Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) adika4444 válasza lolchief70 (#42997) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ezek az adatok vagy borítékban, vagy a munkalapon érkeznek tudtommal. A szerződésen asszem soha nincs rajta.
(#43000)BandD:
Én nem arrafelé lakok, de nagyáltalánosságban a DIGI-vel nincsenek nagy gondok, elenyészőek a hibák.
A bekötés néha picit lassú, a régi szolgáltatót csak akkor érdemes lemondani ha megy stabilan a DIGI...
Itt a XVII. kerületben a januári tényleges indulás óta használom, és még eddig nem volt vele gondom. A legsúlyosabb eddig az volt amikor valami megmakkanhatott a közelben, és volt vagy 3 olyan microszakadásom amit csak az IP-cím változásból na meg a frissülő NO-IP-ről vettem észre...
Ezen kívül viszont csak az áramszünetek, meg a 168 órás (1 hetes) újracsatik vannak.

Ha társas/panel akkor valószínű LAN kábelt és koax drótot fognak behúzni, ha telefont is kérsz akkor vagy adnak kombócsodát vagy nem...
A TV koax osztható ameddig van jel, a telefon is osztható elvileg akár eszközzel akár plusz kábellel húzzák be.
Az ajtó utáni 1 métert adja ingyen a DIGI, utána viszont kell fizetni méterdíjat.
Lehet hogy már FTTH rendszer lesz, akkor ua mint a családisnál.

Családis esetében egy optikai szálat húznak be, és általában belemegy egy eszközbe az optika, majd az osztja a TV-t, telefont 1-1 porton ami osztható, és ha router módú akkor van 3-4 lan portod, de átrakatható bridged módba. Lehet az is hogy sima modem módút visznek, akkor meg saját router kell...

üdv, adika4444

(#43002) slug válasza kNG (#42998) üzenetére


slug
senior tag

Bar mar korabban irtad, hogy nem 100-al kezdodik az IP cimed, mert csekkoltad, gondolom valamelyik weboldalon.

A routerben is nezted mar? Ajanlom atolvasni ezt: [link]
Ilyen esetben passziv leszel, tobb idot kell varnod, mig letrejonnek a p2p kapcsolatok
(csak aktivhoz tudsz kapcsolodni)

[ Szerkesztve ]

(#43003) BandD válasza adika4444 (#43001) üzenetére


BandD
tag

Köszönöm adika4444 a gyors választ!
Okos csomag lenne (TV, net, teló), azok közül a legkisebb nettel (nem torrentezünk:-), ellenben minden WIFI-ről használnánk. A lakás minden helyiségébe jó minőségű koax van behúzva és a bejárati ajtónk melletti elektromos kapcsoló szekrényben ott figyel a DIGI kábel is. A lakáson belül pedig van szintén osztódoboz a koax kábelezés miatt. Jól gondolom, hogy akkor nem kell semmit kábelezni a lakáson belül (koax van, csak WIFI-n használnánk a cuccokat)? Routert adnak ilyenkor vagy kérni kell? Vagy jobb egy sajátot beszerezni? :K
Elnézést, ha sok egyszerű kérdést teszek fel és köszönöm a válaszokat.

(#43004) Flashget válasza slug (#43002) üzenetére


Flashget
félisten

nincs routere..kábel közvetlen a gépbe.
#42976)

Realme GT Master Edition

(#43005) kevinium válasza kNG (#42998) üzenetére


kevinium
aktív tag

Nem lehet, hogy user error? Azért nem megy, mert nincs letöltő?

Amit érdemes lehet még megnézni a kliens beállításaiban, az a titkosított kapcsolat... Ha engedélyezve, de nem kényszerítve-re van állítva az segíthet... (kifelé meg befelé is...) Egyébként passz, úgy néz ki nincs hiba...

(#43006) adika4444 válasza BandD (#43003) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Elvileg nem kell kábelezned...
Router ügyben nézz át Milyen routert topikba, és igen, a legjobb egy saját lenne...

