Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) brd válasza Zscca (#6949) üzenetére


brd
nagyúr

Egy mai takarékos géppel (100 W alatt) max. kb. annyi lesz a számla pluszban, mint az internetszámla, de inkább kevesebb. ;) Lemértem-kiszámoltam, tehát tapasztalat, nem csak levegőbebeszél.

The only real valuable thing is intuition.

(#6952) cannyon válasza brd (#6951) üzenetére


cannyon
aktív tag

És miennyi lett a villanyszámla amit kiszámoltál?

(#6953) ubbconfig válasza brd (#6951) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

...és van aki laptopot használ (pl. én), még torrentre is...na az aztán nagyon "számít" egy teljes háztartás villanyszámlájába :D
Hozzáteszem a nagy sávszél előnye pont itt jön ki, ugyanis nem kell éjjel nappal hajtani a gépet. Letöltök egy filmet 5 perc alatt, vissza seedelem a 10x-esét egy óra alatt, de ha úgy felejtem a gépet, még top feltöltő is vagyok arra a torrentre :P
Régen adsl-es időkben tényleg kénytelen voltam éjszakákra úgy hagyni a feltöltést, mert az arányom az istennek se akart javulni. Most már pont nem ez a helyzet!

(#6954) brd válasza cannyon (#6952) üzenetére


brd
nagyúr

Ez alapján kb. 3500 Ft egy hónap, ha 0.1 KWh-s a gép fogyasztása (100 W-os teljesítményfelvétel, vagyis ennyit fűt el), 24 óra*30 nap*0.1=72 KWh, ezt kell szorzoni 1 KWh árával (a táblázat alapján 48-49 Ft), így jön ki a ~3500 Ft.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#6955) brd válasza ubbconfig (#6953) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, én is ezt tervezem, kb. 5 W-ot fogyaszt egy laptop, táppal együtt, kijelző nélkül, nyugalomban, az már tényleg szinte fillérek. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#6956) cannyon válasza brd (#6954) üzenetére


cannyon
aktív tag

És én azt honnan tudom meg hogy az enyém mennyit eszik?:)

(#6957) TayRol válasza TayRol (#6921) üzenetére


TayRol
veterán

no, megjott a 841-es tplink, es ez mar hozza a 20/10-et. zyxel nagyon leirta magat nalam.

(#6958) Atapi válasza cannyon (#6956) üzenetére


Atapi
senior tag

veszel fogyasztásmérőt (néhányezer huf szokott lenni, olyan 2,5-6k között), vagy megprobálsz kölcsönözni az áramszolgáltatodtol. elműnél legalábbis lehet ingyé kölcsönözni, talán máshol is van ilyen opcio. aztán megmérheted magadnak a géped fogyasztását jol. ha pontos érték nem érdekel, keress rá, van topic itt ph-n a gépek fogyasztásárol, nagyságrendet saccolhatsz magadnak a beirt konfigok alapján.

(#6959) McLaca válasza Zscca (#6949) üzenetére


McLaca
őstag

Notebook, torrentklienses router, torrentklienses USB-NAS eszköz mezei routerbe, Intel Atom procis letöltőgépecske... Van számos megoldás. :)
De pont az a jó a netben, hogy nem kell annyit járatni a gépedet, hogy meglegyen egy bizonyos forgalmad. Az ADSL-es időkben kellett éjjel-nappal mennie a gépnek, most meg a 20Mbites feltöltéssel egy óra alatt felzavarok 7-8GB-ot. Ez a forgalom az ADSL-es időkben a csúcs egynapi letöltésem volt, és csak évente 2× fordult elő, akkor is órákig ment maximumon a letöltés, hogy elérjem. Most meg? 2,2TB havi forgalom... :)

cannyon#6952:

http://www.elmu.hu/esz-dijkalkulator
http://www.emasz.hu/esz-dijkalkulator

Első kézből megmondják a frankót! :) (Lakossági fogyasztók hagyják a beállításokat úgy, ahogy betöltődik, és ha csak a konkrét fogyasztás árára kíváncsiak, akkor vonják le a bruttó 195Ft elosztói alapdíjat a végösszegből!)

