Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) hajraolaj1 válasza Laccoss (#87994) üzenetére


hajraolaj1
tag

Avastot használok, fogalmam sincs, így jó-e, sose foglalkoztam még portnyitással ezelőtt az az igazság. Elvileg engedve van minden port, TCP/UDP protokollos szabályokat csináltam. Lehet tök hülyeséget csináltam, nem értek hozzá mégegyszer mondom.

(#88002) KD6-3.7 válasza cof (#87999) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Köszönöm neked és mindenki másnak is a segítséget! :R
Paraszt voltam és delután 4kor felhívtam a digit, kb 15 perc alatt megtörtént az átállás. Már az új routerről megy a dolog, sokkal, de sokkal jobb lett a lefedetség és stabilabbnak is tűnik most igy pár óra után is. Innentől úgy gondolom, hogy a többi a DIGI-n múlik mennyire tud stabil kapcsolatot biztosítani. Amúgy csak egy AC1200 lett berakva.

(#88003) TeeJay válasza 4Grider (#87995) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezt megírnád nekik hibajelzésben hogy jó lenne ha megcsinálnák?
Mégis BIX felé lesz akkor gond és hadd ne mondjam elég sok szervert meg másik szolgáltatót azon keresztül érünk el szóval ideje lenne már ha felbővítenék

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#88004) gxyb válasza cof (#87981) üzenetére


gxyb
aktív tag

Igen tudom, de talán nem gond. Egy pc van kábelen amin szülők böngésznek wifit csak én használom telórol ha fél évente hazajövök.
Ez a zte cucc meg gondolom tud pppoe-hoz kapcsolódni csak egyszer kell beállítom neki. Azt monduk nem szeretném ha minden gépindításnál manuálisan kellene kapcsódni.

(#88005) cherubion08 válasza hajraolaj1 (#88001) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Nekem is az volt a problémám mint neked,Laccoss(köszi :R ) által megosztott linkbe található leírás segített. Annyi,hogy nekem win10 alap vírusírtóján kívül nincs fent más. Esetleg próbaképp kapcsold ki az Avast,hátha az okozza a próblémádat,ez csak tipp nem vagyok szaki.

(#88006) Intruder2k5 válasza gxyb (#88004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre természetesen tökéletes.

(#88007) Jim74 válasza 4Grider (#87995) üzenetére


Jim74
nagyúr

B@szki, és tényleg! :Y

Telenor 522/326 - 10ms
Vodafone 28/318 - 7ms
Szerverplex 37/324 - 7ms
Opticon 24/324 - 4ms

Na ilyenkor mi a helyzet? Jelentsem hibára, vagy felesleges?

(#88008) nrg_52


nrg_52
addikt

En nem igazan ertem mi a problema. Mukudik az internet? Mukodik. Ki a fenet erdekli, hogy 500 vagy 200 Mbit/s? 100 is boven eleg mindenre... Attol, hogy folyamat speedtesztelunk em oldodik meg a problema, sot feleslegesen terheljuk halozatot. Akinek nem inge... Btw boldog karacsonyt minden kedves es kedvetlen forumtarsnak!:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#88009) Plazmacucci válasza nrg_52 (#88008) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt most komolyan képes voltál leírni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88010) MasterMark válasza nrg_52 (#88008) üzenetére


MasterMark
titán

Én azért azt mondanám mindenki kitartóan speedtestezzen, attól biztos jobb lesz. :DDD

Switch Tax

(#88011) Túzok22 válasza nrg_52 (#88008) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Attól hogy speedtest-eznek, az nem terheli le a hálózatot. :DDD
Update:

Csak a speedtest oldalt és az adott szervert amire mérnek, azt terheli egy kicsit, de nem a DIGI hálózatát.