üdv, adika4444

(#43007) slug válasza Flashget (#43004) üzenetére


slug
senior tag

mkay, akkor nezze meg mit ir a gepen levo kapcsolat ip-nek

(#43008) BandD válasza adika4444 (#43006) üzenetére


BandD
tag

Köszönöm a választ :R

(#43009) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,
Még nem hiszem el, de jön a XII. kerületbe a digi, és ráadásul a legnagyobb csomaggal igen akciósan. Húzzák végig az optikát minden utcában! :C
Mire lehet számítani társasháznál, optika lesz a végpontig, vagy ahogy az összefoglalóban van írva, FTTB, és onnan kábellel jönnek be a lakásokba?

http://totesz.myminicity.com/

(#43010) adika4444 válasza Kronk (#43009) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ezt így nem tudjuk itt.
Amit javaslok, hogy egy fix helye legyen pl. lan összefutásoknak, koax összefutásoknak, a telókábelek központja... Érdemes rakni ide 1-2 konektort, hogy akár epon (kis valószínűséggel) akár sima gpon rendszer lesz, legyen elég kraft.
Ha FTTH akkor változó mit kapsz, lehet hogy wifi-s routeres hókuszpókusz, lehet hogy nem...
FTTB-nél meg ha kérsz telót is a net mellé vagy kapsz routeres kütyüt, vagy nem..

Saját tapasztalatom szerint a XII. kerületben stabil a szolgáltatás, asszem XIV. kerületi fejállomásról jő a kraft bár ebben nem vok most biztos...

üdv, adika4444

(#43011) Kronk válasza adika4444 (#43010) üzenetére


Kronk
őstag

Ha megnézed a képet, szinte mindenki fog kérni telefont és az 1000 csomagot fogja kérni, így éri meg. :)
Mi a különbség az epon és a gpon között?

http://totesz.myminicity.com/

(#43012) zsolt501 válasza Kronk (#43011) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A digi által telepített epon hálózat nem bírja az 1000-es netet, oda csak az 500-as net a max amit adnak, mert a digi spórolni akart és a gyengébbik típust és nem a 10Gbit-es verziót telepítik, gpon-os hálózat esetén tudják adni az 1000-es netet.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43013) TeeJay válasza zsolt501 (#43012) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom 32-es osztásra feleslegesen sok még a 10GEPON hiszen 300+ megabit garantáltat lehetne rajta küldeni ami felesleges
még a sima GPON is látod 32ONT osztással 32lépcsőháznyi panel előfizetőt elbír csak a feltöltés fullad le
jó lesz az az FTTH EPON-al is ha mindenhol 32-es osztás van akkor a feltöltés legalább király lesz a letöltés meg kit érdekel néha majd csak 300lesz meg az 500helyett na puff az is bőven sok :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43014) wwenigma válasza TeeJay (#43013) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

És nem annyi a garantáltja az 1000-esnek? ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43015) zsolt501 válasza TeeJay (#43013) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért azt valljuk be, hogy nem túl jövőtálló egy fejlesztés az 1Gbit-es EPON a 10-es helyett, ez tény, és ezt már kitárgyaltuk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43016) Kronk válasza zsolt501 (#43012) üzenetére


Kronk
őstag

Mitől függ, hogy FTTH, vagy FTTB? 9 lakásos a társasház amúgy

http://totesz.myminicity.com/

(#43017) kNG válasza kevinium (#43005) üzenetére


kNG
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ez segített! :) :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#43018) poli27 válasza Kronk (#43009) üzenetére


poli27
veterán

sajnos a társasházak kimaradnak első körben mint mindenhol ahol optikázik a digi... ha pár lakásos akkor ha van beleegyezés a többi lakótól akkor beköthető,ha sok lakásos akkor nem fognak bekötni, csak ha kiépítik a csillagpontot a házban...

(#43019) Kronk válasza poli27 (#43018) üzenetére


Kronk
őstag

Hát nálunk mindenhol szórólapoznak, és a legtöbb helyen társasház van, nem hiszem, hogy potyára húznák ki a sok optikai kábelt. Ha mégsem akarják bekötni...

http://totesz.myminicity.com/

(#43020) sziku69 válasza adika4444 (#42356) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Router nélküli modem.
Már üzemel a rendszer. Azt gondoltam, hogy mégiscsak kábellel kötném egymás után a két routert. Nem hiszem, hogy a jelismétlő üzemmód jó választás lenne ebben a házban. Egy darabig működött egy router jelismétlő üzemmódban, de nem mindig volt jó a jel. Tehát összehozom valahogy ezt a lan kábeles megoldást.
Ilyenkor hogy kell beállítani a második routert? Esetleg van valami jó ár/értékarányú router megoldás erre?
500-as digi. 5 GHz is kellene.

(#43021) Flashget válasza poli27 (#43018) üzenetére


Flashget
félisten

Korábban itt írta valaki, hogy Kispest panelben (Fő utca)cserélik le a régi rendszert FTTH-ra...