:))

brd#6955: az azért kevés lesz egy kicsit, max. egy netbook ULV procival. Tápról úgy 20W-ot eszik kikapcsolt kijelzővel egy mai Core2Duo-s gép, akkuról 10-12W-ot (táppal lemértem fogyasztásmérővel, akkuról meg méri maga, csak sajna Win7 alatt nem, csak XP alatt tudom kijeleztetni a megfelelő progival). Amúgy a linkelt közlemény hiányos, az RHD-t nem tartalmazza részletesen, és az integrált árnál csak az egyik tömböt.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6960) mycso válasza brd (#6954) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Olvasgatom itt ezt az áramos-fogyasztásos eszmefuttatást, de nem értettem, miért annyi... :U

Most nézem, hogy te a folyamatos használatra számoltad ezt az összeget... :R

Az mondjuk egyértelmű, hogyha valaki éjjel-nappal használni akarja a netet (töltögetés céljából), akkor érdemes befektetni egy laptopba (akár innen ph-ról valami használt, összetört kijelzős, akksi nélküli olcsóba) --> aztán az mehet mindig...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6961) brd válasza McLaca (#6959) üzenetére


brd
nagyúr

Ok, legyen akkor 20 W, táppal együtt, túloztam kicsit. :D A T60-asom egyébként 7-8 W-ot eszik, a gyárihoz képest alulfeszelt CPU-val, kijelző nélkül, akksival.

mycso: Persze, ha nem működik állandóan a gép, akkor még jobb a helyzet. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#6962) johnny65


johnny65
csendes tag

Sziasztok

Azt szeretném megtudni mi lehet a hiba internet Routerel tökéletesen megy de ha kiiktattom a Routert mindig egy kis idő után le fagy az internet ?
Ujrainditom és ugyan ugy egy kis idő után le fagy az internet ez mitől lehet ?

(#6963) brd válasza johnny65 (#6962) üzenetére


brd
nagyúr

Van tűzfal a gépeden? Milyen?

The only real valuable thing is intuition.

(#6964) johnny65 válasza brd (#6963) üzenetére


johnny65
csendes tag

Szia
Igen csak a windows7 .tűzfala van bekapcsolva.

(#6965) paca5


paca5
tag

Ha valaki állandó net kapcsolatot akar és rajta torrentet, és még esetleg nem ódzkodik a Linuxtól és a konzoltól annak javaslom nézzen utána ennek a kis gépnek...

http://hup.hu/cikkek/20090316/sheevaplug_a_100_dollaros_szerver_testkozelbol

http://hup.hu/cikkek/20100107/ujabb_reviziot_jelentett_be_a_marvell_a_konnektorszerverebol

Max 5w fogyasztás gigabites hálókártya csatlakozás...stb..stb...

(#6966) brd válasza johnny65 (#6964) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor megnézném az eseménynaplót, hogy milyen hibákat ír a jelenség előtt.

The only real valuable thing is intuition.

(#6967) Hunter2


Hunter2
addikt

Arról mit lehet tudni hogy kaposváron folyamatban van-e hálózat építés?

(#6968) Zscca


Zscca
tag

akadozik :(

(#6969) cannyon válasza Zscca (#6968) üzenetére


cannyon
aktív tag

Sokat mondo hsz:)

(#6970) Zscca válasza cannyon (#6969) üzenetére


Zscca
tag

most meg laggol vagy szakad megint :(
amúgy nem kértem,hogy kommentáld attól hogy unatkozol

[ Szerkesztve ]

(#6971) k.soma


k.soma
senior tag

Lenne egy nem biztos, hogy ideillő problémával kapcsolatban kérdésem. Routerre van rádugva a net ugye, és naponta( amíg itthon vagyok és netezek: kb 10 óra) 2-6x megszakad a netem. Kb. 2 másodpercre, és mindig új IP-t kapok. Amikor közvetlenül volt rádugva a kábel a gépre akkor csak 1x szakadt meg 6 óra alatt. A routerrel miért szakad meg többször a net? Azért lehet, mert egész nap ugye be van jelentkezve a router a "Digihez"? Mert ugye alapértelmezettként, hogyha bekapcsolom a gépet, mindíg manuálisan csatlakoznom kellene a netre. De a router egész nap be van jelentkezve. És szerintem ez lehet a probléma oka, lehetséges ez? :F

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6972) Viktor77 válasza k.soma (#6971) üzenetére


Viktor77
titán

Nem lehet. Én is routerrel vagyok, heti egyszer szakadok, mikor új IP-t kapok (látom a logból).