[ Szerkesztve ]

(#88012) MasterMark válasza Túzok22 (#88011) üzenetére


MasterMark
titán

Terhelni terheli az a dolga, de nem leterhetli. :))

Switch Tax

(#88013) Dragon3000 válasza nrg_52 (#88008) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szóval neked mindegy, hogy miért fizetsz a lényeg, hogy valahogy működjön. Én meg sokan úgy vagyunk, hogy amiért fizetünk azt el is várjuk, így az internetnél is a megfelelő sebességet, és a sebesség mindig legyen garantált felett.

(#88014) Túzok22 válasza MasterMark (#88012) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Így van :)

(#88015) Túzok22 válasza Dragon3000 (#88013) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Én is így gondolom és ez így is van helyén. :)

(#88016) nrg_52 válasza Plazmacucci (#88009) üzenetére


nrg_52
addikt

Miert mi bajod vele? Korulbelul anyira kompetens hozzaszolas, mint az ennyit, annyit merek, ami napi tema mostmar itt. Es igen, komolyan unom, engedd mar meg, hogy legyen sajat velemenyem....:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#88017) 4Grider válasza TeeJay (#88003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most bővítették fel 40-ről 100 Gbps-ra. Azt pedig kétlem, hogy nem tűnik fel nekik, hogy a korábbi átlagsebesség csökkent a bővítés óta...

(#88018) MasterMark válasza Dragon3000 (#88013) üzenetére


MasterMark
titán

Vagyis azért fizettél, hogy a speedtest sok számot mutasson? :D

Switch Tax

(#88019) Dragon3000 válasza MasterMark (#88018) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha valami a bixen keresztül speedtesten szar, akkor minden más is, ami azon keresztül megy, és az érinthet már a használatban is, mondjuk nekem szerencsére nincs gondom, így nem érint, de ez azokat nem vigasztalja, akiknél szar és így több multis játéknál is lehetnek gondok, illetve egyeseket a munkájuk során hátráltatja.

[ Szerkesztve ]

(#88020) nrg_52 válasza Dragon3000 (#88013) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem, de amig arra amire hasznalom eleg, addig nem igazan erdekel. Normal hasznalat mellett mi jelentosege van az 1000 Mbps-nek arulja mar el valaki. Ilyen draga mindenkinek az ideje, hogy nem mindegy, hogy valami 10 perc alatt jon le vagy 50? De marha fontos ember manapsag mindenki....

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#88021) 4Grider válasza nrg_52 (#88016) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az a gond, hogy a BIX felől az előfizetők jó részének a 100 Mbps sem elérhető. Elhiszem, hogy téged nem érdekel, hogy az egy számjegyű utakon innentől kezdve csak 20-al lehet közlekedni, ha egyszer te mindig az autópályán közlekedsz, de ettől még probléma van a hálózatban, amit illene megoldani. Főleg azért gáz, mert akinek olyan adatközpontokban vannak a dokumentumai, amiket a Digi csak a BIX-en keresztül ér el, azok azóta szívnak. És immáron több mint két hete...
Tehát itt arról van szó, hogy 940 Mbps helyett 50 Mbps. Ez nem 10 perc helyett 50...

[ Szerkesztve ]

(#88022) Dragon3000 válasza nrg_52 (#88020) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elég sokan panaszkodtak már itt, hogy home office-ban vannak és nem mindegy, hogy normális sebességgel megy vagy csak 20-80Mbps-kel, illetve multis játékoknál is kurva szar, ha ez miatt nem tudsz játszani velük már hetek óta.

(#88023) tobi'' válasza nrg_52 (#88016) üzenetére


tobi''
tag

Több a csomagvesztés, illetve a ping is valamelyest emelkedik, van olyan kör akiknek ez számít és náluk a sok kis csomagnál még inkább kijön a hálózat hibája, hátrányt szenvednek, de van aki a külföldi irányokba érez olyan lassulást, hogy a munkáját nem tudja elvégezni, továbbá múltkor nagyobb trotty volt, csak részben tudták megoldani, ha így marad majd jöhet a következő összezuhanás, hiszen még sok embert fognak átrakni 500-ról 1000-es netre.

