Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) kali válasza zsolt501 (#23999) üzenetére


kali
legenda

igen, de a 100/50 csomagnál nem volt gond vele.

(#24002) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

na ma telefonaltam, hogy jovohet hetfotol en mar fizetek egy szolgaltatasert, de meg nem is hivtak... :( az operator kisasszony hangjan nemi meglepodest veltem felfedezni es intezkedett, hogy 72 oran belul hivnak idopontot egyeztetni. ez eddig pompas. tehat legrosszabb esetben vasarnap estig hivnak az ugyben, hogy mikor kossenek be egy szolgaltatast, amiert mar hetfotol fizetek :)) remelem, hogy az elmult 7 evben tanusitott korrekt es kimagaslo minosegu szolgaltatasbol szerzett abszolut pozitiv tapasztalataim nem fogjak ezzel lerontani es sikerul mindent a leheto legjobban es leghamarabb intezni.

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#24003) zsolt501 válasza Lin3Lord (#24002) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha nincs még bekötve a szolgáltatás, akkor ők jog alap nélkül kérik a pénzt, amit nyugodt szívvel visszakövetelhetsz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24004) zsolt501 válasza kali (#24001) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem olyan központi hibának tűnik ez így, nem tudom a központban az ilyenekre nem figyelnek?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24005) Flashget


Flashget
félisten

aidával megnéztem milyen wifi van a Lenovo laptopban. jó karcsú ;)
Atheros AR9285 dobta ki.

Realme GT Master Edition

(#24006) zsolt501 válasza Flashget (#24005) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez tényleg nagyon vérszegény. :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24007) kali válasza Flashget (#24005) üzenetére


kali
legenda

az 50-es netet még átviszi, legalábbis ideális esetben.

zsolt501; passz, nekem is volt már olyan ip cím, min a 100/50 sem ment, pedig nem csúcsidőről volt szó, és akkor kipróbáltam sok más ip címet is, mindegyik adta a maximumot, csak az nem, de sajnos nem jegyzetem meg, pedig nem ártott volna...

[ Szerkesztve ]

(#24009) Flitter


Flitter
tag

ZTE jelenleg SSD vinyóra.

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#24010) .DLL válasza igazánamatőr (#10767) üzenetére


.DLL
veterán

"[link]"

G PONT :DDD

(P.H.)

(#24011) szili.tamas1 válasza Lin3Lord (#24002) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Megnyugtatlak hogy hetkoznapra ertendo :(

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#24012) Lin3Lord válasza szili.tamas1 (#24011) üzenetére


Lin3Lord
tag

hát a hölgy azt mondta, hogy "mivel már csak 4 nap van addig hátra", tehát beleszámolta a hétvégét és nem is említette ezt a telefonban, illetve amúgy is, ha nem tudják a saját szerződésük vállalni, akkor meg van a megfelelő csatornám az illetékes hatóság és más szervezetek értesítésére, hogy kókler munkát végez egy szolgáltató :)

akkountvadasz

(#24013) DonMaster válasza Lin3Lord (#24012) üzenetére


DonMaster
addikt

aztán ha mázlid van , akkor áraklat emel és utáan megbánod azt modnai vagy bejelentini hoyg a digi igy a digi ugy , amikro feldobja emiat 2e ft-vel az rakat akkor meg fogod hoyg hoppá . megzsivtam . ugybevasalja a felhazsnálokon a digi a birságot mint ahuzat, azokon nem akik okoscsomagra szerzödésesek a szerzödésnélküliek mind megzsivják, szerintem ne akard meg szivatni a töbieket akik listaáron fizetnek.
plusz amuyg ennyi idöd van? hoyg hatoságrolhatoságra járj? egy bekötés miatt? részben meg értem, de nem teljesne mert akinek enyni dieje van az mi a tökömet csinál és az mirét nem az üszf-n bemegy ha már ráér .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#24014) Lin3Lord válasza DonMaster (#24013) üzenetére


