Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Viktor77 válasza yetko (#7150) üzenetére


Viktor77
titán

Ez a te topicod, ez itt a LAN-os részleg.

Fentebbi témához hozzászólva, nekem hónapok óta napra pontosan hetenként van reset, amikor új IP-t kapok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7152) yetko válasza Viktor77 (#7151) üzenetére


yetko
csendes tag

THX:)

(#7153) qestion válasza Viktor77 (#7151) üzenetére


qestion
aktív tag

köszi és mi ez az időpont pesti kolléga?

a pálya

(#7154) Viktor77 válasza qestion (#7153) üzenetére


Viktor77
titán

Nem fogom tudni megmondani, mert az éjjel lehúztam a routert egyéb okokból, és okosan elfelejtette a több hónapra visszamenőleges logot.
De most figyelni fogom, és egyből írok mikor reset volt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7155) cannyon


cannyon
aktív tag

nekem eddig 3 napja van ugyanaz az ip meg

(#7156) McLaca válasza qestion (#7149) üzenetére


McLaca
őstag

OK, de reggelente egy router restart beleférhet, ha nagyon-nagyon fontos. A napi rutin részévé válik hamar, mint a kv (már akinek...)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7157) VGYke


VGYke
addikt

Erről a routerről valakinek valami tapasztalat PPPoE (Digi szolgáltató) kapcsolaton van?
A következő (WiFi kapcsolat) miatt érdekel:
Van egy D-Link DIR-655(A5) routerem, amivel semmi bajom, miután az előző DIR655(A3) PPPoE problémás routert garanciában kicserélték erre :C
Mivel azonban az "N"-es szabványt talán 2009.09.hóban fogadták el, így a korábban gyártott (Draft, meg ki tudja milyen szabványra épülő) eszközök vagy kompatibilesek egymással, vagy csak részben. 2 gyártótól származó, 2 különböző chipsettel (pl. Ralink, Atheros) eszköz "N"-es együttműködése kérdéses. Ezeken talán javíthat a legfrisebb driver, frimware, ha javít.

Van azonban egy Samu B TV-m, Ralink chipes wifi adapterrel, aminek a "driverét" a TV frimware tartalmazza, így zéró az esélye hogy ezt módosítják. A dir655 Atheros. Bizony, problémák vannak a WiFi "N" átviteli sebességgel. Ugyan úgy, mint a Ralinkes laptopom és Dir655 között. Mielőtt valaki megkontráz: az asztali gépemben D-Link(Atheros) WiFi kártya van, mint ahogyan a munkahelyi laptopomba, így mérésekkel össze tudom hasonlítani a sebességeket és különbségeket.
Ezért érdekelne egy Ralinkes roueter működése, mert inkább routert mint TV-t cserélek.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#7158) Viper26


Viper26
nagyúr

Üdv,

Digi 30/20 netem van, a router egy TP link 543G.A probléma a már sokat emlegetett szakadás...
Teljesen váratlanul, van hogy 1-2 percenként, tegnap letölteni se tudtam, esélytelen volt.Aztán fél óra elteltével meg ment ezerrel.Mikor a WAN leszakad laptopon megy tovább a WiFi gond nélkül.A beállításokat elég sokszor átnéztem már, mindig "alapértelmezett átjáró nem érhető el" üzenetet dob vissza szakadásnál.Alaplapi hálókártyát használok vele, nem tudom ez lehet-e probléma. :F

Pixel 7 | FR955

(#7159) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ez az ATV honlapja: [link]

Nálatok elindulnak a videók? Nálam nem. Nem tudom mi a baj.

(#7160) Viktor77 válasza VINIKOR (#7159) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam jók. Szóval nem internethiba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7161) Viper26


Viper26
nagyúr

Affene...

Invalid PADT packt received

Ahogy látom nézhetek másik router után.Ismerősök segítsége, valamit a router log böngészése után ezt sikerült taláni.Ha jól tudom ez azt jelenti, hogy az adott router nem teljesen kompatibilis a digi hálózatával. :F
A router egy TP Link WR 543G
Cseréljem le?

Pixel 7 | FR955

(#7162) Viper26


Viper26
nagyúr

Esetleg MAC clone megold ilyesmit?