(#88024) Dragon3000 válasza tobi'' (#88023) üzenetére


Dragon3000
veterán

Inkább többségében 100-ról kerülnek át 1000-re, mert az 500-ashoz vagy nem volt szabad port vagy sok volt a +200Ft havonta (durva, de nem egy ilyen emberrel találkoztam) :D

(#88025) HwGuru


HwGuru
csendes tag

Boldog Karácsonyt!

1000 mbites DIGI optikai netem van Debrecenben, az ő Huawei eszközükre csatlakozok kábelen.
Az elmúlt kb 1 évben nem is volt semmi gond, sebesség rendben, a probléma kb 2 hete kezdődött.
Azóta az van, hogy főleg esténként szakadozik a net.
10-20 másodpercre szakad meg, van, hogy 3-4-5 percenként, véletlenszerűen.
Előtte felmegy a ping ms-je, aztán megszakad 10-20 másodpercre, utána helyreáll.
Router áramtalanítás nem segít.
Számítógéppel semmi gond, új gép, megosztott mobilnettel semmi probléma sincs.

Ügyfélszolgálat persze lepattint, hogy ők távolról mindent rendben látnak.
Küldenek ki szerelőt, de ha abban az 1 percben, mikor itt van, nem csinálja, akkor fizessek 5ezer forintot, és semmi sem fog változni.

Ötlet, tanácsok? Másnak is ilyen?

Kurva idegesítő, hogy 5 percenként megszakad az online játék, stb.
Tudom, hogy nem nálam van a hiba.
Kezdjek pereskedni, vagy NMHH, más szervnél szarakodni?

Vagy csak simán váltsak szolgáltatót?

Köszi a válaszokat.

(#88026) nrg_52 válasza Dragon3000 (#88022) üzenetére


nrg_52
addikt

Azert azt aruld mar el nekem, hogy melyik multis jatekhoz kell feltetlenul 20-80 Mbit-nel nagyobb savszel? Nagyon sokan nem tudnanak ebben az orszagban jatszani, ha ez igy lenne, ugyanis rengeteg helyen nincs kabeles szolgaltatas az orszagban, de gemerek ott is vannak. Nem arrol van szo, hogy ez nem problema, Foleg akinek 100 alatt megy, de konyorgom, ne omoljon mar ossze a vilag, mert 1000 helyett csak 200Mbps a savszel....

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#88027) front3r válasza nrg_52 (#88026) üzenetére


front3r
őstag

Nekem pl. az is számít, hogy 10 vagy 20 perc alatt jön le valami(pl. PS Store-ból megkívánunk egy játékot, és lejön-e időben). Vagy akad-e a videó(Yt, Twitch, Netflix, stb.).
Ha nem tudják megoldani a problémát, akkor szolgáltatót váltok, ennyire egyszerű ez.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#88028) 4Grider válasza HwGuru (#88025) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokkal egyszerűbb, ha saját routert használsz (a szolgáltatóknak amúgy sem feladata, hogy a saját LAN-odat kiszolgálják), és a szolgáltatói eszközt átkéred bridge módba, hogy a saját eszközöd építse fel az internetkapcsolatot és legyen felelős a saját LAN-odért. Ez elég sok ilyen jellegű problémát megold (már ha megfelelő minőségű routert választasz).

(#88029) nrg_52 válasza front3r (#88027) üzenetére


nrg_52
addikt

En ezt megertem, es ez a helyes hozzaallas, ha nem felel meg teszel ellene, kesz, nincsen siras-rivas.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#88030) Dragon3000 válasza nrg_52 (#88026) üzenetére


Dragon3000
veterán

A bixen nem csak a sebesség szar, de sokszor van packet loss és a ping is ingadozik, ha szerinted ezek nem okoznak gondot multis játéknál akkor ok. Amúgy meg az országon belül bixen ennyi, de külföld fele sokkal rosszabb értékeket produkál, miközben ezekkel se volt régen gond.
Ha nálam is szar lenne, akkor itt csak telekom 150/5Mbps lenne az alternatíva, aminek 5/1Mbps a garantáltja, mindezt 5700Ft-ért. Ez még rosszabb lenne, mint a belassuló digi :D

[ Szerkesztve ]

(#88031) KD6-3.7 válasza front3r (#88027) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Igen ám csak míg a DIGInel 3100Ft az elvileg 1000-es net (ha nem is most, de a jövőben biztos stabilizálodik) addig pl a Telekomnál közel 7000Ft :))
Most fizetek 5600Ft-ot a Telekomos 300-ert.