Lin3Lord
tag

:C nem igy megy ez es nem ilyen forron eszik a kasat. nem kell felned. egyebken sem kellene bemennem ezert pluszba sehova, 2014-et irunk, az ugyfelszolgalatra jarkalas nem mindenhol divat. itt inkabb a szavaknak van ereje. mert mint egyszeru ugyfel reklamalhatsz, de kevesbe hatja meg oket. valaki itt a kotbert emlitette, hogy arra a szora pattannak es teszik a dolguk. ez mind ilyen. volt alkalmam megismerni a szolgaltatoszektor eme reszet. :U :K

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#24015) DonMaster válasza Lin3Lord (#24014) üzenetére


DonMaster
addikt

tudom hoyg 2014-et irnak, de amáég te a telefonban elnyomod amonologot az nem anynira hatásos mint amikor 10másik ember mellet az üszf-en elnyomod , ott egyböl kijön a goré és vele besélsz , de telefonon cska felvezsik azt jo ha lezs valami belöel, persze kidühöngted magadat , de akkor is.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#24016) Vakegérke válasza DonMaster (#24015) üzenetére


Vakegérke
veterán

yoTa náscadí vanakk

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24017) Brogyi válasza Vakegérke (#24016) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szegény nem tehet róla. Ne bántsd.

(#24018) wwenigma válasza Brogyi (#24017) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ami nem megy azt nem kene eroltetni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24019) Vakegérke válasza Brogyi (#24017) üzenetére


Vakegérke
veterán

Legalább bekapcsolná azt a nyomorult helyesírás-ellenőrzőt. :(((

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24020) Flashget


Flashget
félisten

Az Amerikai Egyesült Államokban megoszlanak a vélemények arról, hogy a mai internetezési szokások mellett elegendő-e 4 Mb/s-os letöltési sebesség.

Mekkora sávszélesség elég?

Realme GT Master Edition

(#24021) Zsüll


Zsüll
tag

Sziasztok!
Két hete megemeltettem a net sebességemet a 200-as csomagra a DIGInél. Hozták is a ZTE ZXHN H298N routherüket. Azóta viszont szívok az otthoni médiahálózatommal. Serviion osztom meg a médiáimat a tv-mnek és mindig a csatlakozás felállása utáni 30-35. percben elvész a hálózat. A tv kiírja, hogy a hálózat le van csatlakoztatva. TV kikapcs, majd visszakapcs és újra él a hálózat. Mindeközben az internet kapcsolatát nem ejti el a tv, csak a média hálózatot. Már a gyári Allshare-t és a Média Playert is próbáltam és dettó. Van e valakinek hasonló problémája? Tudtok valami beállítási lehetőséget ebben a routherben, amit átállítva meg tudnám oldani? Szerelő már volt és ő a készülékemre fogja. Azonban Samu szervíz visszaküldte a készüléket, hogy jó. Bár ezt sejtettem, mert ha vissza teszem a saját lassabb routheremet, akkor nincs ez a gond :( TV: Samu ES6900 És tanácsoknak is örülnék, hogy mit mire állítva érdemes használni ezt a routhert a lehető legjobb otthoni hálózat elérése érdekében. Ja, még valami. USB is van rajta, azonban nem osztja meg a rádugott USB-s HDD-t. Erre megoldása valakinek? Bocsi, de nem igazán értek ezekhez :B

(#24022) Calogero válasza Zsüll (#24021) üzenetére


Calogero
addikt

Használod a Digi telefonját?

Ha nem, vegyél egy normális router-t a ZTE meg mehet a dobozba.

(#24023) Zsüll válasza Calogero (#24022) üzenetére


Zsüll
tag

Egyáltalán nem :N :D
Erre gondoltam már én is, de gondolom nem lenne olcsó. Mit ajánlanál? 1043nd?

(#24024) zsolt501 válasza Zsüll (#24023) üzenetére


zsolt501
nagyúr

[link] itt érdeklődj router ügyben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24025) kali válasza Zsüll (#24023) üzenetére


kali
legenda

szia,

az is jó, de szigorúan csak a v2, a régi v1 gyenge hardveresen a 200-as net alá.