Realme GT Master Edition

(#43022) Flashget válasza Kronk (#43009) üzenetére


Flashget
félisten

Ha ide ellátogatsz magad is láthatod hogyan lehet összeállítani egy hűség csomagot, annak mik a feltételei. Csak kattintani kell mit választasz.

Realme GT Master Edition

(#43023) haddent válasza Flashget (#43022) üzenetére


haddent
addikt

Egyik kerület másik kerület miért olcsóbb drágább a hűséges csomag? :F Nem értem..

(#43024) Con Troll


Con Troll
senior tag

Indulás után az új területeken ad speciális kedvezményt a digi (Gödöllö, Érd, XII. kerület pl). A többi területen nincs eltérés az árban.

(#43025) sziku69


sziku69
senior tag

Tudtok ajánlani, valami jó gigabytes routert? A digi modem után lenne kötve, és arról menne tovább egy másik routerre.

(#43026) Lackooo84 válasza sziku69 (#43025) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

KATT

The Truth is out there...

(#43027) poli27 válasza Kronk (#43019) üzenetére


poli27
veterán

Pedig hidd el, hogy így lesz, nem tervezik rá a hálózatra a társasházakat... nem tudnak bekötni, mivel nem csillagpont lesz,vagy max ha nagyon az elején megrendeled és talán sikerül bekötni... talán...

(#43028) Kronk válasza poli27 (#43027) üzenetére


Kronk
őstag

Hát tutira az elején megrendelem, amikortól indul a lehetőség.
De itt tényleg több a társasház mint a családi ház, nem mondom, hogy nincsenek.
De majd juli közepétől minden kiderül.

http://totesz.myminicity.com/

(#43029) goccer


goccer
aktív tag

Átrakták végre bridged-be az ont-omat. Viszont valami gond lehet, mert hiába írom be a pppoe user/pw-t a routerbe, nincs net. Kéne még valamit beállítani vagy mi lehet a gond, miért nem építi fel a router a kapcsolatot?
Úgy kéne mennie a netnek ha az ont-ot rákötöm direktben egy pc-re ahol megadom a pppoe adatokat? Csak mert így sem megy, hogy a router gondot kizárjam.

(#43030) Met


Met
nagyúr

13. kerület Árpád híd környékén más nem tapasztal szakadást?
Az előbb is elment a net, pénteken vagy szombaton is elment egyszer.
Pár napja van ez, 1 éve lakunk itt, idáig talán kétszer volt szakadás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43031) XZoli válasza goccer (#43029) üzenetére


XZoli
aktív tag

gyári beállítások vissza állítása, és kezd előröl a router beállítását, sok gondot megold

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#43032) goccer válasza XZoli (#43031) üzenetére


goccer
aktív tag

Nem nálam volt a hiba, direktbe PC-be dugva se ment, de most már megcsinálták fél óra telefonálgatás után

(#43033) radi8tor válasza Met (#43030) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ping-et futtasd /t /l 1024 kapcsolókkal és akkor látszik a timeout.
Ha eleget láttál, akkor Ctrl + C-vel megállíthatod a futást. Ennek eredményét (ping statisztika) elküldheted hibabejelentő emailre.

Pl:

C:\Users\user>ping www.bix.hu /t /l 1024

Pinging bix.hu [193.239.149.210] with 1024 bytes of data:
Reply from 193.239.149.210: bytes=1024 time=2ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=1024 time=1ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=1024 time=2ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=1024 time=2ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=1024 time=2ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=1024 time=2ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=1024 time=1ms TTL=58

Ping statistics for 193.239.149.210:
Packets: Sent = 7, Received = 7, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 2ms, Average = 1ms
Control-C
^C

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#43034) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Lehet láma kérdés, de ugye itt olvasgattam hogy a ZTE eszközt bridge módba kell kérni a DIGI-től ha szeretnénk utána kötni saját routert. Nekem egy huawei Echolife eszközt hoztak ki a 16. kerületbe. Hívtam a DIGI-t azt az információt kaptam hogy ennek az eszköznek nincs bridge-módja. ( DIGI 500-as csomagom van )HAnem a menüjében állítsak át valamit és akkor jó lesz nekem.Ez így valós információ?
Ha igen ebben az esetben mit kell tenni/állítani hogy működjön az utána kötött ASUS n18U?

Köszönöm

(#43035) Met válasza radi8tor (#43033) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, ezt majd este lementem egy txt-be :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43036) slug válasza radi8tor (#43033) üzenetére


slug
senior tag

(#43037) Klown válasza poli27 (#43027) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Arról esetleg nincs infód, hogy a társasházaknál várható-e valami előrelépés? Ha igen, akkor mikortájt? Roppant dühítő, hogy mindenütt elérhető a DIGI, kivéve a panelházakat (Bp. XVI.)... :(((

Előre is köszi!

