Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) lakisoft válasza Gézengúz (#29000) üzenetére


lakisoft
veterán

nem üti egymást.
Mivel nem wifin akarok kihajtani hanem az asztali géppel. Így korrekten fogalmaztam?

(#29002) Mr Bond 007 válasza Gézengúz (#29000) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Gondolom vezetéken kell neki a kraft. A wifis cuccoknál elég a normál kapcsolat is.

(#29003) worxland válasza lakisoft (#28993) üzenetére


worxland
addikt

Sok sikert hozzá. :DDD A WRT320N (abban az egy-két hónapban, amíg nálam volt) sehol nem volt stabilitásban az utána beszerzett WR1043ND-hez képest, és a wifi-t is állandóan dobálta.
"Volt már és a wifi része nagyon instabil 4-5 eszköznél." - nálam a négy telefon és a két tablet nem panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29004) lakisoft válasza worxland (#29003) üzenetére


lakisoft
veterán

TL-WR1043ND v1-et váltotta nálam a Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN. Stabilitásban össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Ha a wifi számítana akkor maradna a jelenlegi viszont a vezetékesen 300/100-on megáll. Ezen akarok tolni felfelé. Korrekten fogalmaztam?

(#29005) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Na ma hívtak a T-től, hogy piackutatást végeznek, és érdekelne egy olyan szolgáltatás, ami meglévő mobil előfizetés mellé ingyen WiFi-t adna az egész országban, nagyon gyorasn megköszöntem nekik, hogy ugyan azt az őrületet akarják ők is bevezetni amit a UPC és sok helyen ezzel ellehetetlenítik a stabil WiFi hálózatokat, mivel egymást zavarják már az eszközök, és ezzel tovább rontják az amúgy sem túl tökéletes helyzetet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29006) worxland válasza lakisoft (#29004) üzenetére


worxland
addikt

Korrekten, csak a #28993-ban teljesen mást írtál. A WRT320N szerintem erős visszalépés, mellesleg ahogy más is írta, igen régi darab, a SmallNetBuilder mérései alapján WAN-LAN-ban pont annyit tud csak, mint a V1-es WR1043ND.
WRT320N teszt

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29007) lakisoft válasza worxland (#29006) üzenetére


lakisoft
veterán

Megnézem azért és meglátjuk. :R

(#29008) zoltan6 válasza worxland (#29006) üzenetére


zoltan6
őstag

azért a wrt320n nem egy kategória a tp-link-el.a wrt 320n egy felső kategóriás router. az volt az előző routerem 2008-ban 26000ft volt az ára,100-as netet bőven kihajtja,most cseréltem le hogy váltottam nagyobb netre,megkapták a szülők,azóta is vígan üzemel,hol bir ki egy gagyi tp-link 6-7 évet?
sose volt vele gondom.

(#29009) poli27 válasza lakisoft (#28999) üzenetére


poli27
veterán

a Lynksys megfekszik kb 130 mega körül ennyi volt legutóbbi bekötésnél vele a mérés :) Sztem jó lett a 1043 v2 árban és wifiben is sokkal jobb mint a v1 volt, ugye az dobálta a klienseket sokszor..

(#29008) zoltan6 sztem neked nem volt a mostani Tipliből még, de le gagyizod tapasztalat nélkül.... komoly álláspont!!

[ Szerkesztve ]

(#29010) wwenigma válasza zoltan6 (#29008) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Rohadt sok helyen kibír, első gagyi tplinkem elavulas miatt kellet cserelnem - több mint 6 éves volt....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29011) llacee


llacee
őstag

Én annó pont egy 1043-ra cseréltem harmad árért a 320N-et, mert dobálta a wifit és maga a firmware is bugos volt, mint az állat.
Azóta is megy, de most hogy várom a digit, előre beruháztam egy WRT3600-ra.

(#29012) worxland válasza zoltan6 (#29008) üzenetére


worxland
addikt

"hol bir ki egy gagyi tp-link 6-7 évet?": 4-5 éve vettem az elsőt, rá egy évre vettem még kettőt (mindhárom WR1043ND V1). Mindegyik hiba nélkül üzemel. A WRT320N egy vagy két hónap után (sajnos pontosan már nem tudom, régen történt, a TP-Link vásárlása előtt) meghalt nálam, de rövid működése alatt is állandóan vacakolt. A "gagyi TP-Link" jelzőt pedig a router-eket jobban ismerő fórumlátogatók előtt ne emlegesd, mert csak lejáratod magad vele.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29013) Flashget válasza zoltan6 (#29008) üzenetére


Flashget
félisten

hol bir ki egy gagyi tp-link 6-7 évet?