(#24026) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Fura, most nem Digis hálózaton vagyok, és azt vettem észre hamarabb betöltődnek a weboldalak.
Ez a Digi lassú DNS-e miatt lenne?

⭐ Stella

(#24027) cSuwwi válasza radi8tor (#24026) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

sztem a google dns kb. annyira alap mára, mint a gmail vagy bármelyik másik szolgáltatásuk
javasolt a használatuk

a böngészők debugger toolján a network fülön látható a dns feloldás ideje (chrome, firebug biztosan)
de nem lehete számottevően lassabb

(#24028) Flashget válasza radi8tor (#24026) üzenetére


Flashget
félisten

én azt hittem Te ezt tudod!
[link]

Realme GT Master Edition

(#24029) wwenigma válasza Flashget (#23923) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Átirtam, semmi valtozas... eddig is gyors volt es most is az.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24030) Flashget válasza wwenigma (#24029) üzenetére


Flashget
félisten

digi dns nem mindig gyors...függ a kapott ip címtől.
gugli dns mindig gyors független a kapott ip-től.

Realme GT Master Edition

(#24031) ACE- válasza Flashget (#24028) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem meg 15ms-el asszem gyorsabb a DIGI-é, mint a google, úgyhogy én hagytam azt...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24032) ACE- válasza Flashget (#24030) üzenetére


ACE-
addikt

Azt egyébként levezetné nekem valaki, hogy mitől lenne gyorsabb a google DNS-e, mivel eleve azt a szervert lehet 35-40 ms-el elérni, a helyi szolgáltató 4 ms-es szervere helyett? Ennyivel lassabb lenne a helyi DNS, hogy még ez a 30 ms-es előny sem számít?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24033) TeeJay válasza ACE- (#24031) üzenetére


TeeJay
félisten

szintén
rámértem és mindig a szolgáltató DNS szerverre hozott ki kisebb válaszidőt
a google több volt így visszaraktam a DIGI DNS-t mert jó az úgy is :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24034) ACE- válasza TeeJay (#24033) üzenetére


ACE-
addikt

Jó, a válaszidő még nem minden, mert előfordulhat, hogy a google 1 ms alatt "keresi ki" a DNS alapján az IP-t a DIGI meg 40ms alatt, akkor gyorsabb lehet a google, de ekkora különbséget nem feltételeznék...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24035) TeeJay válasza ACE- (#24034) üzenetére


TeeJay
félisten

1-2 napja valaki linkelt egy tesztprogramot
az mindig a szolgáltató DNS-t hozta ki gyorsabbnak
a google csak 3.-4. volt a listán...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24036) HZoli87


HZoli87
veterán

Én most váltottam vissza a szolgáltatói dns-re, 1 hétig a google volt beállítva. Nem vettem észre jelentős változást, se pozitív, se negatív irányba.

(#24037) DBob


DBob
őstag

Az is sokat számít, ha megfelelő QoS szabályokkal a DNS is jelentő prioritást kap az ACK csomagok mellett.
És természetesen, megfelelő lokális cache beállítása / használata se árt. Nem minden lekérdezett cím új, és sose lett onnan lekérve semmi.

[ Szerkesztve ]

(#24038) ACE- válasza DBob (#24037) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem nem annyit, hogy azt észrevennéd...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24039) DBob válasza ACE- (#24038) üzenetére


DBob
őstag

Azon már rég túl vagyok hogy észrevegyem.

Remélem senkinek sem újdonság, hogy abban a hálózatban ahol az átlag desktop PC-nél nagyságrenddel erősebb vasak szolgáltatják a tartalmat, Virtex vezérlőkre épülő több százezres / milliós hálózati eszközök vannak úton-útfélen elhelyezve, majd épp nem a 10.000 HUF-os router és a mögötte ülő, sok esetben vírusos / botnetes gép lesz a szűk keresztmetszet?