Másik routerrel meg tudod nézni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6973) WhiteWalker válasza k.soma (#6971) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Búcsúzz el a routertől! Meghalt, R.I.P. ;]
Nálam is ez volt,amint kicseréltem frankón működött az újjal!
Milyen neted és rotered van? Csak hogy pontosítsunk :U

(#6974) cannyon válasza Zscca (#6970) üzenetére


cannyon
aktív tag

dobd ki a routered és nem fogja csinálni, nálam 2 naponta vált ipt nem szakad nem laggol
amugy nem unatkoztam csak olyan szépen kifejtedted a bánatod hogy nem lehetett érteni mi van:)

(#6975) k.soma válasza WhiteWalker (#6973) üzenetére


k.soma
senior tag

Vezetékes routerrel próbáltam, de nem tudott kapcsolódni a netre, hiába írtam be a felh. jelszót rendesen, gondoltam MAC cím lehet a gond, de olvastam,hogy Diginél nincs olyan. A router december közepén lett véve.. Routerem és a netem pedig 80/25-ös..
Tudom-tudom,hogy nem bírja a maxot neszidjatok érte..:D

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6976) cannyon válasza k.soma (#6975) üzenetére


cannyon
aktív tag

Service mezöbe nem irtál véletlen valamit amikor probáltad a másik routert?

A routered hát izé:) olcso husnak hig a leve:)

(#6977) kali válasza cannyon (#6976) üzenetére


kali
legenda

ne csak az árát nézd, nem olyan rossz router az a maga kategóriájában, sőt!
más kérdés, hogy 80/25 (pppoe) nethez már nagyon kevés, oda már gigabit képes illene...

[ Szerkesztve ]

(#6978) WhiteWalker válasza k.soma (#6975) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nálam is ugyanez volt a jelenség,csak az enyém egy régebbi router volt,lecseréltem egy linksys wrt320n-re. Azóta süvít a 80/25.
Bár érdemes lenne rádugni közvetlenül egy teszt oprendszerre és azon netezni,ha ott is megszakad akkor tuti router a szar.

(#6979) cannyon válasza kali (#6977) üzenetére


cannyon
aktív tag

nem a net sebessége itt a lényeg hanem hogy ezek gyenge routerek azért is szakad a net énis jártam ebben a cipöben lecseréltem a routert és megszüntek átmenetileg a problémák vettem egy drágább routert az is kb 1 évig birta aztán az is elkezdett ilyeneket csinálni most már linksys Wrt320n nél tartok ezzel nem csinálja ezeket eddig kop kop:)

(#6980) kali válasza cannyon (#6979) üzenetére


kali
legenda

akkor ismét leírom; adott router nem gyenge, bizonyos sebességig ajánlott típus - csak nem 80/25 (pppoe) alá!

(#6981) k.soma válasza kali (#6980) üzenetére


k.soma
senior tag

De a "sebességtől" nem kellene megszakadoznia.. :D És nem régi router.. azért egy fél évig bírhatta volna -.- Arról tudok, hogy gigabites router kéne a 80/25-höz :) csak nem nyertük meg a lottót mostanság.. :) Lehet, hogy kitöltöttem a service-nél de nem emlékszem már rá..:D

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6982) bolic


bolic
őstag

Micsoda szarpancsolásom volt, játszani akartam onlányban, erre minimum 200 pinggel ment és megunva léptem ki. :(( :W

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6983) kali válasza k.soma (#6981) üzenetére


kali
legenda

magától a sebességtől nem, ha a router hardveresen jó, és a beállítások is stimmelnek, akkor nem is a router a hibás - bár mint írtad is, router nélkül is volt szakadás, ha ritkábban is...
például 30/20 (pppoe) net mellett adott router még a húzós terhelést is szépen bírja, bizonyos kereteken belül, még a torrent sem képes kinyírni!
esetleg nézd meg, hogy az Address Lease Time értéke mennyi, azt a lehetséges maximumra kell állítani, mert alapban 120 perc után mindig új címet kér, ami pillanatnyi "szakadáshoz" vezet!
a 80/25 maximális kihasználásához jelenleg a tp-link tl-wr1043nd a legolcsóbb gigabit képes - megbízható - router, már 15 - 16 e ft között beszerezhető!