2007-2012 460R vezetékes TL semmi baja, cserélve a wifi miatt 1042ND V1-re. 5 év garanciával adták nem fagyott nem melegedett túl még a nyári 40 fokban sem (panel)
2012-2014 1043ND V1 soha semmi baja lecserélve a gigás net miatt 1043 ND V2-re.

Nekem ezek a TL routereim voltak soha nem kellett garanciába vinnem. A cserék mindig az elavultság miatt voltak.

Realme GT Master Edition

(#29014) TeeJay válasza Flashget (#28998) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi végül nem cseréltem el az én 841ND routeremet a unokatesóm 1043ND V1 cuccára mert bár többet vinne 30megabittel de annak kissé gázabb a wifi része és 3 darab 3dBi antennája van ami panelban kevesebb lehet.
amint lesz pénzem eladom a 841-et és 1043ND V2 lesz biztos ami biztos.
mivel még mindig csak 100-as switch van nem láttam értelmét a cserének amilyen sebességgel meg haladnak a DIGI-nél lehet jövőre is még ilyen eszköz lesz a lépcsőházban :U

#29004 lakisoft

a TP-Link WR1043ND V1.x!!! típusról köztudott volt a wifi problémája mivel még draft-os vezérlőt kapott
nálam is volt gondja N-es vezérlővel míg G-s cuccal semmi
ezt gyári FW-el DD-WRT-vel is játszotta
ellenben 1 szériával való rossz tapasztalatod alapján nem kellene kijelenteni hogy TP-Link-et soha...
a 841ND-m pl soha életben nem dobott még el wifi-t mert abba jobb vezérlő került

pl a 1043ND V2.x a legújabb Qualcomm Atheros procit kapta amiben benne van a 3x3:3-as 2,4GHz N wifi vezérlő és bizony elég stabil lett mivel az összes csúcs routerben ez a fő proci és mellé raknak még AC-s wifit is... nem véletlen hogy 940megabit körül is ki lehet hajtani vele :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29015) Hanon


Hanon
tag

Sziasztok
30 napon belül most megy el a net harmadszorra, mindig így késő este felé történik és órákig nem áll vissza, X. kerületben vagyok, másnak nincs problémája a környéken?

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#29016) worxland válasza Hanon (#29015) üzenetére


worxland
addikt

Nincs, X. Hungária krt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29017) lakisoft válasza TeeJay (#29014) üzenetére


lakisoft
veterán

Azon kívül hogy instabil a v1 wifije még biztonsági részek sora van a fw-ben amit nem javítanak soha. Mikrotik meg hardveres nattal 100k fölött van. :R

(#29018) Mr Bond 007 válasza lakisoft (#29017) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ubiquiti edgerouter lite? KATT (hasonló mint a mikrotik, ezen is linux megy saját disztribbel) Mellé egy kis gigás switch, meg egy olcsó wifis access point (később ha akarsz tudsz feljebb lépni mikor az eszközeid is ac-sek lesznek). Nekem hibátlan. Hozza a gigabitet is pppoe-n. Egyetlen hátránya hogy nincs rajta usb.

Smallnetbuilderen tesztelték, de ott még 1000 éves firmware futott. Azóta sokkal jobb lett, és rengeteg limitáció eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#29019) lakisoft válasza Mr Bond 007 (#29018) üzenetére


lakisoft
veterán

Na ez egy igen kellemes cucc. Mikrotiket lehet rárakni? :D

(#29020) Mr Bond 007 válasza lakisoft (#29019) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Vyatta alapú os van rajta (edge os), debian kernellel.

(#29021) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#29022) Mr Bond 007 válasza radi8tor (#29021) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Bocs! Már 1 hete szanaszét van offolva a topik routerekkel gondoltam még belefér :D

(#29023) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#28932) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4 nap után még véletlenül se hívtak...:D

(#29024) lakisoft válasza radi8tor (#29021) üzenetére


lakisoft
veterán

okés 2:0 a javadra.

[ Szerkesztve ]

(#29025) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Tisztelt Fórumtársak!

Jól láttam vagy csak valamit nagyon benéztem azzal kapcsolatban, hogy a DIGI DIGINET 500-as csomagja 500MBit/s sávszélességgel (3990Ft), kevesebb mint harmada az UPC ugyanilyen sávszélességet kínáló Fiber Power 500-as (12990Ft) csomagjának?

Üdvözlettel: Dzsozi56

(#29026) B-L-A-C-K válasza Dzsozi56 (#29025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

UPC-nél nem néztem meg az árakat, de Diginél jól látod annyi.

