kulonosebben nem erdekel, megy aztan jolvan es szerencsere kulonosebb gond sincs vele :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4050) rocket


rocket
nagyúr

Koszonom mindenkinek a merest :)

#4049: Speedtest feltoltesi eredmenyeivel nem erdemes foglalkozni, ossze-vissza mer.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.