Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) MasterMark válasza Freddycom (#63994) üzenetére


MasterMark
titán

A mérhető sebesség nem fogy le kvázi. Tehát nem csökkenti a sávszéled effektív, hanem van egy nagy kalap overhead-je. De az pluszban kerül rá.

Mondjuk ha a szomszéddal egy csatornán vagytok akkor zavarjátok egymást. És 5 GHz-n 80 Mhz-es sávszéllel az alap 36-48 csatorna le is van fedve egy húzással. DFS csatornákat meg nem biztos, hogy tudnak az ecceri rúterek.

Switch Tax

(#64002) hzx0


hzx0
aktív tag

Elvileg a jövő héten kötik nálam a Gigabites netet. T-online kábelröl migrálok. Olvasom egy ideje a fórumot. Lenne 1-2 kérdésem. Mivel a T kábelen csak nagyon ritkán kaptam eddig új ip címet nem kellett nagyon küzdenem a távoli elérésel. Látom hogy itt azért elég sűrűn változik az ip. Régen ADSL netnél használtam dyndnst. Itt hogyan tudom leg egyszerüben megoldani. Van Nas, házilag épített okos otthon, kamera rendszer amit el szeretnék érni. Masik kérdés. Szereléskor mindjár kérhetem hogy legyen publikus ipm?

[ Szerkesztve ]

(#64003) wwenigma válasza hzx0 (#64002) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

- 168 óránként van alapból új IP mert újracsatlakozik
- dinamikus DNS legegyszerubben azzal ami a routerben rendelkezesre all vagy NAS-on futo klienssel (nekem Arch linux alatt ddclient)
- alapbol publikus IP de ellenorizni kell (par órán belül átáll)
- ha van sajat jo routered erdemes atkerni a digis eszközt bridge módba (par órán belül átáll)
- ha nincs sajat jó routered meg kell nezni a digis eszköz szolgáltatásai megfelelnek-e, amennyiben nem akkor venni egyet

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#64004) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

A DIGI ezt a telefont adta nekünk egy pár éve, de mindig is recsegett-ropogott a vonal, kihangosította magát, stb... gyakorlatilag használhatatlan volt.

Most egy másik hiba kapcsán voltak kint a szerelők, kérdeztem őket mi lehet a baj, mondták, hogy ez a DIGI-s telefon alapból hulladék. Kérdeztem kicserélik e, azt mondták vegyek magamnak, ez is ajándék volt.

Kérdésem, hogy lehet-e / érdemes-e ezt javítani, vagy kuka?

[IMG]http://www.image-share.com/upload/3820/33.jpg

(#64005) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

A DIGI ezt a telefont adta nekünk egy pár éve, de mindig is recsegett-ropogott a vonal, kihangosította magát, stb... gyakorlatilag használhatatlan volt.

Most egy másik hiba kapcsán voltak kint a szerelők, kérdeztem őket mi lehet a baj, mondták, hogy ez a DIGI-s telefon alapból hulladék. Kérdeztem kicserélik e, azt mondták vegyek magamnak, ez is ajándék volt.

Kérdésem, hogy lehet-e / érdemes-e ezt javítani, vagy kuka?

(#64006) wwenigma válasza jcvd (#64004) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem új inkább, egy dect teló 2-3000 max.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#64007) Joe123 válasza wwenigma (#64006) üzenetére


Joe123
aktív tag

2-3000-ért inkább csak normál lesz szerintem, a dect-ek azért drágábbak. Én annak idején egy gigaset c530-at vettem a szüleimnek, az nagyon bevált, egy töltéssel elvan egy hétig, kihangosítója nagyon jó, több méterről is használható kihangosítva, teljesen jól érthető marad a vonal másik végén is, bázisállomásától falakon keresztül is működik 25-30 méterre is. Annyi hibája van csak, hogy a csengetéskor nem valami hangos.

(#64008) jcvd válasza Joe123 (#64007) üzenetére


jcvd
tag

Köszönöm a tanácsokat! :)

(#64009) hzx0 válasza wwenigma (#64003) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszi a választ. Akkor megvárom amíg megkapom az ont-ot (elvileg azt mondták áll in one eszköz lesz valami uj ZTE) Megnézem ami a routerben rendelkezesre áll.

(#64010) Freddycom válasza DonMaster (#64000) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszi szépen a válaszokat.