Pixel 7 | FR955

(#7163) Sonja


Sonja
veterán

Tegnap még jól ment a 80/25-ös NET-em Linksys WRT320N router mögött, ma meg modem szintre esett a NET-em sebessége. :Y :( Gyorsan kiszedtem a router-ből a kábelt és közvetlenül a gépbe dugtam, de semmi nem változott. :U Gyorsan tárcsáztam a 1272-t és a hölgy azt mondta, hogy a http://speedtest.digikabel.hu/ oldalon csináljak mérést és a képernyőmentést küldjem el az ugyfelszolgalat@digikabel.hu email címre a szerződés számommal ergyütt. Ezt mértem bakker:

Letöltés:

Feltöltés:

Ez eszméletlen. :((( :O Fog ez érni valamit? Holnap megint hívjam őket? Gondolom ma ők sem dolgoznak. Vagy menjek a helyi képviseletre személyesen. Mi lehet szerintetek a gond? :F Szakadozás ugye sok mindentől lehet, de hogy a sebesség így visszaessen?! :W

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7164) prisz válasza Sonja (#7163) üzenetére


prisz
aktív tag

Ez eléggé hálózati hibára utal, és az sem kizárt, hogy "elszállt" valami a lépcsőházban. Mindenképpen jelentsd be, ezt csak ők tudják orvololni. Amúgy érdemes lenne a szomszédnál is tartani egy "vizitet" nála mi a helyzet.

(#7165) prisz válasza Viper26 (#7161) üzenetére


prisz
aktív tag

"....Ha jól tudom ez azt jelenti, hogy az adott router nem teljesen kompatibilis a digi hálózatával...."

A "tünetek" kétséget kizáróan kompatibilitási gondra utalnak. Nekem is ezért pihen a TP link a "kispadon". Próbálj szerezni egy Linksys-t, akár kölcsönbe is, csodát fogsz látni... :)

[ Szerkesztve ]

(#7166) Viper26 válasza prisz (#7165) üzenetére


Viper26
nagyúr

Melyik Linksys-t ajánlanád 9-10k környékén?
Én ezt néztem, nem túl drága, ráadásul n-es szabványt is tud. :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#7167) Sonja válasza prisz (#7164) üzenetére


Sonja
veterán

Akartam jelenteni, de mára minden tökéletesen rendben van! :Y :F Elég érdekes. :U Mi a fene volt?! Vajon használt az esti email-ek?! :) Most örülök, de ez akkor is furcsa.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7168) Viper26


Viper26
nagyúr

Végül ez lett megrendelve: WRT120N :)

Pixel 7 | FR955

(#7169) forrest85 válasza prisz (#7165) üzenetére


forrest85
senior tag

Nem értem ezt, eddig a Tp-Link 1043ND-re senki nem fujjolt, aki DIGInet soztásra használta. Vagy ez a csak a régi TP-Link routereknél áll fenn?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7170) ubbconfig válasza forrest85 (#7169) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

TP-Link 841ND 30/20-at olyan szépen viszi december óta, ahogy kell. Jelenlegi uptime 24 nap. Ja és 6 napja nem bontott a digi.

(#7171) forrest85 válasza ubbconfig (#7170) üzenetére


forrest85
senior tag

"Erről szól a történet!"

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7172) prisz válasza forrest85 (#7169) üzenetére


prisz
aktív tag

Nekem Tp-link 340GD volt. Szakadozott, DSL-nél viszont hibátlanul működött. Próbáltam vele mindent, firmware-t, beállításokat, de nem jött össze. Mondjuk nem is egy mai "bútordarab"...

[ Szerkesztve ]

(#7173) ubbconfig válasza forrest85 (#7171) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

ja, csak megerősítésként írtam, hogy a mai TP-linkek jól megvannak a DIGILAN-nal :K

(#7174) forrest85 válasza prisz (#7172) üzenetére


forrest85
senior tag

Hm, akkor nekem a régi 543G nem menne a DIGI nettel?
Nahát, pedig úgy megszerettem.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7175) Locsi válasza forrest85 (#7174) üzenetére


Locsi
senior tag

Nekem a régi 542-es van, az is teljesen okés.