[ Szerkesztve ]

(#6984) k.soma válasza kali (#6983) üzenetére


k.soma
senior tag

1043asról tudok, az van tervben. :) Viszont ezt a Address Lease Time -t hol tudom megnézni? :F

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#6985) murex


murex
tag

Nem tudom másnál is jelentkezik-e hibaként, de a pingem most terheletlenül 3 és 35 ms között ingadozik, azaz ugrál össze-vissza. Ha töltök le, akkor eddig max. 40-ig ment fel, most meg megugrik 300-600 közé, és csak 1.5MB/s a lefele sebesség, pedig tudna többel is jönni. 80/25-ös net elérésem van.

Teszt kép

[ Szerkesztve ]

(#6986) cannyon


cannyon
aktív tag

Van egy olyan gyanum hogy amit ir a bixnél hogy Sávszélesség:40Gbit/sec nem valos hanem mint a grafikonon is látszik csak 30Gbit van, mert most fullon megy és ingadozik a sebesség meg a ping is.Vagy ez a 40Gbit/sec le fel töltéssel együtt értendö?

[ Szerkesztve ]

(#6987) kali válasza k.soma (#6984) üzenetére


kali
legenda

manual; link (4.6.1)
gondolom a wan connection mode; connect automatically - hogy szakadás vagy új ip cím esetén azonnal automatikusan (újra)csatlakozzon!?!?

(#6988) McLaca válasza k.soma (#6981) üzenetére


McLaca
őstag

Akkor minek neked a 80/25? Kihasználni nem tudod ezzel a routerrel, csak egy 30/20 szintű netet, amit egy ezressel olcsóbban is megkaphatsz, egy évi különbözetből pedig megveheted a gigabites routert is akár...

cannyon: kétlem, mert a statisztikában a mindenkori maximum 36,3Gbit volt (a grafikon szerint a karácsonyi időszakban, akkoriban emlékszem is, hogy nagyon vitték torrenten a cuccokat), ill. nem adódik össze az up és a down, mert a számszerűen jelzett értékek mellett zárójelben %-os adat is látható a kihasználtságról.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6989) cannyon válasza McLaca (#6988) üzenetére


cannyon
aktív tag

De amit észrevettem hogy 30.3 a max és ez fölé nem megy és ilyenkor már ping meg miegymás gondok vannak

(#6990) McLaca válasza cannyon (#6989) üzenetére


McLaca
őstag

Úgy érted, Nálad ennyi a max.?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6991) mycso válasza cannyon (#6979) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jó-jó, de mi számít gyenge routernek????

Nekem egy 4k körüli árú tplink 320gd van 30/20-as nethez (van is használva rendesen a net, általában torrent). Kb. 3 hetes a router, azóta egyfolytában megy --> szakadni még nem szakadt, a sebesség full olyan mint router nélkül volt...(már pedig ez nem hiszem, hogy a hűde erős routerek közé tartozna).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6992) McLaca válasza mycso (#6991) üzenetére


McLaca
őstag

És ha megküldöd 20-30 torrenttel? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6993) Laslow válasza McLaca (#6992) üzenetére


Laslow
senior tag

Nekem 20/10 nethez TP-LINK WR340G routerem van, a torrent kliensben meg perpill 23 megosztás/letöltés. Mondjuk jellemzően csak 2-3 aktív ezek közül, és egyszerre max. pár tucat aktív kapcsolat szokott lenni. Szóval nincs extrém terhelés, a két gépen viszont zökkenőmentesen, maximális sebességgel és szakadás nélkül megy a net, most épp 90 napos router uptime-mal.

Arra akarok kilyukadni, hogy ilyen (szerintem átlagos) használat mellé bőven elég ez az olcsó 5e Ft-os router is.

Ja, meg ha már itt vagyok: 5 hónapja használom a DIGI LAN netet, és maximálisan elégedett vagyok a szolgáltatás minőségével (XI. ker, Kelenföld). Egyetlen alkalommal volt probléma a szolgáltatással, az központi, sok ügyfelet érintő gond volt, és pár óra alatt elhárították.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6994) cannyon válasza McLaca (#6990) üzenetére


cannyon
aktív tag

nem, a bixet nézve 30.3gb nél nem igazán megy feljebb a digi sebessége :)

mycso a tul olcso routerek, egy komolyabb terhelés esetén generálja a hibákat szakad meghal a wan port stb, meg az ilyen filléres routerek nem mai fejlesztések firmware se nagyon segit a kapcsolat kezelésen melegszik meg miegymás

[ Szerkesztve ]

(#6995) bolic válasza cannyon (#6994) üzenetére


bolic
őstag

Tényleg, most megállt az eszem, vagyis valóban megállt 30gbit-ig folyamatosan csúcsidőben!!! Itt valami gáz van... :W :Y :C :))