(#64011) wwenigma válasza Joe123 (#64007) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] csak igy gyorsan. :) Nekem még a Telekom coop fosztogatasbol van egy A120 ingyen, amennyit hasznaljuk annyiert jo vetel volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#64012) Joe123 válasza wwenigma (#64011) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ez mondjuk használt.:) De megnéztem kíváncsiságból, a legolcsóbb dect, a gigaset a116 3600-3700 körül kapható újan, de azon mondjuk nincs kihangosítás. A gigaset a220, ami már úgy használható is, az 5400 körül indul, de ezen nem veszünk össze.:)

[ Szerkesztve ]

(#64013) wwenigma válasza Joe123 (#64012) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

2 napot készenlétben üzemelt,azóta dobozában pihen. :DDD

Nagyon egypálcások lettek a vezetékes telefonok, bár azert nem csoda a mai vilagban.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#64014) herdsman12 válasza Ajtonion (#63964) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem vagyok szakértő a kérdésben, de az a 600 miért is lenne több, ha saját router lesz beállítva?
Hasonló config (Win10) nálam ezt produkálta F660 modem-router után.
Most Bride módban (Linux) kicsit gyengébb:

[ Szerkesztve ]

(#64015) togvau válasza hzx0 (#64002) üzenetére


togvau
senior tag

Nekem a linuxos háziszerveren van egy duckdns script (letölthető az oldalról), ami 5 percenként befrissíti az ip címemet

hitler, sztálin, micro usb

(#64016) atirag


atirag
őstag

A digi wi-fi routerben át lehet állítani a nevét és a jelszót ?
Hg8121h típusú antennás router.

És ha egyből utána kötök egy jobb wi-fi routert attól meg mehet a saját wifi-je is gondolom

[ Szerkesztve ]

(#64017) M@Db0Y válasza herdsman12 (#64014) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Jól látod ha a gyári ONT nem tud 600Mbit körüli értéknél többet akkor másik routerrel sem fog jobban menni.

(#64018) DonMaster válasza herdsman12 (#64014) üzenetére


DonMaster
addikt

itt az a kérdés hogy digi ont routermod vagy bridge ha bridge akkor lehet több saját routerrel ha router mod, akkor valami hálozati gebasz van ott több idben kell mérni.

ugye bridgenél a gép viszi a ppope-t ami elégé terhelö de ha router átveszi akkor easy-n megy.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#64019) M@Db0Y válasza DonMaster (#64018) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nála router módban van az ONT. Ott valami hálózati gond van, vagy pont olyan helyen lakik ahol sokan torrenteznek 0-24.

(#64020) herdsman12 válasza DonMaster (#64018) üzenetére


herdsman12
őstag

Csak, hogy ne legyen vita, nem szakértem a kérdést.
Hasonló konfigom van, mint a ft-nak és azt próbáltam megmutatni, hogy a ZTE F660 router és bridge módban is többet tud 600-as sebességnél egy i5-ös géppel.
Az első hsz-a alapján router módban van az F660, így egy router vásárlástól nem lesz több a 600.

(#64021) hzx0 válasza togvau (#64015) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszönöm utána nézek.

(#64022) #18193920 válasza jcvd (#64005) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nekem ugyanez a típus volt (tényleg s...r), de semmiképpen nem kuka.
Mert le kellett adnom a szolgáltatáshoz volt kapcsolva és a nevemen volt, el kellett vele számolni a szolgáltatónak.
Lehet nálatok másképpen van, de inkább kérdezz rá, nehogy rád HTK-zák.

(#64023) Ribobon válasza M@Db0Y (#63957) üzenetére


Ribobon
tag

Szevasz M@Db0Y!

Jelenleg én is Invitel előfizető vagyok.

Ha váltok DIGI-re, le kell mondanom az Invitelt (a hűségidő még tart rá) az Invitelnél, vagy a DIGI intéz mindent és nem kell kötbért fizetni az Invitelnek?

Légy szíves, rakj fel fényképet az ONT-ről és kábel tévé illesztő eszközről.

ELMŰ oszlopról hol hozza be a házba az optikai kábelt a DIGI, a családi ház tetején lévő villanypóznán vagy máshol?

Előre is köszönöm!

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#64024) sfdrakex válasza Ribobon (#64023) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Digi megvette az Invitelt, így már te is Digi előfizető vagy, járnak sorba mindenkit és kötik az új szerződéseket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64025) woodworm válasza sfdrakex (#64024) üzenetére


woodworm
veterán

Kivéve, ha az eladandó területek egyikén él.

