Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Gaben01 válasza Insolent (#14000) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm a felvilágosítást. :R
Találtam is egy érdekes írást,át fogom olvasni [link]. Bár egy gyors beleolvasás után azt már látom,hogy a neve ellenére kvázi modemként funkcionál,tehát amikor modemnek neveztem,annyira durván nem lőttem mellé. :B

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#14002) Flashget válasza Gaben01 (#13999) üzenetére


Flashget
félisten

nem kell ahhoz hűséget kötni, hogy ingyen beszélhess másik voip-os telefont használó digissel vagy olcsón hivhass másokat mert nekem is van teló és hűség nélkül.

Miért nem szólsz nekik, hogy nem tudod a tv-t nézni és ne a digitálisra hivatkozz hanem az analógra. Kötelesek kimenni telefonos hibabejelntést követően 72 órán belül és akkor kiderülhet egy normális szerelővel, hogy az a modem szaródott el valamitől.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#14003) Gaben01 válasza Flashget (#14002) üzenetére


Gaben01
őstag

Már sikerült elérnem,hogy kiküldjenek szerelőt.Várom a hívásukat az időpont egyeztetés miatt.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#14004) tothzoli válasza Gaben01 (#13999) üzenetére


tothzoli
tag

Értem már a problémát.
Te családi házban laksz igaz?

(#14005) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Szerintetek van-e bármi mód arra, hogy fix ip-n keresztül elérhetővé tudjak tenni magamnál egy szervert? Digi netünk van, és tudom van lehetőség fix ip címet kérni, de egyrészt az havonta majdnem annyiba fáj, mint az egész net (40/20), másrészt majdnem annyiba kerül havi szinten, mint az össz áramfogyasztása ennek a szervernek, és itt nem 1-2 hónapról van szó, hanem ez folyamatosan kellene, tehát sok érte az a havi majd 3ezer Ft.
DynDNS be van állítva nekem már régóta, de itt nem jöhet szóba, mert sajnos csak ip-vel lehet csatlakozni, próbáltam.

Tehát én úgy gondolom, hogy ezt csak valamiféle ip átirányítással lehetne megoldani, ha az adott portra érkezik kapcsolat kérés, de ahhoz is szereznem kell valahol egy fix ip címet, jól gondolom?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#14006) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Adott egy 40/20 digi internet szolgáltatás. Linksys WRT54GL tipusú routerrel csatlakozom wifin, mért speedtest sebesség. Router közvetlen mellettem van. Samsung Galaxy S3 telefonon mért speedtest sebesség 1Mbit/s alatt van, vagy még sem méri. Mi lehet ennek az oka? És wifin ez a maximális sebesség amit el tudok érni? Laptop, Sony Vaio i3, áprilisban két éves lesz. Tud valaki valami okosat mondani? Valami router beállítás lesz a baj?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#14007) radi8tor válasza allein (#14006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, az a router ennyire képes.
Nekem ha jól emlékszem 25mbitet tudott átvinni LAN-on keresztül. Elajándékoztam és vettem egy WRT320-ast.

Jól emlékeztem, csak 25mbitet tud a router átvinni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#14008) allein válasza radi8tor (#14007) üzenetére


allein
addikt

Köszöntem szépen. Olyat amilyet te vettél használtam annó 120 fiber powerhez és bevált :C Akkor router csere lesz, köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#14009) radi8tor válasza allein (#14008) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, az 130mbitet tud átvinni.

⭐ Stella

(#14010) Gaben01 válasza tothzoli (#14004) üzenetére


Gaben01
őstag

Így van. ;)

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#14011) kledor


kledor
csendes tag

sziasztok

elore kozlom, hogy lany vagyok (semmi sztereotipia), es nem vagyok jartas a temaban. a gondom a kovetkezo: kb 2 eve digis netem van, TP Linkes routerrel. 1 eve, hirtelen nem mukodott a net, minden vilagitott, kiirta, h csatlakozva vagyok, de semmi. egy ismerosom kicserelte a routert Linksys-re, es lass csodat...ujra van net. Kb 3 hete, a net elkezdett szakadozni. Ilyenkor ujrainditottuk a routert, es ismet volt net. Majd tegnap, a lakotarsam nyomott egy resetet. es aota semmi. kiirja ugyan, hogy csatlakozva van (beallitott valamit), de tovabbra sem jon a net. felhivtam az IT.s ismerosom, es o mar akkor megmondta, hogy a digis netnel lesznek gondok, mert allandoan alltigatnak valamit, es egyszercsak nem lesz kompatibilis a nettel.
na most, a kerdesem a kovetkezo. mit tegyek, anelkul, hogy ujra egy uj routert kellene vennem?