(#29027) worxland válasza Dzsozi56 (#29025) üzenetére


worxland
addikt

Ez az új belépőknek 2 évig járó kedvezményes ár. Utána 5700 forint/hó. Cserébe 500/100-at ad, nem vicces 500/22-öt, mint az UPC.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29028) Dzsozi56 válasza worxland (#29027) üzenetére


Dzsozi56
tag

Köszönöm!
Ez nagyon biztató! A kérdés már csak az, ha most "könnyes" búcsút mondok az UPC-nek és egy okos csomagra leszerződöm a DIGI-hez, akkor mennyire lesz problémás a csomagban lévő internetet áttetetni az év végén összerakandó új asztali gépemre? Mi ilyenkor az ügymenet?

Üdv: Dzsozi

(#29029) Vakegérke válasza Dzsozi56 (#29028) üzenetére


Vakegérke
veterán

Átdugod az UTP kábelt az új gépbe, és kész. Vagy nem erre irányult a kérdésed?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29030) Dzsozi56 válasza Vakegérke (#29029) üzenetére


Dzsozi56
tag

Igen erre gondoltam, csak azt hittem a rendszer úgy működik, hogy a szerződéskötést követő beüzemeléskor valami alapján a szolgáltató beazonosítja a számítógépet és új gépnél új azonosítás kell! Ha viszont csak a kábelt kell átdugni az új gépbe, akkor minden ok!

Dzsozi

(#29031) Vakegérke válasza Dzsozi56 (#29030) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem lesz gondod, ne aggódj. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29032) B-L-A-C-K válasza Dzsozi56 (#29030) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez szerencsére itt nem ilyen, de volt nekem is vidéken olyan netem ahogy így volt.

Itt ha majd közvetlenül a bejövő kábelt bedugod az adott gépbe ott meg kell adni az internethez kapott felhasználói nevet és a jelszót. Ha viszont egy routerbe kötöd akkor a routerbe kell beállítani, és ha onnan kábelezed tovább már nem kell megadni még1x semmit csak be kell dugni a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#29033) Dzsozi56 válasza B-L-A-C-K (#29032) üzenetére


Dzsozi56
tag

Ok! Akkor így rendben lesz!

A router-es variáció él, így akkor ott megtörténik majd a beállítás, aztán kalap!

Dzsozi

(#29034) Balageee válasza worxland (#29003) üzenetére


Balageee
csendes tag

WRT320N-et használok és amiket leírtál soha nem tapasztaltam...de az tény hogy nem egy mai darab... ddwrt-s fw-vel 94-et tud lefele. A wifi-je sem dobált el semmit sem. Panelben lakom kismillió wifis router közepette... Akkor tud instabil lenni a wifi-je, ha elállítod az alap adásit teljesítményét... akkor sem szakadtak le róla az eszközök, csak egyik irányban nagyon lassúvá vált.

[ Szerkesztve ]

(#29035) < CyberBob > válasza worxland (#29027) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ami a gyakorlatban 549/108. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29036) Flashget válasza TeeJay (#29014) üzenetére


Flashget
félisten

Panelban nálam semmi különbség a V1 és V2 wifi között.

Realme GT Master Edition

(#29037) újraregelt


újraregelt
tag

Egy kis meglepi a digitől...
Úgy látom, elfogytak az IPv4 címek, kénytelenek voltak átállni NAT-olt hálóra.
Csak az a gáz, hogy
1. Nálam nem működött, míg vissza nem állították a korábbi állapotot (külön kérésre megteszik)
2. Nem is jelezték (én nem kaptam értesítést), hogy valami változni fog. Ha valaki a saját hálózatán 10.x.x.x tartományt használ, az most lehet, hogy szopni fog, mint a torkosborz, mire rájön, hogy a digi kavart be :)

(#29038) Flashget válasza újraregelt (#29037) üzenetére


Flashget
félisten

Már volt erről szó a topicban.
Valahol itt kezdődött. [link]
tracert indítva hamar kiderült.

Realme GT Master Edition

(#29039) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok,

Nemrég kötötték be hozzánk a Digit (családi házas optikai övezet) és az üzletkötő valamit elrontott, ezért nem hoztak ki semmilyen boxot, amivel a digitális adást lehetne fogni a TV-n.
Természetesen az analóg adás (koax kábel direktbe a TV-be) működik, de a minőség némely csatornánál pocsék.
Régebben mindigTV-nk volt, amihez volt HD box és gyönyörű képet adott még egy régi nagyseggü TV-n is.
A Digis szerelő szerint felesleges lenne kérnem egy HD boxot, mert ezen a TV-n nem lesz jobb a minőség, vegyek új TV-t.

Ha most visszadugom a MindigTV-t, akkor a kép azon sokkkal szebb pl. az RTL esetében, mint a Digis analóg adáson.