(#64026) M@Db0Y válasza Ribobon (#64023) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szia,

Digi intéz mindent, amint bekötötték elvileg az invitel előfizetés megszűnik.
Ebbe jön be az optika és megy tovább a zte ont-ba valamint a koax is ebből jön:
[kép]

zte ont:
[kép]

Én úgy kértem, hogy a korábban a falba behúzott koaxot cseréljük ki az optikára, igy minimális melóval be lett húzva a korábbi koax helyére. TV-t pedig a korábbi hálózatra kötöttem rá és tökéletes, még jobb is a jelszint mint a korábbi inviteles bekötésnél.

(#64027) zolee86


zolee86
tag

Üdv,
adott egy Huawei hg8247h eszköz, Digi 1000, nincs plusz router
wifi speedtest:

újraindítás után pedig ilyen:

Eközben kábelen 800-900 le és stabil 200 fel.

Több mobil eszközzel is tesztelve, újraindítás után egy darabig jó, aztán fél-egy nap múlva vagy még hamarabb újra belassul.

Ilyen sz@r ez az eszköz vagy hibás?

Ja, a routerben semmilyen állítgatás nem volt, kb 2 éve megy már, de a hibát csak mostanában tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

(#64028) z0d1@Ku$ válasza zolee86 (#64027) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Wifin ennyit tud, törődj bele, vagy bridge-be kéred az eszközt és utánakötöd a saját routert.

[ Szerkesztve ]

(#64029) zolee86 válasza z0d1@Ku$ (#64028) üzenetére


zolee86
tag

Hogy-hogy ennyit tud? Újraindítás után fél napig jó, aztán meg 1 megabitet sem tud feltölteni? Mi az hogy bridge, ha simán a második portra rá teszek egy routert az nem jó?

(#64030) Soma01 válasza z0d1@Ku$ (#64028) üzenetére


Soma01
veterán

Az első képen lévő sebességgel van a baj, nem a másodikon lévővel.

(#64031) Rotoroki


Rotoroki
újonc

Sziasztok!

Nemrégiben kötöttek T ADSL helyett 1000-es digit a házunkba, és minden oké vele (bár inkább 500-al megy, mint 1000-el, de így is épp elég), viszont online játékok pár óra után disconnectelnek, ami azért eléggé bosszantó jelenség.
Nem szakad meg a net, nem indul újra a router, mintha csak egy 1-2 másodperces leállásról/problémáról lenne szó. Mire észreveszem, hogy leszakadok és nyomok egy frissítést egy honlapon az már tökéletesen frissül, a kapott ONT online time számlálója és a windows 10 adapterhez tartozó online mérője se resetelnek.
ADSL-el ilyen problémám sose volt.
Két géppel is ugyan ez a jelenség és mindkettővel kipróbáltam közvetlen kábelen is és úgy is előjön.

Valaki tapasztalt hasonlót Digi esetében? Valami ötlet esetleg arról, hogy mi segíthetne ezen? Vagy csak ötlet arra, hogy milyen logot/számlálót nézzek, programot telepítsem, amivel bizonyítani lehet, hogy probléma van a Digi felé, mert valószínűleg erre, hogy 2-4 óránként megszakad az online játék de semmi más hibajelenség nincs nem fognak mit csinálni.

T-vel sose volt ilyen gond, cserébe sokkal lassabb volt.

Előre is nagyon köszönöm a tippeket!

(#64032) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Digi új előfizetőknek van 30% kedvezmény bizonyos routerekre az Euronics-ba. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a TP-Link Archer C7 ezek közé tartozik, mert én sehol nem látom feltüntetve, hogy pontosan melyik típusok vesznek részt az akcióban.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#64033) szaboi6512 válasza Archttila (#64032) üzenetére


szaboi6512
őstag

[link]
AZ AKCIÓBAN SZEREPLŐ TERMÉKEK fül

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#64034) mpo válasza Archttila (#64032) üzenetére


mpo
veterán

Ha kicsit tovább olvastad volna ....

Az akció feltételei - az akciós kupon beváltása

Tekintse meg az akcióban szereplő termékek listáját.

[link]

Itt megnézheted, máshol mennyibe kerül.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#64035) Archttila válasza szaboi6512 (#64033) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig tegnap ezt elolvastam de akkor elkerülhette a figyelmem. Késő volt már... :)

Köszi! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#64036) Cyrin válasza Archttila (#64035) üzenetére


Cyrin
addikt

Akkor a c7 megéri így...