koszi a segitseget elore is

(#14012) Gyufaaa válasza kledor (#14011) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"IT.s ismerosom, es o mar akkor megmondta, hogy a digis netnel lesznek gondok, mert allandoan alltigatnak valamit, es egyszercsak nem lesz kompatibilis a nettel."

Baromság! De nem kicsi! Reset után beállítottátok újra a pppoe kapcsolatot a routerben?

(#14013) kledor válasza Gyufaaa (#14012) üzenetére


kledor
csendes tag

igen. eloszor is ilyen problemank volt...azt irta ki, h a routerhez csatlakozva vagyok, de nem jott a net. most is ezt irja ki.

(#14014) allein


allein
addikt

Üdv. újra. Szeretném beállítani a router wifis részét. TL-WR940N. Digi 40/20. Digi utp bedugva routerbe, onnan egy másik utp gépbe. Nem sikerül belépni a router menüjébe. Teendő? :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#14015) leslieke válasza allein (#14014) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Indítsd újra a routert, utána http://tplinklogin.net vagy 192.168.0.1 a belépés, alapértelmezésben.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14016) allein válasza leslieke (#14015) üzenetére


allein
addikt

Köszöntem szépen, wifis rész is beállítva, telefonon mért sebesség 30/32. Minden faxa, köszönettel :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#14017) Xero válasza kledor (#14011) üzenetére


Xero
nagyúr

Az "IT"-s ismerős egyszerűen csak nem ért hozzá. /Aki már telepített sikeresen egy Windowst, az sokszor szereti magát "IT"-snak címkézni!/
Egy némileg hozzáértőbb emberrel tessék normálisan beállítani azt a hálózatot és routert. Az ég egy adta világon semmi gond sem lesz vele.

(#14015) leslieke: 192.168.1.1 is lehet, főleg mivel Linksys-ről van szó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14018) leslieke válasza Xero (#14017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Biztosan, ezeket a router kézikönyvében találtam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14019) tothzoli válasza Xero (#14017) üzenetére


tothzoli
tag

Nálam 810N megy és ott 0.1

(#14020) Xero


Xero
nagyúr

Mint írtam is. ;)

(#14021) kali válasza Xero (#14017) üzenetére


kali
legenda

linksys? a tl-wr940n az tp-link!
a tp-link esetén régebben volt 1.1, mostanság 0.1, illetve a régebbi routerek esetén változhat utóbbira a firmware frissítésével - de ezt ki is emeli a gyártó a firmware leírásánál!
az az it-s ismerős nem feltétlenül mondott butaságot, pláne akkor nem, ha itt már csak a lesarkított verzió olvasható, mert a szolgáltató eszközölhet olyan módosításokat, amit bizonyos szempontból hatással lehet egy/a router működésére, amit például az mtu értékének a módosításával lehet normalizálni!

[ Szerkesztve ]

(#14022) Xero válasza kali (#14021) üzenetére


Xero
nagyúr

Elnéztem kinek szólt a válasza. :R
Azt hittem erre, mert a reply.

(#14023) Flashget válasza Xero (#14017) üzenetére


Flashget
félisten

TP-Linknek is ez kell..meg szerintem minden routernek :)

Realme GT Master Edition

(#14024) kali válasza Flashget (#14023) üzenetére


kali
legenda

amennyiben nem nézzük a kevésbé szeretett routereket; belkin 2.1...stb!

jut eszembe; a múltkor matattam a folyosón a kábelcsatornában, ellenőriztem a t-s koaxiális csatimat, és nézem a digi kábelezését - költözéskor digi volt ide is bekötve, csak nekem nem az kellett -, hát persze, hogy nem tudták normálisan bekötni az aljzatot, nincsenek barátságban színekkel... :(

(#14025) Gyufaaa válasza kledor (#14013) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Amikor a pppoe kapcsolatot beállítod a router belsejében, akkor a státuszban jelölni fogja, hogy aktív a kapcsolat. Ha ott minden rendben, akkor mennie kell. De ha rendesen be van állítva, akkor pedig 100%-ra megy. Ott nem a DIGI a ludas!