Szerintetek tényleg felesleges lenne igényelnem egy HD boxot? Ha ugyan azt a minőséget hozná, mint a MindigTV, akkor én már elégedett lennék.

Köszi:
Gábor

(#29040) trec12 válasza atomchicken (#29039) üzenetére


trec12
addikt

Először is ez a Digi LAN topikja. A kábeltévére [itt] van a topic. Másodszor a MindigTv digitális. A digikábel SD csatornái szerintem annál is jobb lenne boxon keresztül. Bár nem igazán értem min nézitek most (CRT-n v. régebbi LCD-n)? Harmadszor:Téma összefoglaló

[ Szerkesztve ]

(#29041) atomchicken válasza trec12 (#29040) üzenetére


atomchicken
tag

Bocsi,
A topikot benéztem.
Sima analóg adáson nézzük most, az ONT-ból kijövő koax kábel közvetlenül belemegy a TV-be.
A TV-n kellett nyomni egy csatorna keresést és meg is találta az összes analóg módon elérhető adásokat.

@< CyberBob >
Nincs DVB-C a TV-ben.

@trec12
Igen, régi CRT, épp az SD boxxal volt a probléma, az üzletkötő azt írt a szerződésre, de a szerelő nem tudott olyat hozni, mert elvieg már nem gyártják.

[ Szerkesztve ]

(#29042) trec12 válasza atomchicken (#29041) üzenetére


trec12
addikt

De milyen a tévé? Régi CRT? Ha az akkor sima SD box kell, felesleges a HD...

[ Szerkesztve ]

(#29043) < CyberBob > válasza atomchicken (#29041) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha lapos tv-ről van szó akkor csak be kell hangolni a DVB-C tuneren a csatornákat. Nem kell doboz.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29044) trec12 válasza atomchicken (#29041) üzenetére


trec12
addikt

Ehhez biza kell a box ha digitálisan akarsz tévézni...esetleg HD boxot nem tudnak adni? Vásárolhatsz is saját magad DVB-C-s boxot.

(Amennyiben a lehetőségeid engedik a tuti valóban egy korszerű LED tv beszerzése lenne....Sajnos ez a legdrágább verzió a problémádra. A HD adások látvány viszont valamennyire kárpótolja az embert... :K )

[ Szerkesztve ]

(#29045) < CyberBob > válasza atomchicken (#29041) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Közben látom szerkesztettél.

Nem tudom nálad mi a gond az analóg adással, de itt (16. ker) tű éles a kép azon is.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29046) atomchicken válasza < CyberBob > (#29045) üzenetére


atomchicken
tag

Ettől félek, hogy hiába kérek egy HD boxot, akkor azon is rossz lesz a minőség.
Kérhetek HD boxot is, de be kell érte mennem az egyik kirendeltségükbe. Feleslegesen pedig nem utaznék.

(#29047) < CyberBob > válasza atomchicken (#29046) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha az analóg rossz nálad attól még box-al lehet jó legfeljebb ha nagyon gyenge a jel kockásodni fog. HD box teljesen felesleges egy crt-hez, nem fogsz különbséget látni. De én inkább a szerelőket zargatnám, hogy csinálják meg az analóg jelet mint sem box-al vacakoljak.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29048) újraregelt válasza Flashget (#29038) üzenetére


újraregelt
tag

Köszi, ezt nem tudtam. A helpdesk azt mondta, hogy "mától" van így és az utolsó 24 óra anyagában nem láttam erre utaló hozzászólást... eszembe sem jutott, hogy keresgéljek a topikban.

Nekem nem kellett hozzá traceroute, egy "ip ad" után kapásból láttam, hogy mi történt. :)
Viszont régebben volt, hogy a virtuális gépeimet 10.x.x.x címre pakoltam és volt is belőle gubanc, mikor a ppp kapcsolat túlvégén a szokásos, digi tartományába tartozó cím helyén megjelent a 10.0.0.1.
És akkor a traceroute is rendesen megkergült :)

[ Szerkesztve ]

(#29049) Lin3Lord válasza újraregelt (#29048) üzenetére


Lin3Lord
tag

Egyébként nem tudom mikor, de a 10.0.0.1 kapott ptr-t, az lett a pppoe.peer.digicable.hu.
Azt követő hop 10.x.x.x

akkountvadasz

(#29050) újraregelt válasza Lin3Lord (#29049) üzenetére


újraregelt
tag

Valamikor két héten belül kapta, mert kb. két hete nézelődtem utoljára a routerem routing táblájában és akkor még nem volt neve. Tegnap éjjel már volt. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.