(#7176) forrest85 válasza Locsi (#7175) üzenetére


forrest85
senior tag

Akkor nem szóltam, szóval mennie kell az 543Gnek is a DIGI nettel.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7177) Viper26 válasza forrest85 (#7176) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én épp most cserélem le (543G) egy Linksys WRT 120n lesz helyette, folyamatosan szakad sajnos a TP routerrel.A net 30/20.

Pixel 7 | FR955

(#7178) Villanyász


Villanyász
tag

Tudja valaki, hogy XVIII Lakatoson mikor indul a már kiépített szolgáltatás?

(#7179) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Kicsit hülye kérés, de tudnátok mondani nekem olyan házcímeket, amik nem panelek (tehán nem magas a rezsije), és van DIGI LAN?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7180) Márton válasza Bici (#7179) üzenetére


Márton
nagyúr

lakásvásárlási feltétel :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7181) forrest85 válasza Viper26 (#7177) üzenetére


forrest85
senior tag

Másnak meg megy 542vel. Lehet hogy a kábel színsorrend a rossz. Amivel nem tud mit kezdeni a router, de más router viszont igen. :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7182) Bici válasza Márton (#7180) üzenetére


Bici
félisten

Egyelőre csak albi. :D
De ugye, ez is a rezsi része, amit minél alacsonyabban szeretnék tartani.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7183) Viper26 válasza forrest85 (#7181) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ha az lenne a probléma amit említettél, akkor gépen is szakadna...a logban talált dolgok pedig egyértelműen kompatibilitási problémára utalnak:

Invalid PADT packt received

Ennyi...

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#7184) Viper26 válasza forrest85 (#7181) üzenetére


Viper26
nagyúr

Egyébként mi a helyes színsorrend utp-ben?

Pixel 7 | FR955

(#7185) McLaca válasza Márton (#7180) üzenetére


McLaca
őstag

Egyértelmű... :D
De tényleg. Idén készülök saját kéglibe beruházni, és bizony feltétel, hogy legyen ott digi!

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7186) Márton válasza McLaca (#7185) üzenetére


Márton
nagyúr

nálunk fordítva volt.
költöztem, utánam jött a digi :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7187) rimer


rimer
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy visszaolvastam 3 router van, amit mindenki dicsér és jól megy vele a diginet.
TP-Link 841ND
LINKSYS WRT120N
Linksys WRT320N

Be akarok ruházni egy új routerba, mert nekem is a szakadásos probléma lépett fel. A netgear már nem bírja sokáig.

Időtálló és megbízható megoldás kellene! Melyiket lenne érdemes megvenni?

(#7188) kali válasza rimer (#7187) üzenetére


kali
legenda

a három közül az utolsót, mivel gigabit képes, és a 80/25 sem okoz neki gondot!
az első nem gigabit képes, a második sem, és még csak nem is teljes értékű n szabványos router, csak lite n!
de nézd meg még a tl-wr1043nd routert is, gigabit képes, usb csatis, jól bírja a terhelést, 5 év garis, és ár/érték arányban nagyon jó vétel!

[ Szerkesztve ]

(#7189) rimer válasza kali (#7188) üzenetére


rimer
csendes tag

Köszi szépen, sokat segítettél, ez egy ötössel olcsóbb mint a 320N.

(#7190) Viper26 válasza rimer (#7189) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem WRT 120N van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, a 30/20-as netem megeszi reggelire. :)
Amúgy meg a 80-as net sem okoz neki gondot.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#7191) kali válasza Viper26 (#7190) üzenetére


kali
legenda

vezetéken nagyon jó a wrt120n router a 100-as táborban - talán csak a tl-wr941nd olyan jó, sőt! -, de a 80/25 pppoe már nem megy át rajta valósan és tartósan! korábban valaki linkelt itt be képet, hogy a tl-wr941nd is vitte a speedtest szerint a 80/25 sebességet maximumon - igen ám, de méréskor nincs egyszerre le- és feltöltés, külön történik a mérés! 80/25 alá nem elég a 100-as router, gigabit képes kell, de legalább is ajánlott, ha a teljes sebességre igény van, tartósan és terhelés alatt is!