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#43038) sziku69


sziku69
senior tag

Azt tudja valaki, hogy milyen típusú a digis routeres modem? Beszéltem a szerelővel. Elvileg kicserélik a mostani sima modemet, routeresre. Csak nem tudom, hogy az mit tud. (jelrősség stb)

(#43039) DonMaster válasza Freezee (#43034) üzenetére


DonMaster
addikt

ha router ont akkor kéne legyen vridge modja
de mindegy is,. dugd ráéa saját routered és állits a sajátodnak egy fix ip-t pl:
192.168.2.1
huawei meg nem tudom pontosan de 192.168.1.1-en megy. saját routeredben is igy hálobol betudzs lépni
huawei-n keresd emg a dmz opciot és ott ad meg a routered ip-jét amit a huaweii ad neki
igy lényegében minden port ki-be menö ami a huawei-re jön azt mind át dobja az asus-nak
és igy tudod használni a sajátot. huawei-en marad a ppope csatlakozás ott csak a dmz-t kell bekapcsolni a routered felé- minden más szerintem megy neked is

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43040) DonMaster válasza sziku69 (#43038) üzenetére


DonMaster
addikt

attol füg most miylen van ha zte van most akkro zte-t kapsz ha huawei akkro huaweii-t kapsz.
viszont saját routerel jobban jársz. jell stb miatt.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43041) sziku69 válasza DonMaster (#43040) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. Igen, pont emiatt, én is így gondolom. Majd még kifaggatom a szerelőt. :D

(#43042) Klown válasza Klown (#43037) üzenetére


Klown
aktív tag

Ill. az érdekelne még, hogy a júl. 1-től érvénybe lévő törvény, miszerint a közműszolgáltatóknak rendelkezésre kell bocsájtani a hálózatukat, vajon mit fog hozni? Várható-e érdemi előrelépés?

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#43043) trec12 válasza Klown (#43042) üzenetére


trec12
addikt

A konkrét szabályozást nem ismerem de tudtommal szabad áras, hogy mit kérhet egy közmű szolgáltató az infrastruktúrája bérbeadásáért. Innentől fogva én nem várok tömeges terjeszkedést. Bár tévedjek és a Digi a térképre bök és fűzi az optikát ahová csak bírja... :B

[ Szerkesztve ]

(#43044) poli27 válasza Klown (#43042) üzenetére


poli27
veterán

semmit ugyanis olyan árat állapít meg, amit nem éri meg kifizetni a konkurens cégnek ennyi... szóval ez olyan nesze neked fogd meg semmi törvény.....

(#43045) Klown válasza poli27 (#43044) üzenetére


Klown
aktív tag

Arról esetleg van infód, hogy a társasházakban, panelházakban (Bp. XVI.) várható-e, hogy elérhető lesz a szolgáltatás? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#43046) poli27 válasza Klown (#43045) üzenetére


poli27
veterán

centi pl?

(#43047) Klown válasza poli27 (#43046) üzenetére


Klown
aktív tag

Talált, süllyedt! :)

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#43048) poli27 válasza Klown (#43047) üzenetére


poli27
veterán

Nem lesz Digi, mert ott van a leánya a Diginek, és van egy megállapodásuk hogy nem épít rá a Digi ahol jelen van úgy tudom...

(#43049) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Üdv. Bekötötték ma a netet, egy wifis zte routert/modemet hoztak. A nethez jelszó nincs, egyből jön ezen a vacakon. Meg lehet valahogyan oldani hogy a saját routerem csatlakozzon PPPOE kapcsolaton keresztül, ahogyan az eddigi lakhelyem volt? Belépni ebbe a zte routerbe nem tudok, nincs hozzá az admin felülethez semmilyen felhaszálónév/jelszó. Nem tudom használni a kameráimat mert nincs ddns, hogy adjak a nasnak, nyomtatónak fix ip-t stb???

(#43050) wwenigma válasza marlboromen (#43049) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ugyfélszolgálatot hivtad mar hogy tegyék bridge módba? Illetve egyuttal kérd el a PPPoE belépési adataidat is, ha nincs a szerződésedre felirva!

Masreszt az adott belsohalozati ip .1 a router, user/user párossal beenged. H298N esetén betudsz adminolni, de max privatban kaphatsz erről infót.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.