(#14021) kali: Ha egy router működik egy hálózaton, majd egy reset után nem hajlandó, annak nem a firmware az oka, hanem újra meg kell adni neki a kapcsolat típusát és a bejelentkezési adatokat. Legalább is jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#14026) kali válasza Gyufaaa (#14025) üzenetére


kali
legenda

kivéve, ha a pppoe beállításra került - mert írta, hogy beállított valamit, én ebből gondolom -, de az mtu utóbb például nem - ami ugye alapban eltér néhány router esetén, a tp-link sokszor ezért hasal el az alap 1500-as értékkel...

[ Szerkesztve ]

(#14027) wwenigma válasza kali (#14026) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Erdemes szinkronba hozni a digis router MTU-t és a PC halokartyajanak MTU-jat? Alapból 1500 a PC és 1492 a digi

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14028) Nkboy válasza kali (#14026) üzenetére


Nkboy
senior tag

Tp-link WR542G alapértelmezett MTU érték 1480

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#14029) maxima válasza A_ScHuLcZ (#14005) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Ha "kézzel" akarsz belépni, egyszerű a dolog mert
megpingeled a dyndns domainedet és az visszaadja az
ip címet vagy nslookup "domainnév" linux alatt.
Utána a cím ismeretében tudsz csatlakozni.

Üdv.

(#14030) sniphoe válasza wwenigma (#14027) üzenetére


sniphoe
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#14031) kali válasza Nkboy (#14028) üzenetére


kali
legenda

igen, ez lenne az okés, de nézz át a router problémás témába, hogy mennyien elhasalnak így; link
nem csak digi, más pppoe alatt is, pláne ha nyűgös modem van a router előtt.

wwenigma; jobb esetben - ha megfelelően működik -, szerintem nem kell foglalkozni vele, megtalálják a közös nevezőt!

[ Szerkesztve ]

(#14032) Flashget válasza kali (#14026) üzenetére


Flashget
félisten

egyébként mikor nálam 2007-ben bekötötték a lant akkor még egy fajta linksys router ment csak rajta. Nem volt semmilyen segítség digi honlapján hogy kell beállítani a netet, levelező klienst...a szerelő csak annyit mondott ugyanaz a beállítási séma mint az ADSL-re...ma már tök egyszerű a dolog.

Realme GT Master Edition

(#14033) wwenigma válasza kali (#14031) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ertem, koszonom. Vegulis problema nelkul ment eddig is , alapertelmezetten az 1492-t allitotta be a router (TpLink 1043nd). Tegnap azert atallitottam windows alatt, talan picit pattogosabb lett a net de nehez megitelni 80/25os kapcsolatnal.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14034) Flashget válasza wwenigma (#14033) üzenetére


Flashget
félisten

az érdekes mert nálam 1480-at.
mondjuk ez a lan történet városokként de még Bp-n kerületekként is eltérhet.
diginél tanácsos routerban a DNS kiszolgálót átírni a gugliéra..
8.8.8.8
8.8.4.4
gyorsabban töltődnek be az oldalak..

Realme GT Master Edition

(#14035) tothzoli válasza Flashget (#14034) üzenetére


tothzoli
tag

"diginél tanácsos routerban a DNS kiszolgálót átírni a gugliéra..
8.8.8.8
8.8.4.4
gyorsabban töltődnek be az oldalak.."

Hm ezt most kipróbáltam és tényleg :) Egy a kérdés hogy ha 24 óránként ugye a szolgáltató (digi) bontja a vonalat mivel kapod az új IP címet de maga a DNS az fix igaz?

(#14036) maxima válasza Flashget (#14034) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Mennyivel jobb a Google névszervere mint a Digié?

Üdv.

(#14037) Flashget válasza tothzoli (#14035) üzenetére


Flashget
félisten

Elméletileg bontania kéne, de van akinél 1 hétig is megy folyamatosan.
Fix a DNS ha átírod viszont gép bekapcsolás után, ha úgy veszed észre lassú az egész akkor admin felületbe belépsz és ha 85.akármi IP címet kaptál, kapcsolat bont majd újra csatlakozol és lesz 92 vagy 94 vagy más csak ne 85-ös .)