(#64037) Archttila válasza Cyrin (#64036) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

17.500 HUF, nekem simán! :) 1043ND-t fog váltani.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#64038) Cyrin válasza Archttila (#64037) üzenetére


Cyrin
addikt

Gondolkodtam az Asus B1-en, de ez így már jobb ajánlat....

(#64039) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Emelt a DIGI. Ezért nem érhető el egyelőre az Okos csomag?

(#64040) Joe123 válasza pinnacle (#64039) üzenetére


Joe123
aktív tag

Szerintem eddig is ennyi volt, az FTTH és a Diginet 100 biztosan.

(#64041) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok!

Problémám: Nem érhető el kívülről a 9987 UDP port. Lokálisan működik. A TeamSpeak Server ezt használja.

Adott: FTTH környezet. ZTE F668 szolgáltatói modem bridge módba állíttatva (nem tudok belenyúlni). Saját ASUS RT-N18U, Port forward megvolt. Kétszer is újraindítottam már. Számítógépen kikapcsoltam a tűzfalat.

Tehát szeretném, ha a 9987-es port nyitva lenne (UDP) és tudnának rácsatlakozni kívülről. Lokál hálózaton hibátlanul működik.

Írtam a diginek is egy e-mailt. Ezt a választ kaptam: "A 9987-es portot nem tiltjuk a hálózaton. Kérjük, hogy ellenőrizze router beállításait."

Másik portot is próbáltam (8085) és az sem működött. Mit tanácsoltok nekem? Előre is köszönöm!

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#64042) M@Db0Y válasza LiteCross91 (#64041) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nem vagy natolva a szolgáltató által?

(#64043) LiteCross91 válasza M@Db0Y (#64042) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nem vagyok. Publikus IP címmel rendelkezem, amit külön kértem a szolgáltatótól. Saját szervert üzemeltetek és számtalan TCP porton, rengeteg szolgáltatás üzemel jelenleg is. UDP portot csak WakeOnLan-ra használok, ami hibátlanul működik is. Ez az első szolgáltatás, amit nem tudok elindítani, mert nem nyílik ki szinte egyik UDP port sem, és nem értem, hogy a WOL-ra hogy van nyitva a 7-9 port tartomány és azok miért jók?
Illetve nem tudom a szolgáltatót ostromoljam tovább vagy esetleg eszközhiba-e? A routerben, ha DMZ-t állítok be, akkor sem jó. Abban is ki van kapcsolva a tűzfal.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#64044) atirag


atirag
őstag

Ha a digi router nem bridge módban van akkor a wi-fi router melyik portjaba kell dugni a router melyik pártjából ?

(#64045) atirag válasza atirag (#64044) üzenetére


atirag
őstag

Mert ha a digi routerből az Asus WAN portjaba viszem a kábelt akkor sem talál internetet és ha valamelyik lan portájára dugom akkor sem

(#64046) Soma01 válasza atirag (#64045) üzenetére


Soma01
veterán

Az Asus-on mik a LAN és WAN beállítások?

[ Szerkesztve ]

(#64047) El Gringo válasza atirag (#64045) üzenetére


El Gringo
senior tag

át kéne rakni Access pointra a routert.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#64048) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok!

Mielőtt egyeztetnék az ügyfélszolgálatóval, szeretnék itt érdeklődni. Előre jelezném, elég felszínes a tudásom ez ügyben, főleg a router használatát illetően.
Lakhelyemen rokon nevére szóló előfizetés tartalmazza a telefont és a Digi 100 Pro-t. Ezeket megtartanám, illetve váltanék Digi 500-ra. Ezen kívül szeretném átíratni a saját nevemre.
Mi az egyszerűbb és a gyorsabb? Rokon nevében váltani csomagot és aztán átíratni, vagy fordítva, esetleg lemondani a futó szerződést és újat kötni a kívánt feltételekkel a saját nevemben? Fontos lenne, hogy ne essen ki a net kapcsolat több napra vagy hétre.

A router papírjai sajnos rég elvesztek a jelszóval együtt. Ha gyorsabb netet akarok, azt is újra kellene "kalibrálni?

Köszönöm, ha válaszolsz!
Viktor

(#64049) pinnacle válasza Joe123 (#64040) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Okos csomagban volt 1780Ft vagy hűséggel? Lehet akkor marad, ha újra elérhető lesz.

(#64050) Joe123 válasza pinnacle (#64049) üzenetére


Joe123
aktív tag

Okos csomagban, egy év hűséggel volt annyi. (20% kedvezmény a listaárból)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.