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6996) cannyon válasza bolic (#6995) üzenetére


cannyon
aktív tag

de ez nem csak most van hanem szinte mindig karácsonykor volt egyetlen egyszer kiugrás aztán kész de amikor eléri a 30gb ot akkor már a feltötésem se megy maxon innen tudom hogy elértük :F és ekkor jön a laggolás és a magas pingek

[ Szerkesztve ]

(#6997) bolic válasza cannyon (#6996) üzenetére


bolic
őstag

Igen én is észrevettem. :F Mindegy, megvárjuk néhány hétig aztán csaphatunk az ügyfélszolgi pultot. ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6998) brd válasza cannyon (#6996) üzenetére


brd
nagyúr

Én nem vagyok nagy torrentes, de az elmúlt pár hónapban akárhányszor sebességet mértem, nem volt gondom a sebességgel.

The only real valuable thing is intuition.

(#6999) mycso válasza McLaca (#6992) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, éltalában 15-20 torrent megy (van hogy mindegyik aktív), nem volt még probléma.
Ja ami kimaradt, hogy e mellett még wifin lóg egy másik gép (arra felé 17/17-et tud --> ez persze nem a router hibájából hiszen nem "n"-es)

mod.:
Uhh, most nézem az előző hozzászólásban félre írtam, nem 320, hanem 340GD. :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7000) benzol


benzol
aktív tag

Üdv Emberek!

szakadásos témában kérnék segítségeteket

Békéscsabán 2009 decemberében lett bekötve a 20/10-es net, egy-két hét elteltével a sebesség el is érte a a maximumot, a sebesség jelenleg is OK.

Majd múlthét keddtől folyamatosan szakad, és naponta nem csak egyszer hanem úgy 5-10 percenként... néha eléri a félóra-órát is a folyamatos on-line állapot, de jellemező ha csinálok valamit egyszerűen csak böngészek a 3. weblap után tuti behal.

Tegnap újra telepítettem a gépet, hogy hátha csak a tűzfal kak*lt bele valami beállításba, mert már nem jutott más eszembe(frissítettem drivert, próbálkoztam régebbiekkel is, több tűzfallal, tűzfal nélkül stb..). :F
Telepítés vége ... oprendszer fennt, a hálózat kezelés rendben, az hálózati kapcsolatot jelző ikonnál már végre nincs felkiáltójel.. !!!végre rendben!!!! felsóhajtottam és abban a pillanatban bevágódott a kis ablak... az alján újratárcsázás 60....59....58...57....56... és számol vissza az automatikus újtarárcsázásig... :W :W
Na itt haltam be de legalább kizártam hogy nem a gép a hibás.

Amit nem értek hogy 2 hónapig miért ment rendesen, egyszer sem szakadt meg, most meg egyszerűen használhatatlan.

Nem vagyok "hardcore" töltögető, jó néha egy-egy dolog lecsúszik, a torrentnél nem igazán zavar a szakadás de letöltésvezérlőnél olyan helyről töltve ahol sebességkorlát van és nem lehet folytatni a letöltést (rapidshare stb..) ott már viszont idegesítő.
A múlt héten feleségem otthon melózott, két 10Mb-os PDF-et ötödik próbálkozásra tudott csak elküldeni a folyamatos szakadás(30-40mp) miatt....

Azt gondolom ez nem normális.

Az ügyfélszolgálatos e-mail címre küldött levélre az automata válasz szerint 30 napon belül jeleznek vissza. Azt gondoltam egy kicsit gördülékenyebbek. :U

De úgy látszik nem maradhat el a személyes találka sem az ügyfélközponttal, gondolom telefonon esélytelen próbálkoznom....

Amivel is próbálkoztam....
1 gép WinXP32bit és Win764bit párossal (2 hónapig tökéletesen ment vele minden bármelyik rendszerrel)
+ 1 másik gép egy matuzsálem csak a számítógép hiba kizárás érdekére oprendszer: winXp32bit

mindegyik ugyanazt a hibát produkálja.

esetleg valami javaslat? :)

Router vásárlásában pedig nem igazán gondolkodom, mivel nem akarom a netet szétosztani, és csak azért hogy zabálja az áramot.... és igazából nem is kellene hogy feltétel legyen a folyamatos szolgáltatás meglétéhez.

thx Laller

///\oo/\\\

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.