(#88032) nrg_52 válasza Dragon3000 (#88030) üzenetére


nrg_52
addikt

Savszelessegrol beszeltem, nem csomagvesztesrol meg valaszidorol, ezek nyilvan befolyasoljak az online jatekot. Es azt se allitottam, hogy ez igy rendben van, csak azt, hogy attol, hogy napokon keresztul sirunk meg speedtesztezunk, attol semmi nem fog valtozni.

88011: miert? az a forgalom a telekom vagy a csodafone halozatan megy keresztul, nem a digien?

88012: nem irtam, hogy leterhelne.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#88033) Dragon3000 válasza nrg_52 (#88032) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha csak napok lennének, ez már hetek és vannak olyan helyek, ahol hónapok óta tart és igazuk van a felháborodással, mert a digi mindenkit lerázz, hogy náluk semmi gond.

(#88034) nrg_52 válasza Dragon3000 (#88033) üzenetére


nrg_52
addikt

Azt se mondtam, hogy nincs igazuk, csak a siras meg nem sok problemat oldott meg. De befejeztem igazabol, nem akartam beleallni senkibe, csak leirtam a velemenyemet, amivel nem muszaj egyeterteni.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#88035) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy a Digi által adott ZTE f618-at ki lehet cserélni valami normálisabbra? Nincs vele baj, de a wifije az egy hulladék. Esetleg valakinek tapasztalat? :R

(#88036) Dragon3000 válasza Allmegvalto (#88035) üzenetére


Dragon3000
veterán

A digi erre hivatkozva nem fogja cserélni, mivel csak kábelen garantálja a netet. A legjobb lehetőséged, ha veszel egy megfelelő routert és az ontot bridge módba kéred. De azért kérdés, hogy a hulladék alatt mit értesz? Lassú vagy a hatótávval van gond, mert a második környezet függő.

[ Szerkesztve ]

(#88037) BullKoxa válasza Jim74 (#87993) üzenetére


BullKoxa
őstag

Pont ez a gondom mikor a szerelő nàlam látta hogy màsodik nap sem jó a net mert 90-120/300 a netem Ekkor mondka nèzük meg a Telkomos szervert ott meg hozta a maximumot a mèrès. A szelessavon meg nyögve 150/300 magvan. Tegnap dumàltam öcsemmel ès azt hiszem megvan a Digi utódja. Lassabb de jóbb jelenleg az a net, jàtèkra leszarom milyen gyors csak stabil legyen .
Köszönöm szèpen hogy ìrtàl.

(#88038) Allmegvalto válasza Dragon3000 (#88036) üzenetére


Allmegvalto
tag

50nm es lakást nem szórja be,igazábol ennyi a baj.meg gondoltam ha lenne rá opció akkor lecserélném wifi 6ra.

(#88039) BullKoxa válasza nrg_52 (#88026) üzenetére


BullKoxa
őstag

Na làtom nem vàgod a dolgot. Na akkor pl. Cod MW 2019-s , szar jàtszani mert szar a net, èrted???!!!

Màsik BFV erre esetleg azt lehet mondani hogy elmegy kategória.

Cyberpunk2077 alig jött le, 10Mb szedte, szerinted ez os normàlis . Ha nèzed a minimumtól is nagyon messze van.

Másik, fèl napomba került mire azt a kurv@ Windows10 rendszert megycsinàlta jól a gèp pendrivra. Adatlapon a gèpem ( igen vettem eredetit 45K, Win10 2017- ben ami màr règi ezèrt az màr nem jó . Màr frissìteni sem lehet egy ideje az új winre ) . Csak enyit a szupi Digiről , remèlem jól meghuzkudjàk őket!! Nem ezèrt fizet az ember.