(#7192) rimer válasza kali (#7191) üzenetére


rimer
csendes tag

Nekem 20/10-es Startnetem van a diginél, és ha nem musá nem veszek erőművet ehhez. Nem akarok rajta bővíteni, csak a lényeg, hogy normálisan működjön az új routerrel, mert ez a szakadozás már az agyamra megy.

(#7193) kali válasza rimer (#7192) üzenetére


kali
legenda

a jelenlegi 20/10 alá bőven elég egy olcsóbb router is, akár egy sima g szabványos is, már 6 e ft környékén! mivel időtállóságot és megbízhatóságot említettél, ezért érdemesebb n szabványos router vásárlása, hogy esetleges emelés esetén is átmenjen a teljes sebesség wifi hálózaton is - g szabványon már nem megy át a 30/20 net! a korábban említett két nem gigabit képes router is bőven elég, vagy nagyon maximum egy tl-wr941nd router 9 - 10 e ft környékén!

[ Szerkesztve ]

(#7194) Viper26


Viper26
nagyúr

kali: "nem is teljes értékű n szabványos router, csak lite n!"

Mi a fene az hogy lite n?? :DDD
Pedig a wrt 120n teljes értékű, a laptopon g után váltottam, simán átmegy wifi-n ua sebesség mint a pc-n kábelen, semmivel sem lassabb. :K
Mivel g szabvány alatt pl a felöttés 14Mb/s környékén volt...

80/25 esetében meg szerintem elég ritka az, hogy fel/le maximális sebességgel menjen egyszerre. :))

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#7195) Viktor77 válasza qestion (#7153) üzenetére


Viktor77
titán

Ha esetleg még olvasod, 17.-én hajnal 2-kor volt IP resetem. Ez gyakorlatilag pont 7 napot jelent 1 IP-vel, és ezekszerint a rendszer azt is érzékeli, ha te csinálsz resetet, és kérsz új IP-t (10.-én írtam neked, hogy reseteltem).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7196) kali válasza Viper26 (#7194) üzenetére


kali
legenda

talán olvasd el a hivatalos gyártói specifikációt...
elméleti maximum 150 megabit/sec sebességet tud wifi n hálózaton, tehát lite n, a normál n szabvány elméleti maximális 300 megabit/sebességével szemben! a valós átvitel is hozzávetőlegesen a fele a teljes értékű n szabványos router wifi n átvitelének!

(#7197) McLaca válasza kali (#7196) üzenetére


McLaca
őstag

Akkor Te is olvass utána az N szabványnak... (segítek: a 2,4GHz és az 5GHz környékén keresgélj)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7198) kali válasza McLaca (#7197) üzenetére


kali
legenda

pontosan ismerem az n szabványt, olvasd el talán néhány írásomat a routeres és wifi témákban!
itt a wrt120n leírása; link
megtalálod benne, hogy; Maximum Data Rate 150 Mbps
a nem lite n szabványos eszközök esetében ez ugye 300 megabit/sec!
a dual band - amire te hivatkozol - teljesen más tészta, az 5 ghz nem feltétele a 300 megabit/sec elméleti maximális sebességű átvitelnek, nagyon sok router - és más wifi eszköz - 2.4 ghz mellett teljes értékű n szabványos 300 megabit/sec jelölésű!
egyéb kérdés vagy felvetés? :)

[ Szerkesztve ]

(#7199) mycso válasza prisz (#7172) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem is ez van: TP-LINK TL-wr340gd 30/20-as digihez, és tökéletesen működik (kb. 2 hónapja van meg, ez alatt egyszer nem volt vele semmi féle probléma).

Viper26: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7200) prisz válasza mycso (#7199) üzenetére


prisz
aktív tag

Igazából nekem sem volt, én is szerettem, amíg meg nem néztem a router logokat. Szerintem a kiépített hálózati eszközöktől is függhet a dolog. Nálunk kb 1 éve van a házban digi. Érdekes probléma főleg, hogy csak az emeletünkön már ketten cseréltük a routereinket, pont ezen hiba miatt. Igaz, a másik egy Belkin volt, de teljesen ugyanazon "tünetekkel". Oda is egy Linksys került... :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.