5-10 ms időkön megy a lovaglás, és inkább a világ másik végén lévő szerverrel megy a címoldás mint a pár kilométerre lévő szerverről. Arra viszont nem veszi senki a fáradtságot, hogy ha már le akarja tölteni torrenten az internetet, akkor bizonyos csomagoknak elsőbbséget adjon az amúgy is túlterhelés határán lévő routerben? :(

Persze akinek nem inge, ne vegye magára... :N

(#24040) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Thx, hallottam már Google DNS-ről, de abból nem kérek. :N

⭐ Stella

(#24041) tenroland


tenroland
csendes tag

Sziasztok! :)
Van egy kissé vicces sztori.
Jeleztem az igényt az 500asra. 30. napon jöttek is bekötni, de mondták, hogy a sebesség emelésre kell 2 napot várni. Reggel be se nyomtam a gépet telóról nyomtam egy speed testet. A feltöltés 100 a letöltés pedig 94 :O Néztem a gépen, néztem az ssd-n ugyan az. Betelefonáltam rá két napra az-az ma ki is jött a szerelő. Kérdezte milyen a gépem mondta, hogy az oké. Kábelt rádugta a gépére, bejelentkezett egy 1000es felhasználóval a letöltés továbbra is 94. Na menjünk nézzük meg mi a helyzet a szekrényben. Hát kiderült, hogy a switchet elfelejtették lecserélni :C Türelmes ember lévén most várom a hívást mikor jönnek cserélni. :DD

(#24042) DBob válasza tenroland (#24041) üzenetére


DBob
őstag

"Kábelt rádugta a gépére, bejelentkezett egy 1000es felhasználóval"

Biztos hogy ez így működik? Nem telepítés, hanem pppoe autentikáció határozza meg a profilt ami alapján a sávszélesség korlátozva van?

(#24043) kisbalazs83 válasza DBob (#24042) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Igen, így működik. Az egyik Digis ismerősömnél már kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#24044) Flashget válasza tenroland (#24041) üzenetére


Flashget
félisten

:DDD

Realme GT Master Edition

(#24045) Gejza1981 válasza DBob (#24042) üzenetére


Gejza1981
tag

a központban történik a szabályozás szerintem...

(#24046) zoltan6 válasza Gejza1981 (#24045) üzenetére


zoltan6
őstag

a központba,viszont betudsz lépni más nevével simán,amikor nálunk szüneteltették tartozás miatt,rokonom adataival simán tudtam netezni,aki épp elutazott 2 hétre. :K

(#24047) ACE-


ACE-
addikt

Azt nem tudjátok, helyi hálót nem lehet valahogy csinálni azonos switch-en lévő DIGI user-ekkel? Ha nem, akkor miért nem?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24048) Lin3Lord válasza ACE- (#24047) üzenetére


Lin3Lord
tag

közvetlen nem, röviden: más alhálózatba vagy kiosztva.
erre megoldás a VPN (hogy ezt hogyan és mivel implementálod magadnak az már a te dolgod)

akkountvadasz

(#24049) ACE- válasza Lin3Lord (#24048) üzenetére


ACE-
addikt

Tehát lehet úgy VPN kapcsolatot létesítenem az azonos switch-en lévő szomszédokkal, hogy Gigabittel tudunk másolgatni? Tehát nem az interneten keresztül fog menni az adat? Ez megoldható?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24050) Lin3Lord válasza ACE- (#24049) üzenetére


Lin3Lord
tag

nem, illetve igen. attol fugg mit ertesz internet alatt. ha csak digisek vagytok, akkor a digi halozatat nem kellene, hogy elhagyjak a csomagok igy egyfelol "nem megy ki az internetre". viszont a legkozelebbi kozos routerig elmegy, mivel a szolgaltato routol.
mindenki a sajat elofizetesenek megfelelo hozzaferessel lesz a maganhalozatban. tehat mindenki a sajat rendelkezesere allo savszelesseggel tud csatlakozni, illetve a vpn megoldasatol fuggoen kevesebbel (eroforrasigenye ennek is van). cserebe nem kell azonos switchen logni, sot igazabol ez mindegy is.

akkountvadasz

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.