[ Szerkesztve ]

(#88040) adika4444 válasza BullKoxa (#88039) üzenetére


adika4444
addikt

Én ezért tartok offline naprakész Windows 10 + Office telepítőt, illetve a nagyobb alkalmazásokat néha offline aktualizálom. Azt néztem pár napja, hogy a Teams-ről egy néhány 10 MB méretű állomány is percekig vánszorgott lefelé, ezek szerint bekészített ISO hiányában a tegnapi Windows telepítésem nem lett volna meg 20 perc alatt...

üdv, adika4444

(#88041) Jim74 válasza BullKoxa (#88037) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igaz, én nem játszom online, valószínűleg azért nem érzékelem a problémát.
Mostanában PS-en is lemezes játékokkal tolom, de valószínűleg elég morcos lennék, ha 2-3 MB/s-el jönne le a store-ból egy 50-60GB-os játék.

(#88042) xDiESEL92 válasza BullKoxa (#88037) üzenetére


xDiESEL92
tag

Nálam az előző 15 évben csak akkor volt probléma, amig koax kábelen jött a lakásba. Azóta soha semmi baj nem volt velük, most 2 hete igen, szar. De előtte 14 évig nem volt vele baj. Átmész egy UPC-hez vagy Telekomhoz, soha az életben nem fogod látni a kínált sávszél fölött a mérőt és ott nem 1-2 évente fogsz betelefonálni, azon kívűl, hogy drágább is :)
Valószínűleg tudnak a problémáról és dolgoznak rajta. 1 hete még az Antenna Hungáriára vagy a Telenorra is 30-40et mértem. most már 500-520 (FTTB 500), valamint bixen is már normális a görbe.

(#88043) Dragon3000 válasza BullKoxa (#88039) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért azt ne felejtsd el, hogy mindegyik szolgáltató csak az adott országra garantálja a netet, külföldi sávszélesség gond bármelyiknél lehet, és egy váll rántással lerendeznek.

(#88044) Lajosnagy17 válasza 4Grider (#88028) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI internet még mindig akadozik? Miket mérsz ma?

[ Szerkesztve ]

(#88045) ElektrikusDE válasza Allmegvalto (#88038) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!
Nem lecserélni kell, hanem "wifi 6ra" képes routert kell használni és a ZTE f618-at Bridge módba tetetni a szolgáltatóval.

Én is igy fogok tenni, ha végre bekötik az 1GB-s netet! (nekem meg se kell vennem, 350 Ft.-ot meg ér havonta a bérlése)

Ahogy a DIGI is reklámozza:

[link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#88046) the.odzsy válasza ElektrikusDE (#88045) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Csak nem itt Magyarországon, hanem Romániában.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#88047) ElektrikusDE válasza the.odzsy (#88046) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

OK

De megvenni itt is lehet.

Archer AX10 (AX1500) egyébként. (kb. 20000 Ft)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#88048) the.odzsy válasza ElektrikusDE (#88047) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

De azt írtad: "Én is igy fogok tenni, ha végre bekötik az 1GB-s netet! (nekem meg se kell vennem, 350 Ft.-ot meg ér havonta a bérlése)". Akkor neked hol van az az itt?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#88049) ElektrikusDE válasza the.odzsy (#88048) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

De megvenni itt is lehet.

De megvenni Magyarországon is lehet!

350 Ft.-ot meg ér havonta a bérlése

5 RON nem sok, kb. 350 Ft. lenne át számítva a havi díj.

Javítva.

Ui:

Magyarországon nem jutottam DIGI-hez

Romániában remélem igen, mobilnettem már van, a 1 GB-s net még kiépítés alatt.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#88050) the.odzsy válasza ElektrikusDE (#88049) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Aha! Így már érthető. Tehát te Romániában vagy.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.