Realme GT Master Edition

(#14038) Flashget válasza maxima (#14036) üzenetére


Flashget
félisten

most írtuk le..próbáld ki.

Realme GT Master Edition

(#14039) tothzoli válasza Flashget (#14037) üzenetére


tothzoli
tag

Mi a baj a 85el?

188 most így kezdődik :)

(#14040) Flashget válasza tothzoli (#14039) üzenetére


Flashget
félisten

hát majd ha kapsz ilyen címet megtapasztalod :)

olyan volt nekem is. meg 74 is..egy darabig irogatam milyen ip tartományokat használ a digi..az eltelt évek alatt volt mikor román ip-t osztogatott egy hiba miatt ;)

Realme GT Master Edition

(#14041) tothzoli válasza Flashget (#14040) üzenetére


tothzoli
tag

Mivel hogy román maga a Digi meg ugye ők is bérlik/vásárolják az ip tartományokat ha jól tudom :)

(#14042) Flashget válasza tothzoli (#14041) üzenetére


Flashget
félisten

igen de román ip-t nem hiszem, hogy használhatnál magyarországról hivatalosan egy itteni szolgáltatótól (NMHH-ra gondolok)

Realme GT Master Edition

(#14043) tothzoli válasza Flashget (#14042) üzenetére


tothzoli
tag

Ennek utánakérdezek holnap :)

(#14044) kledor válasza Gyufaaa (#14025) üzenetére


kledor
csendes tag

szia

a pppoe kapcsolodva van, minden jonak tunik. megsem jon a net. a routert kiprobaltuk masnal, es megfeleloen mukodott (nem digis net van, hanem upc). nagyon fura. felhivtam a digit, elvileg semmi gond nincsen a nettel...

(#14045) kledor válasza kali (#14021) üzenetére


kledor
csendes tag

es hogyan tudom az mtu erteket modositani, es mire kellene? egyebkent anno az ismeros azt mondta, h mac clonozassal lehetne kompatibilisse tenni a routert a nettel? :Y

(#14046) sfdrakex válasza kledor (#14044) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Állítsd vissza a routert gyári beállításokra, majd újra állítsd be pppoe-t felhasználó nevet+ jelszót és semmi mást. MAC clonozás hülyeség szerintem, simán megy anélkül is.

Ja és van szerkesztés gomb a hsznél, 5 percen belül azt nyomd ne új hszt.

MTU-t a router menüjében tudod állítani, böngészőből, de ha működik felesleges állítgatni, és nem hiszem hogy az miatt ne menne.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14047) kledor válasza sfdrakex (#14046) üzenetére


kledor
csendes tag

ez mind megtortent. a gyari beallitasok vissza lettek allitva, azt irja ki, h csatlakozva vagyok a routerhez, de nem jon a net. egyebkent kicsit problemas volt mostanaban, ketnaponta kellett ki-be kapcsolni a routert, hogy ujra legyen net. a masik routernel is ez volt a problema, majd az ujjal (lynksys) mukodott kb 1 evig, es ugy latszik ismet elojott. tehat minden torolve lett, es ujra beallitva, a net megsem jon. kiprobalva a routert, masnal mukodik, nalunk megsem. a digi szerint a halozattal nincs gond (6. kerulet), es jol jon hozzank a net. a fentebb emlitett lepeseket megtettem, a net azonban megsem mukodik. :(

(#14048) Nkboy válasza kledor (#14047) üzenetére


Nkboy
senior tag

Az, hogy csatlakoztatva vagy a router -hez, az nem jelenti azt, hogy net is van. IP címet kaptál?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#14049) sfdrakex válasza kledor (#14047) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router nélkül netre kötve a gépet megy a net? Az hogy a routerhez csatlakozva vagy, nem jelenti azt hogy a router is a nethez. Nincs valaki a környezetedben aki rendesen ért hozzá? Nem úgy mint az az IT-s ismerősöd mert szerintem az se nagyon vágja az alapján amit írtál. Tuti jól van összedugva? Net a WAN portba, gép a lanba?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14050) kali válasza kledor (#14045) üzenetére


kali
legenda

inkább csak ellenőrizd először, hogy mennyi az mtu érték!?!?
milyen típusú linksys routerről van szó?
a mac adress klónozása más szolgáltatóknál kellhet, de már a legtöbb helyen kihalóban van...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.